купити дешеві авіаквитки

COVID-сертифікати в Дії успішно пройшли технічну оцінку в ЄС

Мінцифра продовжує працювати над взаємним визнанням COVID-сертифікатів у Дії з ЄС

Поки в Україні триває бета-тестування ковідних сертифікатів, Мінцифра продовжує працювати над їх взаємним визнанням з ЄС.

Сьогодні, 4 серпня, технічна розробка Мінцифри та ДП Дія щодо EU Digital COVID Certificate успішно пройшла технічне оцінювання з боку ЄС. Технічна команда високо оцінила строки реалізації, точність і відповідність українських COVID-сертифікатів специфікаціям ЄС, – повідомляють на сайті Дія.

Наразі залишився останній крок — політична частина взаємовизнання, а саме погодження від Єврокомісії та підписання відповідних угод. Після цього буде підписаний меморандум, який дозволить українцям подорожувати з сертифікатами.

«У найкоротші терміни ми змогли розробити та впровадити COVID-сертифікати, хоча спочатку це здавалося майже неможливим. У співпраці з іншими країнами ми протестували інновації та створили універсальні системи обміну інформацією. Такі проєкти є справжнім доказом інтеграції України з ЄС. Вже скоро українці зможуть повернуться до звичного доковідного життя з мандрівками та бізнес-зустрічами з іноземними партнерами», — сказав Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України.

Розробкою та технічною реалізацією спільно займаються команди Мінцифри, МОЗ, НСЗУ, МЗС, ДПСУ.

«Вакцинація – це єдина можливість захистити себе від хвороби та повернутись до звичного життя. Сьогодні всі бажаючі можуть зробити щеплення і бути захищеними. Коли людина завершить курс імунізації від COVID-19, тобто отримає 2 дози вакцини, можна буде згенерувати сертифікат про вакцинацію у застосунку чи на порталі Дія. Наразі маємо важливу перемогу, українські COVID сертифікати в Дії вже успішно пройшли технічне оцінювання з боку ЄС», — зазначив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Проєкт реалізовано за підтримки Євроделегації, Програми EU4Digital і Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією.

Оновлено 11 серпня

Розпочався останній етап під’єднання України до системи COVID-сертифікатів ЄС, – повідомляють у Дія.

Минулого тижня COVID-сертифікати в Дії успішно пройшли технічне оцінювання з боку ЄС. Тепер час останнього технічного етапу

Це буде під’єднання України до продуктової інфраструктури COVID-сертифікатів ЄС, спільного середовища для всіх країн, що запускають власні сертифікати та забезпечують їх взаємовизнання.

Паралельно триватиме політичне взаємовизнання, так званого equivalency decision. Тобто визнання українських COVID-сертифікатів такими, що можуть бути використані в подорожах.


З 1 липня в Україні розпочалося тестування цифрових ковідних сертифікатів.

Взяти участь у тестуванні можуть українці, що отримали 2 дози щеплення вакциною від COVID-19 на території України.

Зареєструватися для отримання цифрового сертифіката про вакцинацію можна за посиланням team.diia.gov.ua.

Наразі ковідний сертифікат в Дії не визнається країнами ЄС, але для подорожей в більшість країн підходить паперовий сертифікат міжнародного зразка.

Детальніше про цифрові сертифікати ЄС

Карта і перелік країн відкритих для українців

Будьте в курсі останніх новин та важливих повідомлень

Підписуйтеся на розсилку та оновлення у соціальних мережах:
facebook.com/lowcostavia
telegram.me/lowcostavia
instagram.com/lowcostavia
twitter.com/lowcostavia