купити дешеві авіаквитки

Єврокомісія планує спростити перетин кордону ЄС з третіх країн!

Єврокомісія пропонує послабити обмежувальні заходи для перетину кордону ЄС!

З огляду на позитивні ефекти вакцинації на поширення коронавірусу Єврокомісія пропонує зняти деякі обмеження на поїздки до ЄС і Шенгенської зони. Таке рішення має посприяти відновленню туризму у літній період. Чиновники представили свої пропозиції 3 травня в Брюсселі.

У планах Єврокомісії дозволити перетин кордонів ЄС для усіх туристів, що прибувають з країн з позитивною епідеміологічною ситуацією, а також тих осіб, які отримали останню передбачену виробником дозу вакцини від коронавірусу.

Отже будуть два основних варіанти в’їзду в ЄС для туристів з третіх країн – відповідність держави критеріям, що затвердженні радою ЄС або вакцинація.

Відкриття кордонів для держав, де рівень захворювання відповідає критеріям ЄС

6 травня Рада ЄС оновила список країн, громадянам яких дозволені подорожі без поважної причини у ЄС. На сьогодні у списку є вісім держав – Австралія, Нова Зеландія, Сінгапур, Таїланд, Південна Корея, Руанда, Ізраїль та Китай.

Для визначення країн, для яких слід скасувати обмеження на необов’язкові поїздки, чинні такі критерії:

  • не більше 25 нових випадків COVID-19 на 100 000 жителів за останні 14 днів
  • стабільна або тенденція на зменшення нових випадків захворювання протягом цього періоду порівняно з попередніми 14 днями
  • більше 300 тестів на 100 000 жителів за попередні 7 днів
  • не більше 4% позитивних тестів серед усіх тестів на COVID-19, проведених за попередні 7 днів (в Україні цей показник приблизно 25%)

Єврокомісія пропонує підняти поріг кількості нових захворювань на 100 тисяч населення за останні 14 днів з 25 до 100 випадків.

Оновлено 20 травня. Єврокомісія затвердила підняття порогу з 25 до 75 на 100000 населення.

Що це значить для України?

В Україні показник інцидентності за останні 14 днів становить 250-350 і йде на спад. Щоб вписатися в критерії ЄС (менше 75), потрібно дочекатися коли в Україні фіксуватимуть менше 2200 нових випадків за день на протязі двох тижнів.

Щоправда, є складнощі з іншими критеріями, а саме  – “не більше 4% позитивних тестів серед усіх тестів на COVID-19, проведених за попередні 7 днів”. Як повідомляє Європейська правда, зараз кількість позитивних ПЛР-тестів в Україні за останній тиждень складає орієнтовно 25%, що вшестеро перевищує норму ЄС.

Отже наразі Україна не потрапить у “білі списки” Ради ЄС, але можливо до середини літа ситуація зміниться.

Відкриття кордонів для вакцинованих

Після затвердження нових змін Єврокомісія пропонує пускати до ЄС також людей, повністю вакцинованих від коронавірусу, незалежно від мети поїздки (включно з туристичним відпочинком). У Єврокомісії свою пропозицію пояснюють науковими даними, які свідчать, що ймовірність заразитися коронавірусом від вакцинованої людини є надзвичайно низькою.

Держави-члени повинні дозволити в’їзд до ЄС тим людям, які отримали принаймні за 14 днів до прибуття останню рекомендовану дозу вакцини, що є затвердженою у ЄС.

З якими вакцинами дозволять в’їзд в ЄС?

Єврокомісія ділить їх на три групи: ті, що схвалені для застосування в Євросоюзі; ті, що мають схвалення ВООЗ, але не мають окремого допуску в ЄС; всі інші. І лише остання група вакцин взагалі не буде братися до уваги.

Україна наразі завезла чотири COVID-вакцини: Pfizer, корейська AstraZeneca, індійська AstraZeneca (Covishield) та китайський Sinovac. І між ними є відмінність.

Дві перші використовуються самим Євросоюзом. Covishield отримав схвалення ВООЗ, але не в ЄС. Sinovac формально ще не має схвалення ВООЗ, але дуже схоже, що отримає його протягом тижня-двох. Тому для спрощення дві останні вакцини можна розглядати спільно, в одні групі.

Отже, за новими правилами, держави Шенген+ повинні відкрити кордони для туристів з України, які завершили вакцинацію Pfizer та AstraZeneca, і мають право відкритися для тих, хто зробив уколи Covishield та Sinovac. Є всі підстави розраховувати, що по факту – можливо, не відразу – навіть китайська вакцина отримає цей дозвіл. Вакцинація “Спутник V” поки не буде підставою для в’їзду до ЄС.

Сторінка з інформацією про процес затвердження вакцин.

Документ зі статусом затвердження вакцин від ВООЗ (станом на червень)

Як підтвердити вакцинацію?

Основним підтвердженням щеплення називають “цифрові зелені сертифікати” та їхні еквіваленти, видані в інших країнах. Поки ж у ЄС ще не запровадили цифрові сертифікати, пропонується визнавати видані третіми країнами підтвердження вакцинації, якщо їхню достовірність можна перевірити.

В Україні готуються впровадити “паспорти вакцинації”, які підтверджують щеплення від коронавірусу. Ці паспорти можуть в майбутньому використовуватись для поїздок в ЄС.

Віце-прем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та міністр охорони здоров’я повідомили, що в Україні триває процес підготовки до впровадження “паспортів вакцинації та імунізації” відповідно до європейських стандартів, – зазначається у комюніке Офісу президента України про зміст селекторної наради, що відбулася 5 травня.

ЄС вимагає, щоб інші країни оформлювали свої довідки про вакцинацію за тими самими вимогами, які діють для його паспортів. Зараз в Україні такої системи немає. Відповідно, щоб щеплені українці змогли скористатися відкриттям кордонів, її потрібно буде створити.

Важливі доповнення

Те, що щеплена людина отримає змогу в’їхати до ЄС, не звільняє від додаткових заходів, які встановлює кожна країна самостійно, наприклад вимога негативного ПЛР-тесту на коронавірус, обов’язок тестуватися після приїзду, або ж самоізоляція.

В’їзд у ЄС для дітей з вакцинованими батьками має бути відкрито. Діти, для яких досі немає схвалених до застосування вакцин від коронавірусу, можуть в’їжджати до країн ЄС разом зі своїми вакцинованими батьками за умови наявності негативного результату ПЛР-тесту зробленого не більше, як за 72 години до в’їзду.

Єврокомісія передбачила також можливість швидкого повернення обмежень для окремих країн. Наприклад для тих держав, в яких епідемічна ситуація швидко погіршується або де виявили небезпечні мутації коронавірусу, можна буде швидко запровадити заборону на в’їзд для всіх резидентів цієї країни. Винятки робитимуться лише для громадян ЄС і тих, хто їде з поважною метою.

Пропозиції Єврокомісії тепер розглядатиме Рада ЄС. У Єврокомісії хотіли би, аби держави-члени ЄС схвалили пропозиції до кінця травня. Оскільки Євросоюз не має повноважень у питанні кордонів, то рішення ухвалять у вигляді рекомендації, яку кожна держава впроваджуватиме самостійно. Діятиме вона для усіх країн ЄС (крім Ірландії) та Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.

Зауважте, що деякі країни вводять самостійні правила незалежно від рекомендацій Єврокомісії. Наприклад Кіпр і Болгарія вже дозволяють в’їзд українським туристам з негативним ПЛР тестом.

Джерела: ec.europa.eueurointegration.com.uadw.com

Карта і перелік країн відкритих для українців

Будьте в курсі останніх новин та важливих повідомлень

Підписуйтеся на розсилку та оновлення у соціальних мережах:
facebook.com/lowcostavia
telegram.me/lowcostavia
instagram.com/lowcostavia
twitter.com/lowcostavia