купити дешеві авіаквитки

Ірландія тимчасово скасовує візи для українців, а ОАЕ призупинив та відновив безвізовий режим.

Зміна у візовому режимі з Ірландією та ОАЕ.

У зв’язку з нападом Росії на Україну деякі країни змінюють візові умови для в’їзду.

Ірландія

Міністр юстиції Хелен Макенті повідомила про негайне скасування візових вимог між Україною та Ірландією.

“Це спростить і підтримає швидкий виїзд як членів українських сімей громадян Ірландії, так і членів сімей людей з України, які проживають в Ірландії.

Він діятиме як надзвичайний захід для всіх українців, які подорожують до Ірландії.

Статут, який скасовує візовий режим для громадян України як надзвичайний захід, набуває чинності негайно.

Люди, які планують виїхати з України та поїхати до Ірландії, можуть у найближчий період робити це без візи, якщо вони вважають, що подорожувати безпечно. У тих, хто подорожує до Ірландії без візи протягом цього періоду, буде 90 днів після прибуття, щоб упорядкувати своє становище. Ця позиція буде постійно переглядатися, а вплив буде ретельно відстежуватися”.

Оскільки йдеться про надзвичайне рішення, уряд Ірландії не гарантує збереження безвізу після завершення конфлікту; утім, повідомлення не містить і заборони такої можливості.

Очільниця Мінюсту Ірландії Хелен Макенті пояснила, що це рішення є однією з відповідей Ірландії на російську агресію проти України.

Ми підтримуємо Україну та український народ та будемо, разом з нашими партнерами у Європейському Союзі, відігравати свою роль у підтримці України у часи скрути. Саме тому я ухвалила рішення невідкладно скасувати візові вимоги для громадян України”, – пояснила міністерка.

Ірландія досі лишалася єдиною державою ЄС, що не запровадила безвізовий в’їзд для України, оскільки вона не бере участі у міграційній політиці ЄС. Ірландія перебуває у спільному візовому просторі з Британією і досі вважалася державою з дуже обтяжливим для українців візовим режимом.

ОАЕ

З 1 березня 2022 року Об’єднані Арабські Емірати тимчасово призупиняють дію Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України та Урядом Об’єднаних Арабських Еміратів про взаємне скасування візових вимог. Про це повідомило Посольство України.

“Від сьогодні громадяни України – пред’явники паспортів громадянина України для виїзду за кордон мають отримувати відповідну візу для візиту до ОАЕ”, – йдеться в повідомленні.

Оновлено 2 березня. В коментарях до поста Посольства українці пишуть, що не можуть знайти підтвердження інформації на офіційних джерелах про відновлення візового режиму з ОАЕ. Як буде оновлена інформація статтю оновимо.

Оновлено 3 березня. Посольство України в ОАЕ повідомляє, що, за інформацією Міністерства закордонних справ і міжнародного співробітництва ОАЕ, відновлено дію Меморандуму про взаєморозуміння між КМУ та Урядом ОАЕ про взаємне скасування візових вимог.

Таким чином, усі громадяни України, які прибувають до ОАЕ, з 3 березня 2022 року мають право безвізового в’їзду і перебування на території Еміратів відповідно до положень вищезгаданого Меморандуму.

Міністерство закордонних справ і міжнародного співробітництва ОАЕ додатково повідомило, що, враховуючи гуманітарні умови, в яких опинилися громадяни України, прийнято рішення про надання можливості громадянам України, які заїхали до Еміратів до 3 березня 2022 року, знаходитися на території країни терміном до одного року за умови проходження відповідної процедури продовження перебування в ОАЕ (без сплати штрафів за перевищення терміну перебування на території ОАЕ).

Деталі щодо процедури продовження перебування в ОАЕ повідомимо після їх отримання від еміратської сторони.