купити дешеві авіаквитки

Кабінет міністрів збільшив термін дії COVID-сертифікатів! З’явилася можливість друку сертифікату з QR-кодом.

Термін дії COVID-сертифікатів подовжено до 365 днів!

Вже з 20 вересня 2021 року термін дії внутрішніх та міжнародних COVID-сертифікатів має бути пролонговано зі 180 до 365 днів! Також українці отримають два нові види внутрішніх COVID-сертифікатів та отримають можливість роздрукувати сертифікат з QR-кодом, – відповідні зміни були опубліковані в постанові Кабінету Міністрів на урядовому порталі.

Нагадаємо, що в другій половині серпня ЄС офіційно визнав Covid-сертифікати в додатку “Дія”.

Детальніше про зміни

Кабінет Міністрів України 13 вересня вніс зміни до постанови “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”.

Важливі зміни:

  • строк дії міжнародного COVID-сертифіката про вакцинацію – 365 діб від дня введення останньої дози відповідно до протоколу вакцинації від COVID-19
  • строк дії внутрішнього COVID-сертифіката про вакцинацію – 365 діб від дня введення останньої дози відповідно до протоколу вакцинації від COVID-19
  • строк дії тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції – 72 години починаючи від години забору матеріалів для аналізу (міжнародний та внутрішній)
  • строк дії сертифікату про одужання від COVID-19 – 180 діб від дати забору матеріалів, що дали позитивний результат тестування на COVID-19 (міжнародний та внутрішній)

Детальніше з усіма змінами до постанови ви можете ознайомитись в офіційному документі розміщеному на kmu.gov.ua.

Щоб у додатку Дія відображався сертифікат з терміном дії 365 днів, потрібно його перегенерувати (видалити і додати знову).

Кольорові внутрішні COVID-сертифікати

Міністерство цифрової трансформації, Міністерство охорони здоров’я та Національна служба здоров’я працюють над розробкою двох версій внутрішніх COVID-сертифікатів в Дії — “жовтої” та “зеленої”. Вони запрацюють відповідно до нових карантинних обмежень для запобігання поширенню COVID-19. Уряд вже ухвалив зміни до постанови № 1236, які набудуть чинності з 20 вересня.

COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки лише в цифровому форматі. Друкувати сертифікати на папері відповідного кольору не потрібно. “Жовтий” сертифікат можна буде отримати після першої дози вакцини. Він діятиме 120 днів. А “зелений” — після повного курсу вакцинації — діятиме 365 днів.

Внутрішні COVID-сертифікати допоможуть під час карантину продовжувати працювати та розвиватися бізнесу. Зараз ми активно працюємо над впровадженням цього функціонала в застосунку Дія. Згодом також додамо можливість згенерувати сертифікат на порталі Дія та роздрукувати його, якщо у вас немає смартфона або вам зручніше користуватися паперовим варіантом, — зазначив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Це допоможе зберегти економічну активність, якщо Україна перейде в “жовту” зону епідемічної небезпеки. Обмеження на проведення масових заходів не будуть вводитися, якщо усі учасники або відвідувачі, крім неповнолітніх, а також не менше як 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть “жовтий” чи “зелений” COVID-сертифікат. Однак кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень, залишається за власником. Також навчальні заклади працюватимуть, якщо будуть не менше як 80% працівників з “жовтими” чи “зеленими” COVID-сертифікатами.

У разі введення “червоного” рівня епідемічної небезпеки заклади освіти працюватимуть, якщо 100% працівників мають “зелений” COVID-сертифікат. Також вони не застосовуватимуться за умови наявності “зеленого” COVID-сертифіката у всіх відвідувачів (крім неповнолітніх), працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів.

Інформація про те, як працюватимуть “жовті” та “зелені” внутрішні СOVID-сертифікати розміщена на офіційному сайті Міністерства та Комітету цифрової трансформації України.

Оновлено 24 вересня. Від сьогодні користувачі iOS зможуть згенерувати “жовті” внутрішні COVID-сертифікати в застосунку Дія. Згодом вони стануть доступними і для власників Android, чекаємо на підтвердження від Google Play.

“Жовтий” сертифікат можна отримати наступного дня після першої дози вакцинації дводозною вакциною. Він діятиме 120 днів.

Також у застосунку Дія можна згенерувати внутрішній “зелений” сертифікат, що дійсний 365 днів від моменту отримання останньої дози повної вакцинації.

Завдяки наявності “жовтих” і “зелених” внутрішніх COVID-сертифікатів бізнес та державні заклади зможуть продовжити роботу.

❓Як згенерувати сертифікат
👉Дивіться покрокову відеоінструкцію.
👉Якщо не вдається згенерувати COVID-сертифікат, зверніться до служби підтримки.

Паперові covid сертифікати міжнародного зразка

В Україні також продовжують видавати паперові міжнародні свідоцтва про щеплення, яке можна отримати в сімейних лікарів. Міжнародні свідоцтва про вакцинацію (International Certificate of Vaccination) у світі існують вже багато років.

Часто його видавали, як підтвердження щеплення від жовтої лихоманки, дифтерії, холери. Його почали називати “Жовтою карткою” (Yellow Card) та друкувати на жовтому папері. Але колір паперу не має значення. Цей сертифікат можна друкувати на будь-якому папері. Головне, щоб там були підписи лікаря, печатка лікарні, назва і дати щеплень.

На порталі Дія можна буде згенерувати та роздрукувати COVID-сертифікат

Мінцифра фіналізує розробку послуги. Нею можна буде скористатися вже наприкінці вересня. Про це розповів Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Оновлено 24 вересня. Міжнародні COVID-сертифікати можна згенерувати на порталі Дія!

Як згенерувати міжнародний COVID-сертифікат із порталу Дія, дивіться у відео

❓Навіщо послуга отримання ковідних сертифікатів на порталі Дія

Для зручності та доступності кожному українцю. Щоб COVID-сертифікат могли отримати ті, в кого немає:

  • ID-картки або закордонного біометричного паспорта
  • Дія.Підпису
  • Або ті, хто не користується застосунком Дія

❓Як згенерувати COVID-сертифікат на порталі

  • Авторизуйтесь на порталі Дія
  • Виберіть послугу “Згенерувати COVID-сертифікат”
  • Підписати заяву на отримання сертифіката кваліфікованим електронним підписом або Дія.Підписом, який ви згенерували в застосунку Дія.

Після цього Дія надсилає запит в Електронну систему охорони здоров’я і формується сертифікат у форматі PDF. Ви можете його роздрукувати або просто зберегти файл на телефоні чи іншому пристрої та демонструвати QR-код з екрана.

Зразок міжнародного COVID-сертифіката, що підтверджує вакцинацію та сертифіката, що підтверджує одужання від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (наразі в розробці)

    

 

Читайте також: ЄС офіційно визнав Covid-сертифікати в додатку “Дія”

Карта і перелік країн відкритих для українців

Будьте в курсі останніх новин та важливих повідомлень

Підписуйтеся на розсилку та оновлення у соціальних мережах:
facebook.com/lowcostavia
telegram.me/lowcostavia
instagram.com/lowcostavia
twitter.com/lowcostavia