купити дешеві авіаквитки

Diia.pl – електронні документи для українців у Польщі!

Польща впроваджує електронні документи для українських громадян!

Польща повідомила Європейську Комісію про те, що Diia.pl є електронним документом, який підтверджує легальне перебування на території Польщі громадян України, які прибули до Польщі, втікаючи від війни, дозволяє їм подорожувати в межах Європейського Союзу, а також перетинати зовнішні кордони ЄС. Інформацію про Diia.pl одночасно також було надіслано до держав-членів ЄС та асоційованих країн Шенгенської зони.

Електронний документ (Diia.pl) для біженців з України є фактично першим повністю цифровим дозволом на проживання в Європейському Союзі.

Підпишіться на сторінку Lowcostavia у facebook та канал telegram.me/lowcostavia, щоб отримувати сповіщення про важливі новини.

З метою врегулювання питання пересування громадян України в межах Шенгенської зони та перетину зовнішнього кордону ЄС 12 липня 2022 року Міністерство внутрішніх справ та адміністрації Польщі подало до Європейської комісії заявку на тимчасове користування електронного документа Diia.pl,  як підтвердження законності перебування в Польщі. Інформацію про документ одночасно було надіслано до держав-членів ЄС та асоційованих країн Шенгенської зони.

Після офіційної нотифікації електронний документ Diia.pl, яким володіє громадянин України або інший іноземець (перебування якого на території Республіки Польща вважається законним, відповідно до Закону про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом у цій країні), діє як дозвіл на проживання, є документом, який використовується разом з дійсним проїзним документом, що дозволяє перетин зовнішнього кордону ЄС. Він також дозволяє переміщення в межах Шенгенської зони протягом 90 днів протягом кожного 180-денного періоду.

mObywatel і документ Diia.pl

Документ Diia.pl доступний через мобільний додаток mObywat, який можна встановити на мобільні телефони з Android та iOS. mObywatel i документ Дія пл – це простий спосіб ідентифікувати себе (показати дані) практично в кожній життєвій ситуації.

Електронний документ дозволяє підтвердити найважливіші дані, такі як: ваше ім’я та прізвище, присвоєний номер PESEL, дата і місце народження, громадянство. Для зручності використання додаток також представляє вашу фотографію.

Більше інформації про встановлення Diia.pl можна знайти тут.

Як додати документ Дія пл?

Що потрібно для актуалізації?

 • Ви перетнули польсько-український кордон після 24 лютого 2022 року.
 • Призначений номер PESEL (з печаткою “Osoba o statusie UKR”).
 • Отриманий логін та пароль до довіреного профілю (profil zaufany).
 • Телефон з Android (6.0 і вище) або iOS (13.0 і вище).
 • Доступ до інтернету

Як активувати програму та додати документ Дія пл?

Щоб активувати mObywatal, вам потрібен офіційний надійний профіль – це “пропуск” до вашої заявки та інших служб електронного управління.

 1. Під час реєстрації в офісі попросіть вас створити надійний профіль.
 2. У вас вже є надійний профіль? Візьміть телефон і перейдіть до магазину програм.
  • Android (телефони різних виробників): запустіть магазин Google Play та знайдіть програму mObywatel.
  • iOS (Apple телефони): запустіть App Store та знайдіть програму mObywatel.
 3. Встановіть програму mObywatel.
 4. Запустіть програму Mobywatel та читати основну інформацію та правила.
 5. Дотримуйтесь інструкцій на екрані.
 6. У активації введіть свій логін та пароль при активації довіреного профілю.
 7. Ваш документ буде додано.

Детальна інструкція, як завантажити та налаштувати програму mObywatel ви можете знайти на gov.pl.

Що робити, якщо довірений профіль автоматично не видали?

Громадяни України можуть використовувати Diia.pl як цифровий документ, що посвідчує особу після отримання номера PESEL та активації довіреного профілю (profil zaufany). Доступ до довіреного профілю можна отримати при поданні заявки на номер PESEL. Якщо ви не зробили цього одразу, можете перейти до того ж пункту, де ви отримали свій номер PESEL, та подати заявку на отримання довіреного профілю. Заяву також можна подати в пункті підтвердження або в будь-якій муніципальній установі, проте в цьому разі знадобиться паспорт як підтверджувальний документ.

Корисні посилання: