купити дешеві авіаквитки

Як отримати шенгенську візу на 5 років: детальна інструкція (оновлено в листопаді 2016 року)

шенгенська віза в Польщу на 5 років

Як відкрити мультишенген візу на 2 чи на 5 років на прикладі репатріаційної візи в Польщу (шенгенської візи для родичів переселенців).

Для того, щоб відвідати більшість європейських країн, громадянам України необхідна шенгенська віза. Є декілька типів віз, і зазвичай варто робити саме той тип, який відповідає вашій меті візиту до країн шенгену.

Для подорожей логічно робити туристичну шенген візу, але для її оформлення вимагають оплачене як мінімум на 50 відсотків бронювання готелю та його підтвердження на фірмовому бланку готелю, яке потрібно отримати факсом (для шенгенської візи в Литву достатньо оплачених авіаквитків без бронювання готелю)

Останніх декілька років серед жителів західних і центральних областей (Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської, Рівенської, Волинської, Вінницької, Хмельницької та Житомирської області) користується популярністю шопінг віза (віза на закупи). Вона є одною з найпростіших у плані бюрократичної тяганини і вимог до документів та для її оформлення достатньо неоплаченого бронювання готелю.

З візою на закупи можна мандрувати Європою, але основним мінусом шопінг візи є те, що її відкривають максимум на півроку або рік.

Шенгенська репатріаційна віза в Польщу (віза для родичів переселенців) на термін від двох до п’яти років.

Приблизно рік тому я натрапив на статтю Ореста Зуба, у якій йшлося про можливість отримання багаторазової шенгенської візи на 5 років. Виготовити таку візу можуть родичі людей, які потрапили під переселення з Польщі в Україну у 1945 – 1947 роках.

Як з’ясувалося, людей, які підпадають під цю категорію, є дуже багато. У 1945-1947 роках було переселено більше півмільйона людей і з великою імовірністю хтось з ваших дідусів чи бабусь потрапили під переселення. А враховуючи, що довготермінову шенген візу для переселенців можуть робити ще й чоловік чи дружина дітей та внуків примусово переселених, то таких людей у західних областях є ледь не третина!

Я і сам не здогадувався про можливість виготовлення такої візи і останні роки користувався річними шопінг візами, хоча рік тому міг спокійно зробити собі 5-річну шенгенську візу.

Ця репатріаційна віза є схожою по простоті виготовленням з шопінг візою, а основна перевага візи для переселенців у тому, що навіть якщо у вас до того не було жодної шенгенської візи, вам виготовляють візу мінімум на 2 роки! А якщо у вас вже були будь-які польські шенген візи, то ви можете розраховувати на довгострокову візу терміном на 5 років!

Отож згадайте, чи бува хтось з ваших бабусів чи дідусів не був переселений, а краще спитайте про це у своїх батьків чи безпосередньо у бабусів/дідусів. Якщо ви одружені, то попросіть вашу половинку дізнатися те саме (адже тоді ви теж можете виготовити таку візу).

З 23 червня 2015 року при подачі документів на шенгенську візу всі заявники мають з’явитися особисто в консульство чи ППВА, щоб надати свої біометричні дані (відбитки пальців та цифрову фотографію).

Оновлено у липні 2015 року. Візу вам відкриють починаючи з тої дати на яку у вас заброньовано готель – не раніше і не пізніше. Також зауважте, що здійснити бронювання готелю ви можете будь-коли, але на дату не пізніше ніж через 3 місяці від дати подачі документів

З липня також вимагають будь-який документ де вказана дата народження переселеної особи. Це може бути свідоцтво про народження, паспорт, свідоцтво про шлюб чи інший документ.

Важливо! При реєстрації на подачу документів онлайн для репатріаційної візи потрібно обирати категорію “Шенгенська віза”. Якщо ви оберете “Шенгенська туристична”, то документи у вас не приймуть.

З листопада додатково потрібно заповнити “Заяву про відсутність/наявність ще одного чинного закордонного паспорту”

З 9 листопада 2015 року пункт прийому візових анкет у Львові переїхав до торгового центру «Форум Львів» (нова адреса візового центру – вул. Під Дубом, 7б, другий поверх).

Березень 2016 року: довідки з архіву для нащадків переселенців планують зробити платними.

Літо 2016 року: довідки з архіву тепер платні, вартість 253 грн.

Серпень 2016 року: зареєструватись для подачі документів у ППВА можна через інтернет або за телефоном, але виключно з того номеру, який ви вказали у відділенні банку при оплаті сервісного збору.

Нова процедура реєстрації до Пункту Прийому Візових Анкет до Польщі у Києві з 3 жовтня!

З 5 листопада 2016 року змінився термін дії унікальних кодів (замість 6 місяців – 90 днів), які видають після оплати послуг візового центру.

Нова процедура реєстрації до Пункту Прийому Візових Анкет до Польщі у Львові з 3 квітня!

У березні змінилася адреса сайту polandvisa-ukraine.com – тепер це vfsglobal.com/Poland/Ukraine

 

Шенгенська віза для родичів переселенців (репатріаційна віза). Питання-відповіді.

 • Які переваги шенгенської візи для переселенців?
 • Хто може отримати польську шенген візу з метою репатріації?
 • Який термін дії шенгенської візи для родичів переселенців?
 • Які додаткові документи потрібно подати на репатріаційну візу в Польщу?
 • Скільки потрібно часу на виготовлення візи в Польщу для переселенців?
 • Які країни можна відвідати з шенгенською репатріаційною візою?
 • Скільки коштує виготовити шенгенську візу в Польщу для родичів переселенців?

Яка процедура оформлення польської шенгенської репатріаційної візи?

 • Отримання довідки про переселення в обласному архіві
 • Попередня оплата послуг візового центру
 • Реєстрація (призначення дати подачі документів)
 • Подача документів у візовий центр
 • Отримання паспорта з візою

Власний досвід

Рекомендації


Шенгенська віза для переселенців (репатріаційна віза). Питання-відповіді

Які переваги шенгенської візи для родичів переселенців?

+ Легкий перетин кордону. У прикордонників часто виникають запитання стосовно запрошень, за якими виготовлені шенгенські бізнес візи. У випадку шенгенської візи у вас можуть лише спитати мету візиту (відповідь “туризм” цілком підходить).
+ Для оформлення візи не потрібно оплачувати готель. Достатньо здійснити бронювання на сайті Booking.com
+ Гарантований мінімальний термін, на який виготовляють візу.
Якщо у вас до того не було жодної шенгенської візи, вам виготовляють візу мінімум на 2 роки! А якщо у вас вже були будь-які польські шенген візи, то ви можете розраховувати на візу терміном на 5 років!
+ Репатріаційна віза в Польщу переселенців = Шенгенська віза. Така віза в Польщу є повноцінною багаторазовою шенгенською візою з терміном дії від 2 до 5 років.

Хто може отримати польську шенген візу з метою репатріації?

Спрощення в отриманні довгострокової візи надають людям, які були примусово виселені з території Сучасної Польщі на підставі угоди між Польським комітетом національного визволення та урядом  УРСР від 9 вересня 1944 р., а також Тимчасовим урядом національної єдності та урядом Радянського Союзу від 6 липня 1945 р. Такі пільги надають також нащадкам вимушено переселених людей (цитата з офіційного сайту візового центру):

“Дані спрощення стосуються також дітей, внуків та одного з подружжя евакуйованих осіб, одного з подружжя дітей та внуків репатрійованої особи”.

Пояснення: вам навіть не обовязково бути нащадком переселенця – достатньо знайти такого родича у вашої дружини чи чоловіка :)

На який термін можна отримати шенгенську візу для родичів переселенців?

Візу на основі документів про примусове виселення можна отримати терміном на:

 • 2 роки, у разі відсутності попередніх шенген-віз;
 • 5 років, якщо раніше була хоча б одна шенген-віза, за умови дотримання законодавства відвідуваних країн.

Уважно ознайомтеся з правилами підрахунку днів перебування у шенгені, бо часто виникають непорозуміння.

Які додаткові документи потрібно подати на репатріаційну візу в Польщу?

Крім стандартного набору документів, додатково потрібно подати ще дві речі:

 • Документ, що підтверджує факт переселення людини з території Польщі на територію України;
 • Документи, що підтверджують родинні зв’язки з переселеними.

Скільки потрібно часу на виготовлення шенгенської репатріаційної візи?

Візу після подачі документів у візовий центр роблять за тиждень. Але записатися на подачу документів можна лише заздалегідь, наприклад у львівському округу за півтора-два місяці, у інших областях менш ніж за місяць. Перевірити найближчі доступні дні для подачі документів ви можете самостійно за лінком.

Також врахуйте, що зараз Державний архів Львівської області виготовляє довідку про переселення близько трьох місяців, тому варто потурбуватися про її отримання заздалегідь.

Які країни можна відвідати з шенгенською репатріаційною візою?

Польська віза для родичів переселенців є повноцінною довгостроковою шенген візою, отже з нею ви можете відвідати будь-яку країну з тих, що підписали шенгенську угоду, а це майже 30 європейських країн. Також можете відвідати Болгарію, Румунію, Хорватію та інші країни, які дозволяють в’їзд з шенгенськими візами (наприклад Коста Рику та Карибську частину королівства Нідерландів).

Австрія Австрія
Бельгія Бельгія
Греція Греція
Данія Данія
Естонія Естонія
Ісландія Ісландія
Іспанія Іспанія
Італія Італія
Латвія Латвія
Литва Литва
Ліхтенштейн Ліхтенштейн
Люксембург Люксембург
Мальта Мальта
Монако Монако
Німеччина Німеччина
Норвегія Норвегія
Нідерланди Нідерланди
Польща Польща
Португалія Португалія
Словаччина Словаччина
Словенія Словенія
Угорщина Угорщина
Чехія Чехія
Фінляндія Фінляндія
Франція Франція
Швейцарія Швейцарія
Швеція Швеція
454px-Schengen_Area.svg_

Скільки коштує виготовити шенгенську візу в Польщу для родичів переселенців?

Польська шенген віза з метою репатріації обійдеться приблизно у 1700 гривень, з них:

 • послуги візового центру – 18,5 євро ~530 грн
 • страхування 120-300 грн
 • консульський збір – 35 євро ~1000 грн
 • послуги банку – 20 гривень

Якщо ви маєте студентський квиток або пенсійне посвідчення, то вас звільняють від сплати консульського збору, у цьому випадку шенгенська віза обійдеться вам приблизно у 700 гривень.

повернутися вгору


Що потрібно зробити для оформлення польської репатріаційної шенген візи?

 1. Отримати довідку про переселення в обласному архіві

 2. Оплатити послуги візового центру

 3. Зареєструватися на подачу документів

 4. Подати документи у візовий центр

 5. Отримати паспорт з візою

Далі детальніше про кожен з пунктів:

1. Отриманя довідки про переселення в обласному архіві.

Як було згадано вище, для отримання шенгенської репатріаційної візи до стандартного набору документів потрібно також додати документи, що підтверджують родинні зв’язки та факт примусового виселення.

Документи для засвідчення родинних зв’язків – це свідоцтва про народження та шлюби – все, з допомогою чого можна простежити ваше походження та довести, що ви справді нащадок (або одружені з нащадком) репатрійованої людини.

Підтвердженням факту переселення може служити оригінал одного з трьох документів, перерахованих нижче (наведена цитата з офіційного сайту візового центру):

 • рішення видане колишнім Державним Репатріаційним Урядом
 • офіційний документ, виданий державним архівом РП чи України
 • інший офіційний документ, виданий органами польського чи українського державного/місцевого самоврядування який підтверджує факт проживання на території тодішньої РП, а також евакуації з цієї території

Розглянемо детальніше процес отримання архівної довідки про переселення сім’ї з території Польщі. Для отримання такої довідки необхідно звернутися в обласний архів. З собою не потрібно жодних документів, потрібно лише прийти і написати заяву. Бланк заяви ви можете взяти у архіві чи завантажити за лінком. У ній потрібно вказати таку інформацію:

 • Місто в Польщі, з якого людина була переселена (також бажано вказати повіт);
 • Прізвище родини, що була переселена, та її членів, вказуючи рік народження (ваш дідусь чи бабуся, скоріш за все, були ще дітьми, в такому випадку потрібно вказати батька або матір як голову родини, а нижче уже вписати дідуся чи бабусю і обов’язково вказати рік народження)
 • Місто (або область) в Україні, куди людину було переселено.

Очікувати на архівну довідку доведеться до двох чотирьох місяців, тому варто потурбуватися про її отримання заздалегідь. Таку довідку видають безкоштовно. Вартість оформлення довідки з архіву – 253 грн.

Адреса Державного архіву Львівської області: вулиця Підвальна, 13 (чорні двері прямо за спиною пам’ятника Федорову). Архів приймає громадян з 9:00 до 12:30, крім вихідних та святкових днів. Більше інформації на сайті архіву www.archivelviv.gov.ua

lvivskiy-archiv

2. Попередня оплата послуг візового центру.

Всі охочі зареєструватись у ППВА у Львові, Івано-Франківську, Ужгороді, Луцьку,
Тернополі, Рівному, Києві, Вінниці, Житомирі, Хмельницькому, Чернівцях, Харкові та Дніпропетровську мають насамперед оплатити сервісний збір (~18.5€). Оплату можна здійснити у будь-якому відділенні КРЕДО банку або ІДЕА банку. Зауважте, що кожен заявник має сплачувати збір особисто, при собі необхідно мати оригінал свого закордонного та внутрішнього паспортів, оплата має здійснюватися в окрузі, де прописана людина.

Після здійснення оплати вам дадуть квитанцію, на якій буде індивідуальний номер (типу 2222/2222/2222), необхідний при реєстрації.

Індивідуальний номер для запису активується через 24 години після здійснення оплати та є дійсним протягом 6 (шести) місяців з дня здійснення оплати.

3. Реєстрація (призначення дати подачі документів)

З 3 квітня впроваджено нову систему запису на шенгенську візу у Пункті Прийому Візових Анкет до Польщі.

Не раніше ніж через 24 години після оплати ви можете зареєструватися на подачу документів у візовий центр. Це можна зробити онлайн або зателефонувавши за одним з телефонних номерів у робочі дні з 08.00 до 22.00 та скориставшись голосовими підказками:
+38 044 595 51 51
+38 032 242 45 64
+38 032 235 17 76
+38 050 117 90 53
+38 067 343 04 80
+38 093 175 55 03

Оператору колл-центру потрібно надати такі дані:

Індивідуальний номер, що є на квитанції про оплату послуг візового центру (див п.2);
– Ім’я, прізвище, серію і номер закордонного паспорта.

За наявності вільних дат оператор запропонує вибрати вам одну з них і продиктує код (зразок: POLV/140814/xxxx/xx), з яким вам потрібно прийти на подачу документів у призначений час.

4. Подача документів у візовий центр.

Список документів, які необхідно подати для отримання довтривалої візи з метою репатріації:

Візова анкета, яка за новими правилами має бути заповнена від руки латинськими літерами;
– 2 фотографії 3,5см х 4,5 см. (не старіші ніж 6 місяців);
– Закордонний паспорт з копіями сторінок. Паспорт має містити принаймні дві вільні сторінки для віз. Якщо у Вас є інші закордонні паспорти, їх потрібно додати до заявки (оригінали та копії);
– Український паспорт з копіями всіх сторінок, що містять відмітки;
– Заяву про відсутність/наявність ще одного чинного закордонного паспорту (з листопада 2015 року)
– Страхування з оригіналом квитанції про оплату;
– Квитанція про оплату послуг візового центру з індивідуальним номером. (див п.2);
– Документи, які підтверджують зв’язок з Україною (один з перелічених):

 • Для осіб, які працюють/навчаються, слід надати довідку з місця праці/навчання. У довідці з місця праці повинна бути зазначена інформація, що на період поїздки за кордон місце праці зберігається за працівником.
 • Для приватних підприємців слід надати свідоцтво про реєстрацію приватного підприємця або ліцензію або витяг з державного реєстру + останню податкову декларацію.
 • Для пенсіонерів слід надати пенсійне посвідчення + довідку з пенсійного фонду.
 • Для безробітних заявників, які є власниками нерухомості/земельних ділянок, слід надати документ, який підтверджує право на нерухомість/земельну ділянку.

– Документи, які підтверджують фінансовий стан заявника, а саме виписка з банку про рух коштів на рахунку за останні 6 місяців:

 • Для студентів слід надати виписку з банку про рух коштів на рахунку, на який нараховується стипендія. Якщо навчання платне, спонсорами поїздки можуть виступати родичі першої лінії, а саме батьки, дідусь чи бабуся. Спонсор пише від руки заяву про те, що заявник знаходиться на утриманні спонсора; додатково до цієї заяви слід долучити свідоцтво про народження та виписку з банку про рух коштів на рахунку спонсора. Якщо спонсором виступає дідусь чи бабуся, слід надати документи, які підтверджують родинні зв’язки.
 • Для пенсіонерів слід надати виписку з банку про рух коштів на рахунку.
 • Для приватних підприємців слід надати виписку з банку про рух коштів на рахунку.
 • Для найманих працівників слід надати виписку з банку про рух коштів на рахунку.
 • Для безробітних: спонсорами поїздки можуть виступати родичі першої лінії (батьки, члени подружжя, діти). Спонсор пише від руки заяву про те, що заявник знаходиться на утриманні спонсора; додатково до цієї заяви слід додати документи, які підтверджують родинні зв’язки заявника зі спонсором, та виписку з банку про рух коштів на рахунку спонсора.

– Документи, що підтверджують забезпечене проживання (заброньований готель). При подачі документів на візу достатньо надати підтвердження бронювання готелю на вказаний період без здійсненої оплати. Ви можете надати підтвердження про бронювання готелю через веб-сайт Booking.com.

Оновлено. Візу вам відкриють починаючи з тої дати на яку у вас заброньовано готель – не раніше і не пізніше.

Також зауважте, що здійснити бронювання готелю ви можете будь-коли, але на дату не пізніше ніж через 3 місяці від дати подачі документів

– Документ про факт переселення людини з території Польщі на територію України (довідка з архіву);
– Документи, що підтверджують родинні зв’язки з переселеними (свідоцтва про народження та про шлюб).

з 23 червня 2015 року при подачі документів на шенгенську візу всі заявники повинні будуть з’явитися особисто в консульство чи ППВА, щоб надати свої біометричні дані (відбитки пальців та цифрову фотографію).

Оновлено. З липня також вимагають будь-який документ де вказана дата народження переселеної особи. Це може бути свідоцтво про народження, паспорт, свідоцтво про шлюб чи інший документ.

На сайті візового центру можете завантажити та роздрукувати собі візову анкету. Там же можете завантажити і переглянути зразок заповнення анкети. Всі дані потрібно вносити латинськими літерами. Пункти, стосовно яких виникають сумніви, залишіть пустими. У візовому центрі вам підкажуть, яку інформацію потрібно вписати.

Страховку PZU можете зробити безпосередньо у візовому центрі, але обійдеться вона у 1,5-2 рази дорожче, ніж у звичайних страхових компаніях. Тому краще страховку і фото зробити заздалегідь.

У Львові пункт прийому візових анкет 9 листопада переїхав до торгового центру «Форум Львів» (нова адреса візового центру – вул. Під Дубом, 7б, другий поверх), за лінком знайдете адреси візових центрів у інших областях. У призначений час приходьте до візового центру з переліченими вище документами. При вході працівники перевіряють списки зареєстрованих на цей день і годину. Якщо ви є в цьому списку, вам видадуть листок з номером черги.  Сідаєте в залі і очікуєте, коли ваш номер з’явиться на одному з моніторів. Поруч з вашим номером з’явиться номер віконечка, до якого і слід підійти здавати документи.

Після прийому документів вам необхідно буде оплатити 35 євро за візу (можна платити як в євро, так і у гривнях за курсом) + послуги банку (~20 грн.). З квитанцією потрібно знову підійти у ваше віконечко, де вам залишать чек і повідомлять, що віза буде орієнтовно через тиждень (також є можливість замовити кур’єрську доставку паспорта з візою)

На сайті www.polandvisa-ukraine.com можете детальніше ознайомитися з процесом подачі заяви на отримання візи та з актуальними вимогами до документів.

5. Отримання паспорта з візою

Орієнтовно через тиждень вам надішлють смс-повідомлення такого змісту: “Опрацьовану візову заяву із реєстраційним номером POLV/140814/xxxx/xx отримано у ППВА” Навідайтеся ще раз у візовий центр (не забудьте взяти з собою український паспорт та чек) та отримайте паспорт.
Вітаю, репатріаційна віза у вас в руках!

Процедура подачі документів також описана на сайті візового центру.

повернутися вгору


Власний досвід

Христина:

У мене переселена бабця по маминій лінії, для підтвердження родинних зв”язків я подавала копії свідоцтва про народження бабці, мами і своє, а також копії свідоцтва про шлюб бабці з дідусем та мами з татом (оскільки різні прізвища).

На підтвердження факту виселення у мене був старенький папірець — оригінал посвідчення, яке видавали людям при переселенні, і копію старої архівної довідки. Для подання документів на візу цього виявилося недостатньо, тому довелося йти в архів і просити, щоб поставили печатку на старій довідці або видали нову. З огляду на це, раджу в будь-якому випадку піти в архів по довідку, навіть якщо маєте інші документи, що свідчать про факт виселення.

Попередня віза в мене була закупівельна, з поїздок привозила фактури. Для отримання візи як нащадок примусово виселених з Польщі, фактур від попередньої візи не потрібно.

Крім того, не обов’язково робити нотаріально завірені копії документів — потрібно мати з собою всі оригінали, тоді працівник візового центру сам завірить всі копії печаткою.

Юра:

Шенгенську візу з метою репатріації робив маючи довідку з архіву про переселення дідуся під час операції ‘Вісла’. Коли подавався на візу, то мав з собою такі документи:
– свідоцтво про народження;
– свідоцтво про народження батька, де відповідно вказано, що моя бабця та дідусь є батьками тата

Маючи ці доки, я думав, що це достатній пакет документів для доведення родинних зв’язків з переселеним дідусем.

Документи одразу не прийняли, бо вимагали ще донести будь-який документ, у якому вказаний рік народження дідуся і він має співпадати з роком народження, який вписаний у архівній довідці про переселення (рік обов’язково має співпадати, або донести інші документи, що десь відбулась помилка).

Оскільки у мене не було свідоцтва про народження дідуся у Польщі, то приніс свідоцтво про його смерть, де вказаний відповідний рік. З цим свідоцтвом документи прийняли.

Минуло ще три дні і мені зателофонували з консультсва. Просили донести такі документи:
– свідоцтво про шлюб дідуся та бабусі;
– свідоцтво про шлюб батька та матері

Сказали, що без цих двох документів шенген візу з метою репатріації не зможуть відкрити.

Трошки довелось побігати по родичах, але все-таки я знайшов стареньке свідоцтво про шлюб дідуся з бабусею (де, до речі, було вказано роки народження та те, що вони обидва були народженні на території Польщі)

Після остаточного укомплектування родинного дерева я отримав візу на 5 років.

Отже, кінцевий пакет документів по лінії дідуся був таким:
– довідка з архіву про переселення дідуся
– свідоцтво про народження або смерть дідуся
– свідоцтво про шлюб дідуся та бабусі
– свідоцтво про шлюб моїх батьків
– свідоцтво про моє народження

повернутися вгору


Рекомендації

Для успішного оформлення наступних віз дотримуйтеся рекомендацій пункту прийому візових анкет, вказаних нижче. Це не є строгі вимоги, але бажано їх дотримуватися:

 • Перший в’їзд здійсніть у Польщу, оскільки саме цю країну ви вказували  в анкеті як місце призначення.
 • Слідкуйте, щоб сумарна кількість в’їздів/виїздів та днів перебування у Польщі була більшою, ніж у інших країнах. Термін перебування рахуватимуть за штампами в паспорті, отже якщо ви заїдете у Польщу, а далі полетите, наприклад, на 10 днів в Іспанію і повернетеся знову ж через Польщу, то це порахують як 10 днів, проведених в Польщі.
 • Читайте також: Багаторазова шенгенська віза. Корисні поради і відповіді на типові питання.

Вітаємо! З польською репатріаційною шенгенською візою ви можете вільно пересуватися країнами, що підписали шенгенську угоду.

повернутися вгору


Можете переглянути декілька ідей для мандрівок і впевнитися, що літати по Європі – не так вже й дорого. Наприклад зі Львова у Мілан автобусами і літаком можна дістатися лише за 20 євро, у Варшаву автобусами – лише за 6 євро, а винаймати деяке житло у Європі можливо взагалі за 0 євро!

Хочете першими дізнаватися про цікаві акції?

Підписуйтеся на розсилку та оновлення у соціальних мережах:

facebook.com/lowcostavia
telegram.me/lowcostavia
google.com/+LowcostaviaUa
twitter.com/lowcostavia

Якщо виникатимуть запитання стосовно шенгенської візи в Польщу для переселенців – пишіть їх у коментарях.

Мандруйте з задоволенням! :)

Поділитися у соціальних мережах
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Вам також може сподобатися ...

 • Оксана

  напишіть детальніше про бронювання готелю, тому що одні пишуть (інші джерела) що потрібно оплачувати бронь, інші що ні.

  • Ось цитата з листа, який надійшов з візового центру:

   Житло: заброньований готель. При подачі документів на візу з метою репатріації достатньо надати підтвердження бронювання готелю на вказаний період без здійсненої оплати. Ви можете надати підтвердження про бронювання готелю через веб-сайт Booking.com.

   Ті, хто подавався на таку візу подавали документи про неоплачене бронювання.

   • Andrew Leshchyshyn

    Все вірно. Достатньо лише роздруківки з букінгу про бронювання.

    • Олеся

     Если переселена из Польши была прабабушка, а не бабушка, то стоит подавать в архив и далее на визу или родство должно быть именно по бабушке или дедушке?

     • Andrew Leshchyshyn

      Цей тип візи поширюється лише максимум на внуків/внучок і їх чоловіків/дружин.
      В правнуків навіть документів не приймуть у візовому центрі.

 • karmeljuk

  Питання наступне: чи обов’язково відкривати візу за місцем прописки?

  • Зауважте, будь ласка, що документи для отримання візи до Польщі необхідно подавати до ППВА того Консульського округу, у якому Ви прописані або офіційно працюєте (маєте довідку з роботи/університету про працевлаштування/навчання)

   Детальніше: http://www.polandvisa-ukraine.com/scheduleappointment.html

   • karmeljuk

    дякую, такі вимоги влаштовують

 • Andrew Leshchyshyn

  1. Для тих кому нещодавно виповнилось 25 – обов’язково вклейте нове фото в український паспорт, ато в прийомі документів відмовлять або відмовлять у видачі візи.
  Я про це був забув і довелось вмовляти працівницю паспортного столу вклеїти фото вже і зараз а не через 5 днів робочих.

  2. Щодо довідок з роботи і довідки з банку.
  Буває, що офіційно з/п є в рази менша від реальної, а гроші на карточку поклали для виду лише за місяць до дати подачі документів. Переживав що в консульстві будуть вважати це як підставу для відмови я написав заяву (афідавіт).
  Тобто заява про те, що на рахунку я грошей не тримаю, але маю кеш (писав і гривні долари) плюс маю нерухомість. Додавав копії документів на нерухомість і пред’являв їх у ВЦ.
  Зразок я знайшов на сайті консульства і дещо переробив.
  Подав у ВЦ, дівчинка так на мене подивилачь, наче я перший хто з таким прийшов =)

  3. Прізвище моєї бабці у 3-х документах відрізнялось на кілька літер, при чому у всіх документах літери в різних чачтинах прізвища.
  Для цього я писав на ім’я консула чи то консульства пояснення про те де прізвище вірне і чому у інших документах прізвища написані порізно. Обґоунтовував це тим що то був совок, не всі були толком грамотні, писали імена так як вони звучали в тій мфсцевості, а не де народилась моя бабця.

  В результаті я отримав 5-тирічний шеншен =)

  • Andriy Bezushko

   а якщо просто був написаний лист зі вкладеними документами, де видно помилку в імені мого дідуся?
   Прийшла відповідь: ваша заява буде розглянута консулом після того як подасте всі докумменти.
   Є шанс що відкриють візу?

   • Andrew Leshchyshyn

    Ви як ту заяву подавали, у візовому центрі?
    Бо я її писав у візовому центрі за порадою працівниці ВЦ.

    • Sofa Klymchuk

     ви цю заяу про різницю у прізвищі писали вже у візовому центрі?вам сказали там як її писати?

     • Andrew Leshchyshyn

      Так, я писав таку заяву безпосередньо у візовому центрі.
      Мені сказали, щоб писав:
      1) на ім’я консульства;
      2) зазначив як саме правильно пишеться прізвище і в якому документі;
      3) чому в інших документах вказано з помилкою.
      Я так зрозумів, що якихось особливих вимог до такої заяви немає, і її написати мені сказали бо я сам підняв питання про наявність помилок в написанні прізвища бабці. Цілком імовірно, що я був першим хто писав таку заяву, бо ніде про таке не чув і не читав. Тим не менше, написавши таку заяву – на душі одразу стає спокійніше. Успіхів =)

    • Andriy Bezushko

     Я написав заяву у візовому центрі, правда переписував разів так 5, вимог фактично немає ніяких, просто щоб грамотно правильно було і чітке викладення у чому помилка, написав просто: помилка в імені дідуся була допущена працівниками РАГСУ при перереєстрації на території УРР. Через тиждень забрав паспорт з візою на 5 років без жодних доносів доків.

 • Роксолана Толочко- Манукян

  1) Мені було достатньо(оформляла цю візу в квітні) навіть не бронювання готелю, а всього-навсього скріну листа від громадянки Польщі з сканом її паспорту ,що вона надасть мені проживання в свому помешканні за адресою і номер її телефону ;
  2) Сміливо просіть візу візразу на 5 років,навіть якщо у вас не було жодного шенгену .
  3) Телефонуйте на мобільний у візовий центр- все детально розпитуйте по кожному документу-тільки у них отримаєте детальну інформацію.

 • 1111

  Щось на брєд похожі поради. Половина нащадків переселенців – ага, якже ж
  А намахувати шенгенців негарно, вони потім на наступних прохачах відігруються.

  • Розрахунки приблизні і стосуються західних областей. Можливо моя вибірка не репрезентативна, але серед опитаних знайомих багато у кого виявився один з дідусів чи бабця переселеними.

   Щодо “намахування шенгенців”, то взагалі незрозуміло про що ви.

  • 222

   На брєд більше схожий ваш текст! При чому тут взагалі “намахувати шенгенців”???
   “вони потім на наступних прохачах відігруються” – це ви маєте на увазі тих людей, які з липовими запрошеннями, які їм бариги під візовим центром зробили?

 • Andriy Stukhlyak

  Скільки днів перебування дає така віза?

 • Andriy Stukhlyak

  Скільки днів перебування дає така віза?

  • Andrew Leshchyshyn

   90 днів на пів року.
   Тобто пробули 90 днів в Шенгені, маєте вернутись на 90 днів в Україну, потім знову можна їхати в Польщу на 90 днів і так аж 5 років.

 • Viktor

  а підкажіть будь ласка в якому архіві можна знайти довідку про переселення?

  • Ось же все детально описано у першому пункті:
   http://lowcostavia.com.ua/schengen-visa-2-5-years/#visa1

   Адреса Державного архіву Львівської області: вулиця Підвальна, 13 (чорні двері прямо за спиною пам’ятника Федорову). Архів приймає громадян з 9:00 до 12:30, крім вихідних та святкових днів. Більше інформації на сайті архіву http://www.archive.lviv.ua

   • Viktor

    дякую, це зрозуміло. Але репатрійований був не з Львівської області. В цьому питання.

    • Andrew Leshchyshyn

     Немає різниці, архів по переселенцях один на всю країну – у Львові!

 • Тетяна

  якщо переселенцями були батьки колишнього чоловіка,тобто я розлучена,але виховую двох їхніх онуків…які шанси отримати давий вид шенгену?

  • А свідоцтво про шлюб залишилося чи ні?
   Варто задзвонити за одним з номерів у візовий центр і розпитати про це.
   +38 044 594 54 96, +38 032 242 45 64, +38 032 235 17 76, +38 050 117 90 53

 • Yurii

  Підкажіть будь ласка…У мене слідуюча ситуація. Я внук, моя бабця була переселена з польщі. Вона вже старенька не все пам ятає..Каже, що їх спочатку везли до полтавської області. У паспорті пише, що вона народилась у Польщі. Більше ніяких документів, котрі моглиб підтвердити, що вона полячка немає. Чи можу я звернутись до львіського архіву, щоб допомогли знайти документи? Зараз проживаю у Іано Франківську. Дякую.

  • Звісно що можете звернутися, це ж нічого не коштує. Напишете заяву і почекаєте чи щось знайдеться. Але вам дуже бажано взнати і вказати в заяві звідки переселяли бабцю і з ким переселяли (з батьками чи може братом, сестрою). Потрібно вказати членів родини кого переселяли і вказати рік народження.

   • Yurii

    Дякую за відповідь! :)

  • Andrew Leshchyshyn

   Я був в січні в архіві (позаду пам’ятника І.Федорову). Говорив з
   працівницею. Архів по переселених є лише у Львові, з Києва його
   перевезли у Львів – бо багато поляків ним теж цікавляться.

   Їхати в
   сам архів – не обов’язково. Чув і читав, що можна написати простого
   паперового листа з викладом всієї наявної інформації, а можна і
   електронного листа. Довідку з печаткою мають прислати Укрпоштою.
   Але яка там зараз ситуація не знаю, тому рекомендую перетелефонувати і уточнити.
   ДОВІДКА З АРХІВУ – БЕЗКОШТОВНА,

 • Rostyslav Vashkevych

  Доброго дня. Скажіть будь-ласка, якщо після отримання візи скасувати бронювання готелю, на кордоні це не зможуть перевірити?І чи не буде це підставою для прикордонника скасувати візу. Дякую

  • Я б не ризикував скасовувати оплачений готель, а тим більше якщо готель вже присилав підтвердження на фірмовому бланку. У випадку скасування, самі представники готелю можуть пожалітися на вас у консульство.

   Якщо у вас неоплачене бронювання на booking.com, то його при великій необхідності можна скасувати. Про випадки, щоб прикордонникам передавали інформацію про скасований-неоплачений готель – ще не чув.

   • Sergiy Ponomar

    Робив у лютому цю візу і після отримання відміняв неоплачену бронь, то проблем не було. Пізніше чув про випадки анулювання німецьких і словацьких віз через це, зараз би не ризикнув. Дешевий хостел можна знайти від 20 злотих.

 • Маринка

  Скажіть, будь ласка, на скільки часу варто брати страхівку і бронювати готель?

  • Andrew Leshchyshyn

   Страхівку вигідно брати на рік.
   Я наприклад бронював на 2 ночі, візу видали.

   • Маринка

    на 5 років?

   • Маринка

    в мене також помилка в імені у довідці, виданій архівом
    може у вас є екземпляр заяви- пояснення, яку ви писали на ім*я консула?

    • Andrew Leshchyshyn

     Нажаль немаю.
     Я сам повідомив про це дівчині, яка приймала у мене документи, щоб вирішити всі питання ще до попадання документів до консула на розгляд.
     Та дівчина довго радилась з колегами і порадила написати таку заяву на ім’я Консульства РП, а тому я писав її безпосередньо на стійці віконечка у ВЦ. Поки писав, та дівчина засвідчувала цілий стос паперів, які я їй приніс)

     • Маринка

      о, дуже дякую!

  • Yulia Tabenska

   страхову на місяць яка діє рік, бронь на 2 дні проканало, бронь не оплачувала, просто зробила скрін на пошті на яку прийшло підтвердження

 • Олена

  А що робити якщо немає ні свідоцтва про народженняні паспорта дідуся, який був переселений? Можливо хтось уже стикався з такою проблемою.

  • Andrew Leshchyshyn

   Досвіду не мав, але напишу як я це бачу.
   Слід отримати копію свідоцтва про народження. Відповідно треба знати, де свідоцтво видавалось. Дивіться наявні документи (наприклад свід. про одруження) щоб встановити де саме народився ваш дід. Якщо пише, що дід народився в Польщі і в конкретному населеному пункті – то, теоретично, консул цим обійдетья, треба дзвонити у візовий центр і питати. Якщо не підходить – то треба звертатись до Польсиких архівів де зберігаються церковні книги та свідоцтва про народження, їх дублікати чи інформація про них.

   • Олена

    Дякую. Я телефонувала і в візовий центр і в консульство. Та нажаль всі відповіді різняться, і толком ніхто не може нічого сказати. Справа в тому, що ми подали запит в польський архів, але відповіді немає.

    • Yulia Tabenska

     я подавала документи, теж не знайшли ні паспорта ні свідоцтва, тому принесли військовий квиток та свідоцтво про одруження. Мені консультан сказав, що головне – це документ де вказана точна дата народження, а не тільки рік. До мене питань не виникло, документи взяли і видали візу без проблем.

  • Дмитро

   У мене така ж ситуація (відсутні свідоцтво про народження, паспорт дідуся), як ви вирішили цю проблему?

 • Тетяна

  Доброго дня, можна отримати репатріаційну візу правнука по лінії матері ,якщо маємо тільки справку Львівського архіву та свідоцтва про народження бабусі ,свідоцтв про народження прабабусі і свідоцтва про одруження польских не має .Дякую

  • “Дані спрощення стосуються також дітей, внуків та одного з подружжя евакуйованих осіб, одного з подружжя дітей та внуків репатрійованої особи”. Для правнуків таку візу зробити не є можливо :(

 • Олена

  Якщо я не маю ні свідоцтва про народження ні паспорта стого дідуся який був переселений? Можлико хтось стикався з такою проблемою.

 • Businka NV

  Зареєструватись на дату подачі документів дуже складно! В кол-центрі вже тиждень відповідають, що вільних дат немає, а на сайті зареєструватись неможливо ( хоча показує, що вільних дат багато), оскільки вибиває помилку. Подзвонила у кол-центр – відповідають, що сайт тимчасово не працює, а коли буде працювати їм не відомо. Виходить якесь замкнуте коло :(

  • Дійсно складно, але реально. Дзвоніть щодня, навіть по декілька разів – вільні дати з’являються і все можна встигнути забронювати.

 • Businka NV

  А коли заповнюєш в анкеті поле: “Мета подорожі”, то вказувати ” туризм”? Не потрібно наголошувати на тому, що їдеш у Польщу з метою репатріації?

  • Залишіть цю графу пустою і заповните у візовому центрі. Нещодавно казали писати латинкою “pereselennia”.

   • Businka NV

    Тобто , якщо я при реєстрації на дату подачі документів вказала мету поїздки туризм, а не переселення, то потрібно перереєстровуватись?

    • Я мав на увазі візову анкету – те що ви вказали при реєстрації на подачу документів не є дуже важливим – змінювати нічого не потрібно.

     • Businka NV

      Дякую) Ви мене заспокоїли :)

 • Muron Ts

  Друзі таке питання:
  немаю свідоцтва про народження дідуся, бачу із коментарів що можна інший документ в якому є дата його народження. Чи можна скористатись паспортом в цьому випадку?

  І ще проблема, в паспорті дата народження дідуся на 2 роки відрізняється від реальної?
  В довідці з архіву швидше за все напишуть реальну дату. Як можна ці несумісності залагодити?

  • Andrew Leshchyshyn

   Пиши на ім’я консульства РП пояснювальний лист (накшталт того, про який писав у п. 3 2-го коменту з самого верху), але щодо року народження пояснюй, що тоді всі вказували інші роки народження, щоб юнаків не забирали у армію, а останні допомагали старим батькам з збором урожаю тощо.

 • Роман Горбовий

  Скажіть будь ласка чи потрібно на таку візу запрошення з польської сторони?

  • Ні, запрошення не потрібно. Достатньо документів які перелічені у цій статті.

   • Роман Горбовий

    Дуже дякую.

 • karmeljuk

  Маю таке питання: чи можу я бути приписаним в Києві і оплатити сервісний збір у Львові? Тут http://lowcostavia.com.ua/shoping-visa/ прочитав, що “оплата має здійснюватися в окрузі, де прописана людина”, хоча не знаю чи це стосується репатріаційної візи

  • Схоже, це стосується і репатріаційної візи. Згідно нових правил ви можете оплатити збір лише у своєму “окрузі”.
   http://www.polandvisa-ukraine.com/pdf/visa_application_process_for_prepaid_ukrainian_220615.pdf

   Оплата сервісного збору може бути здійснена у будь-який
   філії ІДЕА банку або КРЕДО банку, що знаходяться у областях, які обслуговуються відповідними Генеральними Консульствами РП в Україні:
   Консульський Відділ Посольства РП у Києві: відділення, які знаходяться у м. Києві, Київській, Черкаській, Чернігівській та Кіровоградській областях.

   • karmeljuk

    Дякую. Але в тексті ніде не вказано, що заборонено оплачувати в інших округах. Цікавить досвід людей, які стикалися із схожою проблемою

    • Ось у коментарях було:
     http://lowcostavia.com.ua/shoping-visa/#comment-2121421887
     “Знайомий стикнувся із цим, оплативши сервісний збір у Львові, а потім поїхавши на оформлення документів у Луцьк. Там йому сказали, що оплата теж повинна здійснюватись в окрузі, де людина прописана”.

 • Андрій

  чи були випадки коли не збігався рік народження в різних документах і написання імені теж відрізнялося?

 • Ірина Мись

  Мій дід народився в Польщі ,але на території лемківщини.В свідоцтві про народження(перевидане в Україні)написано що його батьки Українці.Тобто фактично він українець народжений на території Польщі(якщо документи правильні).І був переселений з Польщі в Україну.Скажіть чи можу я подавати документи на репатріаційну візу?

  • Для подачі документів на репатріаційну візу найважливішою є довідка з архіву про переселення. Якщо вам видадуть таку довідку, то можете пробувати подаватися.

   • mac

    Щось можете порадити? У мене ситуація так, як у
    Borus Ula постом вище. Тобто нам із дружиною, як внукам переселенки можуть оформити візу на 5 років, а яку візу нашим дітям(правнукам) виробляти?

 • Руслан

  В мене дата подачі документів 4 серпня, на які числа мені бронювати готель? Дякую!

  • За новими правилами візу вам відкриють саме з тої дати на яку ви забронювали готель. Отже бронюйте готель на час вашої першої запланованої поїздки.

   • Маринка

    на оф.сайті є така інфа – Документ, що підтверджує проживання під час поїздки – роздруковане підтвердження бронювання через інтернет ресурс booking.com + виписка з банківського рахунку про оплату даного бронювання (завірена печаткою банку) + «скріншот» електронної пошти, на яку надійшло підтвердження;
    чи не “завернуть” мене якщо бронь буде неоплачена, а просто роздруківка про підтверження броні?

    • На візу для родичів переселенців достатньо неоплаченої броні з booking.com. Так було і півроку тому і місяць тому, коли подавався особисто.

 • Borus Ula

  Шановні, панове, прошу вашої консультації…
  1) Архівна довідка про переселення моєї бабці видана на мене та мого чоловіка. На мою доньку довідки не видали, аргументуючи це тим, що вона неповнолітня і їй повинні дати візу на основі наших документів. Порадьте як бути ?
  2) Чи є обмеження у часі дії архівної довідки (P.S. говорять, що діє тільки місяць з моменту видачі)
  Заздалегідь вдячна!!!!!

  • Юля

   1) А хіба можна відкрити цю візу для правнуків? Знаю,що тільки для внуків. Тому вашій доньці арх. довідки і не треба тоді.
   2) Архівна довідка не має терміну дії, сама дзвонила в візовий центр і здавала коли довідка мала вже більше місяця

   • mac

    Така сама ситуація у нас. А яку ж тоді візу оформляти дітям (правнукам)?
    Маю на увазі, нам із дружиною, як внукам переселенки можуть оформити на 5 років, а яку візу нашим дітям виробляти?

    • Юля

     Я чула, що дітям можна відкрити туристичну візу або по запрошенню. Можете сходити на консультацію в візовий центр, щоб уточнити

 • Sasha

  А якщо безробітний немає ніякого нерухомого майна то що навіть не варто подавати документи на отримання візи?

  • Юля

   Вони просять будинкову книгу, де ви прописані, має бути прив*язка до України

 • Цю довідку з архіву забирають? Тобто якщо я хочу собі зробити візу і дружині, то нам потрібно дві таких довідки з архіву чи ми можемо скористатись однією?

  • Теоретично можете скористатися однією, але якщо вже будете йти у архів замовляти, то просто заповніть дві заяви – собі і дружині.

  • Тарас Татчин

   довідку не забирають, треба показати оригінал і дати їм лише копію. Оригінал віддають. Берете одну оригінал довідку на двох і робите 2 копії для візцентру

 • karmeljuk

  >>>У випадку, якщо ви робите довідку з архіву по материнській лінії, то потрібно ще усі свідоцтва про дівочі прізвища та про зміну призвіщ після шлюбу.
  _________________

  Який вигляд мають ці свідоцтва про дівочі прізвища та про зміну прізвищ після шлюбу? Про такі свідоцтва вдома ніхто не чув і ніде в інтернеті не знайшов зразків. Чому не достатньо свідоцтва про шлюб та про народження?

  • Схоже дійсно – не потрібно. Видалив цю інформацію зі статті.

 • Маряна

  Маряна

 • Маряна

  Допоможіть, будь-ласка! Хочу правильно зрозуміти! Мій дідусь у віці 10 років був переселений із Польщі. Чи можу я (його вучка) претендувати на дану візу ?

  • Якщо у вас є довідка про переселення дідуся і ви зберете решту документів, які доводять родинні зв’язки – то так, ви можете претендувати на дану візу.

   Спрощення в отриманні довгострокової візи надають людям, які були примусово виселені з території Сучасної Польщі на підставі угоди між Польським комітетом національного визволення та урядом УРСР від 9 вересня 1944 р., а також Тимчасовим урядом національної єдності та урядом Радянського Союзу від 6 липня 1945 р. Такі пільги надають також нащадкам вимушено переселених людей (цитата з офіційного сайту візового центру):
   “Дані спрощення стосуються також дітей, внуків та одного з подружжя евакуйованих осіб, одного з подружжя дітей та внуків репатрійованої особи”.

   • Маряна

    Дякую !

 • munix

  Подскажите, допустим я работаю фрилансером в интернете без СПД. Что мне написать в анкете в поле Профессия и Работодатель?

  • Yulia Tabenska

   найліпше телефонувати в візовий центр і мучити питаннями їх. я телефонувала разів чотири і довбала до кожного питання) Думаю у них були такі ситуації, тому і вам допоможуть.

   • munix

    дякую!

 • Olya Bilinskaya

  Дякую за інформацію! Все більше з’являється пропозицій по навчанню в Польщі: http://znoclub.com/novyny/277-vebinar-za-temoyu-yak-navchatisya-chi-otrimati-stipendiyu-v-polshchi.html Чи можна з цією візою навчатися там?

 • Denys Lapin

  “Оновлено. З липня також вимагають будь-який документ де вказана дата народження переселеної особи. Це може бути свідоцтво про народження, паспорт, свідоцтво про шлюб чи інший документ.”
  Це дійсно так? Z про таке перший раз чую. На сайті візового центру інформації про це немає.

  • Yulia Tabenska

   На сайті багато чого немає, потрібно телефонувати до них і питати. Я віднесла ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК ДІДУСЯ + прихопила свідоцтво про шлюб. Результат – 5 річна віза)

   • Denys Lapin

    Я здавав декілька днів назад документи на візу, і в мене ніяких додаткових документів не питали крім виписки з Архіву, ну і звичайно підтверджуючих документів що це дійсно мій родич

   • Oleksandra Romanenko

    А у вас там була вказана дата народження, чи лише рік народження? Бо в мене така проблема і цікавить таке питання. Свідоцтва про народження немаю, лише про шлюб, але там лише вказаний рік народження моєї бабусі(((

 • mebe007

  Якщо я не переселенець і родичів в мене там немає. Мені яку візу робити?

  • Можна польську шопінг візу: http://lowcostavia.com.ua/shoping-visa/, або туристичну візу (польську, литовську, угорську, словацьку чи інші)

   • тетяна тофан

    а якщо я як внучка отримала репатраційну візу, а для своєї дочки хочу зробити візу, щоб вона мене супроводжувала, то мені на яку візу подавати?

 • Myrzilko

  А как получить справку с архива если я не знаю есть ли такие родственики у меня или жены??

  Просто отправить запрос в обласной архив, а они сами там все поищат? Нужно самому ехать в архив или можно по почте отправить запрос?

  • По пошті не знаю чи можна, зателефонуйте у архів і запитайте. Найкраще подати заяву у архіві і вказати максимум відомої вам інформації про родичів.

 • маринка

  Ще таке питання:

  в статті
  пише “Для приватних підприємців слід надати виписку з банку про рух коштів
  на рахунку”, а на оф.сайті – “довідка з банку про наявність фінансових коштів + виписка про
  рух коштів на рахунку за останні 3 місяці”
  допоможете розібратися?

  • Якщо у виписці з банку про рух коштів є зазначена наявна сума на рахунку, то довідка про наявність фінансових коштів не є обов’язковою.

 • Vladimir

  Добрий вечір! Підкажіть будь-ласка. При подачі документів, оригінал довідки з архіву забирають? Чи можна її використати для інших членів родини?

  • Довідку не забирають, можна використати для інших близьких членів родини.

   • Vladimir

    Дякую.

 • Taras Kovalyk

  В мене наступна проблема:
  я звертався за довідкою яка б підтверджувала факт переселення в Державний архів, проте отримав відповідь про відсутність інформації. Чи можна отримати таку ж довідку або будь-який документ, що підтверджуватиме факт переселення з архіву Польщі? І як це зробити (чи не має нюансів із зверненням громадян України в польські установи)?

 • Vladimir

  Добрий вечір. Ходять чутки, що зараз дуже багато відмов в видачі Польських віз. Тому, що вже дуже багатьом людям в цьому році видали. Тепер навіть незнаю, чи пробувати подавати документи на репатріаційну візу. Прошу поради. Дякую.

 • Тарас Татчин

  Власний досвід

  Всім привіт. Ура!!! Ура!!! Ура!!! Нарешті отримав з дружиною репатріаційну візу. Робили по лінії її бабці, колишньої переселенки. З собою ми мали оригінал свідоцтва про народження та одруження бабці з дідусем, свідоцтво про одруження батьків дружини (взяли ще оригінал про народження батька дружини, проте він не знадобився), свідоцтво про народження дружини і свідоцтво про мій з нею шлюб, щоб я також потрапив під оформлення візи як її чоловік. Дата призначення подачі документів у нас була в середу. Ми прийшли у зазначений час, переглянули нам документи, завернули і сказали що ми ще маємо переробити. Дівчинка нас записала на пятницю, сказала донести заново всі папери. Ми були просто в шоці. А проблема була в наступному – по-перше ми забронювали номер напряму в готелі і нам по пошті відіслали сканований лист-підтвердження резервації номеру менеджером з готелю, але візовому центру як виявилося це не підходить, їм потрібно лист підтвердження з Booking.com сайту, навіть хоч там і нема печатки. Готельний варіант скану з печаткою і підписом їм не підійшов. Вони нам так і сказали – зайдіть на Booking.com і зробіть резерв, не оплачуючи номер і ми приймемо. Ще одна проблемка виявилася що ми забронювали номер на кінець грудня місяця, а нам пояснили що на відкриття візи готель бронюється максимум до 3 місяців від дати подачі документів, а ми подавали заяву у кінці серпня, а забронювали на грудень. так робити не можна. тільки до 3 місяців.
  По-третє проблеми виявилися з випискою з банку в нас обох. У нас за останні пів року були надходження та витрати в обох порядку по 20 000 грн, але залишок на рахунку був 400-500грн. Ми звісно боялися поповняти рахунок за тиждень до подачі візи, так як би це виглядало підозріло. Але виявляється, нам сказали, що це нормально поповнити рахунок в банку у нашому випадку ЗА ДЕНЬ до подачі документів. Ми були в шоці. Ну нічого – поповнили. Я собі на рахунок кинув 4000грн і дружині – 5000грн.Заново роздрукували виписку з банку (у нас Приватбанк). Ще одна найбільша проблема – довідка з архіву. У нас був оригінал з мокрою печаткою, видана ще десь 6-7 років назад.Попередньо ми дзвонили на гарячу лінію візового центру чи вона підходить – сказали так. коли приїхали подавати папери – сказали ні – не підходить. Треба було оновити нову, бо в новій обовязково має бути інша шапка зверху і обовязково має бути вказано “за якою угодою була переселена особа”.В старій цього не було. Добре що ми мали звязки і нам зробили нову довідку за 3 години, бо офіційно треба чекати зараз до 3-х місяців.
  Одним словом, треба було ще переробити деякі пункти в анкеті (до речі там де колонка тип візи – треба закреслити пункт “інше” і збоку дописати латиницею “pereselennja”) і донести все заново. Оскільки нам сказали принести документи заново на пятницю і записали на той день, ми все ж таки вирішили прийти самі, ще раніше в четвер, так як встигли все переробити. Так от приїжджаємо, на вході охоронцю кажемо що доносимо папери (там таких людей багато, що доносять), і нас пропускають. При подачі паперів, нам ніхто нічого не казав що прийшли раніше пятниці в четвер. так от документи дружини приймають, а мене знов обламують. Мені, оскільки я офіційно не працюю, тобто вважаюся безробітним треба донести, ще будинкову книжку оригінал і копії всіх сторінок. Ми прийшли подавати в 10.00 годині ранку і сказали що маю донести книжку будинкову до 14.00 цього ж дня. Добре що батьки були вдома і дали книгу, бо інакше попередили у візовому центрі що потім документів не приймуть взагалі і прийдеться робити відмову у візі і повернення коштів, хоч ми взагалі мали би принести документи у пятницю, а не в четвер. мені дали 4 години на все – не більше!!!! Я у принципі справився за 2 години.Крім книги мені продиктували і я написав заяву на ім’я консула, що по будинковій книзі , де я прописаний мені належить певна частка будинку. У моєму випадку це була 1/5, так як 5-ро прописано. Доніс, здав відбитки пальців, проплатив вартість візи і сказали прийти через 6 днів на отримання документів. Так і сталося – прийшла смска. Прийшли (в мене між іншим в паспорті раніше була 1 шенгенка, у дружини вже 2 шенген-візи) і нам дали візи по 5 років обом, від дати резервування готелю!!!!!!!!!!!! УРААААААААА!!!!!!

  • Дуже дякую за детальний опис! Багато корисної інформації.

  • Юля

   Я теж ходила два рази, доносила документи, вони вам приблизно сказали прийти в п*ятницю, це ніде не відмічалося. Мене просто запитали, коли прийдете? А вже з вашого опису зрозуміло, що якщо і другий раз все не донесеш, то третій раз вже не можна, тому вам сказали до 2год. А за будинкову книгу взагалі ніхто ніде не згадує, тільки на консультації мені сказали і в коментах можна прочитати, в статтях тільки говорять про прив*язку до України, а її не всі знають як показати, коли ти офіційно не працюєш. І ви молодці, що ходили в двох здавати на цю візу, бо я ходила без чоловіка і теж мала дві шенген, то мені дали на 2 роки.

  • VoLodymyr Maksymiv

   У мене є довідка з архіву 2011 року, чи можете підказати чи вона саме потрібного взірця. Фото її додаю. Дякую

   • “У нас був оригінал з мокрою печаткою, видана ще десь 6-7 років назад.Попередньо ми дзвонили на гарячу лінію візового центру чи вона підходить – сказали так. коли приїхали подавати папери – сказали ні – не підходить. Треба було оновити нову, бо в новій обов’язково має бути інша шапка зверху і обов’язково має бути вказано “за якою угодою була переселена особа”.В старій цього не було.”
    Я би радив замовити в архіві оновлену довідку.

    • VoLodymyr Maksymiv

     Я тому додав фото довідки, щоб упевнитись чи потрібно замовляти нову. Просто у кого є довідка міг би написати чи моя довідка уже за новим взірцем.

     “бо в новій обов’язково має бути інша шапка зверху і обов’язково має бути вказано “за якою угодою була переселена особа”. В старій цього не було.”-
     Шапка – є, підстава – написана, проте я не впевнений , що така підходить…
     А як на рахунок, подачі документів у візовий центр Івано-Фрінківська, замість Львова? Щось підкажете?

    • mac

     На оновлену довідку чекати 3 місяці…

   • Тарас Татчин

    У вас шапка старого зразка – “Державний комітет архівів України”. Таке
    не підходить.По-друге нові довідки між іншим видають тепер друкованими і у вас не вказано за якою угодою було здійснено переселення. Прикріплюю
    зразок-скан як повинно виглядати. Перевірено – прийняли одразу

    • Юля

     Маленьке уточнення, може бути довідка і від руки написана, це як кому повезе))) Ми з чоловіком подавали рік тому в один день, то в мене друкована(така як у вас), а в нього від руки написана. Двоє маємо візу. Головне, щоб написано було за якою угодою.

   • Oleksandr

    У довідці має бути фраза,що переселенні згідно договору між Польщею і УРСР від….року(точно не пам’ятаю,але зараз архів уже пише правильно).У вас подібної фрази немає і тому довідку не приймуть.Обов’язково переробіть її.

  • Андрій Демянчук

   Доброго Вам дня ! Я з Ів-Франківської обл., моя теща (1946р.н)була
   виселена разом з батьками в 1951р з с.Чорна(ПОЛЬША). В паспорті написано місце
   народження-Польша. Довідку з архіву треба брати, чи ні? Якщо брати
   довідку то в якій області? Їх виселили в Донецьку область, звідки вони
   втекли в Долину , Ів-Франківської обл.

   • Тарас Татчин

    довідка обовязкова

    • Marta Uhatyuk

     Якщо переселені 1951 то видаються репартаційні візи?

  • Андрій Демянчук

   Вибачте що турбую, якщо тут незручно спілкуватись то можете кидати відповідь в atandem2006@ukr.net. Ми з дружиною члени лемківського товариства м. Надвірна Ів-Франківської обл. Два роки під ряд їздили на фестваль Лемківська Ватра в Ждині. Минулого року не поїхали через те що були великі черги і візу видали на 6 місяців до березня, хоча попередня віза була в дружини-2 роки , в мене-рік.Знайшов цей форум і бачу що краще було б оформляти репатріаційну. Якщо ми подаватимо доки на візу з іншими членами товариства, чи обовязкова довідка з архіву( якщо так, то з якого?), чи достатньо оригіналів та копій документів ( паспорт тещі народжена в польші)

   • Тарас Татчин

    читайте статтю уважно там є все розжовано. Віза подається індивідуально кожною особою. На репатріаційну візу довідка обовязкова. нема довідки – візи не буде.

  • Христина

   доброго дня! подібна ситуація як була у вас…потрібна терміново довідка з архіву про репатріацію….оскільки у візовому повідомили що моя не підходить( так як за стара. хоча попередньо я довідувалась і мені повідомили що і така підійде) часу мало..я в розпачі…чи є можливість якось пришвидшити видачу…до кого не зверталась – ніхто нічим зарадити не може…може підкажете вихід , зважаючи на подібність ситуації…буду вдячна
   моя пошта kristina27@my.com

 • PS

  Чи можу я використати оригінал архівної довідки, яку отримав мій брат ? (мій дідусь там теж вказаний). Справа в тому, що на архівній довідці вказано кому вона видана…

  • Близькі родичі точно можуть використати довідку.

   • Віта

    в мене є тільки копія довідки, яку бабці-переселенці видали в 2003 році (на її імя). Каже що оригіналу архівної довідки немає, Чи можу я подавати на цю візу лише з такою копією без оригіналу?

  • Тарас Татчин

   кому видана довідка значення не має, хоч навіть стороння особа замовляла.

   • Andrew Rola

    Доброго дня. Тарас, в мене видана довідка ще 2004 року, тільки зараз прочитавши Ваші пости розумію, що вона не підійде, оскільки не вказана причина переселення. На початок січня призначена дата подачі документів в візовий ценр. 3-х місяців для отримання довідки нема. Підскажіть чи можна отримати довідку швидше?Можливо факт отримання такої довідки прискорить видачу нової або є інші “варіанти”? Буду вдячний за будь-яку допомогу. Також для звязку вказую свій email – rollex_20@ukr.net.

    • Тарас Татчин

     можна пробувати хіба домовлятися просити

 • Галина

  А які номери телефону у візовий щоб дізнатися точно які документи подавати на репатріацію!

  • +38 044 594 54 96
   +38 032 242 45 64
   +38 032 235 17 76
   +38 050 117 90 53
   +38 067 343 04 80
   +38 093 175 55 03

 • Тарас Янчук

  Чи маю я право працювати з цією візою офіційно?Ніде відповіді не знайшов.

  • Ольга Залевская

   Ні. Це проста туристична віза.

 • Роман Горбовий

  Сьогодні забрав паспорт в кур’єра з надією побачити там 5річну візу, але не поталанило – відкрили на 2 роки, враховуючи що в мене були вже 2 шенгенські візи.

 • Андрій

  Підкажіть будь ласка можна легально працювати з такою візою в Польщі???

  • Тарас Янчук

   Цікавить також це питання.

   • Андрій

    Ніхто не знає толком чи можна по ній працювати одні кажуть можна без проблем інші кажуть ні треті кажуть так але потрібне запрошення роботодавця.кароче візу зробив а чи можна по ній працювати 100% відповіді так к і не отримав

 • Nataliia Sillett

  Скажіть, будь ласка, а довідку в архіві видадуть у день звернення, якщо прийти особисто?

  • Довідку видають через 3 місяці, навіть якщо прийдете особисто. Хіба що дуже сильно просити і вмовляти.

 • Андрій

  Можна з такою візою легально працювати в Польщі???

 • Тамара

  Взяла довідку з архіву, яка підтверджує факт виселення моєї бабці в 1945, але рік народження бабці вказаний неправильно, замість 1941 написали 1940, свідоцтво про народження бабці є, в ньому 1941, бабця була пеерселена з батьками, імена яких відповідно є в свідоцтві про народження і з іменами з довідки з архіву сходяться. Чи має сенс пробувати подавати на репатріаційну візу з цією довідкою, якщо помилка в даті народження, чи це марна трата часу?

  • Olya

   Ви якось додатково дізнавалися ?

 • тамара

  Взяла довідку з архіву, яка підтверджує факт виселення моєї бабці в 1945, але рік народження бабці вказаний неправильно, замість 1941 написали 1940, свідоцтво про народження бабці є, в ньому 1941, бабця була пеерселена з батьками, імена яких відповідно є в свідоцтві про народження і з іменами з довідки з архіву сходяться. Чи має сенс пробувати подавати на репатріаційну візу з цією довідкою, якщо помилка в даті народження, чи це марна трата часу?

 • тамара

  Взяла довідку з архіву, яка підтверджує факт виселення моєї бабці в 1945, але рік народження бабці вказаний неправильно, замість 1941 написали 1940, свідоцтво про народження бабці є, в ньому 1941, бабця була пеерселена з батьками, імена яких відповідно є в свідоцтві про народження і з іменами з довідки з архіву сходяться. Чи має сенс пробувати подавати на репатріаційну візу з цією довідкою, якщо помилка в даті народження, чи це марна трата часу?

 • Орест

  Отримав довідку з архіву, а в ній ім’я і рік народження бабці не співпадає з тим, що в свідоцтві про народження. Прізвище, де народилась та все інше те саме. У візовому центрі сказали, що подавати документи на репатріаційну візу немаю права. Підкажіть, будь ласка, в кого була подібна ситуація і чи ви знайшли з неї вихід. Дякую.

  • mac

   Ви можете звірити вашу довідку із архіву та фото моєї довідки, яка викладена нижче?
   Просто моя довідка за 2011 рік і не знаю чи форма довідки така сама, як нової. Люди пишуть , що форму довідки міняли.
   Дякую.

   • Olya

    У бюро довідок мені відповіли, що внесення неправдивих даних( тобто таких які не відповідають архівним документам) – підсудна справа – фальсифікація документів , і поляки вже тепер мають скани цих документів – зараз таке(заміну довідки) ніхто робити не буде. Правда відповідь неофіційна.

  • Olya

   Мені у архіві порадили звернутися до суду ( за місцем проживання) і довести таким чином , що особа одна і та ж. Адвокат державний просить за свої послуги ( написання і подання заяви) 200 грн +200 грн мені сказали – держмито. Призначається дата розгляду ( місяць- два) і на засіданні може виноситися рішення. Подавати треб
   а всі документи що підтверджують , що вивезена саме ваша родичка і ваш родинний зв’язок. Сама ще не робила, Але, найімовірніше, заради встановлення справедливості так зроблю.

 • тамара

  Взяла довідку з архіву, яка підтверджує факт виселення моєї бабці в 1945, але рік народження бабці вказаний неправильно, замість 1941 написали 1940, свідоцтво про народження бабці є, в ньому 1941, бабця була пеерселена з батьками, імена яких відповідно є в свідоцтві про народження і з іменами з довідки з архіву сходяться. Чи має сенс пробувати подавати на репатріаційну візу з цією довідкою, якщо помилка в даті народження, чи це марна трата часу?

  • На жаль, я не знаю точної відповіді на це запитання. Ви можете самостійно зателефонувати за одним з номерів візового центру і розпитатися відповідь на ваше запитання:+38 044 594 54 96, +38 032 242 45 64, +38 032 235 17 76, +38 050 117 90 53

   • тамара

    Дякую!

    • Olya

     Ви щось дізнались? Подавали документи?

     • Олена

      У мене була подібна ситуація. Рік народження діда в свідоцтві про народження 1927 р., а в евакуаційному листі – 1928 р. Документи мала подавати 6 жовтня. Дзвонила у візовий центр і питалася, що робити, мені твердили, що дата має співпадати. Тому перестрахувалася і 5 жовтня пішла в Консульство на Франка на зустріч з консулом. Консул сказала, що все ок, в ідеалі було б добре, щоб дати були однакові, але вона розуміє, що такі часи були, тому рік різниці нічого страшного. Записала мене в журнал і казала, якщо у візовому центрі будуть придиратися, то щоб дзвонили в консульство. На дату мені таки звернули увагу, я пояснила їм про зустріч з консулом та й усе. Отримала шенген на 5 років :)

     • Olya

      Олена , де ж Ви були раніше… Моя дата вже пройшла. Я й не подумала про те, що можна такі речі обговорювати у консуляті. У візовому мені сказали чітко що мої документи розглядатися не будуть і крапка… Просто там чітко видно що помилка механічна (1939 і 1929)… А дає консул якийсь лист-підтвердження?

     • Олена

      шкода ((( Я просто до кінця чекала документів з проставленою візою, бо трохи таки переживала, чи все ок буде :) Лист-підтвердження не дали, але мене записали в журнал, що я у них була, і в разі запитань у Візового центру, вони могли б дзвонити туди. Ви все одно підіть до консула на консультацію. І заодно попросіть дозвіл здавати документи вже на Франка в Консульстві, щоб знову довго не чекати. Дехто ходить до консула лише для того, що отримати дозвіл на подання документів (бо відсутня дата для реєстрації). Приймає консул з 9 до 13 год. Чергу бажано займати з 7 ранку, бо потім можна і не встигнути попасти. Мені сестра зайняла чергу о 8 ранку, то до консула я попала вже в другій десятці.

     • Маринка

      А до консула ви попередньо записувались на прийом? чи там якась “жива черга”? І ще ви пишете що можна просити безпосередньо там здавати документи – це можна зразу ж з документами прийти чи спочатку отримати дозвіл а на наступний раз подавати?

     • Олена

      Ні, попередньо не записувалася – є окрема жива черга до консула без запису. Але приймає консул тільки з 9 до 13 год. Тому бажано зайняти чергу зранку. Якщо маєте весь пакет документів – пробуйте зразу просити консула здати документи. Але наперед обдумайте собі аргумент, чому вам треба візу саме зараз (наприклад, нема вільних дат для реєстрації у візовому центрі, а вам потрібно їхати найближчим часом за кордон)

 • оксана

  добрий день здійснила бронювання готелю роздрукувала підтвердження але на телефон прийшла смс шо відмова бо недостатньо коштів на карточці ( в підтвердженні пише шо сайт грошей не стягує з картки але має право заблокувати ту суму)
  питання мені подавати то підтвердження бронювання чи ні? чи зайдуть вони на сайт і чи провірять ту бронь?
  на який час робити страхівку?

  • Дійсно, деякі готелі можуть пробувати зняти суму до заселення. Якщо там безкоштовне скасування, то відмініть і забронюйте інший готель.

   Страховку для візи достатньо зробити на рік (на довший термін здається не роблять)

 • Alex Katsai

  Otryvav Shengen (ne repatratsiynu) na 5 rokiv (viza bula dlya mene beskoshtovnoyu:))). hocha, u zaproshenni bulo vkazano 2 roky. prosto poprosyv bilshe. bez niyakyh bronyuvan gotelyu chy kvytkiv:))

 • Наталя

  Скажіть будь ласка, скільки приблизно слід мати коштів на рахунку?достатньо буде 100 злотих на добу перебування, якщо я забронюю готель на 2 дні (приблизно 2000 грн.)?чи варто трішки більше покласти?

  • З того що чув, то мало б бути достатньо, можете уточнити зателефонувавши у візовий центр

 • Степан

  Якщо на кордоні в мене брали відбитки пальців на бізнес візі, коли хотів зробити шопінг то дали відказ, а зараз виявилось що моя бабка переселенка

  • А яка причина відмови? Якщо були серйозні причини для відмови у шопінг візі (порушення законодавства, нецільове використання попередньої бізнес візи), то і цю можуть не дати.

 • Іван Новик

  При реєстрації на подачу документів репатріаційної візи, обирати просто Шенгенська віза чи Шенгенська туристична??

 • Roman

  Поздравьте меня))) Получил литовский мультишенген на 1 год без справки с работы. Самостоятельно!

  • Чудово! Теж чув від знайомих, що зробили собі литовський шенген без проблем.

  • Hector J

   А мені дали чеську мультивізу на 2 роки (паспорт закінчується через 2,5 року, тому на більше не можна було просити). І БЕЗ ВІЗОВОГО ЦЕНТРУ! Під тур. Правда, там на мультивізу, як виявилося, треба мати в банку не менше 4 тис євро.

   • Marian Pohonych

    Чи міг би ти коротко описати,як це зробити?

    • Hector J

     Перш за все, була особиста подача документів (вдалося записатися онлайн). Як повідомили при подачі, треба донести в консульство довідку про наявність на рахунку від 4 тис євро (в еквіваленті, на рік). Терміново було відкрито рахунок на 5тис дол США. Переслана по мейлу довідка не потрапила до консула. Але, прийшовши по паспорт з її оригіналом, вдалося передати її консулу отримати 2-річну візу (до того візу консул не ставив, бо було в документах при подачі відмічено, що буде довідка).

    • Hector J

     Тур було замовлено в “Акорд-турі”, оплачено і отримано ваучер на руки.

 • Galya

  Скажіть, будь ласка, якщо у мене на чистий паспорт вдарили іспанську відмову, чи можуть відмовити при виготовленні репатріаційної візи?

  • Щоб спробувати дати відповідь на це запитання потрібно знати причину відмови у іспанському консульстві. Якщо причина не дуже серйозна (недостатньо документів при подачі), то польську, при коректній подачі, мали б відкрити. Якщо ж причина серйозніша (правопорушення на території ЄС, порушення візових правил під час попереднього перебування), то можуть і не відкрити.

   • Galya

    Причини: не обгрунтовано мети поїздки, інформація , що подавалась для мети поїздки не достовірна.

    • Я би пробував подавати на репатріаційну. Тут для підтвердження мети поїздки потрібно забронювати готель. Також дивіться щоб довідки з роботи та банку були офіційні. Уважно зберіть решту документів та спробуйте.

     • Galya

      Скажіть, будь ласка, а готель краще проплатити, бо наскільки я знаю можна тільки бронювати. І чи достатньо буде 1-2 дні для репатріаційної візи.

     • 1-2 дні цілком достатньо, проплачувати не обов’язково, але бажано тим готелем все ж скористатися. Зауважте, що деякі готелі самостійно можуть спробувати заблокувати певну суму чи зняти оплату з картки, яку ви вказували при бронюванні.

     • Galya

      Дуже дякую за відповідь.

     • Galya

      Скажіть, будь ласка, якщо відкривати одночасно з чоловіком репатріаційну візу, то можна з нами й дитині 1 р. подавати на шенгенську? Чи краще спочатку відкривати нам, а потім вже дитині?

 • Ольга Залевская

  Для тих хто не зі Львова!

  Замовляла виписку для себе. Як виявилось, в обласних архівах
  по Україні репатріаційних листів зберігається мало. Тому, хоча мій дідусь-переселенець
  прописаний в Рівному, документи про переселення знаходяться у Львівському
  обласному архіві.

  Якщо ви не зі Львова, то разом з заявою треба принести пустий
  конверт з маркою і вашою зворотною адресою. Тоді не треба їхати по довідку, її
  надішлють поштою.

  Сподіваюся, комусь зекономить час.

 • Ліда

  Привіт! Підкажіть будь-ласка, мій прадід і прабабуся переселенці, коли їх переселяли прабабуся була вагітна моїм дідом і він народився вже в Україні.Чи можу я отримати репатріаційну візу???…Дякую)

  • Скоріше за все що ні, оскільки ваш дідусь не буде фігурувати у документах про переселення.
   Можете ще зателефонувати за одним з номерів візового центру і розпитатися відповідь на ваше запитання:+38 044 594 54 96, +38 032 242 45 64, +38 032 235 17 76, +38 050 117 90 53

   • Ліда

    ясно, дуже дякую за відповідь.

    6 жовтня 2015, 12:15:28, від “Disqus” :

    “Скоріше за все що ні, оскільки ваш дідусь не буде фігурувати у документах про переселення. Можете ще зателефонувати за одним з номерів візового центру і розпитатися відповідь на ваше запитання:+38 044 594 54 96, +38 032 242 45 64, +38 032 235 17 76, +38 050 117 90 53” [IMAGE] Settings   A new comment was posted on lowcostavia lowcostavia Скоріше за все що ні, оскільки ваш дідусь не буде фігурувати у документах про переселення. Можете ще зателефонувати за одним з номерів візового центру і розпитатися відповідь на ваше запитання:+38 044 594 54 96, +38 032 242 45 64, +38 032 235 17 76, +38 050 117 90 53 5:14 a.m., Tuesday Oct. 6 | Other comments by lowcostavia     Reply to lowcostavia     lowcostavia’s comment is in reply to Ліда :   Привіт! Підкажіть будь-ласка, мій прадід і прабабуся переселенці, коли їх переселяли прабабуся була вагітна моїм дідом і він народився вже в Україні.Чи можу я … Read more You’re receiving this message because you’re signed up to receive notifications about replies to disqus_OkoVtRt6ec. You can unsubscribe from emails about replies to disqus_OkoVtRt6ec by replying to this email with “unsubscribe” or reduce the rate with which these emails are sent by adjusting your notification settings . [IMAGE]

 • Andriy Paliy

  Зібрав потрібні документи,приїхав у візовий центер мені сказали що виписка за рахунок в приват банку їм не підходить сказали зробити в кредо банку,зробив,приїхав ще раз здав і завтра їду забирати паспорт з візою)

 • Маринка

  я нині отримала свій паспорт з відмовою у видачі візи..((
  причина – “ви необгрунтували мети та умов запланованої поїздки” – мені незрозуміла, під неї підпадає багато документів які я подавала
  я розглядаю два варіанти:
  – бронь готелю (я неоплачувала навіть частково)
  – невідповідність імені в різних документах (в архівній довідці – Мирослав, в решті – Мирон)
  тут мене при прийомі документів запевнили що все окей, це рахується тим самим іменем, але якщо я дуже хочу то можу написати заяву з поясненням, що я і зробила.

 • Olya

  Отримала 08.10 довідку з архіву – як виявилось у архівних документах є помилка у даті народження. У консульстві сказали, що я не маю права подавати такі документи -їх не приймуть. У архіві порадили варіант – довести що особа сказана у довідці і особа , якій я є родичкою (у даному випадку – моя бабця) є одна і та ж можна через суд ( проживаю у м. Львів, у моєму випадку Шевченківський районний) – подаються всі документи ( архівна довідка, документи даної особи, і підтверджуючі наш родинний зв’язок, все що маєте) + позовна заява( адвокати сказали суму за її складення 200грн)+ держмито ( орієнтовно 200 грн) . Призначається слухання – по часу – залежно від завантаженості судді – може бути місяць -два.

  • 1) з судами не маю жодного досвіду, важко щось порадити :(
   2) Можете подаватися на туристичну, але врахуйте, що тоді консульство вимагає оплату готелю на 50% і якщо це у вас перша віза, то можуть відкрити лише на час подорожі.
   Для бізнес потрібно запрошення і бажано офіційне, а не липове.
   3) шопінг віза, але вперше видадуть лише на короткий термін з одним в’їздом.

   • Olya

    У самому архіві працівники сказали, що ситуація з помилками в іменах-роках не є рідкістю – і через суд заявники доводили свою правоту. Віза шенген не перша ( є французька , чеська короткострокові- обидві відкривались 2-3 роки тому під подорожі)

 • Євген Счастний

  Професійна допомога в оформленні візи в США, Канаду та Англію з працевлаштуванням та допомогою у пошуку житла. Більш детальніше читайте на сайті http://visa2usa.com.ua/poslugy

 • bigfanua

  Здавав документи на візу у Тернополі. Мав довідку з архіву видану ще в 2000 р. моїй покійній бабусі і вона виявилась дійсною, так як не має терміну придатності. Робив візу собі, дружині та дитині 2 р., яка вписана у паспорт дружини. Крім стандартних документів потрібно у моєму випадку нотаріальне посвідчення на дозвіл батьків про вивіз дитини закордон. Документи при подачі потрібно зразу ділити на 3 пакети, в яких мають бути всі копії необхідних документів. Якщо ви маєте іменну приватбанківську кредитну карточку, то вона підходить для підтвердження вашого фінансового стану. Кидаєте на карточку 2000 грн., йдете через 3 дні у банк і вони вам роблять роздруківки з мокрими печатками. Для дитини я писав заяву – спонсорування, яку скачав з нету, хоча вже при подачі переписував, бо вказав безліч непотрібних даних, а також призначення не туризм, а просто поїздка в Польщу. Також подавав копії Свідоцтва платника податку та державну реєстрацію, так як приватний підприємець. Дружина подала документи на право власності на квартиру. На рахунок заяви, якщо чогось не розумієте краще не пишіть, у центрі вам підкажуть. Порадував безкоштовний копір у візовому центрі, полякам лайк :). Дали Мені візу на 3 роки, так як паспорт закінчується за 3 роки і 3 міс. Дружині на всі 5 років, а ось доньці тільки на 1 рік, :( мабуть через те що за неї не потрібно платити візових 35 євро. Всім удачі!

  • Василий Костур

   Про кредитку Приватбанку. Подавав 29/09/15р у Хмельницькому, НЕ іменна кредитка з Привату. Потрібно було: довідка з банку про відсутність заборгованості; виписка про рух коштів за карткою (3 міс+); роздруківка з банкомату де вказано доступний ліміт (за неї з кредитки зняло 3 грн). Не потрібно нічого закидати на картку. Головне щоб Вам було доступно для зняття з картки по 35 євро/ 1 день перебування. В мене на кредитці ліміт 5000 грн , особисті кошти 2,65 разом 5002,65 грн. І цього мені було достатньо.

   • bigfanua

    Як тоді доказали, що це ваша кредитка?

    • Galya

     Коли дають банківську виписку про рух і наявність коштів, то у виписці вказане прізвище та ім’я власника карти, навіть, коли карта не іменна.

     • bigfanua

      зрозуміло

  • Ірина

   А за дитину платили послуги візового центру?

   • bigfanua

    так, 450 грн. як за дорослого

  • Olesya Kulyk

   А для неповнолітньої дитини які документи готували і на який тип візи подавали? Бо нам в візовому центрі сказали, що дитина не може отримати переселенську візу, так як це вже четверте покоління.

   • bigfanua

    Такий самий пакет як для дорослих. Єдине що плюс довести лінію до дитини та нотаріальне завірення від батьків на вивіз закордон. Віза безкоштовна, тільки збір 450 грн.

    • тетяна тофан

     а не знаєте часом, якщо дитина має свій паспорт, то теж такий пакет документів? чи то вже шопінг візу треба робити , чи туристичну з запрошенням

     • bigfanua

      Якщо в дитини в паспорті є будь-яка шенген віза, то можна подавати такий самий пакет на репатреаційну візу на 5 років, якщо не має то по всіх правилах мають дати на 2 роки

 • Роман Побережний

  “Бронювати готель треба не пізніше як 3 місяці до дня подачі документів” -Чому так?

  • Мабуть це зробили для того, щоб “розтягнути” (зменшити) кількість людей які подаються на візу в один і той самий час.

 • а ви в курсі, що Директор Державного архіву Львівської області звільнений 14 серпня 2015 року за власним бажанням.
  на чиє ім’я тепер писати заяву?

  • Виправив бланк заяви, щоб там не було прізвища: http://lowcostavia.com.ua/wp-content/uploads/2014/07/Zayava-Archiv.pdf
   На чиє ім’я писати заяву думаю вам підкажуть безпосередньо у архіві.

  • Galya

   Я відправляла в архів заяву поштою на ім’я заступника, її ім’я можна подивитись на сайті. Так мені сказали, коли я зателефонувала в архів. Але, якщо ви відправляєте заяву поштою, то обов’язково вкладіть конверт з марками і зворотньою адресою. І вам через 3 місяці прийде конверт з довідкою.

  • я заніс нині повністю набраний текст, щоб було акуратно і швидко. заяву писав на ім’я заступника. у мене прийняли.
   тепер питання, а якщо я наглянуся до них через 2,5міс., то є шанс побачити готову довідку? просто 3 міс., як я вважаю, то якийсь приблизний, чи максимальний термін є.

 • роман

  А якщо дідусь Степан,а в Мами записано Стефанівна а не Степанівна.можуть виникнути проблеми при подачі?

  • Наталя

   В мене була подібна ситуація з іменем дідуся Йосиф. В одних документах він Йосип, в ще інших Осип. Але документи прийняли, маю візу на 5 років.

 • Віта

  Чи було у когось таке що батьки розлучені і немає свідоцтва про одруження відповідно (воно вилучається після розлучення)? Мама не змінила прізвище назад на дівоче і відповідно в мене теж татове. А у свідоцтві про розлучення немає інформації про зміну маминого прізвища чи про її дівоче прізвище.

  • Galya

   В такому випадку можна взяти довідку про шлюб з архіву ЗАГСу, в якому реєстрували шлюб. Якщо ви живете в іншому місті. то можна звернутись і в ЗАГС свого міста, тоді вони дадуть запит в ЗАГС, де реєструвався шлюб – це займе деякий час.
   Якщо ви подаєте на репатріаційну візу, то потрібна буде і довідка про шлюб і рішення про розлучення батьків.

 • karmeljuk

  Дякую за інструкції, оформив собі візу на 2 роки, хоча розраховував на 5

  Найбільше проблем виникло з документами по ФОП та бронюванням готелів.

  Деякі моменти:
  – для підстраховки вирішив повністю оплатити хостел у Перемишлі за 140грн
  – в мене не було шенгенських віз, але при прийомі порадили просити візу на 5 років
  – прописував максимальний термін перебування – 90 днів на пів року
  – страховку можна оформляти найдешевшу, моя коштувала 80грн
  – довідку в архіві можна замовити через емейл
  – великим плюсом буде наявність коштів на рахунках
  – виписки по карткам і рахункам дуже просто і зручно робити в приваті (хоча в іншому банк фіговий)

  Якщо кому що цікаво – питайте

  • Дякую, цікаво.
   Які “проблеми” виникли при бронюванні?
   Як замовляли довідку через email? Надсилали фото заповненої заяви чи просто дані про родичів текстом? Скільки часу чекали на виготовлення?

   • karmeljuk

    При бронюванні до кінця не зрозуміло було, чи потрібно оплачувати готель чи ні. Тому я вирішив не гадати і оплатити найдешевший в Перемишлі, все-рівно їздив туди на вихідних.

    Для довідки просто написав в львівський архів всі дані про бабусю текстом. Чекав не довго

  • Galya

   Цікаво, якщо замовляли через емейл, то отримували тільки особисто в архіві? Бо вони не присилають в такому випадку поштою. Чи може я помиляюсь?

   • karmeljuk

    Забирати довідку потрібно особисто в архіві

   • karmeljuk

    Отримував особисто

  • зоряна

   які проблеми були з бронюванням готелю і на скільки часу треба бронювати готель

   • karmeljuk

    Проблеми були в тому, що не знайшов чіткої інформації чи достатньо тільки броні, проплати на 50% або проплати на 100%. Тому вирішив не ризикувати і заплатив за найдешевший хостел в Перемишлі 140грн., тим більше що на сайті booking такі дешеві місця в хостелі можна лише повністю проплачувати, броні на них немає. Була проблема з сайтом booking котрий не хотів проводи транзакцію, але потім з цим розібрався. Можливо хтось робив візу і без проплати за готель, тоді вийде ще дешевше

   • karmeljuk

    проблеми були пов’язані з тим, що я вперше користувався букінгом і моя картка мала ліміт на зняття грошей в інтернеті. І крім того найдешевший хостел в Перемишлі виявився без білизни, тому довелося доплачувати на місці

 • роман

  а що робити коли бабця не має свідоцтва про народження?воно повинно надаватися 100%

  • Якщо немає свідоцтва про народження бабці, то підійде будь-який інший документ, де вказана дата народження (наприклад паспорт чи свідоцтво про одруження)

   • Степан

    А що робити якщо немає взагалі ніяких документів що підтверджують дату народження маю тільки довідку з архіву і посмертну карточку а там дати народження немає. Запит в Польщу робив відповіді не отримав. Куди мені ще можна звернутися з цим питанням

 • Ольга

  на минулому тижні отримала 5 річну шенгенку. Десь біля 2,5 місяців очікувала довідку з архіву. Переселенцем був мій дідусь. Прізвище в нас співпадало. Прізвище яке є і яке написано в довідці з архіву відрізнялося однією буквою “Е” “И”. В мене була довідка, видана 20 років тому, в якій було підтверджено, що то одна і та сама особа. Всі необхідні свідоцтва про народження в мене були. Цікаво те, що коли подавала документи в Візовому центрі, то свідоцтво про народження дідуся не було потрібне, тільки довідка з архіву, свілоцтво про народження батька, моє свідоцтво про народження. Крім того, довідка з місця роботи, рух коштів в банку, бронь готелю, страхівка. перед тим в мене вже були шенген візи. В результаті 5 річний шенген.

  • Степан

   Добрий вечір) Документів своїх родичів переселенців з Польщі ніяких не знайшов окрім довідки з архіву Львівського (писав запити в Польщу щоб надали хоть якийсь документ де вказана точна дата народження відповіді ніякої не отримав ) тільки маю свідоцтво про смерть бабусі але там не вказана її дата народження. Чи можу я подати документи на візу маючи тільки- довідку з архіву, свідоцтво про народження батька, ну і своє свідоцтво про народження.

   • Ольга

    тут потрібне свідоцтво про шлюб бабусі і дідуся, оскільки прізвище бабусі було змінено. В тому свідоцтві мало би бути вказано, коли бабуся народилася і її дівоче прізвище.

    • Степан

     Вони не були в шлюбі)) Дівоче прізвище залишилося без змін і ми всі зареєсторовані під бабиним прізвищем ))

  • Дмитро

   Підскажіть, чи подавали свідоцтво про одруження діда і баби, і взагалі крім довідки з архіву які ще документи дідуся (саме дідуся) подавали?

 • Степан

  А що робити якщо немає взагалі ніяких документів що підтверджують дату народження маю тільки довідку з архіву і посмертну карточку а там дати народження немає. Запит в Польщу робив відповіді не отримав. Куди мені ще можна звернутися з цим питанням

  • Olya

   У свідоцтві про смерть моєї бабці вказано рік смерті і вік померлої – можна вирахувати рік народження – це офіційний документ, який видається в обмін на паспорт вже померлої людини .

   • Степан

    Тобто я можу відновити паспорт вже померлої бабці в місцевому паспортному столі по місцю проживання

    • Ольга

     паспорт не відновлять. в свідоцтві про смерть вказують в якому віці померла особа. от так і рахують коли народилася дана особа. питання в тому, коли ваша бабця була переселена на Україну, в неї було її дівоче прізвище? яке прізвище в архівні довідці?

     • Степан

      Вибачайте я мало шо в тому тямлю ))) Хото має відрахувати дату народженя на основі посмертної карточки який орган цим займається, чи це в консульстві цим займаються, чи це сам я маю собі відрахувати. Мені потрібен документ який затвердить дату народження баби

     • Ольга

      спробуйте пошукати свідоцтво про одруження бабусі і діда.

     • Olya

      Ну рахувати Вам треба самому, щоб принаймі розуміти чи вірні дані вказані у довідці з архіву. Якщо з вашої “посмерної картки” неможливо вирахувати дату народження – треба шукати орган, що її видав – можливо районний відділ РАГСу.

     • Степан

      Ні ні я знаю дату народження своєї бабусі 30 вересня 1925р з слів мого батька і в архівній довідці рік народження співпадають ну тільки в консульстві мені не повірять на слова треба документ.Я просто не знаю де шукати вже все препробував тут шукав в районному ЗАГСі писав запити в Польський цивільний і військовий архів і відповіді не отримав. Ні свдоцтва про нородження і паспорта ні свідоцтава про шлюб так як вони взагалі шлюбу не брали то і його не існує. Думав може хтось стикнувся з такою ж проблемою і підкажеде ше можна ще пошукати

     • Oleksandra Romanenko

      Попросіть в архіві щоб поставили дату і місяць народження.

 • Коля Петрович

  Скільки вцілому коштує репатріаційна віза?

  • Польська шенген віза з метою репатріації обійдеться приблизно у 1500-1700 гривень, з них:

   послуги візового центру – 18,5 євро ~450 грн
   страхування 120-300 грн
   консульський збір – 35 євро ~950 грн
   послуги банку – 20 гривень

   Якщо ви маєте студентський квиток або пенсійне посвідчення, то вас звільняють від сплати консульського збору, у цьому випадку шенгенська віза обійдеться вам приблизно у 700 гривень.

   • Коля Петрович

    Де оплачувати консульський збір?

    • Перечитайте, будь ласка, хоч один раз статтю, там є відповіді на більшість ваших запитань.
     Консульський збір оплачуєте безпосередньо у візовому центрі:
     “Після прийому документів вам необхідно буде оплатити 35 євро за візу (можна платити як в євро, так і у гривнях за курсом) + послуги банку (~20 грн.).”

 • Iuliia Varkhola

  Підскажіть, будь-ласка, якщо родина була переселена у 1948 році (вказано у архівній довідці), то ми не можемо претендувати на дану візу?

 • Роди

  всем привет ! получил я визу , на 2 года , без особых заморочек , как и писалось ранее , только вот гостинку надо проплатить на 100% , без посредников типо букинга, уже резерв на букинг не катит ! Также справка у меня о переселении 2004 года , и не знаю со старой шляпой или новой но суть в том что она подошла и ничего не переделывал. Хостел взял на два дня (400 грн) , и страхову на 3 недели .134 грн.

  У меня вопрос, кто пересекал с нашей визой границы других стран , Германия , Франция ….другие страны европы были какие то проблемы , самолетом , наземным транспортом ?

  • При перетині кордонів з цією візою жодних проблем не було. Постарайтеся, щоб за 2 роки у вас було більше часу перебування в Польщі, а не в інших країнах.

   А у якому окрузі подавалися на візу, що вимагали 100% оплачений готель?

   • Маринка

    а як вони визначать в якій країні перебував?
    головне через Польщу їхати,нє?
    та й то не обовязково

    • Перед відкриттям наступної польської візи можуть рахувати дні перебування в Польщі по штампах в паспорті. Бажано, щоб кількість в’їздів-виїздів була більше через Польщу. У поодиноких і рідкісних випадках на основі цього можуть відмовити у наступній польській візі за “нецільове використання” попередньої.

     • Роди

      в Одессе у меня попросили 100% оплату за гостиницу , и отправили меня на следующую дату через пару недель , и мне пришлось еще рас платить сервисный сбор , написал заявление , на возврат денег за уплату первого сервисного сбора , сказали что банк свяжется со мной , прошло 3 недели , и ничего …надо самому заехать в банк .

      Скажите пожалуйста , акое количество дней можно находится в польше по этой визе , 90 дней в течении полу года ? потом надо что бы пол года прошло и опять можно на 90 дней ехать ?

     • 90 днів за останні півроку, враховуються також перебування за попередніми візами: http://lowcostavia.com.ua/yak-rahuvaty-dni-perebuvannia-u-shengeni/

  • Щойно телефонував у візовий центр, сказали що на візу для родичів переселенців достатньо неоплаченого бронювання на Booking.com. Це точно актуально для львівського округу.

   • Роксолана

    а можна вказувати адресу і телефон людини в якої я планую зупинитись, щоб не бронювати готель

 • Marta

  Доброго дня
  На днях подавали документи до Івано-Франківського візового центру. Весь пакет докуметів був розрахований на отримання репатріаційної візи, попередньо ми отримали консультацію на Садовій оскільки у нас винело питання щодо помилки року еародження нашої бабусі. Різниця між паспортом і інформацією в довідці складала рік. Але консультант переконала нас що така різниця допускається і ми сміло можемо їхати подавати документи. Приїхавши до Івано-Франківська ми отримали відповідь що ця різниця може бути причиною відмови, плюс нас заставили викреслити слово репатріація, а вписати переселення і термін перебування з двох років до п’яти. В кінцевому результаті у нас анкета з виправленнями, і не зрозуміла категорія переселення на 5 років. Які маємо ми шанси на отримання візи?

  • Galya

   Скажіть, будь ласка, а готель ви проплачували чи бронь через booking подавали? І чому анкету не переписали, а виправляли?

 • Dwarf

  Чи можуть розраховувати на отримання репатріаційної візи нащадки українців, що були вивезені на примусові роботи до Німеччини після анексії Польщі (1939 рік). По закінченню війни сім’ю було вивезено з Німеччини в Україну із забороною повертатись в Польщу. Дякую.

 • Dmytro Parobok

  Підкажіть, будь ласка, при записі на подачу документів через сайт є такий пункт “дата повернення”. Яку дату там потрібно вказувати? Наприклад, якщо прошу візу з 15.12.2015, то дату повернення потрібно писати 15.12.2020?

 • Dmytro Parobok

  Підкажіть, будь ласка, при записі на подачу документів через сайт є такий пункт “дата повернення”. Яку дату там потрібно вказувати? Наприклад, якщо прошу візу з 15.12.2015, то дату повернення потрібно писати 15.12.2020?

  • Це поле не є важливим, вказуйте дату у майбутньому, а у анкеті внесете точні дані.

   • Dmytro Parobok

    дякую )

 • Оксана Зиненко

  Дуже ви бачаюся, але чи не могли б ви поділитися інформацією, до кого
  можна звернутися, щоб отримати довідку з Львівського архіву швидше. В
  нас аналогічна вашій ситуація, довідка виявилася непридатною, маємо три
  дні на перевиготовлення. Буду дуже вдячна. Моя електронка oxz@ukr.net

  • Olya

   Коли я питала у канцелярії архіву чи встигнуть мені довідку зробити – мені працівниці відповіли, що у разі негайної потреби – справа одного дня. Думаю варто їх таки спитати на місці.

 • Дмитро

  Підкажіть будь-ласка, я забронював такий готель на Booking.com, де бронювання можливе без кредитної картки та відсутнє скасування бронювання. Чи пройде такий лист-підтвердження без даних кредитної картки для репатріаційної візи?

  • Igor

   Якщо ви бронюєте через букінг, то вимагають підтвердження проплати готелю. (чек готелю або виписка з кредитної картки з даною проплатою)

   Я бронював через букінг з гарантуванням кредитною карткою, + додатково зв’язався з готелем, щоб вислали чек підтвердження проплати. Додатково надав візовому центру роздруківку переписки через електронку з готелем.

  • Dmytro Parobok

   у Києві цього достатньо

 • Оля

  А с-ки часу можна перебувати у Польщі по цій візі на 5років? Проживати там ці всі 5років можна??? Чи дає вона право на роботу?

  • Igor

   Ця віза 90 на 180. Тобто в півріччі ви можете перебувати 90 днів.

 • Ольга

  Скажіть будь ласка!Я внучка переселеної особи ,моїй неповнолітній дитині відкриють зі мною візу,якщо ні то яку візу відкрити якщо собі відкриваю репатратаційну,раніше у нас дві шопінг були ?Дякую

  • Dmytro Parobok

   мені (внукові переселеної особи) сьогодні відмовили в прийнятті дитячих паспортів на репатріаційну візу, сказали, що правнуки не мають права на таку візу. Рекомендували відкривати дітям турвізу.

 • Олеся

  Доброго часу доби!!!Підскажіть будь-ласка в мене є свідоцтва про народження моїх дідуся і бабусі але вони не переселенці,я можу претендувати на репатріаційну візу і чи взагалі ці документи мені можуть в чомусь допомогти??

  • Дмитро

   Ні, не можете претендувати на репатріаційну візу, оскільки вам потрібно пред’явити один з нижче перелічених документів:

   – рішення видане колишнім Державним Репатріаційним Урядом або

   – офіційний документ, виданий державним архівом РП чи України або

   – Інший офіційний документ, виданий органами польського чи
   українського державного/місцевого самоврядування який підтверджує факт
   проживання на території тодішньої РП, а також евакуації з цієї території.

   А оскільки дідусь і бабуся не переселенці, то у вас немає таких документів і не може бути…

 • Igor

  Доречі, при подачі документів у візовий центр Тернополя, не вимигали ніяких документів з датою народження переселеної особи. Більше того в мене був такий документ, його відмовились приймати, сказали, що він не потрібен та достатньо тільки року народження (без місяця і дня), який вказаний у довідці з архіву. Як результат – 5 річна віза!!!!

 • Оксана

  Скажіть будь ласка!!!якщо я маю всі документи переселеної особи але немаю свідоцтва про народження,документи не приймуть??хоча у свідоцтві з архіву вписані всі діти переселеної сім’ї і вказані дати народження?!!

  • Дмитро

   А які саме “всі документи переселеної особи” ви маєте?

   • Оксана

    Я маю довідку з архіву де вказана вся сім’я яка була переселена і дати народження всіх членів сім’ї,а також довідку про шлюб переселеної особи,єдине що у мене немає це довідки про народження даної особи!!

    • Дмитро

     У свідоцтві про шлюб переселеної особи має бути повна дата народження та місце народження, подивіться

 • Галина

  отримала 5 річний шенген. хочу поїхати в те село, де народився мій дідо. планую затриматися в родичів. чи запитують на кордоні якесь підтвердження, де я буду жити на час перебування в Польщі? бронь з готелю, чи щось інше?

  • Розкажіть куди їдете( так як ви описали вище), можете виписати на листку точну адресу родичів та телефон. Для прикордонників цього буде достатньо.

 • Lana Kozachok

  Привіт! Підкажіть, будь ласка:в укр. документах бабусі ім’я Марія, а архівні документи РП з іменем Анна, то як бути і довести, що це одна і так ж особа? Дякую.

  • Юра

   тут потрібно писати лист, або йти до архіву, і дізнаватись чи не зробили вони помилку, а якщо так пише, то якщо не помиляюсь коло того імені пишуть запис – згідно наявних документів в архіві.
   В мене є стара архівна довідка 2000 року, але копія, найшов вдома, але знаю що цього мало і робив цьогоріч нову довідку, і також зробили помилку, хоча не на тій особі що мені потрібна, а на її братові, тому думаю це може бути у вас просто машинальна помилка людей в архіві

 • Dmytro Parobok

  Сьогодні, 26.11.2015 здав свої і дружини документи на візу у візовому центрі в Києві.
  Перелік документів:
  1. Паспорт України + копія
  2. Свідоцтво про народження + копія
  3. Паспорт для виїзду закордон + копія поспорту і попередніх Шенген віз та відміток прикордонних органів
  4. Заява про відсутність/наявність ще одного діючого загранпаспорту. Заява тут: http://www.polandvisa-ukraine.com/pdf/Statement_131115.pdf
  5. Свідоцтво про одруження + копія
  6. Довідка з роботи про з/п за останні 6 місяців.
  7. Довідка з банку про наявність коштів на рахунку. Підходить довідка самостійно роздрукована через privat24 та виписки про рух коштів за останні три місяці (теж самостійно роздруковані в банкоматі) + копія платіжної картки (підійшла навіть звичайна приватовська картка без прізвища та імені). Кошти на рахунок рекомендую ставити не пізніше ніж за 4 дні до запланованого друку виписки про рух коштів, інакше в довідці у вас буде вказана сума, а у виписці про рух коштів поповнення відображаються приблизно через 3-4 дні.
  8. Довідка з архіву про переселення діда + копія.
  9. Нотаріальна копія свідоцтва про смерть діда.
  10. Копія паспорта діда.
  11. Нотаріальна копія свідоцтва про народження мого батька.
  12. Нотаріальна копія свідоцтва про одруження моїх батьків.
  13. Страхівка + копія.
  14. Копія підтвердження бронювання через booking.com. Не вимагають підтвердження повної/часткової попередньої оплати готелю як у випадку з туристичною візою.
  15. 2 фото
  Витрати на одну особу:
  460 грн. оплата послуг візового центру (оплачував через Ідея банк на Басейній);
  160 грн. страхівка PZU (оформляв у відділенні того ж Ідея банку, у візовому центрі дорожче);
  35 євро візовий збір + 30 грн. за послуги банку.

  Тепер щодо дітей.
  На візу по репатріації не прийняли документи дітей.
  Сказали, що вони правнуки переселеної особи, тому не можуть подавати документи на репатріаційну візу.
  Запропонували подавати на отримання туристичної візи. А на турвізу вимагають 50% підтвердження оплати готелю.
  І незважаючи на те, що у наших дітей вже були Шенген візи (але не Польщі), сказали, що діти отримають спочатку одноразову турвізу. А на другий раз вже може буде туристична мультивіза.

  • Дякую за детально описаний процес подачі документів! Багато корисної інформації.

  • Dmytro Parobok

   візу нам відкрили на 5 років

 • Іван

  Подавав заяву в Архів ще 3 серпня, довідки ще досі немає, чому так довго? Казали чекати не більше трьох місяців.

  • Віта

   Була в них минулого тижня, то казали що ще опрацьовують заяви за липень. Дуже багато людей їх подало, видно не встигають.
   Але якщо Ви вже зареєструвались на подачу документів, то можете роздрукувати і піти на другий поверх з цим до заступника і пояснити ситуацію, Вам тоді прискорять видачу довідки.

   • ana

    скільки заплатили за “прискорення видачі довідки”? якщо не секрет)

    • Віта

     я нічого не платила нікому

  • Юра

   Подавав в архів 3 Липня, прийшла довідка аж 4 Листопада, тому тут було не 3 місяці як говорили, а повноцінні 4

  • Yuriy Pokora

   можу допомогти зробити цю довідку за 2-3 дня. Пишіть в лічку .якщо цікавить.

   • Владимир Скибиляк

    цікавить довідка,передзвоніть 067 694 00 64

 • Андрій Ребіш

  Отримав з батьком візу на 2 роки(до того віз не було взагалі)

  Маючи увесь пакет документів, а саме:

  Батько:
  1. Архівна довідка
  2. Свідоцтво про шлюб (діда з бабою)
  3. Свідоцтво про смерть діда
  4. Паспорт громадянина України(батька)
  5. Паспорт громадянки України (мами(моєї баби) , оскільки в її паспорті
  був штамп розписки)
  6. Закордонний паспорт
  7. Свідоцтво про народження батька
  8. 2 фотографії 3,5х4,
  9. Квитанція оплати послуг візового центру
  10. Страховка
  11. Власноруч заповнена візова анкета
  12. Довідка про доходи (за останні 6 місяців)
  13. Довідка про рух коштів на рахунку (за останні 6 місяців)
  14. Підтвердження заброньованого готелю.

  (Оригінали + копії 1,2,3,4,5,6,7,10)

  Мені як внуку теж саме але добавляється ще(15,16,17):

  1. Архівна довідка
  2. Свідоцтво про шлюб (діда з бабою)
  3. Свідоцтво про смерть діда
  4. Паспорт громадянина України(батька)
  5. Паспорт громадянки України (моєї баби , оскільки в
  її паспорті був штамп розписки)
  6. Закордонний паспорт
  7. Свідоцтво про народження батька
  8. 2 фотографії 3,5х4,5
  9. Квитанція оплати послуг візового центру
  10. Страховка
  11. Власноруч заповнена візова анкета
  12. Довідка про доходи(за останні 6 місяців)
  13. Довідка про рух коштів на рахунку(за останні 6 місяців)
  14. Підтвердження заброньованого готелю.

  15. Свідоцтво про шлюб батька з мамою
  16. Свідоцтво про народження батька
  17. Паспорт громадянина України (батька)

  (Оригінали + копії 1,2,3,4,5,6,7,10)

  пункти 15,16,17 це як доказ моїх родинних зв’язків!

  Намагався зареєструватись на подачу документів у Львові,
  проте зовсім не було вільних дат ..приблизно тиждень їх шукав і знайшов на 13
  листопада в Ужгороді і 2 грудня в Івано-Франківську зареєструвався на 13
  листопада.(а це було 15 жовтня)

  Приїхали в Ужгород ..порівнюючи з візовим центром у Львові
  ..то черги взагалі немає)

  Годину ми знаходились в середині(разом з батьком)..

  В анкетах ми просили візи на 5 років .. нам сказали що ми не можемо перший раз на такий термін просити і виправляли прямо на анкетах
  на 2 роки ( пункт 29 30 візової анкети)

  І ще в пункті 21 тої ж анкети робили виправлення з
  REPATRIATION на PRZESIEDLENIE.
  ( А до того взагалі думали написати типу переселені чи
  навіть краще депортовані).

  І ще ми мали роздруковане підтвердження запису на подачу
  документів до візового центру.

  25 листопада забрали візи .. це зайняло якихось 15 хв.
  Тепер хочемо з батьком потрапити на історичну батьківщину
  свого діда)

  І хто може надати таку інформацію:

  1 90 днів перебування це мені надано на тих два роки що
  відкрили візу?
  2 Є пункт на візі пише CEL WYDANIA: 23 що це означає?
  3 які ще можливі переваги (можливості) цих віз?

  Дякую) (Особлива подяка цьому сайту за всю надану інформацію і людям які залишили тут свої коментарі)

  P.S. Всі довідки які ви взяли не повинні перевищувати по терміні 3
  місяця!(тобто від моменту їх взяття до моменту їх подачі у візовий центр)!

  • Dmytro Parobok

   90 днів на кожне півріччя

   • Максим Корецкий

    только не на полугодие, а за любые произвольные 6 месяцев. Или по другому – если в день вьезда за последние полгода было 90+ дней уже – то не пустят.

   • Андрій Ребіш

    Дякую)

 • Галина

  Доброго дня. Скажіть, будь ласка, якщо в мене репатріаційна віза відкрита з
  18 грудня, то я повинна здійснити першу поїздку в Польщу саме в цей
  день, чи я можу поїхати пізніше, напр. в січні?

  • Dmytro Parobok

   в будь-який день після 18 грудня

 • Nataliia Sillett

  скажіть, будь ласка, якщо довідка з архіву видана на сестру, чи можу я скористатися нею?

  • Dmytro Parobok

   Ні. Довідка повинна бути на Ваше ім’я.

   • Nataliia Sillett

    Дзвонила в колл-центр візового центру і довідка може бути на імя іншої особи, головне що я можу підтвердити родинні звязки з родичами, які були переселені. Ось так, можливо комусь іще знадобиться інфо.)

  • Так, ви можете скористатися довідкою сестри.

 • Дмитро

  Дякую за інструкції, отримав репатріаційну візу на 4 роки. Шенген візи до того були, але оскільки термін дії закордонного паспорта закінчується через 4 роки і 4 місяці, дали на 4 роки. Документи на візу подавав у візовому центрі у Львові.
  Перелік документів:
  1. Архівна довідка
  2. Свідоцтво про смерть дідуся
  3. Витяг з РАГСУ (виданий на моє ім’я) про смерть дідуся, де вказана повна дата народження.
  Виявився дуже необхідним документом у зв’язку з тим, що у мене не було ні свідоцтва про народження дідуся, ні свідоцтва про одруження дідуся і бабусі, в яких вказано повну дату народження
  4. Свідоцтво про народження батька
  5. Свідоцтво про народження моє
  6. Паспорт громадянина України мій
  7. Закордонний паспорт
  8. 1 фотографія 3,5х4,5
  9. Квитанція оплати послуг візового центру
  10. Страхівка (на 1 рік)
  11. Власноруч заповнена візова анкета
  12. Довідка про доходи (за останні 6 місяців)
  13. Виписка про рух коштів на рахунку (за останні 3 місяці)
  14. Лист підтвердження бронювання через booking.com без підтвердження оплати готелю + скрін з пошти
  Витрати :
  465 грн. – оплата послуг візового центру;
  180 грн. – страхівка;
  35 євро (958 грн) – візовий збір + 20 грн. – за послуги банку;
  40 грн фото;

  • Степан

   Витяг з РАГСУ то по місцю проживання треба брати??? І які документи потрібно з собою мати щоб отримати цей витяг? Бо я теж немаю ніяких документів де зафіксована дата народження родичів

  • Iuliia Varkhola

   Дмитро, а в яких роках були переселені Ваші родичі?

   • Дмитро

    У 1945 році

    • Iuliia Varkhola

     дякую за відповідь, просто в нас в 1948 році, от думаю чи пробувати…

    • Віталій Боднар

     Можна ваш номер телефону ?

 • Алла

  Доброго вечора! Дмитро так у вас було свідоцтво про смерть дідуся чи ви брали витяг про смерть дідуся не зрозуміло ????Тому що ситуація така сама немає ні свідоцтва про народження дідуся, ні свідоцтва про одруження дідуся і бабусі, в яких вказано повну дату народження.

  • Дмитро

   Власне у мене є свідоцтво про смерть дідуся, де вказані лише дата смерті і вік на момент смерті. Але його ж не достатньо, тому що зараз вимагають ще документ, в якому вказана повна дата народження (дата-місяць-рік) репатрійованої особи. Тому я взяв ще додатково із РАГСУ цей витяг, в якому вказана і повна дата народження і повна дата смерті. Тобто, подавав і свідоцтво про смерть і витяг з РАГСУ, обидва документи прийняли. До витягу питань не було, це офіційний державний документ на фірмовому бланку з голограмою.
   Я теж довго шукав варіанти вирішення проблеми із відсутністю документу з датою народження, і все таки вихід знайшов. Власне це найпростіший спосіб здобути документ із повною датою народження. Думаю, описав по цьому приводу достатньо, звертайтесь, залюбки відповім на Ваші запитання…

   • Степан

    Зробіть будь-ласка скрін того витягу з РАГСУ як він повинен виглядати. Я теж маю тільки свідоцтво про смерть бабці і більше нічого. І які документи потрібно взяти щоб отримати витяг.

   • Віталій Боднар

    Довідка з РАГСУ платна ?
    Якщо бабця і дідусь побрались у Росії , як були вже повторно переселені , тож нереально що вона була у Львові так ?

 • Христина

  Який варіант візи можливий для правнуків (я внучка депортованої особи, роблю репатріаційну візу. А мої малолітні діти?)

  • Polina Blokhina

   Для правнуков нужно только туристическую визу открывать (( у меня похожая ситуация: как внучка получила 2х летний шенген с мужем, а ребёнок по этой процедуре уже не проходит. Для туристического шенгена нужно оплатить 50% проживания + проезд, или же приглашение из Европы предъявить.

 • Дмитро Красунчик

  УУРРРААА.
  Дуже вдячний статті і сайту. Отримав Шенген на 2 роки (по дату закінчення паспорту). Брат отримав на 5 років. Поділюсь досвідом. Подавав в візовий центр в м.Рівне. Може комусь буде корисно документи, які подавав:
  1.Евакуаційний лист (оригінал). Просили спочатку довідку з архіву (якої не було) але як взнали, що є евакуаційний лист то без проблем прийняли його. Запит в архів направив, але чекати відповіді не став. Пішов з евакуаційним листом. Евакуаційний лист був на дідуся по татовій лінії. Тобто з дідусем маємо одне прізвище;
  2. Свідоцтво про народження дідуся;
  3. Свідоцтво народження батька;
  4. Свідоцтво народження моє.
  5. Довідка з місця роботи. Довідці було більше 2 місяці і мене попередили, що консул може попросити поновити довідку. Але консул не просив. На місце роботи не дзвонили, не перепитували чи дійсно я тут працюю.
  6. Довідка з банку про рух коштів. Підслухав що достатньо щоб був рух коштів за 3 місяці більше 2 тисяч гривень. Тобто не залишок коштів, а саме рух. Причому у вимогах є, що рахунок має бути не депозитний і не кредитний. Хоча я подавав кредитний (звичайна “полуничка” від Приватбанку) і питань не виникало.
  7. Бронь з готелю. Тут просто – заходим на Букінг і шукаєм пропозиції з безкоштовною відміною. Але важливий момент якщо на отримання віз подаєте не самі (з дружиною, сином, батьком). В броні готелю необхідно зазначити в полі “Прізвище гостя” всіх тих, хто подає на отримання візи. Прізвище і ім’я англійськими літерами, там можна вказати три гостя.
  8. Страховка, актуальне фото (можна зробити на місці).
  9. План поїздки (дуже приблизно, на нього практично не дивляться). Мав їхати на авто, мав “Зелену карту” але її не попросили.
  Від моменту подачі документів до моменту отримання паспорту з візою пройшло 5 днів.
  Загальні витрати склали 465 грн (послуги візового центру) + 35 євро консульського збору. Краще консульський збір платити в євро, вигідніший курс та швидша процедура оплати.
  Ще раз дуже всім вдячний. Всім добра.

  • Дякую за детальний опис! Цікавих мандрів :)

   • зоряна

    якщо я подаю документи 28 січня то на яку дату бронювати готель

    • Borys Berko

     Порахуйте 6-7 робочих днів від дня подачі документів, не менше

 • Тарас

  З власного досвіду, всі документи які Ви будете подавати – мусите мати оригінали, шоб була змога звірити. Якщо є ФОП – має бути оригінал виписки+остання подана декларація в податкову. Якщо в виписці з банку про рух грошових коштів не вказано , що це зарплата, має бути залишок не менше 100 злотих, в мене такого залишку не було, просто поповнив рахунок на 700 грн та додав до всіх документів квитанцію з банку

 • localhost

  Видали шопінг візу на 2 роки, в анкеті було вказано на рік

 • Володимир

  Довідку з архіву очікував більше 4,5 місяців. Бажаючі її отримати – майте на увазі.

 • Романія

  У бабці ім”я Ганна і в архівній довідці і в свідоцтві про одруження, а от в свідоцтві про народження мами – Анна. Чи дадуть візу при такій розбіжності?

  • Tboy

   У мене така сама ситуація, скажете, як вийшли з неї!

   • Романія

    Отримала!!!! щодо різниці в імені, то у візовому центрі в кінці анкети мені сказали написати, що ім”я Ганна і Анна має однакове звучання і підписатися. І як результат 5річна віза, а в чоловіка 2р.

 • Borys Berko

  Я по цій візі можу поїхати до дівчини? Та й взагалі хтось знає, що нам дозволяється робити на цій візі? Бо там написано, що ця віза відкривається на 23 (cel) і вказано “інше” а я так і не зрозумів що вони мають на увазі

  • Їхати до дівчини чи подорожувати можете точно.

 • Ярослав Сторожик

  Польська
  віза для родичів переселенців є повноцінною довгостроковою шенген візою –
  це зрозуміно, але мене цікавить наступне. Скільки днів можна перебувати за
  кордонов по даній візі? Наприклап: Польська бізнес віза терміном на 1 рік передбачає 90 днів перебування на кожні півроку. Сестра отримана Польську візу для родичів переселенців в якій вказаний термін 5 років та 90 днів перебування за кордоном. Питання: 90 днів на 5 років, чи 90 днів кожних півроку??? Дякую

 • Ярослав Сторожик

  Дякую за допомогу

 • Олег

  По репатріаційні візі можна буде працювати на фірмі(підприємстві)?

  • :*:

   Вам на це питання ніхто не відповість бо не знають. Я весь інтернет перешукав, ніде немає ніякої інформації по цьому питанню. Я так зрозумів що треба мати дозвіл на роботу з польської біржі праці і робочу візу(((.

   • Jarek

    Згідно законодавства Польщі, громадяни України, Білорусі, Росії, Молдавії, Вірменії, Грузії і Туреччини, до 6 місяців в рік, можуть працювати в Польщі без дозволу на працю, тільки по т.з. освідченні, тобто, працедавець повідомляє повітову біржу праці, що він приймив на роботу іноземця. І все, біржа не може заборонити йому не приймати вас на роботу, або не дати дозволу, тому, що вона його не надає, вона тільки приймає інформацію. Якщо ж хочете працювати більше 6 міс. тоді треба отримати дозвіл і отримати його вже не дуже легко. Просто по робочій візі можна працювати 6 місяців підряд без виїзду з Польщі, а по шенген не більше 3 міс.
    З цього питання є маса інформації (в т.ч. українською мовою) але необхідно шукати на польських інформресурсах.

    • :*:

     ДУЖЕ ВАМ ДЯКУЮ!!!

  • Yuriy Pokora

   Ні неможна, для роботи є Віза робоча або Карта поляка.

  • Jarek

   Так, можна працювати. Згідно законодавства Польщі можна працювати по будь якій візі, окрім туристичної і транзитної.

 • Дмитро

  Підскажіть, який термін дії у довідки з місця праці. Якщо подача документів 13 січня 2016 року, то чи пройде довідка від 07.12.2015 р.?

 • Іван Новик

  Нарешті прийшла Архівна довідка, але є нестиковка в ініціалами бабці, мало писати Схаб Іра Дмитрівна 1937 року народження, а пише Схап Віра Дмитрівна(так у док. ) 1937р.
  Всі ініціали і роки народження батьків, братів і сестер у довідці вірні тільки моєї бабці!
  Підкажіть будь ласка, що в такому випадку роботи???

  • Іван Новик

   Довідка

 • Роман Горбовий

  Доброго вечора! Підкажіть що робити у ситуації: зареєструвався на подачу документів, але потім скасував попередню реєстрацію, і пробував зареєструватися наново, проте мені висвітлилося що мій код вже використано

 • Галина Грицак

  Доброго дня …. Підкажіть, будь ласка, моя бабуся була переселена в 1948 році, чи я маю можливість подавати документи на візу …. Буду вдячна за відповідь…

 • Павло

  Чи можна таку візу зробити для правнука переселенця? Правнуку наразі 14 років.

  • Таку візу можна зробити дітей, внуків та одного з подружжя евакуйованих осіб, для правнуків – ні.

 • зоряна

  в якій графі анкети писати що це переселення чи репатріація і що краще написати

  • Якщо не впевнені як заповнювати те чи інше поле, то просто залишіть його пустим. У візовому центрі вам підкажуть що і де написати.
   У різних округах поле “тип візи” кажуть заповнювати по різному – “pereselennja” чи “przesedlenie”. Краще залишити пустим і заповнити безпосередньо перед подачею документів.

 • Вася

  Якщо несходяться дані в довідці про переселення з свідоцтвом про народження як бути чи проходить . Дякую наперед

 • Наталя

  Добрий день! Я хочу зробити візу на 3-6 місяців, як дадуть. Підкажіть чи достатньо буде для подачі документів купити квитки в Варшаву десь на березень та бронювати готель на одну добу? А потім так само десь на травень. Я ще не знаю скільки днів буде візит що перший що другий раз. Чи не буде для консульства це підозріло?

  • Yuriy Pokora

   Візу для переселенців видають на два роки, якщо були попередні шенген візи то можуть видати і на 5 років.

   • Наталя

    я не маю на неї прав. то звичайну туристичну хочу

    • Для туристичної візи у вас вимагатимуть не бронювання, а оплачений готель, І якщо це перша віза, то можуть відкрити з терміном перебування, який дорівнює часу перебування у оплаченому готелі.

     Оплачене бронювання ще й у травні збільшить шанси на мульти візу, але можуть відкрити лише й одноразову.

 • Вася

  якщо я подаю документи 20 січня
  то на яку дату бронювати готель

  • Yuriy Pokora

   Бронюйте на перші числа лютого

   • Bruteforcelviv

    можна ваш номер телефону? це на рахунок довідки . пошта reanimacija@ukr.net

    • Yuriy Pokora

     098-999-42-42

  • Візу виготовляють приблизно тиждень часу, можете бронювати готель на booking.com на будь-яку дату у лютому-березні.

 • Ярослав Сторожик

  Привіт усім! Маю кілька запитань.
  Рідній сестрі нещодавно відкрили репатріаційну візу (5 років). Чи можу я взяти архівну довідку, яка виписана на неї, щоб відкрити собі таку візу? Фактично я можу доказати родинні звязки. Термін діїї мого паспорту закінчується 21.12.17 року (менше 2 років), чи мені відкриють візу?оскільки дана віза відкривається на 2 або 5 років. Можливо відкриють на 1 рік? Припустим все гаразд – віза відкрити. Чи можна повторно подавати ті самі документи та відкривати таку візу, чи це одноразово? Дякую

  • Спокійно можете подаватися з довідкою виданою сестрі.
   Відкриють візу на менший термін, оскільки закінчується паспорт.
   Так, можете потім подавати повторно.

  • Yuriy Pokora

   Вітаю …

 • Oleksa Spectr

  Доброго дня пані та панове! Дуже багато корисної інформації взяв для себе з цієї статті(і багато корисних відгуків), отже вирішив поділитися власним досвідом, отримання “польської репатріаційної візи”. Документи які подавав в візовий центр(Луцьк): 1)Оригінали та копії паспортів (внутрішній і закордонний) 2)Страхування PZU (ціна-369 грн……можна і дешевшу зробити) 3)Довідка з банку; 4)Бронювання готелю на booking.com (бронював на один день) 5)Банківська квитанція про оплату сервісного збору;(480 грн) 6)2 фото розміром 3,5….4,5; 7)Візова анкета; 8)Документи що засвідчують родинний зв”язок; Я подавав такі (в мене була переселена бабуся): -свідоцтво про народження бабусі, батька і моє; -свідоцтво про шлюб бабусі(підтвердження того чому було змінене прізвище); -архівна довідка(про переселення); Отримав візу на 5 років(перед тим була латвійська і литовька візи).

 • Наталія

  Доброго дня! В мене батько переселенець з Польщі, хотіла б відкрити репатріаційну візу для себе, чоловіка, та дітей (14 та 8 років). Довідку з архіву взяла для всіх. Цікавить питання, чи для дитини 8 років, яка не має свого закордонного паспорта, але є вписана у паспорт чоловіка, відкриють таку візу? Може хтось володіє такою інформацією і може підказати. Дякую!

  • Oleksa Spectr

   Краще передзвоніть в візовий центр…….там точно знають)

 • vitaliyk20

  Зробіть будь ласка зразок заповнення анкети (львівська обл) для переселенців. По цьому прикладу шопінг-візи http://ceperemoga.com.ua/information/yak-zapovnyty-anketu-na-shenhensku-vizu-na-prykladi-shopinh-vizy.html/

 • vitaliyk20

  В мене питання:
  1. Можна бронювати не готель, а хостел? (Чи є якась різниця для візового центру?). на booking.com
  2. Що потрібно написати у анкеті пункт 21.Основна мета подорожі?
  Для шопінг візи na zakupy. А для цієї візи ЩО?

 • vitaliyk20

  В мене питання:
  1. Можна бронювати не готель, а хостел? (Чи є якась різниця для візового центру?). наbooking.com
  2. Що потрібно написати у анкеті пункт 21.Основна мета подорожі?
  Для шопінг візи na zakupy. А для цієї візи ЩО?

  http://ceperemoga.com.ua/wp-content/uploads/2013/02/4.bmp

  ……

 • vitaliyk20

  В мене питання:
  1. Можна бронювати не готель, а хостел? (Чи є якась різниця для візового центру?). наbooking.com
  2. Що потрібно написати у анкеті пункт 21.Основна мета подорожі?
  Для шопінг візи na zakupy. А для цієї візи ЩО?

  • Можна бронювати хостел на booking.com.

   Якщо не впевнені як заповнювати те чи інше поле, то просто залишіть його пустим. У візовому центрі вам підкажуть що і де написати.
   У різних округах поле “тип візи” кажуть заповнювати по різному – “pereselennja” чи “przesedlenie”. Краще залишити пустим і заповнити безпосередньо перед подачею документів.

  • Oleksa Spectr

   Привіт) В принципі немає різниці, ви ж все одно будете відміняти бронювання)
   На рахунок “мети подорожі” я писав “repatriacjy”……так сказали в візовому центрі; в візовому центрі вам краще підкажуть;

   • vitaliyk20

    Привіт.
    1.В анкеті ви вказували безробітній чи вказували посаду?
    2. Ви подавали довідку про доходи з місця роботи?

    • Oleksa Spectr

     Привіт…
     1.Я там взагалі нічого не писав, офіційно я не працюю;
     2.Ні….в мене тільки довідка з банку була;
     Зробив для себе висновок, коли отримав візу: коли є всі документи(і вони в належному стані) проблем з отриманням візи не буде. Спілкувався з людьми які займаються “оформленням віз” і в інтернеті дивився…….про відмови ніхто не чув) Успіхів.

     • vitaliyk20

      Привіт.
      1. Яку приблизно суму потрібно мати на карточці при подачі довідки з банку (в мене кредитний ліміт 8000)?
      2. Отримання довідки з банку це довга процедура і що для цього потрібно зробити?

     • Oleksa Spectr

      Привіт
      1.Вистачить….(одні кажуть що і кредитка “привату” проходить, інші кажуть що треба обов”язково рахунок мати)
      2.Сьогодні замовив, завтра забрав. Потрібно мати рахунок в банку або знати тих хто може це зробити за його відсутності.

     • vitaliyk20

      Привіт. Як ви заповняли анкету?

      Мені цікаво який коридор днів ви вказували у 25;29;30 пунктах?

      1. (24.пункт)Клькість в’їздів?

      один два багато

      2. (25п.)Запланований час перебування кількість днів?

      …………….. (яку к-сть днів Ви вказували?)

      3.(29п.)Запланована дата в’їзду?

      ……………

      (30п.) Запланована дата виїзду?

      ……………

     • Yuriy Pokora

      я мав на рахунку 7000 грн +плюс до того ж в мене був ру хкоштів на картці,( картка зарплатна Приватбанк).я дещо продаю в інтернеті і мені постійно поповнюють люди картку, брав за останні 6 місяців, зранку замовив в банку на 5 вечора вже отримав . п.с. допомагаю в швидкому отриманні довідки з Львівського архіва (термін 3-4 дня). 098-999-4242

 • Ігор

  Добрий день.Скажіть будь-ласка який термін перебування в Польщі на рік з

  репатріаційною шенген візою?

  • 90 днів за останні півроку, враховуються також перебування за попередніми візами: http://lowcostavia.com.ua/yak-rahuvaty-dni-perebuvannia-u-shengeni

   • Ігор

    Дякую.Цікавить ще одне питання якщо я зроблю карту поляка-прийдется переробляти візу(чи так можна)?

 • Андрій

  Доброго вечора
  Мені видали довідку з архіву в якій прізвище бабусі однією буквою відрізняється від прізвища вказаному в свідоцтві про народження.
  Чи не буде у мене проблем при оформленні візи.

  • Yuriy Pokora

   Тре було домовлятися в Архіві з дівчатами щоб написали так як тре. Тут 50 на 50, все залежить від документів додаткових і від працівника Візового центру.

   • Andrii Ostafiichuk

    Юрій можливо домотися в архіві щоб вони написали замість 1941 -1940 ? Сказали це не можливо.треба іти в суд…
    Дякую

    • Yuriy Pokora

     моя людина таке не напише.

  • Andrii Ostafiichuk

   Якщо не додивлять то пройде, а додивляться скажуть що все має збігатися і заставлять вас бігати по всіх установог загсах і т.д. щоб ви надали ім якийсь документ що дійсно там помилка … сам маю подібну ситуацію…але проблема з роками у паспорті і довідці з архіву. ..мій брат подавав йому пройшло не побачили відкрили на 2 роки на чистий паспорт,мені не повезло(

   • Polina Blokhina

    Мы с мужем тоже подавали с подобными расхождениями. На расхождения при подаче документов в ВЦ не указали, но визы дали на 2 года, хотя мы просили на 5 (за последние три года неоднократно были шенгены польские). Возможно из-за этого…

 • Yuriy Pokora

  Ось і я отримав свою візу на 5 років, мав попередню річної давності з перетином кордону Візу на закупи, тож тому і відкрили п’ятирічну. Страховка обійшлася в 50 грн, 30на360, довідку з Архіву мав на дідуся (можу допомогти з її отриманням за декілька днів,0989994242 звоніть). До довідки додав свідоцтво про народження діда, мами та моє, свідоцтво про шлюб мами ( зміна призвіща), витяг з Загсу про шлюб діда з бабцєю (в ньому вказана адреса народження діда, ще одне підтвердження що дід був народжений в Польші), довідка з роботи(була вказана мінімальна зарплата за останні 5 місяців), довідка з Приватбанка про рух коштів на зарплатній картці і залишок в 7000 грн. Копії паспортів закордонного та звичайного, бронь готеля (бронював в грудні 2015 року). Візу відкрили за 5 днів, подавав в Тернополі.

  • Віталій Боднар

   Добрий вечір , порадьте будь ласка , яким чином зробити на візу бронювання готелю , але не платити його , і як скасувати оплату ? Витяг з Загсу про шлюб діда з бабцєю , ЦЕ ОБОВЯЗКОВА БУЛА УМОВА ?

   • Yuriy Pokora

    Витяг з Загсу брав ,як додатковий документ, бо там вказана адреса народження діда ( тобто я мав свідоцтво про народження – стан не дуже добрий, Витяг з Загсу про шлюб діда з бабцею,в якому вказана адреса народження діда та Довідка з Архіва.)

    • Віталій Боднар

     а де ви робили таке дешеве страхування ?

     • Yuriy Pokora

      Привіт, 30/360 від Арсенал, прямо біля Візового центра в Тернополі. Зробили по знайомству, а так беруть 80 грн саме дешевше.

  • Віталій Боднар

   Чи потрібно подавати на документи , довідку про шлюб з бабцею і дідом моїм ?

   • Yuriy Pokora

    Довідку про шлюб ( в мене був витяг з Загсу) не обовязково подавати, але я подав і в мене взяли ( потім повернули разом з паспортом та Архівною довідкою), запитались навіщо я її приніс – сказав як додатковий документ де вказана адреса та дата народження діда-переселенця.

    • Віталій Боднар

     Юрій підкажіть будь ласка , скільки часу ви очікували витяг з Загсу , і скільки цей витяг коштував для вас ?

  • Dima Lakiza

   а де робили страховку?

 • Наталі

  Допоможіть будь-ласка! Мій дідусь переселенець,має польське коріння..По його лінії хочу зробити репатріаційну візу,але проблема у тому,що у свідоцтві матері,у прізвищі помилка,одна літера…сказали звернутись у районний РАГС,але там сказали що запити у Польщу тепер не подають,як бути далі.Можливо хтось був у схожій ситуації,порадьте!!! Щиро дякую!

 • Віталій Боднар

  Добрий вечір , порадьте будь ласка , яким чином зробити на візу бронювання готелю , але не платити його , і як скасувати оплату ? Дякую !

  • Andrii Ostafiichuk

   Booking.com

  • Це все можна зробити на booking.com. Обирайте готель, де є зазначена можливість безкоштовного скасування.

 • Віталій Боднар

  Порадьте будь ласка , отримав недавно з архіву довідку , що дід був переселений з Польщі у 1930 році , з документів є лише його посмертне , де вказано просто що він помер у віці 35 років і все , ніяких точних дат немає ! А ще є довідка про шлюб з бабцею моєю , але там також точної нема цифри просто рік народження , та і ще не 1930 як у архіві написано , а 1932 , це так спеціально його мама ( моя прабабця ) колись написала , завищила йому вік , що мені робити , де шукати правду ? Я маю на увазі як знайти точну дату народження його , жодних доків не залишилось у них , їх аовторно були веселили у Сибір , і там вони і одружились і потім приїхали до Львова , не підкажете де пробити інформацію за точну дату народення , може знов у архів піти , ,хай напишуть і все ? Чи може у якесь інше віділення , чи суто до консула на співбесіду ?

  • Andrii Ostafiichuk

   В мене подівна проблема з роком, не збігається в довідці з архіву і паспорті.В архіві тобі не допоможуть скадуть що вних так записано і все ,, так мені принаймі сказали,, Але можети піти можливо якось допоможуть або підкажуть куди звернутися.

  • Yuriy Pokora

   Репатреаційну візу відкривають для осіб в кого родичі були переселенні з 19 44 року…у Вас дід був переселений в 1930 році. відчуваєти різницю…..і друге ..якщо знаєти місце народження в Польщі і можливу дату, тож Вам тре шукати фірму яка може знайти та підтвердити ці данні з Польского архіва , але це вартує грошей і не маленьких..

  • Дмитро

   Віталій, а з чого ви взяли , що Вам відкриють репатріаційну візу. ЇЇ відкривають для нащадків громадян України, які були переселені з території Польщі за договором між ПКНВ та Урядом УРСР від 9 вересня 1944 р. та договором між Тимчасовим Урядом Національної Єдності і Урядом СРСР від 9 липня 1945 р.

   • Віталій Боднар

    Дмитро він був народжений 1931 р а переселили власне у цей проміжок

 • Andrii Ostafiichuk

  Доброго дня .Я є внуком переселеної особи з Польщі, зібрав всі документи на подачу…
  Виявив одну проблему вже у візовому центрі , у довідці з архіву пише що дід мій з 1941 р а в паспорті і свідоцтві з 1940 , у ввзовому центрі сказали що треба іти в суд по місцю прописки діда і там вирішувати це питання, дзвонив у архів там також кажуть що треба іти досуду…До суду ще не ходив бо живи зоасім у інакщій області…поки що ннмпє часу….Можливо в когось була така проблема, буду вдячний за любу інформацію 0969524815

  • Андрій

   Документи у Вас не прийняли?чи сказали переробити і донести?

   • Andrii Ostafiichuk

    Документи не прийняли , сказали звертатися в суд по місцю прописки, телефонував у суд , сказали іти до адвоката…
    В адвоката ще не був… піду з понеділка і буду вже чути що він скаже…

    • Іван Новик

     Така сама ситуація, тільки з Прізвищем. Одна невірна літера, документи не прийняли, сказали іти в суд!!!!

    • Віталій Боднар

     Добрий день , яка ціна питання суду і адвоката ?
     Скількки часу йде суд ?

   • Andrii Ostafiichuk

    Ні не прийняли сказали іти в суд по місцю прописки дідуся, телефонував у суд там кажуть потрібно іти до адвоката…до нього ще не ходив..

  • Віталій Боднар

   Прошу сказати дата подачі вам аналювалась , чи вам її перенесли на інакше число ?

   • Andrii Ostafiichuk

    написав заяву у візовому центрі на повернення грошей за візовий збір, дату можна було перенести на 3 дні…
    адвокати хочуть 600гр за написання довідки , на подочу до суду, можна самому написати лиш потрібно вміти правильно все зробити
    цього ще не робив…

  • Юра

   чи вдалось Вам вирішити цю проблему?
   маю аналогічний нюанс тільки дата має бути 1935р а в архіві написали 1940..
   і навіть не знаю що тепер робити? …

   • Andrii Ostafiichuk

    Я подав позивну заяву до суду, тепер потрібно чекати на суд , приблизно два тижні, потім суд має винести рішення що мій дідусь (у довідці з архіву пише що дід мій з 1941 р а в паспорті і свідоцтві з 1940 ,) що це є одна і та сама людини, потім можна з цим рішенням подавати на візу… покищо чекаю на суд ….що буде дальше напишу…

 • Галя

  Доброго дня. В мене репатріаційна віза. Скажіть, будь ласка, при перетині українсько-польського кордону, прикордонники можуть просити подати підтвердження заброньованого готелю? Чи можливо сказати назву готелю достатньо? Дякую.

  • Прикордонники можуть запитатися мету поїздки і спитатися де будете жити. Якщо ви все можете пояснити і маєте записану адресу готелю то ніяких проблем не має бути.

   • Галя

    Дякую за відповідь.

 • зоряна

  прочитала у відгуці Тараса як його посилали за будинковою книгою і оскільки також офіційно не працюю а отже немаю довідки з місця роботи то принесла з собою документи про права власності на нерухомість -але у візовому центрі у мене їх відмовилися прийняти сказали що для цієї візи не потрібно-тепер сиджу в памперсі і думаю чи відкриють мені візу.доречі відмовилися прийняти і більше ніж одну довідку з архіву (у мене переселені мама батько обидві баби і обидва діда то я нагребла цілу торбу довідок але прийняли лише одну)потім напишу чим усе закінчилося

  • Yuriy Pokora

   треба було зробити фіктивну довідку з роботи ( фірми що допомагають отримати візи,роблять такі довідки) .

  • Yuriy Pokora

   нехай хтось з Ваших знайомих зробить Вам спонсорський лист (що він являється спонсором на цю поїздку+ додасть довідку з роботи +довідку з банку про рух коштів за останніх 3 місяці)+ краще цей лист завірити в нотаріуса.

   • зоряна

    ви мабуть не правильно зрозуміли у мене не зовсім відмовилися прийняти документи -просто не всі документи які я принесла прийняли а отже в мене поданий не повний пакет документів -тому й переживаю .щодо спонсорів то мені дали заповнити заяву де написано-що я сама собі спонсор(довідка про рух і залишок коштів на рахунку в мене була)

 • Віталій Боднар

  Добрий день мій дід був переселений з території Польші село Брилинці , Перемишлянського повіту , шукаю його документи ( свідоцтво про народення ) бо нема ніяких збережених документів , може хтось знає по якій адресі подавати запит у Польський архів , бо саме так мені порадили зробити у Львівському архіві , вони пишуть лише рік народення , а от чисел вони не мають , а мені треба число , порадбте до кого звернутись ? Дякую !

  • Андрій

   Ви зверніться в паспортний стіл там де проживав ваш дід вони мають дані про його дату народження.Пишеться заява на імя начальника паспортного стола і вони видають вам документ (копію) форми № 1.Я так само робив адже на сайті посольства прописано що потрібен любий підтверджуючий документ в якому прописана дата народження.Бо в мого діда також немає свідоцтва про народження вони коли переїжджали в них був тільки евакуаційний лист.

   • Віталій Боднар

    Андрій дайте будь ласка свій номер телефону , хочу вас запитатись про дещо стосовно довідки !
    Мій дід був переселений з території Польші село Брилинці , Перемишлянського повіту , шукаю його документи ( свідоцтво про народення ) бо нема ніяких збережених документів , може хтось знає по якій адресі подавати запит у Польський архів , бо саме так мені порадили зробити у Львівському архіві , вони пишуть лише рік народення , а от чисел вони не мають , а мені треба число , порадьте до кого звернутись ?

   • Віталій Боднар

    Дайте будь ласка ваш номер телефону , дякую !

    • Андрій

     пишіть свій я вас наберу

     • Віталій Боднар

      вам можна мтс чи лайф ?

     • Віталій Боднар

      063-323-77-66

     • Віталій Боднар

      Буду очікувати !

   • Віталій Боднар

    Скільки часу ви очікували , на даний документ з паспортного столу ?

  • Степан

   Я також подавав в мене такаж проблема попробуйте за цією адресою
   USC M.St. Warszawy

   III Wydział Rejestracji Stanu Cywilnego

   Sekcja Ksiąg Zabużańskich

   ul. Ks. I. Kłopotowskiego 1/3

   03-718 Warszawa, Polska

   • Віталій Боднар

    Перепрошую , але як у мене нема можливості до них приїхати , чи можна зробити запит по електроній пошті , і якщо так то якій саме ? дякую !

    • Степан

     Я вам такого не говорив що треба кудись їхати. Потрібно відіслати листа до польщі за цією адресою що я вам дав. В листі має бути прохання (заява на польській мові) що ви шукаєте свою родину а конкретно особу яка була переселена…. ітд. Цей лист може зробити юрист по місцю проживання. Мені так робили

     • Віталій Боднар

      Дякую дуже !

     • Віталій Боднар

      Це лише юрист уповноважений та може склсти текст цього листа ?
      Степан скажіь , скільки часу ви очікували на відповідь ?
      І у якому вигляді вона прийшла , це була довідка у електроній формі на вашу аоштову електорону скниньку , чи на поштову з мокрою печаткою архіву Польші ? Дякую !

     • Степан

      Так може і він це зробити ))) Я очікував приблизно 2 місяці. Прийшла відповідь у вигляді листа відповідь була на листочку а4 з їхньою логограмою. Скиньте свою почту я скину вам як потрібно зробити запит на польській мові, можете порсто замінити прізвиша на своє і свого родича і все решта залишити без змін

     • Віталій Боднар

      vitalik_b06@yahoo.com
      Буду очікувати :)

     • Віталій Боднар
     • Oleksa Spectr

      Привіт…
      Скиньте і мені будь-ласка “приклад для запиту на польській мові”. Моя пошта: oleksa.92@mail.ru Заздалегідь дякую)))

     • Віталій Боднар

      Відправив !

     • Ромка Рибак

      Привіт…

      Скиньте і мені будь-ласка “приклад для запиту на польській мові”. Моя пошта: pjpomka@gmail.com, дякую)))

     • Віталій Боднар

      Скинув !

     • Мар’яшка Долінська

      Доброго дня. Скиньте і мені будь-ласка “приклад для запиту на польській мові”. work_aws@email.ua дякую))

     • nadiya

      Скиньте мені будь-ласка “приклад для запиту на польській мові”. Моя пошта: nadiyahor@gmail.com, дякую)))

     • Віталій Боднар

      Скинув !

     • vitaliyk20

      Доброго дня. Скиньте мені будь-ласка “приклад для запиту на польській мові”. vitaliyk20@mail.ru. Дякую.

     • Віталій Боднар

      Перевіряйте пошту !

     • Віталій Боднар

      Віталій перевіряйте поштову скриньку , відправив !

     • vitaliyk20

      Дякую. Прийшло. Розкажіть, що конкретно ви робили. 1Що там з Юристом?
      2. Чи можна вислати на електронну пошту до польського архіву?

     • Віталій Боднар

      Перше відправив у електроній формі нічого не отримав , тепер відіслав такий запит у письмовій формі через укр пошту ( 15 гривень ) і тепер очікую на якусь відповідь від них ! То ви мені краще порадьте де шукати правду , якщо у свідоцтві про шлюб москалі записали діду замість 1930 р , втюхали 1932 рік і тепер у мене дилема , що робити , адже воно важається недійсним , до якого юриста чи суду звертатись , скільки то коштує ?

     • vitaliyk20

      Нажаль, не знаю як вам допомогти(

     • Віталій Боднар

      Пищіть мені приват я вже збився кому відправляв інфу комі ні !!!

     • Віталій Боднар

      на фб

     • vitaliyk20

      Як вас найти на фб? Там багато людей з таким ім’ям

     • #39

      Якщо у Вас є запит на польській мові скиньте будь ласка на gorchkov25@mail.ru . Іадрес на який потім відправляти.

     • Оля

      Доброго вечора, якщо можна скиньте і мені приклад для запиту на польській мові …. voljaagent@mail.ru дуже буду Вам вдячна.

     • #39

      Скиньте і мені приклад запиту на : gorchkov25@mail.ru

     • #39

      Скиньте і мені будь ласка зразок на пошук родичів.Я так розумію, що коли я його складу, то ще потрібно завірити у юриста,а тоді відправляти на електрону пошту uscskz@um.warzawa.pl .

     • Mariana

      Доброго дня!Якщо вам не важко,скиньте будь ласочка мені зразок запиту maryaska@yandex.ru Буду дуже вдячна,оскільки від літа шукаю інформацію про рідних,але у Львові нічого немає,лише довідка з архіву про переселення.Написала у Фредрополь в архів електронного листа польською мовою,але ніякої відповіді.

    • Степан

     їхня електронна пошта uscskz@um.warzawa.pl

     • Дмитро

      Доброго дня! Якщо вам не важко,скиньте будь – ласка мені зразок запиту в польський архів на адресу demon.t@i.ua. Буду вдячний!!!

     • Степан

      Степан Савчишин Доброго дня )))) Я б вам скинув без проблем тільки немаю як і з чого я зараз закордоном вибачайте )))) Підійдіть до юриста він знає як це зробити )))) Або зверніться по цій силочці вони точно знають як це зробити http://mfa.lviv.ua/poryadok-vytrebuvannya-dokumentiv-z-za/

   • nadiya

    Скиньте і мені будь-ласка “приклад для запиту на польській мові”. Моя пошта: nadiyahor@gmail.com, дякую)))

   • Оля

    Скиньте і мені будь ласка приклад для запиту на польській мові, на адресу tshubiert@mail.ua дякую

   • Dima

    Доброго дня. Скиньте мені будь-ласка “приклад для запиту на польській мові”. dima_vulchyn@ukr.net

  • Степан

   на цю адресу потрібно зробити запит в Польський архів

 • #39

  Підкажіть, чи можна родичам примусово переселених осіб з Польщі зараз виїхати на ПМЖ в Польщу? І яку мету подорожі казати на кордоні по репатріаційній візі.

  • Yuriy Pokora

   на ПМЖ завжди можна виїхати, але вот чи його Вам дадуть ,то це ніхто не знає. Шукайте доброго польського адвоката .він Вам і підкаже.
   п.с. допомгаю в швидкому отриманні Довідки з Львівського архіва (3-4 дня). 098-999-4242

   • #39

    Дякую! Номер Ваш обовязково збережу. Як бачу з попередніх коментарів Ви відповідаєте на запитання,не те що на інших сайтах.

 • Олесь Судомир

  Доброго дня. Скажіть будь ласка, чи звільняється від оплати консульського збору 13-й учень школи, якщо він вписаний в паспорт одного з батьків, з метою відкриття репатріаційної візи?

 • Олесь

  Доброго дня, скажіть будь ласка, чи звільняється від сплати консульського збору 13-й учень школи, який вписаний в закордонний паспорт батька, для відкриття репатріаційної візи?

  • Oleksandr

   Неповнолітні діти звільнені від сплати консульского збору незалежно від типу візи

   • Aqualub Lub

    Хіба звільняється неповнолітня особа? По моєму не сплачує за візу, а консульський збір стягується зі всіх.

    • Oleksandr

     Звільняється від консульского збору(35 Є),а послуги візового центру оплачують всі без винятку.Це різні оплати і ви їх не плутайте.Якщо ви зможете подавати документи у консулят напряму-нічого платити не будете.Але це практично майже неможливо.

 • Andriy Wozniak

  В довідці з архіву обовязково має бути вказано згідно яких вимог депортували
  в іншому випадку завернуть так як мене сьогодні

  • Наталя

   потрібно ще раз подавати заяву на довідку з архіву і чекати 3 місяці?

   • Yuriy Pokora

    Можу за тиждень часу Вам допомогти отримати, звоніть 098-999-4242

  • Yuriy Pokora

   має писати – у звязку з Угодою від 09.09.1944 року між УСРС та Польщею .
   п.с. допомагаю швидко отримати Довідку з Львівського архіва -0989994242

   • Наталя

    якщо в мене такого не пише, то що ще раз звертатися в архів, щоб написали?

    • Andriy Wozniak

     так

   • Andriy Wozniak

    Дякую я задень цю довідку зробив

 • Sofia Teodorovych

  Після скасування дати на подачу документів, код квитанції ще дійсний?

  • Yuriy Pokora

   По ідеї він дійсний три місяці, але якщо ви скасували дату, то можна ще раз поставитись на здачу доків, але в тому самому Візовому центрі.

   • Sofia Teodorovych

    Справа в тому, що я намагалась після скасування знову подати на призначення дати онлайн і мені вибило, що код вже використаний

 • МИКОЛА

  На скільки днів потрібно бронювати готель? І яке має бути підтвердження бронювання ?

  • зоряна

   я подавала неоплачене бронювання на 1 день.(на сайті booking )підтвердження -потрібно роздрукувати з пошти скрін листа який вам пришле booking після того як ви забронюєте готель -у тому листі буде написано який готель і на яке число ви забронювали

 • Andriy Wozniak

  Хто знає чи можна отримати компенсацію за втрачене родинне майно у Польщі?

 • зоряна

  Ура !!! От і на моїй вулиці свято -отримала візу на 2 роки .Хочу поділитися деякими своїми висновками-я зробила висновок ,що пакет документів ,який вимагають для репатріаційної візи -може дещо відрізнятися в залежності від того в якому місті ви подаєте документи.Конкретний приклад -Тараса ,оскільки він є безробітним ,посилали доносити будинкову книгу ,тому що він не мав довідки з роботи .А у мене (хоча я теж не маю довідки з роботи ,а отже вважаюся безробітною )навпаки відмовилися прийняти будинкову книгу і документи про право власності на нерухомість -я ще переконувала дівчину яка приймала документи ,що я читала на сайті посольства про обовязковий пункт -звязок з Україною (робота чи нерухомість),але вона відповіла що це загальний список і для кожної конкретної візи він може відрізнятися і ці папери які я принесла не взяла.Замість довідки з роботи вона дала мені заповнити заяву в якій було написано щось на зразок того ,що я сама собі спонсор і маю за що поїхати в Польщу.-Довідки з банку в мене були ,а саме роздруківка з гривневої карти про рух коштів на рахунку за три місяці -рух був 30000 і залишок 10000 і валютна карта залишок 900євро .(Виходячи з цього хотіла б порадити взнавати перелік документів конкретно у місті де будете подавати (я правда не знаю чи є консультації у візових центрах)-просто дехто може з ніг збивається шукаючи якусь довідку ,а вона може виявитися необовязковою у конкретному місті. На рахунок довідки з архіву можу сказати наступне (на основі досвіду у місті Тернопіль -можливо у інших містах по іншому)Не має значення на кого виписана довідка з архіву (я подавала довідку виписану на двоюрідну сестру у якої зі мною різні прізвища і ніяких документів про підтвердження родинних звязків не вимагали)лише документи які засвідчують родинні звязки з переселеною особою -у тій довідці були мій тато і мій дідо ,отже додала свідоцтво про народження моє і мого тата .Крім цієї довідки з архіву у мене було ще декілька довідок -оскільки переселені у мене і мама і тато і 2діда і 2 баби але решту довідок відмовилися брати -сказали що потрібна лише на когось одного.Також в довідці яку я подавала(з Львівського архіву) була помилка у прізвищі (буква і замість и) і я ледве вмовила взяти ще одну довідку з Тернопільського архіву де такої помилки не було-мені сказали що я даремно так переживаю тому що одна помилка допускається (наголошую це в Тернополі -можливо в інших містах вимоги інші),Довідки з архіву в місті Тернопіль зробили за 2 тижні (робила літом зараз може по іншому) Довідки які брала моя сестра в львівському архіві робили значно довше.Але тут такий момент -у Тернополі є лише довідки на Голову переселеної родини ,а не на усіх членів сім ї. На рахунок готелю ,то я забронювала на 1 день хостел на booking .документи подавала 28 січня ,хостел заброньований на 8 лютого -дівчина яка приймала документи сказала що найскоріше я можу просити візу з 5 лютого або з дати на коли заброньований готель -я попросила з 5 лютого -відкрили з 5 лютого тобто раніше від дати коли заброньований готель(і це на мою думку дуже зручно бо якщо віза і готель одного числа то там ще напевно треба так вираховувати щоб автобус не перетнув польський кордон раніше якщо виїжджаєш ввечері щоб зранку бути на місці).28 числа я подала документи -сьогодні 4 забрала паспорт з візою .Найдовше довелося чекати на свою чергу на подачу документів зареєструвалася я 21 грудня а моя черга була аж 28 січня -майте на увазі ті хто поспішає -реєструйтеся заздалегідь.Отже пакет документів у мене виглядав так-1)паспорт український 2)паспорт закордонний 3)довідка з банку про рух і залишок коштів 4)скрін з пошти про бронювання готелю на 1 день 5)заява яку мені дали заповнити замість відсутньої довідки з роботи 6)довідка з архіву де був вписаний мій тато і дідо 7)свідоцтво про народження моє 8)свідоцтво про народження мого тата 9)страхування за 93 гривні (запропонували його в банку коли я сплачувала сервісний збір) 10)банківська квитанція яка підтверджує оплату сервісного збору 11)2 фотографїї 12)візову анкету (поля які не знала як заповнити залишила пустими і на місці мені сказали що там написати) також скачала на сайті консульства заяву про (наявність чи відсутність ще одного закордонного паспорта )але цю заяву відмовилися прийняти сказали що не потрібно -усі документи треба мати з собою оригінали і копії .-довідку з архіву забирають оригінал а потім повертають уже разом з паспортом.Ось здається і все що хотіла сказати -бажаю успіхів

  • Vitali

   Довідка з архіву якого змісту? Вказано у Вас згідно яких умов депортували? Чи просто рік, звідки і куди депортували?

   • зоряна

    у довідці написано -в списках переселенців які прибули із Польщі згідно з Угодою між УРСР та Польським комітетом національного визволення *про евакуацію українського населення з території Польщі ………..в 1945-1946 роках значиться (прізвище ім я ) з родиною у складі стільки то осіб яка переселялася 22 вересня 1945 року із села Олешичі Любачівського району -ще в довідці написано в яке саме село на Україні їх переселили

  • Віталій Боднар

   Вітаю ! А ви мали прозапас документ ( З ПОВНОЮ ДАТОЮ НАРОДЖЕННЯ ДІДА ? ) на всяк випадок ? Чому ж така несправедливість , я вже двічі ходив на вул.Донецьку у паспортний стіл , в тому районі у якому ще дідо переселенець проживав , сказали щ у них такої інфи нема , хоча у Тернополі я знаю таку довідку свміло людям видавали ! За 49 років сказали , що у них такої інфи нема з числом народження мого діда , двічі звертався знов у архів , сказали шо у них є тільки рік народження 1930 і все дати нема ! У жеку по місцю проживанню теж сказали шо і них такої інфи нема , у ЗАГС навіть незнаю чи йти , бо дідо з бабою вже одружились у Сибіру , після тогояк їх з України повторно вислали ! Воєнного білета нема , свідоцтва нема і все замкнуте коло !!!! Чому у нас так все закрученно ! Є документ з архіву де вказано точно шо він переслений був , а доказів неможу знайти ! Давав запит вже у Польські архіви , але там взагалі темний ліс , ніхто ніслуху нідуху !

   • зоряна

    у мене просто переселений ще і батько і звісно його дата народження була у його свідоцтві про народження яке я подавала .повної дати народження діда у мене немає -у довідці з Львівського архіву лише роки народження всіх членів родини а в довідках з Тернопільського архіву нема навіть року народження -тому не можу вам відповісти на запитання чи вимагали би вони дату народження

    • Віталій Боднар

     Зоряна дайте будь ласка свою електрнку або номер телефону , дуже хочу з вами проконсультуватись буквальна на 5 хв , дякую !

  • Yuriy Pokora

   Вітаю Вас..багато корисної інформації..

  • Oleksandr

   Вітаю вас.Пакет документів може відрізнятися,але є ще людський фактор.Краще мати зайвий документ,ніж під віконцем доводити,що ви не верблюд.

 • Юра

  Доброго дня!
  терміново потрібна Ваша порада !!
  отримав довідку із Львівського архіву , все знайшли все є але проблема виникла
  дата народження мого діда вказана 1940р, а насправді має бути 1935р
  в примітках 1940р(так у док) написано невідповідність окремих відомостей, що містяться в док. архіву, даним, викладеним у запиті, не може бути перешкодою для внесення їх до тексту довідки. У разі різночиння імен, прізвищ ,назв , окремих біограф. фактів наводиться те написання, що вживаєтьсяв документі з позначкою *так у документі* Будь-ласка порадьте що необхідно щоб виправити з 1940р на 1935р ? …

  • Юра

   Чи можна щось придумати? чи все через суд? але і тут 100% гарантій нема…

   • Yuriy Pokora

    Пробуємо домовитись в Архіві, але покищо результат негативний.

 • nat_tale

  Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, чи має значення для посольства іменна карта банку, чи ні?
  Чи треба терміново перероблювати її на іменну з чипом?

  • зоряна

   у мене була без імені (сама найзахудаліша -така яку безкоштовно видають за 10 хвилин)ваше прізвище буде в довідці з банку

  • Yuriy Pokora

   Немає значення .

   • #39

    Підкажіть- у моєї знайомої вже є репатріаційна віза.Зараз вона хоче з малолітніми дітьми поїхати в Італію через Польщу.Які документи потрібно на дітей.

    • Oleksandr

     Кожній дитині потрібна своя віза.

 • vitaliyk20

  Привіт. Як ви заповняли анкету?

  Мені цікаво який коридор днів ви вказували у 25;29;30 пунктах?

  1. (24.пункт)Клькість в’їздів?

  один два багато

  2. (25п.)Запланований час перебування кількість днів?

  …………….. (яку к-сть днів Ви вказували?)

  3.(29п.)Запланована дата в’їзду?

  ……………

  (30п.) Запланована дата виїзду?

  • Yuriy Pokora

   я ставив, пункт 24- багато., пункт 25 – 90 днів ., пункт 29 – з дня бронювання готелю., пункт 30 – до закінчення візи.( припустимо заброньований готель на 05-03-2016 якщо віза на 2 роки то в пункті 30 пишете 05-03-2018 року)

 • Руслан

  *Запись на подачу документов на Визу до Польщи

  *В Львова,
  Івано-Франківська,
  Ужгорода, Києва, Вінниці, Хмельницького, Житомира, Чернівців,
  Харкова та Дніпропетровська, Луцька, Рівного та Тернополя, Одеси.
  Цена 1100грн. Оплата после проверки в кол центре.

  *ruslan.pro.168@gmail.com отправляем код+ копию первой страницы загран паспорта и свой номер телефона!!!

  • Yuriy Pokora

   В Тернополі поставимо на чергу на здачу документів на репатріаційну візу за 250 грн.

   • Оля

    Доброго вечора, скажіть будь ласка чи можна взяти ще раз довідку з архіву, оскільки перші дані архівної довідки не збігаються із даними у свідоцтві про одруження і у паспорті( свідоцтва про народження на жаль немає)чи є можливість виробити візу на переселення, і які шляхи до цієї омріяної візи? Дякую!

   • Олена

    Добрий день! Яка ціна такої швидкої довідки?

    • Yuriy Pokora

     звоніть за вказаним телефоном ..

 • Петро

  У мене вже є віза для репатрійованих на 2 роки .Питання-чи можу я працювати по цій візі ?Якщо ні то чи можу мати одночасно робочу візу і ту яка
  вже є?

  • Yuriy Pokora

   Для роботи Вам потрібна робоча віза, одночасно дві візи не може бути.

 • Mariana

  Доброго дня! Мій дід був переселений у 1945 році.Документів ніяких в Україні не збереглось,лише свідоцтво про смерть.Свідоцтво про народження ні в архіві ні РАГСі не числиться,кудись пропало,хоча коли він ще був живий мама брала копію.В архіві лише змогли взяти довідку про переселення і опис майна. У минулому році подавала документи на візу з цією довідкою,без проблем.Подавала з метою репатріації.Відкрили не 19( коли віза видається з метою репатріації),а 23(коли віза видається з іншою метою, ніж зазначеною у пунктах 1-22).На запитання що вона означає,відповідають:”інша мета, ніж зазначеною у пунктах 1-22″.Ніхто не може пояснити,що вона означає,окрім того,що можу відвідувати країни Шенген Зони і перебувати в них 90/180 протягом 5 років.Що ще з нею можна робити,окрім того,що відвідувати могили рідних і вивчати своє коріння,подорожувати і їздити на шопінг? Будь ласочка,може хоч ви поясните

  • Будь ласка поясніть, а що вам ще потрібно від шенгенської візи? :) Ви ж самі написали, що можете з нею робити: відвідувати могили рідних і вивчати своє коріння,подорожувати і їздити на шопінг :)

   • Marianna Paslavska

    Наприклад,навчатися чи працювати ті 3 місяці.Оскільки згідно законодавства Польщі, громадяни України, Білорусі, Росії, Молдови, Вірменії, Грузії і Туреччини, до 6 місяців в рік, можуть працювати в Польщі без дозволу на працю, тільки по т.з. освідченні, тобто, працедавець повідомляє повітову біржу праці, що він приймає на роботу іноземця.

    • Yuriy Pokora

     Для того щоб працювати в Польщі Вам потрібна робоча віза, якщо її Вам відкриють то анулюють ту що є.

     • Marianna Paslavska

      А чому відкрили тоді не репатріаційну,а 23?

 • Романія

  Дякую всім дописувачам!!! Отримала візу на 5років, а чоловік на 2р, переселена була моя бабця, подавали разом.
  Дуже корисний сайт, я знайшла відповіді на усі мої запитання і вирішила ті проблеми, які виникли із докумнтами. Всім успіхів!

 • Marta

  Доброго вечора! Підскажіть будь-ласка, яку візу я можу відкрити якщо у мого чоловіка матері в українському паспорті вказане місце народження Польща? дякую

 • Оля

  Доброго дня, отримала довідку з архіву про переселення і дуже зраділа, хоча раділа не довго, коли подивилися у свідоцтво про одруження бабці і у паспорт ( свідоцтва про народження не збереглося) побачила, що у довідці з архіву написано Теребус Яна Хомівна, а у наявних документах пише Теребус Ніна Фомінічна, інші дані всі збігаються. У візомому центрі порадили звернутися у суд. Можливо, хтось стикався з такою ситуацією, чи зможу я отримати візу про переселення, чи немає ніяких шансів??

  • зоряна

   я думаю що якщо у візовому центрі сказали звернутися в суд то так треба і зробити і нічого не видумувати -в суді як я розумію вам просто видадуть довідку що це одна і та сама людина

 • Яромир

  Доброго дня. Підкажіть будь ласка, якщо у мене є архівний документ, але ще з 2002 року, чи можна просто його оновити, чи обов’язково щоб його робили знову. Дякую.

  • Yuriy Pokora

   Що оновити, що робити заново це все теж саме … Звертайтесь в Архів очікуйте 3-4 місяці і Вам видадуть Оновлену Нову довідку…

  • Дарина

   обов”язково треба оновити

 • Tboy

  Підкажіть будь ласка, для тих, хто у Франківську подавався. В мене є тільки свідоцтво про смерть діда, з вказаним віком, дати народження не має, чи достатньо буде цього?

  • Степан

   Пів року тому подавав брат мій і була внього відмова також було тільки свідоцтво про смерть і більше нічого

   • Tboy

    Дякую за відповідь

  • Олексій

   Підіть в ЗАГС біля ратуші.І нехай вам там зроблять витяг про смерть діда.Коштує 73 грн.Роблять пару днів.В тому витязі є дата і місце народження!Я так зробив.

   • Tboy

    Дуже дякую за пораду! Спробую. А Вам вже відкрили візу?

    • Олексій

     Так відкрили.

 • Віталій Боднар

  Привіт епопея моя триває , нагадаю отримав довідку з архіву ( чекав довго ) був переселений дідо ! З доків його лише 1 ) Посмертне 2 ) довідка про одруження І ТО З ПОМИЛКОЮ У РОЦІ ВКАЗАНО 1932 ЗАМІСТЬ 1930 І ВСЕ ! Ні воєного квитка ні документа що засвідчує його народження я не знайшов ніде , мені пішло три тижні ! Я поїхав перше двічі знов у архів на Підвальну , там сказали , що нема у них копій дати повної народження , а саме цього вимагають у візовому центрі , потім я два дня їздив на вул.Донецьку у паспортний стіл , там також такої інфи не зберігають як вони мені пояснили , порадили звернутись у жек у якому районі мешкав дід , у жеку звісно також інфи не було і всіх була шоко терапія , від моїх допитів , мовляв а шо ви від нас хочете :) Потім я поїхав у загс на Івана Франка , там також не знайшлось жодної інфи про дату народження діда , потім я написав 14 запитів листів у Росію , бо саме туда були виселені моя бабця з дідусем повторно і там і одружилися , з Росії мені прийшла відповідь про часткову втрату їхньої бази і теж не було відповіді , я скурив кілька пачок сигарет від нервів , відправив електроного листа у кільк архів у Польші не було теж інфи ,потім я схарився відправив укр поштою ще одного листа у Варшаву , де вказав шо хочу отримати інформацію ( свідоцтво про народження діда з ПОВНОЮ ДАТОЮ НАРОДЖЕННЯ ) Там мені відповіли правда у електроній формі , що нема інформації теж і я вже подумав закинути то діло , правда порадили безпосередньо написати запит у те село звідки був сам дідо виселений , от сьогодні отримав від них таку інформацію , з підкріпленим файлом де вказують і рік народження діда і то шо він був точно з того села , але чи я все правильно розумію , порадьте хто знає , чи треба платити у цей архів 22 або 33 злотих щоб отримати цю іфнормацію , чи вистачить ( скріна роздрукувати з поштової скриньки ) ? Ось сам текст , якшо хтось може поясніть шо я маю дальше зробити ?
  *************

  W ZWIĄZKU Z E-MAILEM Z DNIA 11-02-2016 R. DOT. ODSZUKANIA METRYKI

  URODZENIA IWANA BODNARA informuję, że odnaleziono akt urodzenia na

  nazwisko Jan BODNAR ur. 27.09.1930 r. w m. Brylińce – s. Jana i Marii.

  Prosze określić nazwisko rodowe Marii: (z zapisu w księdze

  greckokatolickiej wynika że jest to nazwisko LEŚNIUK ??). Proszę o

  przesłanie PODPISANEGO wniosku wraz z potwierdzeniem wpłaty 22 zł za

  odpis skrócony lub 33 zł za odpis zupełny (nr konta znajduje się na

  stronie internetowej: http://www.krasiczyn.pl.

  Adres Urząd Stanu Cywilnego Krasiczyn

  Krasiczyn 177

  37-741 Krasiczyn

  • Yuriy Pokora

   Є така організація у Львові, називається Любачівщина, може вони Вам поможуть.

   • Віталій Боднар

    А чим саме вони займаються пан Юрій ?

 • Віталій Боднар

  І ще одне якшо помилка у свідоцтві про одруженні з бабцею . дідо з 1930 року а там написали 1932 рік , де мені шуакти правду ? Може хтось знає толкового і недорого адвоката щоб допоміг ?

 • Оля

  Киньте будь ласка хто має приклад для запиту на польській мові щодо відновлення документів у польському архіві, дякую!

  • Віталій Боднар

   Оля скинув

   • Vova Dolinsk

    Киньте будь ласка приклад запиту на польській мові щодо відновлення документів. дякую. work_aws@email.ua

    • Віталій Боднар

     Вова перевіряй пошту кинув !

   • Olya

    Привіт! також велике прохання скинути приклад запиту! А також на яку конкретно організацію ти відправляв запит у Польщі (od07@ukr.net ).

   • Marianna Paslavska

    Доброго дня!Скиньте,будь ласка,і мені приклад запиту на відновлення документів.

 • vitaliyk20

  Що робити коли на сайті вибиває No date(s) available for appointment at Польщі Львів?

  • Віталій Боднар

   Веталь дивись вночі !!!
   Буває трапляється таке вільні дати є !!!
   Бариги хочуть 600 грн за місце , та пошліть їх зразу на три букви !!!

  • Перевіряйте декілька разів на день (чи раз на день). Пробуйте вранці, потім на наступний день рано вранці – і так поки не буде місць.

  • Віталій Боднар

   Напишіть мені , я вам підкажу за дякую !

  • Дарина

   це означає, що наразі вільних дат нема. Оновлюйте сайт частіше і обов”язково рано чи пізно з”явиться дата

 • Natasha Trusova

  Отримала паспорт з відмовою, за п.8 Хто стикався? краще подавати апеляцію, чи подавати знову?

  • Oleksandr

   Апеляція-процедура платна,якщо впевнені у своїх документах і силах-вперед.Але простіше зібрати документи(врахувати,що у вас було невірно) і подавати знову.

  • Oleksandr

   Наскільки я зрозумів,це відмова через недостовірні дані.Довідку з роботи,або з банку вам робили на,,фірмі”.Якийсь з документів викликав підозру.Будь-яку довідку з банку зараз можна легко перевірити за спеціальним кодом.Якщо вона ,,ліва”-в базі даних її просто не буде,або під цим кодом буде зовсім інший документ.Збирайте документи ретельніше і подавайте знову.

 • Олена

  В мене питанням таке мiй дiд народився у Польщi,про це маю запис у його вiйськовому квитку.Був призваний на фронт,за цей час його сiм*я була переселена на територiю Украiни,тобто в архiвних документах нема його iменi,як переселенця,хоча його мати i два брати – переселенцi.З фронту вiн прийшов вже в Украiну.Пiдскажiть, будь-ласка,як в данiй синуацii доказати,що мiй дiд також переселенець?Якi для цього треба документи?

  • Галина

   в мене теж така ситуація. бабуся переселена а в архівних документах не числиться

 • Олена

  Доброго дня! в мене був дідо переселений, але свідоцтво про народження не збереглось. Є свідоцтво про смерть де вказаний вік смерті але дата народження невказана, і є копія паспорта, де вказана дата народження і місце народження. Підскажіть, будь-ласка чи ці документи підходять.

  • юра

   потрібно чим побільше документів для підтвердження родинних звязків із особою що була переселена..
   свідоцтво про народження , свідоцтво про шлюб!, свідоцтво про смерть .. військовий квиток … будь-які документи, які підтверджують рік народження діда, але обовязково звертайте увагу на все у документі , роки правильність написання імен прізвищ …
   у візовий центр потрібно 2-папки одна -копії які ви віддасте і друга папка оригінали щоб у візовому центрі могли підтвердити що копії вірні!!

   • Олена

    Дякую.

  • Дарина

   зверніться у рацс – там можна відновити свідоцтво про народження приблизно за 60 гривень

 • Андрій Демянчук

  Доброго всім дня ! Я з Ів-Франківської обл., моя теща (1946р.н)була виселена разом з батьками в 1951р з с.Чорна. В паспорті написано місце народження-Польша. Довідку з архіву треба брати, чи ні? Якщо брати довідку то в якій області? Їх виселили в Донецьку область, звідки вони втекли в Долину , Ів-Франківської обл.

  • Якщо ви хочете робити репатріаційну візу, то довідка з архіву обов’язкова. На отримання довідки пишіть заяву у Державний архів: м. Львів, вулиця Підвальна, 13 (чорні двері прямо за спиною пам’ятника Федорову). Архів приймає громадян з 9:00 до 12:30, крім вихідних та святкових днів. Більше інформації на сайті архіву http://www.archive.lviv.ua

   • Андрій Демянчук

    Дякую що відповіли. Нажаль родичі вже подавали запит у цей архів- відповідь -немає інформації. Історія така, що їх виселили в Сталінську(Донецьку обл) з села Чорна Нижньо-Устрицького району(://uk.wikipedia.org/wiki/Радянсько-польський_обмін_ділянками_територій_(1951).Умови там були настільки нелюдські що дід втік звідти з сімєю в Долину Ів-Франківської обл. Зараз нажаль є тільки їх документи : свідоцтва про народження та смерть.Буду пробувати подавати оригінали цих документів.

 • Таня Богуцька

  Чи можна маючи репатріаційну візу працювати в Польщі?

  • Я цю інформацію не перевіряв, але нижче, у коментарях є таке повідомлення від користувача Jarek:

   “Згідно законодавства Польщі, громадяни України, Білорусі, Росії, Молдавії, Вірменії, Грузії і Туреччини, до 6 місяців в рік, можуть працювати в Польщі без дозволу на працю, тільки по т.з. освідченні, тобто, працедавець повідомляє повітову біржу праці, що він приймив на роботу іноземця. І все, біржа не може заборонити йому не приймати вас на роботу, або не дати дозволу, тому, що вона його не надає, вона тільки приймає інформацію. Якщо ж хочете працювати більше 6 міс. тоді треба отримати дозвіл і отримати його вже не дуже легко. Просто по робочій візі можна працювати 6 місяців підряд без виїзду з Польщі, а по шенген не більше 3 міс.

   З цього питання є маса інформації (в т.ч. українською мовою) але необхідно шукати на польських інформресурсах”.

 • Sveta Turko

  Добрий день! почитала багато коментарів, дуже багато порад. Але хочу одну деталь уточнити. В мене є довідка з Львівського архіву за 2002 рік – її робив ще мій дідусь (вже помер), про те що він і його батьки були переселені в 1945 році. Довідка виписана на і’мя дідуся і там не має за якою угодою були вони переселені.
  1) Чи потрібно робити нову довідку щоб була там угода?
  2) чи потрібно робити на кожну людину яка подається окрему довідку? Тобто щоб в довідці було написано що вона зроблена на мене,якщо я подаюсь, і окремо робити ще одну на брата, якщо він подається???
  Дуже дякую за відповідь!

  • 1) Згідно останніх вимог, схоже, що потрібно.
   2) Можна скористатися однією довідкою і вам і брату. Але якщо вже будете замовляти нову, то напишіть заяву і від імені брата, так надійніше.

   • Sveta Turko

    дякую!

    • Степан

     так зробіть собі нової форми довідку я брав зразу на чотирьох осіб кожному окремо

  • Yuriy Pokora

   Потрібно робити нову довідку . З старими довідками не приймають документи на візу. ( Можу допомогти отримати Довідку в короткий термін , 0989994242)

   • Юра

    тобто тепер вже можна дату виправити? Хм .. цікаво…

    • Yuriy Pokora

     Можна, но дорого.

     • юра

      напишіть мені смскою орієтновну вартість , номер мій, Ви маєте..
      дякую!

     • Yuriy Pokora

      я його не зберіг…

 • Віталій Боднар

  Підкажіть які готелі у Польші , мають опцію безкоштовного скасування номеру ?

  • Olya

   подивіться на booking.com -там навпроти виділена інформація, якщо передабачене безкоштовне скасування, а також умови скасування.

 • юра

  Підкажіть будь ласка , яку дату ставити при реєстраціі “Планову дату виізду із Польщі”

  • юра

   ..якщо візу відкриваєте перший раз то 2 роки … якщо вже відкривали то 5 років)
   а взагалі дивіться доки діє паспорт) і дату за пару місяців до закінчення дії паспорту!

   п.с почитайте цю статтю більш детальніше!

  • Oleksandr

   Дату ставте залежно від терміну паспорта(3 місяця до дати закінчення).Просити і одержати-дві великі різниці.

 • Iryna Fedchuk

  я так розумію, що довідка з архіву має бути виписана на ім*я особи, яка хоче відкрити візу? бо маю довідку з 2000 р. на ім*я бабусі…

  • юра

   на дворі маємо 2016 рік, довідка Ваша за 2000р , довідку Вашу потрібно оновити час 16 років як не як пройшов…і візовий центр теж має свої вимоги) не обов*язково хто буде писати заяву на отримання довідки , брат сестра мама чи тато … головне щоб ви мали документи які будуть підтверджувати Ваші родинні звязки з особою, що була переселена! наприклад всі документи які підтверджують що дідо який був переселений у наприклад 1946р є Ваш дідо …
   Уважно переглядайте довідку що отримаєте чи все співпадає! дата, прізвища !!

   п.с у коментарях що нижче все розписано:)

  • Oleksandr

   Довідка з архіву терміну не має і засвідчує факт переселення даної особи,а ким ви для неї являєтесь-це вже ви повинні документально доводити.

 • Андрій Демянчук

  Шановні дописувачі! Чи підпадають під категорію переселенців(на репатріаційну візу) родичі людей що були виселені в 1951році. Детальніше про цю операцію https://uk.wikipedia.org/wiki/Радянсько-польський_обмін_ділянками_територій_(1951).

  • vitaliyk20

   Шенгенська репатріаційна віза в Польщу (віза для родичів переселенців) на термін від двох до п’яти років.

   Приблизно рік тому я натрапив на статтю Ореста Зуба, у якій йшлося про можливість отримання багаторазової шенгенської візи на 5 років. Виготовити таку візу можуть родичі людей, які потрапили під переселення з Польщі в Україну у 1945 – 1947 роках.

 • vitaliyk20

  1.Яку потрібно ставити дату? (Якщо бронювати готель наприклад 01.03.2016-04.03.2016 дату виїзд з готелю?)

  2. І чи таку саму як у анкеті пункт 30?

 • vitaliyk20

  В мене перша віза (естонська шенген) одноразова 3 місяці на 30днів, друга віза (естонська шенген) мульти 6 місяців 90днів. Обидві візи використані за призначенням
  На яку візу краще подавати 2-х річну чи 5-ти річну, якщо паспорт в мене до 11.2018

  • Oleksandr

   В цей паспорт ви можете просити візу до 08.2018(3 місяці до закінчення паспорта) і не більше.В даному випадку не важливо-2 чи 5.Можете просити на 2,5 чи 2,6 роки.Значення має лише термін паспорта.

 • Яна Макс

  доброго дня скажіть які потрібно документи для отримання довідки з архіву у Львові і скільки часу потрібно чикати на довідку яка ціна її,

  • Для отримання такої довідки необхідно звернутися в обласний архів. З собою не потрібно жодних документів, потрібно лише прийти і написати заяву. Бланк заяви ви можете взяти у архіві чи завантажити за лінком. У ній потрібно вказати таку інформацію:

   Місто в Польщі, з якого людина була переселена (також бажано вказати повіт);
   Прізвище родини, що була переселена, та її членів, вказуючи рік народження (ваш дідусь чи бабуся, скоріш за все, були ще дітьми, в такому випадку потрібно вказати батька або матір як голову родини, а нижче уже вписати дідуся чи бабусю і обов’язково вказати рік народження)
   Місто (або область) в Україні, куди людину було переселено.

   Очікувати на архівну довідку доведеться до 4 місяців, тому варто потурбуватися про її отримання заздалегідь. Таку довідку видають безкоштовно.

   • Яна Макс

    Дякую а скажіть я з івано-франківської обл, то можу подавати запит у франківську? а у львів тоді непотрібно подавати? бо мені казали що треба з львівського архіву,чи є якась різниця у довідках ,ця довідка вибирається тільки раз чи порібно вибирати на кожного члена сімї окремо, буду дуже вдячна за відповідь.

    • Oleksandr

     Не має значення,де ви живете.Дійсна довідка з будь-якого архіву.А документи можете подавати там де вам зручно(Львів,Івано-Франківськ,Ужгород).Краще зробити довідки на кожного,хто подає документи.

     • Yuriy Pokora

      Довідка потрібна з Львівського архіва, з іншими довідками з інших архівів при подачі документів відправляють назад за довідкою з Львівського архіва.

     • Oleksandr

      Ви мені розповідаєте про людський фактор.При моїй особистій розмові з консулом,він зазначив,що довідка повинна бути достовірна і підтвердити факт переселення.Який із компетентних органів її видав значення немає.А працівники ппва взагалі не уповноважені перевіряти правильність і достовірність документів.Вони лише можуть щось вам порадити і передати ваші документи на розгляд консула.Не дозволяйте їм виходити за їхні повноваження.Вимагайте на бесіду їхнього керівника і боріться за свої права.

 • марія

  підкажіть, будь ласка, якщо я отримаю візу на 2 роки, то це означає, що можу перебувати у Польщі цілих 2 роки чи є певні обмеження? і чи має значення на скільки днів буде заброньовано готель? буду вдячна за відповідь;)

  • Poleg

   Это зависит от визы. Остальное не имеет значения.

  • Якщо ви про візу для родичів переселенців, то у вам буде можна перебувати 90 днів за останні 180 днів. Ознаймтеся з правилами підрахунку днів перебування: http://lowcostavia.com.ua/yak-rahuvaty-dni-perebuvannia-u-shengeni/

  • Oleksandr

   Віза-це ще не гарантія вашого в’їзду у Польщу.При кожному перетині кордону ви повинні довести прикордоннику ціль вашої поїздки(куди,на який термін,де будете мешкати,наявність фінансів і страховки.Не виконання будь-якого з цих вимог може бути причиною вашого повернення в Україну.Звичайно,що кожен раз у вас можуть ці документи і не запитати,але потрібно завжди бути готовим їх надати.Цим самим ви вбережете себе від неприємних несподіванок.

 • Оля

  Підкажіть будь ласка, чи зможемо ми із сестрою подати документи на візу одночасно(в один день) якщо у нас одна довідка про переселення бабусі?

  • Poleg

   Нет.

   • Чому ні? Оригінал довідки ж не забирають.

    • Yuriy Pokora

     в мене брали оригінал, віддали назад разом з паспортом ( в якому вже стояла віза).

    • Poleg

     Если у Вас не забрали, то Вам повезло. Значит скажем так – надо проконсультироваться с конкретным ВЦ или консульством.

  • Оригінал довідки здавати не потрібно (працівники ппва звірять копію і віддадуть оригінал), отже вам достатньо буде передати довідку сестрі.

   • Yuriy Pokora

    Сьогодні жінка здавала документи . то оригінал довідки взяли разом з паспортом. сказали що довідку віддадуть коли буде отримувати паспорт з візою..

    • Зрозуміло, дякую

     • Дарина

      і я здавала буквально півтори тижня тому, то довідку не забирали, тільки звірили і взяли копію

   • Oleksandr

    Працівники ппва не мають права перевіряти правильність і достовірність довідки.Вони здійснюють лише консультаційну діяльність.І повернути оригінал довідки без консула-просто не мають права.

   • nat_tale

    Подавала документы в Киеве. Оригинал справки не забирали, только копию.

    • Oleksandr

     Це виняток із правила.У ппва також багато ,,спеціалістів”.Просто провтикали.

  • Oleksandr

   Можете.Попросіть на вході один номерок у менеджера і попередьте,що у вас з сестрою спільна подача.Оригінал дійсно заберуть і повернуть лише разом з паспортом і візою.Але ж групову подачу документів ніхто не забороняє.

 • vitaliyk20

  Що робити коли рух коштів по карточці лише 1,5 місяці (кредитних 8000грн, своїх 5000грн), довідки з роботи нема? Краще робити спонсорство?

  • Oleksandr

   Якщо рахунок відкритий 1,5 місяці тому-нічого страшного,але у довідці вкажіть,коли саме він був відкритий.А взагалі,як безробітному,вам потрібно мати прив’язку до України(власність на квартиру,автомобіль).Достатньо копію права на власність,або домової книги(оригінали мати при собі на подачі в ппва).На автомобіль потрібно бути власником(володіння по довіреності не підійде.Довідка з банку-це ваш фінансовий стан.Прив’язка до України(робота,навчання,пенсіонер)це дещо інше.Тут довідки з банку буде замало.

   • Natalia Oleksyuk

    Доброго вечора. Ми ще очікуємо на довідку з архіву, тому лише в планах подавати доки на візу. Хочу запитати, чи можете щось порадити у такій ситуації- чоловік немає довідки з роботи (безробітний), немає власності, авто на дорученні, нема рахунку в банку, є документи приватного підприємця, але приватною діяльністю не займається – подає нульові звіти в податкову. Фінансовий стан можна підкріпити спонсорством? а ось як бути з прив”язкою до України. Чи може стикались з такою справою або порадьте будь ласка, де я могла би прочитати ще про такі різні досвіди отримання візи. Дякую за те, що ділитесь досвідом.

    • Oleksandr

     Достатньо мати у власності нерухоме майно(право власності,запис у двомовій книзі,що ви є співвласником квартири).Є ще варіант лівих довідок,але його я принципово нікому не раджу.

     • Natalia Oleksyuk

      Нерухоме майно – будинок у власності його мами, де ми прописані. Якийсь глухий кут виходить?

     • Oleksandr

      Рахунок у kredobank ви можете без проблем відкрити,а з прив’язкою до України у вас проблема.

     • Natalia Oleksyuk

      а щодо документів приватного підприємця – щось можна дізнатись? Дякую))

     • Oleksandr

      Підприємець без діяльності для поляків не існує.Цей напрямок-реально глухий кут.

     • Natalia Oleksyuk

      Дякую Вам на цьому. Будуть питання, можна звертатись?

     • Oleksandr

      Для приватних підприємців: оригінал та копія витягу з держ.реєстру або ліцензії, або свідоцтва про державну реєстрацію* та останньої податкової декларації, яка видана не пізніше ніж три місяці тому та завірена печаткою податкової служби**.

      *За умови подачі до ППВА Львівського консульського округу, додатково до оригіналів реєстраційних документів необхідно надати квитанції про оплату податку, як підтвердження діяльності підприємця.

     • Oleksandr

      *За умови подачі до ППВА Львівського консульського округу, додатково до оригіналів реєстраційних документів необхідно надати квитанції про оплату податку, як підтвердження діяльності підприємця.

  • Oleksandr

   У вас проблема не з фінансами,а з прив’язкою до України,а тут ні ваші гроші,ні гроші брата не вирішують.Усе вирішує консул.І шансів,що він зважить на ваш фінансовий стан і не зверне увагу на ,,безробітний” практично немає.

 • vitaliyk20

  Чи підходить довідка з приватбанку яка замовлена через онлайн приват24? Чи потрібно особисто йти до банку?

  • Oleksandr

   Бажано зайти в банк і поставити на вашій довідці ,,мокру”печатку,щоб убезпечити себе.А спосіб одержання не має значення.

  • Poleg

   ВЦ от Приват24 без мокрой печати обычно кривится.

  • Yuriy Pokora

   Потрібна довідка з мокрою печаткою, не леніться сходити в Приват банк, Вам там за день її зроблять, а то при подачі документів буде вже пізно.

   • Oleksandr

    Довідку в Приваті зроблять максимум за 5 хвилин+час на чергу.

 • :*:

  Бланк заяви на архівну довідку зі Львова, до заповненої треба додати конверт з маркою по Україні

  • vitaliyk20

   Я писав заяву на електронну пошту архіву E-mail: archive_lviv@arch.gov.ua
   Без конвертів і марок. Довідка прийшла на домашню адресу

   • Yuriy Pokora

    Скільки часу очікували на довідку з архіва ?

    • vitaliyk20

     5 місяців

     • Yuriy Pokora

      Ого. Можу допомогти за тиждень її отримати.. 098-999-4242

   • Славік91

    5 місяців, але безкоштовно!
    це все так довго тому, що деякі працівники архіву, спочатку розглядають справи
    тих хто їм гроші пропонує і тоді пропихають певні списки людей(які потім пишуть, що за пару днів архівну довідку роблять), а чесні люди мусять довго чекати …
    я і сам чекав з липня до листопада …і не маю бажання ще комусь, щось платити.. навіть якщо треба і рік чекати буду…

    • Oleksandr

     У людини завжди є вибір.Жити чесно,чи зручно.Це ваш особистий вибір і я його поважаю.Удачі!

 • Іра

  Я оплатила сервісний збір 18 лютого і поставила чергу на 18 квітня. На сайті я прочитала ,що термін дії довідки – 1 місяць від дати її видачі. Тобто,документи можуть не прийняти??

  • Oleksandr

   1місяць-термін довідок:з роботи,з банку,з навчання.Довідка з архіву терміну давності не має.

 • Галина

  Доброго дня! Підкажіть будь ласка, якщо на даний момент я навчаюсь на факультеті післядипломної освіти, зарплатні не отримую, з майна, маю у власності автомобіль ( чи цього достатньо для прив’язки до України), маю рахунок в банку відкритий 5 місяців тому ( чи обов’язково повинний бути рахунок протягом 6 міс.), чи підійде довідка проте що я навчаюсь?

  • Oleksandr

   Власності на автомобіль буде достатньо.Довідка з банку з рухом коштів за три місяці,але рахунок повинен бути поточний,або картковий.Депозитний не підійде.Довідка з навчання-денна форма.

   • Галина

    Дякую! У мене не зовсім денна форма навчання ( проходжу первинну спеціалізацію в ” очно-заочній формі навчання”- інтернатура, на факультеті післядипломної освіти медичного університету, яка є по суті продовженням навчання), в довідці яку можуть видати, буде підтверджено факт спеціалізації який проходить в ” очно-заочній формі”. Така довідка підійде?

    • Oleksandr

     На рахунок вашої довідки-я не впевнений.Можете її взяти.У крайньому випадку буде достатньо власності на автомобіль.

     • Галина

      Дуже дякую))

 • Андрій

  Доброго дня!Шановна адміністрація сайту та читачі,хочу поділитись власним досвідом подачі документів в ВЦ.Подавав 26.02.2016 р. в м.Тернопіль мав при собі воєнний квиток діда де вказана повністю дата народження чч.мм.р також взяв із паспортного столу копію його паспорта (не зовсім паспорт картка на якій пише форма № 1)передав дані документи працівнику ВЦ вона все переглянула та забрала всі необхідні а військовий квиток ПОВЕРТАЄ КАЖЕ ЩО НЕПОТРІБНО!!!!!В мене чуть очі на лоба не вилізли всі ганяються за цим документом а вона каже що не потрібно!На запитання чому сказала тільки потрібні документи щоб відслідкувати рідство.Також не потрібно ні домової книжки ні свідоцтва на вланість квартири це все вона сказала не потрібно.Правда я офіційно працюю у мене була довідка про з/п за 6 місяців,довідку вона сказала переробити(в довідці не було вказано адреси та № телефону ) та донести до 15:30 год я швидко зателефонував в бухгалтерію та мені переробили.Заходжу значить я другий раз кажу що доношу документи(працівники всі такі ввічливі доброзичливі пропускають мене коротше лайк) Знову підхожу до віконця новий працівник знову переглядає доки каже знов переробити довідку щоб було вказано що на період поїздки робоче місце зберігається,та сказала що може прийняти і таку але можуть зателефонувати та попросити переробити(чекаю думаю можливо пройде).Фото значить також потрібно робити без окулярів добре що я перестрахувався та зробив без окулярів вона переклеїла на місці.Зробила також копію архівної довідки я вирішив що будуть забирати оригінал та копії не потрібно. Також переживаю на рахунок броні готелю я забронював на 09.03.2016 а праціник ВЦ сказав що орієнтовано доки будуть також 09.03.2016 р. логічно не сходиться.Тепер сиджу чекаю.Гаразд Всім успіхів та всього найкращого.P.S.отримаю доки допишу коментар:)

  • Oleksandr

   Домова книга і документи на право власності потрібні безробітним.При наявності довідки з роботи увас,звичайно,їх не вимагали.Щоб уникнути зайвих проблем( доносити,переробляти довідки),завжди підходьте у теж віконечко і до того ж працівника ппва,який вас обслуговував.Не будете по кілька раз бігати.

   • Андрій

    Дякую за слушні поради

   • зоряна

    не завжди безробітним потрібні ці документи -я безробітна але у мене теж відмовилися брати будинкову книгу і документи на право власності (не можу знайти логічного пояснення чому в одних вимагають певні документи а в других не беруть коли вони їх і самі принесли)

    • Oleksandr

     А чим,цікаво,ви підтверджували прив’язку до України?Безробітна,не студент,не пенсіонер(чи я щось пропустив)?Долучати документи до анкети ви можете будь-які.І заборонити чи не долучити їх ппва не може.Це ваше право.

     • зоряна

      а от і ні я ще теж доказувала дівчині яка приймала документи що мені обовязково потрібна привязка до України і благала взяти документи на право власності але вона сказала що краще знає які документи мені потрібно (сказала що є різні типи віз і для конкретно репатріаційної не потрібно і брати вона їх не буде)довідки з роботи в мене як ви розумієте не було замість неї мені дали заповнити заяву де було написано щось на зразок того що я сама є спонсором своєї поїздки і маю на неї кошти.(на карточках було десь приблизно 35000 на наші гроші) -візу доречі відкрили і я вже встигла по ній з їздити в Польщу -виходячи з цього я думаю що розбіжності в вимогах до документів можливо через якусь певну субєктивну думку того хто приймає документи (це доречі тут в коментарях мене наштовхнули на цю думку )бо іншого пояснення в мене нема

     • Oleksandr

      Правила придумали люди для того,щоб їх порушувати.Але не має гарантії, що саме з вами цей принцип спрацює.Будь готовий до гіршого і тоді менше буде розчарувань.

  • Oleksandr

   Якщо ви подали документи 26.02,то готові вони будуть 7.03,максимум 8.03.Навіть якщо віддадуть 9.03-то увас бронь готеля з 9.03 на 10.03 і ви спокійно можете виїзжати під цю бронь навіть ввечері 9.03.

 • Степан

  Доброго вечора ))) Скажіть будь-ласка знайшов з докумкнтів тільки будинкову книгу своєї бабусі і там є повна дата народження чи підійде такий документ, чи зможу я подати документи на візу? Але там є нюанс в архівній імя пише Стефанія а у будинковій Степанія чи це повпливає якось на отримання візи?

  • Oleksandr

   Цей нюанс вам прийдеться вирішувати лише в суді.Або шукайте інші документи,щоб ім’я було написано так,як у довідці з архіву.Архівна довідка-це основне.Під неї збирайте всі інші.

   • Степан

    Дякую вам )))) А котрий суд цим питанням займеться куди звернутися у найближчий по місцю проживання чи кудись інше ???? Просто більше документів немає це все що міг знайти

    • Oleksandr

     Це вже до юристів,адвокатів….

 • Володимир Семигородський

  Добрий вечір. Який термін дії довідки з архіву? Я її отримав вчора але документи у візовий центр я буду подавати у квітні. Вона ще буде дійсна?

  • Yuriy Pokora

   Все ок. Буде дійсна. Непереживайте, рік чи два буде дійсна.

 • Роман _

  Добрий день. Подаю на візу. Підкажіть, чи достатньо коштів на одному рахунку 3000+2000 кредитні кошти, а на іншому 6 000 своїх. Студент денної форми. Володію майном. Чи не змло грошей для отримання візи?

  • Oleksandr

   Достатньо.Але врахуйте,що кредитні кошти і депозитні рахунки не приймаються.

   • Роман _

    дякую за відповідь

 • Іванна

  Добрий день. Скажіть якщо я зареєстрована на подачу документів на 18 квітня, то на яке число бронювати готель??? Попередня віза була робоча дата виїзду 25.05.2015

  • Oleksandr

   У анкеті ви пишете заплановану дату в’їзду у Польщу.На цю дату бронюєте готель.Подаючи на візу 18 квітня-ви можете планувати в’їзд з 26.04 по18.07.Залежно коли закінчується термін попередньої візи і підтверджена мета для вашої нової візи.

 • Яна Макс

  доброго дня скажіть а можна у архів відправляти заяву на переселення по електроній почті чи потрібно іти у архів і писати від руки,а взагалі скажіть чи хтось відсилав електронкою і чи приходила відповідь і через який час буду дуже вдячна за відповідь

  • vitaliyk20

   Можна.
   Читайте нижче там все написано

  • Yuriy Pokora

   Можна відсилати електронкою, очікувати десь 3-4 місяці.

 • Яна Макс

  а на візу потрібні орегінали усіх свідоцтв чи можна копії??

  • nat_tale

   Оригиналы нужно иметь при подаче, заберут только копии.

 • Masha

  Доброго вечора. Може хтось знає, при реєстрації готелю, адміністрація (готелю) присилає якесь електронне підтвердження цього, яке потрібно роздрукувати і принести разом з усім пакетом документів для візи? І ще одне, я тут (дещо нижче) прочитала про довідки з навчального закладу (я аспірант), про те що дійсно навчаюсь і про рахунок за останні 3 місяці – то на них ще потрібні якісь мокрі печатки з банку (в якому відкритий рахунок) чи я щось переплутала, незрозуміла !? Вдячна за відповідь

  • Oleksandr

   Вы повинні зробити бронь готелю на booking.com і роздрукувати підтвердження для візи.Всі дії ви здійснюєте на сайті бронювання.В навчальному закладі вам можуть дати довідку про стипендію,або зарплату і не за 3 місяці,а за шість.З банку потрібна довідка про рух коштів на вашому рахунку за 3 місяці з мокрою печаткою.Довідки ВУЗа завіряти в банку-це маразм.Ви всю інформацію звалили в кучу і потім перемішали.

 • nat_tale

  Спасибо данному ресурсу и его создателю за ценные советы! Получила сегодня визу на 2 года.
  Подавала документы 22/02 в Киеве. Все согласно инструкции))
  1. Справка из архива о переселении семьи деда (делала осенью 2015) – забрали копию, оригинал вернули.
  2. Документы, подтверждающие родственные связи: – забрали копии.
  -Свидетельство о рождении деда
  -Свидетельство о рождении мамы
  -Свидетельство о браке родителей
  -Мое свидетельство о рождении
  3. Справка с работы с указанием должности, оклада за последние 6мес, с уточнением о сохранении рабочего места на период отпуска.
  4. Выписка из банка о движении средств на счете за последние 6мес. (приватбанк) – делала на укр. и англ., забрали только на укр. языке.
  5. Копия распечатки бронирования отеля на букинге (на 2 дня, без предоплаты)
  6.Страховка на 1 год (“Українська страхова група” – 450грн.)+оригинал квитанции об оплате – забрали копии
  7. Фото – понадобилось только 1шт.
  8. Заявление о наличии второго загранпаспорта – писала от руки согласно примера с сайта. Его не приняли, заполняла заново на месте готовый бланк, который можно скачать на сайте.
  8. Квитанция из Idea Bank об оплате услуг визового центра
  9. Визовая анкета – дозаполняла на месте: п.21- pereselennja, п.30 – указала дату через 2 года от даты бронирования.
  10.Копии паспортов – оригиналы обоих загранпаспортов забрали вместе с пакетом документов.
  11. Копия распечатанного с сайта оплаченного билета на автобус Ecolines в Польшу на запланированную дату – это необязательно, но его все-таки приложили к пакету документов в консульство.

  Из личного опыта: спросила у сотрудника визового центра на какой термин лучше просить визу – на 2 или на 5 лет, вежливо сказал “не наглеть” и писать на 2 года. В виду того, что это мой первый шенген спорить не стала, но осадочек остался))) Вдруг дали бы на 5, а?))
  И еще, сомневалась как писать в анкете адреса (домашний и места работы – п.17 и 20), в какой транслитерации. Вышло что-то среднее: область – obl., проспект – ave. и т.п. На самом деле к этим пунктам не придирались и сказали, что их можно вообще на украинском писать, это не так важно. Главное п.1-4 латинскими буквами.

  В целом статья, а также комментарии к ней отвечают на все вопросы, все продумано и учтено.
  Спасибо и удачи всем!

  • Дякую за розгорнутий коментар про ваш досвід :)

  • Oleksandr

   Пункт 17 і 20 заповнюється українською мовою,але латинськими буквами.Страховка 450грн-це дуже круто.Я оформляю від 70 до120 і вистачає.Не думаю,що ви серйозно збираєтесь нею користуватися.При наявності другого паспорта робив його ксерокопію і здавав разом з основним.Якщо він був зданий в дмсу-в українському має бути печатка,або довідка,що він зданий з цієї організації.Робите довідку(10 днів),або ксерокс сторінки паспорта з печаткою.І все.

   • nat_tale

    Что тут скажешь – у Вас другой опыт в получении визы. Судя по всему Вы это делали не впервые.Вы тоже документы в визовом центе в Киеве? Мой отзыв направлен скорее для тех, кто будет подавать доки в Гуливере. Образцы заполнения визовых анкет на сайте львовского и киевского виз.центра отличаются, потому у меня и были вопросы по транслитерации. И пусть моя информация о том, что к этим пунктам нет жестких требований кому-то пригодится.
    А страховку можно оформить и на улице – уже возле М Дворец Спорта зазывалы приглашают ее оформить “за недорого”. Тут выбор у каждого свой. Второй паспорт забрали вместе с основным и при выдаче в нем стояла отметка о наличии польской визы в другом (основном) паспорте.

    • Oleksandr

     І навіть не десятий.Нюанси між різними ппва є,але не суттєві і не кардинальні.

  • Дарина

   на 5 років Вам би не дали однозначно, бо це лише перший Ваш шенген,так що осадок прочь))

   • Oleksandr

    Не потрібно бути такою категоричною.Особисто неодноразово відкривав шенген візи(не репатріаційні).Після кількох річних віз ставили піврічну,а неповнолітній дитині в чистий паспорт ставили першу дворічну(хоча він міг претендувати максимум на піврічну).Це той-самий людський фактор.І не потрібно його відкидувати.Отже,просіть максимум.Поняття ,,не нагліти”у поляків не діє,інший менталітет.

 • Іванна

  Скажіть можна бронювати хостел чи обовязково готель? Якщо я точно не знаю дату виїзду то на яке число бронювати??? На границі будуть перевіряти дату на яку заброньовано?

  • Oleksandr

   Можна.Умови проживання-це ваш вибір.Якщо ви подаєте на візу-дату в’їзду у Польщу вказуєте в анкеті і вона повинна збігатися з датою броні готелю.Якщо віза уже є-дата броні повинна відповідати даті фактичного перетину кордону.Прикордонна служба Польщі перевіряє вашу візу,мету подорожі,зворотні квитки(якщо ви їдете не власним авто),бронь готелю на період вашої поїздки,страховку,наявність фінансів на час перебування у Польщі і страховку на авто.

 • Іванна

  При перевірці прикордоною службою яку суму потрібно мати при собі? І чи можна з переселенською візою їхати на роботу?

  • Oleksandr

   На роботу можна їхати лише з робочою візою.Решта на свій страх і ризик,але тут вже може бути штраф і депортація.На рахунок фінансів:дивіться скріншот.

  • :*:

   Jarek :*: • місяць тому

   Згідно законодавства Польщі, громадяни України, Білорусі, Росії, Молдавії, Вірменії, Грузії і Туреччини, до 6 місяців в рік, можуть працювати в Польщі без дозволу на працю, тільки по т.з. освідченні, тобто, працедавець повідомляє повітову біржу праці, що він приймив на роботу іноземця. І все, біржа не може заборонити йому не приймати вас на роботу, або не дати дозволу, тому, що вона його не надає, вона тільки приймає інформацію. Якщо ж хочете працювати більше 6 міс. тоді треба отримати дозвіл і отримати його вже не дуже легко. Просто по робочій візі можна працювати 6 місяців підряд без виїзду з Польщі, а по шенген не більше 3 міс.

   З цього питання є маса інформації (в т.ч. українською мовою) але необхідно шукати на польських інформресурсах.

 • Роман _

  Підкажіть, пліз! Оформляю польський шенген. Їду на конференцію. Мені сказали зібрати пакет документів, що я і зробив. Але коли позавчора записувався н подачу до ППВА, то записало на 15 березня аж. А всі довідки з навчання, з банку і т.д. 29-м числом лютого зроблені. Це не страшно, що я аж через два тижні після отримання довідок повезу документи на подачу? Не викличе це сумнівів і т.д. Можливо краще спочатку було записатися на прийом, а потім збирати документи? Як гадаєте?

  • Yuriy Pokora

   Спочатку треба зібрати документи, а вже потім подаватися на візу. Довідку з банку можна зробити за день, тож якщо хвилюєтись то зробіть нову в 10 числах березня, з навчання теж думаю не проблема зробити то так само зробіть, але і довідки за лютий теж пройдуть.

   • Роман _

    тут справа у тому, що мені передали список документів і сказали терміново зібрати. Я зібрав, як і веліли. ПОтім я оплатив сервісний збір і мене зареєстрували на 15 березня. Я не знаю, може я не так що зробив, але мені так сказали.

    • Більшість довідок, якщо я не помиляюся, дійсні мінімум місяць, отже вам нема за що переживати.

    • Yuriy Pokora

     А Ви взагалі на яку візу подаєтись?

     • Роман _

      я ж написав “оформляю польський шенген”

     • Yuriy Pokora

      Польський Шенген є різних видів. Тут йде мова про Польську Репатреаційну візу, (Шенген на 2 чи 5 років. ця віза видається для нащадків переселенців з Польщі на тер України). С-23 .

     • Роман _

      звичайна віза для конференції

    • Oleksandr

     Всі довідки дійсні 1 місяць.Подавайте документи і не переживайте.

 • Ярослав

  Підкажіть, будь ласка! Якщо я отримаю репатріаційну шенген візу, а в подальшому планую отримати візу в Канаду чи потрібно чекати закінчення шенген візи для отримання візи в Канаду. Також, якщо я бронюю готель на на одну дату, а виїзд переноситься на пізніше, чи потрібно обовязково здійснювати виїзд в день броні готелю і чи не буде через це проблем при перетині кордону.

  • Yuriy Pokora

   Шенген до Канади не має ніякого відношення, тож подавайте на Канаду коли Вам зручно. По готель Ви бронюєте для отримання візи, не обовязково виїзджати в день броні готеля. Я наприклад ще місяць назад як скасував свою бронь, а лиш сьогодні вночі їду до Польщі ( без броні готеля, на кордоні скажу що їду туди і назад, маю страховку і купу злотих) :)

   • Ярослав

    Дякую Вам за вичерпну інформацію!:)

 • Тарас Срогий

  привіт. хочу їхати в польщу по репатраційні шенген візі. Що потрібно мати на кордоні? бронь готелю:? і т.п

  • Oleksandr

   Бронь готелю,страховку,фінансові засоби,зворотній квиток(якщо їдете не на машині).

  • Yuriy Pokora

   Привіт, пару годин назад вернувся з Польщі, мав з собою паспорт з візою, гроші ( треба мати хочаб 500 злотих з собою, страж питався скільки з собою маю), страховку. Броні ніякої не мав, якби спитали куди їду -відповідь – в костьол в Перемишль.

 • Віталій Боднар

  Добрий день , чи можливо при подачі документів на візу репатріаційні , бронювати готель , у якому не вимагають кредитної карти і обовязкової проплати ( тобто оплата при заселені аж ) чи буде достатньо зробити скрін підтвердження броні і його роздрукувати і надати з іншими документами ? І ще одне чи потрібно подавати документ з банку про виписку про підтверждення готелю , типу шо ти заплатив вже за нього ?

  • Oleksandr

   Бронюйте готель на booking.com,зробіть роздруківку броні і скріншот.Не обов’язково у даному випадку робити оплату.Бронюйте з можливістю скасування.

   • Віталій Боднар

    А можна взагалі забронювати без картки ,просто так ? Бо той готель шо я хочу , не привязує до картки ! Чи можна такий бронювати?

    • Oleksandr

     Не має значення.Важливо лише,щоб ви робили бронь на booking.com.

 • man man

  Доброго дня. Чи хтось стикався з такою проблемою… Прописка в паспорті з іншої області, не підпадає під консульство в області в якій проживаю… Як заставити їх прийняти документи?

  • Yuriy Pokora

   Ніяк не заставиш. Міняйте прописку чи їдьте в те Консульство яке положено.

   • man man

    Кажуть є варіант – показати договір-оренди квартири тощо… Або завірити нотаріально місце проживання на території, що відноситься до консульства. А то розумієш поділили між собою стадо по областях, щоб стригти капусту (

    • Oleksandr

     Поділ по областях зробили для того,щоб у Києві і Львові люди не вбивалися у чергах.Ті часи я добре пам’ятаю.І зовсім незручно було їздити в Київ у хорватське посольство,а потім через тиждень ще раз за візою.Порахуйте гроші,час і нерви.Це,по-вашому,було правильно.І взагалі,усвідомте,що ви просите у полякїв дозволу відвідати їхню країну.Вони вам нічого не повинні.А те,що ми пускаємо до себе всіх-це тема іншої дискусії.

     • man man

      Не зрозумів… Ви їздили до Києва в Хорватське посольство? До чого тут прописка? Було лише одне консульське відділення і те в Києві? До речі в Києві можете подавати на Шенгенвізу до Польського консульства з пропискою любого регіону України. Принаймі на візу для водіїв. Щонайменше інститут прописки в Україні взагалі відмінено. Відповідно даний пункт швидше за все ініціатива Консультаційних центрів. Теорія заговора)))

     • Oleksandr

      До того,що тепер я можу подати документи у Львові у ппва,а у Києві є посольство(звичайно єдине).В Україні не має прописки,але є регістрація.Це практично ті ж яйця,тільки і профіль.Можливо для водіїв можна подавати в Києві,але ні туризм,ні культура,ні шопінг,ні спорт чи культура не можна подавати поза своїм консульским округом(перевірено особисто).

     • man man

      Безумовно консул відреагує певно на любу скаргу відмовою. А те що Ви тепер маєте право подавати документи у Львові то тут не питання Пане прописки А ПИТАННЯ ПАНЕ ТОГО ЩО ВІДКРИЛИ НАРЕШТІ ППВА І У ЛЬВОВІ а не тільки в Києві. Ви за своєю думкою хоч слідкуєте?

     • Oleksandr

      Я вам пояснюю,що поділ по округах придумали в посольстві,а не в ппва.Візові центри лише надають вам посередницькі послуги і юридично ніякого відношення до консулятів не мають.Приймають документи в точці ,,А” і передають їх в точку ,,В”.Нічого свого,крім вимог консуляту вони вигадувати просто не мають права.На сьогодні ще ,,відкатують”пальці.А на рахунок скарги:жоден шляхтич не визнає вашу правоту.

    • Yuriy Pokora

     Подавайте скаргу до Консула, можливо він прислухається до Вашої скарги і шось зміниться.

     • man man

      Я ще не подавав документів. Лише прораховую варіанти. І знайомий підтвердив в телефонній розмові, що таким чином подав та отримав візу на 5 років. Тобто знайшов людину, яка мала свідоцтво на право власності, та відвідав нотаріуса. Думаю комусь буде цікава так ситуація. Хтось напевно знаходився чи знаходиться в подібному стані. А не постійна тема 90/180…

  • Oleksandr

   Ви можете надати договір про аренду квартири,довідку з місця роботи,довідку з навчального закладу даного консульского округа.

   • man man

    Дякую. Якраз підтвердили подібну інформацію. Довідка з роботи звісно є.

  • Mariana Hala

   Прописана у Львові, подавала в Києві, бо тут працюю. До пакету документів додала довідку з роботи – це основний, і наскільки я знаю, єдиний аргумент-підтвердження того, що подавати в іншій області – не забаганка.

   • Oleksandr

    Не єдиний.Ви можете навчатися на стаціонарі у ВУЗі,офіційно арендувати житло у іншій області,мати власне і не бути в ньому прописаним.

   • man man

    От якраз в Києві це проходить на УРА. А тут, по областях, холопам не можна тіко з пропискою.

 • Ольга Л

  Підкажіть чи підійде для виготовлення репатріаційної візи виписка з зарплатного рахунку в Ощадбанку? зарплата трішки більша від мінімальної.

  • man man

   Коли Ви будете подавати довідку з роботи, Ви будете подавати й довідку про зарплату? Якщо так, то запитання відпадає само собою… Щось певно закиньте на рахунок щоб валялось в районі 5-6000грн… Думка не профі … Так просто порада .

   • Oleksandr

    Не бачу логіки.Довідка з банку може не мати жодного відношення до зарплати.

    • man man

     Логіка пряма як двері- Ольга спитала “Підкажіть чи підійде для виготовлення репатріаційної візи виписка з
     зарплатного рахунку в Ощадбанку? зарплата трішки більша від мінімальної.”
     Ольга буде подавати виписку з зарплатного рахунку. І там на ньому буде лише рух коштів з зарплати (як я розумію). Вона переживає, тому питає чи достатньо тих коштів?

     • Oleksandr

      У неї буде рух коштів на рахунку за 3 місяці.Величина цього ,,руху”значення не має,важливо лише,щоб на момент видачі довідки на ньому була позитивна сума (абсолютно достатньо 2000-3000грн.).Особисто в мене при подачі на рахунку не було ніколи більше 2000грн.Яким чином це зробити?Кілька місяців не знімати гроші,чи напередодні видачі довідки поповнити рахунок-вибір за вами.

  • Yuriy Pokora

   Підійде з любого банку, перед тим як взяти виписку положіть на картку пару тисяч гривень ( якщо дозволяє банк по Вашій картці таке), в мене наприклад Приватбанківська зарплатна картка ( мінімальна зарплата), але мені на неї ще йдуть інші суми, тож оборот грошей йде… Перед тим як взяти виписку з банку ( за тиждень) поклав додатково 6 чи 7 тисяч грн.

  • Oleksandr

   Підійде.Поповнити рахунок зможете лише у тому відділенні,в якому він відкритий(це правило ощадбанку).Я особисто ніколи не мав на рахунку більше 1500-2000грн.І це не помішало відкрити мені дворічну(вже не першу)візу.Вона не репатріаційна,але для вашого випадку вимоги ще ліберальніші.Єдина вимога,щоб документи були правовими.

 • Ігор І

  Доброго дня! Який шанс отримати візу , якщо немає довідки з роботи (офіційно не працюю), але є властність (дім) і всі решта документи в порядку.

  • Oleksandr

   Шансів у вас стільки ж,як і у людини з довідкою.Якщо у вас є у власний дім і всі решта документи в порядку-вперед за візою.

   • Ігор І

    Дякую!

   • man man

    А в цьому плані я б поспорив. Оскільки навіть в довідці з місця роботи поставили умову писати зобов’язання, що “місце працівника зберігається під час його перебування за кордоном”. Хоча воно нікого ні до чого не примушує в нашій країні.

    • Oleksandr

     Довідка з роботи,власна нерухомість,власне авто -абсолютно рівноцінні варіанти прив’язки до України.Бувайте частіше в ппва або консуляті і зрозумієте,що це так.

  • зоряна

   мені місяць тому відкрили без проблем (хоча теж не мала довідки з роботи )-єдине що думаю варто щоб на карточці було якихось кільканадцять тисяч -тому що мені замість довідки з роботи давали заповнити заяву де було написано щось на зразок” що я маю гроші на поїздку”-але це звісно моя субєктивна думка

   • Ігор І

    Дякую за пораду!

  • Mariana Hala

   Рік тому мені відкрили без довідки. Потрібно виписку по картці з банку – щоб показати, що був рух грошей за останні 3 місяці. На момент подачі, в мене було 300 грн :) але от по виписці за 3 місяці там коштів було більше. Плюс домова книга і візу мені відкрили на рік як і просила.

   • Oleksandr

    І що тут дивного.Ви маєте власну нерухомість і довідку з банку.Більше нічого і не потрібно.У мене особисто ніколи не було довідки з роботи і нерухомості.Тим не менше відкрили вже другу дворічну візу(лютий 2016).Це вийняток,але можливо все.

 • Андрій

  Доброго дня!Ось і я отримав репатріаційну візу на 2 роки.Подавав по маминій лінії її батько був переселений(мій дід).Отже пакет документів був наступний:
  1.Архівна довідка(Оригінал)
  2.Свідоцтво про народження мами
  3.Свідоцтво про одруження мами(зміна прізвища).
  4.Свідоцтво про народження моє.
  5.Довідка про зарплату з роботи(не було вказано що на час поїздки робоче місце зберігається)
  6.Виписка з банку про рух коштів(за день перед подачою документів поставив 10000 грн.з/п мінімальна).
  7.Бронь готелю
  8.Страхівка на місяць зробив за 80 грн.
  9.Квитанція про сплату 500 грн.послуг візового центру.
  10.Візова анкета.
  11.Паспорта укр та закордонний.
  12.Фото(без окулярів)
  І ніякого свідоцтва про народження чи будь якого іншого документа про народження репатрійованої особи де вказано число місяць та рік народження не потрібно!
  Усім нехай щастить у подачі докуметів.

  • Yuriy Pokora

   Де само подавали документи на Візу ?

   • Андрій

    в Тернополі

  • Tboy

   Вітаю! Якби так у всіх містах було!!!

   • Oleksandr

    З даною категорією візи у будь-якому місті мінімум проблем.Основна вимога-зібрати весь пакет документів.

  • Aqualub Lub

   Супер! Буду подавати також в Тернополі. Сподіваюсь на позитивний результат. Хоч планую подати і на жінку, і на дітей, які вклеєні в паспорт жінки. Може вдасться…

   • Oleksandr

    А ваші діти являються внуками репатрійованої особи?Мені здається,що вони можуть бути правнуками,і на них даний тип візи не розповсюджується.Лише на дітей і внуків.

    • Aqualub Lub

     Мої діти – правнуки діда. Але на консультації у візовому центрі я згадував про дітей і що буду подавати, нічого проти цього не казали. Запитали вік дітей (8 і 10 років). Буду сподіватися на позитивне рішення і обов’язково відпишусь. Також моя колега оформляла репатріаційну візу і на свою дочку, яка мала проїзний документ, то дочці (правнучці) дали таку візу, АЛЕ такою можливістю можуть скористатися правнуки лише до повноліття.

     • Oleksandr

      А хіба я написав,що їм візу не дадуть?Вони отримають супроводжувальну візу.Тому вас запитали про їхній вік,бо видають її лише до повноліття(18 років).І тут не важливо:чи вони мають паспорт,чи проїзний документ дитини,чи вписані в паспорт батьків,вони можуть одержати свою візу.

     • Aqualub Lub

      Я не проти супроводжувальної візи для дітей. Хай дають хоч яку… Головне позитивний результат. І дякую за підтримку порадами!

     • Aqualub Lub

      Ми отримали візи на 5 років (попередньо були в усіх). Cel Vydania 23 – стоїть в усіх.

   • Іра

    Майте на увазі, що коли я подавалась на цю візу, то документи дітей(які вписані в мене в паспорті 1 і 6 років) навіть не прийняли, бо вони не підпадають під цю категорію, і навіть як супровід – ні і все, нам з чоловіком відкрили на 5 років, писали листа до консула у Львів, також відписав коротко – правнуки не підпадають під цю категорію (дітям можуть відкрити тільки туристичну візу з максимум 2 в’їздами або гостьову по запрошенню з Польщі через воєводство). Толку мені з цієї 5-річної візи, якщо я вже майже рік по ній не їздила, бо нема куди дітей діти. Тепер хочу відмовлятись від цієї візи і подавати собі і дітям на закупівельну візу

    • Aqualub Lub

     А гроші повернули?

     • Іра

      Повернули, я ж документи не подала – пішла написала заяву на повернення

    • Aqualub Lub

     Подав 15.03 документи на себе, жінку і дітей (правнуки). Мої діти претендують на 5-ти річну візу (графа інше, текст SUPROVID). Не знаю як вона там називатиметься, але зі слів представника візового центру – отримають візу… Візовий центр в Тернополі не відмовив їм. Побачимо, що вирішить консул в Луцьку… Сподіваюсь на позитивне рішення. Про решту нюансів напишу згодом.

     • Елена Голодюк

      Join the discussion…Будь ласка, відпишіть як отримаєте документи. Хочу також подавати у Луцьку, але не знаю чи моїй дитині відкриють візу, чи є взагалі сенс на таку візу збирати документи.

     • Aqualub Lub

      Можете нас поздоровити! Ми отримали візи на 5 років (попередньо були в усіх). Cel Vydania 23 – стоїть в усіх. Так що дітям дають! Сенс збирати документи Є!!!

     • Елена Голодюк

      Ви вже отримали візу?

 • Ольга Л

  Візова анкета для репатріаційної візи повинна заповнюватися латинськими літерами вручну чи можна набрати на компі? Дякую за відповіді.

  • Oleksandr

   Заповнюйте вручну.Не потрібно нічого вигадувати.Вміння користуватися технікою тут є зовсім недоречним.

   • man man

    Вміння користуватися технікою нікого не зворушить в даному випадку, проте захистить подавача від того, що якийсь недолугий клерк посольства не так зрозуміє якусь букву написану від руки. Бували випадки, коли навіть фотографії плутали і вже на готову візу клеїли не тє фото. А якщо, можна дописувати в анкеті якусь інформацію, то напевно можна дописати і від руки? І навіть виправити вже по надрукуваному викресливши? І працівникам консульства легше перевірити надруковане аніж розбирати мої каракулі?

    • Oleksandr

     Пишу 3-4 анкети і тиждень і ще жодного разу не бачив анкету наполовину друковану і написану від руки.Всі дані,які будуть вписані у візу-ще до вашого візиту у ппва ,є в комп’ютерній базі консуляту.Для цього і є попередній запис на подачу.Хто вам клеїв на готову візу фото.Його сканують(або з анкети,або з першої сторінки вашого паспорта) і лише тоді готову візу з фото приклеюють до вашого паспорта.Клерку просто нічого переплутати і він не може змінити в базі ніякі ваші дані.

     • man man

      Всю інформацію яка є в обидвох паспортах в запрошені, договорі тощо. Тобто всю яка є незмінною друкую на бланках одразу. Залишаю місце для галочок кількість віїздів, дати віїзду-виїзду, дачу подачі, погранперехід. І там вже людина сама в консульстві ставить під керівництвом працівника консульського відділу. Те що я вказав вклеїли прошу зрозуміти, як вклеїли візу з відсканованою фотографією іншої зовсім людини, проте дуже схожої…

  • man man

   Заповнював 3-4 рази анкети протягом 2 років. Всі дані, що є в закордонному паспорті, місце роботи та інше набирав на комп’ютері. Від руки заповняв лише дати вїзду та виїзду та ще мабуть погранперехід. Жодних проблем не було. А головне не було претензій щодо інформації наданої в анкеті. Все чітко, зрозуміло і не може бути перекручено () тобто не та буква тощо

 • Ігор І

  Ще таке питання, Є новий загр.паспорт (чистий, без віз), а в старому були візи(шенген, національна) і були відмови. Чи потрібно в візовій анкеті вписувати ці візи?

  • Oleksandr

   В анкеті вказуються всі візи у країни шенгену за останні 3 роки,зробіть їх ксерокопії.Якщо старий здали-має бути відмітка в укр.паспорті,або довідка з ДМСУ.Якщо не здавали-його потрібно подавати в ппва разом із новим.

   • Ігор І

    Ксерокопії старих віз залишилися, паспорт маю новий( старий здав), але відміток в укр.паспорті немаю. Я так розумію потрібно ідти в міграційну службу за довідкою?

    • Oleksandr

     Так.Але врахуйте,що довідку офіційно видають лише через 10робочих днів.

     • Ігор І

      В нашому ДМСУ м.Дрогобич Львівської обл. сказали, що таких довідок не видають, ця довідка неправомірна і якщо небуло відміток в укр. паспорті, щоб я “не парився”. Або їхав у Львівську обласну міграційну службу і там брав цю довідку.

     • Oleksandr

      Таку довідку я для сина брав у ДМСУ Львівської області.А ,,паритися” при подачі в ппва будуть не вони,а ви.Якщо на момент здачі старого і видачі нового паспорта у вас був укр. паспорт,вони просто зобов’язані були зробити у ньому відмітку.Це їхній прямий обов’язок,а не розповідати вам,що це не потрібно.А тепер:довідку вони дійсно видати не можуть і посилають вас у Львів.

     • Ігор І

      Так, все вірно,дзвонив у ппва, сказали, що довідка потрібна і можуть не прийняти документи. Поїду в понеділок у Львів. Ви брали довідку на вул.Руданського, 3? Може підскажете який кабінет(щоб не шукати) і чи довга це процедура?

     • Oleksandr

      Кабінет не пам’ятаю,а адреса правильна.Напишите заяву і через 10 днів вам видадуть довідку.Якщо я не помиляюсь 70-80грн.

   • Marina Taranova

    А якщо змінюю обидва паспорти після одруження і зміни прізвища, що в такому випадку робити? Коли буду подаватися на новий шенген з новим паспортом, одних ксерокопій минулих віз+свідотство про реєстрацію шлюбу буде недостатньо?

    • Oleksandr

     При зміні прізвища ви виробляєте новий,здаєте старий закордонний паспорт і берете у ДМСУ довідку,що вам видано паспорт номер…на прізвище…взамін зданого паспорта номер…на прізвище…Не зайвим буде взяти довідку про зміну прізвища.Попросіть,щоб вам вирвали зі старого паспорта візи.Вони вам ще пригодяться.В анкеті ви пишете прізвище,а також прізвище при народженні(дівоче).

     • Marina Taranova

      Дуже дякую

 • Roksa Zamriy

  Привіт.
  Зацікавилася про репатріаційну візу, але моя баба була переселена не 1945 – 1947 роках, а пізніше, то в мене не вийде зробити?

 • Ольга Л

  Підкажіть, будь ласка, як зареєструватися на подачу документів у візовий центр у Львові, на сайті постійно видає повідомлення “Не має вільних дат”

  • Oleksandr

   На сайті,або в кол-центрі по телефону.Дзвонити зранку до вечеру і яекати появу дат на сайті.Іншого варіанту немає.

  • Yuriy Pokora

   зверніться в Тур. фірми в них можуть бути заброньовані дати, але це вартує додаткових коштів. звоніть на 098-999-4242, .я Вам підкажу до кого звернутись у Львові, можливо вони Вам допоможуть з датою.

   • Oleksandr

    Турфірма проводить попередній запис на подачу –шенген туристичний,а вам потрібен просто шенген.При цій реєстрації візовий центр не прийме ваші документи,а посередники роблять за гроші вашу роботу(додзвін у кол-центр,або реєстрація на сайті).

  • Тетяна

   Оплачуйте сервісний збір і реєструйтесь, коли заповните поле з номером яким Вам дали в банку, тоді Вам і пропустить вільні дати. Такаж проблема була і в мене 15.03. реєструвалась і також перед тим показувало що немає вільних дат, але зареєструвалась на 29.04..

   • Oleksandr

    Поле для заповнення ніколи не висвічується,якщо немає вільних дат.Зараз їх піймати майже неможливо.Якщо на сайті є вільні дати-вам їх покаже і без квитанції.Інше питання,що без квитанції ви не зможете здійснити реєстрацію.

 • Vasyl Dobrianskyi

  Доброго дня. Підкажіть, що писати в пункті 21 анкети?

  • Yuriy Pokora

   Пишіть – Pereselennya.

  • Mariana Hala

   Я писала Repatriacia. Візу отримала :)

  • Оскільки всі радять писати щось різне, то можете залишити це поле пустим і заповнити так, як вам підкажуть у візовому центрі при подачі документів.

  • Oleksandr

   repatriacia i pereselennya-це одне і теж саме..Пишіть одне,або друге-всерівно буде правильно.

 • Vasyl Dobrianskyi

  Доброго дня. підкажіть, будь ласка, скільки часу дійсна архівна довідка? ( є довідка видана батькові 2003р. що він був переселений в 1946р.),батько помер.

  • Oleksandr

   Довідка терміну давності не має.Головне,щоб вона була правильно написана.Кому вона видана неважливо,бо засвідчує факт переселення вашого батька.А вам потрібно лише засвідчити,родинні зв’язки з переселенною особою.

 • Dmitriy Krivokulskiy

  Дякую за статтю, все супер сьогодні отримав візу репатріаційну на 2 роки)
  Мій пакет документів для отримання репатріаційної візи в Польшу:
  – Анкета заповнена + 1 фото

  • Олена

   Join the discussion…Скажіть, будь ласка, у вас довідка з архіву якого року була видана? У мене є довідка 2004 року, не знаю чи вона підходить.

   • Dmitriy Krivokulskiy

    у вас вже устарівша довідка треба нову.
    в мене довідка виписана в минулому році на маму дружини, без різниці на кого довідка питань не було.

    • Oleksandr

     Не існує,,устарівшої” довідки.Якщо вона правильно виписана і зформульована-подавайте без сумніву.Якщо вам нічим зайнятися,можете замовляти довідку хоч кожного року.

     • Олександре, дійсно останнім часом пишуть, що у ппва вимагають, щоб на довідці було вказано, за якою угодою чи рішенням було переселено людину. На старих довідках цієї інформації може і не бути.

     • Oleksandr

      Тому я і написав,що довідка повинна бути правильно оформлена(все що ви і вказали).Просто неможливо кожному розмусолювати те,що докладно описано у загальній статті.Потрібно писати причину переселення,дату народження і т.д.

     • man man

      А це до речі основна вимога до довідки.

     • Oleksandr

      На старих довідках також цю фразу писали(але не на всіх,а на прохання розумних і юридично грамотних громадян).

    • Lesya

     В довідці обов”язково має бути вказано, що переселені ” у зв”язку з Угодою від 09.09.1944 р. між УРСР та Польщею.” , інакше не приймуть. Особисто з цим стикнулись. Довелось іти в Архів і переробляти довідку, яка була за 2004 рік і в ній цього не було!!!

  • IgorG

   Доброго вечора!
   Дякую за статтю, в мене схожа ситуація у зв’язку з чим виникло декілька запитань.
   Буду вдячний за відповідь.
   – чи Ви (подружжя) використовували одну довідку з архіву (я так розумію виписана на ім’я Вашої дружини)?
   – не можу ніде знайти інформацію якою мовою друкувати анкету для заповнення (сайт візового центру пропонує: польською, англійською та українською). Чи можна друкувати українською?
   – при реєстрації для подачі документів сайт дає можливість зареєструватися подружжю на одну дату та час?
   – п.24. анкети – скільки в’їздів Ви відмітили?
   – п.25 анкети – чи відповідає він строку перебування відповідно до бронювання готелю на Booking.com?
   – п.33 анкети – яким чином даний пункт заповнила Ваша дружина, адже я так розумію, що Ви виступили спонсором подорожі?
   – заяву про спонсорство Ви писали у візовому центрі? Якщо ні, де можна взяти взірець?
   – чи можна безпосередньо у візовому центрі дозаповнити / заповнити анкету на отримання шенгену?

   • Dmitriy Krivokulskiy

    – так подружжя, довідка виписана в минулому році на маму дружини, без різниці на кого довідка питань не було.
    – анкету заповнювали дома українською, краще все заповнюватити дома, ми там за 15хв все здали.
    – на сайті просто вибираєте 2 особи на подачу документів і все, вам двом на один час буде назначено, ви разом і підходите. Пакети документів на вас в одній стопці для дружини в іншій.
    – п.24 – багато
    – п.25 – вказується дата бронювання готелю
    – п.33 – просто одну галочку в пункті “Кошти утримання:” готівка.
    – заяву на спонсорство я писав від руки. Що я гарантую брати на себе всі витрати своєї дружини при поїздці в Шенген зону…тіпа того.

    • IgorG

     Дякую за інформацію!

    • IgorG

     Доброго вечора!
     Ще одне запитання, якщо дозволите.
     Ви подавались по Київському округу?
     Сьогодні зателефонував у кол-центр ППВА. Вони повідомили, що для тих заявників, що подаються по Києву, броні готелю на Booking.com без передплати недостатньо. Необхідно отримати офіційне підтвердження броні з готелю на їхньому бланку (копію), а також оплатити 50% вартості проживання та надати підтвердження. Чи є у Вас з цього приводу якась інформація? Я так розумію, що Ви не здійснювали попередньої оплати готелю, у зв’язку з бронюванням.
     Крім того, консультант підтвердив, що для Львова достатньо лише броні без передплати на сайті на Booking.com.
     Для мене є незрозумілим, чому для Києва та Львова різні вимоги щодо документів для відкриття візи “репатріація”.
     Може хтось зможе прокоментувати? Буду вдячний за будь яку інформацію.

     • Dmitriy Krivokulskiy

      Я просто бронював готель безкоштовно, і брав роздруковку броні з сайта, ніяких питань в Києві не було, все ок)

  • Дякую, що поділилися інформацією!

   • Dmitriy Krivokulskiy

    Це вам дякую за інформацію на сайті, сам в усьому розібрався)

 • Yuriy Pokora

  Всім привіт. Сьогодні поступила інформація з Архіва, десь через тиждень вводят офіційну оплату за довідку, вартість буде десь біля трьохсот грн.,спочатку оплачуєти, а потім з документом про оплату йдете по Довідку в Архів.

  • Цікаво як буде виглядати оплата. Попередній розрахунок у банку чи як?
   Зараз всі помчать писати заяви на довідки, поки безкоштовно :)

   • Yuriy Pokora

    Так, попередній розрахунок, але що робити тим хто оплатив і йому видатуть довідку з невірними датами народження (дуже багато таких трапляється випадків), мабуть потім будуть йти у суди щоб ті довели що ті люди що у довідці дійсно були їхні родичі, але знов додаткові витрати та час.

    • Степан

     Доброго дня))))) Скажіть будь-ласка я отримав довідку з архіву, але там імя моєї бабці пише по іншому, одна буква не співпадає, чи можуть в цьому архіві виправти і зробити як у всіх моїх документах?????

     • Славік91

      візовий центр не прийме документи!! тільки через суд, скільки б не бігали і не просили… мав подібну проблему …

     • Степан

      Дякую і довго та процедура з судом проходить як це все проходить )))) Ви отримали візу????

     • Yuriy Pokora

      Звертайтесь в суд з заявою про доведення родинних стусунків.

  • Ann Kravchuk

   Довідку ціною в ~ 300 грн будуть також 3-4 місяці виготовляти?

   • Славік91

    думаю, що так
    і немає жодних гарантій, що після 3-4-х місяців очікування в цій довідці виявиться помилка… якщо виникає розбіжність, тоді тільки вирішувати справу через суд….

    • Oleksandr

     Архів не вирішує ваші проблеми,а лише констатує факти.І якщо в архівних документах записано,,Ярина”,а не,,Ірина”-він нічого змінити не може,бо це буде посадовий злочин.Допомогти вам зможе лише суд,якщо визнає,це одна і та ж людина.

   • Yuriy Pokora

    Так .

  • Славік91

   цього і варто було чекати … але сумніваюсь, що це зупинить людей …

  • у мене є довідка за 2004 рік, там усі дані вірні, а от у довідці за 2016 уже купа помилок. по-батькові не вказали, дати переплутали кільком особам і одну не вказали.
   одна з них, за яку я переживаю, не вказали по-батькові. хоч рік співпадає. це може бути причиною відхилення запиту на візу??? Прізвище, Ім’я співпадають і рік.

   от питання. як такі помилки можна робити??? це навмисне так робиться?? може слід задатися питанням про компетентність співробітників?

   • Oleksandr

    У довідці за 2004рік повинна бути вказана причина переселення(угода від 9.09.1944 між УРСР і Польщею.Зазвичай в старих довідках такої фрази немає.А компетентність і правильність ваших даних в довідці можете доводити лише в суді.

    • у старій довідці вказана причина переселення.

     • Елена Голодюк

      Дивно, у мене також стара довідка 2004 року, але в ній причини переселення не вказано.

     • Дуже вибачаюся, не знаю як я дивився. у мене також не вказана причина.

     • Oleksandr

      Тоді зі всіма документами підійдіть на прийом до чергового консула і заспокойтесь.

   • Yuriy Pokora

    В Архіві пишуть те що в них написано, вони не переписують данні з старої довідки, як Ви отримували стару довідку то це тре у Вас запитатись, можливо колись давно писали по іншому і без проблем можна було домовитись і вписати те що треба в довідку, а не те що є в архівних данних. Чи Вам відмовить консульство в запиті на візи то це знає лиш воно, тож звертайтесь туди і проконсультуйтесь. Хоча якщо логічно подумати потрібно щоб збігались всі дані по особі яка була переселена.

    • я не думаю, що хтось з кимось там домовлявся стосовно даних.
     я припускаю, що помилка робиться по вині працівників архіву.
     а от чи навмисно чи випадково – це вже під знаком питання.

     • Yuriy Pokora

      Ви що хочете можете думати, але я знаю людей з Архіва і знаю як пишуться довідки, і скажу Вам що Ваші думки хибні. Вам видали довідку з тими даними що є в Архіві і змінити нічого вони не можуть, так як це буде посадовий злочин. Подавайте запити, в довідці є вихідний номер та інфа звідки взяті данні та звіряйтесь.

     • суто в цілях інтересу я б це зробив.
      я так розумію, що при мені можна звірити архівні дані із тими, що вписані у довідку?
      якщо так, то що така опція передбачає? це платно, потрібно чекати призначення дати тощо?

   • Oleksandr

    Не тягніть час і звертайтесь у суд.Лише він поставить крапку у ваших проблемах.Консульство по ваших довідках вам відмовить майже на 100%.

    • Ольга Л

     Чи маєте досвід звернення до суду, у нашому випадку невірний рік народження. Скільки часу і грошей забирає суд?

 • Denis

  Доброго дня!

  Підкажіть, будь ласка, в якому форматі надсилати запит в Львівський архів по електронній пошті? Це має бути скан заяви, документ MS Word чи просто текст в тілі листа?

  Дякую.

  • vitaliyk20

   Я відсилав просто текст в тілі листа.

   • Denis

    Віталію, дякую за відповідь.

    Чи не могли б ви відправити шаблон (текст) листа, за яким вам видали довідку мені на пошту den.ryabchenkov@gmail.com ?

    Дякую!

    • Скористайтеся шаблоном заяви і впишіть свої дані:
     http://lowcostavia.com.ua/wp-content/uploads/2014/07/Zayava-Archiv.pdf

     • Denis

      Дякую, я бачив цей шаблон. Нажаль, у цьому шаблоні немає ПІБ директора архіву, на ім’я якого пишеться заява. Тому не зміг його використати.

     • Елена Голодюк

      Я відправила заяву вчора ввечері і вже сьгодні мені прийшла відповідь – Вашу заяву про переселення було взято на розгляд. її буде виконано в
      порядку черги.
      Очікуйте на лист з архіву на Вашу домашню адресу .

     • Yuriy Pokora

      очікувати прийдеться два-три місяці , так що не забувайте перевіряти за цей період свою поштову скриньку ..

    • vitaliyk20

     Відправив

     • Denis

      Дякую!

  • зоряна

   коли я відіслала запит просто в листі електонному то прийшла така відповідь

   Повідомляємо, що в документах архіву є відомості про переселення

   громадян з території Польщі в Україну та із України у Польщу за період

   1944-1946 рр.

   Для отримання довідки про переселення Вам необхідно написати заяву на

   ім`я директора архіву (Мартенс І. Є.), зазначити Вашу домашню адресу та

   вказати:

   – звідки (село, повіт) відбувалось переселення;

   – повний склад родини, вказати голову родини, роки народження членів

   родини.

   Запит просимо надіслати на електронну адресу архіву у форматі Microsoft

   Office Word.doc

   • Елена Голодюк

    мені також спочатку прийшла така відповідь. Тоді я написала заяву і прийняли.

 • Aqualub Lub

  Увага! Довідки з архіву для нащадків переселенців планують зробити платними! http://lowcostavia.com.ua/dovidky-z-arhivu-budut-platni/ Поспішіть!!!

 • Galyna

  Добрий вечір! Підкажіть, будь ласка, (планую подаватись на репатріаційну шенген візу)якщо з банку виписка про рух коштів буде менше, ніж за 3 міс. чи пройде? Якщо подача документів 15.04.2016р., бронь готелю необхідно ставити не менше, ніж за 3 міс. чи можна і раніше, наприклад 12.05.2016. Наперед вдячна!

  • Oleksandr

   Пройде,якщо рахунок відкритий також менше,ніж три місяця.В анкеті ви вказуєте заплановану дату в’їзду у Польщу.Бронь повинна співпадати з цією датою.

 • Олександр

  Доброго дня! Вчора нарешті отримав візу, хоча подав документи 12,02,2016!!! На візі в полі cel vydannia написано 23 VIS. Можливо Ви зможете пояснити що це означає? Наперед вдячний!

  • А чому так довго тривало виготовлення? Як це пояснили у ппва?
   23 – це код, яким позначається цей тип візи. Позначка VIS означає, що ви здавали біометричні дані, отже, при перетині кордону у вас будуть перевіряти відбитки пальців.

   • Роман _

    а якщо я коли робив візу не здавав біометричні дані, бо система вже мала їх при минулих візах, але позначку VIS все одно зробили., то тоді при перетині кордону будуть брати відбитки? а якби здавав дані ще раз при оформленні – то не брали би відбитки? як зрозуміти?

    • з 23 червня 2015 року на всі шенгенські візи заявники здають відбитки і всі видані візи після того часу мають позначку VIS.
     Є позначка VIS, значить дані у вас взяли (байдуже чи при подачі на цю візу чи попередню) – і будуть звіряти відбитки.

     • Роман _

      але коли перший раз я здавав на візу біометрію, то потім під час подорожі у мене прикордонники не брали відбитків. Можливо тому що я летів літаком, а коли буду на авто, то будуть в цей раз брати?

  • Oleksandr

   При необхідності термін розгляду візової заяви може бути продовжено до 30 днів.В консульство ваша заява була передана 13.02,рішення прийнято 13.03,видали вам паспорт 17.02 -це не правильно.Прочитайте на візі дату її видачі.І будете розуміти хто затримав.При подачі вам вказували дату,коли забирати документи.Документи могли лежати весь цей час у ппва.

  • vitaliyk20

   http://plvisa.com/index.php/typy-viz

   Мета видачі (cel wydania) візи:

   2) “22” – коли віза видається для цілей, згаданих у ст. Пункт 61. 3 або мистецтва. Пункт 71а. 3 Закону;

   3) “23” – коли віза видається на цілі переселення в якості члена сім’ї репатріанта;

   4) “24” – коли віза видається на основі карти поляка…;

   5) “25” – коли віза видається для цілей репатріації;

   6) “26” – коли віза видається для використання тимчасового захисту.

 • у мене питання.
  Я планую візу виробляти у консульстві.
  1) де здійснюється оплата, у консульстві?
  2) чим відрізняється перелік документів які подаються через консульство і візовий центр?
  3) є оригінал довідки про переселення. а якщо дві людини подають на візу, то як бути з однією довідкою? зробити ксерокопію і передавати оригінал наступні особі, яка піде на подачу подавати? бо ж навіть і рідні заходять мабуть по одинці.

  Завчасно дякую за відповідь.

  • Oleksandr

   Яким чином ви туди потрапите?Попередній запис на подачу у консуляті практично неможливий-всіх відправляють у ппва.

  • Yuriy Pokora

   Сходіть чи позвонить в консульство і Вам там нададуть всю потрібну інформацію. Копія довідки не пройде, потрібен оригінал, треба було замовляти ще одну довідку на ту другу вашу рідну людину.

  • Oleksandr

   Вам не потрібна копія.Дві людини можуть подати документи разом з одним оригіналом довідки на двох.

  • то як же із консульством?
   де оплата здійснюється?

 • консульський збір 35 євро у якій валюті треба оплачувати? якщо у гривнях можна то по якому курсі?

  • Роман _

   по курсу, який встановлений банком, в якому ви будете оплачувати

   • дякую. значить краще вже мати валюту, щоб не по завищеному курсі здавати.

 • Solomia

  Доброго вечора!В мене питання на рахунок страхівки,в нас заброньований готель на 14.05 на яку дату робити страхівку,чи це не має значення???

  • Yuriy Pokora

   Немає різниці.

   • Solomia

    Дякую за відповідь!
    А ще таке питання про бронювання готелю,в нас 24.03 подача документів а заброньований готель аж на 14.05,чи можна пере забронювати на швидше(але при реєстрації на подачу писали шо готель на 14.05)?
    І чи обов’язково на дату коли зареєстрований готель перетнути кордон?

    • боюся. що якщо ви вказали у візовій анкеті 14.05, і немає можливості змінити дам дату, то візу відкриють з 14.05 і звичайно лише починаючи з 14.05 Ви зможете перетнути кордон.
     Якщо ви подаєте через візовий центр, то анкета заповняється вручну.. тобто ви її пред’явите лише у день подачі документів, тому можна змінити дату.
     якщо я помиляюся. то нехай хтось поправить.

  • як зрозуміти наступне: “Також зауважте, що готель потрібно забронювати не пізніше ніж за 3 місяці від дати подачі документів.”
   припустимо мені пощастить із датою і я 4 квітня буду мати призначену дату на здачу документів, то як тоді зрозуміти те. що готель потрібно забронювати не пізніше ніж за 3 місяці від дати подачі документів? коли я маю чи мав би його забронювати?

   • Якщо ви записалися на 4 квітня, то вам потрібно забронювати готель на будь-яку дату у проміжку з квітня до 4 липня (не пізніше ніж через 3 місяці з дати подачі). Коли ви здійснете бронювання значення немає.

    • дякую. можливо Ви ще можете дати рекомендація стосовно вибору готелю? наскільки я розумію, на booking.com необхідно обрати дві опції: Безкоштовне скасування бронювання та Бронювання без кредитної картки. чи грає роль місто де, я оберу готель, чи це може бути будь-який готель у Польщі і може є ще якісь нюанси?

  • Страхівка має покривати ваше перебування за кордоном.

 • Якщо людина пенсіонер але ще працює.
  наскільки мені відомо, пенсіонери не платять консульського збору.
  але от питання, якщо людина ще працює, то вона повинна чи не повинна платити консульський збір?
  Може тоді є якісь рекомендації стосовно Документів, які підтверджують зв’язок з Україною і звичайно Документів, які підтверджують фінансовий стан заявника??

  • http://www.polandvisa-ukraine.com/shorttermFee.html
   Від сплати візового збору за розгляд запиту на отримання візи звільняються особи, які належать до наступних категорій і надають відповідні до цього документи:
   Пенсіонери. При подачі документів до ППВА у м Львів, Ужгород, Івано-Франківськ візовий збір не оплачують тільки ті громадяни України, які надають дійсне пенсійне посвідчення. У випадку пред’явлення довідки про нарахування пенсії – довідка повинна містити фотографію і штамп;

   Щодо документів:
   – Документи, які підтверджують зв’язок з Україною:
   Для пенсіонерів: оригінал та копія пенсійного посвідчення і виписка з Пенсійного Фонду про нарахування пенсії за останні шість місяців.

   – Документи, які підтверджують фінансовий стан заявника:
   Для пенсіонерів слід надати виписку з банку про рух коштів на рахунку.

   • тобто треба подавати документи, наче ти лише пенсіонер?
    а варіант подавати як той, хто працює і має пенсійне посвідчення не підійде, вірно?

    • Зателефонуйте у кол-центр ппва і уточніть це питання.

   • якщо кошти беруться без пластикової карточки, то як виписка з банку про рух коштів на рахунку буде виглядати? і чи не мається на увазі. що на рахунку мають бути кошти??

 • Ірина

  Доброго дня… Скажіть будь-ласка в чоловіка відмова по польські візі Бізнес АС… чи можна подавати тепер на репатраційну візу… і ще одне питання якщо карточка відкрита вже як 1 рік але рух грошей в неї був не великий. якщо перед подачою покласти на неї кошти чи пройде таке… Дякую

 • Solomia

  Доброго дня…я студентка платник,мій батько повиннен просто написати заяву (я такий то такий то буду спонсором своєї дочки?)і додати свідоцтво про народження і рух коштів?

 • Володимир Семигородський

  Декілька питань:
  1) Якщо я не маю офіційного працевлаштування, тобто вважатимусь
  безробітним але надам виписку по картці з певною сумою залишку грошових коштів та маю привязку до України у вигляді
  права власності на частку квартири, чи можу я виступати спонсором для
  своєї матері-пенсіонерки?
  2) Якщо я виступаю спонсором для людини яка подає документи разом зі мною, то чи це означає що вона повинна в подальшому їхати у Польшу тільки разом зі мною?
  3) У Приватбанку мені видали виписку по картці де вказано рух коштів за останні 6 місяців та залишок грошових коштів після останньої операції. На питання що мені потрібно ще окремо виписку про наявність грошових коштів на рахунку, менеджер відповіла що всі дані є у наданій виписці по картці. Розумію, що там видно суму яку я поклав на рахунок для підтвердження своїх фінансових можливостей але тут у повідомленнях багато відвідувачів у свому переліку документів при подачі у візовий центр її згадують. Так вона потрібна чи буде достатньо отриманої мною?

  • Oleksandr

   1)У вас документи в порядку і ви можете бути спонсором.
   2)Ні.Ви можете навіть не відкривати собі візу і нікуди з нею не їхати.
   3)Вам потрібно виписку про рух коштів за 3 місяці,в якій на момент видачі повинна бути певна сума грошей(2000-3000грн)

 • Роман _

  Підкажіть що означає слово VIS у графі cel wydania?

  • Позначка VIS означає, що для виготовлення цієї візи ви здавали біометричні дані (відбитки + фото).

 • Anna

  Підкажіть будь ласка, що відбувається з закордонним паспортом та діючою шенген візою після одруження та зміни прізвища? Потрібно змінювати паспорт та заново подавати документи для візи?

  • man man

   Ви будете перетинати кордон по закордонному паспорту чи паспорту громадянина України?

   • Oleksandr

    Спочатку ваш паспорт перевіряють наші прикордонники.А в їхній базі буде нове прізвище.І вгадайте,що вони вам скажуть.Вірно!Оштрафують за порушення паспортного режиму(якщо термін зміни паспорта пройшов),або відправлять у ДМСУ виробляти нові документи.До поляків ви навіть не доїде те.

  • Oleksandr

   Виробляєте новий укр.паспорт.З ним виробляєте новий закордонний паспорт і подаєте його на нову візу.

   • Anna

    В такому випадку мої старі візи не враховуватимуться і я, відповідно, буду подаватись на першу візу?

    • Oleksandr

     Ви можете взяти в ДМСУ довідку,що взамін зданого паспорта на прізвище,,ааа”вам видано паспорт на прізвище ,,ооо”.Додаєте довідку про зміну прізвища.Якщо ви на попередню візу здавали відбитки пальців,їх прив’яжуть до нового прізвища і вся ваша візова історія буде продовжуватися далі.

     • Anna

      Дякую за відповідь!

 • Anna

  Хочу подякувати сайту lowcostavia за розгорнуті інформацію про різні типи віз, а також про детальні описи конкретних пунктів для успішного отримання візи!
  Саме завдяки інформації з цієї та суміжних статей я отримала п’ятирічний репатріаційний мульти-шенген.
  Дякую! ;)

  • Aqualub Lub

   Я також вельми вдячний автору теми і всім хто її підтримує за дійсно велику ПРАЦЮ зроблену для нас простих українців. Від себе – пропагую ваш сайт всім своїм знайомим. Разом ми сила!

 • Василь Вікторович

  Доброго дня ,
  Підскажіть чі такі візи роблять робочі ?

  • Aqualub Lub

   ні!

  • Oleksandr

   Для простоти сприйняття:1)Національна віза-категорія D(робоча)
   2)Шенген віза-категорія C.

 • Iuliia Varkhola

  Підскажіть, будь-ласка, хто отримав візу, що у Вас зазначено в архівній довідці? Яка причина/підстава для переселення? І який рік?

 • Roman

  Доброго вечора. Підскажіть будь ласка, якщо разом зі мною на візу буде подаватися моя дружина, то обидвом потрібно оплачувати послуги візового центра в банку чи достатньо лише мені?

  • Oleksandr

   Кожен з вас повинен оплатити послуги ППВА.Оплату може здійснити чоловік за дружину,або навпаки.Додатково потрібно показати в банку свідоцтво про одруження(оригінал).Крім цього,звичайно:укр.паспорти,закорд. паспорти,ідентифікаційні коди.

 • Римский

  Скажіть чи є між країнами шенгена реально пропускні пункти, як на кордоні, між Україною і припустимо Польщею чи ні? Мається на увазі чи спокійно можно подорожувати шенгеном чи все ж десь на кордоні припустимо між Нмеччиною і Францією треба доводити мету і т.д.

  • Oleksandr

   В будь-якій країні Шенгену у вас можуть перевірити документи і попросять довести мету свого перебування у країні(в автобусі,на автобані,в потязі,на вулиці).

   • Римский

    це я зрозумів. Але не зрозумів: чи є кордони між країнами ЄС, чи є там пропускні пункти, як у нас з іншими країнами?

    • Oleksandr

     Ні

    • Oleh Zaslavskyy

     Зараз На франко-бельгійському кордоні буде додаткова перевірка

     • Oleksandr

      Після навали біженців -можна чекати ще багато неприємних сюрпризів.

 • Таня

  Добрий вечір.Підкажіть мені будь ласка, мені в анкеті на шенген візу(репатріація )вказали 5 років. Але в мене нема жодної польської візи, це може бути причиною відмови чи просто відкриють на менший термін (2 роки).?

  • Oleksandr

   Просили 5,відкриють на 2.

   • Таня

    Нехай все так і буде , виправляти не потрібно?

    • Oleksandr

     Ні

 • Денис

  Доброго дня! по репатріаційній візі скільки можна перебувати днів на рік в Польщі?

 • Оля

  Доброго дня, подаємося з чоловіком по репатріаційній візі , маємо дитину 2 роки 2 міс. Як буде з нею?

  • Iuliia Varkhola

   Підскажіть, а що у вас в архівній довідці написано? у звязку з чим переселення?

   • Оля

    У зв’язку з Угодою від 09.09.1944

  • Тетяна

   В мене така сама ситуація, хтось знає як бути?

 • Іван Міляр

  Доброго дня! У мене відкрита репатріаційна віза на з 21.08.2015 до 20.08.2017.За перше півріччя маю 2 перетини польського кордону:27.09.15-20.12.15 і 23.03.16-24.03.16. Скажіть будь-ласка, чи можу я з 30 березня їхати в Польщу на наступних 90 днів, чи мені потрібно відбути ще 3 невикористаних.

  • 90 днів перебування рахуються не за півріччя, а за останні 180 днів. Перечитайте, будь ласка, правила підрахунку та скористайтеся калькулятором, щоб точно визначити коли і на скільки часу ви можете їхати: http://lowcostavia.com.ua/yak-rahuvaty-dni-perebuvannia-u-shengeni/

  • Iuliia Varkhola

   а що у вас в архівній довідці написано? у звязку з чим переселення?

 • Ольга

  Здравствуйте!Проконсультируйте пожалуйста. Мне открыли Португальскую мульти 45/90 (25.03-25.09). В посольство подавала бронь билета на самолет на 27,03. Но изменились обстоятельства и не смогу выехать раньше мая. Будет ли это нарушением? Спасибо

  • Oleksandr

   Ні,головне не міняти мету поїздки.Можете повідомити посольство про зміну дати поїздки-це не буде зайвим(хоча і не є обов’язковим).

 • Володимир Семигородський

  Сестра може виступати спонсором поїздки свому рідному брату? Питаю бо у переліку осіб з родинними стосунками першої лінії про рідних братів/сестер не згадується.

  • Oleksandr

   Так.Але навіщо вам такі складнощі.Відкрийте в kredobank рахунок на 1500-2000грн. і надайте довідку.

   • Андрій

    А якщо покласти на рахунок гроші за 2 місяці до планованої подачі документів. У цьому випадку не буде проблемою те, що немає руху коштів мінімум 3 місяці?

    • Oleksandr

     Я пропоную вам відкрити новий рахунок за тиждень до подачі і покласти на нього гроші,а не використовувати ,,мертвий” рахунок.

 • Андрій

  Доброго вечора. Маю таке питання. Якщо я безробітний, то для підтвердження звязку з Україною, достатньо буде лише надати копію будинкової книги де я приписаний чи потрібно бути власнико/співласником цієї ж квартири? Дякую

  • Oleksandr

   Обов’язково бути співвласником квартири.Прописка нічого не дає.

  • Mariana Hala

   Я надавала тільки копію будинкової книги. Візу відкрили.

   • Oleksandr

    А в будинковій книзі записано,що ви співвласник?

 • Іванна

  Добрий день. Підкажіть як має виглядати підтвердження броні готелю

  • Oleksandr

   Заходите на сайт booking.com, бронюєте готель,одержуєте на електронну пошту підтвердження броні,роздруковуєте.

 • Іванна

  Скажіть чи має бути в підтвердженні броні готелю десь вказано прізвище та імя?

  • Oleksandr

   А як ви забронюєте готель без прізвища і імені?

 • Валентина

  Доброго дня! Скажіть, будь ласка, якщо в мене термін дії паспорта менше 2-х років, то просити шенген більше року я не можу, так? і ще: що робити, якщо у свідоцтві про одруження бабусі (а це єдиний документ її) рік народження не співпадає з роком, який вказаний у архівній довідці (різниця 2 роки), але рік народження її тата (тобто мого прадідуся) співпадає з архівною довідкою (є свідоцтво про народження прадідуся)? і ще: у свідоцтві про одруження бабусі вказана тільки рік народження (немає повністю дати). чи буде це проблемою?? на рахунок довідки з роботи: якщо я знаходжусь у декретній відпустці і не є власником нерухомості/земельної ділянки, які документи подати, щоб підтвердити зв’язок з Україною (приватне підприємство закрила, як народила дитину)?

  • Tboy

   Доброго дня! Скажіть, будь ласка, Вам відкрили візу?

 • От скажіть мені, чому консульство нічого не робить із ботами у себе на сайті. вже кілька днів пробую зареєструватися на подачу документів і буквально між тим, як я ввожу код перевірки, дата зникає. буквально дати зникають за лічені секунди. і ще й сайт починає привисати.
  чи є хтось, хто таки зумів зареєструватися не через візовий центр?

  • Oleksandr

   Таких як ви-тисячі,а дат-десяток.От ви і не вспіваєте.Підійдіть під консулят і познайомитеся з тими,хто записався.І бути тут ні при чому.

   • дата зникає між тим як я ввожу код перевірки. а я то доволі швидко ввожу.

    • Oleksandr

     В лотерею виграти шансів значно більше.

     • Polina Blokhina

      Зарегистрироваться действительно очень тяжело ( я регистрировалась на два вида виз шенген и туристическую в разное время с декабря по апрель), но вполне реально. В Днепре центр очень загружен, посредники хотят от 500 до 3500 грн только за регистрацию (!!!). Нужно просто мониторить сайт в течении дня, даты появлялись и утром, и вечером после 21.00. В течении 7-10 дней я записывалась.
      Даже в консульстве могут пойти на встречу: писала письмо с объяснением ситуации, перезванивали и предлагали даты для записи по решению консула.

     • Oleksandr

      З грудня до березня взагалі не було проблем з датами.І не порівнюйте Дніпропетровськ і західний регіон.Навіть зараз я виловлював дати в Дніпрі,а Львів-повна ж…Ви взагалі не орієнтуєтеся,що таке за місяць з восьми телефонів записати одного-двох людей.А на сайті-це вже на рівні чуда.

     • Polina Blokhina

      Днепр вообще-то на втором месте по количеству людей на подачу документов на визы. Спасибо переселенцам с Донецка.

     • Oleksandr

      Може порахуєте скільки в Дніпрі видають віз родичам переселенців(не з Донбасу ,а з Польщі).Я думаю-близько нуля.А візи на закупи-взагалі видавати не можуть.А це-десятки тисяч.В це лише візи,які вам недоступні.Додайте сюди робочі візи і ,,малий прикордонний рух”-тоді в зрозумієте кардинальні різницю.Я далекий від бажання чимось там мірятись,просто зрозумійте,що різниця колосальна.І це не гордість,а проблема для простих людей.

     • Oleksandr

      Неможливо пояснити жителю Дніпра,що таке львівський візовий ажіотаж….

    • Oleksandr

     Поки ви не ввели код перевірки-ви взагалі не можете знати,чи є вільні дати.Вони не зникають після вводу.

     • звісно я знаю, що після введення коду я бачу інфу про дату.
      дата якраз зникає між першим і другим вводом. тобто протягом кілька секунд дати вже немає.

     • Oleksandr

      На сьогоднішній день надзвичайно важко виловити дати на реєстрацію у ППВА,а ви дивуєтеся проблемам на сайті консулята,де подача безкоштовна.

 • Petro

  Да я вот записался и подался и забрал паспорт. Вполне реально, просто они открывают даты понемногу и в разное время, просто надо несколько дней помониторить.

  • я зауважив, що дата відкривається в 9 ранку. і то між тим, як я ввожу код перевірки дата зникає. навряд. якщо до 9 ранку пише: Відсутність вільні дати до 2016-04-05, а після Відсутність вільні дати до 2016-04-06 можне ще буде протягом дня зареєструватися. чи я чогось не знаю?

 • Andriy Zahorujko

  Добро дня! Підкажіть будь ласка, я подаю документи на репатріаційну візу довідку з Приват взяв, вони видрукували з приват24 і поставили печатку, але там вказана моя сума 4000 і в другій колонці вказано сума 7000 з урахуванням кредитних коштів.

  • Oleksandr

   Вам потрібно виписку про рух коштів за останні 3 місяці,а ви взяли довідку про наявність і стан рахунку.Цього буде не достатньо.

 • Andriy Zahorujko

  Довідку про рух коштів взяв я не уточнив просто в мене сумнів на рахунов довідки про стан рахунку, де вказана з урахуванням кредитних коштів?

  • Oleksandr

   В довідці про рух коштів на рахунку повинна бути на момент видачі довідки певна сума грошей(1000-2000).Рахунок має бути поточний(зарплатний,пенсійний і т.п.).Кредитка не підійде.Якщо на вашому поточному рахунку є ваші кошти і кредитний ліміт-не проблема.Погано,коли немає коштів,а є лише кредитний ліміт.

 • Andriy Zahorujko

  В мене приватівська універсальна кредитний ліміт 3000 + 4000 власних. Таке не підходить?

  • Oleksandr

   Ні.Кредитна карта не підходить,навіть якщо на ній є ваші кошти.Вам потрібна карта для виплат.

  • Oleksandr

   Як порада:відкрийте за кілька днів до подачі рахунок у kredobank,візьміть довідку за 70 грн.,а через місяць закрийте.Є в них рахунок ,,zlotuwka”(зручно оплачувати покупки в Польщі,ніякої комісії і кроскурсів).

   • Andriy Zahorujko

    Дякую

   • Andriy Zahorujko

    А ще таке питання в мене є ще від ощад банку я її відкрив в грудні а перший раз поставив 1000 22 січня я зробив декілька розрахунків. А вона підійде якщо поставити 3000? Бо там полується не повних 3 місяці щоб показати рух коштів?

    • Marina Taranova

     Підійде.
     Доречі, в онлайн-чаті Приват24 відповіли 3 хвилини тому з приводу карти приват Універсальна: “У нас нет требований консульства, должно подойти любая Ваша карта”

     • Andriy Zahorujko

      Тоді моя універсальна з кредитом 3000 і 4000 також підійде? А можна їм щей принести щоб якщо приват не підійде тоді дам з ощаду рух?

     • Oleksandr

      А візу ви також будете відкривати в Приват24?Консулят вимагає показати рух своїх коштів на рахунку,а не кредитних,а одна назва ,,кредитка”дає відповідь на це питання.

     • Marina Taranova

      Ні, візу буду не в Приват24 відкривати:) Кредитні кошти не підходять – це вже я зрозуміла, але сама картка якраз називається “Універсальна”, тобто вона водночас є картою для виплат і на ній є деякий кредитний ліміт. Чи є різниця для консула, буде на звичайній картці для виплат 7000 власних коштів, чи на приватівській Універсальній 7000 власних + 8000 кредитних? Це риторичне питання, але якщо дасте відповідь, то буду вдячна.

     • Oleksandr

      На рахунку повинен бути рух ваших коштів.Він не повинен заходити в мінус на протязі цих трьох місяців.Не одноразово пропускали і кредитки,і навіть депозитні рахунки,але цей ,,фарт”може на вас закінчитися.

     • Oleksandr

      А приваті є два види карток:кредитні і карти для виплат.На карті для виплат також може бути кредитних ліміт,але вони абсолютно різні по своїй суті.Не потрібно всі подібні на слух назви змушувати в одну купу.Вникайте в суть.

     • Oleksandr

      А приваті мені розповідали,що роздрукована печатка також підходить,а в консуляті відправили ставити на неї ,,мокру” печатку.

  • vitaliyk20

   Подавав універсальну карту приват банку кедитних 8000 грн. своїх 7000 грн. Візу відкрили.

 • Віталій Боднар

  Добрий день це нарешті сталось 128 днів позаду цієї епопеї , 2404 грн ціна питання ! Було несамивате бажання зробити собі репетріаційну візу , і коли у перший день , цього слова я не міг вимовити взагалі , так зараз воно звучить пулею :) 23 листопада подав у Львівський архів документи , прочекав довго – десь місяців два , потім схарився ” попросив ” і дали за 8 днів ! Все було ок , але не було жодного доку , мого дідуся , щоб підтверджувало його дійсно переселення з Польші , ні воєнного квитка , ні свідоцтва про народження і тд . ! Ось тут почалось саме складніше , обивання порогів паспортний столів , їздив у Рагс у Львові – ноль , ніде не було інфи ніде ! Давав запити навіть у Сибір за 4,300 км від Львова у їхній місцевий Рагс , там були одруженені , після повтроного виселення вже з України , купа електроних листів ніякого результату , всюди не було зацепки ! Поїхав у жек , де був будинок діда у Львові , а це було 55 років тому , також нічого не добився , лише здивовані погляди паспортиста іначальника жеку :) Три рази у паспортний стіл – також нічого ! Потім були написані кілька електроних листів у Польський архів , і також не було відомо , хто що і куда ! Потім були два листи у Варшаву у головний архів ( письмово через Укр Пошту ) звідти прийшов лист з адресом , на який я написав повторний лист ( у місцевий архів звідки родом був дід ) ! І прийшла відповідь діда свідоцтво з повною датою народження відшукалось у архіві ! Боженько дякую , нарешті ! Потім довго списувався через електронну пошту з серкетарем цього архіву уточняв деталі ! Виявилось у Львівський довідці написано було переселення з міста Брилинці , а виявилось що то не то село абсолютно ! Але я вмовив архіваріуса доповнити мені свідоцтво про народження , окремим листом для консула , де була вказана інфа , що села ці були сателітами , тобто поруч ! Потім я мав заплатити за цю довідку 22 злотих ( купити марку і конверт ) для зворотньої відповіді ! І тут у мене шок за то щоб заплатити 22 злотих у Україні ( Львівські банки ) примушують відкривати всі поточні польські рахунки у валюті і за цю послугу беруть 850 гривень + купу довідок ! Я попросив знайомих які їхзять у Польшу , мені там заплатили за це свідоцтво про народження у банку + купили марки ! Цей чек про оплату я вислав у Польшу , звідти прийшла відповідь за 3 тижня , прислали все як годиться ! Я був вражений ! Записувався я на візу 2 тижні тому , після 5 годин безперервного телефонувавння у візовий центр , я всеж таки добив лінію з трьох номерів , з яких я безперервно дзовнив і записався на 21 березня ! Під час подачі доків , свідоцтва про одруження діда з бабою не вимагали і не вимагали свідоцтва про смерть діда , тобто все спрощенно і просто ! Тож прошу всіх – ХТО на пів дороги зупинилися і думають що все завершенно , і вже незнайдуться ніякі документи родичів – доходити до кінця і вам обовязково усміхнеться вдача ! Візу відкрили на 5 років :) Ось адрес архіву на який я писав і з якого мені вже повторно прийшла відповідь з дідуся даними про народження , бо перед тим я писав у два і не було толком відповіді ! А цей самий матьорий ! Дякую за увагу :)
  Adres Urząd Stanu Cywilnego Krasiczyn
  Krasiczyn 177
  37-741 Krasiczyn
  і електронка відповідають вони оперативно !
  usc@krasiczyn.pl
  ОСЬ ТАКЕ СВІДОЦТВО ПРИСЛАЛИ !

  • Дякую, корисно!

  • Tboy

   Доброго дня! У мене до Вас запитання: мені прислали лист з іншого повіту, що можна отримати скорочений або повний акт за 22 або 33 злотих, але для отримання w/w odpis (не знаю що то таке) треба їм прислати копії та переклад документів що я є прямим нащадком. Це у Вас також вимагали?

 • Віталій Боднар

  Буду радий кому моя інфа буде потрібна :)

 • Віталій Боднар

  Готель бронював собі без готівки самий дешевший за 10 євро , де розрахунок має бути суто на місці , тобто картку навіть не закріплював за букінгом !

 • Andriy Zahorujko

  Тоді моя універсальна з кредитом 3000 і 4000 також підійде? А можна їм щей принести щоб якщо приват не підійде тоді дам з ощаду рух?

  • Marina Taranova

   Якщо чесно, то питання, чи враховується кредитний ліміт чи ні, саму цікавить вже більше року. Знайомі турагенти кажуть що підходить і вони своїм туристам відкривали візи, але турагенти то таке. Я думаю, найкращий спосіб – написати листа до візового центру. Я писала з приводу іншого питання у VFS Global, вони швидко відповідають. Якщо отримаєте відповідь, поділіться тут, будь ласка :)

   • Oleksandr

    Кредитних ліміт не підходить.Ви повинні показати рух своїх коштів,свою платоспроможність,а не кредитну можливість банку.

   • Andriy Zahorujko

    Я написав листа прийшла відповідь:
    Шановний Пане/Пані,

    Дякуємо за Ваш лист.

    Відповідно до вимог Генерального Консульства РП у Львові при подачі документів на Шенгенську візу слід надати документ, який підтверджує фінансовий стан заявника, тобто виписку з банку про рух коштів на рахунку за останні 6 місяців (мінімум 3 місяці). Ви можете надати випиcку з банку про рух коштів на кредитній картці.

    • Oleksandr

     Я ж вам так і пояснюю:ваш фінансовий стан,а не банку.

    • Andriy Zahorujko

     Так мені відписали в візового. Бо вчора ви мені написали Ні.Кредитна карта не підходить,навіть якщо на ній є ваші кошти.Вам потрібна карта для виплат.Навіть крутили носом,коли надавав карту для виплат по депозиту.Переконував,що депозитний рахунок і карта для виплати процентів-це абсолютно різні рахунки і він є поточним дебетним.

     По їхній відповіді я поняв що підходить моя універсальна

    • Marina Taranova

     Дякую!

     • Andriy Zahorujko

      13 квітня я їду подавати документи, тоді вже точніше напишу чи прийняли.

     • Andriy Zahorujko

      Доброго для! Ви коли хотіли взнати чи підходить універсальна карта, вона підходить я мав кредитних коштів 3000 і власних 4500 і ніяких запитань не було. Так що можете спокійно подавати.Годину назад забрав паспорт з візою

     • Oleksandr

      Всі документи перевірити працівники ППВА не вспівають.Ваша довідка-це вийняток з правила.Іншим може так не повезти.Для прикладу:особисто здавав документи на візу.Мав довідку з банку на 200€ і все(ні довідки з роботи,ні нерухомості не показував).Візу відкрили на 2 роки(і це вже не перша моя віза).Це вийняток,а не правило.

     • Andriy Zahorujko

      Можливо і так

  • зоряна

   на рахунок кредиту не знаю а щодо 2 карток то можна подавати -я подавала приватбанк гривневу карточку і ощадбанку єврову

 • vitaliyk20

  Сьогодні отримав візу на 2,5 роки до кінця дії паспорта. Велике ДЯКУЮ сайту і усім хто давав відповіді на мої запитання.

 • vitaliyk20

  Чи можна на цій візі в’їжджати у європу (автомобілем) не через польський кордон?

  • Oleksandr

   Перший в’їзд у зону шенген ви зобов’язані зробити через країну,котра відкрила вам візу.

 • Оксана

  Доброго дня!
  чи можуть виникнути труднощі, якщо в довідці з архіву і у свідоцтві про одруження є незначна відмінність у назві села, звідки було переселено бабцю, а саме с. Зміївка – с. Змієвська?

  • Yuriy Pokora

   Так, можуть виникнути проблеми.

 • Марян

  Підкажіть будь ласка, чи потрібно довідку про доходи за останні 6 місяців з роботи, для візи на закупи??? Довідку, що я офіційно працюю і за мною зберігається робоче місце в мене є.

  • Oleksandr

   Так

 • Славік91

  Доброго дня!
  В грудні 2015 року я звільнився з роботи, зараз з січня 2016 працюю на новій роботі …
  В квітні буду подавати документи в візовий центр. Чи довідки з банку про рух коштів за останні 3-місяці буде достатньо?
  бо на попередній роботі зарплату отримував в одному банку, зараз отримую в іншому .
  Чи потрібно брати довідку з обох банків, щоб в сумі було рух коштів за останні 6 місяців? ..

  дякую!

  • Віталій Боднар

   Так буде достатньо

  • Oleksandr

   Візьміть довідки з обох робіт і з обох банків(не повредить).Краще мати зайві документи,ніж потім бігати і доносити.

 • Marianna

  Доброго дня!
  У мене кілька запитань:
  1) У мого чоловіка дідусь-переселенець. Чи можу я подаватися на репатріаційну візу, якщо у чоловіка такої ще немає?
  2) Моя зарплатна картка прив’язана до дівочого прізвища, нової після зміни прізвища не виробляла. Чи може це бути проблемою?
  Дякую!

  • Oleksandr

   1)Так
   2)Це буде проблемою насамперед з банком,коли вони взнають,ваш рахунок необхідно переоформити.

 • Степан

  Доброго дня ))) Сьогодні взяв витяг про смерть з РАГСу і там є дата народження))) Скажіть чи можу скористатися я ним як документом шо засвідчує дату народження, бо більше ніяких документів немаю????))) Мені цього витягу вистачить ????

  • Yuriy Pokora

   Можна скористатись, але чи цього достатньо буде, це все залежить від працівника Консульства.

 • Andrian Pelio

  Доброго дня! Сьогодні отримав Відмову у репатріаційній візі!! Причина пункт 2: “Ви не обґрунтували мети та умов запланованої поїздки”. Хоча була бронь готелю на Booking.com Сказали, що в 14-ти денний термін можу подати на апеляцію, вартість 60 євро. Скажіть будь-ласка, як краще зробити? 1. Подавати на апеляцію; 2. Подавати ще раз на репатріаційну візу та детальніше вказати мету поїздки; 3. Чи дійсна оплата за візу, яка була оплачена у сумі 35 євро за наступне подання документів? Дякую!

  • Oleksandr

   Апеляція навряд чи вам допоможе.Збирайте знову документи і пробуйте подавати.Оплата ваша вже пропала.

  • vitaliyk20

   Не думаю, що справа у броні готелю. У мене була така ситуація, я подав документи 21.03.2016 повернувшись додому я побачив, що Booking com анулював мою бронь (ото запара вийшла 20днів висіла бронь, а вдень подачі анулювали) я думав, що буде відмова але ні, візу отримав.
   Можливо у вас була липова довідка з банку чи з роботи або довідка з архіву (якщо ви робили її через посередників)?

   • Oleksandr

    Бронь готелю можуть анулювати лише,якщо зазначена вами платіжна карта неплатоспроможна,або є заборона інтернет-платежів.І то-спочатку сайт вам напише лист і опише проблему.А просто так без попередження зняти вашу бронь-нісенітниця.

    • vitaliyk20

     Через 10 днів після бронювання прийшов лист, що потрібно сплатити 50% і ще через 10 днів анулювали. Бронював без карти.

     Я просто дав відповідь, що справа не в броні готелю

     • Oleksandr

      А ви кажете,що раптом зняли бронь.Описуйте ситуацію правдиво,люди читають і роблять невірні висновки.

    • зоряна

     не завжди букінг описує проблему і попереджає то залежить від кожного конкретного готелю у мене була така ситуація що я приїхала в готель в 13 годині заселятися а мені повідомили що моє бронювання анульовано (бо не могли зняти гроші з карти-стояв ліміт на інтернет розрахунки (так як ви і кажете)а я про це не знала бо карта була нова)але в пошті у мене був лише один лист про анулювання (І то прийшов пізніше ніж я про це взнала з перших вуст )а попереджень ніяких не було .і хоч я все таки ночувала в тому готелі в моєму особистому кабінеті на букінгу все одно це бронювання анульоване.а от другий готель для бронювання якого я навіть дані карти не вказувала чекав до посиніння поки я не приїду і нічого не анульовував тільки день перед заїздом ввічливо уточнив чи я буду а гроші платила вже на місці(обидва готелі в Польщі)

     • Oleksandr

      Букінг не може передбачити всі ваші ,,фантазії”.Контролюйте свою карточку самі і не буде проблем.Навіть якщо не потрібно платити відразу,готель може заблокувати на вашій карті вартість першої ночі.Після оплати вона розблоковується і ви можете її використовувати.Уважно читайте інформац3ію на сайті—-всю!!!

  • vitaliyk20

   Не думаю. що справа у броні готелю. У мене була така ситуація, що я подав документи 21.03.2016, а повернувшись додому побачив, що Booking com анулюва мою бронь (ото запара вийшла 20 днів висіла бронь, а в день подачі анулювали) думав, що буде відмова але ні, візу відкрили.

   Можливо у вас була липова довідка з банку чи з роботи або довідка з архіву (якщо ви її робили через посередників)?

   2. А як ще детальніше вказати мету поїздки???????
   Писав ось так:

   • Andrian Pelio

    Довідка з банку була з мого рахунку, довідка з роботи також вірна, так як являюсь директором компанії, архівну довідку робив через Архів. В графі 21, писав PERESELENYA. Але всеодно відмова! Скажіть будь-ласка, якщо подавати документи ще раз наново, після 14-ти денного терміна на апеляцію, чи можна зразу після відмови?

    • Oleksandr

     Якщо ви директор,довідку міг видати зам.,або бухгалтер(як варіант).Проконсультуйтесь у ППВА на рахунок повноти і якості зібраних вами документів,бо так можна і в другий раз одержати відмову.

 • Леся

  добрий вечір!!! така ситуація якщо проплата візових послуг здійснена в одному регіоні, чи можна подавати в той де приписана????

  • Oleksandr

   Подавати можна лише там,де була проплата.

  • Oleksandr

   Немає такого поняття ,,регіон”,а є консульський округ.

  • Іванка

   платити і подавати можна в тому окрузі до якого відноситься Ваша прописка. Тобто, якщо Ви приписані у Рівненській обл. заплатити можна у Волинській, а на чергу стати у Рівному, Тернополі чи Луцьку, бо це один округ.

 • Andriy Zahorujko

  Як обгрунтувати свою мету та умови запланованої поїздки щоб не було відмови?

  • Якщо ви подаєтеся на репатріаційну візу, то нічого обгрунтовувати вам не треба. Відмова може бути з інших причин.

   • Andriy Zahorujko

    Яка може бути причина відмови?

    • Oleksandr

     Неправдиві дані

 • зоряна

  підкажіть будь ласка що то зараз за ситуація (я коли подавала такого не було)моя племінниця хоче подати на візу але на сайті постійно пише -немає вільних для реєстрації дат(я питала в листі в консульство але не зовсім зрозуміла відповідь -вони написали щось на зразок того що охочих зробити візу багато а вільних дат мало але якщо пише що дат нема то це не означає що вони в якийсь момент не появляться потрібно моніторити)я якщо чесно нічого не зрозуміла може хтось пояснить на хлопський розум

  • Oleksandr

   Бажаючих багато,а дат не вистачає.На сайті зовсім проблема,а по телефону періодично з’являються.

 • Dr harryson

  ХОЧЕТЕ СВІЙ EX НАЗАД

  “For Real Як отримати ваш колишній коханець назад і бути щасливим знову, Мене звуть Бартлі Уитли Я ніколи не вірив у любов заклинання або магії, поки я не зустрів цього заклинателя один раз, коли я пішов в Індії в червні минулого року на бізнес-саміті я зустрічаюся один мій знайомий назвав Маріана вона познайомити мене з людиною на ім’я д-р Шива на solutiontemple306@gmail.com, що він може допомогти мені отримати мій коханець назад, д-р Шива є потужним, він може допомогти вам кинути заклинання, щоб повернути свою любов пішла погано себе любитель шукає якийсь один любити тебе повернути втрачені гроші і магія грошей заклинання або заклинання за хорошу роботу тепер я щасливий і живе свідчення, тому що людина, яку я хотів одружитися залишив мені 4 Weeks до нашого весілля, і моє життя було з ніг на голову, тому що наші відносини були протягом 3-го року я дійсно любила його, але його мати була проти мене, і у нього не було хорошу високооплачувану роботу, тому, коли я зустрів цю заклинателя, я сказав йому, що сталося, і пояснив ситуацію речей йому спочатку я вагався, скептично і сумнівно, але я просто дав йому спробувати і через 6 днів, коли я повернувся, щоб повернутися в Канаду зі своїм хлопцем (тепер мій чоловік) він подзвонив мені сам і прийшов до мене вибачатися, що все було врегульовано з його мама і родина, і він отримав нове співбесіду, тому ми повинні вийти заміж я не повірив, тому що заклинателя тільки запитав моє ім’я і моє ім’я бойфрендів і все, що я хотів, щоб він зробив добре ми щасливо одружені зараз і ми чекаючи нашого маленького дитини, і мій чоловік також отримав нову роботу і наше життя стало набагато краще, в разі, якщо комусь потрібен заклинателя для деякої допомоги зв’язатися з ним сьогодні
  через його адресу електронної пошти за адресою:
  solutiontemple306@gmail.com

 • Іванка

  Лише думаю робити візу по переселенню, мою першу візу взагалі і маю декілька питань. Буду вдячна за будь-яку інформацію.

  1. Чи можна заяву на отримання довідки про переселення мого діда відправити до Львівського архіву поштою, чи потрібно обов’язково особисто приходити. Вже плату за цю довідку ввели, може хтось в курсі?

  2. Як мені довести родині зв’язки з переселеною особою, якщо мій дід (переселенець) по маминій лінії не був одружений з бабою офіційно і в свідоцтві про народження мами в графі батько – прочерк. В свідоцтві про народження маму записали на прізвище матері. Мама дійсно дідова дочка =)

  3. Якщо я безробітна і не є власником землі чи нерухомості, лише прописка а батьківські хаті. Як довести зв’язок з Україною. І чи підійде довідка з кредобанку (або приватбанку) про наявність в мене там рахунку і коштів на ньому. Чи потрібно щоб хтось з родичів був моїм спонсором?

  4. Оплатити сервісний збір потрібно в тому окрузі до якого відноситься моя прописка (Рівненська), та чи можна мені подавати документи на візу в Києві?

  • Oleksandr

   Юридично ви не є родичем свого біологічного діда і шансів на даний тип візи ви не маєте.Те,що дід ваш родич,ви ніколи не доведете.

   • Іванка

    дякую за відповідь, але звідки така впевненість, Ви – юрист?

    • Oleksandr

     Сходіть до юриста,заплатіть купу грошей за консультацію і тоді зробите висновок.Я даю вам безкоштовні поради(не консультацію).Вірити чи ні-ваша справа.Намагаюсь ніколи не писати те,в чому не впевнений.

     • Іванка

      дякую за поради, на косультацію схожу. думаю, рішення суду про те, що мама дійсно дідова дочка, дасть мені підставу подавати документи на цю візу.

     • Oleksandr

      Ваша мама не має батька і це у свідоцтві про народження підтвердила ваша бабця(не зберігши ні імені,ні прізвища діда).Це її право і жоден суд не доведе протилежне(хіба якщо дідусь живий,зробить ДНК експертизу і офіційно визнає вашу маму своєю дочкою).А тепер подумайте,чи все це реально для вас і ваших рідних.

     • Іванка

      Моя баба вказала батька, але його тоді записати в свідоцтво не мали права. бо дід з бабою не були розписані. В книзі реєстрації народження, яка є у місцевому загсі, має бути записано, що батько такий-то і це вказано зі слів матері. Тобто, мамі потрібно подавати заяву до суду про встановлення факту визнання батьківства і зібрати відповідні докази (докази, що дід за життя визнавав своїх дітей і спільно з бабою їх виховував), а їх більше ніж достатньо. Відповідно до рішення суду, рацс буде зобовязаний внести зміни у книгу реестрації народження і замінити мамине свідоцтво вказавши в ньому батька. Якби мій дід був ще живий, було б достатньо його заяви, що він визнає мою маму своєю дочкою, навіть днк експертизи не треба для цього. У ті часи, ще просто, не існувало поняття цивільного шлюбу. Вже після 68 року почали в метриках вказувати батька і дітей писати на його прізвище. Мамин брат народжений у 70 має свідоцтво з вказаним батьком і його прізвищем. По-батькові маму записали правильно, доречі.

     • Іванка

      Всю цю інформацію я отримала з сімейного кодексу, статтей правників на цю тему, а також читала рішення суду щодо подібних заяв, які є у вільному доступі в неті. Тобто, на 100% я не беруся стверджувати, що інфа вірна, тілька на 98 =)

     • Oleksandr

      Я не ваш сімейний адвокат,а віза не вартує таких зусиль.Є набагато простіші і швидші способи.Я би зрозумів ваші пориви заради встановлення справедливості.Але це глибоко інтимне питання ви порушили лише заради банальної візи.

     • Іванка

      Ви написали мені коментар – я на нього відповіла. І так розгорнуто відповідала для того, щоб прочитали інші, у яких, можливо, аналогічна ситуація. Питання не вважаю інтимним і навіть не здогадуюся чого ви його таким вважаєте=) Краще цю справедливість встановити, щоб потім інші нащадки не мали проблем зі спадщиною. Навіть, якщо візи робити не будем. Але й для візи цей шлях цілком реальний.

     • Oleksandr

      Не можу зрозуміти:це цілеспрямованість,чи банально впертість.А якщо ви не розумієте,що таке інтимне і глибоко особисте,то…

     • Іванка

      Давайте не будемо переходити на особистості і закриємо цю дискусію.

     • Іванка

      Якщо, я піду цим шляхом для отримання візи і не отримаю її, то подюлюся своїм негативним досвідом тут.

     • зоряна

      на мою думку скоріше надійніше і менш затратно у вашій ситуації зробити шопінг візу

     • Іванка

      Цілком можливо=)

    • зоряна

     я теж думаю що у вас немає шансів в описаній ситуації.хіба що якщо дід ще живий робити днк експертизу доводити через суд що він ваш дід ну якось так і то хто зна що з того вийде.тому що для отримання візи обовязково потрібно підтвердити родинний звязок з переселеною особою а в описаній ситуації по документах у вас немає діда

     • Іванка

      дякую. як, я розумію, головне довести, що дід дійсно мамин батько. Проблем з отриманням спадщини у мами не було. Жива ще баба і у одного з маминих братів прізвише вказано дідове. напевно, робити це все через суд зі свідками… ну, так, принаймні, пишуть на сайтах юристи для людей у яких аналогічні проблеми з доведенням родиного звязку і отриманням спадщини. можливо, коли маму хрестили, то у церковній книзі вказали батька і цей документ може бути доказом…

 • Орися

  Доброго дня якщо не збігається рік народження діда у архівній довідці з свідоцтвом про народження, як бути що порадите чи можна подаватись?

  • Oleksandr

   Допомогти вам може лише суд.ППВА такі документи не прийме.

 • Andriy Zahorujko

  Підкажіть будь ласка я на приватного підприємця як найманий працівник, мені видали довідку про доходи але там не вказана дата я почав працювати чи приймуть таку довідку? Бо в кол центрі сказали що не приїмуть, але людина яка зімною працює подавала таку довідку на бізнес візу 09.03. в нього прийняли.

  • Oleksandr

   Якщо у вас довідка про доходи за 6 місяців-не проблема.Але,якщо у довідці немає шести місяців-вам необхідно пояснити,що раніше ви не працювали і підтвердити цю дату у довідці.А взагалі: не розумію,чому проблема переробити довідку і заодно дописати,що на період поїздки за вами буде збережено робоче місце.

   • Andriy Zahorujko

    В довідці написано що на час закордонної поїздки робоче місце зберігається. Я просто нехочу бухгалтерку напрягати, бо вона писала довідку нашому співробітнику на бізнес візу і йому прийняли і мецікавить чи вони дійсно неприймають?

    • Oleksandr

     У вас довідка про доходи за 6 місяців?

     • Andriy Zahorujko

      Так

     • Oleksandr

      Тоді немає жодних проблем.

     • Andriy Zahorujko

      Дякую.

     • Andriy Zahorujko

      Значіть можна спокійно подава цю довідку?

 • Олена

  Добрий вечір! Підкажіть будь ласка, в мене є копія дідового паспорта(свідоцтва про народження нема) але назва села з якого діда було виселено не збігається з довідкою з архіву, в паспорті Ямна Дольна, а в довідці Ямна Долішня. Ще маю рішення суду де вказано все правельно і дата народження і назва села, також є свідоцтво про шлюб але там вказана неправильна дата народження. Підкажіть, що робити?

  • Oleksandr

   Всі розбіжності в документах вирішуються тільки через суд.

 • Ольга Л

  Доброго дня! З чого починати подачу документів у суд, розбіжність у році народження переселеної особи в архівній довідці і документах. Скільки приблизно це коштує?

  • Oleksandr

   З консутьтації у юриста він допоможе вам правильно написати і сформулювати позовну заяву.

 • таня

  Доброго дня! Підскажіть, хто знає. Якщо я маю репатраційну візу на 2 роки, і хочу дочці (16 років) зробити візу для подорожі, то на яку візу подавати документи?

  • Oleksandr

   Подавати можете на той тип візи,який ви можете обґрунтувати документально.І ваша віза на це ніяк не впливає.

 • Yuri

  Добрий день. Вчора отримав довідку з архіву про переселення мого діда., але проблемка, там вказана дата народження 1941 р. , а у паспорті і всіх документах вказана 1939 р.н. Є копія рішення суду в якому вказано, що при переселенні свідоцтво про народження було втрачено, і рік народження переселенця 1939 р.н. Можу подавати документи на візу з цією довідкою і рішенням суду? Дякую.

  • Ольга Л

   У мене аналогічна ситуація, помилка в даті народження, підкажіть скільки часу забрало рішення суду.

   • Yuri

    Рішення суду вже було у діда на руках , вірніше копія.

   • Славік91

    також маю помилку в довідці… подавав в суд. знайомий юрист допоміг із заявою.. суд ухвалив мій позов.
    після подачі заяви в суд засідання відбулось аж через місяць, так це все час і нерви, але не помиляється, той хто нічого не робить..

  • Елена Голодюк

   Скажіть, будь ласка, скільки часу чекали довідку?

   • Oleksandr

    Гарна усмішка і 100грн прискорили видачу довідки(два тижні).Усе залежить від вас.

    • Елена Голодюк

     Ви самі їздили в архів? Тому що я подавала заявку через ел. пошту. Там велика черга? І до кого краще звернутись, щоб прискорити процес)))? Прочекати довідку кілька місяців, а тоді отримати її з помилками, і тоді ще платити за рішення суду ( минуле рішення в помилці однієї літери в прізвищі обійшлося мені майже