купити дешеві авіаквитки

Які документи будуть потрібні для безвізового перетину кордону з Євросоюзом?

відмови у візі
Photo by Nicolas Bouvy

Роз’яснення щодо перетину кордону з Євросоюзом при запровадженні безвізу

6 квітня Європейський парламент з великим запасом голосів ухвалив рішення про безвізовий режим для України.

Подальший календар схвалення безвізу також відомий. “Ми йдемо за графіком, лишилися самі формальності, але їх треба пройти”, – кажуть європейські дипломати.

Отже, безвіз буде, і запрацює він в середині червня. Та це не знімає всіх питань.

Головне з них – як безвіз працюватиме на практиці?

Які документи доведеться брати за кордон? Кого не пустять в Європу, “завернувши” на кордоні? Що робити з довідками про доходи? Чи правда, що безвіз у нас – “неповний”?

Де міфи, а де правда? Питання безвізу в Україні справді дуже міфологізоване, хоча часом, як у приказці, дим не без вогню. У публікації знайдете відповіді на запитання, що лунають найчастіше.

Основні умови. Старі та біометричні паспорти.

Спершу про найпростіше – про базові умови.

Дані всеукраїнського соцопитування, проведеного на замовлення ЄС, які має в розпорядженні сайт ЄвроПравда свідчать: більшість українців не знають навіть того, що умовою безвізу є біометричний паспорт. А запитання про те, що робити зі старими паспортами після схвалення безвізу, ЄвроПравда чує навіть у журналістському цеху.

Отже, в’їжджати до ЄС без візи буде дозволено виключно тим, хто має закордонний біометричний паспорт. Тобто паспорт із чипом, на якому міститься фото, підпис та відбитки пальців даної особи. (Внутрішній біометричний паспорт у вигляді ID-картки для виїзду у країни шенгену – не дійсний)

Це не якісь ексклюзивні критерії для України.

Така вимога діє до всіх без винятку держав, що пройшли візову лібералізацію з ЄС за останнє десятиріччя; та й у самому Євросоюзі давно видають виключно біометричні паспорти.

безвізовий режим

Біометричний закордонний паспорт (зліва), звичайний закордонний паспорт (справа)

Що робити з нині діючими паспортами? Відповідь проста: нічого. Жодних вимог щодо їх заміни в ЄС немає.

Маєте діючу мультивізу в паспорті старого зразка? Спокійно користуйтеся нею до завершення строку її дії. Хочете лишити старий паспорт і оформити біометрику як другий документ? Будь ласка, це теж дозволено.

Більше того, можна буде й надалі звертатися до посольства по візу, якщо ви не матимете біометричного паспорта, але виникла потреба поїхати до ЄС.

До прикладу, в Молдові, де безвіз запрацював три роки тому, торік продовжували видавати візи тим, хто їх потребує. До семи шенгенських консульств, що працюють у Кишиневі, за візами звернулися 2000 людей. Більшість із них – іноземці, але близько третини – громадяни Молдови зі старими паспортами.

Це може здаватися дивним, адже оформлення нового паспорта коштує менше, ніж віза. Та не забуваймо, що в Молдові – так само, як і в Україні, – діє угода про візове спрощення, за якою пенсіонери, студенти та кільканадцять інших категорій мають право на безкоштовну візу.

Це не знімає мороки з оформленням, потреби ходити до посольства чи до візового центру. Але можливість поставити візу у старий паспорт лишатиметься і надалі.

А от біометричний паспорт на оформлення візи у вас просто не візьмуть і порадять їхати одразу на кордон. В ЄС вже готують відповідну інструкцію для консульств.

Які країни можна буде відвідати при безвізовому режимі?

При запровадженні безвізового режиму громадяни України зможуть в’їжджати без віз до усіх держав-членів ЄС (за винятком Великобританії та Ірландії), а також до 4 держав-асоційованих учасниць Шенгенської угоди: Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.

Отже, отримання візи не вимагатиметься під час поїздок до таких держав: Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія, Швеція.

Також без візи можна буде відвідати Болгарію, Республіку Кіпр, Румунію та Хорватію.

Австрія Австрія
Бельгія Бельгія
Греція Греція
Данія Данія
Естонія Естонія
Ісландія Ісландія
Іспанія Іспанія
Італія Італія
Латвія Латвія
Литва Литва
Ліхтенштейн Ліхтенштейн
Люксембург Люксембург
Мальта Мальта
Монако Монако
Німеччина Німеччина
Норвегія Норвегія
Нідерланди Нідерланди
Польща Польща
Португалія Португалія
Словаччина Словаччина
Словенія Словенія
Угорщина Угорщина
Чехія Чехія
Фінляндія Фінляндія
Франція Франція
Швейцарія Швейцарія
Швеція Швеція
454px-Schengen_Area.svg_

Які документи потрібні при перетині кордону під час дії безвізового режиму?

Це питання – найбільш міфологізоване.

У соцмережах поширена думка, мовляв, “усі ті документи, які досі носили до консульства, тепер потрібно буде брати на кордон”. Доводилося зустрічати навіть абсурдні згадки, що європейські прикордонники питатимуть про “заборгованість в жеку” та “довідку про несудимість”.

Словами одного з дописувачів, “хотілося б знати точний перелік “довідок з бані”, які потрібні будуть на кордоні”.

Ми маємо відповідь на це питання, і вона підтверджена документально. В ЄС діє так званий “Шенгенський прикордонний кодекс” (Schengen border code), де зазначений порядок та правила перетину кордону іноземцями.

Головний висновок з кодексу:

Немає жодної додаткової вимоги до тих подорожуючих, які їдуть до ЄС за безвізовим режимом.

Так, європейські прикордонники перевірятимуть мету поїздки тих, хто їде за безвізом, але вимоги до них точно такі, які і до власників візи. Адже коли ви прибули на кордон із візою в паспорті, вас так само можуть не пустити до країни. Приміром, якщо прикордонник з’ясує, що ви їдете працювати за туристичною візою.

У прикордонному кодексі є п’ять вимог, які поширюються як на “візових”, так і на “безвізових” іноземців.

В’їзд до країн ЄС дозволений тим громадянам, які:

 1. мають на руках документ для перетину кордону (закордонний паспорт, проїзний документ дитини, диппаспорт тощо);
 2. можуть обґрунтувати мету та умови свого перебування в ЄС;
 3. мають достатні фінансові засоби як для перебування в ЄС, так і для повернення в Україну, або ж здатні отримати їх законним чином (це – пряма цитата із прикордонного кодексу);
 4. не перебувають у переліку осіб, яким заборонений в’їзд до ЄС;
 5. не становлять загрозу для громадського порядку, безпеки, громадського здоров’я та міжнародних відносин.

Для тих, хто не має біометричного паспорта, до цього переліку додається шостий пункт – потрібно мати в паспорті чинну візу.

З першим пунктом ми вже розібралися.

У четвертому  пункті йдеться, зокрема, про тих українців, хто був депортований з держав-членів ЄС із забороною в’їзду на певний термін (приміром, на рік або на п’ять років).

Передусім йдеться про порушників візового режиму – тих, хто нелегально працював в ЄС, хто лишився в ЄС на довший термін, ніж передбачено візою, а також про злочинців, засуджених в державах-членах ЄС і висланих на Батьківщину. І якщо термін заборони в’їзду для конкретної людини ще не вийшов, можна бути впевненим: її точно “завернуть” на кордоні.

Це, до речі, може створити для України серйозні проблеми.

Кількість тих, кому заборонений в’їзд до ЄС, достеменно невідома, та напевно йдеться про сотні чи навіть тисячі людей. Візові порушники у перші ж тижні безвізу можуть поїхати на кордон, де отримають купу відмов та погіршать статистику держави.

У п’ятому пункті (особи, що становлять міжнародну або кримінальну небезпеку) йдеться про тих, хто є у базах Інтерполу або Європолу. Таких людей досить небагато навіть у масштабах України.

Ми недарма пропустили другий та третій пункти – вони стосуються всіх без винятку подорожуючих. Тож зупинимося на них детальніше.

Підтвердження мети поїздки

Спершу – зовсім трохи теорії.

Візовий режим є доволі архаїчним інструментом, саме тому ЄС поступово скасовує його для інших держав. Зберігає його лише для тих держав, у яких є високий рівень візових відмов; Україна вже давно не є такою.

Головна мета візової та прикордонної перевірок – переконатися в тому, що людина не планує порушувати міграційні правила.

Якщо спрощено, то в ЄС є два ключових правила для подорожуючих:

не працювати без робочої візи та дотримуватися так званого “правила 90 днів” (перебування в Шенгені не більше 90 днів на кожні 180 днів).

Саме ці правила є ключовими і саме їх перевірятиме прикордонник.

А тепер повертаємося до законодавства ЄС, до прикордонного кодексу. Перелік документів, про які може спитати прикордонник, наведений у додатку 1 до нього і залежить від мети поїздки.

Для бізнес-поїздок (відряджень) це:

 • запрошення на зустріч, або
 • інший документ, який підтверджує торговельні чи ділові відносини (прим: це пряма цитата, тобто ви самі обираєте зручний та можливий документ), або
 • квиток на виставку чи зібрання, якщо метою поїздки є їх відвідування.

До слова, зверніть увагу, що для бізнес-поїздок зворотний квиток не входить до переліку обов’язкових документів, і це логічно – часом бізнес-візит може затягнутися. Але будьте готові пояснити цю потребу прикордоннику.

Для туризму або приватних поїздок у вас спитають про:

 • бронювання проживання або запрошення (не офіційне “візове”, а довільне!), якщо ви збираєтеся зупинитися у друзів;
 • зворотний квиток (якщо ви подорожуєте автомобілем, це не є вимогою);
 • маршрут чи план вашої поїздки.

Причому законодавство ЄС надає подорожуючому право довести свою доброчесність різними документами і дає більше гнучкості, аніж стандартний “візовий” пакет.

Їдете автомобілем і зупинятиметеся в кемпінгу? Чудово, тоді ви можете взагалі обійтися без броні, пояснивши це прикордоннику та надавши йому дані про свій плановий маршрут.

Та головне – точно ті самі документи прикордонники часом вимагають і зараз!

Як ми вже зазначали, прикордонні правила після початку дії безвізу залишаються незмінними. Будь-хто, хто подорожує до ЄС, підтвердить: на кордоні завжди питають про мету візиту, а якщо прикордонник має хоча б тінь підозри, то просить показати відповідні документи – чи роздруківки, чи в електронному форматі.

Але жодних “довідок з жеку”!

Йдеться виключно про ті документи, які подорожуючий все одно мав би взяти з собою, коли їде за кордон.

Фінансове забезпечення. Міф про “довідки з банку”

Останній пункт з переліку умов перетину кордону – про фінансову спроможність.

Знову ж таки, ця умова діє і зараз, за візового режиму. Рівно тією ж мірою, як діятиме за безвізу. Але чомусь людям до вподоби міф про те, що на кордон доведеться везти банківські виписки, довідки з роботи, дані про нерухомість чи будь-що інше на підтвердження фінансового стану.

Міф набув такої популярності, що навіть грузинське МЗС включило цю вимогу… до переліку порад для співвітчизників до початку дії безвізу! Плакати з такою вимогою (серед інших пунктів, звісно) нині розклеєні у вагонах тбіліського метро.

Хоча в ЄС наполягають: це є неправдою. Такої вимоги немає в офіційному описі правил безвізу для Грузії, який поширює Єврокомісія. І, звісно ж, її немає у прикордонному кодексі ЄС.

Вона порушує головний принцип: прикордонники не вимагають документів, які турист не бере у поїздку.

Тим більше нонсенсом є думка про те, що когось цікавитиме довідка про вашу нерухомість. Нагадаємо, цей пункт прикордонних правил стосується того, що у вас мають бути в наявності кошти для проживання. Очевидно, що нерухомість ніяк на це не впливає :)

Автор цих рядків має підстави вважати, що цей пункт не буде підставою для масових перевірок за безвізу. Досвід Молдови, де безвіз діє вже три роки, свідчить, що для наших сусідів це також не стало помітною проблемою.

Але для повної впевненості – розберемося, які варіанти дає нам законодавство ЄС. Кодекс дає подорожуючому кілька опцій:

1)      готівкові кошти (але майже ніхто в ЄС не возить значні суми готівкою)
2)      тревел-чеки (застарілий та неактуальний варіант)
3)      сплачене проживання та квитки
4)      фінансові гарантії запрошуючої сторони
5)      кредитні картки

Власне, останнім пунктом можна обмежитися (хоча мати при собі готівку в еквіваленті хоча б 100 євро – не завадить)

Ми живемо у XXI столітті, і для європейців не секрет, що кредитки нині є головним механізмом зберігання і витрачання коштів. За досвідом, у тих рідкісних випадках, коли на кордоні питають про кошти, достатньо пред’явити картку міжнародних платіжних систем.

І, звичайно ж, радимо все ж мати на ній кошти або достатній кредитний ліміт, адже у конфліктних випадках вас можуть попросити зателефонувати на гарячу лінію банку та перевірити баланс. І цього – достатньо.

А про довідки – забудьте.

“Та ні, нічого не зміниться!”

Складно сказати, звідки походять міфи про “той самий пакет документів, тільки тепер – на кордоні”, адже вони не мають зв’язку з реальністю.

Можливо, до їх поширення доклали зусиль і закордонні “друзі”. Мабуть, маємо завдячувати також власному бажанню “знайти зраду” там, де її немає. Імовірно, “додало перцю” й те, що українців надто часто обманювали у питаннях безвізу, а тому і зараз віри немає – принаймні, щодо заяв політиків.

Але тут йдеться не про обіцянки, а про законодавство. До того ж – про законодавство ЄС, яке нашвидкуруч не зміниш.

Тому є всі підстави стверджувати: більшість чуток про те, що “безвіз не справжній” і “нічого не зміниться”, є відверто неправдивими.

Так, у перші місяці будуть певні проблеми та перегиби. Так, точно будуть ускладнення на наземному кордоні, передусім з Польщею (адже там і нині пункти пропуску перевантажені). Так, до людей з порожнім паспортом будуть ставитися з більшою підозрою і частіше проситимуть показати бронювання, квитки та інші документі.

Але вже після першої подорожі і першого штампу паспорт стає не порожнім.

Єдине, що несе реальну загрозу – це недотримання правил нами, громадянами України. І в разі, якщо за півроку ми почуємо про масові порушення “правила 90 днів” чи про “вояжі” нелегальних заробітчан – тоді Україна дійсно матиме проблеми з безвізом. Але це – зовсім інша історія, яка, сподіваємося, так і не стане реальністю.

Джерело eurointegration.com.ua

Хочете першими дізнаватися про цікаві акції?

Підписуйтеся на розсилку та оновлення у соціальних мережах:

facebook.com/lowcostavia
google.com/+LowcostaviaUa
vk.com/lowcostavia
twitter.com/lowcostavia

Поділитися у соціальних мережах
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on VKShare on Google+
 • Oleksandr

  Якщо ви маєте банківську картку,обов’язково потрібно довідку з банку про стан рахунку.
  Так що на рахунок ,,притомного подорожуючого” ви не праві.Дуже багато подорожуючих стараються мінімально користуватися готівкою.А надалі цей процент буде лише зростати.

  • Павел

   У вас хоч раз при перетині кордону у Шенгені просили показати довідку про стан рахунку? Чи готівку?

   • Ігор

    Мене просили. Готівку. І не раз

    • Павел

     А це яка країна просила? І як це проходить? Ти стоїш на черзі на паспортний контроль, підходиш до віконечка, і вас прямо там просять показати готівку? Щось ніколи не бачив щоб хтось до гаманця у чергах тягнувся.

     • Марія

      Польща, Шегині-Медика.
      так, біля віконечка де тобі польські прикордонники штамп ставлять і розпитують про мету подорожі. там і питають скільки маєте грошей, а потім кажуть: а покажіть. і ти дістаєш з гаманця.

     • Павел

      Якійсь поляки занадто цікаві. Може їх попустить :)

     • Alex Burn

      3и дня назад в аэропорту Вроцлава мою мультивизу пограничник рассматривал под лупой (видать искал к чему бы придраться, при этом стоят куча штампиков других стан, сроки пребывания далеко не просрочены)

     • Влад

      Аналогічна ситуація відбулася зі мною на кордоні Корчова минулого місяця. Прикордонна пані, дивилася на мій штамп про в’їзд у моїй першій! візі (на той момент в мене вже було 4 візи). Так вона позвала ще одного, вони вдвох, по черзі дивилися на штапм, міряли лінійкою і щось там пшекали між собою, парарельно задаючи питання, що я робив у Литві. Цей цирк тривав 10 хвилин, але все ж мене впустили.

     • Alex Burn

      ехал 1й свой шенген на автобусе чз Шегини, денег не просили показывать, только куда и зачем?

   • Марія

    в мене готівку завжди просили. при тому, одного разу сказала шо в мене 200злотих і карточка. Почула відповідь: “Мені непотрібна ваша карточка, мене цікавить готівка, а 200-це мало. на наступний раз знайте, що треба більше”.

    • Павел

     ну то і наступного разу скаже що це замало і пропустить. Ви повинні мати певну суму для подорожі, але ніхто не казав що ця сума має бути готівкою. Хоча у Польшу не їздив, проте чув що вони якось прискіпливо перевіряють на паспортному контролі. Це ви літаком летіли?
     Мене про готівку тільки українська таможня постійно запитує, та й то, просто питають скільки готівки везу.

     • Алексей Скрипник

      Ну наші “пагранічнікі” вас про готівку питають зі інших причин – вони сподіваються зловити вас на перевезенні готівки у великих обсягах без декларації. І думаю що часто людей на цьому ловлять :)

     • Oleksandr

      Українську митницю цікавить-чи ви не вивозите забагато грошей,а поляків цікавить-чи ви маєте достатньо грошей на подорож.

   • наталія сидорук

    Щоразу при перетині кордону(шопінг віза) потрібно було показати готівку,не меньше 100 євро(десь разів з 8).Будуть вимагати.

   • Oleksandr

    Наявність коштів перевіряли у 90% поїздок,а страхівку-раз на рік.

    • Waldek

     у меня с точностью до наоборот))))

   • Павел

    Спробую поставити друге питання :)
    Хтось окрім поляків на кордоні колись просив показати готівку у гаманці? :)

    • Іван

     В мене тільки поляки.Німці,словаки,латиші,литовці не питали.

    • Waldek

     Французы – когда выезжаешь с Люксембурга иногда любят поставить жандармов поковыряться в машине… вещах… главное не тупить))) турист

  • Виталий Дпдр

   Пишете: “Якщо ви маєте банківську картку,обов’язково потрібно довідку з банку про стан рахунку.”
   Звідки інфа?

   • Oleksandr

    На запитання польського прикордонника про фінанси-відповів,що маю банківську картку?
    Після цього він попросив підтвердження наявності на картці грошей.Показав довідку з банку і жодних проблем не було.

   • Oleksandr

    На сайті консуляту прочитайте розділ:Фінансові засоби, які вимагаються від іноземця під час в’їзду до Республіки Польща

 • Ігор

  Я їздив до Ірану і після цього багато раз їздив в Польщу, на кордоні кожен раз бачили в паспорті мою іранську візу і ніяких питань до мене не виникало. Так що згадка про Іран у статті – це фантазії автора.

  • Дійсно, забрав згадку про Іран зі статті.

 • Andriy Maygutyak

  От нігде не сказано яка ситуація з дітьми до 12 років в яких не знімають відбитки пальців. Їм після відміни віз теж треба буде бірметричний паспорт робити?

  • Poleg

   Отпечатки у детей до 12 лет не снимаются и по Визовому Кодексу ЕС.

  • Да. Но у детей не берут отпечатки пальцев для биометрического паспорта.

 • Nicko Olimp

  Коли за останній рік їздив по мультивізі, здається кожного разу в аеропортах питали скільки у мене грошей готівкою та на картці, але жодного разу не просили щось із цього показувати. Зате дивилися зворотні квитки. Це Литва, Іспанія, Німеччина та Польща.
  Це все крім наземного прикордонного пункту зі Словачичною, де просто зібрали з автобусу паспорти і проставили штампи.

  • Влодзьо

   2 тижні тому, аеропорт Фьюмічіно,- ЖОДНОГО дурного питання, просто штамп в паспорт і до побачення)

  • Alex Burn

   Речь о жулянах? Где стоит “бездельник” и после сканеров спрашивает сколько у Вас денег (пс в аэропортах Европы таких бездельников не видел). Всегда отвечаю им – меньше 10 т. евро

   • Nicko Olimp

    Ні, я говорив про прикордонників в іноземних аеропортах, вони перевіряють чи вистачає у подорожуючих коштів для перебування в Шенгені. А Ви говорите про наших митників, їх цікавить валюта яку потрібно декларувати.

  • Марина Глебова

   а меня во Франции попросили показать, еще и поиздевались, что мало налички и поинтересовались “вы едете на три дня?”. но показала карточку и все вопросы закончились

 • Dmitriy Bondarchuk

  В статті написано про можливість залишити старий паспорт та виготовити біометричний.
  Можна детальніше як це зробити?

  • Олександр

   У міграційному центрі при отриманні біоміетричного паспорта пишете заяву (там підкажуть, яку), що Вам потрібно лишити старий паспорт і з якою метою.

  • Василь

   Громадяни України можуть мати два одночасно діючих закордоних паспорта.Нічого писати не треба.Просто при подачі документів на другий паспорт-скажите,що перший лишаєте.І не треба мати якоїсь для цього причини і щось доплачувати!Це ваше право.

  • Dmitriy Bondarchuk

   Дякую) Будемо дізнаватись
   А хтось взагалі так робив?

   • Василь

    Я місяць тому так собі зробив другий паспорт.

   • У мене 2 паспорти, це дозволено законом. Попросили оплатити додатковий збір (60 грн) і написати заяву з поясненням, для чого мені старий паспорт.

    • Василь

     Зараз вже доплачувати нічого не треба і писати теж.Поміняли правила.Місяць тому робив собі другий паспорт.

     • Roman Kuzmych

      подавав на біометричний кілька тижнів тому сказали , що залишити паспорт можу в тому випадку якщо мені він потрібен наприклад по роботі, тобто має бути якась причина.. як буду забирати біометрику можу якось залишити звичайний?

     • Кирилл Гавриленко

      Причина “нужен для предоставления в посольстве другого государства” считается достаточной. Я так писал в заявлении в прошлом году. Денег не просили (овир кировоградской области).

   • Nicko Olimp

    Я місяці два тому робив другий і лишив собі перший, це коштувало 60 грн, треба було підписати заяву і причину вони самі підказують, щось типу запланованої поїздки без деталей.

   • Ірина

    Тепер можна користуватися двома паспортами одночасно

   • Waldek

    только смотрите что бы с буквами не накосячили- раньше писали как слышали- теперь компьютер меняет на латыницу- Г было-G, теперь Г- H )))))

  • Pavlo Kaika

   Ціна питання була 60 грн. У мене особисто такий випадок був. Ще діяв старий паспорт, але я замовив біометр , коли замовляв, у Паспортному сервісі запитали, чи бажаю залишити старий паспорт поряд з новим біометричними , я забажав залишити старий, коштувало це 60 грн. Спокійно користувався обома до того часу, як у старого закінчився термін ( приблизно вісім місяців користувався обома)

   • Waldek

    в полтаве- бесплатно оставили))))

   • Vitalii Boiko

    Вас розвели на 60грн, оформлював в грудні місяці біометричний при діючому (до 2020 року) звичайному жодних запитань тільки написав заяву, що 2 паспорт оформляю в звязку з необхідністю (там стандартна заява в паспортистки). І все, жодних доплат.

  • Waldek

   мы так вчера сделали при подаче проблем – 0 просто говоришь что хочешь оставить старый паспорт. никто не спросил -почему зачем…

   • Марина Глебова

    подтверждаю я тоже так сделала. при заказе паспорта спрашивают что будете делать со старым. Есть варианты сдать или оставить. у меня были шенгенские визы – решила оставить, это разрешается законодательно. никаких доплат не делала.

 • Sergey Kopanetsky

  Почему визит в Иран может быть причиной отказа во въезде?

  • Забрав згадку про Іран зі статті, бо дійсно візит в цю країну не може бути перешкодою відвідин країн шенгенської зони.

 • Vladislav Dotsenko

  Що з Хорватією? (на карті відображена зеленим кольором).

  • Nicko Olimp

   Наскільки я знаю, там те саме що в Болгарії та Румунії – зараз вони не видають шенгенські візи, тільки свої національні, але пускають до себе із шенгенськими.

 • Diana

  Що робити із закордонними паспортами для дітей до 12 років, адже навіть у біометричному немає відбитку пальця, лише з 12р
  . Чи потрібна віза?

 • Андрей Тимченко

  Статья крутая! Думал будет что-то банальное мол “возьмите выписку из банка”. А тут реально все правильно описано.

 • Алла

  Донька влітку збирається їхати до волонтерського табору в Іспанію. Прочитала, що на студентів безвіз не розповсюджується, а лише на туристичні та бізнесові поїздки. Чи це так? І чи варто мати на рахунку кошти, якщо є лист пр те, що приймаюча сторона бере на себе всі витрати щодо проживання та харчування?
  І друге. Планую їхати влітку в гості до брата в Іспанію. Це туризм? Чи знову ж таки потрібно буде гостьову візу робити?

  • Nicko Olimp

   Пишуть що для відвідування родичів чи друзів не потрібна буде віза, як і для туризму. Звісно, з таким самим обмеженням на тривалість перебування.

 • Вы вообще с английским знакомы?
  The exemption applies to all EU countries, except Ireland and the UK, plus Iceland, Liechtenstein, Norway and Switzerland.

  http://www.europarl.europa.eu/news/en/news-room/20170329IPR69065/parliament-approves-ukraine-visa-waiver

  • https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1154691927972481&id=833291756779168

   Після запровадження безвізового режиму громадяни України зможуть в’їжджати без віз до усіх держав-членів ЄС (за винятком Великобританії та Ірландії), а також до 4 держав-асоційованих учасниць Шенгенської угоди: Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.

   Отже, отримання візи не вимагатиметься під час поїздок до таких держав: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Республіка Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.

 • Dana Riabokon

  Добрий день! Питання трохи не по темі, але хто щось чув про тимчасове припинення дії Шенгенської угоди в Італії в травні 2017? (в зв”язку з саммітом Великої Сімки в Таорміні)
  Чи означає це що з не-італійською мультивізою в травні туди не пропустять?
  Дякую наперед :)

  • Павел

   Це означає що якщо ви будете їхати в Італію з іншої країни шенген зони, вас на кордоні перевірять на наявність візи (шенген візи будь-якої країни шенген зони).

   • Dana Riabokon

    тобто для авіа все лишається як і раніше, по великому рахунку? (адже по прильоту на паспортному контролі все рівно перевіряють наявність віз)

    • Павел

     Так. Тут йдеться не про припинення шенгєн віз, а про тимчасове увімкнення пограничного контролю з усіма іншими країнами. Якщо ви плануєте їхати на авто – буде додатковий контроль і ви можете втратити багато часу. Для авіа з України нічого не змінеться (може черги будуть більші ніж зазвичай на контролі).

     • Dana Riabokon

      зрозуміло :) гарно дякую :)

     • Информатор

      вельми дякую

 • Ілля

  Може хто знає!
  Чи можливо у старий паспорт, вклеїти чип, тим самим зробити його – біометричним!?!

  • plart2006

   Нет, невозможгно.

 • Марина Побережна

  Підскажіть, якщо в 16 років отримала біометричний паспорт, то загран потрібно теж робити?

  • Oleksandr

   Якщо хочете їздити за кордон-то потрібно

  • oksana

   Треба з народження робити, якщо треба ііхати за кордон)

 • Олександр Горєв

  Підскажіть будь-ласка як робиться лист запрошенння на туристичну візу в Польщу або для безвізу, чи скиньте його зразок. Я громадянин України, проживаю в Польщі і подав документи на Карту сталого побиту. На даний час маю печатку в паспорті, що документи подані та хочу запросити до себе в гості свою дівчину. Вона громадянка України, проживає в Україні.

  • Poleg

   Это не к Интернету, а к воеводе.

 • Ольга

  Якщо маємо на руках лист запрошення на німецькій мові та фінінсове забезпечення запрошуючої сторони як на українському на польському кордоні зрозуміють, що там взагалі написано? Чи потрібен переклад цих документів і на яку мову? Чи потрібно у нотаріуса завірювати ці переклади?

 • Светлана Белая

  Маю діючий старий закордонний паспорт з відкритою візою з 01 червня 2017 до 31 серпня 2017 та біометричний закордонний паспорт. Як довго можу бути в Фінляндії після закінчення візи? І чи можу?

  • Oleksandr

   Перебування в межах 90 днів протягом півроку.

   • Светлана Белая

    після закінчення візи тобто після 31 серпня ще :Перебування в межах 90 днів протягом півроку.

    • Oleksandr

     Так, але враховуються перебування по всіх попередніх візах за останні півроку.Отже:віза + перебування після візи=90 днів за півроку.

     • Светлана Белая

      Дякую

 • Лилия Дидушко

  Підскажіть будь-ласка, у дітей до 14р. звичайні закордонні паспорти, вони можуть по них подорожувати без віз? чи потрібні візи?

  • Oleksandr

   Безвізовий режим діє лише для власників біометричних паспортів.

 • Alina

  Хочемо з чоловіком в липні відвідати Італію маємо біометричні паспорта. Які документи потрібні?

  • Oleksandr

   Довести мету подорожі:квитки туди і назад,страховка,гроші і бронь готелю.

 • Lara

  Доброго дня! Планую в червні поїхати до Швеції до друзів. Якого плану має бути запрошення ?(не офіційне “візове”, а довільне!), якщо я збираюся проживати у друзів в будинку. Це має бути звичайний лист по email ? Є орієнтовний зразок такого листа ? Мені потрібно буде цей лист роздрукувати чи можна показати в пошті в електронному варіанті ? Дякую!

 • Олена Іванова

  Доброго дня! Знайома з Польщі (вона полька) запрошує мене з подругою до себе в гості. Раніше ніколи не виїжджали за кордон. Чи потрібно нам якісь підтверджуючі документи, запрошення від неї і скільки готівки (на карті), якщо ми плануємо на 1,5-2 місяці (у нас велика відпустка ми офіційно працевлаштовані в Україні).

 • Володимир

  Обов’язково мати бронь готелю, якщо я, наприклад, хочу одну ніч погуляти, або вибрати хостел вже на місці, а наступного дня вже літак в іншу країну?

 • Petro Korop

  А як на рахунок страховки? Вона потрібна? Наприклад, якщо я їду на 2 дні в Литву вже при дії безвізового режиму.

  • Oleksandr

   Так

   • Petro Korop

    Дякую

 • Наталія Курилас

  доброго вечора скажіть будь ласка у дитини якій минуло 16 років є біометричний паспорт вона змінила фамілії і дозвіл від батька на старій фамілії які потрібно документи щоб не міняти дозвіл?

  • Oleksandr

   Дитині після 16 років дозвіл від батьків на виїзд за кордон не потрібно.

 • ірина

  доброго дня!скажіть будь ласка хочемо з дитиною їхати в словенію,Маємо біометричні паспорти..
  які ще документи потрібно(страховку,довіреність на дитину)а довідку з садочка потрібно?

  • Oleksandr

   Якщо їдуть тато і мама нотаріально завірену заяву не потрібно.
   Потрібно квитки туди і назад(або власний автомобіль із страховкою на нього),страхування готелю,страховку на всіх подорожуючих,гроші.

   • ірина

    їде мама з дочкою без тата,до родичів і в яких будимо проживати

    • Oleksandr

     Тоді потрібно нотаріально завірену заяву від батька і запрошення приймаючої особи.

 • Микола

  На туристичному сайті прочитав перелік документів і оплати послуг для виїзду. Там чітко вказано, що Консульський збір і послуги візового центру(35Є+25Є) оплачують усі(з біометричними паспортами і зі звичайними+віза). Це забаганка турфірми, чи власники біометрики теж мають сплачувати послуги консульства?

  • На туристичному сайті очевидно інформація, яка актуальна на тури в Європу до 11 червня. На тури після 11 червня власникам біометричних паспортів віза не потрібна, відповідно оплати за візу і послуг візового центру не має бути.

 • Katrin Theluh

  Добрий вечір. Поясніть будласка, якщо у мене є паспорт з діючою шенген візою 90/180, з них 90 – я вже використала, осталось 90-коридор. Зараз я маю ще біометричний паспорт. Чи э необхідним чекати коридор 90 днів? Чи можна їхати по біометричному?

  • При виїзді з Шенгенської зони, на кордоні, вивчаються ваші подорожі за останні 180 днів: здійснені з візами та безвізово з біометричним паспортом.

   І навіть якщо за минулі півроку у вас було декілька віз, нехай навіть виданих різними країнами Шенгену (і не лише мультивізи, але також одноразові), вони так само беруться до розрахунку.

   Уважно ознайомтеся з правилами підрахунку днів:
   http://lowcostavia.com.ua/yak-rahuvaty-dni-perebuvannia-u-shengeni/

   • Katrin Theluh

    Зрозуміла. А якщо попередній паспорт анулювати. Він буде недійсний. Тоді можна?

    • Oleksandr

     Правило 90 днів діє для вас,а не для ваших паспортів.

 • Дмитро

  Доброго дня! Підскажіть будь-ласка! У мене є офіційне запрошення з чехії! Оформлено в поліції Чехії! Де вказано що моє перебування повністю забезепечує запрошуючий(тобто родич)! Які ще потрібно документи для придявлення на кордоні?

  • Oleksandr

   Квитки туди і назад,страховка

 • Yulya Klyuchka

  Доброго дня. Скажіть будь-ласка які потрібно мати документи в Польщу, якщо я їду з сином автобусом на один день ( у мене біометричний паспорт, синові 15 років і у нього є закордонний паспорт з діючою шенген візою на 2 роки). Дякую

  • Oleksandr

   Квитки у дві сторони,страховка на кожного,гроші і нотаріально оформлена заява від батька на виїзд дитини за кордон.

 • Валя Валя

  Добрий вечір скажіть будласка дитині 16р є позванка в чехи чи потрібна віза і дозвіл батьків

  • Oleksandr

   Після 16років дозвіл батьків на виїзд дитини з України не потрібний.

   • olga

    Яка потрібна страховка для перетину кордону для дитини 13 років?

    • Oleksandr

     Для перетину кордону страховка не потрібна.Страховка потрібна для компенсації лікування і ін. на час перебування вашої дитини за кордоном.

 • Влад

  Доброго дня. Прошу вашої допомоги. Їду в Польшу на оформлення документів та оплати навчання в льотній школі. Планую бути в Польщі 2 тижні після чого повернутися додому та оформити візу. ( зарезервована дата на подачу документів в липні, але навчання потрібно оплатити та оформити до кінця червня). Маю запрошення та біометричний паспорт. Які ще потрібно мати документи/довідки щоб перетнути кордон? Дуже вам дякую.!

 • Наташа Гуменюк

  Добрий день. Скажіть, будь ласка, для виїзду за кордон з неповнолітньою дитиною, потрібен дозвіл одного з батьків звичайного зразка чи з Апостілем?

  • Oleksandr

   Заяву від одного з батьків на виїзд дитини за кордон перевіряє український прикордонник.

 • Валя Клочник

  доброго дня, скажіть будь ласка, я хочу поїхати за кордон коли буде безвізовий режим…буду їхати автобусом до родичів, які документи треба із собою мати?7

  • Oleksandr

   Страховку, гроші і гарантія приймаючої сторони.

   • Валя Клочник

    а де взяти страховку?

    • Oleksandr

     В страховій компанії(страховка на шенген).Ви повинні мати бронь готелю,або гарантія родичів,що ви будете в них проживати

     • Валя Клочник

      а на якій мові і чи потрібна якась печатка і де її взяти?

     • Oleksandr

      На мові тієї країни,де вони живуть.
      Найкраще,якщо завірять в місцевому органі поліції

 • Марян

  Добрий вечір підкажіть будьласка у мене є відь на житєльство в Литві хочу взяти жінку з дитинью пів рочку в гості які документи потрібні ?

  • Eugenia Karuk

   Биометрические паспорта, страховку, деньги.

 • Nad’a Benesova

  Добрий вечір.Скажіть,будь ласка,я одружена з громадянином Чехії,свідоцтво про шлюб маю з собою.Мені потрібний виклик на перетин кордону?

  • Oleksandr

   Так

   • Nad’a Benesova

    Дякую

 • Ростислав

  Доброго дня! Підскажіть будьласка якшо я плануюю їхати до товариша в гості в Данію на авто дружини, чи будуть проблеми з перетином границі?

  • Oleksandr

   Це питання до митників:чи випустять вас на чужому автомобілі?

 • Віталія

  Доброго дня. Скажіть буль ласка, якщо я буду мати відкриту візу в біометричному паспорті, навіть під час безвізу, чи не буде проблем на границі, що я повина їхати по безвізі, а їду з візою?
  віза шенген на закуп.

  • Ніяких проблем з шопінг візою не буде, як їздили так і будете їздити.

   • Віталія

    має бути певна сума на проживання за сутки? якщо я їду на 1-2 дні

    • Oleksandr

     На подорож до трьох днів-300 злотих

 • Olena Struk

  Доброго дня! скажіть що потрібно з 11 червня для поїздки в Польщу на 1 день на закупи по біометричному паспорті?

  • Oleksandr

   300 злотих

   • Olena Struk

    Тільки 300 злотих? а страховку чи запрошення не потрібне?

    • Oleksandr

     Страховку також потрібно.А запрошення від кого,від продавця з магазину?

 • Ilona Koch

  Доброго дня,

 • Ilona Koch

  Доброго дня
  Хотіла поцікавитись, якщо мені немає 18, але є біометричний паспорт і я хочу перетнути кордон з особою яка досягла вісімнадцятиріччя, але не являється моїм опікуном які документи мені потрібні?

  • Oleksandr

   Після 16 років ви можете подорожувати самостійно.

 • Надюша Скульська

  добрий вечір.Я з чоловіком їдем відвідати доньку яка навчається в Польщі,у нас є візи ,а в нашої другої доньки паспорт без чіпа і без візи вона може з нами їхати?

 • Оксана Цимощук

  Скажіть,будь-ласка,які потрібно документи моєму сину для перетину кордону.10липня іде на вступні іспити до університету і на 2 місяці на курси польськоі мови. (15.07-15.09.2017). Чи потрібно брати запрошення з університету?

  • Oleksandr

   Так

 • Sveta Vaschenko

  Мене запросили до Словакії друзі. Скільки потрібно мати з собою Євро на 1 людину на один день?

  • Poleg

   Это смотря какие друзья. А законодательно – 56 евро.

 • Nina Razumenko

  Доброго дня! Донька (17 років) вперше їде в Німеччину в серпні в гості до друзів. Є біометричний паспорт,квитки в обидви боки і візьме страховку. Підкажіть,будь ласка,чи потрібне запрошення від німців? Запрошення-це те саме, що гарантія? Де їх брати?

  • Poleg

   Приглашение незачем, контакты друзей пусть будут в телефоне.

 • Vlad Bondarchuk

  Доброго дня! Цього літа збираюся відвідати родичів в Іспанії. Скажіть, будь ласка, що означає “не офіційне запрошення”, а “довільне”, і як його зробити?
  і чи обов’язково мати страховку для виїзду за кордон?

  • Poleg

   Это значит, что в приглашении должны быть контакты приглашающего. Испанцы скорее всего вообще такого ничего не спросят.

 • Iryna Muza

  Доброго дня, а якщо я маю польську студентську візу і хочу поїхати до Німеччини, які мені необхідно мати документи?

  • Poleg

   Никаких. В крайнем случае спросят где будешь жить и когда и чем обратно.

 • Іванна Мадерук

  Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи можливо працювати за кордоном виїхавши без візи тільки із запрошенням, страхівкою та біометричними паспортом, адже в посольстві стверджують, що змінилося законодавство і на нові (біометричні) паспорти не відкривають ніякі візи.

  • Oleksandr

   Відкривають робочу візу в будь-який паспорт.

 • Мар’яна

  Доброго вечора.Підскажіть будь ласка,якщо я хочу поіхати на відпочинок в Грузію і Туреччину,то мені потрібно робити біометричний паспорт чи можу зі старим подорожувати? І взагалі як прийняття безвізу вплинуло на поїздки в країни які і до цього були безвізовими???

  • Eugenia Karuk

   В Грузию и Турцию никак не повлияло. Можете ехать со старым небиометрическим паспортом.

  • Poleg

   В Турцию вообще можно по пластиковому внутреннему паспорту поехать.

 • Pasha Artyshuk

  Доброго дня. Як виглядає перевірка “мене”, якщо я лечу з України, припустимо у Німеччину прямим рейсом?

  • Oleksandr

   Перевіряти вас на право в’їзду будуть німецькі митники і прикордонники.

  • Oleksandr

   Докуиенти і наявність візи перевіряє авіакомпанія при реєстрації, а дозвіл на в’їзд, або відмову-митні і прикордонні органи в аеропорту прибуття.

 • Maria Korolova

  Підкажіть будь ласка, я вїжджатиму в Польщу 11 червня о 00.20 приблизно, безвіз вже діятиме? І хто перевірятиме документи, якщо я лечу з Катовіце в Лісабон?

  • Безвіз почне діяти вночі за локальним часом тої країни, з якою ви проходите кордон.

   “О першій годині ночі (за Києвом) кордони для громадян України відкриє переважна більшість держав-членів ЄС та Шенгену: Австрія, Бельгія, Данія, Іспанія, Італія, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Словаччина, Словенія, Угорщина, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція”.

   Детальніше:http://www.eurointegration.com.ua/news/2017/06/9/7066954/?aid=13P92Y.wghot&aid=13P92Y.wghot

  • Oleksandr

   Перевірки всередині Євросоюзу немає

 • Олена Параняк

  Хочу їхати до Польщі за покупками по біометричному паспроті,що потрібно? Чи потрібна страховка?

  • Poleg

   Страховку желательно сделать, но поляки обычно ею не интересуются. А если на машину, то обязательно.

 • Віталій Луценко

  підскажіть якщо маю біометричний паспорт, гостьове запрошення до Чехії на 90 днів від друга,
  можу перебувати 90 днів і потрібно показувати валюту на кордоні Дякую

  • Poleg

   Доиграешься с нелегальной работой – в Чехии с этим не шутят.

 • Саша

  Доброго дня!Цікавить питання подорожі автобусом до Італії з 10-річною дитиною в гості до рідних .Оформленні біометричні паспорти.Які документи можуть запросити на кордонні?

  • Poleg

   Такие же как и без ребенка 10 лет, а на вывоз малого украинские погранцы могут и доверенность спросить.

   • Oleksandr

    Не можуть, а обов’язково перевіряють заяву батька на право вивозу дитини з України в певну країну (країни) на певний період.

    • Poleg

     Даже больше скажу – если не лень, то они даже ее в базу данных вводят. Это сегодня в Борисполе подсмотрел.

     • Oleksandr

      До чого тут лінь.Ви не маєте поняття про роботу прикордонної служби.Поки прикордонники не внесуть дані цієї заяви в комп’ютер-пропустити дитину через кордон не можуть.

 • Ulia

  Я живу і працюю в Польщі і незабаром у мене шлюб з громадянином цієї держави.Хотіла б щоб на цю урочистість до мене приїхали рідні, але на жаль, я не можу написати їм запрошення тому, що маю тільки Карту тимчасового перебування.Скажіть:чи може їх запросити мій наречений або його батьки?І як має виглядати таке запрошення?

  • Poleg

   Сходите к воеводе, там дадут и бланк и увидите вообще что такое приглашение.

  • Eugenia Karuk

   Не надо уже официальных приглашений.
   Обычное электронное письмо, что приглашаете их на свою свадьбу. С указанием вашего домашнего адреса и телефона.

   • Oleksandr

    Неофіційне запрошення можна використовувати,якщо у вас є біометричний паспорт.Якщо ні-потрібно відкривати візу з офіційним запрошенням.

    • Eugenia Karuk

     Если нет биометрического паспорта, то нужно сделать.
     Это просто быстрее и дешевле, чем оформление визы.

     • Oleksandr

      При теперішніх чергах за паспортом я б посперечався, що швидше і дешевше.Після проплати візу можна одержати через два-три тижні.

  • Oleksandr

   Особа,яка має карту перебування(офіційно проживає в Польщі)може запросити в гості своїх родичів на термін до 90 днів

 • Angela Martynyuk

  Тобто для туристуів все, що потрібно – біометричний паспорт, гроші та бронь в готелі ? Я планую сама гуляти по Польші

  • Poleg

   Да, Анжелочка. Гуляй сколько хочешь.

 • Таня Гунчак

  Я хочу оформити біометричний паспорт,але мій старий прострочився(я вийшла заміж та поміняла фамілію і не втигла поміняти на новий паспорт). Чи потрібно мені спочатку міняти паспорт на нову фамілію, а потім робити біометричний? Чи можна зразу подавати на біометричний? Якщо так то які потрібні документи?

  • Oleksandr

   Спочатку змінюєте внутрішній паспорт,а потім-подаєте документи на новий біометричний паспорт.

 • Валентина

  У мене Чоловік в Чехії має тривалий побут, які мені потрібно документа для безвізу, щоб я поїхала до нього в гості.

  • Eugenia Karuk

   Паспорт, деньги и билеты в обе стороны.
   На всякий случай, хоть и не обязательно, еще страховка и распечатка электронного письма о том, что он приглашает Вас в гости.

 • Volodymyr

  скажіть будь ласка, а страховка обов’язкова?

 • Yulia Stop

  Якщо я їду відпочивати до друзів в Італію,скільки грошей на один день потрібно мати з собою?
  І чи потрібні окремі кошти для 2-річної дитини?

  • Oleksandr

   45€ на день, про дитину точно не скажу, але кошти на неї точно потрібно.

 • Olga Khomenko

  Ми з чоловіком хочемо їхати до родичів в Чехію, якщо є біометричні паспорта запрошення обов’язкове чи можливо просто надати адресу де ми будемо перебувати?

  • Oleksandr

   Запрошення полегшить вам розмову з прикордонниками.

   • Olga Khomenko

    Дякую

 • Алла

  Планирую ехать в Германию к другу, на неделю,какие документы должны быть?,сколько денег надо иметь чтобы пустили туда,у меня есть биометрический паспорт

 • Дмитро Матвієнко

  Якщо я їду в Польщу , щоб звідти відразу вилетіти літаком до Іспанії , на кордоні можуть виникнути якісь проблеми ? ( Якщо є квитки на літак в обидва боки , і їду відпочивати до батька який проживає в Іспанії )

  • Oleksandr

   Потрібно запрошення від батька,страховка і гроші.Ну і біометричний паспорт,або віза.

 • Oleh TV

  Що собою уявляє ЗАПРОШЕННЯ?Це завірене,чи просто написане від руки,людиною,яка запрошує?

  • Oleksandr

   Для безвізу достатньо неофіційне запрошення.
   На візу потрібно запрошення, оформлене офіційно у воєводи.

   • Daria Sokolivska

    Тобто, досинь роздруківки з пошти, на укр мові, з адресою та телефоном приймаючої сторони?

    Чи треба якась інформація, щодо фінансових можливостей приймаючої сторони?

    • Oleksandr

     Достатньо роздруківки з електронної пошти.Потрібно,щоб там були всі дані:адреса,номер телефону.
     Якщо ви хочете,щоб вони фінансували ваше перебування,тоді потрібно робити офіційне запрошення від воєводи.

     • Daria Sokolivska

      А якщо їдемо в Данію через Польщу, то на якій мові писати запрошення?
      І якщо друзі запрошують нас з чоловіком, то буде досить одного, чи кожному окремо треба?

     • Oleksandr

      В запрошенні повинні бути ваші паспортні дані(обох).Зазвичай:датчани пишуть запрошення на своїй рідній мові.

 • Юля

  Які документи потрібно для дитини 4 рочки з біометричним паспортом? Ми хочемо їхати у Чехію до чоловіка в гості, але я маю візу і запрошення , а дитина немає запрошення тільки біометричний паспорт.

  • Oleksandr

   Дитині потрібно заяву батька на право виїзду за кордон з мамою.

   • Юля

    Дякую!

    • Oleksandr

     Чоловік може оформити цей документ в посольстві України в Чехії

     • Юля

      А потрібно в посольство якісь документи ( свідоцтво про народження дитини чи якісь ше документи​… ) щоб зробити цю заяву ?

     • Oleksandr

      Як мінімум копію,а краще передзвонити і уточнити

     • Юля

      Дякую!)

 • Павло Юрчишин

  Таке питання, а якщо вказати на кордоні, що тіп їду на 3 дні, а насправді поїхав на 30, мені щось буде, чи все буде гаразд?

  • Oleksandr

   Бронь готеля і зворотній квиток-єдиний метод контролю кількості днів перебування за кордоном.

   • Павло Юрчишин

    Так якщо при в’їзді за кордон я покажу бронь на 3 дні, а потім при виїзді мене будуть щось питати чи як?

    • Oleksandr

     При виїзді у вас можуть запитати:де ви були.
     Невже неможливо жити без брехні?

    • Maksym Comme Il Faut

     при вашому поверненні питань не задають, їм всеодно, ви вертаєтесь. тимпаче,там інші люди сидитимуть-вас точно не запамятають)

 • Таня Степашка

  Підкажіть, будь ласка, для навчання в Польщі потрібно буде оформляти студентську візу? І чи можливо це зробити з біометриченим паспортом? Дякую

  • Oleksandr

   Візу

   • Таня Степашка

    вона робиться тільки по старому загранпаспорту?

    • Oleksandr

     Ні.Довгострокові візи роблять у будь-який паспорт,це короткотермінові візи роблять лише у старі(без біометрії).

 • Лариса Луговая

  Чи будуть на кордоні перевіряти наявність страховки? Як виглядає неофіціальне запрошення в гості? Чи повинно воно бути затверджене нотаріально? Чи достатньо роздрукованоі сканкопіі запрошення?

  • Oleksandr

   Страховку можуть перевірити.Якщо ви самі фінансуєте свою подорож і їдете по ,,безвізу”-завіряти запрошення не потрібно.

 • Наталя

  Якщо я хочу їхати до чоловіка з дитиною в Італію літаком, чи потрібно купувати білет в дві сторони?

  • Oleksandr

   Ви повинні підтвердити своє повернення в Україну.Як ви це будете робити?

 • лілія

  доброго дня. ми з чоловіком збираємось до друзів на відпочинок по запрошеню ,подорож автомобілем, наявність паспорів, запрошеня, страховка та готівка, що ще потрібно?

  • Oleksandr

   Страховка на себе і на автомобіль

 • Natalia Swirhotska

  Доброго вечора, хочу поїхати до батьків в Польщу , які документи я мою брати із собою крім біометричного паспорта ?

  • Oleksandr

   Запрошення,страховку,гроші,квитки на зворотню дорогу.

 • Daria Dubchak

  Скажіть будь ласка а якщо я із варшави буду летіти літаком до італії мене будуть питати мету і чи потрібно мені із італії мати запрошення чи головне пройти кордон україни з польщею а далі можна куди хочеш?

  • Oleksandr

   На кордоні з Польщею ви і повинні пояснити мету своєї подорожі і підтвердити свої слова документально(при потребі).

 • Вікторія Левко

  Планую поїхати до знайомих у Прагу,їхати буду автобусом через Польщу які документи маю мати окрім біометричного паспорта?

  • Oleksandr

   Запрошення(обов’язково),страховку,гроші і зворотній квиток(бажано).

   • Вікторія Левко

    Якщо мати шенген візу,запрошення не потрібне?

    • Oleksandr

     При перетині кордону вам всерівно потрібно пояснити мету поїздки.Запрошення значно полегшить цю процедуру.

 • Oleg Stefanski

  Чи може дитина (15 років) маючи старий закордонний паспорт перетинати кордон з Польщею БЕЗВІЗ? Якщо ні то які документи для цього необхідні.

  • Oleksandr

   Це не біометричний паспорт.Потрібно відкривати візу

  • Oleksandr

   І взагалі:дитина неповнолітня і може виїзжати за кордон лише з батьками (опікунами), або за їх нотаріальною згодою з іншими повнолітніми

 • Ірина Васильчук

  У мене тут така ситуація, їду з подругою до батьків, у мене є запрошення від батьків(у батьків карта тимчасового побуту), а що робити подрузі, яка теж фактично проживатиме разом з нами, але, я так зрозуміла, що другого запрошення батьки зробити не можуть, що робити в даній ситуації і чи потрібне запрошення взагалі (є страховка та квитки туди і назад + біометричний паспорт). Дякую за відповідь.

  • Oleksandr

   Подрузі також потрібно мати запрошення.Офіційного запрошення не потрібно.Достатньо лист-запрошення від батьків вашій подрузі на електронну пошту.

   • Ірина Васильчук

    а що повинно міститись в такому запрошенні?

    • Oleksandr

     Ваші дані і дані людмни, яка вас запрошує.

 • Оксана Соколова

  Добрий день! Маємо: біомет. паспорти, страховку, квитки туди-назад, дозвіл від батька. Їду з дітьми в гості до чоловіка в Польщу на місяць. Він має карту тимчасового побуту. Чоловік вишле договір оренди житла в якому проживає. Чи цього достатньо для підтвердження, що нам буде де зупинитись? І в зв’язку з цим, на скільки менше можна взяти з собою грошей (для підтвердження платоспроможності), так як ми не будемо платити за готель? Дякую за відповідь!!!

  • Oleksandr

   Цього достатньо, щоб підтвердити місце проживання.
   Для того, щоб везти менше коштів-вам потрібно офіційне запрошення з фінансовими гарантіями вашого чоловіка завірене у воєводи.

   • Оксана Соколова

    Дякую!!!

 • Виктория

  Доброе время суток!!
  Помогите пожалуйста с таким вопросом.
  Нахожусь в Польше 2 года,имею карту временного побыту.Хочу на лето (1 месяц) забрать своего брата в гости.я поеду за ним!
  Что нужно для этого?
  Биометрический паспорт,разрешение от обоих родителей,страховку.,билет в обе стороны
  А вот как быть с деньгами?(которые он должен иметь)
  Могу предьявить эти деньги я?,ведь ребенок не совершенолетний.
  Или лучше сделать у воеводы приглашение(где я беру расходы на себя)?
  Благодарю заранее!!

  • Oleksandr

   Ви можете спонсорувати свого брата

   • Виктория

    Спасибо
    И еще.если мы с мужем(поляком)живем у свекрови.жилье естественно не снимаем.брата хочу забрать туда же.какой док понадобится?
    Что бы свекровь как то написала от руки что живем у нее или как?
    И нужно будет это заверять у нотариуса?

    • Oleksandr

     Вам потрібно довести прикордонникам,де ви будете жити.Можливо достатньо буде дзвінка до свекрухи.

 • світлана

  добрий вeчір, хочу поіхати в Польщу

 • світлана

  Добрий вeчір, хочу поіхати в польшу до хлопця на місяць, є дe зупинитись, тож він можe написати довільнe запрошeння, алe як його правильно оформити.

 • Dima Bazarnyi

  Як має виглядати неофіційне запрошення від друзів які живуть і навчаються в Польщі?
  Але якомога детальніше. Схожі питання були, але відповіді були досить поверхневі. Будь ласка)

  • Oleksandr

   Точнішої інформації не існує.
   Офіційна інформація:,,достатньо запрошення приймаючої сторони”.

 • Таня

  Добрий день,підскажіть будь ласка, чи потрібне мені лист запрошення до родичів,якщо моя тета приїжджає до мене в гості і заберає мене із собою в Італію(вона має там будинок і проживає законно). Мені 15 які документи мені ще потрібні для поїздки крім біометричного паспорта?

  • Oleksandr

   Дозвіл від батьків,страховку і зворотні квитки

   • Таня

    Але якщо ми будемо їхати автомобілем?

    • Oleksandr

     Тоді…вперед.

 • Светлана Оцел

  Скажіть будь ласка, якщо хочу скористатись бeзвізом і поіхати до польщі на 1.5 місяця, хочу зняти квартиру, ужe домовилась, алe як бути з зворотнім квитком. І якщо квиток приблизно на 10 число, а ти повeрнeшся 15, за цe карають чи головнe, щоб нe нарушити правило 90/180?дужe важливо для мeнe, допоможіть…

  • Oleksandr

   Чим ви підтвердите місце проживання при в’їзді в Польщу?

 • Андрій Кравець

  Чи обовязково потрібно виробляти страховку якщо їду по біометричному?

  • Oleksandr

   Не обов’язково,але для поїздки ви повинні мати 300 злотих на кожен день на покриття можливих медичних витрат.

 • Ольга

  Хочемо їхати в болгарію з чоловіком і дитиною , є біометричні паспорти, автомобілем(по дорученню), готель не заброньований, намісці визначимся, це можливо чи будуть якісь проблеми?

  • Oleksandr

   Без місця проживання вас не впустять.

  • Igor

   Проблем не буде.Постійно так їдемо.Румуни та болгари не тільки рідко щось питають,але й багаж майже не перевіряють.Один раз з п’яти тільки запитали,що везем-сказав,що продукти та особисті речі.В сумки не дивилися.Основне,щоб з паспортами було все ОК!

   • Oleksandr

    Люди їдуть по ,,безвізу”.А ви скільки раз їздили в Болгарію без візи?

    • Igor

     Не має значення.Наші знайомі минулого тижня поїхали на автомобілі в Обзор на приватну садибу до болгара.Один чоловік мав тільки старий паспорт з візою.Дружина та двоє їхніх дітей-нові біометричні.Як завжди на кордоні жодних запитань.А ви хоть раз їздили в Болгарію на авто?Поїдьте подивіться,як відбувається контроль на кордонах.А тільки після цього щось коментуйте.

     • Oleksandr

      Я бачив,як одного з сотні повертали назад.
      Є правило,а як його дотримуються болгари я прекрасно знаю.Тільки дуже шкода буде,коли саме з вами це правило раптом запрацює.

     • Oleksandr

      Ваші знайомі їхали до конкретної людини і могли це довести(за потреби).А Ольга взагалі не знає,де буде жити.Це абсолютно різні ситуації.

 • Sveta Plyuta

  Яку конкретну сумму грошей на день потрібно предявити на кордоні для в’їзду в Італію? І як має виглядати неформальне запрошення від друзів? Вордівський документ з адресою приймача, чи щось завірене?

  • Oleksandr

   Гроші можна мати на картці в будь-якій валюті.Для збереження нервів візьміть в банку виписку про наявність коштів,або кредитного ліміту на картці.Приват видає ці довідки за 2 хв. і безкоштовно.

  • Oleksandr

   Лист у довільній формі на вашу електронну пошту(роздрукуйте),в якому мають бути ваші дані і дані того,хто вас запрошує.

   • Iryna Hrynchyshyn

    А на якій мові має бути запрошення?

 • Рома Гнатюк

  Скажіть будь ласка, дівчині 17 років, чи може вона сама їхати закордон без супроводу батьків(а тікі дозвілом від них)? При наявності біометричного паспорта і запрошення написане від руки полячкі.

  • Oleksandr

   Після 16 років дозвіл на виїзд від батьків вам не потрібен.

   • Рома Гнатюк

    Це на нашій і на польській таможні, без різниці? Мати просто паспорт , страховку і запрошення?

    • Oleksandr

     Дозвіл від батьків перевіряють лише наші прикордонники.
     Не забудьте про гроші на поїздку.

     • Рома Гнатюк

      Дякую!

     • Oleksandr

      Дозвіл після 16 років їй не потрібен.

     • Рома Гнатюк

      Ну так, а для наших прикордонників?

     • Oleksandr

      Пишу десятий раз:дітям після 16 років дозвіл від батьків НЕ ПОТРІБНО.
      По безвізу:поляків цей дозвіл взагалі не цікавить ні в якому віці дитини.

 • Ольга Гомез Мендез

  Доброго дня в . В мене така ситуація, прожаваю в Іспанії офеційно зі всіма документами(чоловік іспанець), хочу щоб приїхали мої батьки в гості мають біометричні паспорти, квитки туди і назад, проживати і всі витрати за нами, підскажіть будь ласка чи не достатньо просто довільне запрошення від мене на електронну пошту, яку сумму грошей їм потрібно для впевненності прикордонникам, і де береться офіційне запрошення?

  • Oleksandr

   Іспанія вимагає 71€ на день.Якщо ви хочете покривати усі їхні витрати самі-потрібно робити офіційне запрошення,завірене в місцевих органах влади.

   • Ольга Гомез Мендез

    Так всі витрати ми будем брати на себе, підскажіть як саме це запрошення має виглядати, це від нас написане зява-запрошення підтвердженне місцевими органами чи це вони дають запрошення?

    • Oleksandr

     Ідете в місцеві органи-там вам усе пояснять і оформлять.

     • Ольга Гомез Мендез

      Дякую)

 • Мирослава Стефанська

  Доброго дня. На якій мові має бути довільне запрошення, якщо мої батьки в Чехії

  • Oleksandr

   Може бути на чешській.

 • галя галамай

  Доброго дня.У мене таке запитання до вас.Моя дочка проживає в Іспанії декілька років але офіційних документів немає,підскажіть будь ласка як я можу поїхати до неї в гості що мені для цього потрібно щоб мене пропустили на кордоні

  • Oleksandr

   Ваша дочка нелегал і згадувати про неї на кордоні не має жодного сенсу.
   Ви можете просто поїхати в Іспанію (туризм).
   Якщо маєте біометричний паспорт-квитки туди і назад, страховку, бронь готелю, гроші на подорож.
   Якщо ні-віза.

 • Влада

  Скажіть будь ласка, якщо я маю біометричний паспорт, то мені потрібна страхівка чи лише гроші для проживання??

  • Oleksandr

   Страховка, або гроші на покриття медичних витрат.А також бронь готелю, квитки (або власне авто),гроші на подорож.

 • Nadejda Bessonnica

  Доброго дня всім! Перечитала усі крментарі і вирішила написати теж) Значить, я зрозуміла так… Біометричний паспорт, достатня кількість коштів, страховий поліс(на всякий випадок), чітке пояснення мети поїздки і приблизна дата повернення в Україну, – це все необхідне в моєму випадку(?) Планую їхати приватним бусом зі знайомими… до Польщі(там проживає моя дочка, офіційно працює, має “карту поляка”… Фінансове запезпечення, проживання, навіть, страховку, – гарантує…Це все я розказую і показую прикордонникам… Проходимо митний контроль і …далі їду цим самим бусом в Іспанію…, де ніхто більше мене ні про що НЕ питає(?) І повертаюся через 2 місяці 29 днів назад… тим самим маршрутом… Як на мене, то все – просто…. Прошу, модератора, або обізнанних в цих питаннях, людей, завірити, якщо я права, або спростувати, якщо впевненність непереконлива(?) Дуже дякую! Стаття з форумом дуже потрібна і корисна! Всім удачі і натхнення!
  …До речі: скажіть, будь ласка, а ДЕ ВЗЯТИ СТРАХОВИЙ ПОЛІС? Я знаю, що страхування цивільної відповідальності(зелену карту), можна придбати на кордоні, а особисту мед страховку – хто видає і яким чином …??? Дякую!

  • Oleksandr

   А сказати на кордоні правду про поїздку в Іспанію неможливо?Чи це вже патологія-бажання брехати?

 • Elena

  Добрий день!Їду в Бельгію. Чи є різниця яку мед.страховку робити ?

  • Oleksandr

   Страховка на ваш смак і фінансові можливості

 • Руслан

  Доброго дня!які потрібно документи по безвізовому режимі,коли я хочу поїхати просто тільки на закупи до перемишля

 • Віка

  Доброго дня! В мене є в біометричному паспорті діюча чеська мульти віза, я використала 84 дні. Я б хотіла поїхати в чехію на 90 днів. Це можливо якщо я не використала ці 6 днів??

  • Oleksandr

   Ви можете виїхати на 6 днів,а не 90

 • Yuriy

  Вітаю. Мої батьки проживають в Іспанії офіційно і мають там прописку. Зараз вони в Україні і я хочу їхати з ними разом в Іспанію та в них проживати і бути на їхньому фінансовому забезпеченні . Скажіть будь ласка, чи потрібно запрошення від них, якщо ми будемо разом їхати і чи потрібні якісь письмові гарантії, що я буду в них проживати і вони будуть мене фінансово утримувати весь час перебування в них? Дякую.

  • Oleksandr

   Ні.Вам потрібно біометричний паспорт,страховку і зворотній квиток(бажано).