купити дешеві авіаквитки

Поради українцям, які перебувають в країнах Шенгену без візи понад 90 днів.

Що робити українцям які перебувають без візи в ЄС понад 90 днів на прикладі Німеччини.

Втікачам від війни в Україні, які перебувають в ЄС понад 90 днів, необхідний дозвіл на проживання в окремій країні. У Німеччині це правило було скасовано до 31 серпня, але зареєструватися варто заздалегідь, – йдеться у статті видання dw.com.

Нагадаємо, що з 2017 року громадяни України можуть подорожувати в ЄС без візи лише з наявності біометричного закордонного паспорта, але якщо мандрівнику необхідно перебувати в країні єврозони довший час, наприклад для навчання чи роботи то йому чи їй зазвичай потрібно було подавати заяву до посольства цієї країни в Україні та отримувати спеціальну візу.

Скільки часу можна перебувати в країні без посвідки на проживання?

Наприклад в Німеччині це правило було тимчасово скасовано після початку війни в Україні 24 лютого. Біженцям дозволили подавати заяви на отримання гуманітарного захисту безпосередньо на території ФРН оминаючи посольство. Згідно з чинним законодавством такі умови поки що діють лише до 31 серпня, зазначається на сайті Федеральної служби з питань міграції та біженців (BAMF). Таким чином будь-який українець, що залишив країну через війну, перебуває у Німеччині легально до цієї дати.

Для того, щоб перебувати в країні легально і після цього терміну, українці повинні подати заяву до міграційної служби за місцем тимчасового перебування на отримання гуманітарного захисту. Таку норму в німецькому законодавстві запровадили після ухвалення відповідної директиви на рівні всього ЄС. Всі інші країни Євросоюзу також імплементували рішення в своє національне законодавство.

Подати заявку до 31 серпня

Дозвіл на перебування в Німеччині з метою гуманітарного захисту українцям дається зазвичай автоматично. Утім, подача заявки, що супроводжується взяттям відбитків пальців, фото та підпису, є обов’язковою. Якщо не прийти цю процедуру до 31 серпня, перебування в Німеччині вважатиметься нелегальним. При цьому важливий сам факт подачі заявки, а не видача дозволу. Якщо до 31 серпня заявку ще не розглянуто, людина все одно перебуває в Німеччині легально – до рішення відповідної міграційної служби, зазначає сайт BAMF.

Окремі правила діють для тих, хто не має при собі біометричного паспорта. Через війну в Україні такі особи так само мають право в межах винятку в’їжджати до ЄС без додаткових дозволів. Для подальшого посвідчення своєї особи такі громадяни мають звернутися до міграційної служби за місцем тимчасового проживання. Там їм повинні видати тимчасову посвідку особи, йдеться на сайті Уповноваженої уряду ФРН з питань міграції біженців та інтеграції.

Підпишіться на сторінку Lowcostavia у facebook та канал telegram.me/lowcostavia, щоб отримувати сповіщення про важливі новини.

Правила для Шенгену не змінюються

Незалежно від наявності посвідки на проживання в одній із країн ЄС, українці можуть залишати країну і перебувати в державах Шенгенської зони до 90 днів на кожні 180 днів. Тобто від дня перетину кордону необхідно відрахувати 180 днів назад і подивитися, чи були ви в ЄС понад 90 днів за цей період без наявності посвідки на проживання в тій чи іншій країні. Якщо цей термін перевищено, ви не маєте права перебувати в Шенгенській зоні без відповідного дозволу. За наявності посвідки на проживання в Німеччині, перебування до цих 90 днів не зараховується. Однак воно продовжує діяти в інших країнах ЄС, навіть якщо ви живете в Німеччині довгостроково.

У Федеральній службі з міграції та біженців зазначають, що кожен українець може переїхати до іншої країни ЄС, аби отримати там такий самий гуманітарний захист. У цьому випадку необхідно обов’язково знятися з реєстрації в Німеччині та подати відповідну заявку в новій країні Євросоюзу.

Для роботи та соцдопомоги необхідна реєстрація

Усі ці правила стосуються виключно права перебування та пересування територією ЄС та Шенгенської зони. Якщо ж людина хоче працювати чи потребує допомоги, приміром, у вигляді житла, коштів на існування та медичних послуг, то в Німеччині вона обов’язково повинна зареєструватися за місцем тимчасового проживання та подати відповідну заявку на отримання гуманітарного захисту.

Без подачі заявки компетентні органи країни не уповноважені надавати українцям відповідну допомогу, а роботодавці не мають права приймати їх на роботу. Звертатися за допомогою потрібно за місцем реєстрації. Конкретна процедура може відрізнятися, залежно від громади, де проживає людина. Єдиної для всієї країни чи окремих федеральних земель процедури не існує.

Відповіді на найпоширеніші запитання щодо правил перебування у Німеченні ви можете знайти на офіційному сайті МВС Німеччини для українців

☎️ За більш детальною інформацією українці можуть також звернутися за телефоном гарячої лінії від 9:00 до 18:00:

  • 00 800 6 7 8 9 10 11 (безкоштовно з будь-якої країни ЄС);
  • + 32 2 299 96 96 (за міжнародними тарифами).
  • або надіславши смс “call me” на номер 00 32 466 90 20 00 чи заповнивши онлайн-форму і вам перетелефонують (тут говорять українською, російською та 24 мовами країн ЄС).

Читайте також:

За додатковою інформацією звертайтесь до відповідних відомств в країнах-членах ЄС. Питання надання тимчасового захисту або статусу біженця є винятковою прерогативою компетентних органів країни перебування.