купити дешеві авіаквитки

Нарешті! Україна виконала умови для скасування віз – Єврокомісія схвалила звіт!

біометричний паспорт
фото Уніан

“Безвізовий звіт” не містить додаткових умов скасування віз для українців!

Сьогодні, 18 грудня, Європейська комісія остаточно ухвалила шостий звіт з виконання Україною вимог Плану дії візової лібералізації, – повідомляє Європейська правда.

Звіт був схвалений на засіданні колегії ЄК 18 грудня і вже опублікований на сайті Єврокомісії.

“Беручи до уваги підсумки моніторингу та звітування, що проводилося після початку безвізового діалогу в жовтні 2008 року, Комісія вважає, що Україна виконала всі критерії, встановлені по чотирьох блоках другої фази ПДВЛ“, – йдеться у висновках “безвізового звіту” ЄК.

Попри те, що звіт констатує виконання Україною всіх вимог ПДВЛ, в ньому побічно визнається, що Україна ще не завершила виконання деяких пунктів плану в частині боротьби з корупцією.

Однак Єврокомісія погодилася запустити процес скасування віз, не очікуючи, коли Україна завершить виконання цих пунктів, базуючись на обіцянці української влади завершити цю роботу.

Зокрема, прем’єр та президент України надали ЄС гарантії завершення в першому кварталі 2016 року:

 • ефективного запуску Національного антикорупційного бюро;
 • формування Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, змінивши закон про прокуратуру;
 • остаточного створення та початку роботи Національної агенції з питань запобігання корупції;
 • внесення змін до закону про Агенцію з повернення активів, а також законів про спец конфіскацію та арешт майна;
 • внесення змін до держбюджету, де буде передбачене фінансування згаданих органів;

Водночас пропозиція на Раду ЄС про скасування віз надійде ще до виконання Україною цих зобов’язань, які, за домовленістю з ЄК, Київ взяв на себе самостійно.

“Беручи до уваги відносини України та ЄС, Єврокомісія на початку 2016 року подасть (до Ради ЄС) законодавчу пропозицію про зміну регуляції 539/2001“, – підсумовує ЄК.

У згаданій регуляції ЄС встановлюється перелік країн, громадяни яких не потребують візи для в’їзду до всіх країн Євросоюзу, окрім Великої Британії та Ірландії.

Найімовірніше, безвізовий режим буде наприкінці літа 2016 року.

Джерело – “Європейська правда

безвізовий режим етапиетапи

У разі початку дії безвізового режиму між Україною та ЄС при перетині кордону громадянам України необхідно буде мати при собі біометричний паспорт, зворотній квиток і підтвердження місця проживання, – повідомляє МЗС України.

Поділитися у соціальних мережах
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone
 • Олла

  Алілуйя, брати і сестри! =)

 • Наталя

  Якось все занадто просто, в Україні так не буває. Точно буде багато “підводних каменів” щодо безвізового режиму і всерівно будемо збирати той же пакет документів, що й на візи.

  • Nicko Olimp

   Не платити консульський і сервісний збори – уже добре.

   • Олена Гапик

    правильно краще заплатити за польську – страховку 200 є в рік, бронювання кожного разу по 200 злотих, довідки з роботи і банку і прикордонний збір 20є (при кожному перетині). і все це без права працевлаштування. Як в поговорці – Чому бідний – бо дурний. ХОЧЕТЕ ЗНАТИ ПРАВДУ? ЧИТАЙТЕ прийняті ЗАКОНИ. А хочете чути, що хочеться – читайте цей сайт

    • Oleksandr

     А навіщо вам польська страховка?Українська страхова компанія видає вам поліс і гарантує всі відшкодування по всьому світу(не лише шенген).Збір 20€ лише планується і в 2017 році просто не може бути введений.Набір слухів без жодного юридичного підтвердження.Я особисто проти безвізового режиму.Але не потрібно спекулювати на тому,чого ще немає і в найближчому майбутньому не буде.

     • Олена Гапик

      заглохни))

     • Олена Гапик

      дура почитай закони по безвізовому)))

  • Oleksandr

   Все вірно.Але,якщо зараз вам можуть дати відмову у рідному місті,то потім прийдеться повертатися з кордону,а ще якщо з дітьми і валізами-о це буде не прикольно.Зате ,,безвізово”.

   • Nicko Olimp

    Відмовити в перетині кордону можуть і зараз.

    • Oleksandr

     Можуть і зараз,але якщо ви чітко пояснити мету поїздки і підтвердите це документально,не порушуєте митні правила-ніхто вам не відмовить.За 20 років не давав приводу прикордонникам і жодного разу не помітив навіть спроби відмови у в’їзді в їхню країну.А що буде,коли прикордонник сам,без візи і перевірки вас посольством вірішуватиме вашу долю-дуже велике запитання.І як він за кілька хвилин перевірить документи,які посольство перевіряє тиждень,а деколи і місяць?????

 • Aqualub Lub

  Дай Боже, дай Боже!!! Лиш би не була бульбашка або приманка. Можуть сказати: Беріть на себе нелегальних мігрантів і біженців… Туркам запропонували вже, нашим “керовнікам” теж думаю…

 • Taras Swan

  “Нарешті! ” – ну от наскільки резонансно це – нарешті?! Гадаю, що основна маса читачів даного сайту це… бандерівці, тобто мешканці західного регіону. В кожного другого як не іспанська тархета, то італійське пермесо а ше краще карта поляка чи побиту. А ше візи на закупи роздаються як макарони…. і кому та безвізовість робить погоду? А воно вже – “нарешті” …… якось пффф (і скривлена мордяка).

  • Влодзьо

   ну в мене півпаспорта шопінг-віз, але мені точно не зашкодить позбавитися того менінгіту і крім того зекономити біля 60 євро проплати консульського і сервісного зборів і суміжних процедур……….

 • Oleksandr

  Є свої ,,+” і ,,-“.Плюс один -економія грошей і позбавлення деяких незручностей ппва.Але всерівно потрібно мати запрошення,страховку,фінанси,бронь готелю і доводити прикордоннику мету вашої подорожі.Мінус-функції консула буде фактично виконувати прикордонник і я не впевненний,що він буде до вас дуже уважний.Маючи у паспорті візу,я розумів,що від них чекати і як себе поводити,а що ви будете пояснювати на венгерському кордоні про транзит у Хорватію чи Італію(хтоїздив-мене зрозуміє).І повернення додому з кордону після невдалої спроби буде не дешевше і аж ніяк не збереже вам нерви.Так що,не все так райдужно і однозначно.

 • Сніжанна

  Україну візьмуть в Євросоюз, коли його вже не буде) Хто спорить?