купити дешеві авіаквитки

Біометричний паспорт для дитини можна виготовити з народження. Все про закордонні паспорти для дітей.

біометричний дитячий паспорт

Видача проїзних документів дитини припиняється з 1 квітня. Все про закордонний паспорт для дитини.

З 1 квітня 2015 року Державна міграційна служба України припинить виготовлення проїзних документів для виїзду дітей за кордон. Цими документами ще можна буде скористатися протягом трьох років, але ДМС переходить на виготовлення закордонних паспортів для дітей, які надалі стануть єдиним чинним документом, дійсним для перетину кордону з дітьми.

Про це 24 лютого розповіла речниця Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області Світлана Хитрова – повідомляє zaxid.net.

Таким чином буде відмінено внесення даних дитини до паспорту та проїзний документ для виїзду дитини за кордон – наголосила Хитрова. Ці документи можна буде використовувати ще протягом трьох років, але надалі ДМС виготовлятиме лише дитячі закордонні паспорти.

За словами Хитрової, ця практика є світовою і цілком виправданою. Закордонний паспорт для дитини діятиме чотири роки. З 16-ти років видаватимуть повноцінний закордонний паспорт, термін дії якого становитиме 10 років.

Паспорт виготовлятимуть у формі книжечки, яка складається з м’якої обкладинки, 32 сторінок і сторінки даних, а правий форзац паспорта міститиме безконтактний електронний носій.

Адреси пунктів збору біометричних даних у всіх областях можете переглянути у публікації “Де і за скільки можна виготовити біометричний паспорт”

Детальну інформацію та відповіді на запитання про біометричні паспорти можете переглянути у публікації “Біометричний паспорт. Тільки факти”.

Cьогодні існує три види документів, які дають право поїхати у подорож за кордон із дитиною:

1. Закордонний паспорт дитини;
2. Проїзний документ дитини;
3. Внесення даних дитини у закордонний паспорт батьків.

Які документи потрібні для виготовлення закордонного паспорта для дитини?

Для виготовлення дитячого закордонного паспорта необхідні такі документи:

 • паспорт громадянина України (+2 ксерокопії)
 • ідентифікаційний код (+2 ксерокопії)

Для дітей, які не досягли 16 років:

 1. Свідоцтво про народження;
 2. Індивідуальний податковий номер фізичної особи – платника податку (за наявності);
 3. Заява-анкета від обох батьків (формується на місці).
  У разі неможливості присутності одного із батьків подається нотаріально засвідчена заява (довіреність). Заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства (за наявності підтверджуючих документів).
 4. При замовленні другого закордонного паспорта обовязкова наявність першого закордонного паспорта (діючого, не діючого, на інше прізвище).

Крім того для дітей до 12 років, окрім переліченого вище:

 1. Дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см;
 2. Одна кольорова фотокартка розміром 10 х 15 см

Якщо дитина проживає з одним із батьків, додатково подається один з таких документів:

 1. Свідоцтво або рішення суду про розірвання шлюбу, а також довідка про реєстрацію місця проживання дитини разом з тим із батьків, який подає заяву-анкету (Форма №3 або Будинкова книга);
 2. Свідоцтво про смерть другого з батьків;
 3. Рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
 4. Рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
 5. Рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
 6. Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України (зі слів матері).

У разі якщо мати або батько після народження дитини змінили прізвище, додатково надаються документи, що підтверджють цей факт (свідоцтво про шлюб, про розлучення, про зміну прізвища тощо).

Рекомендовано також мати з собою закордонний паспорт когось із батьків (за наявності) для перевірки правильності транслітерації прізвища дитини.

Державне мито у розмірі 170 грн. (або ж 340 грн. у разі термінового виготовлення) при виготовленні закордонного паспорта для дітей не стягуватиметься.

Вартість закордонного дитячого паспорта становить 557 грн – у разі нетермінового виготовлення (20 робочих днів). В оперативному режимі (за 7 робочих днів) – 810 грн

До 14 років у дитячий закордонний паспорт не вноситимуть відбитки пальців та електронний підпис. Після 14 років біометричні дані можна вносити на електронний носій з дозволу батьків.

Увага! З 1 квітня 2015 року Державна міграційна служба України припинила виготовлення проїзних документів для виїзду дітей за кордон.

Цими документами ще можна буде скористатися протягом трьох років, але ДМС переходить на виготовлення закордонних паспортів для дітей, які надалі стануть єдиним чинним документом, дійсним для перетину кордону з дітьми.

Які документи потрібні для виготовлення проїзного документа дитини? (з 1 квітня не виготовляється – потрібно подавати документи на закордонний паспорт для дитини)

Роз’яснення від Державної міграційної служби: проїзний документ дитини чинний протягом 3 років з дня виготовлення. Можливість виготовити документ продовжено до 1 квітня 2015 року.

Для виготовлення проїзного необхідно надати:

 1. Нотаріально засвідчене відповідне клопотання батьків;
 2. На дитину, яка не досягла 16 – річного віку – свідоцтво про народження, після 16-річного віку – паспорт громадянина України та свідоцтво про народження обов’язково;
 3. Паспорт громадянина України одного з батьків;
 4. Дитячий проїзний документ (якщо було видано раніше);
 5. 4 фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см;
 • 30 грн. 35 коп. у разі регламентного виготовлення протягом 30 календарних днів,
 • 60 грн. 70 коп. у разі оперативного виготовлення за 10 робочих днів
 •  24 грн. за вартість бланку.

Вартість проїзного документа дитини у регламентному режимі – 54 грн. 35 коп., у разі оперативного виготовлення – 84 грн. 70 коп.

Заяву-анкету та облікову картку батьки заповнюють у міграційному підрозділі. Для її заповнення необхідні паспортні дані батьків дитини.

Які документи потрібні для внесення даних дитини у закордонний паспорт батьків? (з 1 квітня дані не вноситимуть – потрібно виготовляти закордонний паспорт для дитини)

Відповідно до постанови КМУ від 26.11.2014 року № 682 “Про внесення змін до постанови КМУ від 7 травня 2014 року № 152 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов КМУ” послуга з внесення відомостей про дітей здійснюється до 01.04.2015 року виключно у паспорт громадянина України для виїзду за кордон попередніх зразків (що були оформлені до 12.01.2015 року).

Із паспортами, де внесені дані дітей, можна перетинати кордон України так само, як і з закордонними паспортами дітей та дитячими проїзними документами. Із такими паспортами можна подорожувати з дітьми до закінчення терміну дії документа чи досягненні дитиною 18 річного віку.

Для внесення відомостей про дітей у паспорт (старого зразка) необхідно надати:

 • Свідоцтво про народження дитини;
 • Паспорт батьків, у які будуть вноситись дані;
 • 2 фотографії дитини розміром 3,5 х 4,5 см;
 • Квитанцію про сплату послуги:
 • 18 грн. 63 коп. у разі надання послуги у регламентному режимі за 30 робочих днів;
 • 37 грн. 26 коп. у разі надання послуги у оперативному режимі за 10 робочих днів.
Усі три документи є чинні для перетину кордону України з дітьми.
Поділитися у соціальних мережах
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email