купити дешеві авіаквитки

Як рахувати дні перебування у Шенгені? Рекомендації + калькулятор

біометричні паспорти львів

Як рахувати дні перебування по шенгенській візі? Рекомендації дипломатів щодо правил перебування.

Два роки тому було скориговано правило підрахунку терміну перебування на території Шенгенської зони. Відтоді при перетині кордону беруть до уваги попередні поїздки до країн Шенгену за минулі 180 днів. При цьому сюди можуть належати також поїздки, здійснені за попередніми візами.

Нещодавно у Facebook вірусно поширювався статус Анастасії Ямщикової про те, як польські прикордонники винесли їй заборону на в’їзд до Шенгену через сумнівний, на її погляд, підрахунок терміну перебування в ЄС.

Це повідомлення вже зібрало більше тисячі репостів та під тисячу вподобань, що не лишає сумніву: проблема є.

Та йдеться не про проблему з візовим режимом.

Рішення прикордонників – цілком законне і єдино правильне. Проблема в тому, що порушником можна стати без наміру, просто через незнання.

Саме так, як відбулося з Анастасією.

Якщо коротко, то авторка вважала: отримавши візу з правом перебування в Шенгені протягом 90 днів, ти можеш безумовно розраховувати на ці 90 днів і не станеш порушником. Та насправді схема підрахунку – значно складніша.

“Європейська правда” публікує коментар тимчасово виконуючої обов’язки Представника України при ЄС Любові Непоп про те, якими насправді є правила Шенгену. Тим, хто часто подорожує до ЄС, варто знати ці норми.


Питання безвізового діалогу є одним із ключових пріоритетів у відносинах України з ЄС. Та нині, доки ми рухаємося в цьому напрямі, треба розуміти особливості як отримання, так і використання Шенгенських віз.

Зупинимося на двох питаннях: термінах перебування у Шенгенській зоні, а також знятті відбитків пальців при подачі заяв на отримання Шенгенських віз.

Правило обчислення терміну перебування два роки тому дійсно було скориговано.

26 червня 2013 року було внесено зміни до Конвенції про застосування Шенгенської угоди, Кодексу Шенгенських кордонів та Візового кодексу ЄС і з 18 жовтня 2013 року ЄС -використовує новий спосіб обчислення кількості днів для тих, хто має Шенгенські візи.

Стандартна формула, на перший погляд, лишилася незмінною – з багаторазовою візою ви можете перебувати в країнах Шенгену не більше 90 днів протягом 180-денного періоду.  

Але на практиці цей період починає обраховуватися не з того дня, коли ви отримали останню візу, а раніше. Тобто Ваші попередні поїздки до Шенгенської зони, по інших візах, теж беруться до уваги.

При виїзді з Шенгенської зони, на кордоні, вивчаються ваші подорожі за останні 180 днів.

Тобто, якщо ви виїжджаєте з Шенгену (будь-яким шляхом – чи то повертаєтеся з Польщі до України, або відлітаєте з Амстердаму до США),  наприклад, 31 серпня, то до розрахунку беруться всі ваші поїздки, починаючи з 4 березня. Протягом цього періоду сумарна кількість днів, проведених у Шенгенській зоні, не повинна перевищувати 90 днів.

І навіть якщо за минулі півроку у вас було декілька віз, нехай навіть виданих різними країнами Шенгену (і не лише мультивізи, але також одноразові), вони так само беруться до розрахунку.

Логіка полягає в тому, що в разі перевищення ліміту у 90 днів ви проводите в Шенгені більше часу, ніж за його межами, тобто маєте отримувати дозвіл на тимчасове чи постійне проживання. А це – зовсім інша процедура.

Важливо також враховувати, що до Шенгену входять не всі країни ЄС.

Перебування у Болгарії, Великій Британії, Хорватії, Ірландії, Румунії та на Кіпрі, що не входять до Шенгенської зони, але є державами-членами ЄС,  не береться до уваги при розрахунку. Натомість враховується перебування в Ісландії, Ліхтенштейні, Норвегії та Швейцарії, що не є членами ЄС, але входять до Шенгенської зони.

Підрахунок дійсно може видаватися складним. Тому в ЄС зробили онлайн-інструмент для подорожуючих.

На сайті Європейської Комісії створено спеціальний калькулятор для самостійного обчислення дозволеного строку перебування, який можна знайти за цим посиланням. Також ЄК опублікувала посібник, який містить інформацію про нині діючі правила та практичні приклади користування калькулятором.

Варто також додати, що з проблемами, про які йдеться, можуть стикнутися дуже обмежене коло подорожуючих – ті, хто проводять в Євросоюзі більше часу, аніж поза його межами.

І ці правила поширюються не лише на українців, але також на всіх інших громадян, яким потрібні візи для подорожі до ЄС (і навіть на більшість тих, хто має право на безвізовий в’їзд до Шенгену).


Що ж до другого питання – зняття відбитків пальців – воно регулюється відповідно до вимог Візової інформаційної системи ЄС (ВІС).

Зазначена система почала функціонувати в Україні та інших країнах Східного партнерства з 23 червня 2015 року. З цього часу при подачі заявки на отримання Шенгенської візи наші громадяни мають надавати біометричні дані, у тому числі відбитки пальців.

Така процедура потрібна лише при першій подачі заявки на отримання Шенгенської візи. У наступні п’ять років (59 місяців), коли Ви звертатиметесь за новими Шенгенськими візами, додатково здавати відбитки не вимагається.

Водночас у разі отримання національної візи країн-членів ЄС вимога щодо надання таких даних регулюється виключно законодавством відповідних держав.

Відбитки, які ви здали для національної візи, не можуть вноситися до бази даних ВІС. Це означає, що при подальшій подачі заявки на отримання Шенгенської візи доведеться знову пройти процедуру зняття біометричних даних.


У разі, якщо Ваші права було порушено консульствами Шенгенських країн, Ви можете розраховувати на підтримку МЗС.

Про такі випадки, що мали місце при оформленні чи використанні Шенгенських віз (якщо громадянин повідомив про них до Департаменту консульської служби МЗС), Представництво України при Євросоюзі регулярно повідомляє Єврокомісію. А Брюссель, у свою чергу, перевіряє, чи дійсно мало місце порушення, і за результатами проводить відповідну роботу з державами-членами.

Тож існує налагоджений механізм взаємодії зі стороною ЄС, який дозволяє забезпечити дотримання прав українських громадян та належне виконання Угоди про спрощення оформлення віз між Україною та Євросоюзом.

Ми і надалі маємо намір його використовувати.

Але для цього необхідно, щоби українці, права яких дійсно були порушені, лишали образу не тільки у соціальних мережах та в розмовах з друзями, але також повідомляли про свої проблеми до Міністерства закордонних справ.

Автор: Любов Непоп, тимчасово виконуюча обов’язки представника України при ЄС, Брюссель для “Європейської правди”

Поділитися у соціальних мережах
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on VKShare on Google+
 • Николай

  Здравствуйте.Подскажите пожалуйста,сколько будет стоить виза в Польшу на 2 дня(если есть такая),и куда нужно обращаться?Первый раз хочется съездить на выходные.Проживаю в городе Кривой Рог.Заранее благодарю за помощь.

  • Oleksandr

   Вам потрібно відкривати туристичну візу(35€+оплата послуг ППВА~18€+бронь готеля з оплатою+страховка~150грн.).Простіше для вас звернутися в тур.агенцію.

 • Римский

  Щось я не второпав. Питання до тих, хто розуміється на цьому, бо в мене з цим складно. У мене мульти на рік з 29 березня 16 по 28 березня 17-го року. До того була одноразова з 21-го по 24-е жовтня 15. Я з’їздив на 6 днів (з 29 березня по 3 квітня до шенгену). Коли ж мені можна ще їхати і до якого часу?

  • При виїзді з Шенгенської зони, на кордоні, вивчаються ваші подорожі за останні 180 днів. Кількість днів, проведених у Шенгенській зоні, не повинна перевищувати 90 днів.
   Ви не вказали скільки ви днів були по попередній візі, але розумію, що не більше трьох. І ще 6 днів по цій візі. Отже на 80 днів можете поїхати хоч завтра.

   • Римский

    так, ви вірно зрозуміли…дійсно по попередній візі я був три дні. А якщо я хочу поїхати не завтра, як ви пишете, а, наприклад, в червні-липні, то проблем не буде, якщо виходити з вищенаведених даних?

 • Андрій Хакер

  якщо в мене шенген віза на 2 роки і я перебував за кордоном 88 днів, коли можна буде поїхати ще на певний термін??

 • Марія

  Доброго дня! В мене шенген віза на рік 180/90. Я перебувала за кордоном з 12/09/15 по 12/09/15 та 18/09/15 по 13/12/15, і зараз поїхала за кордон 13/03/16 та планую повернутись 08/06/16. Чи нічого я не порушую ???

 • Петро

  Доброго дня. В мене шенген віза на 2 роки з 22/09/15 по 21/09/17. Перебував за кордоном з 06/04/16 по 15/06/16 (71 день перебування). Чи можу я вийхати через 90 днів знов на 90 днів за кордон?

 • вася

  скажіть будь ласка у мене віза Словацький шенген на 1 рік , з 14 січня 16 по 12 січня 17-го рокуя перебував у зоні шенгена з 16.01.2016 по 11.04.2016 (87 днів). Коли я можу поїхати ще на 90 днів за кордон?І чи можу взагалі я перебувати 90/180 в рік 2 рази тобто 90 днів за кордоном 90 днів вдома, а потім знову 90 днів за кордоном 90 днів вдома в період з 14 січня 16 по 12 січня 17-го року.?

  • Oleksandr

   З 11.07.2016 можете виїхати на 90 днів.

 • Марія

  Доброго дня.Скажіть будь ласка у мене віза з 22.08 2014-22. 08.2016, 180/90.Віза закінчується 22.08.2016,90 днів перебування у Німечині закінчується 24.08.2016.Ясно що я поїду скоріше.Потім я буду відкривати нову візу,також 180/90.Яким повунен бути відлік часу перебування в Німечині по новій візі.Чи впливає час перебування по старій візі?

  • При наступному виїзді з шенгену враховується ваше перебування за останні 180 днів і по попередній візі теж враховується.
   По новій візі зможете заїхати приблизно через 90 днів після повернення по першій візі.
   Точніше можете порахувати в калькуляторі: http://ec.europa.eu/dgs/home-affairs/what-we-do/policies/borders-and-visas/border-crossing/schengen_calculator_en.html

   • Марія

    Дуже дякую за відповідь.Скажіть будь ласка,коли по новій візія я поїду не через 90 днів після повернення по першій візі,а наприклад через 120 днів,то відлік перебування буде від дати вїзду по новій візі,чи по поверненні по першій візі.Дякую.

    • Рахуватися дні перебування будуть при виїзді з шенгену. І враховуватися будуть останні 180 днів, за які ви не можете бути довше, ніж 90 днів.

     • Марія

      Доброго дня.Я все таки трошки не зрозуміла.Коли я поїду через 120 днів,то відлік буде від дати виїзду з Шенгену 180/90,чи я мушу їхати по новій візі через 90днів після закінчення старої.Інших віз у мене не було.Дякую.

 • Тетяна

  Добрий день! Підскажіть будьласка в мене перша шенген віза з 15-06-15 до 12-08-15, друга з 24-12-15 до 27-12-16, я вже використала 90 днів, переїхала кордон 23-03-16. Коли я знову можу переїхати кордон і на скільки часу?

 • Настя

  В мене фінська робоча віза 90 днів, 14.05.16-14.08.16, перетнула кордон 18.05, 90 днів рахується з 14 чи 18. Тобто, я маю виїхати 11 числа( це якщо рахувати з 14, чи 14 числа це якщо рахувати з 18). Підкажіть мені будь ласка. Дякую.

  • Час перебування рахується з вашого дня в’їзду, тобто з 18.05. Якщо у вас до того не було в’їзду в шенген за іншими візами, то можете бути до 14.08. (при виїзді будуть рахувати ваш час перебування за останні 180 днів і за попередніми візами також)

 • Марія

  Дуже дякую за відповідь.Скажіть будь ласка,коли по новій візія я поїду
  не через 90 днів після повернення по першій візі,а наприклад через 120
  днів,то відлік перебування буде від дати вїзду по новій візі,чи по
  поверненні по першій візі.Дякую.

  • Oleksandr

   Враховуються усі візи за останні 180 днів

 • Olha L

  Я перебувала в Польщі з 31.01.16 по 20.05.16 року – 111 днів, тобто перевищила термін перебування шенгену на 21 день, коли я зможу в”їхати знову у Польщу хоч на 4 дні (потрібно забрати карту побиту)

  • Oleksandr

   Ви порушили правило перебування і при виїзді це зафіксували у комп’ютері.Вам мали про це повідомити і про подальші наслідки.Не думаю,що по цій візі вас ще раз пустять у Польщу,якщо її ще не анульовали.

   • Olha L

    Коли виїжджала жодного зуаваження не зробили, але в паспорті маю штамп про сплату децизії.
    Зараз маю відкриту нову візу шенген по репатріації. 2 серпня хотіла в”їхати в Польщу, але мене не впустили, оскільки перевищила право перебування попереднього разу. Митник сказав, що вїхати я зможу на початку вересня. Хочу бути впевнена та обізнана в цьому питанні, оскільки помилки допустилася через незнання.

    • Oleksandr

     Так треба було зразу писати,що подавали документи на “карту побиту”.В такому разі ви не є порушником і потрібно лише почекати до вересня і знову можна в’їхати.Докладніше рахуйте по калькуляторі шенгену і згідно кількості днів вашого перебування у Польщі.

     • Olha L

      Чи маю я якось враховувати ті перевищені по шенгену 21 день чи можу їхати відразу після 90 днів після останньої поїздки? Я перебувала в Польщі з 31.01.16 по 20.05.16 року – 111 днів. Наперед вдячна, ви мені дуже допомогли

     • Oleksandr

      Враховуються дні перебування у шенгені за останні 180 днів по всіх візах

     • Olha L

      Дякую ще раз

 • Лара

  Доброго вечора. Перевищила термін перебування шенгену на 1 день, але на кордоні при виїзді з Польщі не помітили того і я виїхала без проблем.

  зараз хочу знову подаватись на шенген і боюсь, що не в”їду через свою необачність і необізнаність в попередній подорожі:( будь ласка, проконсультуйте цю ситуацію. як краще зробити і які шанси на спокійне отримання і новий в”їзд до Польщі?

  • Микола Дашко

   Порахуйте на калькуляторі там вам покаже кількість днів на скільки зможуть вам відкрити візу.

 • Ірина

  Доброго дня. Для студента 20 р. шопінг віза потрібна заява від батьків про те, що він на повному утриманню, це потрібно цю заяву завіряти у натаріуса, чи це у довільній формі? З навчального зклату потрібно довідка , чи потрібно вказувати що під час закордонної поіздки місце навчання зберігається і які ще потрібно документи?

 • Ліза

  У мене така ситуація. Чоловікова бабця з дідусем – переселенці, плюс маємо документи (свідоцтво про одруження бабці з дідусем), що бабця – полька.Тож плануємо подавати на візу у звязку “із репатріацією”. У мене в паспорті вписаний син (5 років), і маємо для нього “гостьове запрошення” (на 1 рік). дата призначена для подання документів на 3 особи, однак я читала, що дитині “ставлять тип візи” такий як у мами. Чи дитині поставлять візу на 2-5 років(обоє маємо попередні візи), чи мені поставлять таку ж візу як йому (1 рік). Як поступити ?

 • Bogdan Turchin

  Доброго дня! скажіть будь ласка я виробив польську мульті візу на 5 років так як бабка була переселена з польші(українка)-скільки я можу перебувати в польші .одні кажуть тільки 90 днів за весь період.другі кажуть 90 днів на рік треті кажуть що на пів року 90 днів-тобто три місяці в польші три місяці вдома і.т.д. поясніть будь ласка дякую.

  • Oleksandr

   90 днів на пів року(без варіантів).

 • Влад

  Скажіть, будь ласка, може хтось подавався або знає. Якщо просити шопінг на 5 років, то який термін вказувати в рядку : запланований час перебування (90 чи більше), і яку вказувати дату виїзду (5 років від вїзду) ?
  Дякую

  • Oleksandr

   90днів(більше не буває) і на 5 років

 • Sasha Terpai

  Добрий день.Мав 3 Шенгенські візи С без коридору (тобто на 1 вїзд) по першій був 56 з 60 днів, по другій 33 з 33, і по третій 81 з 83.Тепер маю національну польську мульти візу D 180|180.Якщо по ній їхати за межі Польші, то до уваги при підрахунку будуть братися і всі попередні візи, чи тільки національна??

  • Oleksandr

   Всі візи за останні 180 днів

 • Iryna

  Скажіть, будь ласка, якщо мені відкрили другу шопінг візу на рік із коридором 90 днів, то я можу 90 днів перебувати у шенген зоні тільки за цілий рік чи 90 днів у першому півріччі і 90 днів у другому півріччі?

  • Oleksandr

   90 днів на півроку

 • юлія

  скажіть , будь ласка, я перебувала у Шенген зоні 65 днів із 90. Коли можна зробити наступний вїзд у Шенген зону?

 • Таисия

  скажіть будь-ласка у м ене віза шенген зроблена на 6 міс я перебувала за кордоном 3 місяці. Чи можу я знову перетнути кордон з цією візою?

  • Oleksandr

   Ні

 • Світлана

  Добрий вечір, підскажіть, будь-ласка. Я в березні отримала Іспанську візу на пів року, потім по тій візі була в Іспанії починаючи з 4.03.16 і потім поїхала в Португалію, в Португалії два рази по 90 днів продовжувала візу, на сьогодні маю діючу візу до 21 листопада. Але на сьогоднішній день я вже перебуваю в межах Шенген зони більше ніж 180 днів, а на той час, коли я буду виїждати з Португалії буде вже близько 270. Чи є це нарушенням, адже вони самі продовжили мені візу на цей час? І через скільки місяців, після повернення, я зможу знову подаватись на нову візу?

 • Юрий Кочергин

  Підкажіть, будь ласка. В мене була віза D 05 на 170 днів, з 250216 по120816. Я подав на pobyt czasowy 090816 і виїхав до України. Як мені тепер заїхати в Польщу. На яку візу записатися і коли. Прокоментуйте, для мене це дуже важливо.

 • Andriy Zahorujko

  Підкажіть, будь ласка в мене переселенська візі з 28.04.2016 але перший раз заїхав 18.09.2016 в мене питання 90 днів перебування рахується з 28.04.2016 чи з 18.09.2016?

 • Misha Sinishin

  Доброго дня, Дата подачі докукментів 22.09.2016 року, бронь готелю з 28.09.2016 року. Чи відкриють мені візу з 28.09.2016 року?

 • Лідія

  Підскажіть будь ласка, у мене була відкрита польська національна віза на 157 днів. Закінчилася 31 серпня 2016р. Зараз мені відкрили шенген візу (культура) з 5.10.2016 по 6.10.2017. На 90 днів. Це означає що я протягом року можу перебувати 90 днів чи кожного півріччя по 90 днів? І ще одне-якщо я поїду за кордон, то коли я буду повертатися на Україну, чи будуть мені враховувати дні перебування по попередній нац.візі за півріччя?

  • Oleksandr

   90 днів на пів-року і враховується перебування за попередні пів-року по всіх візах

   • Лідія

    Дякую за відповідь. Мені врахують попередню візу, навіть якщо вона типу D? І закінчилася 30 серпня? Зараз я по новій візі типу С (07) поїхала за кордон 8.10.2016. То якщо враховувати попередню візу, то я протягом півріччя була більше як 90 днів? Порадьте будь ласка як мені бути далі.

 • Володимир

  Доброго дня.У мене була відкрита польська національна віза на 128 днів,закінчується 15 жовтня.Чи відкриють мені шенген візу і на скільки приблизно?

 • Оксана

  Доброго дня, підскажіть будь ласка у мене є запрошення яке я отримала
  ще в серпні місяці з розписаними коридорами (01.09.2016 до 29.11.2016

  і 03.05.2017 до 01.08.2017 ) але подача до візового центу буде тільки
  02.11.2016 – скільки днів у мене буде прописано у візі 180 чи меньше ?

 • віталік

  Доброго дня,у мене була відкрита польська шенген віза з 29.04.16 по 28.01.17 90 днів.Я перетнув кордон 08.05.16 повернувся назад 02.07.16. використав тоді 56 днів,поїхав знов 04.09.16 і вернувся 03.10.16 використав 30 днів.Коли я знов можу перетнути кордон ще на 90 днів?

  • Степан

   Можите їхати з 31.10.2016. на 60 днів перебування закордоном це максимум що ви можите перебувати так як ваша віза закінчується 28.01.17

 • Володимир

  Доброго дня! Підкажіть будь ласка, я відкрив шенген візу С 01 03.05.16 по 02.06.16, перетнув границю 04.05.16 назад приїхав 10.05.16, Потім відкрив 27.06.16 шенген візу С Mult, заїхав в Польщу 24.07.16 виїхав 28.08.16, третій раз заїхав 19.09.16 до якого числа я можу перебувати на території Польщі.

  • Степан

   з 24.10.2016 додайте 18 календарних днів це буде кінцева дата перебування

 • ваня

  доброго дня підкажіть у мене була заборона на вїзд на пів року зараз закінчується візу не анулювали чи можу я зараз їхати

 • Ліля

  Добрий вечір!

 • Ліля

  Добрий вечір ! Від 13.05.2016 по 27.04.2017 маю шенген візу типу с.Від 13.05 по 26.05 перебувала в Польші.Наступні штампи 28.05 .16 -30.06.16. 04.09.16 -13.10.16. Чи можу я виїхати 16 листопада і бути до кінця року?

  • Степан

   Так зможите)))) від 16.11.16 можите перебувати рівно 50 днів

   • Ліля

    але від 16.11.16 по 31.12.16 получається 46 днів.Цікавить мене зовсім інше: чи є це відповідний термін(16.11.10 – 31.12.16) на використання 90 днів другого півріччя? Не хочеться мати депортацію через не правильні підрахунки…

    • Степан

     можите бути до 04 01 2017 ))))пробуйте рахувати самі на калькуляторі http://west-express.com.ua/uk/schengen-visa.html

     • Ліля

      Степан,порадьте: буду в Пл з 16.11.16 по 31.12.16.Планую анулювати шенген візу і з 1.02.17 виіхати на польській національній по запрошенню гостьовому. Я зможу виіхати в лютому ? :-)

     • Антон

      Звернення до Степана.Що ти радиш людям,якщо взагалі не розумієшся на Шенгенських правилах

     • Ліля

      Степан , порадьте: з 1.02.2017 року хочу мати польську національну по гостьовому запрошенні.Я зможу виїхати в лютому , враховуючи шо була на шенген візі до 31.12.16 ?

   • Антон

    Ти радиш зможете?У Лілії шенгенська віза на 90 днів.Як вона зможе перебувати ще 50 днів,якщо нею використано вже 85 днів?

 • Юлія

  Доброго дня!
  Я прострочила на 4 дні свою візу -Бізнес(польська, 2 роки з терміном перебування 90 днів).Мені виписали штраф і я протягом тиждня зразу оплатила. Підскажіть будь ласка ця ж віза і надалі залишається дійсною і я можу і надалі по ній іздити протягом тих двох років? І коли можна після прострочення виіжджати знову? (Заізд 21.07.16 – виізд 21.08.16 потім знову заізд 01.09.16 – та виізд 30.10.16 ) ???

 • Марія

  Доброго вечора підскажіть будь ласка .
  Я відкрила шенген візу С на п’ять років переселенськa 90 днів mult.
  Перетнула кордон 08.09.16 , скільки часу я можу перебувати в шенген зоні , я розумію до грудня ?
  І друге питання, коли я зможу знов в’їхати в шенген зону і на скільки часу .
  Дуже дякую .

  • Зауважте, що до розрахунку беруться також попередні візи, видані різними країнами Шенгену (і не лише мультивізи, але також одноразові).
   Якщо у 2016 ви до цієї візи не були в шенгені, то можете перебувати з цією візою до 5-6 грудня, а потім заїхати в Польщу 7 березня 2017 року знову на 90 днів. https://uploads.disquscdn.com/images/59b6c76eb2e8e5bb503d9e5b049b6b9ff3a0af7d14735cd70c0731f876ff092a.png

   • Марія

    Дякую Вам .
    Попередня віза була в 2014 р.
    А ця що в 2016 р. я була лише один день 4 .09 .16 і в цей день і повернулась. Я розумію тоді я маю повернутись 4 грудня ?
    Я зрозуміла, що я зобов’язана бути в Україні 3 місяці ?
    І ще кажуть що через 180 днів , нараховують наступних 90 днів , в мене це мало б бути в березні , я так розумію .
    Мені казали що можуть прийти з запізненням на місяць і більше , незнаєте чи то так ,таке можливо ? Я так зрозуміла я маю чекати клли прийдуть наступних 90 тоді їхати , якщо це буде в квітні , тоді б можу їхати в квітні , ви щось за таке знаєте ? Дякую Вам велике.

    • Oleksandr

     Нічого не потрібно чекати.Відраховуєте 180 днів назад і рахуєте,скільки ви днів уже були в шенгені і скільки ще залишилося.До 15.08.2017 ви можете бути при виїзді 18.05.2017р.

     • Марія

      Дякую , скажіть мені ще будь ласка чи я зобов’язана бути в Україні 3 місяці коли приїду з шенген зони і тільки тоді їхати назад

     • Oleksandr

      Рахується не календарних рік,чи пів-року.Переглядаєте 180 днів назад і рахуєте,скільки ще можна бути в шенгені.

     • Марія

      Перепрошую не зрозуміла.
      Віза відкрита 15.08.16 поїхала 8.09.16 приїду 5.12.16. Це 90 днів.

      Питання таке
      я можу поїхати 15 .01.17 побути 90 днів і вже бути в Україні до серпня ?

      Перепрошую і дякую .

 • Світлана

  Доброго дня! Підкажіть будь-ласка, скільки днів мені потрібно перебувати
  в Польщі щоб не порушити правила пербування. Якщо віза в мене діє з
  11.06.2016 по 29.11.2016 Перший раз перетнув кордон Польщі 15.06.2016
  року вернувся на Україну 04.09.16р. Другий раз пертнув кордон Польщі
  09.09.16
  ідо сьогоднішнього дня там перебуваю. Підкажіть будь ласка якого числа я
  повинен виїхати на Україну щоб не порушити закон.

  • Уточніть, будь ласка якого типу у вас віза (C чи D, туристична, робоча чи національна?)

 • Sergiy M. Prybaten

  чи враховується до цих 180 днів ті дні які я провів у Польщі по НАціональній візі D 05?
  зараз отримав візу С 23.

  • Oleksandr

   Так.Враховуються всі візи за останні 180 днів

 • Вірус Василь

  добрий вечір!в мене шенген віза С дійсна 04.04.16 по 03.04.18!по цій візі я їздив два рази з10.04.16-26.06.16 і 05.07.16-09.07.16!скільки часу я можу перебувати на цій візі в країнах шенген??дякую

 • тамара

  добрий день вечір.підкажіть як рахувати шенген польський бізнес с віза. від а до я що віднімати що додавати і коли їхати і скільки перебувати

  • З багаторазовою шенгенською візою ви можете перебувати в країнах Шенгену не більше 90 днів протягом 180-денного періоду. Все решта від а до я описано у цій статті.

 • Veronika

  Добрий день! Підкажіть будь ласка, в мене віза по запрошенюю на 90 днів, але у цьому році 20.09.16 по 29.10.16 я вже була 40 днів, чи можу я поїхати з 06.12.16 на 90 днів?

 • Andrej Bojtchyk

  Добрий день подскажіть будь-ласка в мене шенген віза відкрита 10.05.2016р. Перший раз я в’їхав в шенген зону 6.07.2016р. Виїхав 16.09.2016р. Тепер знову заїхав 1.12.2016р. В мене залишалося з перших 90 діб. 18 днів. Скажіть будь-ласка 10.12.2016р в мене починається друге півріччя з відкриття візи, чи можу я рахувати, якщо я перевищу ці 18 днів наступні 90. Чи потрібно виїхати в цей термін?

  • Oleksa Spectr

   Потрібно обов”язково виїхати. 180 днів рахуються не з дати відкриття візи, а з дати першого в”їзду в ЄС(в вас це 06.07.2016р.) Перебувати ви можете до 17.12.2016р.,а півріччя в вас закінчується 01.01.2017. Перерахуйте самі бо міг помилитися на 1…2 дні.

   • Andrej Bojtchyk

    Дякую! Я так і зробив. А скажіть будь-ласка, чому ви написали що моє півріччя закінчується 01.01.2017р. А не з моменту мого першого в’їзду. 6.07.2016 плюс 180днів. Дивіться тепер я заїхав 19.01.2017р. І я повинен покинути Європу до 2.04.17р. Чи до 18.04.17р

 • Alla Carmen

  Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, коли саме треба перетнути кордон з Польщею ( на повернення а Україну) моїй доньці, якщо вона має Шенген візу з 29 грудня 2016року по 08 січня 2017 року? Чи можу я взяти білети в Україну на 8 січня?

  • Ігор

   Виїхати з Польщі треба 8 січня до кінця доби(23.59).

   • Alla Carmen

    Дякую за інформацію))

  • Oleksandr

   Врахуйте,що ви повинні перетнути кордон.Якщо ви простоїте в черзі кілька годин і на паспортному контролі будете після 23:59 8січня-ви порушник.

   • Alla Carmen

    Дякую вам за інформацію.

 • Віталій

  Добрий день. Підкажіть хочу відкрити шенген по запрошенню з Польщі від заводу для поїздок по вивченню асортименту, та семінарах. Перша віза від них у мене була на 7 днів, у 2014р. Хочу відкрити на 1 рік, скільки в анкеті потрібно писати днів. Їхнє запрошення написане на рік. Дякую.

  • Oleksandr

   Пишіть на рік,а кількість днів-90.

   • Віталій

    А не 360? щоб було на два півріччя по 90

    • Serhiy Strakhov

     если дадут на год то так и будет

     • Віталій

      Тобто в анкеті пишу 360, дадуть 2 по 90 на рік. Вірно? Щиро дякую.

     • Serhiy Strakhov

      если дадут на год то так будет автоматически, по правилам шенгена

    • Oleksandr

     360 пишуть на національну візу D,а на шенген С-максимум 90(90 днів перебування в шенгені протягом півріччя).

 • Олександра

  Доброго вечора. Я трохи заплуталась в цих цифрах… Можете допомогти мені порахувати… Перша поїздка була 01,06,16р. до 10,06,16р.( 3015 днів) потім 16,10.16р. до 13,11,16р.(9030 днів) зараз маю візу на 90 днів коридор на рік… То перші дві візи це 180 днів і тепер рахується друге півріччя???

  • Не рахуються ніякі півріччя. У день виїзду з Шенгенської зони, на кордоні, вивчаються ваші подорожі за останні 180 днів. Ваші попередні поїздки до Шенгенської зони, по інших візах, теж беруться до уваги.

 • Оля

  Добрий вечір , в мене віза С-MULT-90 від 14.08.2015 р.
  перша поїздка відбулась 17.02.16 по 29.04.16, друга 26.10.16 по 22.11.16, третя 27.12.16 по яке число я можу перебувати в третьму виїзді?????

 • Оля

  Добрий вечір , в мене віза С-MULT-90 від 14.08.2015 р.
  перша поїздка відбулась 17.02.16 по 29.04.16, друга 26.10.16 по 22.11.16, третя 27.12.16 по яке число я можу перебувати в третьму виїзді?????

  • Oleksandr

   62 дні

   • Оля

    добрий день)в мене віза С-MULT-90 від 14.08.2015 р.
    перша поїздка відбулась 17.02.16 по 29.04.16, друга 26.10.16 по 22.11.16, третя 27.12.16 по 21.01.17, наступна поїздка планується на 90 днів з якого числа я можу виїхати?

    • Oleksandr

     36

     • Оля

      а якщо наступна поїздка палнується на травень місяць ? то як рахувати???

     • Оля

      наступна поїздка планується на 90 днів підряд) за таких умов коли я можу виїхати ???

     • Oleksandr

      У статті є посилання на калькулятор,за допомогою якого ви можете все порахувати.

 • Женя Коровський
 • Галина

  добрий вечір. допоможіть будь-ласка. в мене віза С-MULT-90 від 07-12-15р по 06-12-17р перша поїздка відбулася з 26-12-15 по 22-03-16 друга з 09-07-16 по 30-08-16 тепер я перетнула кордон 24-12-16 по яке число я можу перебувати зараз закордоном? ДЯКУЮ

 • Руслана Чуйко

  Доброго дня! Прошу вашої допомоги. В мене віза C-MULT-90 від 23-09-16 по 27-09-17.
  Перша поїздка була 10-10-16 по 27-12-16. Чи можу я ще поїхати в Польщу на 3-4 дні і до якого числа і місяця?

  • Ярослава

   Добрий день, У вас ще є 11 днів за перше півряччя і їх Ви можете використати до 9.04.2017, а з 10.04.2017 по 27.09.2017 у Вас є 90 днів для другого півріччя

 • СВІТЛАНА

  ДОБРОГО ДНЯ У МЕНЕ ВІЗА С -МУЛЬТ-90 З 15.11.16 ПО14.11.17.ПОЇЗДКА БУЛА 24.11.16 ПО 03.01.17,,ХОЧУ ЗНОВУ ЇХАТИ. ПІДСКАЖІТЬ СКІЛЬКИ ДНІВ МЕНІ ЩЕ ЗАЛИШИЛОСЯ,,,,,,І КОЛИ У МЕНЕ ПОЧНЕТЬСЯ ДРУГЕ ПІВРІЧЧЯ ЯКЩО ПОЇДУ У БЕРЕЗНІ?

  • Ярослава

   З 24.11.2016 року почався Ваший відлік візового півріччя, а 22.05.2017 закінчиться перше півріччя, тобто з 24.11-22.05.2017 Ви маєте право бути 90 днів, за вашою візою ви використали лише 41 день, у вас ще є 49 днів до 22.05.2017

 • Yra K

  Привіт підкажіть будьласочка.в мене шенген з 28 червня відкрита.,на рік.перший візд 09.07до16.09потім візд 01.10до 18.10 скількі днів вже є?

 • Liberum Bestia

  Добрий день. У мене мульты с 90 з 25-10-16 по 26-10-17, використав з 17-11-16 по 26-12-16. коли я можу тепер їхати і на скільки, щоб друге півріччя використати три місяці підряд? Василь. Дякую.

 • Ларіса

  Добрий день.У мене віза мульт типу с90 з 28.04.16по 29.04.17.використала з 01.06.16по 17.07.16 і з 08.09.16по16.10.16 чи можу я ще поїхати до закінчення візи Дякую .Ларіса

  • Poleg

   Хоть сейчас до конца действия визы.

 • Крістіна

  Доброго дня! У мене віза мульт типу с 90 з 01.09.16 по 24.08.17. використовувала з 04.09.16 по 22.10.16, а також з 15.01.17. по 18.02.17 чи можу Я і коли поїхати до закінчення візи? Дякую на перед

  • Poleg

   Кристина – хоть сегодня на 6 дней. Если хочется подольше, то второго марта на 55 дней. Только зачем Вам туда?

   • Крістіна

    а чому лиш на 55 днів а не 90? на роботу хочу їхати

    • Poleg

     Кристиночка это математика, с ней ничего не поделаешь. В общем долго объяснять – есть калькулятор. Мой совет – не надо ездить туда на работу по визе C. Стражи граничные пропустят первый раз, пропустят второй, ну максимум на третий поулыбаетесь, но потом доиграетесь и будете в Украине сидеть наказаной.

     • Крістіна

      ви маєте на увазі лиш за цю візу,що не треба їхати, чи за всі? і як тоді краще поступити в цій ситуації, адже Я тепер хочу їхати туда в 3-ій раз

 • Poleg

  Стас, там несколько месяцев назад обновили калькулятор – советую заменить ссылки в постах. Это не критика если что.

 • Ivan

  “У день виїзду з Шенгенської зони, на кордоні, вивчаються ваші подорожі за останні 180 днів.” А чи у день в”їзду вивчаються? Чи пропустять мене туди по новій візі,якщо за останні 180 днів на день в”їзду я був 130 уже у Шенгені?

  • І навіть якщо за минулі півроку у вас було декілька віз, нехай навіть виданих різними країнами Шенгену (і не лише мультивізи, але також одноразові), вони так само беруться до розрахунку.

 • Oksana

  Доброго дня!
  Прошу допомоги! Національна віза в Польщу з 25.05.16 по 15.11.16 – 175 днів.
  Поїздки 31.05. по 09.08.- 71д, з 25.08 по 11.09. – 18д, з 27.09. по 13.11 –
  48д, всього – 137д. Шенгенська ( репатріаційна) з 01.05.17 на два роки. Коли я
  можу вийхати закордон на 90 днів? Дякую!

  • Орест

   1.05.17р.

 • Alex Tkachenko

  Доброго дня,що мені робити хочу поїхати на Кіпр на 6-7 місяців яку візу потрібно робити?
  це буде друга подорож до Греції)
  Перший раз мав шенген візму С мульті)
  чи реально поїхати на 6-7 місяців що б не виїжати в період 90 днів і вїжати знову?

  • Oleksandr

   Потрібно відкривати грецьку національну візу.Шенген віза вам не підходить.

  • Daria Carnot

   на Кіпр необхідно відкривати кіпрську візу через Київ, грецька віза до Кіпру не має стосунку, Кіпр – самостійна держава, сама їду туди, Кіпр не є Шенгенською зоною і дають просту візу одноразового плану через інтернет, а багаторазову треба вже у Києві робити

 • Yuri

  Доброго дня. Національна віза в Польщу з 22.09.16 по 13.06.17, в Польщу виїхав 15.11.16 по національній візі D,повертаюсь в Україну 1.05.17 . В паспорті є ще діюча репатріаційна шенген віза з 23.06.16 по 22.06.18 питання: після повернення в Україну 1.05.17 коли можна виїзжати по репатріаційній візі? дякую.

 • Ігор

  Добрий день мені можна вїхати 12 числа по візі а мене автобус 11числа але в ночі якщо я перетну після 23 59 то це будеправильно?і якщо так то по якому часі дивитися польському чи українському

  • Можете перетинати після опівночі за польським часом.

 • Іванка

  Доброго дня. Скажіть, будь ласка, бо перечитавши коментарі, так і не зрозуміла: у мене була перша закупівельна шенген віза С на 7 днів. На скільки мені відкриють другу візу і скільки днів я зможу перебувати там? 90 у півріччя і потім ще раз 90 у півріччя? Дякую)

 • Andrej Bojtchyk

  Дуже вам Дякую! Я так і зробив. А скажіть будь-ласка, чому ви написали що моє півріччя закінчується 01.01.2017р. А не з моменту мого першого в’їзду. 6.07.2016 плюс 180днів. Дивіться тепер я заїхав 19.01.2017р. І я повинен покинути Європу до 2.04.17р. Чи до 18.04.17р