купити дешеві авіаквитки

Безоплатний проїзд у поїздах Польщі для громадян України продовжено!

Подорожі громадян України з 1 по 31 травня 2022 року

Польський перевізник PKP Intercity повідомив, що з 1 по 31 травня 2022 року громадяни України зможуть користуватися безкоштовним проїздом у поїздах  відповідно до певних правил.

Підпишіться на сторінку Lowcostavia у facebook та канал telegram.me/lowcostavia, щоб отримувати сповіщення про важливі новини.

Правила оформлення громадян України у внутрішньому сполученні

1. На безкоштовний проїзд мають право лише громадяни України, які перетнули кордон 24.02.2022 або пізніше та належать до наступних груп:

 • діти та підлітки до 18 років
 • жінки (незалежно від віку)
 • чоловіки старше 60 років
 • чоловіки (віком від 18 до 60 років) з інвалідністю або обмеженою рухливістю

В подальшому при згадуванні в тексті громадян України, слід розуміти осіб, зазначених у пункті 1.

2. Громадяни України можуть скористатися безкоштовним проїздом у 2 класі поїздів TLK та IC у вагонах із сидіннями.

3. Громадянин України може скористатися безкоштовним проїздом за умови отримання безкоштовного додаткового квитка та пред’явлення:

 • паспорта, що підтверджує перетин кордону 24.02.2022 р. або пізніше, або
 • повідомлення про присвоєння номера PESEL, або проїзний квиток з України до Польщі, або довідку на оформлення громадянином України квитка на поїзд. Один з цих документів потрібно надати разом з документом з фотографією, що підтверджує особу (посвідчення особи, водійські права, шкільний, студентський квиток тощо).

4. Українські діти та підлітки віком до 18 років, які не мають жодних документів, що дають право на безкоштовний проїзд та подорожують з особами, які мають право на такі поїздки, також мають право на безкоштовний проїзд. Зазначені діти та підлітки користуються безкоштовним проїздом на підставі документів осіб, з якими вони подорожують.

5. Чоловіки (віком від 18 до 60 років), з інвалідністю або обмеженою рухливістю, крім документів, зазначених у пункті 3, додатково зобов’язані пред’явити документ, що підтверджує інвалідність (дійсні також українські документи) – люди з видимою інвалідністю звільняються від цього обов’язку.

6. У Повідомленні про надання номера PESEL необхідно вказати громадянство України та вказати статус іноземця «UKR».

7. Квиток з України до Польщі має бути оформлений 24.02.02.2022 або пізніше. Він дає право особі, чиє ім’я та прізвище вказано у квитку, та особам, які подорожують з ним на підставі цього квитка, на безкоштовний проїзд. Квиток можна роздрукувати або пред’явити на мобільному пристрої.

8. Посвідчення громадянину України з метою оформлення залізничного квитка видаються пунктами прийому. Довiдка має бути заповнена розбірливо та незмивно, відповідно до вказівок, і має бути схвалена емітентом, розбірливим штампом, підписом і датою. У довідці має бути зазначено, коли громадянин України перетнув кордон – це має бути 24.02.2022 або пізніше Підроблені, фальсифіковані та ненаявні сертифікати, видані неуповноваженим особам, оформлені неправильно, з помітками або пошкоджені до такої міри, що неможливо прочитати дані, є недійсними.

9. Перевезення вантажів та тварин безкоштовне і необмежене – можна перевозити більше речей та тварин, ніж зазначено в наших правилах.

10. Безкоштовні додаткові квитки у внутрішньому сполученні можна придбати в касі або в поїзді на загальних умовах, тобто у разі проїзду потягами:

 • TLK, IC з обов’язковим резервуванням місць – лише за наявності вільних місць у цих поїздах
 • TLK, IC без обов’язкового бронювання місць – з резервуванням або без нього

11. Про відсутність дійсного квитка необхідно повідомити на загальних умовах, тобто у випадку поїздів:

 • TLK, IC з обов’язковим резервуванням місць – перед посадкою в поїзд
 • TLK, IC без обов’язкового бронювання місць – перед посадкою або відразу після посадки в поїзд

12. У разі реєстрації в поїзді ми не стягуємо додаткову плату.

13. У разі зміни на 1 клас Ви повинні сплатити різницю між ціною квитка в класах 1 і 2, розраховану за звичайними тарифами.

14. У разі пересадки з поїзда TLK або IC на поїзд EIC або EIP необхідно купити квиток.

15. Якщо громадянин України, який має право на безкоштовний проїзд, придбав платний квиток на поїзди TLK та IC 2 класу, про який йдеться в цій постанові, він може повернути його без відрахувань або обміняти на безкоштовний додатковий квиток. Квитки на перевезення, видані цим особам, також повинні бути повернуті без відрахування. Правила оформлення громадян України у міжнародному сполученні.

16. Можна скористатися безкоштовним проїздом до Німеччини, Чехії, Словаччини, Австрії або Угорщини (тільки вагони 2-го класу з місцями для сидіння).

17. У випадку поїздок за кордон застосовуються ті ж самі правила, що й у випадку поїздок по Польщі, за наступними винятками:

 • Для виїзду за кордон необхідно придбати безкоштовний додатковий квиток: до станцій за кордоном, де зупиняються наші поїзди, або до кінцевої станції в Польщі
 • Безкоштовні додаткові квитки на міжнародні перевезення можна придбати тільки в касах, які продають міжнародні квитки.
 • У разі проїзду в міжнародних поїздах: 40476 Nightjet Будапешт – Вроцлав – Берлін, 40457 Nightjet Берлін – Вроцлав – Будапешт

Безкоштовний додатковий квиток можна придбати лише до кінцевої станції в Польщі.

18. Виїзд за кордон здійснюється на підставі паспорта або документа, що посвідчує особу, що підтверджує громадянство України, відповідно до правил іноземних залізниць.

19. У поїзді No 67/68 за маршрутом Київ – Варшава – Київ приймаються онлайн-квитки, придбані на сайті Укрзалізниці та пред’явленні на екрані електронного пристрою (наприклад, телефону).