купити дешеві авіаквитки

ЄС спільно з українськими операторами планує впровадити доступний або й безкоштовний роумінг!

ЄС планує забезпечити українських біженців доступним або безкоштовним роумінгом!

У рамках віртуальної зустрічі 8 квітня 2022 року оператори зв’язку, базовані в ЄС та в Україні, підписали спільну заяву про скоординовані зусилля щодо встановлення і забезпечення стабільності доступного або безкоштовного роумінгу та міжнародних дзвінків між ЄС та Україною.

Ця Спільна заява має на меті закласти стабільнішу основу, щоб допомогти переміщеним українцям в Європі залишатися на зв’язку з рідними та друзями вдома.

Спільні дії європейських та українських операторів

З огляду на важливість зв’язку в час кризи та на ці виняткові обставини, метою спільної заяви є встановлення скоординованого підходу, щоб європейські й українські оператори мали змогу й надалі забезпечувати біженців з України доступними послугами зв’язку. Оператори беруть на себе зобов’язання реалізувати добровільні заходи, а саме: знизити гуртові тарифи на роумінг та інші взаємоплатежі, пов’язані з міжнародними дзвінками з України та в Україну.

Спільну заяву вже підписали 27 операторів, що базуються в ЄС, в тому числі кілька загальноєвропейських груп й асоціація, що представляє низку віртуальних операторів стільникового зв’язку (MVNO Europe), та 3 оператори, що базуються в Україні. Список доступний тут.

Перелік українських операторів

  • Kyivstar
  • lifecell
  • Vodafone Ukraine

Перелік операторів, загальноєвропейських груп та асоціацій в ЄС

BICS, Bouygues Telecom, Colt Technology Services, Deutsche Telekom, Enreach, Fastweb, Iliad Group, KPN, Liberty Global, Grupo MÁSMÓVIL, Neterra, ORANGE, Play, Polkomtel, Proximus, Telefonica, Telenor, Telia Company, Three Group, TIM, Transatel, Vodafone, MVNO Europe On behalf of its members, Nuuday, Plume, Deutsche Glasfaser та Tele2.

Цю заяву можуть у будь-який час підписати всі оператори, які виявлять таке бажання, починаючи віднині. Вона буде чинною упродовж трьох місяців, по чому її переглянуть з урахуванням швидкозмінних обставин, гуманітарних завдань і можливої більшої доцільності інших довгострокових заходів з боку державних органів і/або галузі.

Фонди ЄС можуть допомогти поліпшити комунікацію

Паралельно держави-члени ЄС можуть використовувати Європейський соціальний фонд (ESF) та Європейський фонд регіонального розвитку (ERDF) для фінансування заходів з надання біженцям доступу до таких важливих послуг як послуги зв’язку. Наприклад, з ESF можна фінансувати ваучери для придбання стартових пакетів мобільного зв’язку (SIM-карток) для біженців. Кошти з ERDF можна спрямувати на підтримання надійного місцевого зв’язку шляхом інвестицій в інфраструктуру та відповідне обладнання на користь біженців. Комісія завдяки Згуртованості дій для біженців у Європі (CARE) забезпечила гнучкість у правилах ESF, ERDF і Фонду європейської допомоги найбільш знедоленим (FEAD), щоб уможливити швидкий перерозподіл наявного фінансування на екстрену підтримку в поточному контексті.