купити дешеві авіаквитки

Які документи будуть потрібні для безвізового перетину кордону з Євросоюзом?

відмови у візі
Photo by Nicolas Bouvy

Роз’яснення щодо перетину кордону з Євросоюзом при запровадженні безвізу

6 квітня Європейський парламент з великим запасом голосів ухвалив рішення про безвізовий режим для України.

Подальший календар схвалення безвізу також відомий. “Ми йдемо за графіком, лишилися самі формальності, але їх треба пройти”, – кажуть європейські дипломати.

Отже, безвіз буде, і запрацює він в середині червня. Та це не знімає всіх питань.

Головне з них – як безвіз працюватиме на практиці?

Які документи доведеться брати за кордон? Кого не пустять в Європу, “завернувши” на кордоні? Що робити з довідками про доходи? Чи правда, що безвіз у нас – “неповний”?

Де міфи, а де правда? Питання безвізу в Україні справді дуже міфологізоване, хоча часом, як у приказці, дим не без вогню. У публікації знайдете відповіді на запитання, що лунають найчастіше.

Основні умови. Старі та біометричні паспорти.

Спершу про найпростіше – про базові умови.

Дані всеукраїнського соцопитування, проведеного на замовлення ЄС, які має в розпорядженні сайт ЄвроПравда свідчать: більшість українців не знають навіть того, що умовою безвізу є біометричний паспорт. А запитання про те, що робити зі старими паспортами після схвалення безвізу, ЄвроПравда чує навіть у журналістському цеху.

Отже, в’їжджати до ЄС без візи буде дозволено виключно тим, хто має біометричний паспорт. Тобто паспорт із чипом, на якому міститься фото, підпис та відбитки пальців даної особи.

Це не якісь ексклюзивні критерії для України.

Така вимога діє до всіх без винятку держав, що пройшли візову лібералізацію з ЄС за останнє десятиріччя; та й у самому Євросоюзі давно видають виключно біометричні паспорти.

Що робити з нині діючими паспортами? Відповідь проста: нічого. Жодних вимог щодо їх заміни в ЄС немає.

Маєте діючу мультивізу в паспорті старого зразка? Спокійно користуйтеся нею до завершення строку її дії. Хочете лишити старий паспорт і оформити біометрику як другий документ? Будь ласка, це теж дозволено.

Більше того, можна буде й надалі звертатися до посольства по візу, якщо ви не матимете біометричного паспорта, але виникла потреба поїхати до ЄС.

До прикладу, в Молдові, де безвіз запрацював три роки тому, торік продовжували видавати візи тим, хто їх потребує. До семи шенгенських консульств, що працюють у Кишиневі, за візами звернулися 2000 людей. Більшість із них – іноземці, але близько третини – громадяни Молдови зі старими паспортами.

Це може здаватися дивним, адже оформлення нового паспорта коштує менше, ніж віза. Та не забуваймо, що в Молдові – так само, як і в Україні, – діє угода про візове спрощення, за якою пенсіонери, студенти та кільканадцять інших категорій мають право на безкоштовну візу.

Це не знімає мороки з оформленням, потреби ходити до посольства чи до візового центру. Але можливість поставити візу у старий паспорт лишатиметься і надалі.

А от біометричний паспорт на оформлення візи у вас просто не візьмуть і порадять їхати одразу на кордон. В ЄС вже готують відповідну інструкцію для консульств.

Які країни можна буде відвідати при безвізовому режимі?

При запровадженні безвізового режиму громадяни України зможуть в’їжджати без віз до усіх держав-членів ЄС (за винятком Великобританії та Ірландії), а також до 4 держав-асоційованих учасниць Шенгенської угоди: Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.

Отже, отримання візи не вимагатиметься під час поїздок до таких держав: Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія, Швеція.

Також без візи можна буде відвідати Болгарію, Республіку Кіпр, Румунію та Хорватію.

Австрія Австрія
Бельгія Бельгія
Греція Греція
Данія Данія
Естонія Естонія
Ісландія Ісландія
Іспанія Іспанія
Італія Італія
Латвія Латвія
Литва Литва
Ліхтенштейн Ліхтенштейн
Люксембург Люксембург
Мальта Мальта
Монако Монако
Німеччина Німеччина
Норвегія Норвегія
Нідерланди Нідерланди
Польща Польща
Португалія Португалія
Словаччина Словаччина
Словенія Словенія
Угорщина Угорщина
Чехія Чехія
Фінляндія Фінляндія
Франція Франція
Швейцарія Швейцарія
Швеція Швеція
454px-Schengen_Area.svg_

Які документи потрібні при перетині кордону під час дії безвізового режиму?

Це питання – найбільш міфологізоване.

У соцмережах поширена думка, мовляв, “усі ті документи, які досі носили до консульства, тепер потрібно буде брати на кордон”. Доводилося зустрічати навіть абсурдні згадки, що європейські прикордонники питатимуть про “заборгованість в жеку” та “довідку про несудимість”.

Словами одного з дописувачів, “хотілося б знати точний перелік “довідок з бані”, які потрібні будуть на кордоні”.

Ми маємо відповідь на це питання, і вона підтверджена документально. В ЄС діє так званий “Шенгенський прикордонний кодекс” (Schengen border code), де зазначений порядок та правила перетину кордону іноземцями.

Головний висновок з кодексу:

Немає жодної додаткової вимоги до тих подорожуючих, які їдуть до ЄС за безвізовим режимом.

Так, європейські прикордонники перевірятимуть мету поїздки тих, хто їде за безвізом, але вимоги до них точно такі, які і до власників візи. Адже коли ви прибули на кордон із візою в паспорті, вас так само можуть не пустити до країни. Приміром, якщо прикордонник з’ясує, що ви їдете працювати за туристичною візою.

У прикордонному кодексі є п’ять вимог, які поширюються як на “візових”, так і на “безвізових” іноземців.

В’їзд до країн ЄС дозволений тим громадянам, які:

 1. мають на руках документ для перетину кордону (закордонний паспорт, проїзний документ дитини, диппаспорт тощо);
 2. можуть обґрунтувати мету та умови свого перебування в ЄС;
 3. мають достатні фінансові засоби як для перебування в ЄС, так і для повернення в Україну, або ж здатні отримати їх законним чином (це – пряма цитата із прикордонного кодексу);
 4. не перебувають у переліку осіб, яким заборонений в’їзд до ЄС;
 5. не становлять загрозу для громадського порядку, безпеки, громадського здоров’я та міжнародних відносин.

Для тих, хто не має біометричного паспорта, до цього переліку додається шостий пункт – потрібно мати в паспорті чинну візу.

З першим пунктом ми вже розібралися.

У четвертому  пункті йдеться, зокрема, про тих українців, хто був депортований з держав-членів ЄС із забороною в’їзду на певний термін (приміром, на рік або на п’ять років).

Передусім йдеться про порушників візового режиму – тих, хто нелегально працював в ЄС, хто лишився в ЄС на довший термін, ніж передбачено візою, а також про злочинців, засуджених в державах-членах ЄС і висланих на Батьківщину. І якщо термін заборони в’їзду для конкретної людини ще не вийшов, можна бути впевненим: її точно “завернуть” на кордоні.

Це, до речі, може створити для України серйозні проблеми.

Кількість тих, кому заборонений в’їзд до ЄС, достеменно невідома, та напевно йдеться про сотні чи навіть тисячі людей. Візові порушники у перші ж тижні безвізу можуть поїхати на кордон, де отримають купу відмов та погіршать статистику держави.

У п’ятому пункті (особи, що становлять міжнародну або кримінальну небезпеку) йдеться про тих, хто є у базах Інтерполу або Європолу. Таких людей досить небагато навіть у масштабах України.

Ми недарма пропустили другий та третій пункти – вони стосуються всіх без винятку подорожуючих. Тож зупинимося на них детальніше.

Підтвердження мети поїздки

Спершу – зовсім трохи теорії.

Візовий режим є доволі архаїчним інструментом, саме тому ЄС поступово скасовує його для інших держав. Зберігає його лише для тих держав, у яких є високий рівень візових відмов; Україна вже давно не є такою.

Головна мета візової та прикордонної перевірок – переконатися в тому, що людина не планує порушувати міграційні правила.

Якщо спрощено, то в ЄС є два ключових правила для подорожуючих:

не працювати без робочої візи та дотримуватися так званого “правила 90 днів” (перебування в Шенгені не більше 90 днів на кожні 180 днів).

Саме ці правила є ключовими і саме їх перевірятиме прикордонник.

А тепер повертаємося до законодавства ЄС, до прикордонного кодексу. Перелік документів, про які може спитати прикордонник, наведений у додатку 1 до нього і залежить від мети поїздки.

Для бізнес-поїздок (відряджень) це:

 • запрошення на зустріч, або
 • інший документ, який підтверджує торговельні чи ділові відносини (прим: це пряма цитата, тобто ви самі обираєте зручний та можливий документ), або
 • квиток на виставку чи зібрання, якщо метою поїздки є їх відвідування.

До слова, зверніть увагу, що для бізнес-поїздок зворотний квиток не входить до переліку обов’язкових документів, і це логічно – часом бізнес-візит може затягнутися. Але будьте готові пояснити цю потребу прикордоннику.

Для туризму або приватних поїздок у вас спитають про:

 • бронювання проживання або запрошення (не офіційне “візове”, а довільне!), якщо ви збираєтеся зупинитися у друзів;
 • зворотний квиток (якщо ви подорожуєте автомобілем, це не є вимогою);
 • маршрут чи план вашої поїздки.

Причому законодавство ЄС надає подорожуючому право довести свою доброчесність різними документами і дає більше гнучкості, аніж стандартний “візовий” пакет.

Їдете автомобілем і зупинятиметеся в кемпінгу? Чудово, тоді ви можете взагалі обійтися без броні, пояснивши це прикордоннику та надавши йому дані про свій плановий маршрут.

Та головне – точно ті самі документи прикордонники часом вимагають і зараз!

Як ми вже зазначали, прикордонні правила після початку дії безвізу залишаються незмінними. Будь-хто, хто подорожує до ЄС, підтвердить: на кордоні завжди питають про мету візиту, а якщо прикордонник має хоча б тінь підозри, то просить показати відповідні документи – чи роздруківки, чи в електронному форматі.

Але жодних “довідок з жеку”!

Йдеться виключно про ті документи, які подорожуючий все одно мав би взяти з собою, коли їде за кордон.

Фінансове забезпечення. Міф про “довідки з банку”

Останній пункт з переліку умов перетину кордону – про фінансову спроможність.

Знову ж таки, ця умова діє і зараз, за візового режиму. Рівно тією ж мірою, як діятиме за безвізу. Але чомусь людям до вподоби міф про те, що на кордон доведеться везти банківські виписки, довідки з роботи, дані про нерухомість чи будь-що інше на підтвердження фінансового стану.

Міф набув такої популярності, що навіть грузинське МЗС включило цю вимогу… до переліку порад для співвітчизників до початку дії безвізу! Плакати з такою вимогою (серед інших пунктів, звісно) нині розклеєні у вагонах тбіліського метро.

Хоча в ЄС наполягають: це є неправдою. Такої вимоги немає в офіційному описі правил безвізу для Грузії, який поширює Єврокомісія. І, звісно ж, її немає у прикордонному кодексі ЄС.

Вона порушує головний принцип: прикордонники не вимагають документів, які турист не бере у поїздку.

Тим більше нонсенсом є думка про те, що когось цікавитиме довідка про вашу нерухомість. Нагадаємо, цей пункт прикордонних правил стосується того, що у вас мають бути в наявності кошти для проживання. Очевидно, що нерухомість ніяк на це не впливає :)

Автор цих рядків має підстави вважати, що цей пункт не буде підставою для масових перевірок за безвізу. Досвід Молдови, де безвіз діє вже три роки, свідчить, що для наших сусідів це також не стало помітною проблемою.

Але для повної впевненості – розберемося, які варіанти дає нам законодавство ЄС. Кодекс дає подорожуючому кілька опцій:

1)      готівкові кошти (але майже ніхто в ЄС не возить значні суми готівкою)
2)      тревел-чеки (застарілий та неактуальний варіант)
3)      сплачене проживання та квитки
4)      фінансові гарантії запрошуючої сторони
5)      кредитні картки

Власне, останнім пунктом можна обмежитися (хоча мати при собі готівку в еквіваленті хоча б 100 євро – не завадить)

Ми живемо у XXI столітті, і для європейців не секрет, що кредитки нині є головним механізмом зберігання і витрачання коштів. За досвідом, у тих рідкісних випадках, коли на кордоні питають про кошти, достатньо пред’явити картку міжнародних платіжних систем.

І, звичайно ж, радимо все ж мати на ній кошти або достатній кредитний ліміт, адже у конфліктних випадках вас можуть попросити зателефонувати на гарячу лінію банку та перевірити баланс. І цього – достатньо.

А про довідки – забудьте.

“Та ні, нічого не зміниться!”

Складно сказати, звідки походять міфи про “той самий пакет документів, тільки тепер – на кордоні”, адже вони не мають зв’язку з реальністю.

Можливо, до їх поширення доклали зусиль і закордонні “друзі”. Мабуть, маємо завдячувати також власному бажанню “знайти зраду” там, де її немає. Імовірно, “додало перцю” й те, що українців надто часто обманювали у питаннях безвізу, а тому і зараз віри немає – принаймні, щодо заяв політиків.

Але тут йдеться не про обіцянки, а про законодавство. До того ж – про законодавство ЄС, яке нашвидкуруч не зміниш.

Тому є всі підстави стверджувати: більшість чуток про те, що “безвіз не справжній” і “нічого не зміниться”, є відверто неправдивими.

Так, у перші місяці будуть певні проблеми та перегиби. Так, точно будуть ускладнення на наземному кордоні, передусім з Польщею (адже там і нині пункти пропуску перевантажені). Так, до людей з порожнім паспортом будуть ставитися з більшою підозрою і частіше проситимуть показати бронювання, квитки та інші документі.

Але вже після першої подорожі і першого штампу паспорт стає не порожнім.

Єдине, що несе реальну загрозу – це недотримання правил нами, громадянами України. І в разі, якщо за півроку ми почуємо про масові порушення “правила 90 днів” чи про “вояжі” нелегальних заробітчан – тоді Україна дійсно матиме проблеми з безвізом. Але це – зовсім інша історія, яка, сподіваємося, так і не стане реальністю.

Джерело eurointegration.com.ua

Хочете першими дізнаватися про цікаві акції?

Підписуйтеся на розсилку та оновлення у соціальних мережах:

facebook.com/lowcostavia
google.com/+LowcostaviaUa
vk.com/lowcostavia
twitter.com/lowcostavia

Поділитися у соціальних мережах
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on VKShare on Google+
 • Oleksandr

  Якщо ви маєте банківську картку,обов’язково потрібно довідку з банку про стан рахунку.
  Так що на рахунок ,,притомного подорожуючого” ви не праві.Дуже багато подорожуючих стараються мінімально користуватися готівкою.А надалі цей процент буде лише зростати.

  • Павел

   У вас хоч раз при перетині кордону у Шенгені просили показати довідку про стан рахунку? Чи готівку?

   • Ігор

    Мене просили. Готівку. І не раз

    • Павел

     А це яка країна просила? І як це проходить? Ти стоїш на черзі на паспортний контроль, підходиш до віконечка, і вас прямо там просять показати готівку? Щось ніколи не бачив щоб хтось до гаманця у чергах тягнувся.

     • Марія

      Польща, Шегині-Медика.
      так, біля віконечка де тобі польські прикордонники штамп ставлять і розпитують про мету подорожі. там і питають скільки маєте грошей, а потім кажуть: а покажіть. і ти дістаєш з гаманця.

     • Павел

      Якійсь поляки занадто цікаві. Може їх попустить :)

     • Alex Burn

      3и дня назад в аэропорту Вроцлава мою мультивизу пограничник рассматривал под лупой (видать искал к чему бы придраться, при этом стоят куча штампиков других стан, сроки пребывания далеко не просрочены)

     • Влад

      Аналогічна ситуація відбулася зі мною на кордоні Корчова минулого місяця. Прикордонна пані, дивилася на мій штамп про в’їзд у моїй першій! візі (на той момент в мене вже було 4 візи). Так вона позвала ще одного, вони вдвох, по черзі дивилися на штапм, міряли лінійкою і щось там пшекали між собою, парарельно задаючи питання, що я робив у Литві. Цей цирк тривав 10 хвилин, але все ж мене впустили.

     • Alex Burn

      ехал 1й свой шенген на автобусе чз Шегини, денег не просили показывать, только куда и зачем?

   • Марія

    в мене готівку завжди просили. при тому, одного разу сказала шо в мене 200злотих і карточка. Почула відповідь: “Мені непотрібна ваша карточка, мене цікавить готівка, а 200-це мало. на наступний раз знайте, що треба більше”.

    • Павел

     ну то і наступного разу скаже що це замало і пропустить. Ви повинні мати певну суму для подорожі, але ніхто не казав що ця сума має бути готівкою. Хоча у Польшу не їздив, проте чув що вони якось прискіпливо перевіряють на паспортному контролі. Це ви літаком летіли?
     Мене про готівку тільки українська таможня постійно запитує, та й то, просто питають скільки готівки везу.

     • Алексей Скрипник

      Ну наші “пагранічнікі” вас про готівку питають зі інших причин – вони сподіваються зловити вас на перевезенні готівки у великих обсягах без декларації. І думаю що часто людей на цьому ловлять :)

     • Oleksandr

      Українську митницю цікавить-чи ви не вивозите забагато грошей,а поляків цікавить-чи ви маєте достатньо грошей на подорож.

   • наталія сидорук

    Щоразу при перетині кордону(шопінг віза) потрібно було показати готівку,не меньше 100 євро(десь разів з 8).Будуть вимагати.

   • Oleksandr

    Наявність коштів перевіряли у 90% поїздок,а страхівку-раз на рік.

    • Waldek

     у меня с точностью до наоборот))))

   • Павел

    Спробую поставити друге питання :)
    Хтось окрім поляків на кордоні колись просив показати готівку у гаманці? :)

    • Іван

     В мене тільки поляки.Німці,словаки,латиші,литовці не питали.

    • Waldek

     Французы – когда выезжаешь с Люксембурга иногда любят поставить жандармов поковыряться в машине… вещах… главное не тупить))) турист

  • Виталий Дпдр

   Пишете: “Якщо ви маєте банківську картку,обов’язково потрібно довідку з банку про стан рахунку.”
   Звідки інфа?

   • Oleksandr

    На запитання польського прикордонника про фінанси-відповів,що маю банківську картку?
    Після цього він попросив підтвердження наявності на картці грошей.Показав довідку з банку і жодних проблем не було.

   • Oleksandr

    На сайті консуляту прочитайте розділ:Фінансові засоби, які вимагаються від іноземця під час в’їзду до Республіки Польща

 • Ігор

  Я їздив до Ірану і після цього багато раз їздив в Польщу, на кордоні кожен раз бачили в паспорті мою іранську візу і ніяких питань до мене не виникало. Так що згадка про Іран у статті – це фантазії автора.

  • Дійсно, забрав згадку про Іран зі статті.

 • Andriy Maygutyak

  От нігде не сказано яка ситуація з дітьми до 12 років в яких не знімають відбитки пальців. Їм після відміни віз теж треба буде бірметричний паспорт робити?

  • Poleg

   Отпечатки у детей до 12 лет не снимаются и по Визовому Кодексу ЕС.

  • Да. Но у детей не берут отпечатки пальцев для биометрического паспорта.

 • Nicko Olimp

  Коли за останній рік їздив по мультивізі, здається кожного разу в аеропортах питали скільки у мене грошей готівкою та на картці, але жодного разу не просили щось із цього показувати. Зате дивилися зворотні квитки. Це Литва, Іспанія, Німеччина та Польща.
  Це все крім наземного прикордонного пункту зі Словачичною, де просто зібрали з автобусу паспорти і проставили штампи.

  • Влодзьо

   2 тижні тому, аеропорт Фьюмічіно,- ЖОДНОГО дурного питання, просто штамп в паспорт і до побачення)

  • Alex Burn

   Речь о жулянах? Где стоит “бездельник” и после сканеров спрашивает сколько у Вас денег (пс в аэропортах Европы таких бездельников не видел). Всегда отвечаю им – меньше 10 т. евро

   • Nicko Olimp

    Ні, я говорив про прикордонників в іноземних аеропортах, вони перевіряють чи вистачає у подорожуючих коштів для перебування в Шенгені. А Ви говорите про наших митників, їх цікавить валюта яку потрібно декларувати.

  • Марина Глебова

   а меня во Франции попросили показать, еще и поиздевались, что мало налички и поинтересовались “вы едете на три дня?”. но показала карточку и все вопросы закончились

 • Dmitriy Bondarchuk

  В статті написано про можливість залишити старий паспорт та виготовити біометричний.
  Можна детальніше як це зробити?

  • Олександр

   У міграційному центрі при отриманні біоміетричного паспорта пишете заяву (там підкажуть, яку), що Вам потрібно лишити старий паспорт і з якою метою.

  • Василь

   Громадяни України можуть мати два одночасно діючих закордоних паспорта.Нічого писати не треба.Просто при подачі документів на другий паспорт-скажите,що перший лишаєте.І не треба мати якоїсь для цього причини і щось доплачувати!Це ваше право.

  • Dmitriy Bondarchuk

   Дякую) Будемо дізнаватись
   А хтось взагалі так робив?

   • Василь

    Я місяць тому так собі зробив другий паспорт.

   • У мене 2 паспорти, це дозволено законом. Попросили оплатити додатковий збір (60 грн) і написати заяву з поясненням, для чого мені старий паспорт.

    • Василь

     Зараз вже доплачувати нічого не треба і писати теж.Поміняли правила.Місяць тому робив собі другий паспорт.

     • Roman Kuzmych

      подавав на біометричний кілька тижнів тому сказали , що залишити паспорт можу в тому випадку якщо мені він потрібен наприклад по роботі, тобто має бути якась причина.. як буду забирати біометрику можу якось залишити звичайний?

     • Кирилл Гавриленко

      Причина “нужен для предоставления в посольстве другого государства” считается достаточной. Я так писал в заявлении в прошлом году. Денег не просили (овир кировоградской области).

   • Nicko Olimp

    Я місяці два тому робив другий і лишив собі перший, це коштувало 60 грн, треба було підписати заяву і причину вони самі підказують, щось типу запланованої поїздки без деталей.

   • Ірина

    Тепер можна користуватися двома паспортами одночасно

   • Waldek

    только смотрите что бы с буквами не накосячили- раньше писали как слышали- теперь компьютер меняет на латыницу- Г было-G, теперь Г- H )))))

  • Pavlo Kaika

   Ціна питання була 60 грн. У мене особисто такий випадок був. Ще діяв старий паспорт, але я замовив біометр , коли замовляв, у Паспортному сервісі запитали, чи бажаю залишити старий паспорт поряд з новим біометричними , я забажав залишити старий, коштувало це 60 грн. Спокійно користувався обома до того часу, як у старого закінчився термін ( приблизно вісім місяців користувався обома)

   • Waldek

    в полтаве- бесплатно оставили))))

   • Vitalii Boiko

    Вас розвели на 60грн, оформлював в грудні місяці біометричний при діючому (до 2020 року) звичайному жодних запитань тільки написав заяву, що 2 паспорт оформляю в звязку з необхідністю (там стандартна заява в паспортистки). І все, жодних доплат.

  • Waldek

   мы так вчера сделали при подаче проблем – 0 просто говоришь что хочешь оставить старый паспорт. никто не спросил -почему зачем…

   • Марина Глебова

    подтверждаю я тоже так сделала. при заказе паспорта спрашивают что будете делать со старым. Есть варианты сдать или оставить. у меня были шенгенские визы – решила оставить, это разрешается законодательно. никаких доплат не делала.

 • Sergey Kopanetsky

  Почему визит в Иран может быть причиной отказа во въезде?

  • Забрав згадку про Іран зі статті, бо дійсно візит в цю країну не може бути перешкодою відвідин країн шенгенської зони.

 • Vladislav Dotsenko

  Що з Хорватією? (на карті відображена зеленим кольором).

  • Nicko Olimp

   Наскільки я знаю, там те саме що в Болгарії та Румунії – зараз вони не видають шенгенські візи, тільки свої національні, але пускають до себе із шенгенськими.

 • Diana

  Що робити із закордонними паспортами для дітей до 12 років, адже навіть у біометричному немає відбитку пальця, лише з 12р
  . Чи потрібна віза?

 • Андрей Тимченко

  Статья крутая! Думал будет что-то банальное мол “возьмите выписку из банка”. А тут реально все правильно описано.

 • Алла

  Донька влітку збирається їхати до волонтерського табору в Іспанію. Прочитала, що на студентів безвіз не розповсюджується, а лише на туристичні та бізнесові поїздки. Чи це так? І чи варто мати на рахунку кошти, якщо є лист пр те, що приймаюча сторона бере на себе всі витрати щодо проживання та харчування?
  І друге. Планую їхати влітку в гості до брата в Іспанію. Це туризм? Чи знову ж таки потрібно буде гостьову візу робити?

  • Nicko Olimp

   Пишуть що для відвідування родичів чи друзів не потрібна буде віза, як і для туризму. Звісно, з таким самим обмеженням на тривалість перебування.

 • Вы вообще с английским знакомы?
  The exemption applies to all EU countries, except Ireland and the UK, plus Iceland, Liechtenstein, Norway and Switzerland.

  http://www.europarl.europa.eu/news/en/news-room/20170329IPR69065/parliament-approves-ukraine-visa-waiver

  • https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1154691927972481&id=833291756779168

   Після запровадження безвізового режиму громадяни України зможуть в’їжджати без віз до усіх держав-членів ЄС (за винятком Великобританії та Ірландії), а також до 4 держав-асоційованих учасниць Шенгенської угоди: Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.

   Отже, отримання візи не вимагатиметься під час поїздок до таких держав: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Республіка Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.

 • Dana Riabokon

  Добрий день! Питання трохи не по темі, але хто щось чув про тимчасове припинення дії Шенгенської угоди в Італії в травні 2017? (в зв”язку з саммітом Великої Сімки в Таорміні)
  Чи означає це що з не-італійською мультивізою в травні туди не пропустять?
  Дякую наперед :)

  • Павел

   Це означає що якщо ви будете їхати в Італію з іншої країни шенген зони, вас на кордоні перевірять на наявність візи (шенген візи будь-якої країни шенген зони).

   • Dana Riabokon

    тобто для авіа все лишається як і раніше, по великому рахунку? (адже по прильоту на паспортному контролі все рівно перевіряють наявність віз)

    • Павел

     Так. Тут йдеться не про припинення шенгєн віз, а про тимчасове увімкнення пограничного контролю з усіма іншими країнами. Якщо ви плануєте їхати на авто – буде додатковий контроль і ви можете втратити багато часу. Для авіа з України нічого не змінеться (може черги будуть більші ніж зазвичай на контролі).

     • Dana Riabokon

      зрозуміло :) гарно дякую :)

 • Ілля

  Може хто знає!
  Чи можливо у старий паспорт, вклеїти чип, тим самим зробити його – біометричним!?!

  • plart2006

   Нет, невозможгно.

 • Марина Побережна

  Підскажіть, якщо в 16 років отримала біометричний паспорт, то загран потрібно теж робити?

  • Oleksandr

   Якщо хочете їздити за кордон-то потрібно

  • oksana

   Треба з народження робити, якщо треба ііхати за кордон)