купити дешеві авіаквитки

Біометричні паспорти подорожчали!

біометричний паспорт

Вартість бланків біометричних паспортів зросла на 16%! Закордонні паспорти, що не містять безконтактного електронного носія, тимчасово не виготовляють!

Вартість бланків закордонних паспортів з 9 квітня зростає на 16%! Ціна персоналізованого бланку паспорта громадянина України для виїзду за кордон, що містить безконтактний електронний носій (біометричний паспорт), відтепер становитиме 304,32 грн з ПДВ (раніше – 261 грн), а ціна персоналізованого бланку паспорта для виїзду за кордон, що не містить безконтактного електронного носія – 238,32 грн з ПДВ (раніше – 204 грн).

Затримки у виготовленні паспортів та подорожчання. Як це пов’язано?

Декілька днів тому Державна міграційна служба опублікувала повідомлення, що через вихід з ладу обладнання на Поліграфкомбінаті «Україна» виготовлення закордонних паспортів відбувається зі значною затримкою.

У свою чергу, прес-служба поліграфічного комбінату “Україна” опублікувала заяву, текст якої процитований нижче:

Офіційна заява Поліграфкомбінату “Україна” щодо інформації, яка була розповсюджена Державною міграційною службою

У зв’язку із заявою Державної міграційної служби України щодо затримки в оформленні закордонних паспортів внаслідок поломки лазерного обладнання державного підприємства “Поліграфічний комбінат “Україна” по виготовленню цінних паперів”, повідомляємо про наступне.

Відповідно до існуючого регламенту взаємодії між Поліграфкомбінатом “Україна” та ДМС України, ДМС України було повідомлено про тимчасовий вихід з ладу однієї із автоматизованих ліній лазерного гравіювання. Поліграфкомбінат “Україна” продовжує виготовляти паспортні документи, обмеження потужності виготовлення паспортних документів у 4-4,5 тис. документів буде існувати 2-3 дні. Тим більше, що всі бланки, замовлені ДМС України будуть персоналізовані без затримки. 

В той же час, 16.03.2015 Поліграфкомбінат “Україна” направив на адресу ДМС України проект договору на поставку наступної партії паспортних документів за ціною 304,32 грн. з ПДВ за персоналізований бланк паспорту для виїзду за кордон, що містить безконтактний електронний носій та 238,32 грн. з ПДВ за персоналізований бланк паспорту для виїзду за кордон без безконтактного електронного носія. Підвищення вартості бланків документів відбулось на 16% (приблизно 40 грн.) та обумовлено об’єктивними економічними факторами, девальвацією національної валюти з початку року на 49% та введенням імпортного збору у розмірі 5% вартості матеріалів.

ДМС України не підписує договір, мотивуючи тим, що підвищення ціни на бланки паспортів спричинить “значне соціальне напруження в суспільстві”. В той же час, підприємство ДМС України – ДП “Документ” з 10 березня 2015 підняло вартість своїх “консультаційних” послуг на 100,00 грн. і їх розмір складає 350,00 грн. І на ці послуги жодним чином не впливають курси валюти. При цьому, вартість адмінпослуг ДМС України, бланка та його персоналізації разом становить 348,15 грн.

Поліграфкомбінат “Україна” вважає такий підхід “державних діячів” ДМС України безпринципним. Вважаємо, що така “турбота” про громадян України є карикатурною. Не підписання ДМС України договору спрямоване на створення штучного дефіциту документів, а оприлюднення листа Поліграфкомбінату “Україна” щодо тимчасових технічних складностей є черговою спробою ДМС України звалити вину за власну бездіяльність на Поліграфкомбінат “Україна” .

Що маємо зараз?

Сьогодні обидві сторони досягли певних домовленостей і прес-служба поліграфічного комбінату “Україна” повідомила про підвищення вартості бланків закордонних паспортів. Як і зазначалося у заяві, ціна персоналізованого бланку паспорта громадянина України для виїзду за кордон, що містить безконтактний електронний носій, відтепер становитиме 304,32 грн з ПДВ (раніше – 261 грн), а ціна персоналізованого бланку паспорта для виїзду за кордон без безконтактного електронного носія – 238,32 грн з ПДВ (раніше – 204 грн).

Отже, мінімальна вартість біометричного закордонного паспорта, без врахування банківської комісії і додаткових платежів, тепер складає 561 гривню (бланк 304 грн + держмито 170 грн + послуги 87 грн).

При цьому, як зазначається, вартість закордонних паспортів у євровому еквіваленті навіть зменшилась. Якщо в січні бланк паспорта мав вартість, еквівалентну 13,5 євро, то зараз їхня вартість становитиме 12 євро.

Адреси пунктів збору біометричних даних у всіх областях можете переглянути у публікації “Де і за скільки можна виготовити біометричний паспорт”

Документи на виготовлення звичайних закордонних паспортів тимчасово не приймають.

8 квітня у підрозділи міграційної служби було розіслано повідомлення, у якому вказано про припинення прийому документів на виготовлення закордонних паспортів, що не містить безконтактного електронного носія. Причиною вказують вихід з ладу обладнання на Поліграфкомбінаті “Україна” та спрямування всіх виробничих потужностей на виготовлення персоналізованих бланків паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм.

Оновлено. Зараз приймають документи на виготовлення закордонних паспортів як з електронним носієм (біометричний паспорт) так і без нього.