купити дешеві авіаквитки

Все про Couchsurfing, або як весело проводити час та жити по всьому світу задарма!

Сервіс безкоштовної ночівлі по всьому світу чи найкращий сайт однодумців? Як користуватися каучсерфінгом і рецепт ідеального реквесту.

Couchsurfing – всесвітній сайт гостинності. Багато хто про нього чув, багато хто заходив глянути, а дехто навіть створив там власний обліковий запис і зрідка випробовує щастя, відправляючи листи з проханнями про притулок. То як збільшити свої шанси на безкоштовне поселення та навчитися писати “досконалий request”? Про це та багато іншого читайте нижче.

як користуватися couchsurfing

Технічна частина

Каучсерфінг – не просто “сайт, де можна намутити собі безкоштовну вписку в іноземній державі”. Це, насамперед, величезна соціальна мережа мандрівників і тих, хто прагне такими стати. Люди відкривають вам двері свого дому, свого світу і своєї країни в обмін на вашу історію та спілкування. Це важливо, оскільки на розумінні цього у підсумку ґрунтується ваш реквест, свідомо чи ні.

Що ж собою являє цей ресурс?

Couchsurfing.com – це величезний гостьовий ресурс, що динамічно розвивається і об’єднує мільйони людей з цілого світу.

Його історія бере початок у 2000-му році, коли американець Кейсі Фейтон (Casey Fenton) купив дешевий авіаквиток до Ісландії. Грошей на готель не вистачало, та й проживання наодинці видавалось йому нудним. Саме тому він вирішив розіслати листа з проханням про “вписку” до півтори тисячі ісландських студентів. На листа відгукнулося декілька студентів, які не лише дали Фентону дах над головою, а ще й показали йому не туристичний Рейк’явік, а справжній, живий і молодіжний. Під враженням від такого розвитку подій, Кейсі вирішив, що таку систему мандрів можна розповсюдити по всьому світу. Сайт став доступним для всіх охочих у 2004-му році.

Ідея проекту полягає в тому, щоб у дружній і неформальній атмосфері налагодити міжкультурний обмін та спілкування, обмін досвідом у різних сферах життя. Крім того, спілкуючись з людьми, що походять з різних країн, належать до різних культур і національностей, можна під зовсім іншим кутом поглянути на деякі міжнародні і місцеві проблеми.

Каучсерфінг дозволяє пізнати країну “зсередини”, побачити і відчути те, чого не покажуть на каналі Discovery і не напишуть в Lonely Planet. Спілкуючись з місцевими, ви дізнаєтесь набагато більше про країну, її культуру, історію та звичаї, ніж від будь-якого гіда чи путівника.

Трохи сленгу

 • КС (кауч) – спрощена назва сервісу. Не плутати з Контр-страйком.
 • Хост – господар, сторона, що приймає.
 • Серфер – мандрівник, що шукає вписку.
 • Вписка – поселення, надання місця для ночівлі.
 • Реквест – запит, який серфери відправляють хостам, що їх зацікавили.
 • Референс – відгук, коментар, який серфер і хост залишають один одному.

Міфи та стереотипи каучсерфінгу

Міф 1. Не ходіть, дівчата, ночувати в кауч.

Один з найбільш розповсюджених міфів, пов’язаних з КС – недостатня безпека. Вас можуть отруїти, споїти, здати на органи, продати в рабство тощо, особливо якщо ви – дівчина.

Дійсно, гарантій, що ви залишитеся живі після чергової вписки, нема. Точніше вона така ж сама, як і гарантія того, що ви не потрапите під машину чи не отруїтеся малосольним огірком.

Насправді ресурс присвячує безпеці багато уваги. В системі є різні способи верифікації вашої особи. Тому відсоток таємних маніяків і ґвалтівників мізерний, якщо, звичайно ж, ви не налаштували пошук лише на них.

Верифікація – підтвердження справжності імені та адреси. Це платна послуга (коштує $25), пропонована ще на етапі реєстрації. Здійснити її можна будь-коли. Підтвердження відбувається в декілька етапів:

 1. Учасник реєструє своє ім’я та адресу в системі, при цьому блокується можливість подальшої зміни цієї інформації.
 2. Оплата послуги на рахунок системи Couchsurfing.
 3. Адміністрація надсилає листівку (наліпку) за вказаною адресою користувача, таким чином перевіряють і підтверджують його особу.

як користуватися couchsurfing

Для безпеки також існує система відгуків – reference: їх може залишити кожен серфер на сторінці іншого серфера після знайомства. Навіть один негативний відгук може звести всю вашу кар’єру каучсерфера нанівець, і видалити його може лише автор. Тому всі каучсерфери добрі, лагідні та привітні, навіть якщо у звичайному житті ріжуть людей у підвалах (жарт).

Ще одна частина системи безпеки – система ваучів (порук). За серфера можуть дати поруку довірені особи. Спочатку ними були лише розробники сайту, які поручалися за людей, яким довіряють. Але тепер, якщо за користувача поручаються троє довірених осіб, він сам стає довіреним і може давати поруку за своїх друзів. Така от нехитра ієрархія. :)

cs4

Загалом, якщо ви цілеспрямовано не шукаєте гострих відчуттів, нічого жахливого з вами не трапиться.

Міф 2. Диван задарма.

Мандрувати і жити через КС – завжди безкоштовно. Любителі халяви, можете внутрішньо насторожуватися!

Часом вписки через кауч виливаються в суми більші, ніж ви могли б заплатити в готелі.

В готелях ви точно знаєте: заплативши за номер, ви ще, щонайбільше, витратите гроші на екскурсію, харчування і який-небудь клуб. І все.

А тут завжди “кіт в мішку”. От приїжджаєш до хоста, а він простягає тобі пляшку чогось більш-менш алкогольного, потім ви з його друзями їдете по барах-клубах, потім всі скидаєтеся на таксі, а наступного дня ти в пориві відчуттів вирішиш приготувати справжній український обід/вечерю зі всіма народними складниками, які не завжди легко і дешево дістати. У підсумку розумієш: незважаючи на те, що і за житло не платив, і пригощали немало, а вийшло не набагато дешевше від номера в готелі.

Звичайно ж, від барів-дискотек можна відмовитися, міні фестиваль рідної кухні просто не влаштовувати, але навіщо позбавляти себе пригод?

Це ж ресурс для обміну досвідом і враженнями, пам’ятаєте? :)

Міф 3. Диван здав – диван прийняв.

Ще один поширений стереотип – якщо хочеш подорожувати з чужими вписками, обов’язково мусиш приймати в себе інших серферів.

В системі КС ніхто ні до чого не зобов’язаний.

Ти можеш бути “послом каучсерфінгу”, приймати в себе по 400 гостей за рік і не знайти вписку у хоста, який тебе зацікавив, просто тому, що він не хоче. І навпаки, можеш об’їздити сотні “диванів” по всьому світу і не прийняти в себе жодного серфера.

Приймати в себе серферів у відповідь на те, що тебе прийняли – вияв вдячності і відкритості, не більше. Не всім життєві обставини дозволяють хостити, то що ж, хороша людина має пропадати? :)

Міф 4. Засерфлено завдяки новому сайту знайомств.

Каучсерфінг – замаскований сайт знайомств і кишить сексуальними збоченнями. Це міф.

Ідея ресурсу полягає в об’єднанні людей, обміні досвідом та враженнями, але в жодному разі не у влаштуванні особистого життя окремих самотностей. Те, що ви поїхали в Іспанію просто погуляти, а зустріли кохання всього життя – це, звісно, чудово, але їхати спеціально за цим, користуючись каучсерфінгом – все одно, що мішати коктейль електродрелькою.

Не заперечую, у просторах каучсерфінгу можна зустріти багато сексуально стурбованих осіб. Вони дуже швидко скочуються по соціальній драбині сервісу через негативні відгуки і не нашкодять вам, якщо ви цілеспрямовано не шукаєте проблем.

Міф 5. Наступна станція: Диван-Сарай.

Користуючись каучсерфінгом, ви ночуватимете в сараї або підвалі.

Каучсерфінг об’єднує людей абсолютно різного світогляду і фінансових можливостей. Місце вашої вписки цілком залежить від ваших смаків: ви можете “вписатися” у веселого авантюриста, що окреслює земну кулю на переробленому в портативний дім мінівені, а можете поселитися в розкішному помешканні багатія, відкритого до всього нового. Усі більш-менш адекватні користувачі, окрім особистих фотографій, викладають фото своїх “диванів” з описом умов. Якщо у профайлі цього немає, завжди можна зв’язатися з людиною і розпитати про всі умови особисто.

Міф 6. Менше люду – більше дивану.

Хости приймають лише по одному серферу. Це міф.

Справді, чим більша компанія, тим менше у вас шансів знайти вписку на каучсерфінгу. Зрештою, це не безкоштовний притулок для стражденних мандрівників, а сервіс для спілкування. Та це не означає, що ви не знайдете варіантів, де влаштуватися, мандруючи великою компанією. Я сам бачив профайли з референсами, де люди дякували за те, що хост прийняв на тиждень їхню скромну компанію з 12 (!) людей.

Багато хостів приймають лише пари, тож якщо ви самотній вовкулака – у вас також є свої нюанси.

Як це працює

Щоб отримати доступ до райського ресурсу, особливо трудитися не доведеться:

 • Заходите на сайт www.couchsurfing.com .
 • Реєструєтеся (в нашу епоху соціалізації достатньо натиснути кнопку інтеграції Facebook).

cs2

Все. Ви – частина багатомільйонної секти. Мої вітання! :)

Тепер ваше завдання – якомога більш детально заповнити свій профайл. Велика частина експортується з Facebook, та цього недостатньо.

Найкраще заповнювати профайл англійською мовою. Більшість анкет і обговорень в КС ведуть англійською, навіть у місцевих групах. Так набагато зручніше і це дозволяє швидше знайти потрібну інформацію.

Якщо з англійською все настільки погано, що гугл перекладач не рятує, заповнюйте рідною мовою.

Заповнюючи профайл, уявіть, що ви пишете мотиваційний лист на участь в якійсь програмі або хочете взяти участь у конкурсі “Міс Всесвіт”. Згадайте всі свої хороші якості, про погані також не забувайте, просто подайте їх як свій безсумнівний плюс. Не забудьте вказати мови, якими володієте, адже це суттєво спростить ваші пошуки хоста і подальше спілкування. Намагайтеся бути чесними і уникати бородатих кліше на кшталт “open-minded person who loves travelling”. Повірте, там всі такі. :)

Пам’ятайте, чим більше інформації про себе ви вкажете, тим більшою буде імовірність того, що вас приймуть. Проте, не перестарайтеся: історія вашого роду до 30-го покоління нікого не зацікавить.

cs7

Якщо ви плануєте подорожувати парою, ведіть профайл від імені вас двох. Так зручніше, ніж створювати і вести два окремі профайли.

Обов’язково додайте декілька ваших актуальних фотографій, бажано таких, що ілюструють ваш спосіб життя. Люди з пересторогою ставляться до профайлів без фото (я таких навіть не відкриваю).

Якщо ви плануєте не лише подорожувати, але й приймати в себе каучсерферів, вам необхідно вказати інформацію про свої житлові умови. Принцип такий самий,як на попередньому етапі: чим детальніше ви опишете умови, тим менше виникне запитань і непорозумінь. Фото житла також бажані.

Тепер, коли у вас є повноцінний профайл зі всіма вашими історіями і якостями, можна переходити до експлуатації.

Кругообіг відгуків у природі

Одна з особливостей системи, кит, на якому тримається довіра в КС – це відгуки. Лише за ними можна відстежити актуальну інформацію про людину, і неважливо, чи це хост, чи серфер.

Припустімо, ви поїхали в умовне місто Н, де вас нагріли, обібрали (тобто підібрали і зігріли), навчили готувати смачнючу юшку зі свіжовиловлених покришок, показали місцевий історичний пустир, і ви, сповнені теплих емоцій, їдете додому. Повернувшись, пишете референс, де розповідаєте, як і що саме вам сподобалось. У відповідь ваші хости також пишуть вам вдячний референс, всі щасливі і чекають одне одного знову в гості.

Але можливий і зовсім інший варіант. Ви поїхали в сонячну Барселону поблукати історичним центром, насолодитися сангрією з фуетом на узбережжі, підтягнути свої танцювальні вміння фламенко, а натомість вас приймає понурий чолов’яга похилого віку, що розраховував на вашу допомогу на фазенді. По приїзду додому ви також напишете референс, який покаже справжні наміри хоста іншим серферам. Видалити його він не зможе.

Буває і таке, що люди залишають одне одному негативні відгуки просто помилково або через непорозуміння. Ситуації бувають різні, тому завжди уважно читайте референси. Не поспішайте клеїти ярлика на людей, побачивши негативний відгук на їх сторінках. Обов’язково прочитайте його і ви зрозумієте, звідки “ноги ростуть”.

Завдяки відгукам можна краще пізнати людину, її зацікавлення, житлові умови, цінності. Написати у розділі “про себе” багато хорошого може кожен, а зрозуміти чи так це все насправді, допоможуть саме референси.

Відсутність відгуків значно знижує ваші шанси знайти вписку.

Виходить таке собі замкнуте коло: вас ніхто не прийме і до вас ніхто не приїде, поки ви не матимете відгуків, і відгуки не з’являться, поки вас хтось не прийме або хтось до вас не приїде.

Не поспішайте гризти волосся і рвати нігті! Вихід є.

По-перше, попросіть друзів, які там вже є, написати вам відгук. Це доведе, що ви не бот і не соціопат, а отже, шанси на те, що ви – нормальна людина, – є. :)

По-друге, просто спілкуйтеся з людьми в мережі. Допомагайте віртуально, якщо нема можливості зустрітися в реальному житті. На знак подяки люди також залишатимуть вам відгук.

По-третє, для отримання відгуків не обов’язково приймати в себе серфера або “вписуватися” в хоста. Завжди можна зустрітися з людиною в місті, показати місцеві пам’ятки, випити філіжанку кави. Це також спілкування, обмін досвідом і винагороджується референсом. :)

По-четверте, в кожному місті є зустрічі серферів. Вони бувають щотижневими, щомісячними або щоденними. На них можна познайомитися з цікавими людьми, які теж залишать вам референс.

Пора в дорогу

Профайл заповнено, кілька референсів є, а в руках омріяний квиток кудись в Ірландію. Пора шукати вписки!

Займатися пошуком вписок варто не раніше, ніж за місяць: багато хто не знає своїх планів на наступний тиждень, не кажучи вже про такі терміни як декілька місяців.

Для пошуку хостів у верхній частині сайту виберіть “Find Hosts” і вкажіть місто.

cs8

Далі ви побачите список всіх хостів, готових прийняти вас і подарувати частинку своєї країни. Збоку є панель точного пошуку, де ви можете більш детально налаштувати пошук згідно зі своїми вподобаннями.

cs9

Тепер перед вами постає два варіанти: або не паритись, кинути публічний реквест і чекати, поки на нього хтось відгукнеться, або писати персональні реквести кожному хосту, що сподобався.

У першому випадку вам потрібно буде натиснути на кнопку “Create a public trip” і в вікні, що з’явиться, заповнити всі поля.

cs15

cs14

У другому випадку доведеться трохи попрацювати.

А пам’ятаєте веселого студента Кейсі Фентона, що розіслав листи до півтори тисячі людей? Вас чекає щось подібне.

Але перед написанням реквесту раджу ретельно відібрати профайли хостів. Звертайте увагу на такі деталі як мови, відгуки, час останнього візиту на сайт, відсоток відповідей на реквести. Від двох останніх залежать ваші шанси отримати відповідь найближчим часом.

cs12_2

Уважно читайте профайли і відгуки вибраних хостів.

По-перше, це допоможе вам в написанні реквесту і виключить більшу частину несподіванок, серед яких відсутність необхідних умов, місце, а також наміри хоста.

По-друге, дуже часто хости вставляють у свої профайли такі собі “пастки”, щоб зразу відсіяти копіпейстерів, які розсилають по 100500 листів за хвилину, не задумуючись про персоналізацію запитів. Тому не дивуйтеся, якщо десь в описі житла ви знайдете щось на кшталт “Якщо ти все це прочитав, почни свій реквест з фрази “Я їм тарганчиків!”.

cs13

Пишемо реквест

Тепер, коли кандидатів на влаштування в себе вашої персони відібрано, можна переходити до написання реквесту.

Це завдання також дуже спростилося. Вам потрібно лише натиснути кнопку “Stay with him/her” і у формі запиту вказати всю необхідну інформацію.

cs16

cs17

З першими трьома полями не має виникнути жодних проблем, а от останнє є наріжним каменем, від якого залежить ваша вписка.

Декілька порад щодо написання реквесту:

 • Коротко розкажіть про себе: хто ви, що робите, що любите, чим цікавитесь, де побували тощо;
 • Опишіть вашу мандрівку: яка ваша мета, що плануєте відвідати, зробити, спробувати, чого очікуєте від подорожі;
 • Пишучи реквест, завжди пам’ятайте, що він має бути персоналізований. Не забудьте згадати цікаві факти з профайлу хоста, щоб він розумів, що ви хоча б мінімально ознайомилися з інформацією про нього;
 • Не забудьте вказати, чим, на ваш погляд, ви можете зацікавити хоста: можливо, у вас є спільні вподобання або ви можете розповісти про країну, яку вже відвідали, а хост дуже хоче там побувати;
 • Про всяк випадок продублюйте в реквесті дату і місяць запланованого візиту. Часом хост неуважно читає цифри в реквесті, і через це можуть виникнути непорозуміння;
 • Якщо ви мандруєте компанією, не забудьте це вказати;
 • Найголовніше – не намагайтеся нікого ввести в оману, вказуючи неправдиву інформацію. Це все одно колись виявиться і лише нашкодить;
 • Всі розуміють, що написати 100 персоналізованих запитів – справа не з легких. Тому не соромтеся використовувати вдалі абзаци з ваших запитів повторно. Лише не скочуйтеся до рівня стовідсоткового копіпейсту без особистого звернення до хоста.

cs19_2

Виконуючи ці прості поради, ви піднімаєте свої шанси на відповідь якщо не до 100%, то до 80% точно.

Вичікуємо здобич

Не розраховуйте отримати відповідь на свій реквест протягом 15-ти хвилин. Багато користувачів заходить на сайт раз в місяць і не всі мають налаштоване сповіщення електронною поштою. Часто хост відписує вже тоді, коли ви повернулися з подорожі (до речі, недавно на КС впровадили мобільний додаток, тому є надія, що незабаром отримання відповіді трохи прискориться :) ).

Все, що тепер залишається – чекати відповідей. Для заспокоєння нервів та очищення совісті можна через кілька днів тиші пройтися по приватних повідомленнях хостів, що вас зацікавили.

cs20

У КС також є групи швидкого реагування – SOS-групи. Вони створені для того, щоб у непередбачуваних ситуаціях люди не залишилися на вулиці. В них також можете написати повідомлення. До речі, якщо початок мандрівки вже незабаром, а жоден з хостів так і не відповів, то навіть ПОТРІБНО туди писати, бажано щодня.

Виглядають такі групи приблизно так:

і є в кожній країні майже в кожному місті.

Щасливий фінал

Нарешті промінчик світла серед безлічі сірих і однакових відмов – вам погодили ночівлю! Хост вас прийме, дати співпадають, умови всіх влаштовують.

Не забудьте на радощах уточнити в хоста певні деталі: контактні дані, місце зустрічі і точну адресу, про всяк випадок. Ця інформація стане вам у пригоді в разі виникнення непередбачуваних обставин, та й просто перестрахує.

Тепер можна зітхнути з полегшенням і починати уявляти перед сном деталі прийдешньої неймовірної мандрівки =). Ще одне: візьміть собі за правило брати сувеніри для хоста – ця звичка принесе вам багато позитиву. Загалом, беріть з собою якомога більше сувенірів, адже ніколи не знаєш, кому захочеться віддячити.

Життя після вписки

Сповнені захвату та найтепліших почуттів, ви повертаєтеся до рідної гавані. Пора розповісти всім про свої почуття.

Для того, щоб залишити людині відгук, слід зайти на його профайл і, натиснувши на сіру кнопку з трьома крапками, обрати опцію “Write Reference”. Там само можете додати цю людину до друзів.

cs16

Після цього з’явиться форма відгуку, де потрібно вказати, як ви познайомилися з людиною, яке склалося враження про ваше спілкування, і сам референс.

cs11

P.S.: останнім часом сервіс піддали багатьом змінам в дизайні та користувацькій практиці. Спростилась також система відгуків і додавання до друзів. Раніше було неможливо залишити відгук незнайомій людині, оскільки перед відгуком було необхідно додати користувача до друзів і детально описати, де, як і коли ви познайомилися.

Підсумки

Написано багато,тому спробуймо підбити підсумки і дати кілька порад каучсерферам-початківцям.

 • Каучсерфінг – не сервіс безкоштовної ночівлі, пам’ятайте. Це сервіс для обміну досвідом та враженнями, а потім вже і даху над головою.
 • Ніхто ні до чого не зобов’язаний. Ви не зобов’язані приймати в себе гостей, так само як і хтось інший не зобов’язаний приймати вас в себе. І жодні референси тут не прийдуть на допомогу :).
 • КС небезпечний настільки ж, як і будь-яка інша життєва ситуація. Ви самі відповідаєте за свою безпеку.
 • Чим краще заповнена ваша сторінка, тим більше шансів знайти цікавих людей і дах над головою.
 • Пам’ятайте про персоналізацію реквестів. Від цього часто залежить, отримаєте ви відповідь, чи ні.
 • Не забувайте, що навіть якщо вас ніхто не прийняв, ви все ще маєте можливість провести час весело з КС. Попросіть когось показати вам місто, зустрітися за горнятком чаю чи кухлем пива, підіть на зустріч каучсерферів – варіантів багато!
 • Пишіть якомога більше запитів – це підвищує ваші шанси знайти вписку.
 • Уважно читайте профайли та відгуки хостів, адже це допоможе уникнути неприємних сюрпризів та непорозумінь.
 • Поважайте хостів та інших серферів. Будучи гостем, доведеться поважати правила і спосіб життя хоста. Ніхто не мусить віддавати вам ключі від свого помешкання, а прокидатися о 6 ранку і йти з дому разом з господарем – цілком адекватне прохання.
 • Присвячуйте увагу своїм серферам і хостам. Приїхавши в гості, відразу не кидайте речі і не біжіть оглядати місцеві пам’ятки, а присвятіть хоча б один вечір своєму хосту. Проте, якщо людина не хоче спілкування, то нав’язуватися не варто – дотримуйтеся золотої середини :).
 • Беріть з собою сувеніри. Обмін сувенірами подарує вам багато позитиву і вражень.
 • Пам’ятайте – будь-яка життєва ситуація є досвідом! Витисніть з неї всього максимально і не забувайте писати референс! ;)

cs23

P.S. На цей пост, мабуть, натраплять каучсерфери, які також мають що сказати. Дуже цікаво довідатися про ваш досвід в КС. Діліться своїми історіями і враженнями в коментарях! Яким був найбільш дивакуватий хост? Яка пригода запам’яталася найбільше? Чи був негативний досвід?

Текст: Артем Голубчак і Ірина Журавель, автори сайту sam-sebe-columb.com

Переклала Христина Созанська

Якщо з загадкових причин ви так і не наважитеся скористатися Каучсерфінгом, то ви завжди можете підшукати собі готель на hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання таких як booking.com, чи забронювати собі квартиру на airbnb.com.

Вдалих мандрів!