купити дешеві авіаквитки

Транспорт від декількох перевізників для українців!

leo express україна прага

Транспорт для українців з Польщі, Словаччини та Німеччини!

Відразу декілька європейських перевізників нададуть можливість безкоштовного проїзду для українських біженців. До кордону з Польщею Словаччиною та Угорщиною можна доїхати на поїздах Укрзалізниці.

Зауважте, що виїзд з України чоловікам від 18 до 60 років зараз обмежено. Деякі виключення перелічені у статті.


Укрзалізниця

Важливо! Укрзалізниця не складає списки людей, які будуть евакуйовані залізницею. Не надавайте невідомим людям свої особисті дані.

Вірте тільки перевіреній інформації! Офіційні джерела інформації АТ «Укрзалізниця»:

Укрзалізниця просить людей, які мають намір покинути Україну направлятися на коридори з Словаччиною та Угорщиною у Закрапатській області.

Тут оперативно можна перетнути кордон з країнами ЄС. Піші переходи КПП з двома країнами ЄС не завантажені.

До всіх КПП від вокзалів організовані безкоштовні трансфери:

  • ✅Ужгород – пішохідні переходи Малий Березний та Малі Сельменці, які не критично завантажені, також УПП Ужгород.
  • ✅Мукачево – пішохідні переходи Дзвінкове, Косино, Лужанка, Вилок.
  • ✅Зі залізничної станції Чоп ходять щотри години регулярні поїзди Чоп-Захонь, що в Угорщині.

На залізничних вокзалах організовано харчування та медична допомога. Посадка здійснюється при наявності квитка. Всі країни ЄС, що межують з Україною, пускають за наявності паспорта громадянина України.

Завантаженість пунктів пропуску кожні три години висвітлюється на сторінці Західного регіонального управління “Західний кордон”, щоб громадяни мали можливість самі обирати найменш заповнені пункти пропуску.


PKP Intercity (по Польщі)

Громадяни України після перетину польського кордону можуть безкоштовно подорожувати 2 класом потягами PKP Intercity категорій економ TLK та IC на території Польщі, включаючи пересадки на наступні внутрішні сполучення перевізника зазначених категорій. Перед поїздкою пасажири повинні отримати безкоштовний квиток у касі або у кондуктора.

www.intercity.pl  Карта сполучень


FlixBus (з Польщі)

Безкоштовні поїздки від Flixbus з Перемишля та Жешува – онлайн-заявка!

Компанія FlixBus організовує безкоштовні поїздки для українців, яким потрібно виїхати з міст поблизу польського кордону.

Для отримання квитка потрібно оформити онлайн заявку. Для цього надішліть запит на електронну пошту service@flixbus.com.ua

Запит має містити всю наведену нижче інформацію:

  • Назва електронного листа: УКРАЇНА (обов’язково для розгляду запиту!)
  • МІСТО ВІДПРАВЛЕННЯ (Перемишль / Жешув) – МІСТО ПРИБУТТЯ, дата та час відправлення, рейси слід перевіряти на сайті Flixbus.ua
  • Ім’я та прізвище подорожнього;
  • Номер телефону;
  • адреса електронної пошти (ДУЖЕ ВАЖЛИВО: квиток буде надіслано на вказану адресу!).

Після надсилання електронного листа на вищезгадану поштову скриньку ви можете отримати автоматичну відповідь – проігноруйте її та дочекайтеся зв’язку з консультантом. Наша команда обслуговування клієнтів оброблятиме запити з найвищим пріоритетом, однак у разі великого обсягу запитів, будь ласка, ставтеся з розумінням – очікування вашого квитка може зайняти до кількох годин.

Деталі: facebook.com/FlixBus


RegioJet (з Польщі в Чехію)

У співпраці з “Člověk v tísni”, “ČD Cargo” та “Rail Cargo Group” запускаємо щоденне гуманітарне залізничне сполучення між Україною та Прагою. Залізничне сполучення буде відбуватися щоденно в кожному напрямку з рухомим складом із 20 вагонів для перевезення осіб та палетів з гуманітарною допомогою.

Розпочинаємо евакуацію осіб та перевезення гуманітарної допомоги. Залізничні сполучення відправляємо у співпраці з Укрзалізницею з Києва до Львова а потім, як нічний потяг з Перемишля до Праги зі зупинками в Остраві, Оломоуці та Пардубице. Рухомий склад буде складатися зі спальних вагонів з вміскістю до 400 посадкових місць та достатньою кількістю місця для багажу. У спальних вагонах RegioJet буде подаватися їжа та напої безкоштовно. У протилежному напрямку RegioJet буде перевозити матеріальну допомогу у співпраці з організацією “Člověk v tísni”.

На рейси Київ – Львів – Перемишль купувати квитки не потрібно. Посадка в порядку живої черги.

Ви також можете зв’язатися з RegioJet за електронною поштою ukrajina@regiojet.cz. В електронному листі вкажіть кількість осібЯкщо ви не встигнете забронювати місце, персонал все одно посадить вас у поїзд.

Забронювати квитки можна за лінком.

Детальніше про пропозицію


Leo Express (зі Словаччини)

Чеський перевізник дарує безкоштовні квитки з Кошице для українських біженців.

Єдина умова – при посадці в Кошице продемонструвати український паспорт.

Розклад можна переглянути на leoexpress.com


ZSSK (Словаччина)

ZSSK (Залізнична компанія Словацької Республіки) встановлює безкоштовний транспорт у всіх поїздах для громадян України, які можуть пред’явити дійсний паспорт або ID-картку.

У поїздах з обов’язковими місцями працівники поїздів дозволять перевозити цих людей навіть без дійсного місця. Ми також просимо громадян Словаччини проявити відповідний рівень емпатії та допомогти їм з орієнтацією під час транспортування, пошуком сполучення або вільних місць у поїздах. Водночас міністр транспорту Андрей Долежал закликає всі органи місцевого самоврядування Словаччини, за прикладом ZSSK, запровадити нульовий тариф на весь громадський транспорт для наших сусідів, які рятуються від війни.


Deutsche Bahn (Німеччина)

Bahn полегшує біженцям з України поїздку до Німеччини – плануються спеціальні потяги

Deutsche Bahn дає можливість біженцям, які мають український паспорт або посвідчення особи, безкоштовно користуватися всіма поїздами далекого сполучення з Польщі до Німеччини. Мета – полегшити біженцям продовження подорожі від кордону та в межах Німеччини. DB перебуває у тісному контакті з федеральним урядом, BMDV, федеральними та державними органами влади, а також залізницями-партнерами сусідніх країн Польщі, Чехії та Австрії. Спільно з польськими залізницями DB готується в найкоротші терміни поставити будь-які додаткові транспортні можливості, які можуть знадобитися на рейках. Для цього у співпраці з Польською державною залізницею можна використовувати додаткові вагони та спеціальні поїзди.

Наразі щодня регулярно курсують до 8 поїздів Eurocity з Польщі до Німеччини через прикордонний пункт Франкфурта/Одера. Поїзди далекого сполучення мають початкові пункти у Варшаві, Гданську, Перемишлі (кордон з Україною)/Кракові, Відні/Вроцлаві.


Bla Bla Car

Як шукати волонтерів та тих, хто потребує транспорту за допомогою BlaBlaCar.

У цих виняткових обставинах, ми знаємо, що багато хто з користувачів хочуть допомогти один одному, тому вжили певних заходів на платформі.

🚗 Їдьте безкоштовно

Сервіс BlaBlaCar — безкоштовний, тому комісій за поїздки в пасажирів немає. Також ми знизили мінімальні ціни за поїздки до нуля.

Для волонтерів, які хочуть запропонувати свої поїздки безкоштовно, ми рекомендуємо в профілях вказати “Волонтер”, наприклад, “Андрій Бойко (Волонтер)”.

🚗 Допомагайте, навіть якщо вам нікуди не треба

Якщо ви готові допомогти транспортом та підвезти когось в межах міста або області, створюйте поїздки та вказуйте в коментарях деталі. Наприклад, маршрут Львів-Львів, а в деталях “Готовий їхати по місту/області”.

🚗 Ліміт кількості місць знято

Щоб користувачі могли допомагати один одному ще більше ми зняли ліміт кількості місць під час публікації поїздки (раніше — 3 місця максимум).

🇺🇦🇵🇱 Разом з польською командою BlaBlaCar допомагатимемо українцям, які перетинають кордон

На іншому боці кордону з Польщею тисячі мешканців Польщі і користувачів BlaBlaCar хочуть допомогти безкоштовно підвезти українців туди, куди їм потрібно. Ми на зв’язку з ними, щоб BlaBlaCar міг забезпечити необхідну допомогу.

Якщо ви намагаєтеся перетнути кордон і вам потрібна поїздка з іншого боку, ми рекомендуємо бронювати поїздку лише після перетину кордону. Враховуючи обставини та непередбачуваний час перетину кордону, у вас буде більше гарантій, що поїздка відбудеться. Просимо вас уважно обирати попутників, телефонувати їм перед поїздкою, щоб обговорити деталі.

Команда BlaBlaCar прагне допомогти українцям у цих складних обставинах. Сподіваємося, що ви та ваші близькі в безпеці.