купити дешеві авіаквитки

Польща зупинила малий прикордонний рух з Україною та ввела прикордонний контроль з ЄС!

польща кордон єс
photo lubaczow360.pl

Польща тимчасово зупинила малий прикордонний рух та ввела прикордонний контроль з ЄС!

Польща тимчасово відновила прикордонний контроль із сусідніми країнами ЄС з 4 липня по 2 серпня. Таке рішення прийнято у зв’язку із проведенням саміту НАТО у Варшаві та Всесвітніх днів молоді. 

Контроль буде здійснюватися на внутрішніх кордонах з Німеччиною, Словаччиною, Чехією та Литвою, а також у портах і аеропортах, повідомляє TVP.info.

В пояснювальній записці проекту рішення зазначено, що прикордонний контроль необхідний, щоб “запобігти в’їзду в Польщу осіб, які можуть порушити громадський порядок або іншим способом становити загрозу для безпеки”.

Контрольні заходи проводитимуть у визначені дні та години, у деяких місцях на трасах, які перетинають кордон. Тимчасовий прикордонний контроль будуть здійснювати мобільні патрулі прикордонників, які використовують спеціальні транспортні засоби, так звані “шенгенбаси” (schengenbusy).

Ці транспортні засоби обладнані портативними пристроями з доступом до баз даних для перевірки автентичності документів, приладами для ідентифікації наркотиків, а також пристроями для радіаційного контролю.

Мандрівники, які мають право на вільне пересування країнами ЄС, повинні мати при собі документи, що засвідчують особу і громадянство. Громадяни третіх країн зобов’язані мати документи, що дають право на перетин кордону (паспорт) і підтверджують право на перебування в Польщі, тобто, наприклад, візи.


Малий прикордонний рух з Україною

“У зв’язку з тим, що 8-9 липня 2016 року у Варшаві відбудеться зустріч представників держав-членів Північноатлантичного альянсу на рівні глав держав і урядів (саміт НАТО), а у період 20-31липня 2016 р. – Всесвітні Дні Молоді Краків 2016, поєднані з візитом Його Святості Папи Римського Франциска, Польська сторона прийняла рішення з 4 липня 2016 року призупинити дію угоди про малий прикордонний рух з Україною, повідомляє сайт Генерального консульства Республіки Польща у Львові.
Аналогічна інформація розміщена у повідомленні Державної прикордонної служби України.

Починаючи з 1.00 (за Києвом) 4 липня громадяни України, які перетинали кордон з Польщею за спеціальними дозволами в рамках малого прикордонного руху, зможуть перетинати кордон лише на загальних підставах.

У ДПС не уточнили, коли саме буде відновлено малий прикордонний рух. А речник МЗС Мар’яна Беца повідомила виданню Європейська правда, що дію угоди буде відновлено з 2 серпня.

MRG  – це документ, що дає його власнику право на багаторазовий перетин кордону держав Договірних Сторін в межах місцевого прикордонного руху без візи. Посвідчення можуть отримати особи, які постійно проживають у прикордонній зоні (30 км) не менше трьох років.

Джерело: “Європейська правда”


Як змінилася ситуація з чергами на кордонах?

Сьогодні вранці, 4 липня, на пунктах пропуску між Польщею та Україною абсолютно не було машин:

Також не було черг на пішому переході Шегині – Медика:

Після десятої години ранку власники карток MRG, у знак протесту про призупинення дії угоди, перекрили більшість пунктів пропуску, що спричинило утворення черг.

Пункт пропуску Рава-Руська:

2016-07-04 20_25_39-Кордон1  2016-07-04 20_26_10-Кордон2

Пункт пропуску Краківець:

krakivets111  krakivets222

Також стався прикрий інцидент з наїздом на мітингувальників.

Оновлено 4 липня о 21:00. На Грушеві біля кільця батальйон MRG зводить барикади з соснових дерев. Поляків не впускають в Україну. Черга в сторону Польщі 100м від кільця.

Оновлено 5 липня о 12:00. Блокування декількох пропускних пунктів продовжувалося вночі, але станом на ранок всі контрольно-пропускні пункти розблоковано.

Ось так “семимильними” кроками прямуємо до безвізового режиму :/

Поділитися у соціальних мережах
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone
 • Олівер

  Які ж убогі. Ну правильно. Як же це так? Підняти свою дупу з дивану і працювати неохота – Бог вигадав горілку, сигарети і кордон. Що з туристичними автобусами буде? Затримують?

 • Олег

  Я дуже надіюсь що MRG після цього скасують. Принаймні такі висновки напрошуються з побаченого.

  • Твій друг

   Всі хто приїдуть на візах будуть діставати пизди – НАМІСЦІ

 • Tboy

  Нарешті! Взагалі скасували б! А то літом стояти 300 тим в черзі через цих торговок – це жесть!

 • karmeljuk

  краще взагалі б заборонили малий прикордонний рух, через тих недолюдей неможливо кордон перейти нормально, доводиться стояти годинами в черзі

  • Олена Гапик

   в них окрема черга баран))

 • Все ясно

  Кращеб ти урод галімий в глушині пожив без роботи, без заводів, тоді ти сука пішком йшов і буса на горбі ніс щоб заробити копійку

  • karmeljuk

   “Кращеб ти урод галімий” освіту отримав, роботу знайшов і хоч якусь би користь суспільству приносив

 • Олена Гапик

  чому ви витираєте коментарі??????????? модеатор витирає невигідні коментарі