купити дешеві авіаквитки

Канада спроcтила видачу віз українцям! Як подати документи за програмою CUAET.

CUAET – канадсько-український дозвіл на екстрені поїздки.

18 березня у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну міністр імміграції, біженців та громадянства Канади Шон Фрейзер оголосив про запуск Канадсько-українського дозволу на екстрені поїздки (Canada-Ukraine authorization for emergency travel, CUAET) — одного із низки спеціальних заходів уряду Канади на підтримку народу України.

Програма CUAET передбачає надання українцям і членам їхніх сімей подовженого статусу тимчасового резидента й дозволяє їм працювати, навчатися та перебувати в Канаді, допоки вони не зможуть безпечно повернутися на батьківщину.

Українці можуть подавати заяву на безкоштовну гостьову візу (терміном до 10 років) та заяву на відкритий дозвіл на роботу і мають право перебувати в Канаді протягом 3 років на відміну від стандартного 6-місячного дозволу на перебування для звичайних відвідувачів.

Для українців скасована більша частина зборів за заяву на візу та її розгляд, зокрема візовий збір, плата за збір біометричних даних, плата за заяву на дозвіл на роботу й навчання, плата за подовження дозволу на перебування, працю та навчання.

Стосовно можливого безвізу: 30 березня Парламент Канади підтримав більшістю голосів скасування візового режиму з Україною, однак остаточне рішення має ухвалювати уряд і наразі ще нічого не затверджено.

Як подати заявку за програмою CUAET?

 • Перший крокзареєструйтеся та отримайте код запрошення на порталі IRCC та подайте заяву на отримання гостьової візи та відкритого дозволу на роботу в режимі онлайн через портал Міністерства у справах імміграції, біженців і громадянства Канади за лінком: portal-portail.apps.cic.gc.ca
 • Другий крокздайте біометричні дані. Якщо у заявника ще немає біометричних даних у досьє, уряд Канади запросить заявника надати їх (а саме відбитки пальців і фотографію) у візовому центрі. На цей час візові центри в Україні закриті. Візовий центр Канади у Львові відновив роботу. Можлива подача біометрії!
  Перелік центрів де можна здати біометрію.
 • Третій крок – нарешті, перш ніж буде схвалено заяви на отримання гостьової візи та відкритого дозволу на роботу, заявнику слід надіслати поштою паспорт до візового центру в Україні. Цю вимогу буде складно виконати, оскільки на цей час усі візові центри в Україні закриті. Враховуючи це, заявнику, можливо, доведеться надіслати паспорт поштою до візового центру за межами України і поїхати в такий центр, щоб забрати паспорт із гостьовою візою. Візові центри працюють у Молдові, Румунії, Австрії та Польщі, а також у багатьох інших країнах Європи.

Інструкції заповнення анкети

Детальна інструкція подачі заявки та заповнення анкети на отримання гостьової візи

У цій інструкції зокрема сказано, що заявники, які зараз перебувають в Україні можуть спробувати подати запит про звільнення від вимоги про надання біометричних даних, які потрібно долучити до заяви на отримання гостьової візи, а саме завантажити та надіслати лист-прохання, що розміщений на останній сторінці інструкції. Чи цей спосіб спрацює, нам невідомо.

Ще одна інструкція з заповнення анкети

Хто може подавати заяву на CUAET

 • громадяни України
 • члени сімей громадян України (будь-якої національності)

Члени сім’ї – це чоловік/дружина або партнер у цивільному шлюбі громадянина України, їхня дитина на утриманні, дитина на утриманні чоловіка/дружини або партнера в цивільному шлюбі, дитина на утриманні їхньої дитини на утриманні.

Переваги й особливості програми CUAET

Українці та члени їхніх сімей, які приїжджають до Канади з-за кордону:

 • можуть подавати заяву на безкоштовну гостьову візу і мають право перебувати в Канаді протягом 3 років на відміну від стандартного 6-місячного дозволу на перебування для звичайних відвідувачів
 • мають можливість подавати безкоштовно заяву на відкритий дозвіл на роботу разом із заявою на отримання візи, який дає можливість знайти роботу в найкоротший термін
 • у стандартних випадках без ускладнень термін розгляду електронної заяви на візу становить 14 днів із моменту отримання заповненої заяви
 • звільняються від вимог щодо вакцинації проти COVID-19 для в’їзду в Канаду, утім вони повинні виконати всі інші вимоги охорони здоров’я, що стосуються туризму, як-от щодо карантину й тестування (карантин для невакцинованих). За певних винятків усі туристи, які в’їжджають у Канаду, зокрема ті, що прибувають за програмою CUAET, повинні також використовувати застосунок ArriveCAN
 • за певних обставин звільняються від необхідності проходити медичний огляд для імміграції з-за кордону, але, можливо, будуть зобов’язані пройти платне медичне діагностичне обстеження впродовж 90 днів із моменту прибуття до Канади для перевірки на наявність інфекційних хвороб, про які необхідно повідомляти (рентгенологічне або прийнятне альтернативне обстеження й аналіз крові)

Для всіх українців і членів їхніх сімей

 • скасована більша частина зборів за заяву на візу та її розгляд, зокрема візовий збір, плата за збір біометричних даних, плата за заяву на дозвіл на роботу й навчання, плата за подовження дозволу на перебування, працю та навчання
 • заяви за програмою IRCC розглядаються у пріоритетному порядку
 • є можливість подавати заяву на постійне місце проживання за безліччю різних імміграційних програм і потоків, якщо вони відповідають критеріям
 • надається доступ до спеціального каналу обслуговування IRCC

Детально про програму CUAET на сайті Уряду Канади українською та англійською.

Остерігайтеся шахрайства. Програма CUAET є безкоштовною для українців і членів їхніх сімей. Тільки уряд Канади може попросити надати персональну інформацію або вирішувати, чи відповідаєте ви критеріям програми CUAET. Не існує представників чи консультантів, які б діяли від його імені.

Де купити авіаквитки в Канаду?

Авіаквитки можете шукати та купувати на tickets.lowcostavia.com.ua, на kiwi.com, а також на сайтах авіакомпаній.

Нижче наведено посилання для бронювання квитків з міст Європи в Канаду в один бік. У більшості варіантів реєстрований багаж не включений в ціну. Також зважайте на пересадки. Якщо у вас переліт різними авіакомпаніями (у яких немає взаємної угоди) то доведеться самостійно перереєструвати багаж (забрати-здати) в місті пересадки.

Для будь-якої пересадки в США потрібна віза США.

На найближчі дати ціни дуже високі, оптимально купувати за кілька тижнів наперед.

Корисні посилання

Інформація з урядового порталу Канади Сanada.ca:

Інші лінки: