купити дешеві авіаквитки

Ryanair не полетить у Львів без Києва. Інформація опублікована в п’ятницю у багатьох ЗМІ є недостовірною!

ryanair львів

Спростування новини про Ryanair і Львів в українських засобах масової інформації

Недостовірна новина про те, що аеропорт “Львів” підписав контракт з Ryanair набула неабиякого розголосу і ввела в оману десятки тисяч людей.

З того часу минуло кілька днів, але до Lowcostavia і далі надходять запитання і коментарі щодо повернення Ryanair у Львів, і ця ситуація потребує роз’яснення.

Львів підписав контракт з Ryanair? – так, але давніше, а не у п’ятницю.

Ознайомтеся з оновленою версією новини на сайті Інтерфакс, на яку посилалися всі ЗМІ у п’ятницю.

То Ryanair відновить польоти у Львів? – ні, оскільки Ryanair планував розпочати діяльність в Україні, а не в окремому аеропорту.

10 липня лоукост Ryanair оголосив про скасування рейсів в Україну. 11 липня пасажирам почали надходити повідомлення про способи повернення коштів. З того часу нічого кардинально не змінилося.

Новина про контракт з аеропортом Львів написана на основі прес-конференції, де повідомили, що керівництво львівського летовища в ході переговорів з авіакомпанією Ryanair до того, як компанія оголосила про вихід з України, відхилило кілька її вимог, але, тим не менш, уклало контракт.

Отже, Львів підписав договір з Ryanair, але ще раніше. Вже після цього провалилися переговори Ryanair – Бориспіль і згодом ірландський лоукост оголосив про скасування рейсів в Україну.

Минулої п’ятниці майже всі найбільші засоби масової інформації України опублікували недостовірну новину про те, що аеропорт “Львів” підписав контракт з Ryanair.

Давайте розберемося як сталося, що навіть поважні видання опублікували таку новину.

Прес-конференція

14 липня у Києві проходила прес-конференція на тему: «Українське небо. «Раяни». Реформа галузі». Серед запрошених гостей були Володимир Омелян, міністр інфраструктури України та Тетяна Романовська, директор міжнародного аеропорту “Львів” ім. Д. Галицького.

На цій прес-конференції Тетяна Романовська розповіла про те, як проходили перемовини з Ryanair і як вдалося підписати контракт ще до того, як провалилися переговори ірландського лоукоста з Борисполем, і Ryanair оголосив про скасування рейсів зі Львова та Києва.

Можете переглянути запис прес-конференції за лінком.

Інтерфакс-Україна

Журналісти інформаційного агенства Інтерфакс-Україна інтерпретували слова не зовсім правильно і швиденько написали новину. Зараз на сайті розміщена оновлена версія, а ось як новина вигладала спочатку:

Інтерфакс-Україна

Текст оригінальної новини на Інтерфакс-Україна

З заголовку та тексту статті абсолютно не зрозуміло, що контракт був підписаний раніше. Також нічого не вказано про відновлення рейсів Ryanair до Львова.

Поширення оманливої новини про Ryanair

Інтерфакс-Україна вважається надійним джерелом і новину відразу підхопили 24 канал, Громадське, Радіо Свобода, 5 канал, Економічна правда, ТСН, Кореспондент, Обозреватель, Новое Время та десятки інших інтернет-видань і без жодної перевірки інформації опублікували на своїх сторінках.

Частина з них писали про підписання контракту, а частина прямим текстом оголошували про повернення Ryanair до Львова.

Сумарно, за приблизними підрахунками, пости у facebook про цю новину зібрали понад 40000 лайків та 4000 поширень.

Лише за кілька годин деякі з видань уточнили, що мова йшла про підписаний в минулому контракт і ніякого повернення Ryanair не планується.

Інтерфакс також змінив заголовок і додав пояснення до новини. Щоправда, в українській версії новини змінився лише заголовок, а не текст, а новина англійською мовою не зазнала змін.

  

На сторінках багатьох ЗМІ все ще розміщена неправдива інформація без уточнень. Отакі у нас професійні новини.

Як бачите, навіть на всеукраїнських сайтах новин може бути розміщена оманлива інформація, тож ставтеся до повідомлень критично і перевіряйте джерела інформації.

13 липня міністр інфраструктури Володимир Омелян та директор аеропорту “Бориспіль” Павло Рябікін повідомили про відновлення переговорів з Ryanair у новому форматі, сподіваємося, що за якийсь час все ж дочекаємося повернення Ryanair в Україну.

Хочете першими дізнаватися про цікаві акції?

Підписуйтеся на розсилку та оновлення у соціальних мережах:

facebook.com/lowcostavia
telegram.me/lowcostavia
instagram.com/lowcostavia
twitter.com/lowcostavia

Поділитися у соціальних мережах
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Вам також може сподобатися ...