купити дешеві авіаквитки

Бельгія відкриває кордони для українців!

Бельгія відкрила в’їзд для туристів з України!

Відповідно до рекомендацій Ради ЄС Бельгія відкрилася для всіх типів подорожей українців, – повідомив Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та Посольство України в Бельгії. Також інформацію про те, що Бельгія відкрита для українців підтверджують дані у Timatic (інформаційна система Міжнародної Асоціації Повітряного Транспорту, якою користуються всі авіакомпанії).

Водночас, на офіційному сайті Бельгії Україна ще не внесена до зеленого списку. Оновлено. Україна внесена у “зелений список” на офіційному сайті Бельгії з розподілом країн на зони.

Оновлено у вересні. Україна перейшла з зеленого в помаранчевий список.

Для в’їзду в Бельгію потрібно заповнити Passenger Locator Form (PLF), не раніше, ніж за 48 годин до прибуття.

Зазначена форма має бути заповнена кожною особою, віком від 12 років. Відомості про дітей до 12 років вносяться у PLF-форму батьків або належним чином уповноважених супроводжуючих осіб. Заповнювати форму не потрібно, якщо ви будете в Бельгії менш ніж 48 годин.

Окрім заповненої форми, за інформацією з сайту МЗС та з сайту Timatic, Бельгія, при прибутті з України не вимагає карантину, тестів чи вакцинації!

Зауважте, що для в’їзду потрібні стандартні документи, як у доковідні часи:

  • чинний біометричний паспорт громадянина України для виїзду за кордон (строк дії якого має перевищувати дату вашого запланованого виїзду з країни ЄС на 6 місяців;
  • документальне підтвердження мети вашої поїздки (резервування готелю, і т.ін.);
  • підтвердження вашої фінансової спроможності (готівка чи гроші на картці);
  • поліс медичного страхування.

Прямих авіарейсів з України в Бельгію наразі немає, тому цілком ймовірно, що при подорожі в Бельгію ви заїдете з іншої країни (не України)

Перед поїздкою слід перевірити колір-код країни, з якої ви подорожуєте до Бельгії, щоб переконатися, що вона не перебуває у списку країн з критичним епідеміологічним ризиком (позначається червоним кольором). Список можна перевірити за посиланням info-coronavirus.be/en/colour-codes-by-country.

Важливо: якщо ви подорожуєте з країни з критичним епідеміологічним ризиком, або відвідали таку країну протягом останніх 14 днів, то вам буде заборонено в’їзд з туристичною метою. Мета вашої поїздки до Бельгії має бути «поважною» та має бути підтверджена належним дозвільним документом, виданим Посольством Бельгії у відповідній країні.

Тестування та карантин

PLF-форма передбачає відомості про попередні 14 днів на дату заповнення та враховується при визначенні необхідності карантину та коли змінюється колір-код країни.

  1. Якщо ви подорожуєте з країн зеленої або помаранчевої зони – тестування та карантин не потрібні;
  2. Якщо ви подорожуєте з червоної зони Євросоюзу:
  • У вас є сертифікат про вакцинацію або про одужання – тестування та карантин не потрібні;
  • У разі відсутності сертифікату про вакцинацію або про одужання – має бути в наявності негативний PCR-тест (зроблений не більш ніж за 72 години до прибуття у Бельгію).
  • Діти віком до 12 років не потребують тестування.
  1. Якщо ви подорожуєте з країни червоної зони за межами Євросоюзу, при цьому не є резидентом Бельгії та не маєте посвідку на проживання в Бельгії – мета поїздки має бути «поважною» та має бути підтверджена належним дозвільним документом, виданим Посольством Бельгії у відповідній країні.

Якщо ви не є резидентом, не маєте посвідку на проживання у країнах Євросоюзу або Шенгенської Угоди, сертифікат, який ви маєте намір пред’явити, має визнаватися Бельгію або країнами Євросоюзу. Зовнішній вигляд сертифікату та вимоги до нього (англійською мовою) можна перевірити на сайті Європейської комісії за посиланням EU Digital COVID Certificate | European Commission (europa.eu).

Підпишіться на сторінку Lowcostavia у facebook та канал telegram.me/lowcostavia, щоб отримувати сповіщення про знижки, акції та важливі новини!

15 липня Рада ЄС внесла Україну до переліку країн яким рекомендовано поступово відкрити в’їзд до країн ЄС. Рішення має рекомендаційний характер і кожна країна ЄС може прислухатися до рекомендацій а може й залишити чинні обмеження. Коли і які країни можуть відкрити кордони та відповіді на інші питання розбирали у попередній статті.

Україна може бути вилучена зі списку, якщо показник інцидентності перевищить значення у 75 випадків на 100000. Зараз цей показник в України становить 15,9, отже з великою ймовірністю Україна протримається в переліку певний час.

Лінки на офіційні джерела

Карта і перелік країн відкритих для українців

Будьте в курсі останніх новин та важливих повідомлень

Підписуйтеся на розсилку та оновлення у соціальних мережах:
facebook.com/lowcostavia
telegram.me/lowcostavia
instagram.com/lowcostavia
twitter.com/lowcostavia