купити дешеві авіаквитки

За яких умов надається право перетинання кордону чоловікам з категорії заброньованих за підприємствами.

довідка з військомату

Під час дії правового режиму воєнного стану існують окремі вимоги щодо пропуску за кордон військовозобов’язаних осіб, заброньованих за підприємствами, установами, організаціями.

Тож, для підтвердження підстав щодо перетинання державного кордону України на виїзд з території України, крім документів, які передбачені законодавством для перетинання кордону на загальних підставах, така особа має також подати:

у разі виїзду у відрядження: 

документи, що підтверджують службове відрядження (постанова КМУ від 12 квітня 2022 р. № 440),

посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік (розпорядження КМУ від 8 серпня 1995 р.

№ 493-р) або витяг з наказу Міністерства економіки (згідно з пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2022 № 194).

у разі виїзду у відпустку:

посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік (розпорядження КМУ від 8 серпня 1995 р.

№ 493-р) або витяг з наказу Міністерства економіки (згідно з пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2022 № 194),

документи, що підтверджують відпустку. «Витяг з наказу про відпустку, де його керівник дозволяє перетнути кордон», – наголосив начальник відділу організації прикордонного контролю Західного регіонального управління ДПСУ полковник Ігор Матвійчук.

Зазначимо, що в умовах правового режиму воєнного стану здійснюється бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими держорганами, підприємствами, установами, організаціями, які задовольняють потреби Збройних Сил, інших військових формувань, населення, згідно з вимогами постанови Уряду від 03.03.2022 № 194 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану».

За якими документами можуть виїхати за кордон чоловіки, що є непридатними або обмежено придатними до військової служби?

Оцінити стан придатності може тільки військово-лікарська комісія, яка діє при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. Відповідно законодавець у ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» зазначає категорію осіб, які мають відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації. А постанова КМУ від 27.01.1995 № 57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» відповідно дає право перетину кордону цій категорії осіб.

Зокрема, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).

Відповідно на кордоні спеціально уповноважена особа буде вивчати, серед іншого, такі військово-облікові документи особи: тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, військовий квиток. В цих документах перевіряється розділ, в якому зазначено висновок військово-лікарської комісії про виключення з обліку за станом здоров’я з посиланням на відповідний пункт наказу.

Якщо це стосується військовозобов’язаних, які стоять на обліках в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки – наказ МОУ № 402 14.08.2008 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України» передбачає перелік хвороб, з якими громадян визнають особами з інвалідністю або тимчасово непридатними до військової служби. У воєнний час відстрочка від призову за станом здоров’я може надаватися призовникам на строк до 2 місяців. За медичними показаннями вона може бути продовжена.

Джерела

Корисні лінки

Карта і перелік країн відкритих для українців

Будьте в курсі останніх новин та важливих повідомлень

Підписуйтеся на розсилку та оновлення у соціальних мережах:
facebook.com/lowcostavia
telegram.me/lowcostavia
instagram.com/lowcostavia
twitter.com/lowcostavia