купити дешеві авіаквитки

Все про безвізовий транзит у Великобританії і пересадки у Лондоні!

безвізовий транзит у Лондоні

Пересадка у Лондоні при перельоті лоукостами для українців.

Останні місяці ледь не щодня читачі Lowcostavia у приватних повідомленнях та у коментарях до публікацій перепитують, чи можна летіти лоукостами через Лондон без візи.

У цій статті ми детально розглянемо правила транзиту через Великобританію та Лондон для українців на основі інформації з достовірних джерел – урядового порталу Великобританії Gov.uk та довідника Timatic (яким користуються працівники всіх авіакомпаній), а якщо у вас немає часу чи бажання заглиблюватися у деталі, то забігаючи наперед, даємо відповідь:

При перельоті лоукостами транзит у Лондоні без візи Великобританії є неможливим!

І коротке пояснення чому:

Лоукости Ryanair i Wizz Air літають в аеропорти London Luton та London Stansted, у яких відсутня транзитна зона.
Навіть якщо ви не збираєтеся покидати аеропорт і летите без багажу, по прильоту вам обов’язково доведеться пройти паспортний контроль і тому без візи Великобританії вас не посадять в літак ще в місті вильоту.

Таке ж обмеження стосується всіх інших аеропортів у Великобританії: Манчестер, Ліверпуль, Бірмінгем та інших.

З 1 грудня 2014 року Великобританія суттєво погіршила правила безвізового транзиту, тож якщо ви зустрічаєте в інтернеті історії безвізового транзиту у Лондоні, то уважно дивіться на дату публікації. Також зауважимо, що впровадження для українців безвізового режиму з Євросоюзом немає жодного впливу на транзит у Великобританії.

Безвізовий транзит (Transit Without Visa (TWOV)) дозволяється тільки при перельоті у США, Канаду, Австралію, Нову Зеландію та Ірландію за умови виконання декількох умов, які розглянемо нижче у статті в розділі про Landside транзит.

Стосовно транзиту в Дубліні (Ірландія). Громадянам України для будь-яких пересадок в аеропорті міста Дублін потрібно виготовляти транзитну візу.

Для пошуку найдешевших авіаквитків лоукостів багато людей користуються сайтом Kiwi.com, який допомагає знаходити дуже цікаві варіанти перельотів з пересадками. Лоукост Ryanair продає дешеві авіаквитки з України у Лондон від 8-10 євро в один бік і логічно, що kiwi пропонує варіанти враховуючи і цей напрямок.

Ціни трапляються дуже низькі і багато людей спокушаються на ці перельоти, розраховуючи на стиковку у Лондоні, яка на жаль, у цьому випадку без візи не є можливою.

Типи транзиту через Великобританію

Є два типи транзиту через Великобританію – Airside та Landside.

За виконання низки умов при довгому Landside транзиті і перельоті регулярними авіакомпаніями (не лоукостами) є ймовірність, що ви зможете навіть вийти і погуляти по Лондону без візи Великобританії, але уважно ознайомтеся з усіма нюансами.

Airside

Airside транзит – це коли ви при стиковці не покидаєте транзитної зони аеропорту і, відповідно не повинні проходити паспортно/візовий контроль.

Всі пасажири, які хочуть скористатися Airside транзитом без візи (Transit Without Visa) повинні виконати такі умови:

 • прибувати і відправлятися літаком
 • не покидати транзитну зону аеропорту
 • авіаквитки у місце призначення мають бути з вильотом у той же день з того ж аеропорту
 • у пасажира мають бути відповідні документи, що дозволяють в’їзд у країну призначення (віза)

У всій Великобританії транзитні зони є лише у трьох аеропортах:

Heathrow – Хітроу

Отже, для польотів з України можливість скористатися Airside транзитом є фактично лише на рейсах British Airways виписаних на єдиному квитку з пересадкою в аеропорту Лондон Хітроу (Heathrow). Але і тут можуть бути сюрпризи, якщо виліт/приліт з різних терміналів або якщо між рейсами вам потрібна ночівля (відправлення має бути у той же день).

Gatwick – Гатвік

Також, за виконання всіх умов ви ймовірно можете скористатися Airside транзитом після рейсу МАУ у аеропорт Лондон Гатвік (Gatwick), але рекомендуємо перед купівлею квитків уточнювати можливість безвізового трансферу між терміналами у конкретному аеропорті та можливість посадки без візи у авіакомпанії. Наприклад, в аеропорту Гатвік можна переїхати з одного терміналу в інший без паспортного контролю, але є виключення для рейсів easyJet, для пересадки на які потрібна віза навіть у Гатвіку.

Почитайте про випадок невдалого транзиту з рейсу МАУ на easyJet через Гатвік – як підсумок, 20 годин в аеропорту і примусове відправлення назад у Київ + штраф для МАУ.

Пам’ятайте, що якщо ви купуватимете квитки окремими сегментами, наприклад МАУ Київ – Лондон (Гатвік) та іншою компанією Лондон (Гатвік) – Лос-Анджелес, то без візи у вас не буде змоги перереєструвати реєстрований багаж.

Лоукости Ryanair і Wizz Air не літають з України в аеропорти Лондон Хітроу чи Гатвік, отже неможливо скористатися Airside транзитом.

Манчестер

Стосовно авіакомпанії Ryanair і перельотів через Манчестер. Хоча в Манчестері і є транзитна зона, лоукост Ryanair не здійснює рейсів з пересадками і винятки з візового режиму для транзитних пасажирів відповідно до британської програми Transit without Visa (TWOV) не розповсюджуються на пасажирів. Навіть за умови виконання всіх умов авіакомпанія скоріше за все відмовить вам у посадці в Києві на рейс у Манчестер. В коментарях вже є повідомлення від читача, що у посадці було відмовлено.

Landside

Landside транзит включає всі випадки, коли пасажирам потрібно пройти паспортно-візовий контроль і потрапити на територію Великобританії. Наприклад, при зміні аеропорту, для перереєстрації багажу чи після прибуття в аеропорт, де Airside транзит є неможливим.

Якщо ви летите через аеропорт Лондон (Лутон) чи Лондон (Стенстед), де відсутня транзитна зона (а саме в ці аеропорти і літають Ryanair та Wizz Air), то ви підпадаєте під жорсткі правила Landside транзиту.

Всі пасажири, які хочуть скористатися Landside транзитом без візи (TWOV) повинні виконати такі умови:

 • прибувати і відправлятися літаком
 • авіаквитки у місце призначення мають бути з вильотом не пізніше ніж до 23:59 наступного дня після прильоту
 • у пасажира мають бути відповідні документи, що дозволяють в’їзд у країну призначення (віза)

Додатково для Landside транзиту громадяни України мають мати документи, перелічені в одному з пунктів:

 • чинна віза в США, Канаду, Австралію або Нову Зеландію та авіаквитки в одну з цих країн
 • при перельоті з США, Канади, Австралії або Нової Зеландії чинна віза або віза, термін дії якої закінчився не більше ніж 6 місяців тому.
 • чинна біометрична віза в Ірландію (позначена BC або BC BIVS) і авіаквитки в Ірландію
 • дозвіл на проживання в Австралії, Новій Зеландії, США (виданий після 1998 р.) або Канаді (виданий після 2002 р.),
 • дозвіл на проживання у країнах Європейської економічної зони або Швейцарії
 • віза категорії D, видана однією з країн Європейської економічної зони або Швейцарії

Для Landside транзиту не приймаються електронні візи (e-visa) та електронний вид на проживання (e-residence permit).

Зауважте, що незважаючи на зазначену на сайті gov.uk можливість транзиту з дозволом на проживання у країнах ЄС чи візою категорії D, авіакомпанії дуже часто відмовляють у посадці на рейс таким пасажирам. У коментарях описані як успішні випадки так і відмови у посадці при транзиті за наявності цих документів.

Детальніше про правила Airside та Landside транзиту у офіційному документі з сайту gov.uk.

Отже, для перельотів з Києва фактично єдиним надійним варіантом скористатися Landside транзитом є рейси British Airways на єдиному квитку з Києва у США, Канаду, Австралію, Нову Зеландію або Ірландію за наявності візи у ці країни.

Зауважте, що навіть за наявності таких квитків ніхто не може гарантувати, що ви успішно пройдете контроль. Остаточне рішення залежить від візового офіцера у Великобританії.

У всіх інших варіантах при перельотах з України в Європу лоукостами Ryanair чи Wizz Air без візи Великобританії вас взагалі не посадять на рейс у Києві, Львові чи Харкові.

Також вам відмовлять у посадці на рейс, якщо з українським громадянством ви будете летіти через Лондон з будь-якого іншого міста Європи.

Примітка. Згідно з правилами описаними на урядовому порталі Великобританії, Landside транзит при подорожі у США, Канаду, Австралію або Нову Зеландію не обмежений одним аеропортом. Отже, теоретично можна прилетіти у Лондон в один аеропорт, а вилетіти з іншого. Але на практиці багато авіакомпаній (включно з Ryanair та Wizz Air) посилаючись на те, що вони є point-to-point перевізниками, відмовляють у посадці ще на шляху до Лондона.

Підсумки і висновки

 • Переліт лоукостами з пересадкою у Лондоні без візи Великобританії – неможливий
 • Пересадка без візи у Лондоні можлива лише у трьох аеропортах без покидання транзитної зони і за умови вильоту у той же день (з України тільки British Airways i у деяких випадках МАУ)
 • Безвізовий транзит у Лондоні можливий при польотах регулярними авіакомпаніями в США, Канаду, Австралію, Нову Зеландію або Ірландію за наявності візи у ці країни (з України – British Airways, у рідкісних випадках при самостійних стиковках з МАУ).

Скільки коштує віза у Великобританію?

Якщо у вас вже куплені квитки на рейси лоукостами через Лондон, або ви збираєтеся купити такі квитки, то потрібно оформити візу Великобританії, що коштує зовсім не мало.

Консульський збір за оформлення візи у Великобританію:

 • Транзитна віза – £67 (78 євро)
 • Мультивіза на 6 місяців £95 (111 євро)
 • Мультивіза на 2 роки – £350 £361
 • Мультивіза на 5 років – £636 £655
 • Мультивіза на 10 років – £798 £822

У Великобританії є ще один тип транзитної візи – DATV (Direct Airside Transit Visa), що коштує 35 євро. Ця віза потрібна громадянам тих країн, для яких навіть Airside транзит можливий тільки з візою. Для українців Airside транзит не вимагає оформлення візи, отже у цій візі нема потреби, а для Landside транзиту вона не підходить.


Уважно вивчайте правила та візові вимоги перед купівлею авіаквитків з пересадкою. Користуйтеся для цього офіційними державними сайтами або довідником Timatic.

Timatic – це єдина інфрмаційна система Міжнародної Асоціації Повітряного Транспорту IATA (International Air Transportation Association), якою користуються всі авіакомпанії при перевірці ваших документів та візи перед посадкою на борт. Доступ до Timatic платний, але деякі авіакомпанії дають покористуватися безкоштовно. Є дві версії системи Timatic, обидві актуальні, хоча й мають різний інтерфейс:

Корисні посилання з урядового сайту Великобританії Gov.uk:

Інші корисні посилання:

 • Tickets.lowcostavia.com.ua – авіаквитки регулярних авіакомпаній по всьому світу (British Airways, МАУ та інших)
 • Kiwi.com – пошук авіаквитків лоукост авіакомпаній (Ryanair, Wizz Air та інших)
 • Telegram.me/lowcostavia – найоперативніший спосіб отримувати повідомлення про нові знижки та акції від авіакомпаній

Якщо у вас був позитивний чи негативний досвід транзиту через Лондон, то напишіть про це будь ласка у коментарях.