купити дешеві авіаквитки

Усi дороги ведуть до Львова: вiдомi люди, що вiдвiдували мiсто Лева

Львів — приголомшливо красиве місто, в якому бували наїздами і навіть проживали якусь частину свого життя багато знаменитостей. Експерти сайту Dobovo.com розкажуть, з якими великими іменами пов’язаний Львів, і підкажуть, де зняти квартиру у Львові подобово без посередників і переплат.

Від першодрукаря до кардинала

Хочете влаштувати незабутню подорож? Експерти радять заздалегідь орендувати нерухомість у Львові через центр бронювання «Добово», щоб не марнувати на це час після приїзду. Апартаменти здаються прямими власниками (без надбавок та комісій) і повністю готові до заселення гостей. Приїжджайте до Львова, розташовуйтесь в затишній квартирі і вирушайте знайомитися з його історією!

У різні часи з містом Лева були пов’язані життя і долі багатьох людей, які залишили яскравий слід в історії. Тут грав великий Паганіні, дивував публіку граф Каліостро, фліртував з дамами Казанова і навіть Петро I ненадовго заїжджав сюди в 1701 році. Хто ж ще прогулювався вуличками цього старовинного міста?

Іван Федоров. Перший російський друкар оселився у Львові в XVI столітті, втікши з Москви через гоніння. У своїй львівській майстерні він повторно видав «Апостол» (першу друковану російську книгу) і знаменитий «Буквар», єдиний збережений примірник якого можна побачити в Гарварді. У Львові Іван Федоров і похований. А прямо за палацом Потоцьких розташований Музей давньої української книги, створений на базі колекції Музею Івана Федорова.

Оноре де Бальзак. В житті видатного французького романіста теж був «львівський» період. Йдеться про славнозвісну історію кохання письменника і польської поміщиці Евеліни Ганської. Щоб зустрітися з коханою (на той момент заміжньою жінкою), Бальзак часто приїжджав до Львова, жив тут і працював. Роман тривав близько 16 років і закінчився шлюбом. Бальзак назвав Евеліну єдиною жінкою, яку «любив, любить і буде любити до самої смерті». Тепер у Львові є вулиця Оноре де Бальзака.

Соломія Крушельницька. Ім’я цієї всесвітньо відомої діви нерозривно пов’язане зі Львівською оперою. Підмостки театру стали першою і останньою сценою для великої співачки. У будинку, де вона жила, заснований Музей-меморіал Соломії Крушельницької. Тут зберігаються особисті речі, альбоми, платівки, книги і листи «найгарнішої і найчарівнішої Батерфляй», як назвав львівську актрису маестро Пуччіні.

Любомир Гузар. Предстоятель Української грекокатолицької церкви, кардинал-священик Римської католицької церкви — знакова фігура в житті сучасної України. У львівському соборі Святого Юра він був інтронізований. У цьому місті жив і служив аж до перенесення кафедри грекокатолицької церкви до Києва. Про цю людину говорили як про совість нації, а його смерть стала ударом не тільки для грекокатоликів, але і для представників інших релігійних конфесій України.

Зі Львовом також пов’язані імена Шолом-Алейхема, Михайла Грушевського, Івана Франка, Станіслава Лема, Анджея Жулавські та багатьох інших українських і світових знаменитостей.

Варто відкрити для себе культурну столицю України, і вам захочеться повертатися сюди знову і знову. Бажаємо цікавої подорожі!