купити дешеві авіаквитки

Довідки з архіву для нащадків переселенців планують зробити платними!

львівський архів платні довідки

Виготовлення довідки, необхідної для шенгенської репатріаційної візи планують зробити платним!

За повідомленнями у довідковій службі Державного архіву Львівської області, обробка запитів громадян щодо переселення їхніх родичів з території Польщі в Україну за період 1944-1946 рр планується проводити на платній основі.
Оплату за послуги планують ввести найближчим часом (орієнтовно з наступного тижня). Вартість виготовлення довідки буде приблизно 300 гривень.

Репатріаційна віза (шенгенська віза для родичів переселенців) – це повноцінна шенгенська віза, яку можуть отримати громадяни України, які були переселені з території Польщі за договором між ПКНВ та Урядом УРСР від 9 вересня 1944 р. та договором між Тимчасовим Урядом Національної Єдності і Урядом СРСР від 9 липня 1945 р.

Дані спрощення стосуються також дітей, внуків та одного з подружжя евакуйованих осіб, одного з подружжя дітей та внуків репатрійованої особи за умови представлення оригіналу документу, що підтверджує факт переселення з території Польщі на територію України їх батьків чи дідів, а також документу, який підтверджує їхні родинні зв’язки.

Виготовлення такої візи є доволі поширеним серед жителів Західних областей України. Для отримання шенгенської репатріаційної візи до стандартного набору документів потрібно також додати документи, що підтверджують родинні зв’язки та факт примусового виселення. Підтвердженням факту переселення якраз і служить офіційний документ, виданий державним архівом України. Виготовлення цієї довідки колись займало тиждень часу, але в міру збільшення кількості охочих цей час збільшувався.

Декілька місяців тому на сайті Державного архіву Львівської області з’явилося повідомлення:

У зв’язку із надходженням великої кількості запитів громадян, щодо переселення їхніх родичів з території Польщі в Україну за період 1944-1946 рр. та недостатньою кількістю штатних одиниць в архіві, термін виконання архівної довідки – 3 місяці. Вибачте за незручності.

Адміністрація

Як свідчать відгуки людей, виготовлення довідки могло тривати і 4 місяці.

Сподіваємося, що введеня оплати за послугу виготовлення довідки сприятиме скороченню часу очікування.

До офіційного запровадження оплати за виготовлення довідки ви все ще можете подати заяву безкоштовно.

Поділитися у соціальних мережах
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Вам також може сподобатися ...

 • Aqualub Lub

  Ну звичайно, це так по-державницьки, з турботою про свій народ. Мало того, що архіви утримуються за рахунок народу, так ще й архіви у вдячність будуть той народ обдирати.

 • Олег Цюцяк

  Підкажіть,будь-ласка,довідка повинна бути обовязково із Львівського архіву? Якщо переселений дідусь із Монастириська,чи можна шукати довідку в Монастириську чи Тернополі? Може там простіше її зробити?

  • Oleksandr

   Всі документи зібрані у львівському архіві,можете не сумніватися.

  • зоряна

   в тернопільському архіві є довідки тільки на голову родини -тобто якщо ваш дідусь був переселений дитиною то на нього ви можете взяти довідку тільки в львівському архіві .А якщо він був головою родини як наприклад мої діди 1897 і 1914 року народження то в тернопільському архіві я брала довідки буквально за 2 тижні.а от уже на мого тата і маму які були переселені дітьми довідки є тільки у Львові

 • Vitaliy Yeliashevskyi

  Мені довідку виготовляли 6 місяців (

 • Oksana Pidhurska

  чекала на довідку 5 місяців

 • Dana Kvintiuk

  запланована дата виїзду повинна співпадати з останнім днем бронюванні у готелі чи не обов’язково?

  • Oleksandr

   Ви їдете на три дні,а візу просите на два роки.Отже запланована дата виїзду буде через два роки,а не через три дні.А бронь готелю-на три дні.

 • Ihor Melnik

  Хтось може підсказати що ще окрім візи дає ця довідка?

 • Nozhak Victor

  253 грн. коштує ця довідка + 8 грн. комісія банку.. Черги в архіві просто нереальні. Обіцяли зробити довідку за 1,5 місяця.

  • А як зараз виглядає процедура замовлення довідки? Спочатку оплата, а потім подача заяви?

   • так. подавав 2 тижні тому. в черзі на подачу було 5 людей. взяв реквізити для оплати, заплатив, віддав заяву в архів і чеки – сказали чекати 2 місяці, швидше в них не передбачено..

 • Віра

  Скажіть будь ласка якщо робити візу для себе, чоловіка та батька то достатньо оригіналу однієї довідки, а потім робити копії чи у архіві просити відразу ж три копії?

  • Oleksandr

   При подачі приймуть лише оригінал.Будете подавати в один день разом-жодних проблем.

 • Svitlana

  Скажіть,будь-ласка,якщо робити для себе і чоловіка візу,чи можна на одну довідку з архіву на його імя,(і це родичі з його сторони),чи ОБОВЯЗКОВО має бути ідентична тільки на моє імя?
  Чи не буде потім при подачі документів проблем?

  • Вова

   Можна і на довідку чоловіка…..Моя сестра так робила собі документи

 • Svitlana

  Чи можу я подавати на документи у Львові,якщо прописана в Ів.франківській обл.,але проживаю і працюю офіційно в Львів.обл.?

  • Oleksandr

   Ви можете подавати документи у Львові,Ів.Франківську,або Ужгороді.

 • Ірина

  Ваш архів видає копію про народження батька!!!Родився в Польщі 1918 рік і був переселенцем,чи потрібно писати в Польский архів??

 • Андрій

  А як отримати бланк , щоб заповнити і відіслати поштою? Як проводиться оплата?
  Тернопіль.

 • hi2man

  Вибачаюсь наперід , що багато написав ! Просто назбиралось багато запитань , які потребують Вашої допомоги і консультації !!! Завчасу дякую !!!

  1.) Скажіть будь-ласка , якщо я проплачував реєстрацію 18х2Євро на 2-гу Шенгенську візу (шоппінг), за себе і за дружину разом , чи можемо ми реєструватись і подавати документи окремо ?
  В Кредо-Банку порадили сімейну проплату , номер мобільного на обох квитанціях (моїй і її ) – дружини (1№ тел.), проте жінка хоче подавати раніше , я через місяць !!! Чи зможу я потім зареєструватись окремо із мобільного номера дружини , і чи маю я право реєструватись через місяць ???? Бо з 3-го жовтня змінились правила , і оператори Колл-центру передзвонюють самі , і читав на форумах що , якщо передзвонюють вдруге – то ставлять на любу дату автоматично , без вибору ???

  2.) Прошу проконсультуйте на рахунок спрощення (Візи для переселенців ) !!!
  Мого діда примусово виселили з Люблінської області , є довідка з Львів. архіву .
  Напишіть будь-ласка , чи може моя дружина робити собі таку ж візу ???
  (3-тє покоління – подружжя внуків ) ??? А також , для яких років переселень діють данні спрощення (січень чи вересень 1944р. і по який – липень 1945р. , чи по 1947-1948рр ???)

  І скільки подружь внуків чи дітей , можуть робити ці візи ??? Бо на сайті Візового Центру пише неоднозначно :
  Дані спрощення стосуються також дітей, внуків та одного з подружжя евакуйованих осіб, одного з подружжя дітей та внуків репатрійованої особи за умови представлення оригіналу вищезгаданого документу, що підтверджує факт переселення з території Польщі на територію України їх батьків чи дідів, а також документу, який підтверджує їхні родинні зв’язки.

  І якщо у нас лише по одній візі взагалі (разова Шенген Шоппінг 7 днів), на який термін нам видадуть Репатраційну ???
  на термін:

  a) 2 роки, в разі відсутності попередніх шенгенських віз;
  b) 5 років, в разі наявності щонайменше однієї шенгенської візи, яка використовувалась згідно із законами країни (країн) ЄС, яка відвідувалась.

  Якщо в Архівній довідці пише один рік ( справжній рік народження діда ) , а в свідоцтві про народження видане СССР – дід на рік молодший
  (ПІБ батьків в свідоцтві і архіві , + місце народження в Польщі і дідові ініціали – однакові !!! )
  Як правильно писати заяву до Консула , щоб пояснити причину відмінності (СССР) ! Метрика діда (свідоцтво в польському архіві) !

  • Олена Гапик

   чому ви витираєте коментарі??????????? модеатор витирає невигідні коментарі
   де моя відповідь????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 • hi2man

  3.) Чи підходить бронювання готелю з Букінг-ком , і яких данних буде достатньо :
  1) № бронювання ,
  2) пін-код ,
  3) адреса готелю і № телефону , поштовий індекс ,
  4) gps-кординати ,
  5) карта Гугл-мапс з його розташуванням (в роздруківці) ,
  6) мої дані – Прізвище та Імя

  7) сума має бути в злотих чи в гривнях ?????

  8) дата і час вїзду/виїзду
  9) умови і порядок проживання

  10) в умовах готелю – БЕЗ ПЕРЕДПЛАТИ та з можливістю БЕЗКОШТОВНОЇ АНУЛЯЦІЇ (готелю надані мої персональні данні + прикліплена кредитна картка ) ??????
  11) Обовязкова моя адреса е-мейл скриньки ???

  12) Чи повинне бути оплачене бронювання наперед 50%…- ????
  13) Роздруковане Підтвердження бронюння на Шенген-візу , чи потрібно скріншот листа на електронну адресу (якщо потрібний , то в якому вигляді… ????)

  4) Міф чи Правда !!!???
  У випадку , якщо при подачі документів у Візовий Центр – всі данні правдиві , проте є незначні помилки в анкеті , чи не всі сторінки ксерокопій , не вистачає якої довідки і т.д.

  То документи більше не приймуть , і кошти за реєстрацію і візовий збір – людина втратить ??

  5) Якщо дружина безробітна , не має права власності на землю чи автомобіль . Чи вистачить моєї гарантії – Спонсорський лист і рух коштів ???
  Чи потрібно ксерокопія будинкової книги з припискою (повністю всі сторінки ???),чи достатньо відмітки прописки в українському паспорті ???

  6) Який офіційний мінімум коштів має бути пред’явлений на кордоні для поїздки до 4-рьох днів (по форумах 100 доларів чи Євро ), бо пишуть , що 300 Злотих буде недостатньо , хоча у Віснику Законодавчих Актів Республіки Польща (Варшава 9 березня 2015р Постанова 326, розпорядження Міністра внутрішніх справ від 23.02.2015р) – 300 Злотих !!!
  А в параграфі 3 – пише , що достатньо 200 Злотих , якщо ви прибули із сусідньої держави Республіки Польща (не країни ЄС),(з ЄС – 2500 злотих)!!! Тобто з України !!!
  DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (WARSZAWA 9/03/2015 POZ. 326)

  7) В закордонному паспорті – приписки не має ! Скажіть як знати її офіційну транслітерацію :
  Наприклад (різні сайти пишуть ): Manevychi чи Manevichi ??? Чи не буде помилкою одна буква в чеку-фактурі ???
  Хоча зміст і назва зрозумілі , проте відрізяються букви «Y» чи «І» !!!

  • Volodymyr Yurah

   3.) Чи підходить бронювання готелю з Букінг-ком , і яких данних буде достатньо :
   1)-6) Так, Прізвище та Імя повинно бути таке саме як і в закордонному паспорті

   7) сума має бути в злотих чи в гривнях ?????- все рівно

   8) дата і час вїзду/виїзду – залежить від дати подачі документів на візу( наприклад, дату подачі Вам назначили на 1 квітня, тоді бронюйте готель на 1 добу на 14 квітня. Це і буде Вам дата першого вїзду в Польщу, і з цієї дати Ви отримаєте візу )
   9) умови і порядок проживання – не важливо

   10) в умовах готелю – БЕЗ ПЕРЕДПЛАТИ та з можливістю БЕЗКОШТОВНОЇ АНУЛЯЦІЇ (готелю надані мої персональні данні + прикліплена кредитна картка ) ?????? – неважливо, можна і без кредитної картки.
   11) Обовязкова моя адреса е-мейл скриньки ??? – так( на неї вам прийде підтвердження бронювання – яке ви і зможете роздрукувати)

   12) Чи повинне бути оплачене бронювання наперед 50%…- ???? – ні
   13) Роздруковане Підтвердження бронюння на Шенген-візу , чи потрібно скріншот листа на електронну адресу (якщо потрібний , то в якому вигляді… ????) – ні

   4) Міф чи Правда !!!???
   У випадку , якщо при подачі документів у Візовий Центр – всі данні правдиві , проте є незначні помилки в анкеті , чи не всі сторінки ксерокопій , не вистачає якої довідки і т.д.

   То документи більше не приймуть , і кошти за реєстрацію і візовий збір – людина втратить ?? – ні, ксерокс можна у центрі доробити, а у випадку якщо наприклад довідка застаріла і потрібно переробляти, то потрібно заповнити анкету на повернення коштів, і вони вам повернуться на протязі трьох тижнів.

   5) Якщо дружина безробітна , не має права власності на землю чи автомобіль . Чи вистачить моєї гарантії – Спонсорський лист і рух коштів ??? – так, вистачить
   Чи потрібно ксерокопія будинкової книги з припискою (повністю всі сторінки ???),чи достатньо відмітки прописки в українському паспорті ??? – потрібна ксерокопія

   7) В закордонному паспорті – приписки не має ! Скажіть як знати її офіційну транслітерацію :
   Наприклад (різні сайти пишуть ): Manevychi чи Manevichi ??? Чи не буде помилкою одна буква в чеку-фактурі ???
   Хоча зміст і назва зрозумілі , проте відрізяються букви «Y» чи «І» !!! – разом з анкетою Вам видадуть транслітерацію букв – по ній і переведете

 • Марта

  Підкажіть будь ласка, чи може мій чоловік робити собі візу по переселеню, якщо мій дідусь був переселенцем??
  (3-тє покоління – подружжя внуків)
  Собі робила вже візу по даних документах, але ще на дівоче прізвище, відкрили на 2роки(перша віза).

  • Oleksandr

   Так

 • Андрій

  Добрий день а якшо я маю копію а мені тре оригінал довго чекати??

  • Oleksandr

   Без оригінала документу жодну копію не приймуть.

 • олег

  доброго дня.підкажіть будьласка в мене є оригінал довідки про переселення ..видани в 2001р.але заразщоб зробити візу довідка неповинна бути старша 9 років.чи потрібно мені буде чикати так само довго як на нову чи вони перипуть цю стару..

  • Oleksandr

   Видають нову довідку,ніхто стару не переписує.

   • George

    В мене довідка 2004 року! Скільки часу потрібно, для її поновлення! Можу привезти оригінали, про переселення і доказ про спорідненість.
    Дуже терміново, дякую

 • George

  В мене довідка 2004 року! Скільки часу потрібно, для її поновлення! Можу привезти оригінали, про переселення і доказ про спорідненість.

 • Kristina

  Які документи надіслати для запиту в архів поштою ??? ЧОМУ ПРО ЦЕ НЕМА НІ СЛОВА .

  • Oleksandr

   Не раджу вам посилати запит поштою,

 • Kristina

  Оплачувати запит довідки в архів потрібно до її отримання???

  • Oleksandr

   Заяву на одержання довідки не приймуть без квитанції про оплату.

 • Андрій

  ТО я так зрозумів що тепер не приймуть документи у візовому центрі якщо евакуаційний лист виданий більше ніж 9 років ??? І чи це все на офіційному рівні такі правила ???

  • Oleksandr

   Вам потрібна довідка з архіву

   • Андрій

    в мене оригінал листа виданий у 1944 р. ….дзвонив в посольство : сказали обмежень не має))

    • Oleksandr

     Я б вам порадив:написати лист на Mail консуляту,скріншот листа-відповіді роздрукувати і тоді подавати документи.Тому,що інколи не хотіли приймати документи з евакуаційним листом.І лише,прочитавши відповідь з скріншота,погоджувалися прийняти.

 • Аліна

  Доброго дня. Скільки потрібно чекати на архівну довідку ?

  • Андрій

   1,5 місяця мінімум

 • Marichka Yurchak

  А яка ціна довідки?

  • Robert Kalapach

   253 грн + 10 грн послуги банку ” Львів Банк ” сьогодні проплачував.

 • Ірина Чорняк

  доброго дня.. на якрму сайті можна подати заяву про видачі довідок про переселенців????

  • Oleksandr

   На сайті заяву подати неможливо.
   Лише безпосередньо в архіві,по пошті і на електронну адресу.
   Їх шукайте на сайті http://www.archivelviv.gov.ua/

 • Віра Назаровець

  скажіть може хто знає.Чи можу я приіхати в Львів щоб подати заяву на довідку переселеньцявбудь який робочий день і час.Чи е спеціально виділені години на це? їхати з Тернополя тому повина знати все…

 • олег

  доброго дня підкажіть скільки часу треба чекати на довідку..вже два місяці пройшло а мені ще нічого неприйшло..в мене вже була довідка тіки треба було поновити

 • Андріана Гринда

  Скільки часу дійсна довідка?

 • Марія-Мар’яна Криворучко

  Доброго дня!
  У мене бабуся народжена 1936 року у Явірках,була переселена у Тернопільський рн,зараз потрібно її свідоцтво про народження для успадкування землі,так як не можливо встановити родинні зв’язки.
  Можливо хтось підкаже куди потрібно звертатися?

 • Мирослава Юнко

  Отримала з Львівського архіву довідку про те, що відомостей про переселенця, діда, (1917 р.н.) баби, (1918 р.н.) тата (1941 р.н.) (можливо мав шість років) з Польщі на Україну немає. Працівник архіву, на запитання, як могло так статися, що три особи, опинившись в на Україні, прожили тут все наступне життя і померли тут, не були зареєстровані як переселенці, біженці чи інше?, відповів, що вони, можливо, фірою приїхали! Хоча, в Польщі видані документи про народження і проживання родини у третьому покоління там! В Україні опинився лише один член родини, наш дід з сімєю! ! Його рідний брат і сестра залишилися в Польщі! Відповідно й всі інші родичі! Як дід опинився в цій Україні, не відомо! Де шукати цей документ?