купити дешеві авіаквитки

Безкоштовні авіаквитки з Молдови до країн ЄС для певних категорій українців!

авіаквитки
Фото Станіслав Ільків / Lowcostavia.com.ua

Безкоштовний повітряний транспорт з Молдови до країн-членів ЄС

Республіка Молдова у співпраці з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), Міжнародною організацією з міграції (МОМ) та країнами-членами ЄС організовує безкоштовні перевезення літаком безпосередньо з Молдови до окремих країн ЄС, де буде організована підтримка та де буде змога отримати тимчасовий захист.

Європейська комісія створила платформу солідарності для обміну інформацією між державами-членами та агенціями ЄС щодо можливостей прийому, підтримки та обліку кількості осіб які користуються тимчасовим захистом.

Відповідно до цієї ініціативи вразливі біженці, які мають особливі потреби, друзів або родинні зв’язки в країнах-членах ЄС, можуть зареєструватися в УВКБ ООН для перевірки, отримання допомоги та безкоштовного перельоту .

Усі біженці, направлені для переселення в рамках платформи солідарності ЄС, повинні відповідати принаймні одній категорії “вразливості”, серед яких:

  • люди з інвалідністю
  • люди з важким медичним станом
  • одинокі батьки чи матері з трьома чи більше дітьми
  • вагітні жінки
  • люди старшого віку

Скористатися рейсами можуть українці, що виїхали з України 24 лютого 2022 або пізніше.

Також потрібно мати документ, що посвідчує особу: закордонний паспорт (біометричний чи ні), внутрішній паспорт, посвідчення особи, свідоцтво про народження або документ про надання притулку, отриманий при в’їзді в Молдову.

Існують інші вимоги перед польотом, щоб отримати додаткову інформацію та пройти перше інтерв’ю для перевірки, звертайтеся: 0800 800 11.

У які країни організовують безкоштовні рейси?

Європейські країни, які наразі організовують рейси:  Австрія , Франція,  Німеччина , Італія,  Іспанія ,  Франція, Нідерланди, Норвегія, очікується, що найближчим часом рейси організують також деякі інші країни.

Країна Заплановані рейси Минулі рейси
Австрія 28 травня
3 червня
19, 21, 25 березня |
2, 10, 15, 20, 27 квітня | 14, 18, 20 травня
Болгарія Наразі рейси не заплановані
Франція 2 або 3 червня (буде уточнено) 21 квітня | 13 травня
Німеччина 1 червня 05 травня | 19 травня
Греція Наразі рейси не заплановані 25 березня | 1 квітня | 9 квітня
27 квітня
Італія Рейси заплановані на 2й тиждень червня
Ісландія Наразі рейси не заплановані
Ірландія Рейс запланований найближчим часом
Латвія Наразі рейси не заплановані 7 квітня
Ліхтенштейн Наразі рейси не заплановані
Литва Наразі рейси не заплановані
Нідерланди 26 травня
Норвегія 8 червня 20 травня
Португалія Наразі рейси не заплановані
Іспанія 27 травня 11 травня
Швейцарія Рейси будуть заплановані найближчим часом 20 травня

Як зареєструватися на рейс?

Якщо ви перебуваєте в місті Palanca, то прямуйте до інформаційного пункту Intersos . Ви пройдете перевірку в Паланці, і якщо ви відповідаєте початковим вимогам, вам нададуть підтримку, щоб дістатися автобусом до Кишинева. У Кишиневі ви знайдете житло та пройдете додаткові кроки перед польотом.

Для всіх інших телефонуйте за номером: 0800 800 11 . Вас направлять на MoldExpo для проведення скринінгового інтерв’ю, або до вас приїде мобільна команда для проведення скринінгу.

Додаткові процедури перед рейсом

Вам потрібно пройти “співбесіду” (скринінг-інтерв’ю) для перевірки з кимось із УВКБ ООН, LCA, CCR, Intersos або Acted.

Після перевірки, якщо є рейс до країни, яку ви просили, і ви відповідаєте вимогам, з вами зв’яжуться для базового медичного огляду, щоб перевірити, чи зможете ви сісти на літак.

Ваші дані, включаючи результати медичної експертизи, передаються країні подорожі, і вона проведе оцінку безпеки. Ви не будете проінформовані про результати оцінки безпеки, якщо тільки не виникне відмова подорожувати до цієї країни.

Авіаквитки, скринінг-інтерв’ю, медичний огляд та оцінка безпеки – це безкоштовні процеси; ні на якому етапі від вас не повинні вимагати сплати грошей.

Детальна інформація і відповіді на поширені питання щодо безкоштовних авіаквитків з Молдови на сайті УВКБ ООН.