купити дешеві авіаквитки

Які документи будуть потрібні для безвізового перетину кордону з Євросоюзом?

відмови у візі
Photo by Nicolas Bouvy

Роз’яснення щодо перетину кордону з Євросоюзом при запровадженні безвізу

6 квітня Європейський парламент з великим запасом голосів ухвалив рішення про безвізовий режим для України.

Подальший календар схвалення безвізу також відомий. “Ми йдемо за графіком, лишилися самі формальності, але їх треба пройти”, – кажуть європейські дипломати.

Отже, безвіз буде, і запрацює він в середині червня. Та це не знімає всіх питань.

Головне з них – як безвіз працюватиме на практиці?

Які документи доведеться брати за кордон? Кого не пустять в Європу, “завернувши” на кордоні? Що робити з довідками про доходи? Чи правда, що безвіз у нас – “неповний”?

Де міфи, а де правда? Питання безвізу в Україні справді дуже міфологізоване, хоча часом, як у приказці, дим не без вогню. У публікації знайдете відповіді на запитання, що лунають найчастіше.

Основні умови. Старі та біометричні паспорти.

Спершу про найпростіше – про базові умови.

Дані всеукраїнського соцопитування, проведеного на замовлення ЄС, які має в розпорядженні сайт ЄвроПравда свідчать: більшість українців не знають навіть того, що умовою безвізу є біометричний паспорт. А запитання про те, що робити зі старими паспортами після схвалення безвізу, ЄвроПравда чує навіть у журналістському цеху.

Отже, в’їжджати до ЄС без візи буде дозволено виключно тим, хто має закордонний біометричний паспорт. Тобто паспорт із чипом, на якому міститься фото, підпис та відбитки пальців даної особи. (Внутрішній біометричний паспорт у вигляді ID-картки для виїзду у країни шенгену – не дійсний)

Це не якісь ексклюзивні критерії для України.

Така вимога діє до всіх без винятку держав, що пройшли візову лібералізацію з ЄС за останнє десятиріччя; та й у самому Євросоюзі давно видають виключно біометричні паспорти.

безвізовий режим

Біометричний закордонний паспорт чинний для безвізу (зліва), звичайний закордонний паспорт (справа)

біометричний паспорт ID картка

Біометричний паспорт у вигляді ID картки – замінник внутрішнього паспорту, не діє для безвізового перетину кордону з ЄС.

Що робити з нині діючими паспортами? Відповідь проста: нічого. Жодних вимог щодо їх заміни в ЄС немає.

Маєте діючу мультивізу в паспорті старого зразка? Спокійно користуйтеся нею до завершення строку її дії. Хочете лишити старий паспорт і оформити біометрику як другий документ? Будь ласка, це теж дозволено.

Більше того, можна буде й надалі звертатися до посольства по візу, якщо ви не матимете біометричного паспорта, але виникла потреба поїхати до ЄС.

До прикладу, в Молдові, де безвіз запрацював три роки тому, торік продовжували видавати візи тим, хто їх потребує. До семи шенгенських консульств, що працюють у Кишиневі, за візами звернулися 2000 людей. Більшість із них – іноземці, але близько третини – громадяни Молдови зі старими паспортами.

Це може здаватися дивним, адже оформлення нового паспорта коштує менше, ніж віза. Та не забуваймо, що в Молдові – так само, як і в Україні, – діє угода про візове спрощення, за якою пенсіонери, студенти та кільканадцять інших категорій мають право на безкоштовну візу.

Це не знімає мороки з оформленням, потреби ходити до посольства чи до візового центру. Але можливість поставити візу у старий паспорт лишатиметься і надалі.

А от біометричний паспорт на оформлення візи у вас просто не візьмуть і порадять їхати одразу на кордон. В ЄС вже готують відповідну інструкцію для консульств.

Які країни можна буде відвідати при безвізовому режимі?

При запровадженні безвізового режиму громадяни України зможуть в’їжджати без віз до усіх держав-членів ЄС (за винятком Великобританії та Ірландії), а також до 4 держав-асоційованих учасниць Шенгенської угоди: Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.

Отже, отримання візи не вимагатиметься під час поїздок до таких держав: Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія, Швеція.

Також без візи можна буде відвідати Болгарію, Республіку Кіпр, Румунію та Хорватію.

Австрія Австрія
Бельгія Бельгія
Греція Греція
Данія Данія
Естонія Естонія
Ісландія Ісландія
Іспанія Іспанія
Італія Італія
Латвія Латвія
Литва Литва
Ліхтенштейн Ліхтенштейн
Люксембург Люксембург
Мальта Мальта
Монако Монако
Німеччина Німеччина
Норвегія Норвегія
Нідерланди Нідерланди
Польща Польща
Португалія Португалія
Словаччина Словаччина
Словенія Словенія
Угорщина Угорщина
Чехія Чехія
Фінляндія Фінляндія
Франція Франція
Швейцарія Швейцарія
Швеція Швеція
454px-Schengen_Area.svg_

Які документи потрібні при перетині кордону під час дії безвізового режиму?

Це питання – найбільш міфологізоване.

У соцмережах поширена думка, мовляв, “усі ті документи, які досі носили до консульства, тепер потрібно буде брати на кордон”. Доводилося зустрічати навіть абсурдні згадки, що європейські прикордонники питатимуть про “заборгованість в жеку” та “довідку про несудимість”.

Словами одного з дописувачів, “хотілося б знати точний перелік “довідок з бані”, які потрібні будуть на кордоні”.

Ми маємо відповідь на це питання, і вона підтверджена документально. В ЄС діє так званий “Шенгенський прикордонний кодекс” (Schengen border code), де зазначений порядок та правила перетину кордону іноземцями.

Головний висновок з кодексу:

Немає жодної додаткової вимоги до тих подорожуючих, які їдуть до ЄС за безвізовим режимом.

Так, європейські прикордонники перевірятимуть мету поїздки тих, хто їде за безвізом, але вимоги до них точно такі, які і до власників візи. Адже коли ви прибули на кордон із візою в паспорті, вас так само можуть не пустити до країни. Приміром, якщо прикордонник з’ясує, що ви їдете працювати за туристичною візою.

У прикордонному кодексі є п’ять вимог, які поширюються як на “візових”, так і на “безвізових” іноземців.

В’їзд до країн ЄС дозволений тим громадянам, які:

 1. мають на руках документ для перетину кордону (закордонний паспорт, проїзний документ дитини, диппаспорт тощо);
 2. можуть обґрунтувати мету та умови свого перебування в ЄС;
 3. мають достатні фінансові засоби як для перебування в ЄС, так і для повернення в Україну, або ж здатні отримати їх законним чином (це – пряма цитата із прикордонного кодексу);
 4. не перебувають у переліку осіб, яким заборонений в’їзд до ЄС;
 5. не становлять загрозу для громадського порядку, безпеки, громадського здоров’я та міжнародних відносин.

Для тих, хто не має біометричного паспорта, до цього переліку додається шостий пункт – потрібно мати в паспорті чинну візу.

З першим пунктом ми вже розібралися.

У четвертому  пункті йдеться, зокрема, про тих українців, хто був депортований з держав-членів ЄС із забороною в’їзду на певний термін (приміром, на рік або на п’ять років).

Передусім йдеться про порушників візового режиму – тих, хто нелегально працював в ЄС, хто лишився в ЄС на довший термін, ніж передбачено візою, а також про злочинців, засуджених в державах-членах ЄС і висланих на Батьківщину. І якщо термін заборони в’їзду для конкретної людини ще не вийшов, можна бути впевненим: її точно “завернуть” на кордоні.

Це, до речі, може створити для України серйозні проблеми.

Кількість тих, кому заборонений в’їзд до ЄС, достеменно невідома, та напевно йдеться про сотні чи навіть тисячі людей. Візові порушники у перші ж тижні безвізу можуть поїхати на кордон, де отримають купу відмов та погіршать статистику держави.

У п’ятому пункті (особи, що становлять міжнародну або кримінальну небезпеку) йдеться про тих, хто є у базах Інтерполу або Європолу. Таких людей досить небагато навіть у масштабах України.

Ми недарма пропустили другий та третій пункти – вони стосуються всіх без винятку подорожуючих. Тож зупинимося на них детальніше.

Підтвердження мети поїздки

Спершу – зовсім трохи теорії.

Візовий режим є доволі архаїчним інструментом, саме тому ЄС поступово скасовує його для інших держав. Зберігає його лише для тих держав, у яких є високий рівень візових відмов; Україна вже давно не є такою.

Головна мета візової та прикордонної перевірок – переконатися в тому, що людина не планує порушувати міграційні правила.

Якщо спрощено, то в ЄС є два ключових правила для подорожуючих:

не працювати без робочої візи та дотримуватися так званого “правила 90 днів” (перебування в Шенгені не більше 90 днів на кожні 180 днів).

Саме ці правила є ключовими і саме їх перевірятиме прикордонник.

А тепер повертаємося до законодавства ЄС, до прикордонного кодексу. Перелік документів, про які може спитати прикордонник, наведений у додатку 1 до нього і залежить від мети поїздки.

Для бізнес-поїздок (відряджень) це:

 • запрошення на зустріч, або
 • інший документ, який підтверджує торговельні чи ділові відносини (прим: це пряма цитата, тобто ви самі обираєте зручний та можливий документ), або
 • квиток на виставку чи зібрання, якщо метою поїздки є їх відвідування.

До слова, зверніть увагу, що для бізнес-поїздок зворотний квиток не входить до переліку обов’язкових документів, і це логічно – часом бізнес-візит може затягнутися. Але будьте готові пояснити цю потребу прикордоннику.

Для туризму або приватних поїздок у вас спитають про:

 • бронювання проживання або запрошення (не офіційне “візове”, а довільне!), якщо ви збираєтеся зупинитися у друзів;
 • зворотний квиток (якщо ви подорожуєте автомобілем, це не є вимогою);
 • маршрут чи план вашої поїздки.

Причому законодавство ЄС надає подорожуючому право довести свою доброчесність різними документами і дає більше гнучкості, аніж стандартний “візовий” пакет.

Їдете автомобілем і зупинятиметеся в кемпінгу? Чудово, тоді ви можете взагалі обійтися без броні, пояснивши це прикордоннику та надавши йому дані про свій плановий маршрут.

Та головне – точно ті самі документи прикордонники часом вимагають і зараз!

Як ми вже зазначали, прикордонні правила після початку дії безвізу залишаються незмінними. Будь-хто, хто подорожує до ЄС, підтвердить: на кордоні завжди питають про мету візиту, а якщо прикордонник має хоча б тінь підозри, то просить показати відповідні документи – чи роздруківки, чи в електронному форматі.

Але жодних “довідок з жеку”!

Йдеться виключно про ті документи, які подорожуючий все одно мав би взяти з собою, коли їде за кордон.

Фінансове забезпечення. Міф про “довідки з банку”

Останній пункт з переліку умов перетину кордону – про фінансову спроможність.

Знову ж таки, ця умова діє і зараз, за візового режиму. Рівно тією ж мірою, як діятиме за безвізу. Але чомусь людям до вподоби міф про те, що на кордон доведеться везти банківські виписки, довідки з роботи, дані про нерухомість чи будь-що інше на підтвердження фінансового стану.

Міф набув такої популярності, що навіть грузинське МЗС включило цю вимогу… до переліку порад для співвітчизників до початку дії безвізу! Плакати з такою вимогою (серед інших пунктів, звісно) нині розклеєні у вагонах тбіліського метро.

Хоча в ЄС наполягають: це є неправдою. Такої вимоги немає в офіційному описі правил безвізу для Грузії, який поширює Єврокомісія. І, звісно ж, її немає у прикордонному кодексі ЄС.

Вона порушує головний принцип: прикордонники не вимагають документів, які турист не бере у поїздку.

Тим більше нонсенсом є думка про те, що когось цікавитиме довідка про вашу нерухомість. Нагадаємо, цей пункт прикордонних правил стосується того, що у вас мають бути в наявності кошти для проживання. Очевидно, що нерухомість ніяк на це не впливає :)

Автор цих рядків має підстави вважати, що цей пункт не буде підставою для масових перевірок за безвізу. Досвід Молдови, де безвіз діє вже три роки, свідчить, що для наших сусідів це також не стало помітною проблемою.

Але для повної впевненості – розберемося, які варіанти дає нам законодавство ЄС. Кодекс дає подорожуючому кілька опцій:

1)      готівкові кошти (але майже ніхто в ЄС не возить значні суми готівкою)
2)      тревел-чеки (застарілий та неактуальний варіант)
3)      сплачене проживання та квитки
4)      фінансові гарантії запрошуючої сторони
5)      кредитні картки

Власне, останнім пунктом можна обмежитися (хоча мати при собі готівку в еквіваленті хоча б 100 євро – не завадить)

Ми живемо у XXI столітті, і для європейців не секрет, що кредитки нині є головним механізмом зберігання і витрачання коштів. За досвідом, у тих рідкісних випадках, коли на кордоні питають про кошти, достатньо пред’явити картку міжнародних платіжних систем.

І, звичайно ж, радимо все ж мати на ній кошти або достатній кредитний ліміт, адже у конфліктних випадках вас можуть попросити зателефонувати на гарячу лінію банку та перевірити баланс. І цього – достатньо.

А про довідки – забудьте.

“Та ні, нічого не зміниться!”

Складно сказати, звідки походять міфи про “той самий пакет документів, тільки тепер – на кордоні”, адже вони не мають зв’язку з реальністю.

Можливо, до їх поширення доклали зусиль і закордонні “друзі”. Мабуть, маємо завдячувати також власному бажанню “знайти зраду” там, де її немає. Імовірно, “додало перцю” й те, що українців надто часто обманювали у питаннях безвізу, а тому і зараз віри немає – принаймні, щодо заяв політиків.

Але тут йдеться не про обіцянки, а про законодавство. До того ж – про законодавство ЄС, яке нашвидкуруч не зміниш.

Тому є всі підстави стверджувати: більшість чуток про те, що “безвіз не справжній” і “нічого не зміниться”, є відверто неправдивими.

Так, у перші місяці будуть певні проблеми та перегиби. Так, точно будуть ускладнення на наземному кордоні, передусім з Польщею (адже там і нині пункти пропуску перевантажені). Так, до людей з порожнім паспортом будуть ставитися з більшою підозрою і частіше проситимуть показати бронювання, квитки та інші документі.

Але вже після першої подорожі і першого штампу паспорт стає не порожнім.

Єдине, що несе реальну загрозу – це недотримання правил нами, громадянами України. І в разі, якщо за півроку ми почуємо про масові порушення “правила 90 днів” чи про “вояжі” нелегальних заробітчан – тоді Україна дійсно матиме проблеми з безвізом. Але це – зовсім інша історія, яка, сподіваємося, так і не стане реальністю.

Джерело eurointegration.com.ua

Хочете першими дізнаватися про цікаві акції?

Підписуйтеся на розсилку та оновлення у соціальних мережах:

facebook.com/lowcostavia
telegram.me/lowcostavia
twitter.com/lowcostavia
google.com/+LowcostaviaUa

Поділитися у соціальних мережах
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone
 • Oleksandr

  Якщо ви маєте банківську картку,обов’язково потрібно довідку з банку про стан рахунку.
  Так що на рахунок ,,притомного подорожуючого” ви не праві.Дуже багато подорожуючих стараються мінімально користуватися готівкою.А надалі цей процент буде лише зростати.

  • Павел

   У вас хоч раз при перетині кордону у Шенгені просили показати довідку про стан рахунку? Чи готівку?

   • Ігор

    Мене просили. Готівку. І не раз

    • Павел

     А це яка країна просила? І як це проходить? Ти стоїш на черзі на паспортний контроль, підходиш до віконечка, і вас прямо там просять показати готівку? Щось ніколи не бачив щоб хтось до гаманця у чергах тягнувся.

     • Марія

      Польща, Шегині-Медика.
      так, біля віконечка де тобі польські прикордонники штамп ставлять і розпитують про мету подорожі. там і питають скільки маєте грошей, а потім кажуть: а покажіть. і ти дістаєш з гаманця.

     • Павел

      Якійсь поляки занадто цікаві. Може їх попустить :)

     • Alex Burn

      3и дня назад в аэропорту Вроцлава мою мультивизу пограничник рассматривал под лупой (видать искал к чему бы придраться, при этом стоят куча штампиков других стан, сроки пребывания далеко не просрочены)

     • Влад

      Аналогічна ситуація відбулася зі мною на кордоні Корчова минулого місяця. Прикордонна пані, дивилася на мій штамп про в’їзд у моїй першій! візі (на той момент в мене вже було 4 візи). Так вона позвала ще одного, вони вдвох, по черзі дивилися на штапм, міряли лінійкою і щось там пшекали між собою, парарельно задаючи питання, що я робив у Литві. Цей цирк тривав 10 хвилин, але все ж мене впустили.

     • Alex Burn

      ехал 1й свой шенген на автобусе чз Шегини, денег не просили показывать, только куда и зачем?

   • Марія

    в мене готівку завжди просили. при тому, одного разу сказала шо в мене 200злотих і карточка. Почула відповідь: “Мені непотрібна ваша карточка, мене цікавить готівка, а 200-це мало. на наступний раз знайте, що треба більше”.

    • Павел

     ну то і наступного разу скаже що це замало і пропустить. Ви повинні мати певну суму для подорожі, але ніхто не казав що ця сума має бути готівкою. Хоча у Польшу не їздив, проте чув що вони якось прискіпливо перевіряють на паспортному контролі. Це ви літаком летіли?
     Мене про готівку тільки українська таможня постійно запитує, та й то, просто питають скільки готівки везу.

     • Алексей Скрипник

      Ну наші “пагранічнікі” вас про готівку питають зі інших причин – вони сподіваються зловити вас на перевезенні готівки у великих обсягах без декларації. І думаю що часто людей на цьому ловлять :)

     • Oleksandr

      Українську митницю цікавить-чи ви не вивозите забагато грошей,а поляків цікавить-чи ви маєте достатньо грошей на подорож.

   • наталія сидорук

    Щоразу при перетині кордону(шопінг віза) потрібно було показати готівку,не меньше 100 євро(десь разів з 8).Будуть вимагати.

   • Oleksandr

    Наявність коштів перевіряли у 90% поїздок,а страхівку-раз на рік.

    • Waldek

     у меня с точностью до наоборот))))

   • Павел

    Спробую поставити друге питання :)
    Хтось окрім поляків на кордоні колись просив показати готівку у гаманці? :)

    • Іван

     В мене тільки поляки.Німці,словаки,латиші,литовці не питали.

    • Waldek

     Французы – когда выезжаешь с Люксембурга иногда любят поставить жандармов поковыряться в машине… вещах… главное не тупить))) турист

  • Виталий Дпдр

   Пишете: “Якщо ви маєте банківську картку,обов’язково потрібно довідку з банку про стан рахунку.”
   Звідки інфа?

   • Oleksandr

    На запитання польського прикордонника про фінанси-відповів,що маю банківську картку?
    Після цього він попросив підтвердження наявності на картці грошей.Показав довідку з банку і жодних проблем не було.

   • Oleksandr

    На сайті консуляту прочитайте розділ:Фінансові засоби, які вимагаються від іноземця під час в’їзду до Республіки Польща

 • Ігор

  Я їздив до Ірану і після цього багато раз їздив в Польщу, на кордоні кожен раз бачили в паспорті мою іранську візу і ніяких питань до мене не виникало. Так що згадка про Іран у статті – це фантазії автора.

  • Дійсно, забрав згадку про Іран зі статті.

 • Andriy Maygutyak

  От нігде не сказано яка ситуація з дітьми до 12 років в яких не знімають відбитки пальців. Їм після відміни віз теж треба буде бірметричний паспорт робити?

  • Poleg

   Отпечатки у детей до 12 лет не снимаются и по Визовому Кодексу ЕС.

  • Да. Но у детей не берут отпечатки пальцев для биометрического паспорта.

 • Nicko Olimp

  Коли за останній рік їздив по мультивізі, здається кожного разу в аеропортах питали скільки у мене грошей готівкою та на картці, але жодного разу не просили щось із цього показувати. Зате дивилися зворотні квитки. Це Литва, Іспанія, Німеччина та Польща.
  Це все крім наземного прикордонного пункту зі Словачичною, де просто зібрали з автобусу паспорти і проставили штампи.

  • Влодзьо

   2 тижні тому, аеропорт Фьюмічіно,- ЖОДНОГО дурного питання, просто штамп в паспорт і до побачення)

  • Alex Burn

   Речь о жулянах? Где стоит “бездельник” и после сканеров спрашивает сколько у Вас денег (пс в аэропортах Европы таких бездельников не видел). Всегда отвечаю им – меньше 10 т. евро

   • Nicko Olimp

    Ні, я говорив про прикордонників в іноземних аеропортах, вони перевіряють чи вистачає у подорожуючих коштів для перебування в Шенгені. А Ви говорите про наших митників, їх цікавить валюта яку потрібно декларувати.

  • Марина Глебова

   а меня во Франции попросили показать, еще и поиздевались, что мало налички и поинтересовались “вы едете на три дня?”. но показала карточку и все вопросы закончились

 • Dmitriy Bondarchuk

  В статті написано про можливість залишити старий паспорт та виготовити біометричний.
  Можна детальніше як це зробити?

  • Олександр

   У міграційному центрі при отриманні біоміетричного паспорта пишете заяву (там підкажуть, яку), що Вам потрібно лишити старий паспорт і з якою метою.

  • Василь

   Громадяни України можуть мати два одночасно діючих закордоних паспорта.Нічого писати не треба.Просто при подачі документів на другий паспорт-скажите,що перший лишаєте.І не треба мати якоїсь для цього причини і щось доплачувати!Це ваше право.

  • Dmitriy Bondarchuk

   Дякую) Будемо дізнаватись
   А хтось взагалі так робив?

   • Василь

    Я місяць тому так собі зробив другий паспорт.

   • У мене 2 паспорти, це дозволено законом. Попросили оплатити додатковий збір (60 грн) і написати заяву з поясненням, для чого мені старий паспорт.

    • Василь

     Зараз вже доплачувати нічого не треба і писати теж.Поміняли правила.Місяць тому робив собі другий паспорт.

     • Roman Kuzmych

      подавав на біометричний кілька тижнів тому сказали , що залишити паспорт можу в тому випадку якщо мені він потрібен наприклад по роботі, тобто має бути якась причина.. як буду забирати біометрику можу якось залишити звичайний?

     • Кирилл Гавриленко

      Причина “нужен для предоставления в посольстве другого государства” считается достаточной. Я так писал в заявлении в прошлом году. Денег не просили (овир кировоградской области).

   • Nicko Olimp

    Я місяці два тому робив другий і лишив собі перший, це коштувало 60 грн, треба було підписати заяву і причину вони самі підказують, щось типу запланованої поїздки без деталей.

   • Ірина

    Тепер можна користуватися двома паспортами одночасно

   • Waldek

    только смотрите что бы с буквами не накосячили- раньше писали как слышали- теперь компьютер меняет на латыницу- Г было-G, теперь Г- H )))))

  • Pavlo Kaika

   Ціна питання була 60 грн. У мене особисто такий випадок був. Ще діяв старий паспорт, але я замовив біометр , коли замовляв, у Паспортному сервісі запитали, чи бажаю залишити старий паспорт поряд з новим біометричними , я забажав залишити старий, коштувало це 60 грн. Спокійно користувався обома до того часу, як у старого закінчився термін ( приблизно вісім місяців користувався обома)

   • Waldek

    в полтаве- бесплатно оставили))))

   • Vitalii Boiko

    Вас розвели на 60грн, оформлював в грудні місяці біометричний при діючому (до 2020 року) звичайному жодних запитань тільки написав заяву, що 2 паспорт оформляю в звязку з необхідністю (там стандартна заява в паспортистки). І все, жодних доплат.

  • Waldek

   мы так вчера сделали при подаче проблем – 0 просто говоришь что хочешь оставить старый паспорт. никто не спросил -почему зачем…

   • Марина Глебова

    подтверждаю я тоже так сделала. при заказе паспорта спрашивают что будете делать со старым. Есть варианты сдать или оставить. у меня были шенгенские визы – решила оставить, это разрешается законодательно. никаких доплат не делала.

 • Sergey Kopanetsky

  Почему визит в Иран может быть причиной отказа во въезде?

  • Забрав згадку про Іран зі статті, бо дійсно візит в цю країну не може бути перешкодою відвідин країн шенгенської зони.

 • Vladislav Dotsenko

  Що з Хорватією? (на карті відображена зеленим кольором).

  • Nicko Olimp

   Наскільки я знаю, там те саме що в Болгарії та Румунії – зараз вони не видають шенгенські візи, тільки свої національні, але пускають до себе із шенгенськими.

 • Diana

  Що робити із закордонними паспортами для дітей до 12 років, адже навіть у біометричному немає відбитку пальця, лише з 12р
  . Чи потрібна віза?

 • Андрей Тимченко

  Статья крутая! Думал будет что-то банальное мол “возьмите выписку из банка”. А тут реально все правильно описано.

 • Алла

  Донька влітку збирається їхати до волонтерського табору в Іспанію. Прочитала, що на студентів безвіз не розповсюджується, а лише на туристичні та бізнесові поїздки. Чи це так? І чи варто мати на рахунку кошти, якщо є лист пр те, що приймаюча сторона бере на себе всі витрати щодо проживання та харчування?
  І друге. Планую їхати влітку в гості до брата в Іспанію. Це туризм? Чи знову ж таки потрібно буде гостьову візу робити?

  • Nicko Olimp

   Пишуть що для відвідування родичів чи друзів не потрібна буде віза, як і для туризму. Звісно, з таким самим обмеженням на тривалість перебування.

 • Вы вообще с английским знакомы?
  The exemption applies to all EU countries, except Ireland and the UK, plus Iceland, Liechtenstein, Norway and Switzerland.

  http://www.europarl.europa.eu/news/en/news-room/20170329IPR69065/parliament-approves-ukraine-visa-waiver

  • https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1154691927972481&id=833291756779168

   Після запровадження безвізового режиму громадяни України зможуть в’їжджати без віз до усіх держав-членів ЄС (за винятком Великобританії та Ірландії), а також до 4 держав-асоційованих учасниць Шенгенської угоди: Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.

   Отже, отримання візи не вимагатиметься під час поїздок до таких держав: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Республіка Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.

 • Dana Riabokon

  Добрий день! Питання трохи не по темі, але хто щось чув про тимчасове припинення дії Шенгенської угоди в Італії в травні 2017? (в зв”язку з саммітом Великої Сімки в Таорміні)
  Чи означає це що з не-італійською мультивізою в травні туди не пропустять?
  Дякую наперед :)

  • Павел

   Це означає що якщо ви будете їхати в Італію з іншої країни шенген зони, вас на кордоні перевірять на наявність візи (шенген візи будь-якої країни шенген зони).

   • Dana Riabokon

    тобто для авіа все лишається як і раніше, по великому рахунку? (адже по прильоту на паспортному контролі все рівно перевіряють наявність віз)

    • Павел

     Так. Тут йдеться не про припинення шенгєн віз, а про тимчасове увімкнення пограничного контролю з усіма іншими країнами. Якщо ви плануєте їхати на авто – буде додатковий контроль і ви можете втратити багато часу. Для авіа з України нічого не змінеться (може черги будуть більші ніж зазвичай на контролі).

     • Dana Riabokon

      зрозуміло :) гарно дякую :)

     • Информатор

      вельми дякую

 • Ілля

  Може хто знає!
  Чи можливо у старий паспорт, вклеїти чип, тим самим зробити його – біометричним!?!

  • plart2006

   Нет, невозможгно.

 • Марина Побережна

  Підскажіть, якщо в 16 років отримала біометричний паспорт, то загран потрібно теж робити?

  • Oleksandr

   Якщо хочете їздити за кордон-то потрібно

  • oksana

   Треба з народження робити, якщо треба ііхати за кордон)

 • Олександр Горєв

  Підскажіть будь-ласка як робиться лист запрошенння на туристичну візу в Польщу або для безвізу, чи скиньте його зразок. Я громадянин України, проживаю в Польщі і подав документи на Карту сталого побиту. На даний час маю печатку в паспорті, що документи подані та хочу запросити до себе в гості свою дівчину. Вона громадянка України, проживає в Україні.

  • Poleg

   Это не к Интернету, а к воеводе.

 • Ольга

  Якщо маємо на руках лист запрошення на німецькій мові та фінінсове забезпечення запрошуючої сторони як на українському на польському кордоні зрозуміють, що там взагалі написано? Чи потрібен переклад цих документів і на яку мову? Чи потрібно у нотаріуса завірювати ці переклади?

 • Светлана Белая

  Маю діючий старий закордонний паспорт з відкритою візою з 01 червня 2017 до 31 серпня 2017 та біометричний закордонний паспорт. Як довго можу бути в Фінляндії після закінчення візи? І чи можу?

  • Oleksandr

   Перебування в межах 90 днів протягом півроку.

   • Светлана Белая

    після закінчення візи тобто після 31 серпня ще :Перебування в межах 90 днів протягом півроку.

    • Oleksandr

     Так, але враховуються перебування по всіх попередніх візах за останні півроку.Отже:віза + перебування після візи=90 днів за півроку.

     • Светлана Белая

      Дякую

 • Лилия Дидушко

  Підскажіть будь-ласка, у дітей до 14р. звичайні закордонні паспорти, вони можуть по них подорожувати без віз? чи потрібні візи?

  • Oleksandr

   Безвізовий режим діє лише для власників біометричних паспортів.

 • Alina

  Хочемо з чоловіком в липні відвідати Італію маємо біометричні паспорта. Які документи потрібні?

  • Oleksandr

   Довести мету подорожі:квитки туди і назад,страховка,гроші і бронь готелю.

   • Tetiana Melnykova

    Скажіть будь-ласка скільки повинно бути грошей на рахунку щоб відвидати Італію і че може персона яка запрошує до Італії дати справку про те що оплачують поїзду запрошуючій ?

 • Lara

  Доброго дня! Планую в червні поїхати до Швеції до друзів. Якого плану має бути запрошення ?(не офіційне “візове”, а довільне!), якщо я збираюся проживати у друзів в будинку. Це має бути звичайний лист по email ? Є орієнтовний зразок такого листа ? Мені потрібно буде цей лист роздрукувати чи можна показати в пошті в електронному варіанті ? Дякую!

 • Олена Іванова

  Доброго дня! Знайома з Польщі (вона полька) запрошує мене з подругою до себе в гості. Раніше ніколи не виїжджали за кордон. Чи потрібно нам якісь підтверджуючі документи, запрошення від неї і скільки готівки (на карті), якщо ми плануємо на 1,5-2 місяці (у нас велика відпустка ми офіційно працевлаштовані в Україні).

 • Володимир

  Обов’язково мати бронь готелю, якщо я, наприклад, хочу одну ніч погуляти, або вибрати хостел вже на місці, а наступного дня вже літак в іншу країну?

 • Petro Korop

  А як на рахунок страховки? Вона потрібна? Наприклад, якщо я їду на 2 дні в Литву вже при дії безвізового режиму.

  • Oleksandr

   Так

   • Petro Korop

    Дякую

 • Наталія Курилас

  доброго вечора скажіть будь ласка у дитини якій минуло 16 років є біометричний паспорт вона змінила фамілії і дозвіл від батька на старій фамілії які потрібно документи щоб не міняти дозвіл?

  • Oleksandr

   Дитині після 16 років дозвіл від батьків на виїзд за кордон не потрібно.

   • Наталія Курилас

    дякую

 • ірина

  доброго дня!скажіть будь ласка хочемо з дитиною їхати в словенію,Маємо біометричні паспорти..
  які ще документи потрібно(страховку,довіреність на дитину)а довідку з садочка потрібно?

  • Oleksandr

   Якщо їдуть тато і мама нотаріально завірену заяву не потрібно.
   Потрібно квитки туди і назад(або власний автомобіль із страховкою на нього),страхування готелю,страховку на всіх подорожуючих,гроші.

   • ірина

    їде мама з дочкою без тата,до родичів і в яких будимо проживати

    • Oleksandr

     Тоді потрібно нотаріально завірену заяву від батька і запрошення приймаючої особи.

 • Микола

  На туристичному сайті прочитав перелік документів і оплати послуг для виїзду. Там чітко вказано, що Консульський збір і послуги візового центру(35Є+25Є) оплачують усі(з біометричними паспортами і зі звичайними+віза). Це забаганка турфірми, чи власники біометрики теж мають сплачувати послуги консульства?

  • На туристичному сайті очевидно інформація, яка актуальна на тури в Європу до 11 червня. На тури після 11 червня власникам біометричних паспортів віза не потрібна, відповідно оплати за візу і послуг візового центру не має бути.

 • Katrin Theluh

  Добрий вечір. Поясніть будласка, якщо у мене є паспорт з діючою шенген візою 90/180, з них 90 – я вже використала, осталось 90-коридор. Зараз я маю ще біометричний паспорт. Чи э необхідним чекати коридор 90 днів? Чи можна їхати по біометричному?

  • При виїзді з Шенгенської зони, на кордоні, вивчаються ваші подорожі за останні 180 днів: здійснені з візами та безвізово з біометричним паспортом.

   І навіть якщо за минулі півроку у вас було декілька віз, нехай навіть виданих різними країнами Шенгену (і не лише мультивізи, але також одноразові), вони так само беруться до розрахунку.

   Уважно ознайомтеся з правилами підрахунку днів:
   http://lowcostavia.com.ua/yak-rahuvaty-dni-perebuvannia-u-shengeni/

   • Katrin Theluh

    Зрозуміла. А якщо попередній паспорт анулювати. Він буде недійсний. Тоді можна?

    • Oleksandr

     Правило 90 днів діє для вас,а не для ваших паспортів.

 • Дмитро

  Доброго дня! Підскажіть будь-ласка! У мене є офіційне запрошення з чехії! Оформлено в поліції Чехії! Де вказано що моє перебування повністю забезепечує запрошуючий(тобто родич)! Які ще потрібно документи для придявлення на кордоні?

  • Oleksandr

   Квитки туди і назад,страховка

 • Yulya Klyuchka

  Доброго дня. Скажіть будь-ласка які потрібно мати документи в Польщу, якщо я їду з сином автобусом на один день ( у мене біометричний паспорт, синові 15 років і у нього є закордонний паспорт з діючою шенген візою на 2 роки). Дякую

  • Oleksandr

   Квитки у дві сторони,страховка на кожного,гроші і нотаріально оформлена заява від батька на виїзд дитини за кордон.

 • Валя Валя

  Добрий вечір скажіть будласка дитині 16р є позванка в чехи чи потрібна віза і дозвіл батьків

  • Oleksandr

   Після 16років дозвіл батьків на виїзд дитини з України не потрібний.

   • olga

    Яка потрібна страховка для перетину кордону для дитини 13 років?

    • Oleksandr

     Для перетину кордону страховка не потрібна.Страховка потрібна для компенсації лікування і ін. на час перебування вашої дитини за кордоном.

 • Влад

  Доброго дня. Прошу вашої допомоги. Їду в Польшу на оформлення документів та оплати навчання в льотній школі. Планую бути в Польщі 2 тижні після чого повернутися додому та оформити візу. ( зарезервована дата на подачу документів в липні, але навчання потрібно оплатити та оформити до кінця червня). Маю запрошення та біометричний паспорт. Які ще потрібно мати документи/довідки щоб перетнути кордон? Дуже вам дякую.!

 • Наташа Гуменюк

  Добрий день. Скажіть, будь ласка, для виїзду за кордон з неповнолітньою дитиною, потрібен дозвіл одного з батьків звичайного зразка чи з Апостілем?

  • Oleksandr

   Заяву від одного з батьків на виїзд дитини за кордон перевіряє український прикордонник.

 • Валя Клочник

  доброго дня, скажіть будь ласка, я хочу поїхати за кордон коли буде безвізовий режим…буду їхати автобусом до родичів, які документи треба із собою мати?7

  • Oleksandr

   Страховку, гроші і гарантія приймаючої сторони.

   • Валя Клочник

    а де взяти страховку?

    • Oleksandr

     В страховій компанії(страховка на шенген).Ви повинні мати бронь готелю,або гарантія родичів,що ви будете в них проживати

     • Валя Клочник

      а на якій мові і чи потрібна якась печатка і де її взяти?

     • Oleksandr

      На мові тієї країни,де вони живуть.
      Найкраще,якщо завірять в місцевому органі поліції

 • Марян

  Добрий вечір підкажіть будьласка у мене є відь на житєльство в Литві хочу взяти жінку з дитинью пів рочку в гості які документи потрібні ?

  • Eugenia Karuk

   Биометрические паспорта, страховку, деньги.

 • Nad’a Benesova

  Добрий вечір.Скажіть,будь ласка,я одружена з громадянином Чехії,свідоцтво про шлюб маю з собою.Мені потрібний виклик на перетин кордону?

  • Oleksandr

   Так

   • Nad’a Benesova

    Дякую

 • Ростислав

  Доброго дня! Підскажіть будьласка якшо я плануюю їхати до товариша в гості в Данію на авто дружини, чи будуть проблеми з перетином границі?

  • Oleksandr

   Це питання до митників:чи випустять вас на чужому автомобілі?

 • Віталія

  Доброго дня. Скажіть буль ласка, якщо я буду мати відкриту візу в біометричному паспорті, навіть під час безвізу, чи не буде проблем на границі, що я повина їхати по безвізі, а їду з візою?
  віза шенген на закуп.

  • Ніяких проблем з шопінг візою не буде, як їздили так і будете їздити.

   • Віталія

    має бути певна сума на проживання за сутки? якщо я їду на 1-2 дні

    • Oleksandr

     На подорож до трьох днів-300 злотих

 • Olena Struk

  Доброго дня! скажіть що потрібно з 11 червня для поїздки в Польщу на 1 день на закупи по біометричному паспорті?

  • Oleksandr

   300 злотих

   • Olena Struk

    Тільки 300 злотих? а страховку чи запрошення не потрібне?

    • Oleksandr

     Страховку також потрібно.А запрошення від кого,від продавця з магазину?

 • Ilona Koch

  Доброго дня,

 • Ilona Koch

  Доброго дня
  Хотіла поцікавитись, якщо мені немає 18, але є біометричний паспорт і я хочу перетнути кордон з особою яка досягла вісімнадцятиріччя, але не являється моїм опікуном які документи мені потрібні?

  • Oleksandr

   Після 16 років ви можете подорожувати самостійно.

 • Надюша Скульська

  добрий вечір.Я з чоловіком їдем відвідати доньку яка навчається в Польщі,у нас є візи ,а в нашої другої доньки паспорт без чіпа і без візи вона може з нами їхати?

 • Оксана Цимощук

  Скажіть,будь-ласка,які потрібно документи моєму сину для перетину кордону.10липня іде на вступні іспити до університету і на 2 місяці на курси польськоі мови. (15.07-15.09.2017). Чи потрібно брати запрошення з університету?

  • Oleksandr

   Так

 • Sveta Vaschenko

  Мене запросили до Словакії друзі. Скільки потрібно мати з собою Євро на 1 людину на один день?

  • Poleg

   Это смотря какие друзья. А законодательно – 56 евро.

 • Nina Razumenko

  Доброго дня! Донька (17 років) вперше їде в Німеччину в серпні в гості до друзів. Є біометричний паспорт,квитки в обидви боки і візьме страховку. Підкажіть,будь ласка,чи потрібне запрошення від німців? Запрошення-це те саме, що гарантія? Де їх брати?

  • Poleg

   Приглашение незачем, контакты друзей пусть будут в телефоне.

 • Vlad Bondarchuk

  Доброго дня! Цього літа збираюся відвідати родичів в Іспанії. Скажіть, будь ласка, що означає “не офіційне запрошення”, а “довільне”, і як його зробити?
  і чи обов’язково мати страховку для виїзду за кордон?

  • Poleg

   Это значит, что в приглашении должны быть контакты приглашающего. Испанцы скорее всего вообще такого ничего не спросят.

 • Iryna Muza

  Доброго дня, а якщо я маю польську студентську візу і хочу поїхати до Німеччини, які мені необхідно мати документи?

  • Poleg

   Никаких. В крайнем случае спросят где будешь жить и когда и чем обратно.

 • Іванна Мадерук

  Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи можливо працювати за кордоном виїхавши без візи тільки із запрошенням, страхівкою та біометричними паспортом, адже в посольстві стверджують, що змінилося законодавство і на нові (біометричні) паспорти не відкривають ніякі візи.

  • Oleksandr

   Відкривають робочу візу в будь-який паспорт.

 • Мар’яна

  Доброго вечора.Підскажіть будь ласка,якщо я хочу поіхати на відпочинок в Грузію і Туреччину,то мені потрібно робити біометричний паспорт чи можу зі старим подорожувати? І взагалі як прийняття безвізу вплинуло на поїздки в країни які і до цього були безвізовими???

  • Eugenia Karuk

   В Грузию и Турцию никак не повлияло. Можете ехать со старым небиометрическим паспортом.

  • Poleg

   В Турцию вообще можно по пластиковому внутреннему паспорту поехать.

 • Pasha Artyshuk

  Доброго дня. Як виглядає перевірка “мене”, якщо я лечу з України, припустимо у Німеччину прямим рейсом?

  • Oleksandr

   Перевіряти вас на право в’їзду будуть німецькі митники і прикордонники.

  • Oleksandr

   Докуиенти і наявність візи перевіряє авіакомпанія при реєстрації, а дозвіл на в’їзд, або відмову-митні і прикордонні органи в аеропорту прибуття.

 • Maria Korolova

  Підкажіть будь ласка, я вїжджатиму в Польщу 11 червня о 00.20 приблизно, безвіз вже діятиме? І хто перевірятиме документи, якщо я лечу з Катовіце в Лісабон?

  • Безвіз почне діяти вночі за локальним часом тої країни, з якою ви проходите кордон.

   “О першій годині ночі (за Києвом) кордони для громадян України відкриє переважна більшість держав-членів ЄС та Шенгену: Австрія, Бельгія, Данія, Іспанія, Італія, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Словаччина, Словенія, Угорщина, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція”.

   Детальніше:http://www.eurointegration.com.ua/news/2017/06/9/7066954/?aid=13P92Y.wghot&aid=13P92Y.wghot

  • Oleksandr

   Перевірки всередині Євросоюзу немає

 • Олена Параняк

  Хочу їхати до Польщі за покупками по біометричному паспроті,що потрібно? Чи потрібна страховка?

  • Poleg

   Страховку желательно сделать, но поляки обычно ею не интересуются. А если на машину, то обязательно.

 • Віталій Луценко

  підскажіть якщо маю біометричний паспорт, гостьове запрошення до Чехії на 90 днів від друга,
  можу перебувати 90 днів і потрібно показувати валюту на кордоні Дякую

  • Poleg

   Доиграешься с нелегальной работой – в Чехии с этим не шутят.

 • Саша

  Доброго дня!Цікавить питання подорожі автобусом до Італії з 10-річною дитиною в гості до рідних .Оформленні біометричні паспорти.Які документи можуть запросити на кордонні?

  • Poleg

   Такие же как и без ребенка 10 лет, а на вывоз малого украинские погранцы могут и доверенность спросить.

   • Oleksandr

    Не можуть, а обов’язково перевіряють заяву батька на право вивозу дитини з України в певну країну (країни) на певний період.

    • Poleg

     Даже больше скажу – если не лень, то они даже ее в базу данных вводят. Это сегодня в Борисполе подсмотрел.

     • Oleksandr

      До чого тут лінь.Ви не маєте поняття про роботу прикордонної служби.Поки прикордонники не внесуть дані цієї заяви в комп’ютер-пропустити дитину через кордон не можуть.

 • Ulia

  Я живу і працюю в Польщі і незабаром у мене шлюб з громадянином цієї держави.Хотіла б щоб на цю урочистість до мене приїхали рідні, але на жаль, я не можу написати їм запрошення тому, що маю тільки Карту тимчасового перебування.Скажіть:чи може їх запросити мій наречений або його батьки?І як має виглядати таке запрошення?

  • Poleg

   Сходите к воеводе, там дадут и бланк и увидите вообще что такое приглашение.

  • Eugenia Karuk

   Не надо уже официальных приглашений.
   Обычное электронное письмо, что приглашаете их на свою свадьбу. С указанием вашего домашнего адреса и телефона.

   • Oleksandr

    Неофіційне запрошення можна використовувати,якщо у вас є біометричний паспорт.Якщо ні-потрібно відкривати візу з офіційним запрошенням.

    • Eugenia Karuk

     Если нет биометрического паспорта, то нужно сделать.
     Это просто быстрее и дешевле, чем оформление визы.

     • Oleksandr

      При теперішніх чергах за паспортом я б посперечався, що швидше і дешевше.Після проплати візу можна одержати через два-три тижні.

  • Oleksandr

   Особа,яка має карту перебування(офіційно проживає в Польщі)може запросити в гості своїх родичів на термін до 90 днів

 • Angela Martynyuk

  Тобто для туристуів все, що потрібно – біометричний паспорт, гроші та бронь в готелі ? Я планую сама гуляти по Польші

  • Poleg

   Да, Анжелочка. Гуляй сколько хочешь.

 • Таня Гунчак

  Я хочу оформити біометричний паспорт,але мій старий прострочився(я вийшла заміж та поміняла фамілію і не втигла поміняти на новий паспорт). Чи потрібно мені спочатку міняти паспорт на нову фамілію, а потім робити біометричний? Чи можна зразу подавати на біометричний? Якщо так то які потрібні документи?

  • Oleksandr

   Спочатку змінюєте внутрішній паспорт,а потім-подаєте документи на новий біометричний паспорт.

 • Валентина

  У мене Чоловік в Чехії має тривалий побут, які мені потрібно документа для безвізу, щоб я поїхала до нього в гості.

  • Eugenia Karuk

   Паспорт, деньги и билеты в обе стороны.
   На всякий случай, хоть и не обязательно, еще страховка и распечатка электронного письма о том, что он приглашает Вас в гости.

 • Volodymyr

  скажіть будь ласка, а страховка обов’язкова?

 • Yulia Stop

  Якщо я їду відпочивати до друзів в Італію,скільки грошей на один день потрібно мати з собою?
  І чи потрібні окремі кошти для 2-річної дитини?

  • Oleksandr

   45€ на день, про дитину точно не скажу, але кошти на неї точно потрібно.

 • Olga Khomenko

  Ми з чоловіком хочемо їхати до родичів в Чехію, якщо є біометричні паспорта запрошення обов’язкове чи можливо просто надати адресу де ми будемо перебувати?

  • Oleksandr

   Запрошення полегшить вам розмову з прикордонниками.

   • Olga Khomenko

    Дякую

 • Алла

  Планирую ехать в Германию к другу, на неделю,какие документы должны быть?,сколько денег надо иметь чтобы пустили туда,у меня есть биометрический паспорт

 • Дмитро Матвієнко

  Якщо я їду в Польщу , щоб звідти відразу вилетіти літаком до Іспанії , на кордоні можуть виникнути якісь проблеми ? ( Якщо є квитки на літак в обидва боки , і їду відпочивати до батька який проживає в Іспанії )

  • Oleksandr

   Потрібно запрошення від батька,страховка і гроші.Ну і біометричний паспорт,або віза.

 • Oleh TV

  Що собою уявляє ЗАПРОШЕННЯ?Це завірене,чи просто написане від руки,людиною,яка запрошує?

  • Oleksandr

   Для безвізу достатньо неофіційне запрошення.
   На візу потрібно запрошення, оформлене офіційно у воєводи.

   • Daria Sokolivska

    Тобто, досинь роздруківки з пошти, на укр мові, з адресою та телефоном приймаючої сторони?

    Чи треба якась інформація, щодо фінансових можливостей приймаючої сторони?

    • Oleksandr

     Достатньо роздруківки з електронної пошти.Потрібно,щоб там були всі дані:адреса,номер телефону.
     Якщо ви хочете,щоб вони фінансували ваше перебування,тоді потрібно робити офіційне запрошення від воєводи.

     • Daria Sokolivska

      А якщо їдемо в Данію через Польщу, то на якій мові писати запрошення?
      І якщо друзі запрошують нас з чоловіком, то буде досить одного, чи кожному окремо треба?

     • Oleksandr

      В запрошенні повинні бути ваші паспортні дані(обох).Зазвичай:датчани пишуть запрошення на своїй рідній мові.

 • Юля

  Які документи потрібно для дитини 4 рочки з біометричним паспортом? Ми хочемо їхати у Чехію до чоловіка в гості, але я маю візу і запрошення , а дитина немає запрошення тільки біометричний паспорт.

  • Oleksandr

   Дитині потрібно заяву батька на право виїзду за кордон з мамою.

   • Юля

    Дякую!

    • Oleksandr

     Чоловік може оформити цей документ в посольстві України в Чехії

     • Юля

      А потрібно в посольство якісь документи ( свідоцтво про народження дитини чи якісь ше документи​… ) щоб зробити цю заяву ?

     • Oleksandr

      Як мінімум копію,а краще передзвонити і уточнити

     • Юля

      Дякую!)

 • Павло Юрчишин

  Таке питання, а якщо вказати на кордоні, що тіп їду на 3 дні, а насправді поїхав на 30, мені щось буде, чи все буде гаразд?

  • Oleksandr

   Бронь готеля і зворотній квиток-єдиний метод контролю кількості днів перебування за кордоном.

   • Павло Юрчишин

    Так якщо при в’їзді за кордон я покажу бронь на 3 дні, а потім при виїзді мене будуть щось питати чи як?

    • Oleksandr

     При виїзді у вас можуть запитати:де ви були.
     Невже неможливо жити без брехні?

    • Maksym Comme Il Faut

     при вашому поверненні питань не задають, їм всеодно, ви вертаєтесь. тимпаче,там інші люди сидитимуть-вас точно не запамятають)

 • Таня Степашка

  Підкажіть, будь ласка, для навчання в Польщі потрібно буде оформляти студентську візу? І чи можливо це зробити з біометриченим паспортом? Дякую

  • Oleksandr

   Візу

   • Таня Степашка

    вона робиться тільки по старому загранпаспорту?

    • Oleksandr

     Ні.Довгострокові візи роблять у будь-який паспорт,це короткотермінові візи роблять лише у старі(без біометрії).

 • Лариса Луговая

  Чи будуть на кордоні перевіряти наявність страховки? Як виглядає неофіціальне запрошення в гості? Чи повинно воно бути затверджене нотаріально? Чи достатньо роздрукованоі сканкопіі запрошення?

  • Oleksandr

   Страховку можуть перевірити.Якщо ви самі фінансуєте свою подорож і їдете по ,,безвізу”-завіряти запрошення не потрібно.

 • Наталя

  Якщо я хочу їхати до чоловіка з дитиною в Італію літаком, чи потрібно купувати білет в дві сторони?

  • Oleksandr

   Ви повинні підтвердити своє повернення в Україну.Як ви це будете робити?

 • лілія

  доброго дня. ми з чоловіком збираємось до друзів на відпочинок по запрошеню ,подорож автомобілем, наявність паспорів, запрошеня, страховка та готівка, що ще потрібно?

  • Oleksandr

   Страховка на себе і на автомобіль

 • Natalia Swirhotska

  Доброго вечора, хочу поїхати до батьків в Польщу , які документи я мою брати із собою крім біометричного паспорта ?

  • Oleksandr

   Запрошення,страховку,гроші,квитки на зворотню дорогу.

 • Daria Dubchak

  Скажіть будь ласка а якщо я із варшави буду летіти літаком до італії мене будуть питати мету і чи потрібно мені із італії мати запрошення чи головне пройти кордон україни з польщею а далі можна куди хочеш?

  • Oleksandr

   На кордоні з Польщею ви і повинні пояснити мету своєї подорожі і підтвердити свої слова документально(при потребі).

 • Вікторія Левко

  Планую поїхати до знайомих у Прагу,їхати буду автобусом через Польщу які документи маю мати окрім біометричного паспорта?

  • Oleksandr

   Запрошення(обов’язково),страховку,гроші і зворотній квиток(бажано).

   • Вікторія Левко

    Якщо мати шенген візу,запрошення не потрібне?

    • Oleksandr

     При перетині кордону вам всерівно потрібно пояснити мету поїздки.Запрошення значно полегшить цю процедуру.

 • Oleg Stefanski

  Чи може дитина (15 років) маючи старий закордонний паспорт перетинати кордон з Польщею БЕЗВІЗ? Якщо ні то які документи для цього необхідні.

  • Oleksandr

   Це не біометричний паспорт.Потрібно відкривати візу

  • Oleksandr

   І взагалі:дитина неповнолітня і може виїзжати за кордон лише з батьками (опікунами), або за їх нотаріальною згодою з іншими повнолітніми

 • Ірина Васильчук

  У мене тут така ситуація, їду з подругою до батьків, у мене є запрошення від батьків(у батьків карта тимчасового побуту), а що робити подрузі, яка теж фактично проживатиме разом з нами, але, я так зрозуміла, що другого запрошення батьки зробити не можуть, що робити в даній ситуації і чи потрібне запрошення взагалі (є страховка та квитки туди і назад + біометричний паспорт). Дякую за відповідь.

  • Oleksandr

   Подрузі також потрібно мати запрошення.Офіційного запрошення не потрібно.Достатньо лист-запрошення від батьків вашій подрузі на електронну пошту.

   • Ірина Васильчук

    а що повинно міститись в такому запрошенні?

    • Oleksandr

     Ваші дані і дані людмни, яка вас запрошує.

 • Оксана Соколова

  Добрий день! Маємо: біомет. паспорти, страховку, квитки туди-назад, дозвіл від батька. Їду з дітьми в гості до чоловіка в Польщу на місяць. Він має карту тимчасового побуту. Чоловік вишле договір оренди житла в якому проживає. Чи цього достатньо для підтвердження, що нам буде де зупинитись? І в зв’язку з цим, на скільки менше можна взяти з собою грошей (для підтвердження платоспроможності), так як ми не будемо платити за готель? Дякую за відповідь!!!

  • Oleksandr

   Цього достатньо, щоб підтвердити місце проживання.
   Для того, щоб везти менше коштів-вам потрібно офіційне запрошення з фінансовими гарантіями вашого чоловіка завірене у воєводи.

   • Оксана Соколова

    Дякую!!!

 • Виктория

  Доброе время суток!!
  Помогите пожалуйста с таким вопросом.
  Нахожусь в Польше 2 года,имею карту временного побыту.Хочу на лето (1 месяц) забрать своего брата в гости.я поеду за ним!
  Что нужно для этого?
  Биометрический паспорт,разрешение от обоих родителей,страховку.,билет в обе стороны
  А вот как быть с деньгами?(которые он должен иметь)
  Могу предьявить эти деньги я?,ведь ребенок не совершенолетний.
  Или лучше сделать у воеводы приглашение(где я беру расходы на себя)?
  Благодарю заранее!!

  • Oleksandr

   Ви можете спонсорувати свого брата

   • Виктория

    Спасибо
    И еще.если мы с мужем(поляком)живем у свекрови.жилье естественно не снимаем.брата хочу забрать туда же.какой док понадобится?
    Что бы свекровь как то написала от руки что живем у нее или как?
    И нужно будет это заверять у нотариуса?

    • Oleksandr

     Вам потрібно довести прикордонникам,де ви будете жити.Можливо достатньо буде дзвінка до свекрухи.

 • світлана

  добрий вeчір, хочу поіхати в Польщу

 • світлана

  Добрий вeчір, хочу поіхати в польшу до хлопця на місяць, є дe зупинитись, тож він можe написати довільнe запрошeння, алe як його правильно оформити.

 • Dima Bazarnyi

  Як має виглядати неофіційне запрошення від друзів які живуть і навчаються в Польщі?
  Але якомога детальніше. Схожі питання були, але відповіді були досить поверхневі. Будь ласка)

  • Oleksandr

   Точнішої інформації не існує.
   Офіційна інформація:,,достатньо запрошення приймаючої сторони”.

 • Таня

  Добрий день,підскажіть будь ласка, чи потрібне мені лист запрошення до родичів,якщо моя тета приїжджає до мене в гості і заберає мене із собою в Італію(вона має там будинок і проживає законно). Мені 15 які документи мені ще потрібні для поїздки крім біометричного паспорта?

  • Oleksandr

   Дозвіл від батьків,страховку і зворотні квитки

   • Таня

    Але якщо ми будемо їхати автомобілем?

    • Oleksandr

     Тоді…вперед.

 • Светлана Оцел

  Скажіть будь ласка, якщо хочу скористатись бeзвізом і поіхати до польщі на 1.5 місяця, хочу зняти квартиру, ужe домовилась, алe як бути з зворотнім квитком. І якщо квиток приблизно на 10 число, а ти повeрнeшся 15, за цe карають чи головнe, щоб нe нарушити правило 90/180?дужe важливо для мeнe, допоможіть…

  • Oleksandr

   Чим ви підтвердите місце проживання при в’їзді в Польщу?

 • Андрій Кравець

  Чи обовязково потрібно виробляти страховку якщо їду по біометричному?

  • Oleksandr

   Не обов’язково,але для поїздки ви повинні мати 300 злотих на кожен день на покриття можливих медичних витрат.

 • Ольга

  Хочемо їхати в болгарію з чоловіком і дитиною , є біометричні паспорти, автомобілем(по дорученню), готель не заброньований, намісці визначимся, це можливо чи будуть якісь проблеми?

  • Oleksandr

   Без місця проживання вас не впустять.

  • Igor

   Проблем не буде.Постійно так їдемо.Румуни та болгари не тільки рідко щось питають,але й багаж майже не перевіряють.Один раз з п’яти тільки запитали,що везем-сказав,що продукти та особисті речі.В сумки не дивилися.Основне,щоб з паспортами було все ОК!

   • Oleksandr

    Люди їдуть по ,,безвізу”.А ви скільки раз їздили в Болгарію без візи?

    • Igor

     Не має значення.Наші знайомі минулого тижня поїхали на автомобілі в Обзор на приватну садибу до болгара.Один чоловік мав тільки старий паспорт з візою.Дружина та двоє їхніх дітей-нові біометричні.Як завжди на кордоні жодних запитань.А ви хоть раз їздили в Болгарію на авто?Поїдьте подивіться,як відбувається контроль на кордонах.А тільки після цього щось коментуйте.

     • Oleksandr

      Я бачив,як одного з сотні повертали назад.
      Є правило,а як його дотримуються болгари я прекрасно знаю.Тільки дуже шкода буде,коли саме з вами це правило раптом запрацює.

     • Oleksandr

      Ваші знайомі їхали до конкретної людини і могли це довести(за потреби).А Ольга взагалі не знає,де буде жити.Це абсолютно різні ситуації.

 • Sveta Plyuta

  Яку конкретну сумму грошей на день потрібно предявити на кордоні для в’їзду в Італію? І як має виглядати неформальне запрошення від друзів? Вордівський документ з адресою приймача, чи щось завірене?

  • Oleksandr

   Гроші можна мати на картці в будь-якій валюті.Для збереження нервів візьміть в банку виписку про наявність коштів,або кредитного ліміту на картці.Приват видає ці довідки за 2 хв. і безкоштовно.

  • Oleksandr

   Лист у довільній формі на вашу електронну пошту(роздрукуйте),в якому мають бути ваші дані і дані того,хто вас запрошує.

   • Iryna Hrynchyshyn

    А на якій мові має бути запрошення?

 • Рома Гнатюк

  Скажіть будь ласка, дівчині 17 років, чи може вона сама їхати закордон без супроводу батьків(а тікі дозвілом від них)? При наявності біометричного паспорта і запрошення написане від руки полячкі.

  • Oleksandr

   Після 16 років дозвіл на виїзд від батьків вам не потрібен.

   • Рома Гнатюк

    Це на нашій і на польській таможні, без різниці? Мати просто паспорт , страховку і запрошення?

    • Oleksandr

     Дозвіл від батьків перевіряють лише наші прикордонники.
     Не забудьте про гроші на поїздку.

     • Рома Гнатюк

      Дякую!

     • Oleksandr

      Дозвіл після 16 років їй не потрібен.

     • Рома Гнатюк

      Ну так, а для наших прикордонників?

     • Oleksandr

      Пишу десятий раз:дітям після 16 років дозвіл від батьків НЕ ПОТРІБНО.
      По безвізу:поляків цей дозвіл взагалі не цікавить ні в якому віці дитини.

     • Anhelina Hordiichuk

      Наші сказали якщо є біометричний паспорт і 16 років вони випускають і немає жодних проблем

 • Ольга Гомез Мендез

  Доброго дня в . В мене така ситуація, прожаваю в Іспанії офеційно зі всіма документами(чоловік іспанець), хочу щоб приїхали мої батьки в гості мають біометричні паспорти, квитки туди і назад, проживати і всі витрати за нами, підскажіть будь ласка чи не достатньо просто довільне запрошення від мене на електронну пошту, яку сумму грошей їм потрібно для впевненності прикордонникам, і де береться офіційне запрошення?

  • Oleksandr

   Іспанія вимагає 71€ на день.Якщо ви хочете покривати усі їхні витрати самі-потрібно робити офіційне запрошення,завірене в місцевих органах влади.

   • Ольга Гомез Мендез

    Так всі витрати ми будем брати на себе, підскажіть як саме це запрошення має виглядати, це від нас написане зява-запрошення підтвердженне місцевими органами чи це вони дають запрошення?

    • Oleksandr

     Ідете в місцеві органи-там вам усе пояснять і оформлять.

     • Ольга Гомез Мендез

      Дякую)

 • Мирослава Стефанська

  Доброго дня. На якій мові має бути довільне запрошення, якщо мої батьки в Чехії

  • Oleksandr

   Може бути на чешській.

  • Ха Ха

   має бути мова, яку зрозуміють ті, кому ви будете це показувати – прикордонники.

   • Oleksandr

    Запрошення повинно бути на мові тієї країни,в яку вас запрошують.
    Безглуздо,коли чехи пишуть українцям запрошення польською мовою(адже в Чехію практично всі їдуть через Польщу).
    Заодно ще й потрібно запрошення угорською і словацькою(адже ці два варіанта подорожі також не потрібно забувати).
    Переклад запрошення мовою оригінала-це вже проблема прикордонника.

    • Ха Ха

     хм, я, якщо чесно, не думав про це =) але якщо їхати через Польщу, то саме польські прикордонники будуть вирішувати, чи впускати вас у шенген =)
     Особливості регіонального розподілення – зі сходу майже ніхто не перетинає пішохідний кордон, більшість летить =)
     Англійську мову розуміють всі прикордонники =)

     • Oleksandr

      Ви їдете в Чехію з запрошенням на чешській мові.Хто і як буде його читати-не ваша проблема.
      Є чітке правило, а все решта-лише домисли.

 • галя галамай

  Доброго дня.У мене таке запитання до вас.Моя дочка проживає в Іспанії декілька років але офіційних документів немає,підскажіть будь ласка як я можу поїхати до неї в гості що мені для цього потрібно щоб мене пропустили на кордоні

  • Oleksandr

   Ваша дочка нелегал і згадувати про неї на кордоні не має жодного сенсу.
   Ви можете просто поїхати в Іспанію (туризм).
   Якщо маєте біометричний паспорт-квитки туди і назад, страховку, бронь готелю, гроші на подорож.
   Якщо ні-віза.

 • Влада

  Скажіть будь ласка, якщо я маю біометричний паспорт, то мені потрібна страхівка чи лише гроші для проживання??

  • Oleksandr

   Страховка, або гроші на покриття медичних витрат.А також бронь готелю, квитки (або власне авто),гроші на подорож.

 • Nadejda Bessonnica

  Доброго дня всім! Перечитала усі крментарі і вирішила написати теж) Значить, я зрозуміла так… Біометричний паспорт, достатня кількість коштів, страховий поліс(на всякий випадок), чітке пояснення мети поїздки і приблизна дата повернення в Україну, – це все необхідне в моєму випадку(?) Планую їхати приватним бусом зі знайомими… до Польщі(там проживає моя дочка, офіційно працює, має “карту поляка”… Фінансове запезпечення, проживання, навіть, страховку, – гарантує…Це все я розказую і показую прикордонникам… Проходимо митний контроль і …далі їду цим самим бусом в Іспанію…, де ніхто більше мене ні про що НЕ питає(?) І повертаюся через 2 місяці 29 днів назад… тим самим маршрутом… Як на мене, то все – просто…. Прошу, модератора, або обізнанних в цих питаннях, людей, завірити, якщо я права, або спростувати, якщо впевненність непереконлива(?) Дуже дякую! Стаття з форумом дуже потрібна і корисна! Всім удачі і натхнення!
  …До речі: скажіть, будь ласка, а ДЕ ВЗЯТИ СТРАХОВИЙ ПОЛІС? Я знаю, що страхування цивільної відповідальності(зелену карту), можна придбати на кордоні, а особисту мед страховку – хто видає і яким чином …??? Дякую!

  • Oleksandr

   А сказати на кордоні правду про поїздку в Іспанію неможливо?Чи це вже патологія-бажання брехати?

 • Elena

  Добрий день!Їду в Бельгію. Чи є різниця яку мед.страховку робити ?

  • Oleksandr

   Страховка на ваш смак і фінансові можливості

 • Руслан

  Доброго дня!які потрібно документи по безвізовому режимі,коли я хочу поїхати просто тільки на закупи до перемишля

 • Віка

  Доброго дня! В мене є в біометричному паспорті діюча чеська мульти віза, я використала 84 дні. Я б хотіла поїхати в чехію на 90 днів. Це можливо якщо я не використала ці 6 днів??

  • Oleksandr

   Ви можете виїхати на 6 днів,а не 90

  • Ха Ха

   правило 90 днів протягом 180 наче все рівно діє, якщо його не порушуєте просто при перетині кордону вкажіть, що ви в’їжджаєте по паспорту, а не по візі.

   • Oleksandr

    У Віки ДІЮЧА віза,по якій вона була в шенгені 84 дні за останні 180 днів.І уже не важливо:чи по візі,чи по ,,безвізу” вона буде їхати.Свою норму вона вже майже використала(без шести днів).

    • Ха Ха

     90 днів мультивіза буває і на рік, тому не факт

     • Oleksandr

      Витратила 84дні.І при чому тут, яка віза? Не важливо:по візі чи по ,, безвізу” вона зараз не може їхати на 90 днів.

     • Ха Ха

      Якщо віза була на 90 днів протягом року, то ці 84 дні вона могла витратити, скажімо, 7 місяців назад.

     • Oleksandr

      90 днів протягом останніх півроку.І досить конспірології:що було рік назад,два.В людини поточна проблема,а не питання про далеке минуле.

     • Ха Ха

      ем, Ви так і не зрозуміли, про що я, але однаково =)

  • Poleg

   Есть калькулятор который указывает когда и на сколько можно ехать. Советую пользоваться им. И еще не играть с Чехией – там, Вика, можно доиграться.

 • Yuriy

  Вітаю. Мої батьки проживають в Іспанії офіційно і мають там прописку. Зараз вони в Україні і я хочу їхати з ними разом в Іспанію та в них проживати і бути на їхньому фінансовому забезпеченні . Скажіть будь ласка, чи потрібно запрошення від них, якщо ми будемо разом їхати і чи потрібні якісь письмові гарантії, що я буду в них проживати і вони будуть мене фінансово утримувати весь час перебування в них? Дякую.

  • Oleksandr

   Ні.Вам потрібно біометричний паспорт,страховку і зворотній квиток(бажано).

 • Олександр Лазарець

  Доброго дня. хочу до тітки в Німеччину в гості на місяць. Що потрібно з собою мати і що казати? Дякую за будь яку інформацію.

  • Ха Ха

   теоретично досить зворотнього квитка і її номера телефону, ну і щоб якщо прикордонники вирішили подзвонити, вона взяла слухавку в цей час.
   для перестраховки вона може написати тобі лист-запрошення у вільній формі зі своєю адресою та номером телефону та назвою документи, на підставі якого вона там живе.
   ну і страховка, хоча вона не є обов’язковою при перетині, але для себе варто мати.
   плюс якщо ти плануєш при цьому поїздити в якісь інші точки, то якісь броні готелів-житла можна також з собою мати на кордоні, і сказати, що в основному житиму в тітки і трохи поїжджу навколо.

 • Юрій

  Добридень! Чи потрібна “віза на закупи”до Польщі, коли я маю біометричний паспопрт?

  • Якщо у вас закордонний біометричний паспорт (НЕ id картка), то для відвідин Польщі на кілька днів візи тепер не потрібно.

 • Роксолана

  Доброго дня. Я планую поїхати в Іспанію до мами на 30 днів відпочивати. Я так зрозуміла, що мені достатньо лише мати біометричний паспорт, квитки туди і назад, страховку, бронь готелю та гроші. Скажіть, будь ласка, чи потрібні ще якісь документи? і скільки грошей потрібно мати з собою?

  • Oleksandr

   Іспанія вимагає 71€ на день(кошти на подорож).
   Я думаю,що це не дуже реально для вас.
   Попросіть маму(якщо вона в Іспанії легально) зробити офіційне запрошення з гарантією фінансувати вашу подорож.У такому випадку бронь готелю і гроші вам не потрібно.

   • Роксолана

    добре, дуже дякую))

   • Роксолана

    то по суті мама повинна мені передати офіційне запрошення і довідку з банку? чи ще щось?

    • Oleksandr

     В офіційному запрошенні є усі необхідні дані.Якщо мама не є платоспроможною,то запрошення їй просто не завірять і воно не буде офіційним.Довідка з банку може бути,як додатковий документ.

     • Роксолана

      дуже дякую))

 • Друг Френд

  Є план відвідати Болгарію та Турцію.
  Підскажіть, який саме паспорт потрібен – біометричний закордонний, чи достатньо нового українського паспорту(тобто id-карти) ?

  • Паспорт у бигляді ID картки – це замінник внутрішнього паспорта, він не дійсний для виїзду за межі України (за вийнятком Туреччини).
   Для безвізового в’їзду в Болгарію аам потрібен біометричний закордонний паспорт.

   • VovkaUA

    подав документи на новий внутрішній id-паспорт, все здав, але! мене ніхто не казав шо треба відбитки здавати… і про відбитки і ідентифікаційний номер мені ніхто не згадував… Чи зможу я вийїхати в Турцію по новому id-пасопрту без відбитків пальців??? Чому в ОВІР мені не сказали про відбитки абсолютно нічого…

    • Oleksandr

     Відбитки здають при виготовленні біометричного паспорта (закордонного), а ID карта-це внутрішній паспорт.
     Це абсолютно різні документи.
     В Туреччину з ID картою можете їхати.

     • VovkaUA

      дивно, моя знайома з дитиною (14 років) пішли отримувати id-картку, так от, ідентифікаційний номер з відбиткми пальців вносили + давали PIN/PUK. І це внутрішній паспорт. Шось ці відповіді різняться, не розумію де правдива інфа.

     • Oleksandr

      Ідентифікаційний номер-так,видача PIN/PUK коду-так.Відбитки пальців не вносять у ID карту.
      Якщо не вірите-зайдіть на сайт ДМСУ,або подзвоніть на їхню гарячу лінію.

     • VovkaUA

      на гарячій лінії ніхто не відповідає, ні скайп ні телефони – все мовчить. Видача PIN/PUK буду після отримання ID-карти?

     • Oleksandr

      Дзвоніть на номер свого територіального органу.
      PIN/PUK коди видають разом з картою при одержанні(інакше просто неможливо)

     • Anhelina Hordiichuk

      ТакВи самі придумуєте pin це як захист на ваш паспорт

     • Anhelina Hordiichuk

      Я робила id картку відбитки пальців обов’язково і pin

     • VovkaUA

      Ви робили замість старого паспорта?

     • Anhelina Hordiichuk

      Я робила перший паспорт
      Відбитки пальців потрібні для всановлення вашої особи
      Пін як мені сказали просто для безпеки

     • VovkaUA

      а я от робив паспорт, бо старий затерся, тому можливо… ні відбитки не робили ні pin… я перепитував і співробіниці – вона каже, ні не треба відбитки / не треба pin

     • Anhelina Hordiichuk

      Зайдіть до паспортного стола і запитаєте чи можете виїхати до Туреччини по цьому паспорті якщо там немає відбитків

     • Oleksandr

      Ніхто крім українських органів доступу до ваших відбитків у чіпі не мають і зчитати їх не можуть.Вони просто не мають доступу до нашої бази даних.
      Отже:чи є в чіпі дані про відбитки,чи немає і взагалі-що саме там є,ніхто крім наших органів побачити просто не може.

 • Міша Остроголовий

  Добрий день.! Хоху поїхати в литву за покупкою авто які документи треба мати

  • Oleksandr

   Насамперед виясніть:як і скільки грошей можна вивозити з України.
   А потім:біометричний паспорт,страховку,квитки,бронь готелю і кошти.

 • Alina Scarfone

  добрий день.я хочу запросити маму др мене на 10 днів на море.поїде автобусом.зробила запрошення з моїм документом .жити буде в мене хата мого чоловіка.шофер каже шо треба документ шо я знімаю хату.що мені треба ще зробити в італіі

  • Poleg

   Если честно сделали DICHIARAZIONE GARANZIA E/O ALLOGGIO со своим документом, то ничего больше и не надо. Тем более что границу пересекать не в Италии раз мама едет автобусом.

   • Alina Scarfone

    дякую

   • Alina Scarfone

    завірити в сомуні чи ні

 • Юлія

  Добрий день. Я маю запрошення від тітки з Чехії, біометричний паспорт, але мені 17 . Чи можу я одна поїхати в Чехію, чи повинен бути супроводжуючий?

  • Oleksandr

   Після 16 років ви можете подорожувати самостійно.

 • Alina Scarfone

  запрошення треба десь підтверджувати іде

 • РУСЛАНА

  добий день. скажіть будь ласка- я з чоловіком працюємо в польщі легально( МАЄМО КАРТИ ТИМЧАСОВОГО ПОБИТУ) хотіли би щоб до нас в гості приїхала дочка з внучкою. що для цього потрібно? ДО СЛОВА У ДОЧКИ БІОМЕТРИЧНИЙ ПАСПОРТ У ВНУЧКИ ЗВИЧАЙНИЙ ЗАКОРДОННИЙ ( ЇЙ 4 РОЧКИ) ДОЗВІЛ ВІД БАТЬКА НА ВИВІЗ ДИТИ НИ ЗА КОРДОН Є

  • Oleksandr

   Вам потрібно робити офіційне запрошення.Внучці потрібно відкривати візу.

 • Tanya Kanibolotskaya

  Добрий день. Скажіть , будь ласка, чи на кордоні десь роблять відмітку про те, на скільки я днів їду у Польщу? Я їду на три дні, маю квиток назад, достатньо коштів на 3 дні та бронь готелю теж на 3 дні. Але, якщо раптом затримаюсь на довше, чи не виникне у мене проблем при перетині кордону вже назад, в Україну. Чи не постане питання, де я була ці дні, що затрималась?

  • Oleksandr

   Ні.Головне, щоб не порушили правило:90 днів на півроку

 • Альона

  Доброго дня.У батьків звичайні закордонні паспорти з візами. У дитини 3 роки,-біометричний.Хочемо поїхати в Польщу на закупи. Які потрібні докоменти дитині для перетину кордону?

 • Катя

  Доброго дня. Працюємо з чоловіком офіційно в Польщі. Плануємо їхати на авто в Україну через Словаччинну.Яка потрібна страховка на авто?

 • Марія Ядушинська

  Доброї ночі! Порадьте будь-ласка, сім’я з 2-х дорослих і 2-х дітей малолітніх (у всіх біометричні паспорти) хочуть поїхати в гості в Чехію до рідної сестри (тітки), чи обов’язково запрошення і де його взяти, чи офіційно оформляти??

  • Oleksandr

   Запрошення в довільній формі на вашу електронну пошту.В ньому:дані всіх кого запрошують і дані того, хто запрошує (адреса, номер телефону).
   Якщо зроблять офіційне запрошення з гарантією оплати ваших витрат під час подорожі-не потрібно на кордоні підтверджувати наявність коштів.

 • Андрій

  Доброго вечора чи правда, що українець може приїхати до Польщі по біометричному паспорті ,без візи?
  І знайти там роботу?
  Розкажіть про це детальніше, як це працює, які вимоги і правила що до цього?

  • Oleksandr

   Приїхати в Польщу,знайти роботу,взяти запрошення,повернутися в Україну,одержати візу категорії ,,D”і і тоді їхати на роботу.

  • Anatoliy Buchenko
   • Oleksandr

    Тимчасова робота(в межах 90 днів на півроку) з офіційним працевлаштуванням.

 • Анна

  Доброго дня! Я збираюся на 3дні до Чехіі, а звідти ще на тиждень до Німеччини. Тобто зворотній квиток буде з Німеччини. Чи повинна я надавати квиток про переізд з Чехіі до Німеччини? І підкажіть, будь ласка, де можна оформити страховку. Дякую!

  • Oleksandr

   Необов’язково,страховку можете оформити у будь-якій компанії,залежно від ваших потреб і можливостей.

   • Анна

    Дякую! А якщо з Чехіі до Німеччини я буду іхати з другом, у якого планую зупинитися, чи потрібно мати з собою запрошення від нього?

    • Anatoliy Buchenko

     Ні, не потрібно. Лише адреса й телефон. Але насправді немає контролю на чесько-німецькому кордоні))))

     • Oleksandr

      Я б так категорично не стверджував,що немає контролю.Німці можуть і на автобані зупинити автобус чи машину для перевірки документів.І ви будете зобов’язані чітко пояснити куди і навіщо ви їдете.Пояснити і підтвердити.

 • Анжела Осіпчук

  Добрий день!!! Скажіть будь-ласка, якщо ми хочемо машиною їхати відпочивати в Черногория, чи потрібно бронювання , якщо ми хочемо знайти на місці житло.

  • Anatoliy Buchenko

   Щойно приїхав з Хорватії, проїхав Угорщину і БіГ, просто давав біометричний паспорт, ніхто нічого не питав. Чорногорія не в ЄС і не в Шенгені, тому для Вас ЄС – просто транзитна територія. Їдьте спокійно, лише на машину має бути “зелена карта”.

 • Божена Дарчук

  Доброго вечора! Хочу поїхати до сестри в Польщу на декілька днів. Підкажіть, будь ласка як має виглядати офіційне запрошення від неї?

  • Oleksandr

   Це,взагалі-то,стаття про безвіз.Навіщо вам офіційне запрошення?

   • Божена Дарчук

    Я дещо неправильно сформувала запитання. Мала на увазі звичайне запрошення, що засвідчить покриття моїх витрат за рахунок того, хто мене запрошує. Чи потрібно його офіційно підтверджувати?

 • Валентинка Постернак

  Допоможіть правильно оформити довільне гостьове запрошення в Польщу (їду до нареченого, на 3 дні, він там працює по робочій візі, щоб відсвяткувати своє ДН, а повернемося вже разом), квитки в 2сторони є, чи потрібна страховка, фінансовий доказ також є!

 • Ольга Гомез Мендез

  Доброго дня. Скажіть будь ласка я проживаю в Іспанії хочу щоб приїхала сестра в гості, у неї старий паспорт з польською шенген візою, та її дітей нові біометричні паспорти візу получили як польські переселенці мають прокатану візу до Польщі, чи можуть вони прилетіти з України в Іспанію, і чи потрібно від мене запрошення?

  • Oleksandr

   Запрошення потрібно для підтвердження мети їхньої подорожі.

   • Ольга Гомез Мендез

    Скажіть по цій польській візі вони також можуть летіти, не потрібно іспанської?, тому що мені сказали що по польській візі їх можуть завернути в Іспанії

    • Oleksandr

     Їхня віза повноцінно діє на всій території шенгену і у країнах,які не є в шенгені,але визнають ці візи.

   • Ольга Гомез Мендез

    Ще одне питання щодо запрошення, по цій темі, достатньо одне запрошення для сестри та її дітей чи потрібно для кожного індивідуально?

    • Oleksandr

     Одне запрощення на всіх

     • Ольга Гомез Мендез

      Чи потрібно білет в зворотню сторону якщо їдуть по візі

     • Oleksandr

      Бажано(це підтвердить ваші наміри повернутися в Україну).

  • Іван

   Літали з дружиною в червні в Аліканте.Мали паспорти з прокатаною польською репатріаційною візою.В аеропорту іспанці взагалі нічого не питали!Поставили штамп і все.А при вильоті з Іспанії навіть паспорт не сканували.Весь контроль виглядав якось дуже символічно.

   • Ольга Гомез Мендез

    Дякую

    • Poleg

     Подтверждаю все, что написал Иван. Испания летом гостеприимна как никогда.

 • Михайло

  Чи обов’язково мати страхівку-це перше питання. Друге питання Чи обов’язково бронювати готель чи можна просто мати достатню кількість грошей.

  • Oleksandr

   Страховку мати необов’язково,але тоді потрібно мати додаткові кошти на медичні витрати(для Польщі-це 300 злотих на день).Якщо їдете більше,ніж на день бронь потрібна(достатньо бронь без оплати).

 • Галя Страшівська

  Хочемо з хлопцем поїхати в Італію до моєї бабусі по біометричному паспорті. Чи буде для нього проблемою, що бабця йому ніхто? І що важливо буде відправити в електронному листі нам ( типу запрошенні) ? і чи кожному окремо?

  • Poleg

   Адрес бабушки и как с ней связаться. Едьте, не бойтесь. Если вместе едете, то достаточно одного на двоих.

 • Olha Bártova

  Доброго вечора..Підкажіть будьласка. .Я проживаю в Чехії (заміж вийшла за чеха)а моя 7-ми річна донька ще на Україні. .Вона має біометричний паспорт, чи потрібно мені посилати з чехії запрошення для того аби я могла її перевезти через кордон до Чехії на канікули? Наперед дякую

  • Poleg

   Важнее согласие реального отца ребенка на выезд.

  • Oleksandr

   Якщо ви будете її везти-запрошення не потрібно, але без нотаріально завіреної заяви(дозвіл вам від батька дитини) на виїзд дитини за кордон, прикордонники вас не випустять з України.

   • Olha Bártova

    Дозвіл маємо дійсний до березня 2018-го року..А чи мусить бути переклад дозволу до чеської мови?дякую за відповідь. …

    • Oleksandr

     Дозвіл друкує і завіряє нотаріус,читають його українські прикордонники.Для чого вам переклад чеською мовою?

     • Olha Bártova

      Дякую ))

 • Марина

  Доброго дня ! В нас така ситуація: робимо документи для роботи за кордоном ( Швеція ) , виїхаємо всією родиною ( 5 осіб) у мене і дітей біометричні паспорта , а в чоловіка старого зразка ( дійсний до 23 роки) . Чи потрібно змінювати йому на біометричний паспорт ?

  • Eugenia Karuk

   Не обов’язково змінювати. Якщо є віза, то паспорта старого зразка достатньо. Якщо немає, то потрібно або отримати візу, або зробіти біометричний.

   • Oleksandr

    Працювати в Швеції без робочої візи неможна.

    • Eugenia Karuk

     Так, пропустила, що йдеться про роботу.
     Якщо є всі документи для отримання робочої візи, то можна отримати у старий паспорт. Різниці немає.
     Хоча біометричний все одно варто замовити про всяк випадок.

 • Олена

  Доброго дня! Підскажіть будь ласка! Їдемо до батьків на місяць до Польщі, з малою дитиною (3 рочки) всі маємо біометричний паспорти. Скільки має бути на картці заощаджень? та як має виглядати запрошення?

 • Iryna Ogorodnyk

  добрий день, шукаю відповідь на одне запитання, можливо ви в курсі, як на кордоні на рахунок грошей, по безвізовому режимі, я запрошую маму до себе на місяць часу (Франція) , жити вона буде у мене. По даних з інтернету вона повинна мати майже тисячу євро /32,5 євро на день для тих, хто їде до друзів та родичів і має підтвердження розміщення у них/!!!! чи дійсно на кордоні вимагають предявити таку суму?

  • Oleksandr

   Так.

  • Anhelina Hordiichuk

   Вибачте але можна запитати,як довго ви робили це запрошення для мами ?

 • Наталія

  Добрий день. Цікавить таке питання. Мені 18 років,моя мати мешкає в Італії , вона мені надіслала запрошення,що далі з ним робити? Їхати в Київ ? До кого звертатися? Треба його завіряти?

  • Oleksandr

   Насамперед:які у вас є документи?
   1)Біометричний паспорт.
   2)Старий(не біометричний)паспорт.
   3)Немає жодного.

   • Наталія

    Біометричний паспорт

    • Oleksandr

     Гроші,страховка,зворотні квитки

 • Іван Кидановський

  Доброго дня. Хочу поїхати до подруги в Варшаву. Паспорт біометричний, чистий, за кордон їду вперше. Їду автобусом і повертатись збираюсь так само, відповідно планую купити квиток додому уже в касі, у Варшаві. Чи можуть виникнути проблеми, якщо у мене не буде зворотнього квитка при перетині кордону? І чи запрошення від подруги, відповідно не родича, має силу? Дякую.

 • Valentinka Valentina Valia

  Якщо ще дійсний старий паспорт чи можна робити біометричний? І чи старий анулюють чи дійсні оба ? Дякую

  • Oleksandr

   Можна мати два паспорта.

 • Marina

  Скажіть збираємось до польщі я з дитиною (2роки)на біометричних паспортах чоловік по робочій візі працює там (по запрошенню на роботу)Хочемо їхати на 80 днів скільки коштів нам потрібно ?чи простіше зробити собі візу а дитині поїхати на біометричному паспорті?

 • Олександр Шевчук

  Доброго дня. Підскажіть будь ласка як на підставі біометричного паспорту перетнути кордон Польщі,щоб достатися до Чехії. В Чехії маю багато знайомих-але запрошення зробити доволі тяжко(запрошуюча сторона має мати біля 100 000 корун на рахунку)Стоїть вибір-,або робити польску роб.візу(біля4000гр.) і їхати по старому пасп.,чи робити біометричний(800гр.) але на якій підставі?

  • Женя Харченко

   Чому не перетнути за біометрією як самостійний турист?

   • Oleksandr

    У людини немає бііометричного паспорта,а це час і проблеми із поданням документів.

 • Олександр Шевчук

  Дякую ,але то питання мене ***,як самостійний турист-дякую,(ідеяОК), все рівно будуть хотіти щось,(мінімум страхування),що ще?хто щось знає,може хтось вже перитинав кордон по біо.?Шановні,підскажіть.Всім миру…

 • Тетяна Галенова

  Доброго дня! Таке питання: моя подружка з Чехії, тимчасово гостює в рідних в Україні, запрошує з собою в гості до Чехії. Чи потрібно мати запрошення якщо ми будемо їхати разом, чи вистачить лише її усного підтвердження і необхідних коштів для власного забезпечення з моєї сторони? Чи краще забронювати готель, а потім скасувати проживання? Жити планую в неї, маю біометричний паспорт, але поки що пустий.

  • Oleksandr

   Потрібно,щоб вона на кордоні пояснила де ви будете жити.

 • Любовь Яровая

  Доброго дня .
  Роз’ясніть, будь ласка, чи потрібна:
  1. страховка для перетину кордону при наявності біометричного паспорту? і де її придбати, якщо потрібна, у м.Києві?
  2. Готівкові кошти . к-ть? ( країна Нідерланди)
  3. Запрошення від родичів одне на всіх, чи на кожну особу,якщо їде 2 особи?
  Буду дуже вдячна за відповідь)

  • Oleksandr

   1)так,в будь-якій страховій компанії(залежно від ваших потреб і фінансових можливостей);
   2)34€ на день(на кожного);
   3)одне на всіх(у ньому мають бути дані на кожного подорожуючого).

   • Любовь Яровая

    Дуже гарно Вам дякую!

   • Любовь Яровая

    Вибачте, але виникло ще одне запитання від моїх родичів: “Запрошення?
    Чи просто лист від нас? ” Можна просто лист, чи офіційний документ-запрошення?
    Дякую)

    • Oleksandr

     При наявності біометричних паспортів достатньо неофіційного запрошення(лист від родичів).

     • Любовь Яровая

      Дякую!

 • Tetiana Melnykova

  Добрий день! Якщо можливо то дайте відровідь. Мене запросює сестра на весілля до Італії, які повинні бути документи для виїзду за кордон. Якщо робити гостьову візу то які документи потрібні і скільки часу займе оформлення документів. Дякую

 • Світлана Шиленко

  Добрий вечір. Мій чоловік працює в Польщі. Я за запрошенням хочу поїхати до нього на 10 днів і повернутися з ним в Україну, так як у нього буде закінчуватися робоча віза. Чи потрібно мені мати зворотній квиток?

  • Oleksandr

   Бажано мати

   • Світлана Шиленко

    Дякую. А якщо назад їхати самоходом?

    • Oleksandr

     Я вам описую правила,а вам рішати:самоходом,чи самокатом.

 • Михайло

  Добрий вечір.Я працью в португалії офеційно.Збираюся їхати увідпустку в серпні.Дружина хоче поїхати з мною в португалію має біометричний паспорт.Які потрібні документи для перетину кордону.Потрібно їй запрошення від мене.Дякую Михайло.

 • Andrii Druliak

  Доброго дня. Мене цікавить таке питання, в моєму біометричному паспорті є шенген віза на 2 роки, за умовами візи в цьому півріччі я використав 90 днів тобто зараз наступних 90 днів я маю перебувати вдома. Чи можу я в цей період який я не можу скористатися візою поїхати закордон по біометричному паспорті???

  • Oleksandr

   Період стосується вас,а не паспорта.На нього не впливає спосіб вашої подорожі(з візою,без візи).Рахується перебування в шенгені за останні пів-року по всіх візах і безвізу.

 • Ганна

  Доброго вечора.
  Я би хотіла запитати, якшо я їду в Польшу на не довге перебування на цій території так як їду в гості до друга.але немаю запрошення. чи воно обов’язкове? чи можливо лист можна від друга і як саме його отримати. А і ще..чи обов’язкова страховка??

 • Анна

  Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, якщо іду в Чехію і бронювання житла зроблене на 2 особи (2-га особа приєднається вже в Чехіі) чи не виникнуть проблем на кордоні?

  • Oleksandr

   Ні.Головне,щоб у броні були ви.

 • Олександр

  Добрий день! Ми з друзями вирішили поїхати автомобілем в Польшу! Скажуть будь ласка скільки потрібно коштів мати з собою для перетину кордону …одні кажуть 1000доларів а інші 1000 євро … а хтось каже що і 100 євро хватить …Маю на увазі по закону для перетину скільки потрібно?

  • Oleksandr

   Такої цифри не існує.Все залежить,на скільки днів ви їдете.

   • Anhelina Hordiichuk

    Олександр ,а можете мені відповісти можливо те щоб запрошення було в довільній формі чи тільки з мерії повинно бути?

    • Oleksandr

     Для подорожі з біометричним паспортом достатньо неофіційного запрошення.
     Якщо у вас буде офіційне запрошення,в якому приймаюча сторона гарантує вам повне фінансування вашої подорожі,гроші на кордоні пред’являти не потрібно.

     • Anhelina Hordiichuk

      А як оформляється це запрошення
      Будь ласка допоможіть а то залишилось 10 днів а запрошення немає

     • Oleksandr

      Запрошуюча особа пише вам лист-запрошення на вашу електронну пошту.

 • Anhelina Hordiichuk

  Мені 16 років я хочу їхати на 10 днів до свого хлопця у Францію. Біометричний паспорт є зворотні квитки і гроші на 10 днів але бронь на готель чи квартиру не можу поставити адже -18
  Можливо так що бронь стояла від його імені просто на 2 людини номер?

 • Бодя Білобровець

  Доброго дня.
  Маю біометричний паспорт ще закордоном не був!
  Маю можливість поїхати до друзів в Італію!
  Що потрібно з документів?
  Білет туда і назад буду мати!
  Скільки коштів портібно і які ще докуменьи?

  • Anhelina Hordiichuk

   Запрошення потрібно і наче 50 евро на один день

 • олена

  Доброго дня скажіть будь ласка Бронювання готелю має бути проплачене одразу чи можна коли приїдеш оплатити

  • Oleksandr

   Це вказано в умовах вашого бронювання.Все індивідуально.Проплачена відразу бронь зазвичай дешевша,ніж при оплаті в готелі.

 • Валентина

  Доброго дня. Скажіть будь ласка, якщо в авіаквитку не вказаний номер документа до Тбілісі, проблеми не виникнуть при реєстрації?

  • Oleksandr

   Можливо,що під час check-in система запропонує ввести ці дані.

  • Oleksandr

   А як ви купили квиток,не заповнивши поле ,,паспорт”.

   • Валентина

    квиток придбала на сайті Tickets.ua., авіакомпанія atlasglobal. При заповнені форми поля “номер документа” не відображалось.

    • Oleksandr

     Паспортні дані введете при check-in.

     • Валентина

      Дякую за інформацію

  • Oleksandr
  • Poleg

   Никаких проблем не будет, введете при регистрации. При регистрации его также можно изменить самостоятельно (если это МАУ)

 • Maxim Dukhnich

  Добрий день, де можна взяти зразок запрошення у довільній формі?

 • Славік.

  Доброго дня.Мене цікавить таке питання,підскажіть будь ласка якщо я порушив термін перебування в ЕС за що в аеропорту Італії в паспорті біля печатки з датою вильоту мені написали ручкою на англійській OVERSTAYER,що означає порушник терміну,то чи можу я розраховувати на те що мені відкриють візу в посольстві в даному паспорті?Паспорт не біометричний.Депортації не було,просто перевищов термін перебування на тривалий час.Чи є надія на те що візу відкриють,чи робити біометричний паспорт для поїздок за кордон?Дякую

  • Eugenia Karuk

   Шанс есть.
   Но в чем смысл получать визу в данный паспорт?
   Оформьте новый.
   Подача на визу это лотерея.
   Получение нового быстрее, дешевле и гарантированно даст разрешение на въезд.

   • Oleksandr

    Зміна паспорту нічого не змінить.Порушення фіксується не лише в паспорті,але і в комп’ютерній базі.
    Перевищення терміну-це серйозне порушення правил шенгену.При цьому не депортують,а при наступному в’їзді можуть відмовити.І суть не в паспорті,а у вас(ваше прізвище,відбитки пальців при видачі візи).

 • Gennady Kopylov

  Будь ласка вкажіть перелік документів для двох батьків з неповнолітньою дитиною. Біометричні паспорти є у всіх.

 • Kate Milenina

  Доброго дня! Підкажіть! Їду з дочкою в гості в Італію. Виліт з Польщі. Є витяг з Держреєстру по 135ст. Для перетину кодрону він необхідний. А чи потрібний він в Італії? Чи портібно його перекладати на мову країни перебування?? Чи достатньо її паспорту?

  • Oleksandr

   Ці документи цікавлять лише наших прикордонників.

 • Валя Дутчак

  Хочу їхати з двома дочками 10 і 13 років до чоловіка в гості на 10 днів в Польшу.Маєм всі біометричні паспорти підскажіть будь ласка що ще потрібно нам мати з собою

  • Oleksandr

   В першу чергу вам потрібно нотаріально завірену заяву від батька ваших дочок,що він дозволяє вам вивезти їх з України у Польщу і на який саме термін.
   Потім:запрошення від чоловіка,квитки на транспорт(бажано і зворотні),гроші і страховку(або гроші на покриття медичних витрат).

 • Tetiana Melnykova

  Доброго дня
  Скажіть будь-ласка
  Я збираю документи на поїздку в Італію
  В мене є запрошення
  Білети туда і назад
  Страховка та справка про кошти
  Паспорт біометричний
  Чи потрібно мені ще якісь документи і чи потрібно мені ідти в посольство Італії для завірення всіх документів ?

  • Oleksandr

   Посольство Італії ніякі ваші документи завіряти не може.
   Пакет документів у вас повний.Проблем не повинно бути.

   • Tetiana Melnykova

    Скажіть будь-ласка
    Має ризниця миж запрошенням
    І де можно знайти зразок запрошення
    Тому що мені сказали что миж ними різниця

    • Oleksandr

     Офіційне запрошення потрібне для оформлення візи,або у випадку,коли вашу поїздку повністю спонсорує італійська сторона.
     У вашому випадку цього не потрібно.

 • Інна

  Добрий день! Скажіть будь-ласка чи потрібна страховка на поїздку до Італії

  • Oleksandr

   Ви повинні мати або страховку,або кошти на покриття витрат на медичне обслуговування на весь період вашої подорожі.

 • ЮЛЯ

  СКАЖІТЬ,БУДЬ-ЛАСКА,МИ ХОЧЕМО ІХАТИ У ІТАЛІЮ ДО МОЄІ МАМИ,НА ВІДПОЧИНОК,ЗА КОШТИ МАМИ,ЩО ОКРІМ ПАСПОРТІВ БІОМЕТРИЧНИХ НАМ ЩЕ ПОТРІБНО?ЯКІ КОШТИ ПОТРІБНО МАТИ ІЗ СОБОЮ?

  • Oleksandr

   Поїздка за кошти мами-це наявність у вас офіційного запрошення від мами,яке оформляється і завіряється в Італії місцевими органами за зверненням вашої мами.

 • ЮЛЯ

  ЩЕ МАМА МОЖЕ ВІДПРАВИТИ ФАКСОМ ДОГОВІР ОРЕНДИ КВАРТИРИ У ЯКІЙ МИ БУДЕМО ПРОЖИВАТИ,І ЗВОРОТНІ БІЛЕТИ АВІА У НАС БУДУТЬ.

 • ЮЛЯ

  ЩЕ ПІДКАЖІТЬ,МИ СПЛАЧУВАЛИ СТРАХОВКУ ПРИ ВИГОТОВЛЕННІ ПАСПОРТА СЕКІЛЬКИ ВОНА ДІЙСНА?ЯКЩО У СИНА ПАСПОРТ ЗРОБЛЕНИЙ ЩЕ 2 РОКИ ТОМУ,ЧИ Є ТАМ СТРАХОВКА?

  • Oleksandr

   Страховка при виготовленні паспорта-це лохотрон.
   Страхуєте ви себе на період поїздки.До чого тут виготовлення паспорта.Колись працівники ОВІРів ,,втулювали”неосвіченим громадянам.Потім їм офіційно заборонили це робити.
   Але ,,Остапи Бендери” і надалі процвітають.Можу лише вам поспівчувати.
   Офіційна страховка виписується максимум на рік в страховій компанії,або страховим агентом.
   Вам повинні видати страховий поліс,надрукованим на комп’ютері.Також вам повинні повідомити усі умови даного полісу.

   • ЮЛЯ

    ДЯКУЮ

 • ЮЛЯ

  СКАЖІТЬ,ЯКУ СУММУ МИ МАЄМО МАТИ НА ДОРОСЛОГО І НА ДИТИНУ?ДЛЯ ВИІЗДУ ДО ІТАЛІІ?

  • Oleksandr

   45€ на день на кожну людину.
   Якщо у вас буде офіційне запрошення з фінансовим забезпеченням,цього вам не потрібно.

 • Nad’a Benesova

  ДОБРОГО ДНЯ.ДО МЕНЕ З Чехії приїде дочка з чоловіком і з дочкою.її чоловік чех.Чи можу я поїхати з ними,без запрошення,чи потрібно щоб вони мали такий документ?

  • Oleksandr

   Не потрібно.Вони зможуть на кордоні пояснити:куди ви їдете.

   • Nad’a Benesova

    Дякую

 • Burdaniy Anatoliy

  який ризик проблем на кордоні якщо перед тим були відмови у візі?

  • Oleksandr

   На кордоні до вас і ваших документів може бути посилена увага.Відмова у візі-це не заборона на в’їзд,але увага до вас буде посилена

 • Burdaniy Anatoliy

  всі документи що вимагаються наявні

 • Яна Скучеляс

  Доброго дня! їду до подруги в гості у Польщу, маю біометричний паспорт, страховку, а також банківську виписку і бронь в готелі, чи потрібне мені запрошення від неї, якщо так, то в якому форматі,чи можу я обійтись без запрошення?

  • Oleksandr

   Ви їдете туристом у Польщу.Запрошення вам не потрібно

 • Марія

  Вітаю. Підскажіть будь ласка, збараюсь до подруги в Польщу. Вона студентка (має карту поляка) проживає у зйомній квартирі. Який документ засвідчить що я буду жити саме там? (написано що потрібно мати заброньований номер в готелі, як бути якщо немає необхідності бронювати номер)

  • Oleksandr

   Запрошення від подруги,де буде зазначено місце вашого перебування,її дані і ваші дані.

   • Марія

    іншого варіанту немає? бо запрошення робится 3 тижні мінімум?

    • Oleksandr

     Офіційне запрошення вам не потрібно,достатньо лист на електронну пошту

 • Tselinska Anna

  привіт, їду на роботу по без візу в пл. з роботодавцем все узгоджено. що маю робити на кордоні? просто сказати, що їду на декілька днів до родичів ( я дійсно їду до них)? білет є лише туди. і бронь в готелі теж на 3 дні. гроші теж є. про зворотній квиток не обов”язково? не можу цього зрозуміти. буду дуже вдячна за відповідь))

  • Oleksandr

   Наразі ви їдете до родичів.
   Українець, який їде на роботу в Польщу, повинен мати заяву від роботодавця про намір працевлаштувати іноземця (Oświadczeniе о zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) з прописаними умовами праці, терміном та зарплатою, або дозвіл на працю (zezwolenie на práce).

   • Tselinska Anna

    ні. я скажу, що їду до родичів, вони вже там на роботі, а я їду до них і буду теж працювать. Oświadczeniе я буду мати, але вже на місці. зараз я їду без нього. я ж можу сказати, що їду просто на 2-3 дніі все? а далі залишитись, це ж життя, може бути всяке. про 90 днів знаю. це ж основне, не перевищити, а коли я повернусь ,через місяць чи через 3 дні – неважливо ж?

    • Oleksandr

     Так.Я ж вам написав,що на кордоні ви не можете вказати мету поїздки:робота.А все решта…

     • Tselinska Anna

      дякую дуже)

 • Юлія

  Доброго дня! Питання таке. Роблю робочу річну візу я з дитиною, чоловік вже працює в Польщі. Але воєвудське запрошення аж з 12.10.2017.
  Якщо візу дадуть, чи можу я виїхати раніше по безвізу і що для цього потрібно?
  Є друзі в Польщі з Картою побиту, може від них запрошення? Дякую.

  • Oleksandr

   А скільки років дитині,що ви їй робите робочу візу?

   • Юлія

    я їду по робочій візі, дитина 3-х років зі мною.

    • Oleksandr

     По воєводській візі ви зможете працювати в Польщі цілий рік,а по безвізу-90 днів на пів-року(за умови,що поїдете по запрошенню друзів і роботонадавач офіційно вас зареєструє для роботи).

     • Юлія

      Дякую, але на моє питання Ви не відповіли.

     • Oleksandr

      Ви спочатку вирішіть,що хочете самі.
      Воєводське запрошення у вас буде з 12.10.2017.
      Візу дадуть,але їхати ви хочете скоріше.
      Поїдете тоді,з якого числа у вас віза.Якщо ви вїдете в Польщу по безвізу-виїхати мусите через 90 днів,а якщо в’їдете по візі-можете бути весь період дії візи(можливо рік).При цьому дні перебування по національній візі не будуть додавати до днів вашого можливого подальшого перебування по безвізу.

     • Oleksandr

      Ви неуважно читаєте.
      Одержавши візу,ви хочете в’їхати швидше по безвізу.В такому випадку ви змушені будете виїхати з шенгену через 90 днів(при умові,що не було інших поїздок в межах пів-року до того).
      По візі ви зможете бути в Польщі увесь термін візи без виїзду(а це може бути до року).Різницю помітили?Який сенс відкривати візу,а їхати по безвізу?

 • Віта

  Доброго вечора! Підкажіть будь-ласка,буду їхати на роботу з біометричним паспортом і запрошенням від воєвуди. Яку страховку потрібно?

  • Oleksandr

   Ні.
   З воєводським запрошенням подавайте документи на національну візу.З нею і поїдете на роботу.

 • Irina

  Здравствуйте.Если ребёнку 16 лет, то доверенности от родителей не нужны?Ребёнок летит из Жулян с биометрическим паспортом

  • Oleksandr

   Так.Головне,щоб він по прильоту міг пояснити мету подорожі і підтвердити це документально.

 • Юлия Кузьмина

  ID паспорт, дає змогу працювати офіційно в Польщі?

  • Oleksandr

   Так,але.
   Українець, який їде на роботу в Польщу, повинен мати заяву від роботодавця про намір працевлаштувати іноземця (Oświadczeniе о zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) з прописаними умовами праці, терміном та зарплатою, або дозвіл на працю (zezwolenie на práce).

  • Oleksandr

   Ви змішали все в одну купу.
   Є ID карта-це внутрішній паспорт,а також біометричний паспорт для виїзду за кордон.

 • Olga Karpova

  Доброго дня.
  В мене таке питання, якщо в мене робоча віза на 65 днів в країни шенгену з 29-04-17 по 17-07-17 в старому НЕ біометричному паспорті , а наразі я вигтовила біометричний і хочу поїхати як турист на 15днів маючи нову страховку та бронь в готелі і відповідні кошти. Чи не відмовлять мені на кордоні і чи можу я взагалі ПОДОРОЖУВАТИ краінами шенгену?

 • Виктория Котик

  Доброго дня, скажіть будь ласка, щоб громадянину Чехії приїхати в Україну , які має мати з собою документи, і чи достатньо буде його ID картки?

 • Надія Новікова

  Доброго дня.Хочемо їхати до Італії на 10 днів ,маємо біометричні паспорти, проживати там будемо у бабусі,тому отель не бронюємо.Окрім квитків туди і звідти що ще потрібно.Дякую

  • Oleksandr

   Запрошення від бабусі,де ви будете жити,гроші,страховку(бажано).

   • Надія Новікова

    запрошення офіційне?

    • Oleksandr

     Достатньо неофіційного.

     • Надія Новікова

      дякую

 • Макс Сергиенко

  Доброго дня. Підкажіть будь-ласка. Їдемо до Угорщини на авто з сімєю. Техпаспорт на дружині, я ж за кермом, бо у дружини немає посвідчення водія. Чи потрібно робити доручення? Дякую

 • Anastasiia Chaika

  Доброго дня. Потребую вашої допомоги. Зараз навчаюсь і працюю в Польщі. Здавала сесію і не здала один іспит. Другий термін в вересні місяці. Термін візи закінчується в середині серпня. Хотіла продлити термін своєї візи. В візовому центрі сказали, що це не можливо і мені треба їхати по безвізу здавати сесію і потім тільки робити нову візу. Якщо я поїду ще по діючий візі, а поті мені можна по її закінченню залишитись по безвізу (маю біометрику)? Чи не буде проблем з цим? І чи зможу я продовжити там працювати по цьому безвізу ( договір підписую кожен місяць)?

  • Oleksandr

   Працювати по безвізу можна,але є один суттєвий мінус-перебування до 90 днів за пів-року.По національній візі ви зможете перебувати увесь термін дії візи.Навчатися по безвізу ви просто не зможете.
   Порада візового центру для вас єдина можливість продовжити навчання і роботу.

   • Anastasiia Chaika

    Я збиралась тільки перездати екзамен по безвізу, отримати підтвердження, що мене перевели на наступний рік і приїхати зробити національну візу.
    Я хотіла зробити візу зараз, але мені не дозволили і сказали поїхати пересдати екзамен по безвізу, а потім приїхати і зробити національну.
    просто мене дуже хвилює те, щоб в мене не було ніяких проблем. І не хочу втратити ще й свою роботу.

    • Oleksandr

     Зараз у вас немає підстав для продовження візи.Поїдете по безвізу,перездасте екзамен і лише тоді зможете подавати документи на нову візу.
     А про роботу потрібно було думати,коли здавали екзамени.Ви ж не вдома,там потрібно вчитися.

     • Anastasiia Chaika

      та я й вчилась) просто так отрималось)
      дякую вам за відповідь)

  • Oleksandr

   У вас віза закінчується у серпні.А як ви збиралися далі навчатися без візи?

 • Daria Sviatkovska

  Доброго дня. Їду в Польщу по безвізу. Їду до хлопця. Проживати буду на квартирі. Тому не бронюю готель. І я ще не вирішила остаточну дату від’їзду. Бо плануємо роботи карту побиту. Які документи потрібно мати при собі. І чи можуть виникнути проблеми на кордоні?

  • Mikołaj

   Якщо на кордоні заявите що їдете робити карту побиту то можуть бути проблеми. Адже переконати страж ґранічну треба в тому що ви повернетеся. Майте при собі 100 злотих на 1 добу перебування, чітко поясніть куди і до кого їдете і коли плануєте повернутися .

   • Daria Sviatkovska

    Дякую за відповідь. Маю ще питання. Чи обов’язкова страховка при перетині польського кордону?

  • Oleksandr

   А які у вас є підстави для подачі документів на ,,kartu pobytu”?

 • Юлия Соколова

  Доброго дня. Хочу з’їздити на день в Перемишль. Планую переходити кордон пішим переходом. Питання, які треба документи крім біометричного паспорту, якщо я на один день, без ночівлі. І чи обов’язково треба страхівку?

 • Маринка Романюк

  Доброго дня!
  Скажіть будь ласка чи обо’яково мені потрібно міняти закордонний паспорт якщо я вийшла заміж і змінила прізвище на прізвище чоловіка, чи можу я поїхати за кордон на роботу з старим паспортом не біометричним по своєму дівочому прізвищі ?

  • Oleksandr

   Ваш закордонний паспорт уже не дійсний.Його обов’язково потрібно змінити після зміни внутрішнього паспорта.

   • Маринка Романюк

    Дякую

 • Yievdokiya Darchuk

  Добрий вечір! Хочу щоб моя внучка 13 років приїхала до Італії в гості до мене…батьки дають згоду….неофіційне запрошення досить чи ще щось потрібне….дитина буде їхати по дорученню на водія туристичного автобуса від батьків….

  • Oleksandr

   Врахуйте,що саме водій змушений буде повернути дитину в Україну(і несе за неї відповідальність під час знаходження за кордоном).
   Ще потрібно біометричний паспорт,гроші і страховку(бажано).
   Ну і,звичайно,туристичний ваучер(адже вона їде автобусом в туристичну подорож).

 • Bohdanna Kapitsa

  А страховку потрібно для туристичної подорожі у Польщу на три-чотири дні? Якщо так, як її отримати?

  • Oleksandr

   Навіщо?Зробіть страховку на рік(100-120грн).

  • Freshne$$

   краще зробiть страховку, як то кажуть: “береженого бог береже”. майже в кожнiй страховiй компанii можна зробити ” медстраховку для виiжджаючих закордон”.

 • Tetiana Melnykova

  Здравствуйте
  Хочу задать вопрос
  Моя подруга живет нелегально в Польше больше чем три года и свободно ездила по Европе
  Но несчайстный случай в семье вынуждил Ее ехать домой
  Скажите пожалуйста
  Что ей будет при выезде на границе и как она может вернутся обратно в Польшу ? И помож ли ей приглашение от друзей вернутся ?

  • Oleksandr

   При виїзді вона одержить депортацію і штраф.
   Назад в Польщу вона зможе повернутися після закінчення терміну заборони на в’їзд.

   • Tetiana Melnykova

    Спасибо большое за ответ
    Но ещё есть вопрос который меня интересует
    Если она при выезде получит депортацию и не сможет выехать в Польшу
    Может ли она выйти замуж за гражданина Польшы и вернутся обратно как его жена ?

    • Oleksandr

     Ви хочете прийняти участь у афері?Тут я вам не помічник.

     • Tetiana Melnykova

      Дякую

 • Алена Рак

  Здраствуйте, 2 недели назад вернулась с Польщи,работала год и получила депортацию на год, тепер я уже не смогу по новому био паспорту вьехать в другую страну ЕС ? Или нужно сделать приглашение на работу в другою страну, как поступить правильно , чтоб поехать в Словакию?

  • Oleksandr

   У вас депортація на рік.Це стосується вас,а не вашого паспорта.
   Дані про вас є в комп’ютерній базі і ніхто вас не впустить в жодну країну шенгену і ЄС

   • Алена Рак

    В моей подруги депортация на полгода, она следала приглашения на мес.рабочое в Литву и ее пропустили, а меня не пропустят?

    • Eugenia Karuk

     Залежить від того, чи поширюється Ваша депортація на інши страни ЕС, чи лише на Польшу.
     Перевірте, що написано, якщо якись документ про депортацію видавали.

     • Oleksandr

      Людина нелегально перебувала рік в Польщі(за що і одержала депортацію на рік).В жодну країну шенгену її не впустять.
      Словаки точно не видадуть робочу візу.

 • znayka3000

  Бабушка 79років їде до внучки в Чехію по запрошенню. Чи потрібна страховка. Паспорт біометричний. В стаховому відділі сказали що страхівку дають до 75років.

 • Дарья Погодина

  Добрый день!

  Помогите, пожалуйста, разобраться.
  планируется служебная поездка в Польшу, оформлен служебный паспорт (если не ошибаюсь, биометрический). Будет ехать украинская делегация оп приглашению польской стороны (то есть приглашение есть) на личном автомобиле одного из членов делегации (то есть вопросами офрмления автомобиля он займется сам). Вопрос вот в чем: в составе делегации 5 человек, у 4-х из которых есть действующая шенгенская виза+страховка, а у одного члена делегации (главы делегации) служебный паспорт. Какие еще документы, кроме служебного паспорта, нужны для выезда в Польшу?

  • Freshne$$

   с биометрическим паспортом польские пограничники пропускают без особых проблем, если конечно же нет перелимита времени пребывания в ЕС и есть четкая цель поездки. я ехал сам, пограничник спросил куда еду, сколько денег везу, нет ли алкоголя/табака в сумке и все.

   • Дарья Погодина

    спасибо за ответ. уже,вроде,прояснила, что если едешь по служебному биометрическому паспорту, то больше ничего не нужно.и отлично)

    • Oleksandr

     Не буде зайвим придбати страховий поліс,або мати гроші на покриття медичних витрат на час подорожі.
     Ще потрібно уважно прочитати запрошення.Якщо приймаюча сторона забезпечує вас житлом(про що має бути сказано в запрошенні і вказано:де саме ви будете проживати)-то прекрасно.Якщо ні-ви самі повинні подбати про місце проживання(мати бронь готелю).

     • Дарья Погодина

      Дякую. В запрошенні вказан інформація щодо житла, забезпечує приймаюча сторона. Радилась з консульською службою щодо потреби у оформленні страховки, сказали, що у разі службового відрядження зі службовим паспортом більше нічого не потрібно. ну сподівающь, що то є так…

     • Oleksandr

      Страховка потрібна вам,а не консулу.За кордоном медицина дорога і покривати витрати будете із своєї кишені(якщо не має поліса).

     • Дарья Погодина

      а,ну з такої точки зору згодна) дякую за пораду.
      суть просто в тому. що я готую необхідні документи голові української делегації і хочу розібратись в обовязкових умовах, щоб потім у нбого не виникло проблем на кордоні)

     • Oleksandr

      Є документи необхідні,а є корисні особисто для вас.
      Вдалої подорожі!

 • Дарья Погодина

  Возможно, у кого-то есть опыт.

  Собираемся лететь в Барселону с пересадкой в Париже. Время между прилетом в Париж и вылетом в Барсу – более 10 часов. Хотелось бы прогуляться по Парижу. Имеем ли мы право выходить в город? загранпаспорта биометрические. а то нет опыта перелетов с пересадками.

  • А якою авіакомпанією переліт?
   У будь-якому випадку можете шукати вказівники на вихід і пройти паспортний контроль у Парижі і після того можете їхати гуляти по місту. Розраховуйте, щоб за 2 години до рейсу в Барселону повернутися в аеропорт.

   • Дарья Погодина

    Дякую. ми взагалі-то поки що просто придивлялись до побудови маршруту, якщо не помиляюсь, рейс авікомпаніі AirFrance

 • Sasha Koliesnikova

  Доброго вечора. Підкажіть, будь ласка. Планую їхати до мами в Чехію за біометричним паспортом.
  1) Чи запрошення може бути в довільній формі?
  2) Встановлений Чехією щоденний розмір фінансово забезпечення 42 євро/день буде стосуватися моєї подорожі?

  • Oleksandr

   1)так;
   2)так.
   Лише офіційне запрошення з гарантією мами про фінансування вашої поїздки може замінити ваше особисте фінансове забезпечення.

   • Sasha Koliesnikova

    Дуже Вам вдячна!

 • Zhenya Zubchuk

  Доброго вечора. Маю наразі чинну польську робочу візу, але заре відпочиваю дома, і планую з’їздити через Білорусь в Литву, чи будуть в мене проблеми на кордонах або вподальшому у візових центрах ?

  • Oleksandr

   Ваша віза не додасть вам проблем на кордоні

 • Тетяна

  Маю біометричний паспорт

 • Віталій

  Доброго дня, не можу розібратись повністю, щоб перетнути кордон Польщі для прогулянки, шопінгу, шо потрібно ?

  • Oleksandr

   Паспорт,гроші,бронь готелю(якщо подорож не на один день),страховка(бажано),зворотній квиток(якщо подорожуєте не на автомобілі).

   • Віталій

    А якшо друзі живуть в тому місті, працюють ?

    • Oleksandr

     Тоді потрібно запрошення від ваших друзів(неофіційне),де і буде зазначено місце вашого перебування.

     • Віталій

      А можна якиїсь зразок запрошення , чи нормально буле написати мейл типу : запрошую тебе відвідати місто таке то в цілях шопінгу, туризму , я проживаю ща такою то адресою , і це мій номер телефону?

   • Віталій

    То чи я можу вказати шо я можу зупинитись в них? І не буде потрібно броні готелю ?

    • Mykola

     Нічо аж такого не потрібно, просто закордонний паспорт біометричний. ми переходили піший кордон що на Шегині, то нас не питали ні де будем жити ні скільки маєм грошей , лиш запитали ціль нашого візиту то я сказав їду до Варшави на пару днів відвідати друзів і все. Говорив по українськи бо польску немав часу вчити.

     • Oleksandr

      Я вказав перелік документів згідно правил перетину кордону громадянами України(і не лише).
      Прикордонники можуть і половину з них у вас не перевірити,але мають на це право.
      Сотню людей можуть не перевіряти,а саме вас перевірять.І що тоді?Краще правильно підготувати документи і не переживати на кордоні.Адже рішення про дозвіл вам перетнути кордон приймає прикордонник незалежно навіть від наявності у вас візи,чи безвізу.

 • Tetiana

  Добрый день такой вопрос если есть рабочая виза в Польшу на пол года я могу к примеру через месяц поехать в Италию и пробыть там до окончания визы ? и как потом назад через Польшу или уже не важно )спасибо

  • Oleksandr

   По цій візі ви можете перебувати в Італії не більше 90 днів.

 • наташа

  а який повинен бути лист запрошення де можна найти побачити образец

  • Oleksandr

   Запрошення(неофіційне) пишеться у довільній формі і надсилається на вашу електронну пошту.
   Необхідна інформація:ваші дані,дані того,хто вас запрошує(адреса,номер телефону).

 • наташа

  а якою мовою повинин написаний лист запрошення

  • Oleksandr

   Конкретної вимоги немає,але бажано,щоб його міг прочитати прикордонник,який буде вас перевіряти при в’їзді у зону шенгену,або ЄС.

 • Olena Sumovska

  Доброго дня! Проконсультуйте, будь ласка: хлопці працювали в Литві місяць, мають звичайні закордонні паспорти, закінчується термін робочої візи, роботодавець ( я так зрозуміла) зареєстрував їм коди в “SODRA”.Як краще зробити і як буде швидше?- 1) оформити біометричні паспорти і при перетині кордону ці коди озвучуюти чи пред’являти? Чи можливо це?
  2) оформити нову робочу візу до Литви і які документи для цього потрібно ? Наперед вдячна за відповідь.

  • Oleksandr

   Подаєте документи на нову робочу візу.
   Навіщо робити новий паспорт,якщо всерівно потрібно відкривати робочу візу.

 • Андрій Богоніс

  Доброго здоров’я. Їду у відпустку в Україну з Канади, білети (авіа) в мене із двома пересадками у Європі (Швейцарія та Австрія) кінцевий пункт Львів. Так от, каже мій товариш, з яким разом працюємо, що потрібно Транзитну візу типу А, інакше я не маю права робити дві і більше пересадки у шенген зоні. По факту у мене біометричний паспорт, а зараз без віз. Підкажіть будь ласка чи дійсно потрібно транзитну візу, якщо у мене біометричний паспорт. Дякую!

 • Віталій

  Не офіційне запрошення зараз не потрібно ніде реєструвати, просто написати листа на мейл і роздрукувати його, і цього буде достатньо?

  • Oleksandr

   Неофіційне запрошення ніколи ні в яких органах не реєструвалося.
   Раніше таке запрошення взагалі ніякого сенсу не мало,адже для відкриття візи воно не підходило.

 • Андрій Богоніс

  Oleksandr, дайте будь ласка відповідь на моє звернення! Дякую!

  • Oleksandr

   Безвізовий режим дозволяє вам перебувати у країнах шенгену і ЄС 90 днів на пів-року,якщо ви володар бііометричного паспорта.

 • Андрій Богоніс

  Дякую за відповідь!

 • Olena Sumovska

  Дякую за відповідь, але маю ще питання: литовець надіслав листа “Здраствуйте
  Высылаю вам даные каторые у меня есть. Они имеют сечяс ети намера в базе даных литовскои СОДРА . Надеюс етого хватит.
  Antraštė: (Žin.Nr.789115) Informacinis pranešimas
  Tekstas: V. KOTSIUBCHYK DK 0782877
  B. KOTSIUBCHYK DK 0782875
  I. KOTSIUBCHYK DK 0782872
  V. LEVCHUK DK 0782871

  Lina Grigaitienė
  Telefonas (8 41) 52 39 01
  El. paštas LINA.GRIGAITIENE@sodra.lt
  Цих даних буде достатньо для отримання робочої візи до Литви?

 • Василь

  Доброго дня,їду у чехію до друга,він на вайбер скинув паспортні дані,що їду до нього,туда їду на автобусі,назад буду повертатись із ним на машині,чи будуть требувати зворотній білет,та дату повернення.їду уперший раз,що потрібно мати та знати щоб на границі не повернули,їду по біометричному паспорті.дуже дякую за відповід
  ь.

  • Oleksandr

   А він написав,що вас запрошує до себе в гості і де ви будете проживати?

   • Василь

    Ні не написав,позвоню щоб написав,мене цікавить як зворотній білет,та дата повернення.

    • Oleksandr

     В ,,прикордонному кодексі шенгену”є вимога до подорожуючих з туристичною метою та в особистих цілях-наявність зворотнього квитка.
     Перевіряють його наявність дуже рідко,але право таке існує і може бути причиною відмови у в’їзді.

 • Anna

  Доброго дня. Підскажіть будь-ласка , які необхідно документи для оформлення візи , якщо є біометричний паспорт ?

  • Oleksandr

   При наявності біометричного паспорта,діє безвізовий режим.
   Можливо лише відкриття національної візи ,,D”.

   • Anna

    А які потрібні документи для відкриття національної візи “D” ?

    • Oleksandr

     Для відкриття візи потрібно мати потребу і підстави для її оформлення.У вас нічого подібного я не бачу.Навіщо вам віза(мета)?Звідси і буде випливати перелік документів.

 • Віталій

  якщо я запрошую свого друга в Польщу для того щоб погуляти, і т д , не на роботу, то я можу його запросити і в неофіційному запрошення вказати квартиру яку винаймаю, і чи потрібні якісь докази того ?

  • Oleksandr

   Якщо ви перебуваєте в Польщі на законних підстава(карта побиту,національна віза).В неофіційному запрошенні достатньо вказати адресу і номер телефону(для контакту в разі потреби).

 • *Tamada* tm

  Які документи потрібні для перетину кордону для туриста. Ось в мене закордонний біометричний паспорт і український біометричний паспорт ще що потрібно ?

 • yanaG

  Доброго дня,Олександнр! Підкажіть, як бути у моїй ситуації? Щороку 2-3 рази я по гостьовому запрошенню відвідувала подругу у Варшаві. Дала на виготовлення біометричного паспорта 12.07 але видача іде з запізненням.Мені у середині вересня треба їхати.Паспорт думаю отримаю а запрошення офіційного ні. Чи може подруга прислати неофіційне запрошення і що потрібно ще щоб я з біометр паспортом перетнула кордон і перебувала у Польші до 1 місяця

  • Eugenia Karuk

   Не надо никакого официального приглашения.
   Просто письмо на e-mail в произвольной форме. Что она приглашает вас приехать в гости.
   Проживать буду там-то (ее домашний адрес и телефон).
   Это письмо печатаете на принтере и берете с собой.

   • Oleksandr

    А навіщо друкувати?На кордоні можете показати цей лист безпосередньо на своїй сторінці.

    • yanaG

     чи підходить таке: у запрошенні вона повідомляє, що повнісю забезпечує моє перебування своїми коштами?

     • yanaG

      і їду я машиною

     • Oleksandr

      В такому випадку квитки не потрібні,але необхідно мати страховку на машину.

     • Oleksandr

      Фінансування можливе лише при наявності офіційного запрошення в оригіналі.

  • Oleksandr

   Крім запрошення вам потрібно мати гроші,зворотній квиток і страховку(бажано).

 • Alexey Mitrofanoff

  Добрий день. Я не знайшов опис перетину кордону для власників звичайного закордонного паспорту але з печаткою про виготовлення карти тимчасового побиту. Тобто я подав документи на тимчасовий побит, маю печатку в паспорті про ії виготовлення, але термін візи вже минув на цей рік. Що робити в цьому випадку? Дякую

  • Oleksandr

   Після подачі документів на карту побиту ви можете перебувати на території Польщі до вирішення цього питання,навіть,якщо у вас закінчився термін візи(для цього у вас і є печатка в паспорті).

   • Alexey Mitrofanoff

    Не так висловився, я приїхав до України і тепер не можу повернутися

    • Oleksandr

     Звертайтесь в консулят

  • Poleg

   Визу новую надо получить или въехать по биометрическому. Выбирайте.

 • lock dog

  Доброго дня. Планую подорож в Словаччину , зять може зробити офіційне запрошення але біотричний паспорт ще не отримала (гадаю що за 2міс зроблять) так що не має даних для оформлення запрошення. Квитки на 1 жовтня, є і назад. Обов’язково треба мати оригінал запрошення чи можна роздрукувати з електронки. Як бути в ситуації ? Дякую

  • Oleksandr

   Ви б спочатку одержали паспорт,а потім думали про квитки і запрошення.А то пропадуть квитки.

   • lock dog

    подала на виготовлення 21.07 затримку казали що тиждень , до 1 жовтня багато часу тому і хвилювалась.
    На питання дайте відповідь обов’язково мати оригінал запрошення чи можна роздрукувати з епошти?
    Чи краще робити візу в звичайний паспорт :)

    • Eugenia Karuk

     Не нужно никакой оригинал приглашения. Обычное текстовое письмо в произвольной форме. Распечатываете с почты и берете с собой.

    • Oleksandr

     Якщо вашу поїздку зять спонсорує-потрібно оригінал офіційного запрошення.
     Якщо ви подорожуєте за власні кошти і на кордоні зможете це підтвердити-достатньо неофіційного запрошення на електронну пошту.

     • lock dog

      Дякую за відповідь.
      За власний кошт подорож, наявність готівки або картці грошей таке потрібно підтвердження, також квиток назад , неофіційне запрошення та страховка.

     • Oleksandr

      Для Словаччини-56€ на день.Готівка,або гроші на карточці(без значення).

 • Маріна

  Добрий день. В вересні планую виїзд до Італіі. Нічого не знайшла про декларацію про проживання про яку зазначено на італійському сайті http://www.esteri.it/mae/en/ministero/servizi/stranieri/ingressosoggiornoinitalia/soggiorno_stranieri_in_italia.html чи значить це про країни яким не потрібна віза але потрібен стікер usv на кордоні. Будь ласка поясніть . Дякую

  • Oleksandr

   Це правила перебування в Італії більше 90 днів.
   Безвіз-до 90 днів і вас це не стосується.

   • Маріна

    Дякую

   • Маріна

    Олександр, можливо ще під кажете стосовно запрошення. Це тур поїздка, зупинятися буду у друзів, квитки на літак будуть в 2 сторони, Біопаспорт, кредитна карта. Як має виглядати запрошення ( як я читала довільна форма ) і які ще сожутб бути потрібні документи. Дякую

    • Oleksandr

     Запрошення у довільній формі,страховка(бажано).

 • Наталія Борис

  Добрий день! Я хочу з чоловіком і донькою поїхати до Польщі на день-два, просто для прогулянки, за покупками. Усі маємо біометричні паспорти. Чи потрібна нам страхівка, чи щось інше?

  • Oleksandr

   На два дні потрібно бронь готелю,страховка(бажано),гроші.

 • Olga Karpova

  Доброго дня.
  В мене таке питання, якщо в мене робоча віза на 65 днів в країни шенгену з 29-04-17 по 17-07-17 в старому НЕ біометричному паспорті , а наразі я вигтовила біометричний і хочу поїхати як турист на 15днів маючи нову страховку та бронь в готелі і відповідні кошти. Чи не відмовлять мені на кордоні і чи можу я взагалі ПОДОРОЖУВАТИ краінами шенгену?

  • Oleksandr

   А в чому проблема?

 • Ірина

  Доброго дня. Скажіть будь ласка, чи є необхідність термінового виготовлення нового паспорта, якщо у мене старий чарвоний, виданий у 2000 у 2010, продовжений по 2020? Маю пермессо ді соджорно і через півтора тижня повинна повертатись на роботу в Італію. Чи це правда, як не раз чула інформацію, що на кордоні можуть затримати і повернути назад? Якщо мої документи дійсні, а на кордоні виникнуть ускладнення, що робити у такому випадку? Дуже чека ю на вашу відповідь. Якщо зможете відповісти якнайшвидше, буду безмежно вдячна.

  • Oleksandr

   А де вам продовжили паспорт?Мені у 2008 році відмовили,робив новий.

   • Ірина

    Паспорт продовжили у Львові.

    • Oleksandr

     Я б вам порадив передзвонити в італійське посольство.

  • Poleg

   Вылететь можно и по внутриукраинскому если что.

   • Oleksandr

    Куди?В Італію по внутрішньому українському паспорту?Прикордонники такого приколу не оцінять.

 • наташа

  доброго дня скажіть будь ласка при подачі на карту побуту поставили печать,хоч віза дійсна ще до листопада,робоча д,чи можу перетинати кордон до країн шенгену на кілька днів поки дійсна віза???чи печать забороняє вїзд???

  • Oleksandr

   Печатка дозволяє вам перебувати в Польщі до вирішення питання(навіть після закінчення терміну візи).Нічого більше вона не обмежує.

 • Ірина

  Oleksandr, дайте будь ласка відповідь на моє звернення! Дякую!

 • Ірина

  Oleksandr, дайте будь ласка відповідь на моє звернення! Дякую!

 • Евнения

  Хочу поїхати до Франції.
  Мені зробили запрошення до друзів.
  Мені потрібно мати його на руках?

  • Oleksandr

   Дивне запитання.Навіщо запрошення,якщо ви його при собі не маєте?

 • Oleg Khmelnitskiy

  Доброго дня. Таке запитання: неофіційне запрошешення може бути написане у вордівському файлі (Microsoft Office word), надіслане в Facebook чи Vkontakte та роздруковане на звичайному А4, чи обов’язково, роздруковувати з електронної пошти? Суть питання в тому, що у ворді та з електронної пошти неофіційне запрошення виглядатиме по різному.

  • Poleg

   Без разницы. В неофициальном приглашении важны только контактные данные приглашающего.

   • Oleg Khmelnitskiy

    Дякую

 • Доброго дня. Корисна стаття дякую! Планую поїхати до Польщі на власному авто, можливо ви знаєте що потрібно мати в авто.

  • Poleg

   Страховку, стекла не черные, кресло для ребенка если таковой есть и еще много всего.

   • Про скло, страхування знаю. А можна детальніше про “многое всего”

    • Poleg

     Автомобилист лучше меня знает что нужно в его машине. Антирадары выкинуть, светоотражающие жилеты там не обязательны, но лучше иметь. Еще если попадете на умного стража граничного, то с трещинами на лобовом могут и не пропустить.

    • Люда Демянюк

     А ти їдеш працювати в Польщу?

 • Witalii Stepanenko

  офіційно працюю в Польщі , планую вернутися в Україну ,зробити біометричний паспорт ,та повернутися до Польщі ,маю Польську приписку ,Контракт з роботи,ну і рахунок в банку,і ще документ про закінчення Польської поліціальної школи (вона дає можливість працювати в Польщі не потребуючи жодних робочих віз і дозволів на роботу) також маю довідки що мій працодавца сплачує за мене страхівку,чи будуть проблеми з перетином кордону з цим пакетом документів ,?

  • Oleksandr

   А не простіше:зробити ,,карту побиту”.

   • Witalii Stepanenko

    Вона робиться ,буде готова 14 вересня ,а я мушу тепер виїхати ,сімейні обставини

    • Oleksandr

     У вашому паспорті є печатка,що ви подали документи на ,,карту побиту”.Забрати карту-це і буде метою наступної вашої подорожі.

    • Oleksandr

     Варто врахувати,що зробити новий паспорт-довго(навіть за терміновим тарифом).

 • Наталья Федоринова

  Добрий вечір, ми новачки. Ваша стаття для нас дуже корисна, дякуємо! Плануємо із чоловіком мандрівку до Європи, чи будуть до нас запитання якщо ми купимо авіаквитки в одну сторону. Термін мандрівки від 7 до 14 днів в залежності від обставин. Що потрібно при собі мати і як аргументовано поянити не визначенність теміну перебування за кордоном при проходженні контролю?

  • Oleksandr

   При відсутності зворотніх квитків вас можуть просто не пустити в літак(туди).

 • Роман

  Добрий вечір!
  Цікавить наступна ситуація , маю старий закордонний паспорт з діючою річною польською шопінг візою, я по ній був у справах в Польщі з 02 червня 2017 року по 28 червня і приіхав в Украіну тобто використав 26 днів в шенгені, зробив собі біометричний паспорт і 23 липня 2017 поіхав в Італію по біометричному паспорту тобто запитання чи можу я бути по біометричному паспорту усі 90 днів в Італіі по справах, чи це не буде порушення так як я вже побував раніше в шенгені 26 днів , але правда по старому паспорту з візою тобто шопінг візою польською.
  Зазделегідь вдячний за відповідь

  • Oleksandr

   Рахуються всі дні перебування у шенгені і по всіх ваших паспортах.

 • Аліна

  Скажіть будь ласка.якщо батьки перебувають у Польщі і я хочу пої[ати до них у гості (мені 16) які документи для цього потрібні?

  • Oleksandr

   Біометричний паспорт,запрошення(неофіційне),гроші,квитки у дві сторони,страхування(бажано).

 • Олена Висоцька

  Підкажіть пожалуста, мій чоловік працює в Польщі по робочі візі,робота надаєте йому житло. Він запрошує мене до себе пожити по безвізу. Компанія надала документ в якому вказано що вони надають мені житло. В мене біометричний паспорт. Які ще документи потрібні для перетину кордону.?

  • Oleksandr

   Запрошення від чоловіка(неофіційне),гроші,квитки у два боки,страховка(бажано).

  • Олена Висоцька

   Скажіть ще таке а якщо ми ще не оприділилися коли і чим буду повертатись назад то чи можна без зворотнього білету ?

 • Денис

  Підскажіть будь ласка,я працюю в Польші,я хочу щоб до мене приїхала сестра якій 16 років,в мене питання,скільки вона може перебувати в Польші мінімум та максимум,які документи їй для цього потрібні???

 • Олена Висоцька

  Скажіть ще таке а якщо я ще не оприділилась коли назад буду їхати(не візьму ж я білет на три місяці наперед), то чи пропустят?

  • Oleksandr

   Прикордонник має право відмовити вам у в’їзді.Як поступить?Невідомо.

 • Олена Висоцька

  А якщо ми ще не оприділилися з датоб повернення? І можливо що ми будемо повертатися автомобілем, то в такому випадку можна без зворотнього квитка???

  • Oleksandr

   Є чітке правило і я вам його написав.Перше запитання на кордоні:куди ви їдете,з якою метою і на який термін?

 • Олена Висоцька

  На якій мові повинне бути неофіційне запрошення в Польщу,чи потрібно вказувати терміни перебування,і дату приїзду(або оформлення запрошення)

  • Oleksandr

   Бажано польською мовою,але може бути написане і українською.
   В запрошенні потрібно вказати де ви будете проживати,хто вас запрошує і на який термін,телефон для контакту(запрошуючого).

 • Theodore Temper

  Вітаю! Хочу навідатись до Польщі, з метою відвідати концерт. Поїздка приблизно на два дні, поїздом зі Львова. Є біометричний паспорт, та певно будуть білети туди і назад. Чи потрібні ще якісь документи? Дякую.

  • Eugenia Karuk

   Нужна бронь жилья, в котором будете жить.

   • Oleksandr

    А також гроші і квитки на концерт

 • lock dog

  Піскажіть , в офіц. запрошенні помилково написали серію закордонного не біометр. паспорту, їхати хочу по біометричному. Потрібно переробляти запрошення чи можна так і везти два паспорти… дякую.

  • Надя Дяченко

   Також цікавить відповідь на це запитання

 • Tetiana Melnykova

  Доброго дня
  Дайте відповідь на таке питання може хтось знає
  Подали всі документи на біометричний паспорт але потім виявилось що в українському паспорті є помилка в призвещі
  Тепер біометричний паспорт буде с помилкою
  Скажіть будь-ласка як можна зупинити виробництво біометричного паспорту і подати нові документи с правильним прізвищем
  Куди можно звернутись ? Чи можно подати нові документи на паспорт не чекаючи першого ?
  Тому что введілени де подавались документи на паспорт нічного не сказали

  • Poleg

   Я вообще не понимаю какая разница з помилкою паспорт или нет. Украинский паспорт все равно за границей никому не интересен.

   • Tetiana Melnykova

    Думаю помилка в паспорти це вже не добре і рано чи пізно це треба виправити
    В моему випадку потрібно вірне прізвище

  • Oleksandr

   Вам потрібно спочатку привести український паспорт в належний вид,а потім подавати документи на закордонний.
   Зараз нічого не можливо зупинити.
   Подаючи документи на виготовлення нового закордонного паспорта,використаєте уже оновлений внутрішній паспорт.
   Старий закордонний(з помилкою)при цьому анулюють і вилучать.

   • Tetiana Melnykova

    Дякую за відповідь

   • bb

    і не тільки паспорт, починайте зі свідоцтва про народження своє та батьків. Тут контролюють усе і розмір бюстгалтера.

    • Oleksandr

     Помилка в паспорті,а не в свідоцтві про народження.Свідоцтво батьків тут взагалі ні до чого.Решта-просто недоречна фантазія.

  • bb

   те саме і ми мали, москалята поперекладали на свій манер /нік/ замість /ник/, а довідку про несудимість взагалі 50 на 50, українською та москальською. Мали щастя що перекладач сам з України.

 • Христина Муравська

  Доброго дня. Скажіть будь ласка,
  мій хлопець працює і проживає офіційно в Польщі, якщо я разом з ним поїду до Польщі (автомобілем),вертатись планую також машиною, термін перебування планую місяць, що мені понадобиться на кордоні окрім паспорта і коштів?

  • Oleksandr

   Бажано мати страховку,або кошти на можливі медичні затрати.
   Ну і ,звичайно,хлопець повинен вказати місце вашого проживання у Польщі.

   • Христина Муравська

    страхівка є, якщо він буде зі мною їхати чи потрібне запрошення на проживання? Чи достатньо йому самому все пояснити..

    • Oleksandr

     Він може вказати місце вашого проживання і пояснити на основі яких документів він сам там проживає.
     Ну і,звичайно,наявність у вас біометричного паспорта.

 • Юлія Брускова

  Доброго дня! Підскажіть будь-ласка, їду до Польші по запрошенню родичів. Які документи мені потрібно мати, чи потрібна страховка і скільки коштів потрібно мати?

 • Інна

  Скажіть, будь ласка,проживаю в Барселоні,хочу щоб батьки прилетіли в гості,якщо я напишу в довільні формі запрошення батькам,та напишу що фінансування їх беру на себе,чи потрібно підтвердження моїх доходів в Іспанії?

  • Oleksandr

   Для фінансування батьків потрібно робити офіційне запрошення.

 • Ярослав

  Доброго дня. Я студент-випускник польського вузу, проте річна студентська віза закінчується 29 вересня. Чи зможу я виїхати по цій візі, а в’їхати по безвізу, бо маю ще справи у вузі в жовтні. Якщо так, то які документи потрібно мати для перетину кордону. Дякую.

 • Роман Козира

  Доброго вечора. Моя сестра студент проживає в гуртожитку у Норвегії, у якому вигляді має бути запрошення? Довільне чи офіційне? Якщо довільне то на якій мові ( я буду перетинати кордон з Польщею) , та що має бути вказано. Також, чи потрібно мені 50 євро на день?

 • Леся

  Доброго дня! В мене таке питання. Я вийшла заміж за громадянина Чешської республіки в Україні. Він виїхав за кордон, а я ще чекаю на паспорт, бо міняла призвіще. Які документи мені потрібно мати при собі, щоб поїхати до нього, (звістно, коли дістану паспорт). Ну і щоб там вирішити питання з документами.. Мені потрібно від нього запрошення чи досить свідоцтва про одруження? І чи треба щоб був перекладений до чешської мови? Дякую!

  • Eugenia Karuk

   Нужен только паспорт.

  • Вікторія Ящишин

   Така ж сама ситуація але чоловік словак…чекаю закордонного біометричного паспорта звісно на нову фамілію..вот тільки незнаю що там на кордон потрібно.які документи..Але свідоцтво про дружня маю апостелізоване і перекладене на словацьку

  • bb

   обовязково а то ще й з апостильом, та офіційним перекладом на чеську мову.

 • Оксана

  Добрий день. У мене до вас таке питання. Якщо у нас португальське гражданство але на даний час ми проживаемо и працюемо у Франции и хотили б щоб до нас в гости приихала моя мама. Яки ий потрибни документи крим биометричного паспорта? И як це -официйне запрошення и на який мови у даному випадку воно повинно бути

  • Eugenia Karuk

   Документов никаких кроме загранпаспорта. Нужны деньги на билет и бумажка с вашим адресом.

 • Анна

  Доброго дня. Я хочу поіхати в гості до родичів в Португаліі на кілька тижнів, мeні потрібно відкривати візу? Якщо так, то на який тeрмін відування краіни нe потрeбує відкриття візи?

 • Алла Косецька

  Добро дня! Моя мама хоче поїхати на похорон родички до Словаччини, дізнались тільки сьогодні, а 9.10. вже потрібно бути там. Чи можна поїхати маючи тільки біометричний паспорт????

  • Eugenia Karuk

   Кроме паспорта нужны деньги на билет. А так может ехать.

  • bb

   та хоча б, 450 євро на особу, на місяць перебування. Аби ви тут не жебракували.

 • Жанна Алзобі

  Скажіть будь – ласка, яку потрібно страхівку для виїзду в Європу по біометричному паспорті?

 • Жанна

  Доброго дня! Скажіть будь- ласка, яку страхівку потрібно робити для виїзду в Європу по біометричному паспорті, і де її можна зробити?

  • Більшість страхових компаній та банків можуть оформити таку страхівку.

 • Bogdan Soltys

  Доброго дня! Підкажіть будь ласка. Мій друг поїхав до Польщі по безвізовому режимі, (без запрошення сказав на кордоні що по закупи) і пробув там 10 днів і тепміново потрібно повернутись на Україну. Запрошення де він працює ще незробили а їхати треба додому терміново, ЩО РОБИТИ?

  • Iaroslav Varnavskyi

   Ехать домой – его выпустят без проблем.

 • Артем Мендело

  Добрый день!!Подскажите пожалуйста,работаю сейчас в Польше официально, виза уже закончилась подал документы на карту побыта,стоит печать в паспорте,хочу поехать под Новый год в Украину,если до этого времени не получу карту побыта смогу ли я потом вернуться в Польшу по без визу,паспорт биометрический.Спасибо за ранние!

  • Oleksandr

   Краще дочекатися документів.З цією печаткою ви можете перебувати в Польщі до вирішення вашого питання(навіть після закінчення візи).
   Можете поїхати додому і потім в’їхати по безвізу,показавши печатку і вказавши мету-одержання документів.

  • bb

   а як тебе москалю туди пустили? Очевидно сталася якась помилка.

   • Артем Мендело

    Я с Украины так что прикрой ротик свой

 • Ірина

  Доброго дня! Хочу поїхати у гості до сестри у Швейцарію, які документи мені потрібно оформити, бо маю дитину віком трох років, і чи потрібно йому мати паспорт біометричний ?

  • Oleksandr

   Біометричний паспорт при безвізу потрібно мати всім(навіть немовлятам).

   • Ірина

    Дякую

 • Олена

  Доброго дня. Зібралася з мамою та своєю дитиною до Німетчини. Біометричні паспорти є, білети туди і назад є,дозвіл на дитину є. Підскажіть будь ласка чи потрібно оформляти медичну страховну – вона є обовьязковою чи ні?

  • bbb

   якщо я плачу щомісяця до цієї так званої здравотної поістьовні 150 євро і дістаю звідти 10 процентів а все інше мушу доплатити з власних коштів, так на що ви можете розраховувати за 50 євро туристичного страхування. Максимально вам дадуть 2 повязки та таблетку від болю, зупинити кров чи щось подібне буде коштувати 200-300 євро . Німеччина не благодійний фонд для чужинців. Наша пенсіонерка вже рік живе за 36 євро пенсії на місяць, медичне страхування яке і не використовує щомісяця 56 євро. Маю її відвезти під посольство? Ніхто на неї і не подивиться. Лишається одне, вбивати козлов ,,,

 • Oleksandr

  Ви писали,що у вас дочка в Польщі.Вона надає вам фінансування,проживання,страховку.Всі ці документи ви пред’явили на кордоні.А тепер пишете,що попередили прикордонника про свою подорож в Іспанію.
  То коли ви писали правду?Адже різниця величезна.

  • Nadejda Bessonnica

   Доброго вечора! Аж тільки що я побачила вашу відповідь-запитання… Але, краще пізніше… А взагалі, це нічого не міняє… Просто, я людина, яка привикла відповідати на запитання, а не ухилятися. Так от, що до того, “где правда, а где ложь”) В найпершому своему коментарі я описувала свої НАМІРИ і ставила запитання… Але я тільки одержала паспорт і збиралася в подорож, а НЕ ПОДОРОЖУВАЛА! і це дуже важливо! те, що я могла вам тут написати і щось не врахувати,- ДО поїздки! і те, що я вам відповіла, вже по поверненні в Україну! До речі, я вам дала відповідь, коли повернулася до України, саме так, як і було насправді, а ви вирішили щей повиховувати мене) замість того, щоб порадіти моїй удачі…
   Вибачте, але – дивна ви людина… якась “надприродня” прискіпливість у вас присутня… Ви дивитеся на людей, як на патологічних брехунів і цим самим провокуєте їх брехати – вам! До того ж, складний у вас характер, – все ускладнюєте) і це там, де все – просто… Ви шукаєте ствердження під товстим шаром невпевненності, коли істина – на поверхні… Ви (може не хочете), але ставите людину в незручне становище, щоб потішити своє его… От і все ) Вибачте ще раз, але своїми “підозрами” ви спонукали мене включити захисну функцію… Тим більше, враховуючи ваш непростий підхід до діалогу, може вам ще й піде на користь)

 • Natasha Morska

  Доброго дня.
  Дитині 16 років і вона має бажання самостійно відвідати Польщу на канікулах. Чи потрібно їй завірений нотаріусом дозвіл від батьків?

  • Oleksandr

   Ні

   • Natasha Morska

    Авіаквитка в обидві сторони і бронювання готеля буде достатньо?

    • Oleksandr

     Гроші і страховий поліс(бажано).

     • Natasha Morska

      Електронний страховий поліс підійде? Чи обовязково з мокрою печаткою?

     • Oleksandr

      Страховий поліс(оригінал).

     • Страховий поліс (медичний для подорожуючих) не входить до переліку обов’язкових документів тому він взагалі не перевіряється прикордонниками. Підійте в будь якій формі в якій вам його оформлять в банку. страховій компаніі і т. д.

     • Oleksandr

      Уважно читайте,що написано:страховий поліс(бажано).Або кошти на покриття медичних витрат за кордоном(розраховується на кількість днів перебування).

     • Олександр, я відповідав не вам.

      Ви знов вигадуєте якість несінітниці: ніяких окремих сум на покриття медичних витрат прикордонники (і т.з. шенгенський кодекс який ви так і не прочитали) не вимагають: є лише загальна сума грошей.

      Ця сума в кожній країні своя, її величина встановлюється національним законодавством і вона може бути прив’язана як до кількості діб які подорожуючий має намір провести в країні, так і мати якусь фіксовану велинку. От як раз в Польщі саме такі правила: або 300 злотих якщо перебування буде тривати меньше трьох днів, або 100 злотих на кожний день перебування якщо відвідини більше трьох днів. На кожного подорожуючього.

     • Oleksandr

      <>
      Це цитата з сайту польського посольства в Києві.
      Зайдіть на сайт і переконайтеся самі.
      Напевно поляки на сайті свого посольства в Україні пишуть ,,нісенітниці”???

     • Олександр, я вам дав посилання на документ МЗС Польщі на сайті консульства в Харкові.

      А ви знов переказуєте своїми словами щось що ви не зрозуміли :(

     • Oleksandr

      Ось вам скрін-шот сторінки.До чого тут ,,своїми словами”? https://uploads.disquscdn.com/images/5ce96486e3cd6cfacd882533baee96a8578b183251ef941c9e3d13ba53b08229.png

     • Я вам вище написав — закон від 2003 року вже давно не дійсний. Вчіть закони.

     • Хотів би відзначити що зараз в Польщі діє закон про іноземців від 12 грудня 2013 року. І в ньому немає нічого з того що ви намагаєтесь довести.

     • Oleksandr

      Я нічого не довожу,а слово в слово передаю інформацію,яка надрукована на сайті польського посольства в Києві.
      Подивіться скріншот сторінки-там немає жодного мого слова,а лише інформація,надана польською стороною. https://uploads.disquscdn.com/images/5ce96486e3cd6cfacd882533baee96a8578b183251ef941c9e3d13ba53b08229.png

     • Скільки раз вам треба повторити що ви розповсюджуєте недострвірну інформацію? Які ще посилання на офіційні джерела вам навести?

     • Oleksandr

      Відкрийте очі і прочитайте,що написано в скріншоті.
      Напишіть скаргу в Посольство Польщі в Києві і зазначте,що вони на своєму офіційному сайті розповсюджують неправдиву інформацію і вимагайте спростування.
      Я лише використав їхню офіційну інформацію і не додав жодного слова.

     • Вы даже не представляете, какие раздолбаи в посольстве могут работать =)
      И это Европа. А сталкивались ли вы когда-либо с посольством стран Ближнего Востока, Средней Азии или Африки? =)

 • Юлиан Прекрасный А.К.А. Юлиан

  Вітаю, таке питання.На данний час перебуваю в Польші за візою типу KRS, на початку січня спливає 180добовий термін перебування, хочу повернутись і відразу зробити біометричний паспорт та виїхати за ним. Чи можливо це, якщо так то на скільки часу я зможу перебувати?

 • Inna Khamiak

  Доброго дня. Мене цікавить питання я маю закордонний паспорт старого зразка і в ньому візу яка не входить в ЄС чи можу я зробити біометричний і проїжати країни по двох паспорта, тобто по Європі біометричному, а там де віза по старому, дякую

  • ОЛексій

   Так

 • Котовський

  для всіх хто змушений шукати роботу за кордоном, васвикористають на всі 200 процентів якщо працюєте через агентуру. Можете працювати і 24 години, доки не здохнете а при нещасному випадку від вас відмовляться як від бродячої собаки. Жодні соціальні чи медичні послуги. Якщо вам вдасться влаштуватися офіційно, так не зможете працювати по 24 години а тим кому за 50 з їхнім здоровям краще взагалі сюди не показуватись. А найгірше що вас використовують у боротьбі з тими хто тут живе і змушений працювати за копійки. Тому молоді люди втікають на Захід, де ціна праці відповідає витратам які людина винакладає при своїй праці. Я б запропонував скоріше приватизувати маєтки злодіїв в Україні, типу Гавакова чи жида Пороха, тай той яйцеголовий має досить накрадено. Всіх не пересадять та всіх не перестріляють, а ми тут в ЄС їхніх дегенератів будемо помалу ліквідувати. Вони вважають що за гроші все дістануть, Помиляються ,,,

 • Ірина

  Доброго дня. В мене питання щодо приїзду моїх дорослих дітей по запрошенню до мене. Офіційне запрошення 3bis готується майже 2 місяці, яке підтверджує, що всі витрати я беру на себе. А як з запрошенням в дозвільній формі? Що якщо прикордонники потребують у них наявність коштів? Це велика сума з розрахунку на 3-х осіб на місяць.

  • Oleksandr

   Фінансові гарантії ви можете надавати лише в офіційному запрошенні.
   На кордоні вони змушені пред’явити фінансові можливості для подорожі(готівка,чеки,карточка).
   Для кожної країни ця сума(на місяць і на три особи)різна,але в будь-якому разі це величезна сума. https://uploads.disquscdn.com/images/676cb20ff6db8bae068b93a302972da996a086873fed5485abdcad626ecd5a6f.png

 • Tolia Shmyhelskiy

  Доброго дня!
  Таке питання: дитина народилася в Іспанії, але громадянство України, в дитини також є право (документ) на проживання в Іспанії. Чи потрібна віза на звичайний паспорт?

 • Віталій

  Доброго дня. Не можу знайти відповідь своє запитання, можливо, хтось допоможе. Я виготовив літом третю шенгенську візу (категорія С) у паспорт сторого зразка, відкрили на 5 років. Недавно повернувся з Польщі із вичерпаним лімітом перебування (90 днів). Згідно правил даної візи повернутися назад я зможу через 90 днів. Я виготовив другий паспорт, біометричний. Питання полягає в наступному, чи можу я використати безвізовий режим у біометричному паспорті відразу ж після того, як повернувся по старому паспорті, в якому шенгенська віза? Як діє правило 180/90 у даному випадку. Дякую

  • Ні. Будуть рахувати дні і по візі, і по безвізу.

 • Тетяна

  Доброго дня. Родичі живуть в Польщі і запросили мене до себе на Різдво. Маю біометричний паспорт, страховку і квитки (туди і назад). Запрошення від них по електронній пошті буде достатньо? Чи потрібно ще якісь документи (житло вони наймають)

  • Nina Razumenko

   Тетяно, як ви з”їздили? Чи вистачило запрошення по електронній пошті? Цікавить це питання.

 • Yulia Depp

  Доброго дня, я хочу поїхати у Польщу на три тижні, що для цього мені потрібно мати з собою, аби пропустили без проблем?

  • біометричний паспорт
   в довільній формі підтвердження бронювання житла, або запрошення від тих до кого ви їдите, або план вашої поїздки
   гроші з розрахунку 75 злотих на сутки готівкою чи на картці чи в випадку якщо вас запрошують то оплачують перебування – потрібне підтвердження від запрошуючеї сторони (див. попередній пункт)

   Перше перевірять обов’язково, друге і трете можуть просто спитати, а можуть і перевірити – тож забувати про це не варто.

 • Владимир Филипьев

  Доброго дня, я хочю поїхати в Польшу на 14 днів, буду їхати з другом далекобійником,друг буде як водій, я виходить як турист так же??? в мене є біометрични паспорт, скільки мені з собой теба брати коштів??? які треба документи ще????

 • Ігор Труш

  Доброго дня.Цікавить таке питання.Чи потрібно при подачі документів на біометричний паспорт ,платити якісь кошти для того щоб залишили старий закордонний паспорт.

  • Maksym Kozub

   Ні, зараз уже не треба за це платити. Я восени 2017 року так отримував, старий закордонний паспорт (ще чинний) просто залишився у мене. Здається (але точно вже не пам’ятаю), треба було десь у паперах зазначити, що він у мене є.

  • Роман Буй

   Нічого платити не потрібно

 • Сергій

  Доброго дня! Працював в Польщі 6 місяців по візі, віза закінчилась, умову о праці маю до кінця року. Чи можу я по безвізу поїхати і допрацювати до кінця року? Роботодавець тільки за. Чи варто на кордоні говорити що їду працювати?

  • Alla Carmen

   Роботрдавець, звичайно, буде за, бо йому не прийдеться платити за Вас податки, тому що Ви будете працювати нелегально решту часу по умові о праці. Він мав зробити Вам зезволення від воєводи. В іншому випадку Ви не зможете працювати офіційно.

 • Домашний Стендап

  Как мне лучше и быстрее всего попасть во Францию? Могу я через Польшу по бла бла бла кар, с заграничным биометричным паспортом ехать? Ньюанс на кармане 150 уе, на билет обратно.

  • Oleksandr

   А бронь готелю,а кошти на перебування у Франції?

 • Zhanna Gerebka

  Доброго дня! Скажіть будь ласка хочу їхати в Париж машиною з чоловіком двома дітьми і батьком до сестри на новорічні свята,але нажаль запрошення вона мені зробити невзмозі тому що мала квадратура квартири хоч вона і 3 кімнатна.Що робити і чи будуть проблеми на Польській границі???

 • Veronika Shunkarenko

  Доброго дня! Працюю офіційно в Польщі і через декілька днів закінчується робоча віза, і я повертаюся в Україну, мене цікавить чи я одразу зможу виїхати за кордон по біометричному паспорту, як турист чи мені всетаки потрібно чекати деякий термін в Україні, оскільки я пів року перебувала на тереторії Польщі?

 • Володимир

  Доброго дня! Працював офіційно в Польщі і закінчилась робоча віза, і я повернувся в Україну, Мене цікавить чи я одразу зможу виїхати за кордон по біометричному паспорту, як турист чи мені все-таки потрібно чекати деякий термін в Україні, оскільки я пів року перебувала на території Польщі? Паспорт ще тільки робиться, в Україні буду більше місяця

  • Oleksandr

   Можете їхати.Підрахунок 90 днів на пів-року не стосується перебування по національній візі D.

   • Володимир

    Добрий день! Саме основне як того кордона перетнути, паспорт то ще пустий буде, хоча звичайний теж собі залишив, їсти не просить.
    Може якусь іншу мету подорожі вказувати? Так я не зможу йому брехати, після пари запитань все одно заплутаюся.

  • Poleg

   Я как бы не хочу расстраивать, но любой биометрический паспорт, который “робиться” сейчас Вы будете ждать гораздо больше чем думаете.

   • Володимир

    Да оно то и не к спеху совсем, пусть делают сколько хотят, срочный паспорт около двух месяцев, с*ки.
    Просто Вы говорите выше, что на работу не пустят после визы Д, получается это дело только воевудой перекрывать, а в том то и дело, что я хочу поехать по безвизу на прошлую работу и там уже ждать приглашение, параллельно работая. Как же тогда поступить? Как границу-то пересечь?

    • Poleg

     Легально – по новой визе D или как турист по безвизу.

 • Валерій Телятник

  Доброго дня! Я буду перетинати кордон із рідною сестрою.(Вона офіційно е громадянкою Німеччини та проживае в Німеччині). Приїхала на День Народження мами. Я буду їхати до сестри в гості .Мое запитання: які документи потрібні ,крім біометричного паспорту потрібно мені?

  • Poleg

   В принципе – никаких, хотя я бы страховку взял.

   • Maksym Kozub

    Я бы её взял даже не потому, что на границе теоретически могут проверить (хотя у меня, насколько помню, за много лет никто не смотрел, а я до войны ездил в разные европейские страны довольно часто), а просто на случай, если, не дай Бог, возникнут какие-то реальные острые проблемы со здоровьем.

 • Мар’яна

  Була в польщі 6м.приїхала зробила новий біометрія
  чи можу я їхати на роботу чи повинен пройти коридор 6м.?

  • Poleg

   Смотря какая виза. По биометрическому без визы работать нельзя.

   • Oleksandr

    Робота в Польщі без робочої візи по біометричному паспорту
    А тепер довгоочікувана відповідь на ваші запитання стосовного того, чи можна працювати в Польщі, перетнувши кордон по біометричному паспорту (без робочої візи). Отож, так, завдяки безвізу України з ЄС, українці за наявності біометричного паспорта мають право працювати в Польщі без робочої візи. Проте для цього вони мають мати всі необхідні документи і чітко дотримуватись розробленої процедури, повідомляє strazgraniczna.pl.

    Українець, який їде на роботу в Польщу, повинен мати заяву від роботодавця про намір працевлаштувати іноземця (Oświadczeniе о zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) з прописаними умовами праці, терміном та зарплатою, або дозвіл на працю (zezwolenie на práce). Проте можливий і інший варіант: ви можете виїхати в Польщі по безвізу без дозволу на роботу, і вже там (в Польщі) знайти собі роботу і працювати абсолютно легально, при умові, що ваш роботодавець зареєструє в Повітовому бюро заяву про намір працевлаштувати іноземця чи оформить вам дозвіл на працю.

    • Poleg

     Хочу заметить, что это применимо только к упрощенному порядку найма иностранцев (сезонная работа) и регулируется распоряжением Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 21 kwietnia 2015 r.

     • Oleksandr

      З 1червня 2017 року діють нові правила

     • Poleg

      Я тоже умею читать страницу, которую Вы скопипастили. Распоряжение о котором я говорил никто не отменял, а Вы рассказываете о законе, который налагает дополнительные ограничения.

     • Oleksandr

      Не обмеження,а доповнення і уточнення

     • Poleg

      Закон не может дополнять и уточнять распоряжения, это априоре невозможно.

   • Мар’яна

    в Польщі можна..нижче з сказано.я за інше питаю

    • Poleg

     Там написано для людей, которые просто едут в Польшу в безвизовом режиме 90/180 и не были там в течение прошедшего полугода. В этом режиме работать можно при условии оформления необходимых документов. Если Вы работали прошлые 6м. в Польше, то никто Вам такие документы на биометрию не оформит.

     • Oleksandr

      Якщо минулі пів-року ви працювали по ,,біометрії” без візи-так.
      А якщо ви працювали,відкривши національну візу D-ніхто не забороняє вам після цього працювати ще 90 днів в рамках безвізу.Звичайно оформивши усі необхідні документи.

     • Poleg

      В этом посте написана полная чушь. Советую перечитать польское законодательство и понять почему так сделать невозможно. 9 месяцев в году нельзя работать в Польше по комбинации D05 и безвиза, как это Вы придумали основываясь на вольном трактовании Интернетовских статей.
      Пока Вы не прочитаете распоряжение о котором я говорил в оригинале Вам мудрость не откроется. Там четко сказано 6 miesięcy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. И не надо выдумывать ересь, противоречущую как польскому законодательству так и здравому смыслу.

     • Oleksandr

      З 1 червня 2017р.:
      Ключова зміна при прийомі на роботу в Польщі тимчасового працівника полягає в тому, що агенція тимчасової праці в Польщі відтепер може направляти такого працівника для роботи на конкретного працедавця на максимальний загальний період у 18 місяців протягом трьох років (36 місяців).

     • Poleg

      Вы так и не поняли вообще ничего из законодательства и не собираетесь его читать. 18 месяцев из 36 это дополнительное ограничение на агентства и “максимальний загальний” период как раз и состоит из трех периодов по 6/12 месяцев. Если Вы думаете, что можно в Польше непрерывно работать 18 месяцев, то мне искренне жаль тех людей, которые это читают и верят Вам – их завернут даже когда они после D05 предъявят биопаспорт и озвучат цель визита – работать. Больше спорить я не буду – умные люди и сами разберутся, а дурных стражи граничные не пропустят.

 • Maria Popel

  Скажіть, будь ласка, чоловік перебуває у Польщі по безвізу 3 місяці, чи може він одразу, оформивши робочу візу поїхати на роботу, чи має 3 місяці перебувати в Україні і лише потім в’їжджати по робочій візі ?

  • Poleg

   В общем случае по любой визе D он может сразу ехать в Польшу.

   • Maria Popel

    Сразу ехать на 3 месяца или на 6 ?

    • Poleg

     Это неважно, безвиз не пересекается с визами D в общем случае. Поэтому на сколько ему D выдали на столько и может ехать.

     • Maria Popel

      Огроменнейшее Вам спасибо !

 • Maria Melnyk

  Підкажіть будь ласка, Маю біометричний паспорт і карту поляка, хочу їхати на роботу у Польщу, чи мені треба запрошення? як що ні то на скільки часу я можу залишитися на роботу?

  • Poleg

   Зачем ехать в Польшу по безвизу если на основании карты поляка можно получить бесплатную долгосрочную визу?

   • Maria Melnyk

    просто у мене біометричний паспорт, я думала на нього візу не роблять.
    хіба можна на біометричний паспорт зробити візу?

    • Poleg

     В него не ставят шенгенскую визу, а я говорил про национальную. Просто въезд по биометрии всегда не более 90/180, даже для работы.

     • Maria Melnyk

      в такому разі,в мене лише одне запитання, (я в цих справах новенька, тому багато чого не розумію). Я маю лише біометричний паспорт, жодного іншого закордонного, чи можу зробити національну візу на біометричний? Чи на біометричний взагалі не можна робити візи?

     • Poleg

      На основании карты поляка визу поставят в любой паспорт.

     • Maria Melnyk

      дуже дякую за інформацію. таку візу я зможу зробити у консульстві?

 • Anton Savyn

  Маю біометричний паспорт і маю штамп що чекаю карту побуду візи немає можу вїхати по безвізу до польші. Як що так то які документи потрібні?

  • Poleg

   Никаких.

 • Natali Vikol

  Чи можна мені їхати в Італію з ID-карткою і з викликом який прийде з Італії? Чи все ж таки треба робити закордоний паспорт ?

  • Poleg

   Если поедете, то на границе развернут.

 • Igor Góra

  Доброго дня! Я працював у Польщі легально, роботодавець зробив у воєвуди запрошення на три роки які потрібно документи на подачу національної візи до візового центру?

 • Артём Смрнов

  я хочу поехать к знакомому в Австрию, он не гражданин Австрии и не может выслать мне приглашение,могу ли я поехать без приглашения?

  • Poleg

   Как хотите.

   • Артём Смрнов

    На таможне меня пропустят?

    • Poleg

     Конкретно для таможни – это зависит от того сколько алкоголя и сигарет Вы возьмете с собой. Если ящик, то не пропустят.

 • Наталя Кухарська

  Доброго дня, підкажіть, їду до друзів в Італію на два дні, по біометричному паспорту, як має виглядати запрошення від них, може бути копія чи оригінал, воно може бути довільної форми, чи по такому зразку як подають в посольство ?

  • Poleg

   На два дня? Я бы не заморачивался с официальным приглашением, просто адрес и имя.

 • Анатолий Мамуня

  В мене прострочена віза в біометричного паспорті чи випустять мене по безвізу

  • Oleksandr

   Яка саме віза?Скільки ви перебували?
   Випустять вас у будь-якому випадку.А наслідки-після відповіді на попередні запитання.

 • Tetiana Melnykova

  Добрий вечір
  Скажіть будь-ласка на таке питання
  Два роки тому моя подруга жила нелегально у Франції
  Повернувшись додому їй нічого не казали и ніяких штампів не ставили
  Вона отримала новий біометричний паспорт і відлетіла на Різдво у Францію
  Чому вона повернулась у Францію без проблем І як її випустили ?
  На мою думку вона порушила візовий режим і доступ на виліт закрито

 • Олена Зайченко

  Доброго вечора та вдалих свят!
  Що ближче до від’їзду – то страшніше
  і більше нагальних питань…
  Просвітіть, будьте ласкаві, хто має змогу.
  Є біометричний паспорт, але немає візи.
  Яка принципова різниця між “оświadczeniе” і “zezwolenie”?
  Чи з цими документами теж потрібно мати по 75 злотих на добу?
  І, знову ж таки, страховка… Яку й на скільки?
  Зібралась же на заробітки, то хотілось би витрат мінімальних.
  Як на новачка – інформації море,та така суперечлива…

 • Діана Лукинюк

  Доброго вечора! Хочу поїхати до Франції до чоловіка на 8 днів,який там працює)Маю біометричний паспорт.Чи потрібно мені бронювати готель,якщо я буду жити в чоловіка( він знімає квартиру)? Чи я просто можу сказати адресу квартири?і які ще документи потрібні?

  • Богдан Ворожбитюк

   Вам потрібне запрошення від чоловіка

 • Tetiana Melnykova

  Доброго вечора
  Скажіть будь-ласка на таке питання
  Для виїзду закордон
  Потрібно такі документи як
  Біометричний паспорт ,страховка (бажано турестичну ?) запрошення , білет туда та бронь назад и кошти
  Які потрібно документи ? Дякую

 • Giulia Slavych-Leskiv

  доброго вечора.скажіть буль ласка чи може прилетіти літаком моя мама в італію на 10дні відпочити по біометричному паспорту без резервації готелю бо проживатиме в мене

  • Наталя

   так,але ви повинні зробити їй запрошення щоб вона могла показати це запрощення на кордоні замість броні готелю

 • оля

  привіт , запитаннятаке- їду в афіни до сестри на 10 днів , є квитки туди і назад на літак , виліт з варшави крім біометричного паспорта і страховки мені щось ще треба? запрошення чи ще якісь документи?

  • Олексій

   У нас на Різдво нічого не спитали.

   Але можуть запитати все, що вказано у статті

 • Mykola Gutsuliak

  Підкажіть, чи потрібна страховка, якщо я їду на 2 дні з біометричним паспортом? Мета поїздки – відвідання конференції.

 • Любовь Сницаренко

  Доброго дня.
  Планую їхати з дитиною 1.5р. до Варшави на 1 місяць в гості по біометричному паспорту. Підскажіть будь ласка, чи потрібна страховка?
  Телефонувала в державну прикордонну службу, вони відповіли, що в Україні дивитися страховку не будуть. А щодо польської сторони – нічого сказати не можуть.
  Чи перевіряє польський кордон страховку??? Чи потрібно її робити?
  Дякую!

 • Наталя Єзерська

  Привіт. Хочу їхати з двома дітками в італію в гості.у нас у всіх біометричні паспорта. Але хочемо летіти літаком. Як і потрібно нам мати з собою документи.Дітям 7 і 2 роки.

 • Вова

  Таке питання маю на біо паспорті ще залишок візи хочу їхати по біо як мені зробити з тою візою

 • Gleb Lisyanskyi

  Доброго дня.
  Отримав біометричний закордонний паспорт у грудні 2015-ого на 4 роки, тоді ще не виповнилося 16 років.
  Таке питання: чи маю усі умови та можливості щодо перетину кордону, що мають ті, в кого біометричний закордониий паспорт на 10 років, чи є якісь обмеження для мене?