купити дешеві авіаквитки

Данія спростила умови в’їзду, в тому числі і для України!

Данія скасувала необхідність надавати поважну причину для в’їзду для подорожуючих з усіх країн!

25 жовтня 2021 данський уряд скасував дію національної кольорової моделі, що групувала країни за рівнем захворюваності на Covid-19.

Нова модель, яка діятиме до 30 червня 2022, спрощує обмеження на поїздки. Скасована необхідність надавати поважну причину для в’їзду в Данію для подорожуючих з усіх країн та значно пом’якшені вимоги до тестування на Covid-19.

Оновлено 10 листопада. Україна віднесена Урядом Королівства Данія до категорії країн «з дуже високим ризиком інфікування Covid-19» . У цьому зв’язку, у разі відсутності згаданого Covid-сертифікату, громадянам України потрібно зробити тест на Covid-19 протягом 24 годин після прибуття до Данії та самоізолюватися без зайвого зволікання на 10 днів. Самоізоляція може бути припинена на основі негативного тесту на Covid-19, зробленого не раніше, ніж на четвертий день після в’їзду до Данії.

Умови в’їзду з України з сертифікатом “Дія”

З 25 жовтня громадяни України можуть в’їжджати в Данію без необхідності робити тест на Covid-19 та самоізолюватися після прибуття. Для цього органам прикордонного контролю Данії потрібно пред’явити Covid-сертифікат ЄС або його еквівалент.

Covid-сертифікат, виданий українським Єдиним порталом державних послуг «Дія», також приймається, оскільки Україна приєдналися до системи цифрових Covid-сертифікатів ЄС.

Зазначений Covid-сертифікат має підтверджувати вакцинацію від Covid-19 однією чи двома дозами вакцини, негативний результат тестування на Covid-19 або одужання від Covid-19.

Умови в’їзду з України без сертифікату “Дія”

У разі відсутності Covid-сертифікату, громадянам України потрібно зробити тест на Covid-19 протягом 24 годин після прибуття до Данії в одному з центрів тестування. Вимога щодо тестування на Covid-19 перед приїздом до Данії скасована.

Якщо громадянин України раніше перехворів на Covid-19, але при цьому не має Covid-сертифікату, потрібно пред’явити медичну довідку, що підтверджує позитивний результат ПЛР-тесту на Covid-19, зробленого не менше ніж за 14 днів, але не більше ніж за рік до в’їзду в Данію. В такому випадку, робити тест на Covid-19 після прибуття в Данію непотрібно.

В’їзд з країн з дуже високим ризиком інфікування (для України)

Якщо громадянин України в’їжджає в Данію з країн, які Данія вважає країнами з “дуже високим ризиком інфікування Covid-19” (наразі це більшість країн Африки, Азії та Латинської Америки), потрібно підтвердити повну вакцинацію або одужання від Covid-19. В іншому випадку, треба зробити тест на Covid-19 відразу після прибуття до Данії (в аеропорту) та самоізолюватися на 10 днів.

Отже, навіть якщо Україна переміститься в перелік країн з дуже високим ризиком, то буде можливий в’їзд з вакцинацією і без карантину або з тестом і карантином. Оновлено. Україна перемістилася в перелік країн з дуже високим ризиком.

Звертаємо увагу, що данський уряд залишив за собою право швидко відновити усі обмеження в разі виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з появою за кордоном нових варіантів вірусу Covid-19, які можуть становити ризик для Данії.

Підпишіться на сторінку Lowcostavia у facebook та канал telegram.me/lowcostavia, щоб отримувати сповіщення про знижки, акції та важливі новини!

Детальніше про нові правила в’їзду в Данію

Усі країни світу розбиті на три категорії:

  1. країни – члени ЄС, ОЕСР та країни Шенгенської зони (Австрія, Андорра, Бельгія, Болгарія, Ватикан, Велика Британія, Греція, Данія, Естонія, Ізраїль, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Колумбія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Мексика, Монако, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сан-Марино, Словаччина, Словенія, США, Туреччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція, Японія);
  2. країни, які Данія вважає країнами з високим ризиком інфікування Covid-19 – до цієї категорії наразі належать наступні країни (у том числі деякі з першої групи): Австралія, Бахрейн, Йорданія, Канада, Катар, Кувейт, Нова Зеландія, Об’єднані Арабські Емірати, Південна Корея, Руанда, Саудівська Аравія, Сінгапур, Україна, Уругвай, Чилі, а також наступні адміністративні райони: Гонконг, Макао і Тайвань;
  3. усі інші країни, які Данія вважає країнами з дуже високим ризиком інфікування Covid-19.

Іноземці, що постійно проживають в країнах першої та другої категорій, можуть в’їжджати в Данію без необхідності робити тест на Covid-19 та самоізолюватися після прибуття, за умови що вони пред’являть Covid-сертифікат ЄС. Такий сертифікат має підтверджувати вакцинацію від Covid-19 однією чи кількома дозами вакцин, негативний результат тестування на Covid-19 або одужання від Covid-19.

Відповідно до імплементаційного рішення Європейської Комісії 2021/1380 Covid-сертифікат, виданий українським Єдиним порталом державних послуг «Дія», вважається еквівалентним Covid-сертифікату ЄС, виданому відповідно до Регламенту (ЄС) 2021/953.

Covid-сертифікат вакцинації набуває чинності через 14 днів після отримання першої дози вакцини. В разі якщо курс вакцинації складається з двох доз, друга доза має бути отримана протягом 42 днів після першої, інакше паспорт вакцинації стає недійсним. До вакцин, схвалених Європейським агентством з лікарських засобів наразі належать Comirnaty/Pfizer-BioNTech, Janssen/Johnson & Johnson, Spikevax/Moderna та Vaxzevria/Oxford–AstraZeneca.

Covid-сертифікат негативного тесту на Covid-19 чинний після проведення такого тесту методом ПЛР не більше 96 годин або проведення швидкого скринінгу на антиген не більше 72 годин.

Covid-сертифікат одужання від Covid-19 чинний через 14 днів після отримання позитивного результату ПЛР-тесту на Covid-19, але не більше одного року.

Якщо іноземці в’їжджають в Данію з країн третьої категорії (з дуже високим ризиком інфікування Covid-19), їм потрібно додатково підтвердити повну вакцинацію вакциною, схваленою Європейським агентством з лікарських засобів, або одужання від Covid-19. В іншому випадку, вони повинні зробити тест на Covid-19 відразу після прибуття до Данії (в аеропорту) та самоізолюватися на 10 днів.

Що робити в разі відсутності Covid-сертифікату

Іноземці, що постійно проживають в країнах першої категорії та при в’їзді в Данію не можуть пред’явити дійсний Covid-сертифікат, повинні зробити тест на Covid-19 або до в’їзду в Данію або протягом 24 годин після прибуття до Данії.

Тест на Covid-19, зроблений перед в’їздом в Данію, повинен бути проведений або методом ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції) не більше ніж за 72 години до в’їзду в Данію або за допомогою швидкого скринінгу на антиген (експрес-тест на визначення нуклеокапсидного білка коронавірусу SARS-CoV-2) не більше ніж за 48 годин до в’їзду в Данію.

Іноземці, що постійно проживають в країнах другої категорії та при в’їзді в Данію не можуть пред’явити дійсний Covid-сертифікат, повинні зробити тест на Covid-19 протягом 24 годин після прибуття до Данії.

Список медичних центрів в Данії, де можна зробити тест на Covid-19, знаходиться тут.

Іноземці, що є громадянами будь-якої країни та при в’їзді в Данію з країни третьої категорії не можуть пред’явити дійсний Covid-сертифікат, повинні зробити тест на Covid-19 відразу після прибуття до Данії (в аеропорту) та самоізолюватися на 10 днів.

В разі прибуття до Данії на круїзному лайнері, іноземці повинні зробити тест на Covid-19 перед висадкою в Данії. Якщо на лайнері відбувся спалах коронавірусної інфекції, висадка пасажирів в Данії забороняється.

Якщо іноземець, що постійно проживає в країнах першої та другої категорій, перехворів на Covid-19, в разі прибуття до Данії він повинен пред’явити медичну довідку, що підтверджує позитивний результат ПЛР-тесту на Covid-19, зробленого не менше ніж за 14 днів, але не більше ніж за рік до в’їзду в Данію. В такому випадку ця особа не має робити тест на Covid-19 та самоізолюватися.

Вимоги щодо тестування на Covid-19 після прибуття до Данії не стосуються дітей віком до 15 років.

Де шукати авіаквитки в Данію?

Квитки можете купувати на сайті лоукоста wizzair.com або на kiwi.com

Прямі лінки на пошук квитків в Данію:

Лінки на офіційні джерела

Умови в’їзду на tripadvisor.mfa.gov.ua

Карта і перелік країн відкритих для українців

Будьте в курсі останніх новин та важливих повідомлень

Підписуйтеся на розсилку та оновлення у соціальних мережах:
facebook.com/lowcostavia
telegram.me/lowcostavia
instagram.com/lowcostavia
twitter.com/lowcostavia