купити дешеві авіаквитки

Все про новий пластиковий ID-паспорт. З 1 жовтня старі паспорти більше не друкують.

id картка паспорт
фото dmsu.gov.ua

Відповіді на поширені запитання про пластикові паспорти у формі ID-картки.

Новим законом, який ухвалено Верховною Радою 14 липня забезпечено всі умови для видачі з 1 жовтня 2016 року нового ID-паспорта-картки всім громадянам, які досягли 14-річного віку. Внутрішні паспорти громадянина України старого зразка (у формі паперової книжки) більше видавати не будуть.

Відповідно до Закону України від 14 липня 2016 року №1474-VIII з 1 жовтня 2016 року в Україні запроваджується видача паспортів у формі картки всім громадянам.

Безпека документів

Захист від підроблення є одним з головних мотивів запровадження нових паспортів. Новий паспорт містить електронний безконтактний чіп, який неможливо змінити або скопіювати.

Чи обов’язково потрібно міняти старі паперові паспорти на пластикову ID картку?

Запровадження нових паспортів – тривалий процес, який в Україні за прикладом європейських держав буде відбуватися природнім шляхом. Обов’язкової заміни документів, так само як встановлення граничних термінів дії раніше виданих документів не передбачається. Орієнтовний час, протягом якого міграційна служба зможе видати нові документи більшості громадян – 4 роки.

При зверненнях громадян щодо втрати, псування або необхідності вклеювання фотографій за досягненням 25- або 45-річного віку будуть оформлюватися нові документи. Також новий документ може бути оформлений за бажанням особи.

З якого віку будуть оформляти ID-паспорт?

Паспорт громадянина України у формі картки видаватиметься з 14 років, це загальносвітова практика.

На скільки років видаватимуть ID-паспорт у формі картки?

Особи, які оформлюватимуть паспорт у віці 14-18 років, отримають документ зі строком дії 4 роки, після 18 років паспорт видаватиметься на 10 років.

Де можна виготовити ID-паспорт?

ID-паспорт можна виготовити у багатьох відділеннях Державної міграційної служби по всій Україні. Список відділень у кожній з областей знайдете за лінками:

Адреси
м. Київ
Вінницька область
Волинська область
Дніпропетровська область
Донецька область
Житомирська область
Закарпатська область
Запорізька область
Івано-Франківська область
Київська область
Кіровоградська область
Луганська область
Львівська область
Миколаївська область
Одеська область
Полтавська область
Рівненська область
Сумська область
Тернопільська область
Харківська область
Херсонська область
Хмельницька область
Черкаська область
Чернівецька область
Чернігівська область

Чи потрібна довідка про ідентифікаційний код, після того як я отримаю ID-паспорт?

Нові паспорти містять номер облікової картки платника податків (так званий ідентифікаційний код). При цьому, код нанесено на паспорт графічно та занесено до електронного чіпа. Довідку з податкової інспекції носити із собою не потрібно!

Чи можливо зберегти транлітерацію згідно з раніше виданими документами?

Тепер як в закордонних паспортах, так і в ID-паспортах можна буде використати транслітерацію з попередньо виданих документів.

На письмове прохання особи внесення імені латинськими літерами може бути виконано відповідно до його написання у раніше виданих документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, виданих компетентними органами України, або в документах, що підтверджують факт народження, зміну імені (у тому числі у разі укладання або розірвання шлюбу), виданих компетентними органами іноземної держави та легалізованих в установленому порядку.

Як буде вноситися інформація про місце проживання, дітей та шлюб на пластиковий ID-паспорт?

Інформація, яка протягом життя може змінюватися, записана лише до електронного чіпу ID-паспорта. Її можна змінити без необхідності виготовлення (і відповідно до оплати) нового документа у підрозділі міграційної служби.

Зчитати інформацію, яка записана на чіп (окрім відбитків пальців рук) можна за допомогою навіть сучасного смартфона – на сайті виробника бланків доступне для безкоштовного завантаження необхідне програмне забезпечення.

З метою уникнення ускладнень із підтвердженням місця реєстрації у перші місяці, разом із новим паспортом-карткою безкоштовно на вимогу особи видається паперовий витяг з реєстру, який не потрібно носити із собою – він надається лише у випадках, коли необхідно підтвердити документально місце реєстрації та за умови, що установа, яка вимагає такого підтвердження не має технічної можливості зчитати інформацію з чіпа.

Які ще є переваги нового паспорта картки?

На чіп паспорта громадянина України буде записуватись електронний цифровий підпис (лише для осіб, які досягли 18-річного віку), який дозволить у майбутньому використовувати різноманітні електронні сервіси, у тому числі отримувати адміністративні послуги не виходячи з дому.

Паспорт громадянина України, виготовлений у формі пластикової картки буде більш зручним та зносостійким ніж паперовий аналог.

Головним мотивом запровадження нових паспортів є безпека, однак після створення електронних сервісів власники цих документів отримуватимуть суттєві переваги.

Чи можна буде дізнатися, хто переглядав персональні дані в Реєстрі?

Всі сеанси доступу будь-якого чиновника до персональних даних особи фіксуються системою в автоматичному режимі й ці дані зберігаються.

У подальшому кожна особа зможе безкоштовно отримати інформацію про те, хто, коли та на якій підставі переглядав інформацію про неї в Реєстрі.

Окремо фіксуватиметься інформація про те, ким, коли та на якій підставі вносилися зміни до даних про особу в Реєстрі.

Усі дані про громадян, які містяться на паперових носіях у формах Ф-1, будуть поступово оцифровані та внесені до ЄДДР.

Скільки коштує виготовлення пластикового ID-паспорта?

Оформлення першого паспорта громадянина України (для осіб 14-16 років), як і раніше буде безкоштовним. При заміні чи виготовленні нової ID картки потрібно заплатити адміністративний збір. Порядок обчислення адміністративного збору визначено законом, як сума вартості бланка, вартості персоналізації та вартості адміністративної послуги. У новому законі прописано, що платіж не може бути більше 10% мінзарплати (зараз 145 грн). Деякі працівники ДМСУ повідомляють, що остаточна ціна буде близько 300 грн.

Чи є пільги на оформлення ID-паспорта?

Законом передбачено право місцевих громад самостійно звільняти певні категорії громадян від оплати вартості адміністративної послуги та/або компенсувати громадянам вартість бланка за рахунок місцевих бюджетів. Отже, для певних категорій громадян місцеві громади зможуть зробити оформлення документів безкоштовним.

Чи можна виїхати з пластиковим ID-паспортом за кордон?

Ні, оскільки пластиковий ID-паспорт є заміною внутрішнього паспорта громадянина України. Для виїзду за межі України потрібен закордонний паспорт.

Де і за скільки можна виготовити біометричний закордонний паспорт читайте у статті.
З старим внутрішнім паспортом громадянина України можна поїхати в Білорусь. Станом на сьогодні громадян України з пластиковими ID-картками в Білорусь не пускають. Але це тимчасово, до затвердження всіх формальностей між державами.

Джерело: dmsu.gov.ua