купити дешеві авіаквитки

В Україні дозволили бустерну дозу вакцини для всіх!

Вакцинуватися третьою дозою матимуть можливість всі охочі.

В Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих осіб віком від 18 років. Про це повідомляє сайт МОЗ України, а Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко вже підписав відповідний наказ.

Коли і через який час після другої дози можна отримати бустер?

Бустерну дозу вакцини проти COVID-19 будуть вводити усім охочим після вступу в дію наказу, орієнтовно після 8 січня.

Бажаний період введення третьої дози – від 6 до 9 місяців із дати отримання другого щеплення від COVID-19.

Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини від COVID-19, теж зможуть отримати бустерну дозу через 3 місяці після додаткової (оптимальний термін введення від 3 до 6 місяців). Бустерну дозу в Україні вже вводять людям віком від 60 років, медичним працівникам та співробітникам будинків інтернатного типу.

Які вакцини будуть використовувати для бустерної дози?

Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

Теоретично, якщо у вас була вакцинація Коронавак і ви зробите бустерну дозу Pfizer, у сертифікаті має відображатися вакцинація Pfizer, що дасть можливість подорожувати у більшу кількість країн. Але наразі ця інформація не підтверджена, але й не спростована.

За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Коли можна буде отримати сертифікат про третю дозу?

Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде в «Дії» орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу буде чинним сертифікат за попередню повну вакцинацію.

Що дає вакцинація бустерною дозою?

На сьогодні дані свідчать, що ефективність вакцин у запобіганні симптоматичному перебігу COVID-19, зумовленому варіантом “Омікрон”, значно нижча у порівнянні з варіантом “Дельта” і швидко знижується з плином часу, особливо серед людей старшого віку. Введення бустерної дози наближає ефективність вакцин до 90% у попередженні госпіталізації внаслідок захворювання на COVID-19, – повідомляють в МОЗ України.

Які переваги для подорожей після отримання третьої (бустерної) дози?

21 грудня Європейська комісія прийняла рішення скоротити термін дії COVID-сертифікатів з 12 до 9 місяців (тобто 270 днів). Нові норми набудуть чинності з 1 лютого 2022 року.

Нові зміни означають, що якщо станом на 1 лютого у вас пройшло більше 270 днів з часу другої дози (вакцинувалися до 7 травня 2021 року), то ваш сертифікат вважатиметься не дійсним для в’їзду.

Країни ЄС поступово починають впроваджувати нові правила в’їзду згідно з рекомендаціями. Нещодавно термін дії сертифікатів до 9 місяців скоротила Польща та ще кілька країн.

Теоретично, якщо у вас була вакцинація Коронавак і ви зробите бустерну дозу Pfizer, у сертифікаті має відображатися вакцинація Pfizer, що дасть можливість подорожувати у більшу кількість країн. Але наразі ця інформація не підтверджена, але й не спростована.

Окрім того, наявність бустерної дози спрощує в’їзд у певні країни. Австрія і Чехія зараз вимагають від усіх вакцинованих ПЛР-тест для в’їзду. Якщо ж ви вакциновані третьою бустерною дозою, то ПЛР-тесту для в’їзду не потрібно. З часом звільнення від тесту за наявності бустера можуть ввести й інші країни світу.


Якщо з часу завершення повного курсу вакцинації від COVID-19 вже минуло пів року, ви можете отримати бустерну дозу в будь-якому пункті чи центрі вакцинації. Перелік та контакти пунктів та центрів – на vaccination.covid19.gov.ua/list або за телефоном 0 800 60 20 19.

Карта і перелік країн відкритих для українців

Будьте в курсі останніх новин та важливих повідомлень

Підписуйтеся на розсилку та оновлення у соціальних мережах:
facebook.com/lowcostavia
telegram.me/lowcostavia
instagram.com/lowcostavia
twitter.com/lowcostavia