купити дешеві авіаквитки

Довідка з військкомату для виїзду за кордон не потрібна! Актуальна інформація

довідка з військомату

Для виїзду за кордон чоловікам довідка з військкомату не потрібна!

Останніми днями в інтернеті часто трапляються повідомлення про обмеження виїзду за кордон громадянам призовного віку. З різних джерел надходять суперечливі повідомлення, тож спробуємо розібратися у цій інформації.

Повідомлення Державної прикордонної служби.

Інформація, яку поширюють у ЗМІ про перевірку у громадян України чоловічої статі призивного віку під час перетину державного кордону довідок з військкоматів, не відповідає дійсності – повідомляється на сайті Державної прикордонної служби.

Відповідно до чинного законодавства під час перетину державного кордону пред’явлення подібних довідок не передбачено.

Документами, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну є:

  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон
  • проїзний документ дитини
  • дипломатичний паспорт
  • службовий паспорт
  • посвідчення особи моряка

У ході перевірки документів під час виїзду з України також з’ясовується наявність або відсутність підстав для тимчасового обмеження громадянина у праві виїзду за кордон.

Читайте також: Де і за скільки можна виготовити біометричний паспорт.

Повідомлення Генерального штабу Збройних Сил України.

генштаб довідка військоматЗ іншого боку, 2 лютого перший заступник начальника Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор Володимир Талалай повідомив, що військовозобов’язані під час проведення мобілізації мають мати відповідну довідку з військомату при виїзді за межі адміністративних районів, у тому числі, за межі державного кордону – повідомило агентство ukrinform.ua.

“Чинним законодавством в умовах, коли в державі оголошена мобілізація, військовозобов’язані не мають права залишати місце проживання без дозволу відповідного районного військового комісара. Тому питання оформлення такого дозволу оформляється у формі відповідної довідки”, – сказав він.

Більше того, зазначив генерал, таку ж довідку військовозобов’язані повинні мати навіть при виїзді за межі свого адміністративного району. “Військовозобов’язаний, який в умовах, коли в державі проводить мобілізація, має намір покинути місце проживання і виїхати за межі адміністративного району, він повинне про це повідомити районного військового комісара і отримати дозвіл… Це не обов’язково виїзд за межі державного кордону. Навіть переміщуючись по території держави”, – наголосив він.

Талалай зазначив, що ця норма була чинна в Законі України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, а, “відповідно, в указі Президента України № 40/2015 визначені завдання щодо забезпечення більш дієвого механізму реалізації цієї норми”.

Водночас, генерал уточнив, що таку довідку не потрібно отримувати, якщо військовозобов’язаний виїжджає за межі свого адмінрайону “на день-два”. За його словами, мінімальні терміни для виїзду поки остаточно не визначені, і це, та інші питання, будуть врегульовані найближчим часом на виконання указу Президента України № 40/2015.

Тим часом Закон України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, на який посилається генерал, не містить вимоги про “заборону покидати місце перебування”.

Вас може зацікавити: Шопінг віза (віза на закупи) – інструкція як оформити візу самостійно.

Уточнення Генштабу щодо довідок про виїзд за кордон.

Генштаб роз’яснив, що довідки для виїзду за кордон не потрібні, а попереджати потрібно тільки про зміну місця проживання, але не місця перебування.

Ввечері 2 лютого у коментарі для телеканалу ICTV Володимир Талалай уточнив, що згідно з чинним законодавством мова йде лише про необхідність повідомляти про зміну місця проживання, в той час як це не стосується зміни місця перебування.

Також Талалай запевнив, що ніякі обмеження на виїзд за кордон зараз не діють. Тим не менш, він висловив сподівання, що Верховна Рада розгляне відповідні зміни до законодавства і такі обмеження будуть введені.

Поділитися у соціальних мережах
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email