купити дешеві авіаквитки

Чи вплине введення воєнного стану в Україні на подорожі за кордон?

Як вплине воєнний стан в Україні на подорожі за кордон?

Як ми вже знаємо – у понеділок, 26 листопада, Верховна Рада на позачерговому засіданні затвердила введення воєнного стану в країні у зв’язку з агресією Росії у Керченській протоці. “За” проголосували 276 депутатів. Воєнний стан вводиться від 14:00 26 листопада строком на 30 діб до 26 грудня 2018 року.

У яких областях введений воєнний стан ?

Воєнний стан вводиться не на всій території України, а в окремих регіонах, зокрема у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.

фото tsn.ua

Наразі немає інформації про будь-яку заборону громадянам України залишати територію України. Разом з тим введення воєнного стану передбачає можливість особливого режиму пересування для громадян і транспорту.

Вже відомо, що через введення воєнного стану в “Укрзалізниці” встановлюють особливий режим. Про це під час брифінгу повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Він (особливий режим) передбачає забезпечення пропускної спроможності залізничної мережі та відповідного рухомого складу для потреб оборони в основних напрямках, визначених Генеральним штабом Збройних сил України. Також пріоритетність при призначенні поїздів буде визначатися необхідністю здійснення перевезень в умовах воєнного періоду, за рішеннями військового командування,
– уточнив Омелян.

Аеропорт “Бориспіль” повідомив, що у зв’язку із рішенням парламенту щодо введення особливого правового режиму принципових змін у роботі аеропорту не передбачається.

Ми просимо пасажирів та гостей “Борисполя” зберігати спокій, уникати паніки та завчасно прибувати до аеропорту для реєстрації на рейси,

– вказали в “Борисполі”, нагадавши, що з 2014 року працюють в умовах підвищеного “жовтого” рівня заходів безпеки.

Згідно з законом “Про правовий режим воєнного стану” – може бути встановлений особливий режим в’їзду і виїзду і обмеження на свободу пересування для громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів. Закон “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” вказує, що свобода пересування може бути обмежена на територіях, щодо яких введено воєнний або надзвичайний стан.

Під час засідання Верховної Ради Президент України повідомив, що воєнний стан ніяк не вплине на процес перетину кордону. Утриматися від поїздок за кордон варто тільки резервістам першої черги. За словами керівника Державної прикордонної служби України Петра Цигикала, для українців в пунктах пропуску ніяких обмежень не буде.

Також немає жодної інформації про можливість скасування безвізового режиму. Громадяни України, як і раніше можуть подорожувати до Європи без віз, однак можливо, що час проходження митного контролю збільшиться за рахунок посилення догляду особистих речей.

За матеріалами tsn, 24tv

Поділитися у соціальних мережах
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email