купити дешеві авіаквитки

“Відкрите небо” для аеропорту Львів затверджено!

Міністерство інфраструктури України 2 квітня запровадило “відкрите небо” в аеропорту Львів!

Про це заявив міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський на брифінгу в Києві, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“З сьогоднішнього дня ми “відкриваємо небо” в аеропорту Львів і туди можуть літати будь-які перевізники на підставі двосторонніх договорів”, – сказав міністр.

Говорячи про договір щодо спільного авіапростору з ЄС він зазначив, що цей процес буде непростим і залежить не від України.

Міністр також зазначив, що Державіаслужба почне інформувати авіаслужби інших країн:

“Сьогодні і протягом п’ятниці та понеділка Державіаслужба буде розсилати листи по низці європейських країн та інформувати їх, що на території аеропорту “Львів” ми проводимо експеримент із застосування принципів відкритого неба”

Як це працює?

Ось що пише міністр у своїй колонці на сайті Економічної Правди:

Будь-яка іноземна авіакомпанія може без перешкод отримати від України дозвіл літати у Львів. Для цього їй потрібен лише документ від своєї авіаційної влади, яка підтвердить, що дозволяє перевізнику здійснювати польоти до Львова – стандартний дозвіл, який авіакомпанії завжди мають отримати у своїй країні, перш ніж почати літати будь-куди.

На сьогодні це більше 40 країн Європи, Азії, Північної Америки та Африки.

Винятком на даний момент є лише напрямок Львів-Стамбул, за яким два турецькі авіаперевізники вже здійснюють 7 регулярних рейсів на тиждень – максимум, який дозволений діючою двосторонньою угодою між країнами.

У відповідності до цього договору, ми хочемо спочатку відновити паритет і видати аналогічну кількість частот вітчизняній компанії – у першу чергу, українській дочці Atlasjet, – а потім уже відкривати його для іноземців. На мій погляд, це якраз той випадок, коли потрібно підтримати українське підприємство.

Чого можна очікувати?

Зняття обмежень дозволить збільшити пасажиропотік у львівському аеропорту та сприятиме в’їзному туризму, а також розвитку транзитних перевезень, зокрема до Торонто.

Це й запрошення для лоукостів. Тим більше, що, за моєю інформацією, аеропорт зацікавлений у залученні авіакомпаній і готовий домовлятися про умови співпраці, вигідні для обох сторін.

Для жителів Західної України відкриття нових рейсів – це можливість напряму літати на відпочинок у країни Європи, Азії та Північної Африки тощо без додаткової подорожі в Бориспіль.

Наступним кроком для нас стане оцінка результатів цього експерименту та можливості поширення його на інші регіональні аеропорти.

Тим більше, що таке бажання вони вже озвучили.

Міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський, epravda.com.ua