купити дешеві авіаквитки

Як отримати шенгенську візу на 5 років: детальна інструкція (оновлено в листопаді 2016 року)

шенгенська віза в Польщу на 5 років

Як відкрити мультишенген візу на 2 чи на 5 років на прикладі репатріаційної візи в Польщу (шенгенської візи для родичів переселенців).

Для того, щоб відвідати більшість європейських країн, громадянам України необхідна шенгенська віза. Є декілька типів віз, і зазвичай варто робити саме той тип, який відповідає вашій меті візиту до країн шенгену.

Для подорожей логічно робити туристичну шенген візу, але для її оформлення вимагають оплачене як мінімум на 50 відсотків бронювання готелю та його підтвердження на фірмовому бланку готелю, яке потрібно отримати факсом (для шенгенської візи в Литву достатньо оплачених авіаквитків без бронювання готелю)

Останніх декілька років серед жителів західних і центральних областей (Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської, Рівенської, Волинської, Вінницької, Хмельницької та Житомирської області) користується популярністю шопінг віза (віза на закупи). Вона є одною з найпростіших у плані бюрократичної тяганини і вимог до документів та для її оформлення достатньо неоплаченого бронювання готелю.

З візою на закупи можна мандрувати Європою, але основним мінусом шопінг візи є те, що її відкривають максимум на півроку або рік.

Шенгенська репатріаційна віза в Польщу (віза для родичів переселенців) на термін від двох до п’яти років.

Приблизно рік тому я натрапив на статтю Ореста Зуба, у якій йшлося про можливість отримання багаторазової шенгенської візи на 5 років. Виготовити таку візу можуть родичі людей, які потрапили під переселення з Польщі в Україну у 1945 – 1947 роках.

Як з’ясувалося, людей, які підпадають під цю категорію, є дуже багато. У 1945-1947 роках було переселено більше півмільйона людей і з великою імовірністю хтось з ваших дідусів чи бабусь потрапили під переселення. А враховуючи, що довготермінову шенген візу для переселенців можуть робити ще й чоловік чи дружина дітей та внуків примусово переселених, то таких людей у західних областях є ледь не третина!

Я і сам не здогадувався про можливість виготовлення такої візи і останні роки користувався річними шопінг візами, хоча рік тому міг спокійно зробити собі 5-річну шенгенську візу.

Ця репатріаційна віза є схожою по простоті виготовленням з шопінг візою, а основна перевага візи для переселенців у тому, що навіть якщо у вас до того не було жодної шенгенської візи, вам виготовляють візу мінімум на 2 роки! А якщо у вас вже були будь-які польські шенген візи, то ви можете розраховувати на довгострокову візу терміном на 5 років!

Отож згадайте, чи бува хтось з ваших бабусів чи дідусів не був переселений, а краще спитайте про це у своїх батьків чи безпосередньо у бабусів/дідусів. Якщо ви одружені, то попросіть вашу половинку дізнатися те саме (адже тоді ви теж можете виготовити таку візу).

З 23 червня 2015 року при подачі документів на шенгенську візу всі заявники мають з’явитися особисто в консульство чи ППВА, щоб надати свої біометричні дані (відбитки пальців та цифрову фотографію).

Оновлено у липні 2015 року. Візу вам відкриють починаючи з тої дати на яку у вас заброньовано готель – не раніше і не пізніше. Також зауважте, що здійснити бронювання готелю ви можете будь-коли, але на дату не пізніше ніж через 3 місяці від дати подачі документів

З липня також вимагають будь-який документ де вказана дата народження переселеної особи. Це може бути свідоцтво про народження, паспорт, свідоцтво про шлюб чи інший документ.

Важливо! При реєстрації на подачу документів онлайн для репатріаційної візи потрібно обирати категорію “Шенгенська віза”. Якщо ви оберете “Шенгенська туристична”, то документи у вас не приймуть.

З листопада додатково потрібно заповнити “Заяву про відсутність/наявність ще одного чинного закордонного паспорту”

З 9 листопада 2015 року пункт прийому візових анкет у Львові переїхав до торгового центру «Форум Львів» (нова адреса візового центру – вул. Під Дубом, 7б, другий поверх).

Березень 2016 року: довідки з архіву для нащадків переселенців планують зробити платними.

Літо 2016 року: довідки з архіву тепер платні, вартість 253 грн.

Серпень 2016 року: зареєструватись для подачі документів у ППВА можна через інтернет або за телефоном, але виключно з того номеру, який ви вказали у відділенні банку при оплаті сервісного збору.

Нова процедура реєстрації до Пункту Прийому Візових Анкет до Польщі у Києві з 3 жовтня!

З 5 листопада 2016 року змінився термін дії унікальних кодів (замість 6 місяців – 90 днів), які видають після оплати послуг візового центру.

Нова процедура реєстрації до Пункту Прийому Візових Анкет до Польщі у Львові з 3 квітня!

У березні змінилася адреса сайту polandvisa-ukraine.com – тепер це vfsglobal.com/Poland/Ukraine

 

Шенгенська віза для родичів переселенців (репатріаційна віза). Питання-відповіді.

 • Які переваги шенгенської візи для переселенців?
 • Хто може отримати польську шенген візу з метою репатріації?
 • Який термін дії шенгенської візи для родичів переселенців?
 • Які додаткові документи потрібно подати на репатріаційну візу в Польщу?
 • Скільки потрібно часу на виготовлення візи в Польщу для переселенців?
 • Які країни можна відвідати з шенгенською репатріаційною візою?
 • Скільки коштує виготовити шенгенську візу в Польщу для родичів переселенців?

Яка процедура оформлення польської шенгенської репатріаційної візи?

 • Отримання довідки про переселення в обласному архіві
 • Попередня оплата послуг візового центру
 • Реєстрація (призначення дати подачі документів)
 • Подача документів у візовий центр
 • Отримання паспорта з візою

Власний досвід

Рекомендації


Шенгенська віза для переселенців (репатріаційна віза). Питання-відповіді

Які переваги шенгенської візи для родичів переселенців?

+ Легкий перетин кордону. У прикордонників часто виникають запитання стосовно запрошень, за якими виготовлені шенгенські бізнес візи. У випадку шенгенської візи у вас можуть лише спитати мету візиту (відповідь “туризм” цілком підходить).
+ Для оформлення візи не потрібно оплачувати готель. Достатньо здійснити бронювання на сайті Booking.com
+ Гарантований мінімальний термін, на який виготовляють візу.
Якщо у вас до того не було жодної шенгенської візи, вам виготовляють візу мінімум на 2 роки! А якщо у вас вже були будь-які польські шенген візи, то ви можете розраховувати на візу терміном на 5 років!
+ Репатріаційна віза в Польщу переселенців = Шенгенська віза. Така віза в Польщу є повноцінною багаторазовою шенгенською візою з терміном дії від 2 до 5 років.

Хто може отримати польську шенген візу з метою репатріації?

Спрощення в отриманні довгострокової візи надають людям, які були примусово виселені з території Сучасної Польщі на підставі угоди між Польським комітетом національного визволення та урядом  УРСР від 9 вересня 1944 р., а також Тимчасовим урядом національної єдності та урядом Радянського Союзу від 6 липня 1945 р. Такі пільги надають також нащадкам вимушено переселених людей (цитата з офіційного сайту візового центру):

“Дані спрощення стосуються також дітей, внуків та одного з подружжя евакуйованих осіб, одного з подружжя дітей та внуків репатрійованої особи”.

Пояснення: вам навіть не обовязково бути нащадком переселенця – достатньо знайти такого родича у вашої дружини чи чоловіка :)

На який термін можна отримати шенгенську візу для родичів переселенців?

Візу на основі документів про примусове виселення можна отримати терміном на:

 • 2 роки, у разі відсутності попередніх шенген-віз;
 • 5 років, якщо раніше була хоча б одна шенген-віза, за умови дотримання законодавства відвідуваних країн.

Уважно ознайомтеся з правилами підрахунку днів перебування у шенгені, бо часто виникають непорозуміння.

Які додаткові документи потрібно подати на репатріаційну візу в Польщу?

Крім стандартного набору документів, додатково потрібно подати ще дві речі:

 • Документ, що підтверджує факт переселення людини з території Польщі на територію України;
 • Документи, що підтверджують родинні зв’язки з переселеними.

Скільки потрібно часу на виготовлення шенгенської репатріаційної візи?

Візу після подачі документів у візовий центр роблять за тиждень. Але записатися на подачу документів можна лише заздалегідь, наприклад у львівському округу за півтора-два місяці, у інших областях менш ніж за місяць. Перевірити найближчі доступні дні для подачі документів ви можете самостійно за лінком.

Також врахуйте, що зараз Державний архів Львівської області виготовляє довідку про переселення близько трьох місяців, тому варто потурбуватися про її отримання заздалегідь.

Які країни можна відвідати з шенгенською репатріаційною візою?

Польська віза для родичів переселенців є повноцінною довгостроковою шенген візою, отже з нею ви можете відвідати будь-яку країну з тих, що підписали шенгенську угоду, а це майже 30 європейських країн. Також можете відвідати Болгарію, Румунію, Хорватію та інші країни, які дозволяють в’їзд з шенгенськими візами (наприклад Коста Рику та Карибську частину королівства Нідерландів).

Австрія Австрія
Бельгія Бельгія
Греція Греція
Данія Данія
Естонія Естонія
Ісландія Ісландія
Іспанія Іспанія
Італія Італія
Латвія Латвія
Литва Литва
Ліхтенштейн Ліхтенштейн
Люксембург Люксембург
Мальта Мальта
Монако Монако
Німеччина Німеччина
Норвегія Норвегія
Нідерланди Нідерланди
Польща Польща
Португалія Португалія
Словаччина Словаччина
Словенія Словенія
Угорщина Угорщина
Чехія Чехія
Фінляндія Фінляндія
Франція Франція
Швейцарія Швейцарія
Швеція Швеція
454px-Schengen_Area.svg_

Скільки коштує виготовити шенгенську візу в Польщу для родичів переселенців?

Польська шенген віза з метою репатріації обійдеться приблизно у 1700 гривень, з них:

 • послуги візового центру – 18,5 євро ~530 грн
 • страхування 120-300 грн
 • консульський збір – 35 євро ~1000 грн
 • послуги банку – 20 гривень

Якщо ви маєте студентський квиток або пенсійне посвідчення, то вас звільняють від сплати консульського збору, у цьому випадку шенгенська віза обійдеться вам приблизно у 700 гривень.

повернутися вгору


Що потрібно зробити для оформлення польської репатріаційної шенген візи?

 1. Отримати довідку про переселення в обласному архіві

 2. Оплатити послуги візового центру

 3. Зареєструватися на подачу документів

 4. Подати документи у візовий центр

 5. Отримати паспорт з візою

Далі детальніше про кожен з пунктів:

1. Отриманя довідки про переселення в обласному архіві.

Як було згадано вище, для отримання шенгенської репатріаційної візи до стандартного набору документів потрібно також додати документи, що підтверджують родинні зв’язки та факт примусового виселення.

Документи для засвідчення родинних зв’язків – це свідоцтва про народження та шлюби – все, з допомогою чого можна простежити ваше походження та довести, що ви справді нащадок (або одружені з нащадком) репатрійованої людини.

Підтвердженням факту переселення може служити оригінал одного з трьох документів, перерахованих нижче (наведена цитата з офіційного сайту візового центру):

 • рішення видане колишнім Державним Репатріаційним Урядом
 • офіційний документ, виданий державним архівом РП чи України
 • інший офіційний документ, виданий органами польського чи українського державного/місцевого самоврядування який підтверджує факт проживання на території тодішньої РП, а також евакуації з цієї території

Розглянемо детальніше процес отримання архівної довідки про переселення сім’ї з території Польщі. Для отримання такої довідки необхідно звернутися в обласний архів. З собою не потрібно жодних документів, потрібно лише прийти і написати заяву. Бланк заяви ви можете взяти у архіві чи завантажити за лінком. У ній потрібно вказати таку інформацію:

 • Місто в Польщі, з якого людина була переселена (також бажано вказати повіт);
 • Прізвище родини, що була переселена, та її членів, вказуючи рік народження (ваш дідусь чи бабуся, скоріш за все, були ще дітьми, в такому випадку потрібно вказати батька або матір як голову родини, а нижче уже вписати дідуся чи бабусю і обов’язково вказати рік народження)
 • Місто (або область) в Україні, куди людину було переселено.

Очікувати на архівну довідку доведеться до двох чотирьох місяців, тому варто потурбуватися про її отримання заздалегідь. Таку довідку видають безкоштовно. Вартість оформлення довідки з архіву – 253 грн.

Адреса Державного архіву Львівської області: вулиця Підвальна, 13 (чорні двері прямо за спиною пам’ятника Федорову). Архів приймає громадян з 9:00 до 12:30, крім вихідних та святкових днів. Більше інформації на сайті архіву www.archivelviv.gov.ua

lvivskiy-archiv

2. Попередня оплата послуг візового центру.

Всі охочі зареєструватись у ППВА у Львові, Івано-Франківську, Ужгороді, Луцьку,
Тернополі, Рівному, Києві, Вінниці, Житомирі, Хмельницькому, Чернівцях, Харкові та Дніпропетровську мають насамперед оплатити сервісний збір (~18.5€). Оплату можна здійснити у будь-якому відділенні КРЕДО банку або ІДЕА банку. Зауважте, що кожен заявник має сплачувати збір особисто, при собі необхідно мати оригінал свого закордонного та внутрішнього паспортів, оплата має здійснюватися в окрузі, де прописана людина.

Після здійснення оплати вам дадуть квитанцію, на якій буде індивідуальний номер (типу 2222/2222/2222), необхідний при реєстрації.

Індивідуальний номер для запису активується через 24 години після здійснення оплати та є дійсним протягом 6 (шести) місяців з дня здійснення оплати.

3. Реєстрація (призначення дати подачі документів)

З 3 квітня впроваджено нову систему запису на шенгенську візу у Пункті Прийому Візових Анкет до Польщі.

Не раніше ніж через 24 години після оплати ви можете зареєструватися на подачу документів у візовий центр. Це можна зробити онлайн або зателефонувавши за одним з телефонних номерів у робочі дні з 08.00 до 22.00 та скориставшись голосовими підказками:
+38 044 595 51 51
+38 032 242 45 64
+38 032 235 17 76
+38 050 117 90 53
+38 067 343 04 80
+38 093 175 55 03

Оператору колл-центру потрібно надати такі дані:

Індивідуальний номер, що є на квитанції про оплату послуг візового центру (див п.2);
– Ім’я, прізвище, серію і номер закордонного паспорта.

За наявності вільних дат оператор запропонує вибрати вам одну з них і продиктує код (зразок: POLV/140814/xxxx/xx), з яким вам потрібно прийти на подачу документів у призначений час.

4. Подача документів у візовий центр.

Список документів, які необхідно подати для отримання довтривалої візи з метою репатріації:

Візова анкета, яка за новими правилами має бути заповнена від руки латинськими літерами;
– 2 фотографії 3,5см х 4,5 см. (не старіші ніж 6 місяців);
– Закордонний паспорт з копіями сторінок. Паспорт має містити принаймні дві вільні сторінки для віз. Якщо у Вас є інші закордонні паспорти, їх потрібно додати до заявки (оригінали та копії);
– Український паспорт з копіями всіх сторінок, що містять відмітки;
– Заяву про відсутність/наявність ще одного чинного закордонного паспорту (з листопада 2015 року)
– Страхування з оригіналом квитанції про оплату;
– Квитанція про оплату послуг візового центру з індивідуальним номером. (див п.2);
– Документи, які підтверджують зв’язок з Україною (один з перелічених):

 • Для осіб, які працюють/навчаються, слід надати довідку з місця праці/навчання. У довідці з місця праці повинна бути зазначена інформація, що на період поїздки за кордон місце праці зберігається за працівником.
 • Для приватних підприємців слід надати свідоцтво про реєстрацію приватного підприємця або ліцензію або витяг з державного реєстру + останню податкову декларацію.
 • Для пенсіонерів слід надати пенсійне посвідчення + довідку з пенсійного фонду.
 • Для безробітних заявників, які є власниками нерухомості/земельних ділянок, слід надати документ, який підтверджує право на нерухомість/земельну ділянку.

– Документи, які підтверджують фінансовий стан заявника, а саме виписка з банку про рух коштів на рахунку за останні 6 місяців:

 • Для студентів слід надати виписку з банку про рух коштів на рахунку, на який нараховується стипендія. Якщо навчання платне, спонсорами поїздки можуть виступати родичі першої лінії, а саме батьки, дідусь чи бабуся. Спонсор пише від руки заяву про те, що заявник знаходиться на утриманні спонсора; додатково до цієї заяви слід долучити свідоцтво про народження та виписку з банку про рух коштів на рахунку спонсора. Якщо спонсором виступає дідусь чи бабуся, слід надати документи, які підтверджують родинні зв’язки.
 • Для пенсіонерів слід надати виписку з банку про рух коштів на рахунку.
 • Для приватних підприємців слід надати виписку з банку про рух коштів на рахунку.
 • Для найманих працівників слід надати виписку з банку про рух коштів на рахунку.
 • Для безробітних: спонсорами поїздки можуть виступати родичі першої лінії (батьки, члени подружжя, діти). Спонсор пише від руки заяву про те, що заявник знаходиться на утриманні спонсора; додатково до цієї заяви слід додати документи, які підтверджують родинні зв’язки заявника зі спонсором, та виписку з банку про рух коштів на рахунку спонсора.

– Документи, що підтверджують забезпечене проживання (заброньований готель). При подачі документів на візу достатньо надати підтвердження бронювання готелю на вказаний період без здійсненої оплати. Ви можете надати підтвердження про бронювання готелю через веб-сайт Booking.com.

Оновлено. Візу вам відкриють починаючи з тої дати на яку у вас заброньовано готель – не раніше і не пізніше.

Також зауважте, що здійснити бронювання готелю ви можете будь-коли, але на дату не пізніше ніж через 3 місяці від дати подачі документів

– Документ про факт переселення людини з території Польщі на територію України (довідка з архіву);
– Документи, що підтверджують родинні зв’язки з переселеними (свідоцтва про народження та про шлюб).

з 23 червня 2015 року при подачі документів на шенгенську візу всі заявники повинні будуть з’явитися особисто в консульство чи ППВА, щоб надати свої біометричні дані (відбитки пальців та цифрову фотографію).

Оновлено. З липня також вимагають будь-який документ де вказана дата народження переселеної особи. Це може бути свідоцтво про народження, паспорт, свідоцтво про шлюб чи інший документ.

На сайті візового центру можете завантажити та роздрукувати собі візову анкету. Там же можете завантажити і переглянути зразок заповнення анкети. Всі дані потрібно вносити латинськими літерами. Пункти, стосовно яких виникають сумніви, залишіть пустими. У візовому центрі вам підкажуть, яку інформацію потрібно вписати.

Страховку PZU можете зробити безпосередньо у візовому центрі, але обійдеться вона у 1,5-2 рази дорожче, ніж у звичайних страхових компаніях. Тому краще страховку і фото зробити заздалегідь.

У Львові пункт прийому візових анкет 9 листопада переїхав до торгового центру «Форум Львів» (нова адреса візового центру – вул. Під Дубом, 7б, другий поверх), за лінком знайдете адреси візових центрів у інших областях. У призначений час приходьте до візового центру з переліченими вище документами. При вході працівники перевіряють списки зареєстрованих на цей день і годину. Якщо ви є в цьому списку, вам видадуть листок з номером черги.  Сідаєте в залі і очікуєте, коли ваш номер з’явиться на одному з моніторів. Поруч з вашим номером з’явиться номер віконечка, до якого і слід підійти здавати документи.

Після прийому документів вам необхідно буде оплатити 35 євро за візу (можна платити як в євро, так і у гривнях за курсом) + послуги банку (~20 грн.). З квитанцією потрібно знову підійти у ваше віконечко, де вам залишать чек і повідомлять, що віза буде орієнтовно через тиждень (також є можливість замовити кур’єрську доставку паспорта з візою)

На сайті www.polandvisa-ukraine.com можете детальніше ознайомитися з процесом подачі заяви на отримання візи та з актуальними вимогами до документів.

5. Отримання паспорта з візою

Орієнтовно через тиждень вам надішлють смс-повідомлення такого змісту: “Опрацьовану візову заяву із реєстраційним номером POLV/140814/xxxx/xx отримано у ППВА” Навідайтеся ще раз у візовий центр (не забудьте взяти з собою український паспорт та чек) та отримайте паспорт.
Вітаю, репатріаційна віза у вас в руках!

Процедура подачі документів також описана на сайті візового центру.

повернутися вгору


Власний досвід

Христина:

У мене переселена бабця по маминій лінії, для підтвердження родинних зв”язків я подавала копії свідоцтва про народження бабці, мами і своє, а також копії свідоцтва про шлюб бабці з дідусем та мами з татом (оскільки різні прізвища).

На підтвердження факту виселення у мене був старенький папірець — оригінал посвідчення, яке видавали людям при переселенні, і копію старої архівної довідки. Для подання документів на візу цього виявилося недостатньо, тому довелося йти в архів і просити, щоб поставили печатку на старій довідці або видали нову. З огляду на це, раджу в будь-якому випадку піти в архів по довідку, навіть якщо маєте інші документи, що свідчать про факт виселення.

Попередня віза в мене була закупівельна, з поїздок привозила фактури. Для отримання візи як нащадок примусово виселених з Польщі, фактур від попередньої візи не потрібно.

Крім того, не обов’язково робити нотаріально завірені копії документів — потрібно мати з собою всі оригінали, тоді працівник візового центру сам завірить всі копії печаткою.

Юра:

Шенгенську візу з метою репатріації робив маючи довідку з архіву про переселення дідуся під час операції ‘Вісла’. Коли подавався на візу, то мав з собою такі документи:
– свідоцтво про народження;
– свідоцтво про народження батька, де відповідно вказано, що моя бабця та дідусь є батьками тата

Маючи ці доки, я думав, що це достатній пакет документів для доведення родинних зв’язків з переселеним дідусем.

Документи одразу не прийняли, бо вимагали ще донести будь-який документ, у якому вказаний рік народження дідуся і він має співпадати з роком народження, який вписаний у архівній довідці про переселення (рік обов’язково має співпадати, або донести інші документи, що десь відбулась помилка).

Оскільки у мене не було свідоцтва про народження дідуся у Польщі, то приніс свідоцтво про його смерть, де вказаний відповідний рік. З цим свідоцтвом документи прийняли.

Минуло ще три дні і мені зателофонували з консультсва. Просили донести такі документи:
– свідоцтво про шлюб дідуся та бабусі;
– свідоцтво про шлюб батька та матері

Сказали, що без цих двох документів шенген візу з метою репатріації не зможуть відкрити.

Трошки довелось побігати по родичах, але все-таки я знайшов стареньке свідоцтво про шлюб дідуся з бабусею (де, до речі, було вказано роки народження та те, що вони обидва були народженні на території Польщі)

Після остаточного укомплектування родинного дерева я отримав візу на 5 років.

Отже, кінцевий пакет документів по лінії дідуся був таким:
– довідка з архіву про переселення дідуся
– свідоцтво про народження або смерть дідуся
– свідоцтво про шлюб дідуся та бабусі
– свідоцтво про шлюб моїх батьків
– свідоцтво про моє народження

повернутися вгору


Рекомендації

Для успішного оформлення наступних віз дотримуйтеся рекомендацій пункту прийому візових анкет, вказаних нижче. Це не є строгі вимоги, але бажано їх дотримуватися:

 • Перший в’їзд здійсніть у Польщу, оскільки саме цю країну ви вказували  в анкеті як місце призначення.
 • Слідкуйте, щоб сумарна кількість в’їздів/виїздів та днів перебування у Польщі була більшою, ніж у інших країнах. Термін перебування рахуватимуть за штампами в паспорті, отже якщо ви заїдете у Польщу, а далі полетите, наприклад, на 10 днів в Іспанію і повернетеся знову ж через Польщу, то це порахують як 10 днів, проведених в Польщі.
 • Читайте також: Багаторазова шенгенська віза. Корисні поради і відповіді на типові питання.

Вітаємо! З польською репатріаційною шенгенською візою ви можете вільно пересуватися країнами, що підписали шенгенську угоду.

повернутися вгору


Можете переглянути декілька ідей для мандрівок і впевнитися, що літати по Європі – не так вже й дорого. Наприклад зі Львова у Мілан автобусами і літаком можна дістатися лише за 20 євро, у Варшаву автобусами – лише за 6 євро, а винаймати деяке житло у Європі можливо взагалі за 0 євро!

Хочете першими дізнаватися про цікаві акції?

Підписуйтеся на розсилку та оновлення у соціальних мережах:

facebook.com/lowcostavia
telegram.me/lowcostavia
instagram.com/lowcostavia
twitter.com/lowcostavia

Якщо виникатимуть запитання стосовно шенгенської візи в Польщу для переселенців – пишіть їх у коментарях.

Мандруйте з задоволенням! :)