купити дешеві авіаквитки

Данія, Швеція та Фінляндія планують впровадити “Цифровий паспорт вакцинації Covid-19”!

“Паспорт вакцинації Covid-19” може спростити міжнародні подорожі!

Декілька країн Європи планують випускати для своїх громадям паспорти вакцинації. Данія – одна з перших країн ЄС, де влада втілює ідею паспорта вакцинації.

В кінці січня країни-члени ЄС домовилися про спільний формат документів, що будуть підтверджувати факт вакцинації від коронавірусу, але тільки для медичних цілей і це не буде називатися “паспортом вакцинації”.

“Різниця полягає в тому, що в документі, про який ми думаємо, міститимуться всі дані, пов’язані з вакцинацією. Він не тільки дозволить проводити диференційований огляд, незалежно від того, де це відбудеться пізніше. Це також дасть нам уявлення про розвиток вірусу, а також про можливі побічні ефекти. Отже, мова йде про медичний документ”, – сказала єврокомісар з питань охорони здоров’я Стелла Кіріакідес.

З її слів випливає, що сертифікат не даватиме жодних привілеїв, на кшталт можливості вільно подорожувати.

Деякі країни, зокрема Греція, раніше виступили за те, щоб такі сертифікати спільного формату – “паспорти вакцинації” – надавали вакцинованим людям право на поїздки без обмежень.

У керівництві ЄС до коронапаспортів ставляться з обережністю. Якщо сертифікат про вакцинацію як медичний документ існує давно, то інші способи його використання, наприклад, для подорожей, у ЄС пропонують відкласти. Про це заявила Урсула фон дер Ляєн після наради з лідерами ЄС наприкінці січня.

За словами головного дипломата ЄС Жозепа Борреля вакцинація від COVID поки що вважається недостатньо надійним параметром для вільних поїздок до країн ЄС.

Данія

Уряд Данії оголосив, що запровадить так званий “цифровий COVID паспорт”, який може використовуватися для документування вакцинації, – повідомляє видання The Local.

“Ми робимо перші кроки, щоб до кінця лютого громадяни змогли побачити інформацію про свою вакцинацію на онлайн-платформі охорони здоров’я Sundhed.dk”, – заявив виконуючий обов’язки міністра фінансів Morten Bødskov.

“Через 3-4 місяці паспорти вакцинації мають бути готові для використання наприклад для бізнес поїздок”.

“Ми очікуємо, що інші країни можуть вимагати надати документ, що свідчить про проходження вакцинації на Covid-19 при в’їзді. Саме у цьому випадку можна скористатися данським паспортом вакцинації” – повідомили в міністерстві.

Фінляндія

Фінляндія також планує впровадити “паспорт вакцинації”, який свідчить про щеплення від коронавірусу.

На порталі Omakanta, куди заносяться всі медичні дані користувачів, буде створена технічна можливість отримати виписку про проходження вакцинації.

Для введення “паспорта вакцинації” необхідний спеціальний наказ Держради. В цей час міністерство соціального забезпечення та охорони здоров’я Фінляндії займається його підготовкою.

Швеція

Швеція планує запустити цифровий “паспорт вакцини” до літа, якщо припустити, що до того часу вже існуватиме міжнародний стандарт для цього документа – заявив уряд у четвер (4 лютого).

“Коли Швеція і країни довкола нас знову почнуть відкриватися, сертифікати про вакцинацію, ймовірно, будуть потрібні для поїздок і, можливо, для участі в інших заходах”, – заявив на пресконференції шведський міністр з питань діджиталізації Андерс Ігеман.

Великобританія не буде вводити паспорти

5 лютого видання The Times повідомило, що британські чиновники розпочали роботу над “паспортом вакцинації”.

А 7 лютого, британський міністр з питань вакцинації Надім Захаві повідомив, що Велика Британія не буде вводити так званий “паспорт вакцинації” проти COVID-19.”Ми безумовно не збираємося вводити його в рамках програми впровадження вакцини”, – сказав Захаві.

Водночас, за його словами, люди зможуть попросити підтвердження вакцинації у свого лікаря, якщо воно знадобиться для поїздки в інші країни.

Україна і коронапаспорти?

Поки у Європі дискутують про використання паспортів вакцинації, в Україні все ще чекають на перші вакцини. У МОЗ обіцяють за два роки щепити близько 20 мільйонів людей, почати обіцяють в лютому, – пише bbc.com

“Якщо людині таке свідоцтво буде потрібне, то видавати його будемо”, – відповідає головний санітарний лікар Віктор Ляшко, спеціально використовуючи слово свідоцтво, а не коронапаспорт чи паспорт з імунізації.

За його словами, дані про вакцинацію українців будуть вносити в електронну систему охорони здоров’я, де є медична картка пацієнта. Планується, що згодом можна буде натиснути дві кнопки і отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію з підписом лікаря і печаткою.

Карта і перелік країн відкритих для українців

Будьте в курсі останніх новин та важливих повідомлень

Підписуйтеся на розсилку та оновлення у соціальних мережах:
facebook.com/lowcostavia
telegram.me/lowcostavia
instagram.com/lowcostavia
twitter.com/lowcostavia