купити дешеві авіаквитки

Румунія ввела карантин для невакцинованих іноземців!

Оновлені правила в’їзду в Румунію для іноземних громадян!

Згідно з рішенням румунського уряду для усіх іноземців, які прибувають до Румунії з третіх країн (крім ЄС, ЄЕП, Швейцарської Конфедерації), встановлюється карантинний режим на 14 днів незалежно від того, в якій зоні за рівнем розповсюдження COVID-19 знаходиться країна з якої вони прибувають. Відповідна інформація розміщена на сайті mai.gov.ro та на сторінці посольства України в Румунії.

Від карантину звільнені вакциновані мандрівники (вакцинами визнаними в ЄС), ті хто перехворіли на Covid, а також з ПЛР-тестом (якщо перебування в країні до 3 днів).

Також від карантину звільнені особи, які прямують транзитом, якщо вони залишають територію Румунії не пізніше, ніж через 24 години після в’їзду на територію країни.

Важливо! До Румунії можливий в’їзд з COVID-сертифікатами про вакцинацію, тестування та одужання, які видані Україною виключно відповідно до системи «Єдиний державний портал електронних послуг» (портал Дія «Diia» та мобільні додатки). 

Отже, в’їзд в Румунію без карантину з паперовим сертифікатом міжнародного зразка, що виданий сімейним лікарем є неможливий. Також, схоже, що  стандартний результат з негативним ПЛР-тестом з клініки не підійде, оскільки він має бути виданий Україною виключно відповідно до системи «Єдиний державний портал електронних послуг» (портал Дія «Diia» та мобільні додатки).

COVID-сертифікат про негативний тест на порталі Дія може бути сформований відразу після внесення до центральної бази даних відомостей про отримання негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР. Такий запис можуть внести працівники суб’єкту господарювання, який має ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та який наявний в переліку верифікованих лабораторій, затвердженому керівником робіт з ліквідації надзвичайної ситуації (COVID-19).

Підпишіться на сторінку Lowcostavia у facebook та канал telegram.me/lowcostavia, щоб отримувати сповіщення про знижки, акції та важливі новини!

Детальніше про усі категорії громадян яким необов’язковий карантин після в’їзді в Румунію

Карантин необов’язковий для таких категорій осіб:

  •  особи вакциновані проти вірусу COVID-19 (вакцинами визнаними в ЄС, з сертифікатами, виданими Україною виключно відповідно до системи «Єдиний державний портал електронних послуг» (портал Дія «Diia» та мобільні додатки)) і пройшло 10 днів з моменту завершення повної схеми вакцинації до в’їзду в Румунію
  • особи, які залишаються на території Румунії на строк менш як 3 днів / 72 години (у виключних/невідкладних випадках, що підтверджується документально) і мають сертифікат про негативний результат тесту RT-PCR на зараження вірусом SARS-CoV-2 (виданий Україною виключно відповідно до системи «Єдиний державний портал електронних послуг» (портал Дія «Diia» та мобільні додатки), проведеного не більше ніж за 72 години до посадки (для тих, хто подорожує громадським транспортом) або в’їзду на національну територію (для тих, хто подорожує власним транспортом). У ситуації, коли громадяни не залишають національну територію за 3 дні (72 години), з інформуванням управління громадської охорони здоров’я округу, в якому вони проживають, або в якому вони мають адресу, вказану при в’їзді в країну, вони будуть карантиновані на 14 днів, починаючи з четвертого дня після в’їзду на територію Румунії
  • особи, які були позитивно підтверджені зараженням вірусом SARS-CoV-2 за останні 180 днів до в’їзду в країну (та мають відповідний сертифікат, виданий Україною виключно відповідно до системи «Єдиний державний портал електронних послуг» (портал Дія «Diia» та мобільні додатки)), для яких пройшло не менше 14 днів з дати підтвердження зараження до дати в’їзду в країну
  • діти віком до 6 років, без необхідності представлення негативного результату тесту RT-PCR
  • діти віком від 6 до 16 років, якщо вони мають сертифікат про негативний результат тесту RT-PCR (виданий Україною виключно відповідно до системи «Єдиний державний портал електронних послуг» (портал Дія «Diia» та мобільні додатки), зроблений не пізніше ніж за 72 години до посадки (для тих, хто подорожує громадським транспортом) або в’їзду на територію Румунії (для тих, хто подорожує власним транспортом)
  • особи, які прямують транзитом, якщо вони залишають територію Румунії не пізніше, ніж через 24 години після в’їзду на територію країни
  • транскордонні працівники, які в’їжджають в Румунію з Угорщини, Болгарії, Сербії, України, Молдови та громадяни Румунії, представники економічних операторів зазначених країн, які при в’їзді до Румунії можуть надати підтвердження договірних відносин з відповідними економічними операторами;
  • учні/студенти з метою навчання або здійснення діяльності пов’язаної з навчанням, вступом до румунських закладів освіти (що підтверджується документально);
  • особи, передані румунській стороні на підставі угод про реадмісію, повернуті по прискореній процедурі;
  • члени міжнародних спортивних делегацій, які прибувають в Румунію з метою участі у спортивних змаганнях за наявності сертифікату про негативний результат тесту RT-PCR на зараження вірусом SARS-CoV-2 (виданого Україною виключно відповідно до системи «Єдиний державний портал електронних послуг» (портал Дія «Diia» та мобільні додатки), проведеного не більше ніж за 72 години до в’їзду в країну та перебуватимуть виключно в рамках участі у зазначених змаганнях.

Розгорнуто та з повним переліком громадян яким необов’язковий карантин ви можете ознайомитись нижче або на сторінці посольства України в Румунії.

Де купити авіаквитки з України в Румунію?

Квитки можна купити на kiwi.com та tickets.lowcostavia.com.ua, або на сайтах авіакомпаній.

Посилання для пошуку та бронювання авіаквитків з міст України (1 пересадка):

Посилання на офіційні джерела:

Карта і перелік країн відкритих для українців

Будьте в курсі останніх новин та важливих повідомлень

Підписуйтеся на розсилку та оновлення у соціальних мережах:
facebook.com/lowcostavia
telegram.me/lowcostavia
instagram.com/lowcostavia
twitter.com/lowcostavia