купити дешеві авіаквитки

Країни Європи які відкриті для українців. Карта та список (оновлено 22 жовтня)

Карта країн ЄС, що відкриті для України у 2021 році.

Цього року все більше країн Європи відкривається для подорожей українців. Деякі країни ще раніше почали впроваджувати окремі умови в’їзду для України, а частина країн ЄС послабила обмеження після того, як Україна потрапила у список Ради ЄС.

15 липня Рада ЄС внесла Україну до переліку країн яким рекомендовано поступово відкрити в’їзд до країн ЄС. Рішення має рекомендаційний характер і кожна країна ЄС може прислухатися до рекомендацій а може й залишити чинні обмеження.

У цій статті можете ознайомитися які країни Європи відкриті для українців у 2021 році та наочною картою з умовами в’їзду.

Останні новини про відкриття кордонів країн:

Перелік всіх новин внизу статті.

Карта європейських країн з умовами в’їзду для українців

Більшість країн, які дозволяють в’їзд з тестами, дозволяють також в’їзд вакцинованим туристам без тестів. Тобто для в’їзду вимагають негативний covid-тест або сертифікат вакцинації.

Країни, які пускають вакцинованих туристів здебільшого вимагають, щоб після останньої введеної дози вакцини пройшло щонайменше 14 днів.

Стаття і карта буде оновлюватися з новими змінами!

Підпишіться на сторінку Lowcostavia у facebook та канал telegram.me/lowcostavia, щоб отримувати сповіщення про знижки, акції та важливі новини!

Які країни Європи вже відкриті для українців?

Детальні умови в’їзду можете переглянути на сайтах з переліку нижче. При кліку на країну з лінком попадете на статтю з детальними умовами та посиланнями на офіційні джерела.

Без тестів, без вакцинації
З негативним тестом

Більшість країн, що дозволяють в’їзд з тестом вимагають негативний ПЛР-тест зроблений не давніше, ніж за 72 год до в’їзду, або негативний антиген-тест, зроблений не давніше, ніж за 48 год.

Також у більшість цих країн в’їхати без тестів можуть вакциновані туристи. Тобто для в’їзду вимагають негативний covid-тест або сертифікат вакцинації.

Детальні умови в’їзду у кожну країну варто уточнювати окремо на одному з сайтів в переліку нижче у статті.

 З повним курсом вакцинації (включно з вакциною Sinovac (CoronaVac))
З повним курсом вакцинації (вакцини затверджені EMA)

Для в’їзду приймають вакцини, що визнані Європейським агентством з лікарських засобів (англ. European Medicines Agency, EMA). Наразі це BioNTech/Pfizer (Comirnaty), Moderna, AstraZeneca (Vaxzevria) та Johnson&Johnson (Janssen):

Країни, які пускають вакцинованих туристів здебільшого вимагають, щоб після останньої введеної дози вакцини пройшло щонайменше 14 днів.

Зауважте, що деякі країни (Латвія, Румунія, Мальта, Чехія, Португалія) приймають лише сертифікати які видані Україною відповідно до системи «Єдиний державний портал електронних послуг» (згенеровані на порталі Дія та в мобільному додатку Дія), у інших можна використати Дія або паперовий сертифікат міжнародного зразка, який видають в Україні.

Де перевірити умови в’їзду в країни світу?

Перед поїздкою завжди перевіряйте обмеження на в’їзд. Корисні сайти для перевірки можливості в’їзду в країни світу:

  • Tripadvisor.mfa.gov.ua – карта з правилами в’їзду від МЗС України
  • Reopen.europa.eu (прямий лінк на карту) – карта з інформацією щодо подорожей в країни ЄС.
  • Timatic 2.0 (IATA document requirements) – єдина інформаційна система Міжнародної Асоціації Повітряного Транспорту IATA (International Air Transportation Association), якою користуються всі авіакомпанії при перевірці ваших документів та візи перед посадкою на борт.
  • IATA travel centre map – інтерактивна карта від IATA на основі даних з Timatic. Дані здебільшого щодо обмежень на перельоти.
  • Traveldoc – інформація про умови в’їзду від ICTS Europe Systems на сайті KLM.

Сайтами Timatic та Traveldoc користуються представники авіакомпаній при перевірці ваших документів. Інформація на цих сайтах оновлюється з затримкою (від кількох днів до тижня), тому при подорожі у нещодавно відриті країни збережіть посилання на офіційні документи і сайти, щоб у разі питань надати їх представнику авіакомпанії.

Ми стараємося максимально надавати посилання на офіційні джерела внизу публікацій про відкриття країн (лінки на статті знайдете в переліку відкритих країн та у списку новин).

Де шукати авіаквитки у відкриті країни

Авіаквитки зручно шукати та купувати на tickets.lowcostavia.com.ua, kiwi.com, а також на сайтах авіакомпаній.

Дешеві пакетні тури можна придбати онлайн на сайті misto.travel

Всі новини про відкриття кордонів країн:

Будьте в курсі останніх новин та важливих повідомлень

Підписуйтеся на розсилку та оновлення у соціальних мережах:
facebook.com/lowcostavia
telegram.me/lowcostavia
instagram.com/lowcostavia
twitter.com/lowcostavia