купити дешеві авіаквитки

Деталі безвізу: як перетинати кордон. Відповіді на поширені запитання.

безвізовий режим

Тонкощі безвізу: як поводитися на кордоні, щоб уникнути проблем.

Вже в червні почне працювати безвіз, а запитань щодо його роботи все ще залишається досить багато.

Ви вже мали змогу ознайомитися зі статтею Які документи будуть потрібні для безвізового перетину кордону з Євросоюзом?, але вона не зняла всіх запитань.

У виданні “Європейська правда” підготували відповіді на багато додаткових запитань – і про правила безвізу для подорожей з дітьми, в яких у паспорті немає відбитків пальців, і про поїздки без готелю, і про запрошення до друзів.

До вашої уваги детальний довідник, де є відповіді на більшість запитань. Текст чималий і розбитий на сім тематичних блоків:

В ньому – і про правила, і про приховані можливості. Отже, читайте, поширюйте та подорожуйте із задоволенням!

Куди їдемо?

Відповідь на це питання не така очевидна, як видається, тому цей розділ вийшов доволі розлогим. Якщо вам набриднуть пояснення щодо екзотичних напрямків подорожей, можете переходити до наступного блоку – “подорожі з дітьми” ;)

–  Які країни відкривають для нас безвіз?

Якщо спрощено (і цієї інформації вистачить майже всім подорожуючим!), то йдеться про 30 країн: всі держави-члени ЄС, за винятком Британії та Ірландії, а також чотири шенгенські держави за межами Союзу: Швейцарія, Норвегія, Ісландія та Ліхтенштейн.

Британія та Ірландія свого часу, під час вступу до ЄС, залишили за собою право на самостійну візову політику, тому від початку було відомо, що на них безвіз не поширюватиметься. Натомість «шенгенська четвірка» за межами ЄС зобов’язалася застосовувати прикордонні правила, ухвалені в Брюсселі – жодних додаткових переговорів з Швейцарією чи Норвегією не знадобиться.

Зверніть увагу: ми домовилися про безвізовий режим не «з Шенгеном», а з Євросоюзом.

Це означає, що Болгарія, Румунія, Хорватія та Кіпр, які не входять до Шенгенської зони, від 11 червня також пускатимуть українців без віз.

Повний перелік тридцятки є таким: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.

I, на додаток, ще трохи позитиву. Окрім згаданої “тридцятки”, безвізовими стануть також європейські карликові держави (від Монако до Ватикану).

Це була проста частина. Тепер – трохи специфічної інформації, для “маніяків” подорожей.

–  А можете сказати просто: до яких країн Європи українському туристу все ще потрібна віза?

Про особливий статус британських островів ми вже писали: Велика Британія та Ірландія не підпадають під міграційне законодавство ЄС, тому їхня візова політика не зміниться. Всі інші острови навколо Європи, від курортів Середземномор’я до Гренландії (яка є данською автономією), стають відкритими для громадян України з біометричним закордонним паспортом.

Та найцікавішою, мабуть, є континентальна Європа.

Маємо безсумнівно добру новину: з 11-12 червня безвізовим стає майже весь континент, за двома невеликими винятками.

Згадаймо, які країни є в Європі, окрім членів ЄС, Шенгену та “карликів”? Це – безвізові пострадянські держави; Туреччина, що також має безвізовий режим з Україною; та Західні Балкани, де Україна має договори про безвіз з усіма державами – Македонією, Сербією, Чорногорією, Албанією, Боснією та Герцоговиною.

Лишається одна територія, яку офіційний Київ не визнає – це Косово, яке свого часу проголосило незалежність від Сербії. Саме вона не потрапляє до нашого переліку. Маємо констатувати, що поїздки до Косова навіть ускладняться. Нині в’їзд дозволений тим, хто має шенгенську мультивізу. Доки у наших мандрівників є старі “шенгенки”, вони можуть їздити до Косова, але з часом ця можливість зникне у всіх. Отримати косовську  візу українцям пропонують… у консульствах у Стамбулі та Тирані (Албанія). Явно не найпростіший шлях. Домовитися з косоварами про безвіз буде досить непросто, адже Київ не має контактів із косовською владою (бо не визнає її). Як і коли знайдуть вихід із цього глухого кута – наразі незрозуміло. Молдова, яка вже три роки має безвіз з ЄС, так і не опинилася у переліку безвізових країн для Косова.

Друга, зовсім невеличка візова  територія – скеля та місто Гібралтар, яке розташоване на континенті та має статус заморської території Великої Британії. Як і в Британії, тут вимагають візу від українців, але є шлях обійти цю вимогу. Громадянам України дозволяють одноденні поїздки до Гібралтару, якщо йдеться про тур, організований місцевим оператором. А отже – ті, хто мріють побачити єдине в Європі місце, де живуть дикі мавпи, мають таку можливість навіть без візи ;)

–  Що з іншими заморськими територіями?

Франція та Нідерланди від колоніальних часів мають так звані “заморські території”, розташовані далеко за межами європейського континенту, навіть у південній півкулі. На них безвіз не поширюється; тим, хто вирішить полетіти до Французької Полінезії чи інших територій такого гатунку, варто окремо з’ясовувати правила в’їзду.

Але тут є й добра новина: це стосується лише перехідного періоду. Дуже скоро і ці території стануть для нас безвізовими. Карибські території Нідерландів вже зараз приймають без віз громадян Молдови, але ще не встигли схвалити точно таке рішення для громадян Грузії. Щодо заморських курортів Франції ми також маємо підстави для позитивних очікувань: зараз українці відвідують їх за “шенгеном”, виданим консульством Франції, тож варто розраховувати, що після безвізу Париж внесе нас до безвізового переліку.

Міністерство закордонних справ ініціювало переговори про скасування візового режиму з так званими заморськими територіями Франції та Нідерландів, але цей процес потребуватиме додаткового часу.

Про це йдеться у письмовій відповіді Департаменту консульської служби (ДКС) МЗС на запит “Європейської правди”.

МЗС вже ініціював переговори щодо поширення на них безвізового режиму з Україною, але визнає, що вони заберуть деякий час.

“Запровадження безвізових поїздок на заморські території королівства Нідерланди… очікується не раніше осені 2017 року”, – йдеться у відповіді ДКС МЗС

Також є невеликі особливості відвідування  іспанських анклавів у Африці, Сеути та Мелільї, але ці міста стануть безвізовими одночасно з іншою частиною ЄС.

А от на британські заморські території (включно з Нормандськими островами) безвіз, звісно ж, не поширюється.

Чи полегшить європейський безвіз відвідування інших держав, азійських чи латиноамериканських? Автоматично – ні. Та з часом – є такі сподівання – полегшиться також доступ українців до деяких країн і територій з “білого шенгенського списку”, тобто до тих, які вже зараз дозволяють європейцям їздити до себе без віз. Чи полегшаться візові вимоги США, Британії чи Канади до українців? Ми не маємо однозначної відповіді на це запитання. Але з часом, коли українці доведуть, що використовують європейський безвіз без порушень – це стане аргументом також на переговорах з цими країнами.

Потрібно лише дотримуватися правил безвізу з ЄС.

повернутися вгору

біометричний дитячий паспорт

Дитячий безвіз і паспорти без відбитків

– А як з дітьми? Для них доведеться, як і раніше, отримувати візу? Діти ж не здають відбитки пальців!

Це запитання «Європейській правді» ставлять чи не найчастіше. Мовляв, дітям видають не біометрику, а «звичайні закордонні паспорти», то виходить, що безвіз для них не діятиме?

Можемо заспокоїти: діятиме. А біометрику дають навіть новонародженим.

Зараз в Україні взагалі не випускають «звичайних» паспортів для виїзду за кордон: лише біометричні.

Так само, до речі, як у Молдові або в ЄС, де вже кілька років тому відмовилися від паспортів без чипа.

Перевірити, чи є біометричним ваш паспорт або паспорт вашої дитини, дуже просто. На обкладинці біометричного документа стоїть спеціальна позначка; якщо вона є – ваш паспорт дає право на безвіз.

Хоча у дітей до 12 років, яким оформлюють паспорт, справді не беруть відбитки пальців. Вважається, що це не має сенсу – в такому віці малюнок пальця ще може змінитися. Але без відбитків паспорт не перестає бути біометричним!

І за українським законодавством, і за світовою практикою біометричною інформацією вважають також фото, якщо воно записане на спеціальному чипі, вшитому в сторінку паспорта. А фото, як відомо, є навіть у паспортах немовлят. Інша річ, що нові паспорти через це логічніше було б назвати «електронними», а не «біометричними», але не нам змінювати термінологію:)

До речі, звідси випливає відповідь на ще одне запитання, яке нам часом ставлять:

–  Чи діятиме безвіз для тих, хто отримав новий паспорт, але не здавав відбитки?

Ознакою біометрики є не відбитки, а чип.

Відсутність відбитків на ньому – не така й рідкісна штука. Навіть у колективі ЄвроПравди є людина, в якої при оформленні паспорта не могли взяти відбитки – апарат у відділенні ДМС чомусь «не читав» її пальці. Так само не візьмуть відбитки у людини з фізичною вадою – якщо пальці відсутні; або, до прикладу, якщо обидві  руки в гіпсі (погодьтеся, це ж не може бути підставою відмови у видачі паспорта!).

В цьому та у подібних випадках так само діятиме безвізовий режим. Більше того, фахівці ДМС кажуть, що європейський прикордонник навіть не знатиме, що ваша біометрика «неповна» – доступ до зони паспортного чипа з відбитками мають лише українські держоргани.

–  І ще, повертаючись, до «дитячої теми» – про фото.

Зважайте на те, що стара система з фото дитини, вклеєним у паспорт, відходить у минуле – фото вже два роки не вклеюють, для кожної дитини, навіть для немовляти, необхідно оформлювати окремий паспорт.

А з квітня 2018 року прикордонники остаточно припинять випускати за кордон дітей, що подорожують за батьківським паспортом, навіть у сусідні Молдову чи Білорусь.

–  А нотаріальний дозвіл від батька/матері також не буде потрібний?

Той, хто подорожував з дитиною, знає: нині на кордоні треба, щоб обидва батьки виїжджали разом з дитиною; інакше той, хто не їде, має надати нотаріальний дозвіл на поїздку свого сина або доньки.

Ця вимога буде чинною і надалі.

Безвізовий режим не скасовує закон Ньютона:) Так само він не змінює вимоги українських держорганів, і тут, до речі, немає «зради».

Норма про те, що дитина має виїжджати за кордон лише за дозволом батьків, не є українським винаходом. Вона діє в дуже багатьох країнах і є стандартом у боротьбі з нелегальною торгівлею людьми (хай як жорстко це не звучить).

І найголовніше: ця норма не пов’язана з правилами в’їзду до ЄС. На шенгенському кордоні ваша довідка нікого не цікавитиме; її перевіряють при виїзді з України. А тому – жодних змін тут не станеться.

А от оформлювати паспорт для дитини може один з батьків, присутність двох не є необхідною. Про документи, необхідні для оформлення – в наступній відповіді.

–  Дитині майже 14 (або майже 16) років. Краще робити паспорт до того чи після?

Це дуже важливе запитання, багато хто потрапляє в халепу з оформленням.

Для дітей різного віку є відмінності в оформленні паспорта. До 12 років діти не здають відбитків, але “якість” паспорта від того не змінюється, він дає право на безвіз. Для оформлення паспорта потрібне свідоцтво про народження дитини.

А от з 14 років все змінюється: від цього віку закордонний паспорт видадуть лише тим дітям, хто вже має Id-картку (замінник внутрішнього паспорта), без неї документи не візьмуть; оформлення Id забирає близько 20 днів. Отже, терміново отримати закордонний паспорт в цей період неможливо.

Отже, якщо дитині може знадобитися поїхати за кордон відразу після настання 14-річчя – потурбуйтеся про це наперед, оформіть паспорт до цієї дати.

З 16-річчям ситуація інша, в цьому віці оформлювати паспорт стає легше, а його “якість” – вища. По-перше, дитина має право йти за паспортом сама, без батьків. По-друге, від 16 років видається паспорт, термін дії якого – 10 років. До цього діти отримують лише 4-річні паспорти.
повернутися вгору

Візи та “дорослі” паспорти

–  Для мене не є проблемою отримати візу; я можу піти за нею з біометричним паспортом?

Ні, у вас просто не візьмуть документи.

Наші сусіди з Молдови пройшли точно такий шлях; у них також поширювали чутки, мовляв, “безвіз нічого не дає”, “з візою в паспорті через кордон пустять, а без візи – як складеться”. Нині в Молдові знають, що це – міф, а от в перші місяці чимало людей намагалися подати документи на візу “для впевненості”. Особливо ті, хто мають право на безкоштовне оформлення візи.

Тоді в ЄС ухвалили рішення: всі посольства зобов’язали відмовлятися приймати біометричні паспорти на оформлення “шенгену”. В Україні буде ухвалене точно таке рішення, кажуть джерела “Європейської правди”.

–  Що робити тим, хто має старий паспорт та візу?

Ми вже не раз давали відповідь на це питання, та повторимо: для тих, хто не хоче змінювати паспорт, не відбудеться жодних змін. Діючі візи лишаться чинними, а коли їхня чинність спливе – ви знову можете податися на “шенген”, якщо ваш паспорт не біометричний. Хоча масовим оформлення віз не буде, адже замовити біометричний паспорт – легше і зазвичай дешевше, аніж нову “шенгенку”, а жодної переваги від наявності візи ви не матимете.

Ви також маєте право оформити новий біометричний паспорт, лишивши старий у себе. Про це необхідно повідомити при оформленні паспорта, пояснивши таку потребу.
повернутися вгору

довідка з військомату

Що потрібно мати на кордоні

– Звідки можна їхати до ЄС без віз, тільки з України?

Безвізовий режим діятиме для всіх, хто має українські біометричні паспорти для виїзду за кордон. Байдуже, звідки ви їдете до ЄС – з України, з Туреччини, з Африки чи з Америки – вам не знадобиться віза для перетину кордону.

Точку в’їзду ви обираєте самі. Немає проблеми в тому, щоби заїжджати через Польщу, якщо зупинятися плануєте в Німеччині, і навпаки.

І, звичайно ж, безвіз дає можливість заїжджати до ЄС багато разів. Головне – не перевищити норму 90/180 днів (про неї нижче).

– Невже в Шенгені тепер не відмовлятимуть у в’їзді українцям?

Звичайно ж, відмови будуть. Безвізовий режим не гарантує право в’їзду до ЄС, так само, як віза в паспорті не давала таких гарантій. Щороку на кордоні “розвертали” кілька тисяч українських подорожуючих; в тому числі тих, хто їхав із “шенгенками”.

Але тепер у прикордонника буде менше підстав не пустити туриста до ЄС.

Досі нерідко відмовляли у в’їзді, коли прикордонник з’ясовував, що віза оформлена на фіктивні документи – приміром, людина отримала польський “шенген”, “бо так легше”, а насправді запланувала подорож до Італії чи Іспанії.  За безвізового режиму ця проблема зникає.

Так, ми теж чули “страшилки” про те, що тепер багатьох завертатимуть на кордоні, та вони мають мало спільного з реальністю.

Найяскравіший доказом того, що небезпека перевірок на кордоні перебільшена,  є досвід Грузії, для якої безвіз почав діяти півтора місяці тому. За перший місяць безвізу у в’їзді в Шенгенську зону відмовили лише 26 грузинам із 11700! Рівень відмов – 0,2%. Для порівняння: торік грузини лише у консульствах отримували 12% відмов, плюс до цього – відмови на кордоні для тих, хто має візу.

Для України статистика буде іншою. Перш за все, через те, що ми маємо сухопутний кордон з чотирма країнами ЄС. Але загальна тенденція зберігається: кількість відмов на кордоні буде меншою за рівень відмов у консульствах, це можна стверджувати вже зараз.

Ще одна деталь: якщо раніше була важливою візова історія, то нині її роль відіграватиме історія поїздок. До людини з кількома перетинами кордону різних країн запитань майже не виникає. “Група ризику” – ті, хто їде з пустим паспортом, але вже після першої поїздки паспорт перестає бути пустим ;)

– Як довести, що я – чесний подорожуючий?

Є дві ключові рекомендації:

1) бути спокійним;

2) бути щирим.

Ви маєте бути готові спокійно і переконливо пояснити прикордоннику, куди їдете, як надовго, з якою метою, як будете пересуватися та коли виїдете з Шенгенської зони або з території Євросоюзу. “Заборонених” варіантів туристичного відпочинку не існує, тому краще говорити правду – ви точно зможете її обгрунтувати.

У попередній статті про безвіз ми вже перерахували різні варіанти документів, про які може спитати європейський прикордонник. За бажання можете освіжити перелік у пам’яті, хоча згодні, він не дає відповідей на всі питання.

Нагадаємо, при перетині кордону за біометричним паспортом треба буди готовим: 1) пояснити та обґрунтувати мету візиту; 2) довести фінансову спроможність. Розберемо найпоширеніші запитання щодо цих пунктів.
повернутися вгору

гроші на кордоні

Готелі, гроші та запрошення

– Скільки грошей потрібно мати для подорожі?

В народі поширена думка, що на кордоні потрібно мати готівку в обсязі 50 євро на людину на день; вона є в принципі некоректною.

По-перше, готівку ніхто не вимагає – на Заході взагалі не прийнято носити велику суму готівкових коштів. Головний платіжний засіб – платіжні картки, але на них треба мати наявні кошти або кредитний ліміт.

По-друге, зазвичай денна норма відмінна від 50 євро – часом більша, часом менша. На сайті Єврокомісії є перелік орієнтовних сум для розрахунку вартості перебування; саме на них буде посилатися прикордонник у разі суперечки.

Цей перелік не повний і не детальний; приміром, у Франції зменшена сума (32,5 євро на день) стосується тих, хто забронював “бюджетне житло”. Та й ці цифри не є остаточними. Приміром, якщо ви здатні аргументовано довести, що у вас заброньоване та сплачене проживання з повним пансіоном, то ваші витрати будуть меншими за індикативні; те саме – якщо на виході з аеропорту вас можуть чекати родичі, які фінансуватимуть ваше перебування, абощо.

Зрештою, на практиці перевірка наявних коштів здійснюється доволі рідко.

Так, серед 26 грузинів, яких не пустили до ЄС за місяць безвізу, немає жодного, кому відмовили саме через нестачу грошей.

Однак для впевненості у тому, що ви спокійно перетнете кордон, радимо мати на картці або готівкою кошти у сумі, зазначеній у цій таблиці. В разі поїздки наземним транспортом або літаком із пересадкою прикордонник, як правило, виходитиме з норми своєї країни, а не тієї, де ви плануєте зупинитися.

– Як довести, що я маю кошти на картці?

Прикордонний кодекс ЄС не дає однозначної відповіді на це питання, залишивши вибір шляху доведення за самим подорожуючим. За досвідом, зазвичай достатньо лише показати картки и сказати, що плануєте користуватися ними.

Якщо ж прикордонник наполягатиме і ви не маєте всієї суми готівкою, у вас лишаються варіанти: чек з банкомата на прикордонному пункті (якщо банк дає можливість переглянути баланс), смс-банкінг, інтернет-банкінг і так далі (з телефонним банкінгом буде складно через мовний бар’єр, але цей шлях також можливий).

Як маєте бажання – можете взяти чек з банкомата ще перед від’їздом з України, але гарантуємо, що після кількох поїздок ви кинете цю даремну звичку ;) Та найголовніше: наявність чеку, чи довідки з банку, чи іншого паперового підтвердження не є вимогою: вам не можуть відмовити у в’їзді в ЄС лише через відсутність папірця, якщо ви готові довести наявність коштів іншим шляхом.

І тим більше – забудьте про довідки з роботи, виписки про рух коштів на рахунку та інші папери, які доводилося збирати для подання на візу в консульство.

На кордоні вони нікого не цікавитимуть.
повернутися вгору

– Як довести мету поїздки?

Зазвичай на кордоні питають про зворотній квиток та про мету поїздки, буває достатньо просто назвати її. Однак у тих, хто подорожує з пустим паспортом, майже напевно попросять уточнюючі документи. Роздрукованого бронювання готелів (або записаного в телефоні/планшеті) завжди достатньо, та безвіз відкриває перед нами значно ширші можливості.

Тепер готель не є обов’язковим.

Поїздка до родичів чи ночівля у кемпінгу – все це є легітимною метою поїздки.

Головне – відповідати відверто і впевнено.

Плануєте взяти авто і їхати світ за очі, щоб зупинитися в місті M або N, куди встигнете? Це теж можливо, але ви маєте знати свій маршрут, повинні знати, що хочете дивитися, де будете брати авто, які є варіанти готелів тощо. І, очевидно, така поїздка передбачає, що ви маєте великий досвід подорожей: ніхто не повірить, що “першоразник” вирішив подорожувати таким чином.

Маєте із собою намет і плануєте піти в похід по Альпах? Звичайно, тоді вам не потрібна бронь готелю, але ви маєте в деталях знати маршрут походу, знати, де зупиняєтеся (а в деяких місцевостях це дозволено лише у кемпінгах).

Їдете на один день на шопінг і вже ввечері повернетеся додому? Тоді бронь готелю взагалі позбавлена сенсу; лише поясніть, коли та як повертаєтеся до України.

Прямуєте до друзів чи родичів? Чудово, візьміть із дому папірець, на якому записані їхні імена, адреса, телефон, і попередьте, щоби вони були на зв’язку на той випадок, якщо прикордонник вирішить зателефонувати. А ще краще – нехай вони надішлють цю інформацію електронною поштою, а ви – роздрукуйте лист та майте його із собою в телефоні.

А про офіційні “візові” запрошення, завірені печатками місцевої влади, забудьте. Немає потреби витрачатися на них.

Єдиний випадок, коли варто оформити офіційне, завірене запрошення – якщо в ньому господарі підтверджують фінансування поїздки, а гість не матиме із собою коштів, та ще й не розмовляє ані англійською, ані мовою країни, до якої прибуває. Тоді подорожуючий просто дасть прикордоннику цей документ, дані господарів та зворотний квиток і уникне необхідності надавати додаткові пояснення.

–  Чи потрібний поліс страхування?

Часом “Європейській правді” дорікають, мовляв, ми не зазначили серед обов’язкових документів поліс страхування.

Це не помилка: страхування справді не є обов’язком (хоча за візового режиму цей документ був серед обов’язкових). У прикордонному кодексі ЄС взагалі немає згадки про страхування; відповідно, через його відсутність вам не можуть відмовити у в’їзді.

Водночас ми радимо не економити зайве та застрахуватися перед поїздкою. Страхування на короткий період доволі недороге, а от лікування за кордоном – дуже недешеве. До того ж, у конфліктних випадках за відсутності страхування прикордонник може прискіпливіше перевіряти вашу фінансову спроможність.

А от якщо ви подорожуєте автомобілем, то вам точно доведеться купити страховий поліс. Без страхування цивільної відповідальності, так званої “зеленої карти”, автомобіль не пустять на територію ЄС. Зазвичай цей поліс можна купити на кордоні.

повернутися вгору

Правила безвізу – про роботу і не тільки

Про це вже йшлося, та ми не втомлюємося повторювати два головних правила безвізу:

1) Безвізовий режим дозволяє громадянам України перебувати на території країн ЄС не більше 90 днів протягом 180-денного періоду.

2) Подорожуючи без візи, ви не маєте права на оплачувану роботу на території ЄС. Для цього, як і раніше, потрібна віза.

Обидва ці правила діяли також за візового режиму; їх порушення загрожує депортацією та забороною в’їзду до ЄС.

–  Що означає правило 90/180?

Правило 90/180 може здаватися трохи складним: мандрівник не повинен перебувати у Шенгені більше 90 днів протягом будь-якого періоду у 180 днів.

Ознайомтеся з детальною статею Як рахувати дні перебування у Шенгені, правила для безвізу ті ж, що і для шенгенських віз.

Для тих, хто сумнівається, чи не перевищив він цю норму, на сайті Єврокомісії є спеціальна форма – так званий “шенгенський калькулятор“. В мережі також нескладно знайти калькулятори зі зручнішим інтерфейсом, зокрема, оформлені українською.

–  У мене знайомі живуть в ЄС довше, ніж 90 днів. Є винятки?

Щоби лишитися в Євросоюзі на довший період, вам потрібна “довга” національна віза (приміром, робоча чи студентська) або посвідка на проживання.

До слова, після завершення візи та маючи на руках чинний біометричний паспорт, ви можете лишитися в ЄС ще на 90 днів, коли робота чи навчання завершується – перебування за національною візою не враховується у правилі 90/180.

Є також один екзотичний спосіб лишитися в ЄС на довший період, мандруючи між країнами. Незважаючи на те, що безвізовий режим працюватиме також у чотирьох країнах ЄС, що не входять до Шенгенської зони – в Болгарії, Румунії, Хорватії та на Кіпрі, при підрахунку “шенгенського” періоду в 90 днів вони не враховуються. Тобто ви можете пробути 90 днів в Болгарії, потім – 90 днів в Румунії, звідти поїхати на 90 днів у Шенген – і це не буде порушенням, навіть якщо весь це час ви не заїжджатимете до України.

–  Будь-яка робота є забороненою, чи є винятки?

Ті, хто в’їхав до ЄС без візи, не мають права на оплачувану роботу. Це правило стосується також сезонної роботи, яка формально вкладається у дозволені 90 днів перебування в Шенгені.

Однак ви маєте право легально влаштуватися волонтером – виконувати роботу, за яку немає оплати, але надається їжа і житло. В ЄС є чимало таких можливостей для молоді, що хоче подорожувати світом.

Але якщо ви отримаєте за роботу хоча б символічну оплату – перетворитеся на порушника міграційного законодавства.

Важливий момент: бізнес-поїздки і відрядження, за які платить український роботодавець, не вважаються “роботою в ЄС” і є законним приводом для безвізових поїздок.

Також ви маєте повне право поїхати до ЄС, щоби домовитися про працевлаштування. А далі – повертаєтеся до України, отримуєте робочу візу і їдете легально працювати. Зрештою, це в ваших інтересах: легальні працівники не ризикують потрапити під депортацію і заборону в’їзду, та ще й отримують більше, ніж “нелегали” на точно такій посаді.

Джерело: Європейська правда

Хочете першими дізнаватися про цікаві акції?

Підписуйтеся на розсилку та оновлення у соціальних мережах:

facebook.com/lowcostavia
telegram.me/lowcostavia
google.com/+LowcostaviaUa
twitter.com/lowcostavia

Поділитися у соціальних мережах
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Вам також може сподобатися ...

 • EtoBARAKUDA vasa

  Ша жесть творится при попытке получить биометрию – очереди километровые. Пожалел, что 2 года назад взял обычный.

  • ви всьо врьотє … #Безвизнинужен же, кричали деякі політики :)

  • Женя Харченко

   Та ладно шел оформлять 11 мая – в день принятия безвиза, 15мин подождал на скамеечке, километровых очередей не увидел, и 15мин оформление. Записался за 14дней до этого на сайте на удобное время. Да, сайт тормозил и надо заходить на него в полночь, это единственное неудобство. Сам 2 года назад взял био, но без отпечатков, так что тоже пожалел.

  • Женя Харченко

   Та ладно шел оформлять 11 мая – в день принятия безвиза, 15мин подождал
   на скамеечке, километровых очередей не увидел, и 15мин оформление.
   Записался за 14дней до этого на сайте на удобное время. Да, сайт
   тормозил и надо заходить на него в полночь, это единственное неудобство.
   Сам 2 года назад взял био, но без отпечатков, так что тоже пожалел. https://uploads.disquscdn.com/images/6097b832dac2365170834d58416f1b939d74d77e54df7138870cf72891b5e461.jpg

   • Влодзьо

    Біометричним паспорт робить наявність електронного чіпа, а не саме відпечатків пальців записаних на ньому. Не хочу роздавати обіцянок, але якщо у вас паспорт з чіпом, то, здається, з ним можна скористатися безвізом.

    • Женя Харченко

     Ця інформація з’явилась тоді, коли я вже все оплатив і оформив :))
     Але я не дуже вірю, адже це не логично – фотка і в звичайному паспорті є, і з візою відбитки були необхідні…

     • Ха Ха

      Не вірите офіційним роз’ясненням зі сторони і Україні, і представників ЄС? =) Фішка була в тому, щоб привести паспорт до більш захищеного формату, відбитки то десята справа. У дітей на паспорт їх взагалі не беруть, як тут і вказали у статті. А у прикордонника немає технічної можливості читати чипи.

   • Dmytro

    Киев ? А что за сайт ?

    • Женя Харченко

     Харьков, сайт Миграционной службы dmsu.gov.ua

    • EtoBARAKUDA vasa

     https://pasport.org.ua
     Я делал тут первый паспорт было все быстро, а сейчас все как сдурели.
     Ну мне не печет, ехать планирую в конце августа, так что летом сделаю без очередей, надеюсь…

   • EtoBARAKUDA vasa

    я про Киев говорю. И ходил даже не в ОВИР , а в паспортный сервис,где еще отстегиваешь 400 грн сверху.

   • Sergey

    Ну, записаться за 2 недели до апрува безвиза и говорить про отсутствие очередей – такой себе показатель :) Через сайт ДМС ни в одном подразделении где есть такая услуга нет мест на ближайшее будущее, ни в одной области. Места могут быть в терминалах в подразделениях, но их там разметают как пирожки. Длинные очереди в основном в ДП Документ, потому что там электронной очереди нет и все тупо стоят.

   • Тео

    Пожалів, що не має відбитків в паспорті? Чому?

    • Женя Харченко

     Не было на тот момент правдоподобной информации, нужны они для безвиза или нет.

  • Ха Ха

   За два тижні записуєшся і витрачаєш на здачу документів 15-30 хвилин. Взагалі ніяких проблем немає. Прямо у всіх термінові поїздки, і вже 12 червня треба їхати.

 • Анна

  Паспорт получить сейчас будет сложно, но это не самое страшное. Самое страшное, что половина тех грузин, которые выехали (11 тысяч человек) через три месяца не вернутся, и тогда наш без виз будет под вопросом. Будут выезжать все и вся, и те, кого выпустят, могут уже не вернутся…
  Ситуация в стране нарастает, безработица повышается, уровень жизни идет ко дну, а все так стремятся к безвизовому режиму, только не понимая, что это не спасет никого.

  • Влодзьо

   Не розумію, чому всі впевнені, що з безвізом всі в’їдуть і нелегально залишаться в Європі…. В кого такі серйозні і водночас сумнівні плани, повірте, вже би спромігся зробити візу і залишитися нелегалом в Європі набагато раніше…..

  • VovixLDR

   Про балканців те ж саме говорили. Сербія, Албанія, БіГ — усі з безвізом і скасовувати їм його якось не планують, більше того, заговорили вже про перспективу членства.

  • EtoBARAKUDA vasa

   бред, полный.

  • AKA UR6LAD

   Ну что, когда там уже отменят безвиз? Все ли уже выехали или кто-то еще остался?

 • Влодзьо

  Добре, що відвідав Косово на травневі, бо віза закінчується через тиждень, а потім гаплик)))

  • VovixLDR

   Варто туди їхати, на вашу думку?

   • Ха Ха

    Так, там цікаво. І суспільство, і природа, і історичні місця. Не пропустіть місто Мітровіца.

    • VovixLDR

     А що в ньому, крім того що воно розділене навпіл?

     • Ха Ха

      В тому, що переходячи через міст ви реально потрапляєте і інші реальності. З одного боку прапори Косово та Албанії – з іншого сербські. Відразу інше мовне середовище. Відразу інша писемність. Інша валюта. І це відбувається за декілька кроків.

 • volodja carpathiantea

  Про роботу…тобто фірма з ЄС може зареєструв в Укр свій філіал чи Фоп і платити зарплату украінцеві який працює на цю фірму в одній з краін ЄС?це певно буде дужеее вигідно Підприємцям з ЄС в плані оподаткування доходів…?розясніть будь ласка хто в темі,..

  • Ха Ха

   а на підставі чого цей українець буде перебувати в країні ЄС?

  • Oleksandr

   Філіал фірми може бути в Україні.Податки, зарплату будуть платити в Україні.Працювати люди будуть також в Україні.Все решта-лише ваша фантазія.

 • Parfum_studio

  маю звичайний закордонний-дійсний до 2022 року,багато вже в ньому шенгенів,тому і надалі буду відкривати візу,мені так легше і спокійніше буде при перетині кордону))
  Дитині також з її біометричним чіповним треба йти у посольство за візою,бо національна віза потрібна для продовження навчання….))

  • Ха Ха

   Легше ходити в посольство чи візовий центр, ніж один раз зробити біометрику? )) Плюс паспорт ще і дешевше

 • Харьковчанин

  Є питання стосовно громадян інших держав з посвідкою на проживання або з
  посвідкою на постійне проживання в Україні: чи можуть вони також
  перетинати кордон без віз? Якщо ні, то куди їм звертатися по шенген?

  • Ха Ха

   Все туди ж. Посольства і консульські відділи при них нікуди не дінуться. Візові центри, скоріш за все, закриються.

   • Oleksandr

    Національні візи ніхто не відміняв і паспорти без чіпа також.Отже і консульства і візові центри будуть і далі працювати.

    • Ха Ха

     Ну, просто потік явно спаде, тож можливо вирішать закрити візові центри, бо буде достатньо пропускної здатності консульств.

     • Oleksandr

      Консульства не відкривали візові центри і закривати їх не будуть.Навіщо безкоштовно робити те,що візові центри роблять за гроші.

     • Ха Ха

      В тій же Австрії без проблем всі рази подавався в консульство. В Естонію та Литву також. З мого досвіду та знайомих це лише польські були приколи такі, що фіг потрапиш у консульство.
      Ну але скоро ми все побачимо, чого гадати :-)

     • Oleksandr

      Польша видала більше мільйона віз за рік, а скільки Австрія, чи Естонія? Може скажете:скільки робочих віз, карток MRG видала Австрія.
      Саме ці документи в період безвізу залишаться. Отже:не потрібно нічого гадати.ППВА і надалі будуть працювати. Я не їхній фанат чи адвокат, а лише реаліст.

     • Ха Ха

      Починаючи з 29 червня 2017 Візовий Центр Посольства Угорщини у Києві,
      Дніпрі, Одесі та Харкові припиняє приймати документи на отримання
      шенгенської візи. Останній прийомний день 27.06.2017р.
      Видача паспортів буде здійснюватись до 14.07.2017.
      Візовий Центр Угорщини у Львові працює в звичайному режимі.

      Час показав, що я мав рацію :-)

     • Oleksandr

      Припиняють приймати біометричні паспорти,а звичайні будуть далі приймати і видавати шенген візи

     • Oleksandr

      А до чого тут ППВА Угорщини?Жодного разу про них не писав.Польські ППВА як працювали,так і працюють.
      Двічі відкривав Угорську візу в консульстві в Ужгороді.Спокійно і без проблем.Жодного разу не користувався їхніми ППВА,не бачив у цьому потреби.
      А от з поляками-складніше.За останні кілька років жодного разу не вдалося через консулят,лише через ППВА.

     • Ха Ха

      Oleksandr • 2 місяці тому

      Національні візи ніхто не відміняв і паспорти без чіпа також.Отже і консульства і візові центри будуть і далі працювати.

     • Oleksandr

      А я вам про що писав і пишу?
      ППВА і консульства і надалі будуть працювати.Можливо закриють лише ППВА тих країн,робота яких буде нерентабельною(це бізнес).
      Польські не закриють-вони,наразі,мають достатньо роботи(MRG,,,D”,старі паспорти).А при тих темпах видачі біометричних паспортів,люди ще довго будуть використовувати старі.

 • Gwennol

  Щодо Гренланлії інформація може бути неточною. Навіть маючи мультишенген, в копенгагені потрібно було оформляти візу, за якою пускають до Гренландії

 • Анна

  Добрий день! При перетині кордону з неповнолітнім сином які документи потрібно мати з собою, якщо батька немає в живих? Довідка про смерть? Її потрібно перекладати?

  • Oleksandr

   Довідку про смерть батька.Довідка потрібна при виїзді для наших прикордонників(тому ніякого перекладу не потрібно).

   • Анна

    Дякую!

 • Іванка

  Добрий день. Кошти на кордоні для дитини також потрібні? І чи в такому обсязі як для дорослого?

  • Oleksandr

   Так, на кожного подорожуючого.Розмір і конкретні правила залежать від країни, в яку ви в’їзжаєте.

   • Іванка

    Дякую)

 • Українка

  Доброго дня! Якщо за кордоном проживає один з батьків, і я хочу поїхати туди на 2-3 тижні, мені все одно потрібно робити бронь (я ж там буду жити) чи потрібно якісь документи, що вони там живуть і згодні мене забезпечувати на період мого там перебування? Де можна дізнатися вимоги взагалі?

  • Teodoros

   Адpесу, куда пpямуєте, а ще краще, щоб вас зустрічали. І все гууд!! Якщо ні, ми проводем:)))

 • Tetyana Babich

  Доброго дня! У мене діючий закордонний паспорт до 2022 року. Планую купити дешевий квиток на літак завчасно, а потім зробити біометричний паспорт. Але ж квиток буде оформлено на “старий” небіометричний паспорт? Як тоді бути? Просити залишити старий паспорт та мати обидва паспорти на кордоні? Дякую

  • Oleksandr

   Зазвичай при купівлі квитка зазначають лише фамілію і ім’я,а паспортні дані пізніше при check-in.Якщо ви відразу при купівлі квитка вносите паспортні дані-то летіти ви зможете лише з цим документом.Два паспорти на кордоні мати не має сенсу.

   • Tetyana Babich

    Дякую

  • Victoria Zhadko

   З досвіду – краще мати обидва. Я в подібних ситуаціях так роблю, бо не всі співробітники на кордоні та аеропорту грамотні й інколи бояться чи перестраховуються)). Але майже стопроцентово, що реально скористаєтеся лише біометричним.

   • Tetyana Babich

    Дякую!

  • Женя Харченко

   МАУ наприклад вимагає паспортні дані ще під час придбання квитка. Але в них можна безкоштовно змінити дані паспорта через email або телефонну підтримку. Летів разом з другом, у якого така ситуація (на момент придбання квитка паспорт ще не був готовий), саме так зробили, ніяких проблем не виникло.

 • RZS

  Якщо їхати наприклад в Німеччину через Польщу( по безвізу), і без точних дат коли збираюсь повертатись, чи можна сказати прикордоннику що буду в Польщі тиждень, а насправді до 90 днів в Німеччині ? Чи буде це порушенням, і які наслідки? Дякую

  • Oleksandr

   А зворотні квитки,а бронь готелю?Відносно цього і вираховують потребу у грошах.

  • Кирилл Гавриленко

   На границе говорите, что собираетесь кататься по Польше/Восточной Европе ближайшие три месяца. Показываете бронь отелей на первую неделю-две и обратный билет через 3 месяца (по крайней мере чтобы не забыть когда уезжать).

   Всё будет ок, если есть карта с 2300 евро или соотв. лимитом.

   • Oleksandr

    Для Німеччини норма грошей 45€ на день(45✖️90=4050€).У Франції ця норма ще більша.
    Отже,не потрібно нічого вигадувати.Зробіть бронь готелю на тиждень і зворотній квиток через тиждень.Квиток завжди можна повернути,а бронь готелю скасувати.

    • Dasha Zhukovskaya

     На літак квитки не повернеш, хіба на автобус, але певний відсоток всеодно знімається.

 • Роман

  А як щодо бронювання Блаблакар замість зворотного квитка? Як думаєте не буде проблем?

  • Oleksandr

   У вас немає зворотніх квитків.У в’їзді вам можуть відмовити.
   Bla-bla-car немає жодної юридичної сили.

   • Роман

    Дякую за відповідь!

   • Poleg

    Чушь полная.

    • Oleksandr

     Це ви скажете прикордонникам при в’їзді у шенген.Щойно повернувся з поїздки.Практично з кожного рейсового автобуса повертали людей,що не мали заброньованого житла,не змогли підтвердити своє повернення в Україну.З нашого автобуса висадили пасажира,що не мав страховки,хоча кругом пишуть,що бажано мати страхування,а не обов’язково.
     Ось вам факти.І думаю,що неприємні сюрпризи ще попереду.Отже:краще перестрахуватися,ніж пробувати ,,качати права” на кордоні.

     • Poleg

      А с нашего автобуса высадили только того, кто ехал по старому паспорту без визы. Причем, что самое интересное – еще на украинской стороне.
      Кстати не понимаю людей, которые уверено знают за что высаживают людей на польской стороне, типа страж граничный или цельник заходит в автобус и торжественно объявляет “высаживаем Васю Пупкина за то, что он нам деньги не показал”. Свое отношение к таким рассказам я уже написал выше, повторяться не буду.
      P.S. Раз десять въезжал через Краковец и Чоп в этом году без обратного билета. В следующий раз – в августе тоже без него.

     • Oleksandr

      Прикордонник в присутності цілого автобуса пропонував варіанти вирішення проблеми:дзвінок в банк,sms-підтвердження,дзвінок в готель для підтвердження броні,будь-яке підтвердження перевізника про бронь квитка.
      Жодних шпіонських історій і конспірології.
      В мене особисто жодного разу не перевіряли страхування,часто запитують про гроші,але жодного разу не просили підтвердження(більше,ніж за 25 років).
      А іншим даю поради,щоб не було неприємностей і несподіванок(особливо для тих,хто рідко,або взагалі вперше перетинає кордон).

     • Poleg

      Так напророчили уже. Сегодня в Борисполе подходит красивая блондинка и спрашивает куда еду и сколько денег везу. Вас вспомнил. Сказал – маленькую пачку, больше ничего не спрашивала.

     • Oleksandr

      В Борисполі митну службу цікавить,щоб ви не вивозили гроші понад норму.Це зовсім інша тема,а гроші на перебування в Євросоюзі у вас будуть запитувати по прильоту прикордонні і митні служби

  • Poleg

   Не будет. Нет официального требования иметь обратный билет, есть требование иметь средства на поездку домой. Если что это статья 5 Кодекса о границах ЕС.

 • Наташа Гуменюк

  Чи потрібно для виїзду за кордон до родичів запрошення, та відкриття банківського рахунку на моє ім’я, якщо я їду без грошей і банк.карток? Дякую.

  • Poleg

   Не понимаю как можно ехать без денег. Но все равно пока не проверяют, а дальше посмотрим.

   • Oleksandr

    Неправда,про фінанси запитують дуже часто.

    • Poleg

     Видимо это зависит от респектабельного вида туриста. У меня за все время только раз – на словацкой границе Чоп-Чиерна. Посмотрели на пачку денег и удалились, в портмоне не лезли, не пересчитывали. Я их понимаю – им скучно. Во всем поезде я ехал один.

 • Irina

  Підкажіть, будь-ласка, чи можливо зараз в’їхати у Польщу за старим паспортом без візи, адже візи до Польщі були вже скасовані раніше?

  • Poleg

   Визы никто не отменял, без визы можно ехать только собственникам биометрических паспортов.

 • Oleksandr

  1)з квітня 2018 року перестають діяти проїздні документи дитини(тому,що останній такий документ видали до 1 квітня 2014 року і термін дії закінчується 1 квітня 2018,а повернення по ньому взагалі можливе лише до31 грудня 2017 року).На дітей,фото яких вклеєно в паспорти батьків,це не розповсюджується.Звідки у вас інформація,що їх не випустять за кордон?
  2)страхування не є необхідним,але при в’їзді в Польщу ви повинні мати 100 злотих на день перебування і 300 злотих на день покриття можливого лікування.Ось для цього і потрібен поліс страхування,який і покриває необхідну суму на лікування.

 • Аня

  Підкажіть будь ласка їду до родичів за кордон,маю копію запрошення. Чи може потрібно оригінал?

  • Oleksandr

   По безвізу достатньо і копії,а якщо відкривали візу-потрібно мати оригінал.

   • Іванка

    підкажіть будь ласка , я їду вперше за кордон (Португалія) до батьків хлопця, проживати буду там, щойно тримала біометричний паспорт. мені потрібне запрошення від них чи ні? чи порібна страхівка? чи ще якісь документи?

 • Олег

  Скільки потрібно коштів на кордоні?якщо оплачений готель і транспорт по Польщі(polski bus)та назад

  • Oleksandr

   На термін до трьох днів-300 злотих,на довший термін-100 злотих на день.
   Плюс 300 злотих на день для покриття витрат на лікування(або страховку).

   • Igor

    Не до трьох днів,а до чотирьох. І не 100 злотих на день,а 75!

    • Oleksandr

     Це офіційна інформація посольства РП в Україні,а звідки ваші дані?

     • Igor

      Це застарілий закон. Зараз діє інший від 09.03.2015.

      http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2015/326/1

     • Oleksandr

      Шановний,це закон за 2015 рік.Він уже двічі змінювався.
      Я вам надав останню інформацію,яку особисто перевірив 11.06.2017 р. у старшого офіцера прикордонної служби на переході Hrebenne.

     • Igor

      Коли змінювався?Це актуальний правовий акт. Не вводьте людей в оману!
      Я вам дав посилання на офіційне джерело-DZIENNIK USTAW
      RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.В якому публікуються і знаходяться тільки чинні та актуальні законодавчі акти.При перетині кордону в спірних ситуаціях ви на що будете посилатися?На законодавчі акти,чи на слова якогось старшого офіцера,який був на зміні 11.06.17 в пункті пропуску Гребенне????!

     • Oleksandr

      Я надав вам офіційну інформацію з сайту посольства РП в Києві.
      Можливо вони не володіють інформацію і вводять людей в оману(і лише ви є носієм істини).

     • Igor

      Не треба перекручувати слова.Вводите людей в оману ви,а не прикордонник.Бо пишете не актуальну інформацію.А носій істини не я,а польський правовий акт.Цей акт стосується не тільки українців,а усіх іноземних громадян.

     • Poleg

      Та ладно, не слушайте двух нетрезвых друзей с перехода Hrebenne, мало ли что они там еще напридумывают. Самое смешное, что на сайте польского посольства в Минске указана правильная информация :)

     • Oleksandr

      А ви напевно їм наливали?Хамити незнайомим людям-це прояв високого рівня культури.

     • Poleg

      1. Я не с Вами разговариваю и Вам не хамил.
      2. От Вас лично я ожидаю пользования официальными документами а не ОБС как в этом споре так и в вопросах биометрического паспорта. Пока что у Вас получается только ссылаться на какую-то чушь как то “слова пограничника”, “обицянки Украины” итд. Но думаю, что читающие разберутся кто прав. Удачи.

     • Oleksandr

      Я бачу,що відсутність виховання не дає вам можливості розрізняти хамство і порядність.
      На даному сайті усі бажаючі приймають участь у коментарях,незалежно від вашого бажання.І навчіться уважно читати коментарі,а не вихвачувати окремі фрази.
      Суто для вашого розвитку:,,чушь”, ,,бред” і подібне -це хамські вирази,недопустимі у спілкуванні нормальних людей.

     • Oleksandr

      Зміни до цього закону були видані 19.02.2016 р.,опубліковані 22.02.2016р.І набули чинності 22.03.2016р.

     • Igor

      Прошу написати посилання на офіційне джерело.Інакше це пусті слова.

     • Oleksandr

      Не сидіть за комп’ютером,а поїдьте на кордон і поспілкуйтеся з польськими прикордонниками.Від них одержите повну інформацію,адже крім законів є підзаконні акти,зміни і розпорядження

     • Igor

      Звісно,що є.Але всі,які мають юридичну силу,завжди друкуються в офіційних польських джерелах.І польські прикордонники в роботі керуються тільки ними.А подорожую я доволі часто,і не тільки в Польщу.Так що ваша порада недоречна.

     • Oleksandr

      У цих джерелах друкують лише закони,а підзаконні акти,уточнення і розпорядження-лише у документах для внутрішнього користування.До них доступ обмежений,але вони також мають юридичну силу

    • Oleksandr
 • Галина Стаценко-кушнір

  Доброго дня!Чи сумуються дні перебування в шенгенській зоні за звичайним закордонним паспортом та біометричним?

  • Oleksandr

   Сумуються всі дні по всіх візах і всіх паспортах за останні півроку.

   • Паша

    Тобто, якщо у мене буде і національна віза в звичайному паспорті, і окремо біометричний паспорт, то це не дозволить мені “використати” спочатку терміни нац.візи, а потім одразу в’їхати по біометричному?

    • Oleksandr

     Так

 • Dmytro Pyliavskyi

  Мені 17 років, я хочу поїхати до Кракова.
  За законом України діти які досягли 16 років і більше мають право без згоди батьків вирушати до Європи.
  Я маю біо.закордонний паспорт, маю квитки туди і назад, гроші на термін перебування, страховий поліс, а також житло.
  Їду до польської подруги. Вона мене приютить на момент перебування в Кракові. Мене можуть завернути прикордонники назад?

  • Oleksandr

   1),,маю житло”-це коли у вас є бронь готеля;
   2),,приютить подруга”-потрібно від неї запрошення.
   А після цього-перепон немає.

   • Dmytro Pyliavskyi

    А потрібне офіційне запрошення? Чи як? Вона то мене запросила, але ж…як це довести?

    • Oleksandr

     Запрошення може бути неофіційне, на електронну пошту.Основне, щоб у ньому булии ваші дані і дані того, хто вас запрошує (адреса, номер телефону і т.п.).

    • Ирина Яворская

     Офіційного запрошення не потрібно, достатньо того, що у Вас є гроші та квитки назад!

     • Oleksandr

      Якщо людина їде до подружки-потрібно запрошення(неофіційне)від неї.У іншому випадку- бронь готелю(де ви будете ночувати).

 • Віталій Нелепов

  Чи має вже хтось досвід перетину кордону по біометричному паспорту БЕЗ відбитків пальців?

  • Oleksandr

   Це ,, ноу-хау” нашої країни.Видавати біометричні паспорти без зняття відбитків-це ,,круто”.
   На сьогодні проблем у вас не виникне, але в майбутньому ця ,,бомба уповільненої дії”обов’язково вибухне і пострадють знову не чиновники (котрі це дозволили), а прості громадяни (носії цих документів).

   • Женя Харченко

    Згоден з вами, про всяк випадом маю другий – вже повноцінний паспорт.

   • Poleg

    Чушь полная, в биометрическом паспорте отпечатки пальцев это не самое главное. И, кстати, Новоорлеанское соглашение предусматривает основным методом биометрической идентификации отнюдь не палец. Можно еще умничать о том, что “выдавать биометрические паспорта без снятия копии радужной оболочки глаза это “круто”. Это всего лишь свидетельствует о некомпетенции в вопросах биометрической идентификации.

    • Oleksandr

     Який саме вид біометрії-вибирає держава.Україна задекларувала на весь світ,що паспорт буде містити оцифроване фото і відбитки пальців.Так що,ваш сарказм про очі абсолютно недоречний.
     Проблема в іншому:обіцянка держави і невиконання нею цієї обіцянки.Між іншим,це було одною із вимог Євросоюзу при наданні ,,безвізу”.

     • Poleg

      Какая обицянка? Есть утвержденные нормы для биометрического паспорта. У вас всегда какие-то домыслы и фантазии вместо официальных документов. Более того пограничники ЕС не имеют доступа в зону чипа с отпечатками, поэтому от их отсутствия/присутствия им ни холодно, ни жарко.

     • Oleksandr

      Абсолютно вірно.І за цими нормами біометричний паспорт України повинен містити оцифроване фото і відбитки пальців.Саме так.І відсутність відбитків-це є порушення цих самих норм.
      До інформації в чіпі іноземні прикордонники доступу не мають(поки що),але це не означає,що її там не повинно бути.
      Про вигляд,захист,і дані,які містяться в документі(паспорт для виїзду за кордон)держава Україна офіційно повідомляє усі країни.Лише так інші держави можуть визнавати даний документ,як офіційний.

     • Poleg

      “Повинен” это чушь, оставляю Вам шанс найти реальные международные требования к биометрическому паспорту. Без этого считаю дальнейший спор бессмысленным.

     • Oleksandr

      Не бачу змісту з вами сперечатися.Уважно читайте, що я пишу.Умова до біометричного паспорта-містити біометричні дані (які саме-кожна країна обирає сама).Україна вибрала відбитки.

  • Женя Харченко

   Так! Перетинав цієї суботи, але в паспорті були одноразові візи з минулого року (тобто відбитки у них в базі). Спитали лише зворотній квиток.

 • Вікторія

  Вперше їду за кордон. Підкажіть, у кого є досвід, чи будуть проблеми, якщо я вїзжаю до Польщі застосувавши бла бла кар, але маю зворотній білет на літак? Хто-небудь взагалі користувався бла бла кар до Європи?

  • Poleg

   Нет, проблем не будет если все документы в порядке. Пользовался блабакаром в Европу все было всегда без проблем кроме долгого по времени пересечения границы.

 • Катя

  Планую полетіти до Італії через Польщу. Є квитки туди і назад + бронювання готелю. В мене біометричний паспорт, але без відбитків, тому що вони не сканувалися. Чи будуть в такому випадку їх знімати на кордоні? Варто про це казати? І якщо так, то скільки часу це може зайняти? Дякую.

  • Oleksandr

   Ні.На кордоні ніхто відбитки не ,,знімають”,їх можуть лише звіряти,якщо ви робили візу в консульстві або ППВА і при цьому здавали відбитки.

  • Oleksandr

   Переконайтесь,що він дійсно біометричний:на обкладинці внизу має бути прямокутний значок https://uploads.disquscdn.com/images/2cb949101ec0d97eecf76c056b1e352e9b86158a76fd4136d66ea44f36abd1ea.jpg

 • Shalom Aleichem

  Скажу сразу, до Европы был только в Турции. Пригласили меня значит в Швейцарию. Из Днепра вылет через Вену в Цюрих. Мне прислали как бы письмо-приглашение. Деньги на счету у меня были и распечатка о брони жилья с AirBNB. Готовился объяснять куда и зачем еду где-то с недели две. В итоге – прилетел в Вену, поулыбался копу, похожему на деда мороза, он поулыбался в ответ, я даже не заметил как он шлепнул “прибытие”. Прилетел в Цюрих и шел по стрелкам к выходу. Вышел на улицу. Вернулся в аэропорт и стал искать полицию, дабы легализоваться. Нашел встречающих. Объяснили, что и как. Полистал паспорт, да, я въехал) Вот и вся история, может кому-то из сомневающихся или боящихся будет полезна.

  • Кузя Кузина

   У меня была та же история

  • Oleksandr

   А що ви шукали в Цюриху,яку легалізацію?Ви перетнули кордон Євросоюзу у Відні(що і підтверджує штамп у вашому паспорті).Далі ви подорожуєте без штампів по всій території Євросоюзу

   • Shalom Aleichem

    Вообще-то Цюрих никакого отношения к ЕС не имеет.

    • Oleksandr

     Цюрих в шенгені.
     Безвізовий режим стосується як країн ЄС,так і країн шенгену.

     • Shalom Aleichem

      Хочу Вас запевнити, що все пройшло добре. Я розумію, що Ви досвідчений мандрівник, і Вам важко зрозуміти відчуття від першої подорожі. Вибачте, що пишу всіляку дурню.

     • Oleksandr

      Дуже добре.Я лише зробив уточнення,щоб інший мандрівник не шукав де,,легалізуватися”і що це таке.
      З початком безвізу з’явиться багато людей,які жодного разу не були в Європі.

 • Сергій

  Останній абзац про працевлаштування – не зовсім зрозумілий. Якщо мета поїздки- співбесіда з метою працевлаштування, то мета – нетуристична. Якщо сказати на митниці , що їдеш на співбесіду,чи не відправлять мене назад, адже я -не турист, а потенційний емігрант. Вкажіть, будь ласка , джерело, де вказано, що безвізовий режим дозволяє ” домовлятися про роботу” . Якщо я їхатиму на співбесіду з майбутнім роботодавцем, то казати правду на митниці чи брехати про туристичну мету поїздки?

 • Broker

  Здравствуйте!
  Едем с родителями в конце августа отдыхать в Испанию. Билеты куплены Киев-Варшава-Испания-Варшава-Киев. У Мамы есть действующая рабочая польская виза, действует до 31 августа, а прилетаем в Варшаву 29 августа. Возвращаться из Варшавы в Киев будем 8 сентября. Не будет проблем с превышение срока пребывания по визе? Ведь въезд будет во время действия рабочей визы, а выезд уже после завершения ее действия… Как работает безвиз в таком случае? Можно ли сказать на таможне, что въезд будет не по визе, а по безвизу? Спасибо заранее.

  • Broker

   Вопрос сложный или его никто не заметил?…

 • Саша

  Добрый день. Подскажите пожалуйста у меня польская виза D 06 годовая я пересекал границу через Польшу наземным транспортом. Осталось пол года до окончания визы могу ли я вылететь самолетом с Украины в Испанию? Зарание спасибо, а потом вернутся через Польшу в Украину.

  • Oleksandr

   Можете,але враховуйте,що у Іспанії ви можете бути до 90 днів

   • Broker

    Александр, здравствуйте!
    А не могли бы Вы ответить на мой вопрос ниже?
    Спасибо.

  • Саша

   Спасибо за ответ!!!!))))

 • Роман _

  Вітаю всіх! Підкажіть про дещо. Вчора в новинах стало відомо, що пасажирку без зворотнього квитка не пустили у літак. У мене питання: якщо я придбав квиток на літак в одну сторону, а назад повертатимусь не літаком, а автобусом і є квитки, чи може виникнути така сама ситуація і не пустити на літак чи ні? Таке відчуття, що якщо ти летиш туди, то значить треба мати зворотній квиток саме на літак. Чи хто знає щось про це? Чи важливо яким способом повертатися (автобусом, поїздом), якщо туди летиш? Дякую за розяснення

  • Oleksandr

   Неможливо коментувати без повної інформації.Хто летів,куди,яким рейсом?Де ви таке прочитали?

   • Роман _
    • Oleksandr

     При подорожі з метою:туризм або особисті причини наявність зворотнього квитка є обов’язковою. https://uploads.disquscdn.com/images/291e3c231e756048ea1047eb697bd03507a39b187b7a21b6fd06810d73e60c07.png

     • Роман _

      Я питав який квиток зворотнiй повинен бути: обов’язково лiтаком, якщо летiтему, чи Можно й автобусом назад, якщо туди летiтему? Вимоги я знав. Питання саме в якому квитку було у мене

     • Oleksandr

      Квиток на будь-який транспорт(автобус,залізниця,літак).

     • Oleksandr

      Ви спотворюєте факти.Ви пишете,що жінка не мала зворотнього квитка на літак.
      Проблема у тому,що жінка не мала ніякого зворотнього квитка.Вона планувала повертатися машиною.А це не передбачено.
      Якщо ви виїхали з України на авто-то і повернутися зможете тим самим способом.

  • Oleksandr

   Якщо у вас є зворотній квиток на автобус,жодних проблем не може виникнути.Вимоги наявності зворотнього квитка саме на літак не існує.

 • Oleksandr

  ,,А з квітня 2018 року прикордонники остаточно припинять випускати за кордон дітей, що подорожують за батьківським паспортом, навіть у сусідні Молдову чи Білорусь.”
  Звідки така інформація?
  Проїзний документ дитини(голуба книжечка)дійсно перестане діяти до кінця 2017року.Просто закінчиться термін дії таких документів.
  А фотографія дитини вклеєна у паспорт батьків не має такого терміну дії.

 • Влад

  Взяв квиток до м.Болонья на літак в один бік чи будуть проблеми на митниці, дякую.

 • Denys

  Я їду потягом до Угорщини, квитки назад продають лише за 4 дні(їду на 2 тижні). Чи пропустять через кордон без зворотного квитка?

  • Poleg

   Что у меня в Захони никогда не спрашивали, так это обратный билет. Мадьяров больше интересует сколько у Вас сигарет. Но если даже такой вопрос и будет, то покажете 20-ку евро и скажете, что купите в ближайшей кассе MAV.

   • Denys

    зачем давать 20 евро, если билет стоит 8? Или Вы предлагаете просто показать, что деньги на билет есть?

    • Poleg

     Будапешт-Чоп стоит около 20 евро и я нигде не говорил “давать”. А то еще сядете за взятку пограничнику и скажете – в Интернете научили.

     • Denys

      Мне до Дебрецена, а потом на самолет в другую страну

 • Ирина Кондратенко

  Доброго дня! Виїжджаю з Польщі 14 вересня – закінчується гостьова віза. Чи зможу я повернутися до Польщі через тиждень, але вже по безвізу, враховуючи правило 90/180? Дякую тим, хто дасть роз’яснення.

  • Dmytro Kyrychuk

   Навряд чи. Дні перебування на території шенгену на підставі попередніх віз враховуються у ті 90/180. Якщо за останні півроку Ви були у Польщі не менш ніж 90 днів, по безвізу вже не зможете заїхати. Щоб заїхати отак відразу, Вам, мабуть, треба річна віза 365/365 (це мені так здається, я у цих питаннях не спеціаліст).

  • Oleksandr

   Гостьова віза ,,С”враховується при підрахунку днів перебування у шенгені.

 • Константин Мочульский

  Доброго дня. Допоможіть будь ласка розібратися. Маю візу в польшу 90/180 в звичайному закордонному паспорті, і пробув по ній всі 90 днів. Тим часом зробив новий БІОМЕТРИЧНИЙ паспорт. Питання – Чи можу я по ньому знову заїхати на 90/180 чи потрібно чекати коридор?

  • Oleksandr

   Не можете.Правило 90/180 стосується не ваших паспортів,а вас особисто.

 • Катя

  Доброї ночі! Хотіла запитати, якщо я їду до Польщі а звідти наступного дня лечу до Франції, то чи потрібно мені мати 300 злотих? ( я там буду фактично 1 ніч)

  • Oleksandr

   Ви будете не одну ніч,а два дні(і не забудьте ще гроші на перебування у Франції).

 • Танюшка Воробушек

  Доброго дня! Якщо хтось іздив з біометричним паспортом до родичів чи друзів поділіться, будь ласка, досвідом: що потрібно надати прикодонникам? Чи достатньо просто роздрукованих контактів друзів чи родичів?

 • Богдан

  Автор писав, що можна пробути 90 днів у Болгарії, у Румунії також, а потім поїхати на 90 у Шенген. Я заїхав через Угорщину, то чи можу пробути в Шенгені більше 90 днів, а потім виїхати через Румунію ?

  • Oleksandr

   Ви неуважно читаєте.
   Можна побути в Угорщині 90 днів.Потім виїхати в Румунію на 90 днів і лише після цього знову в’їхати в Угорщину на 90 днів.
   Якщо ви будете в Угорщині більше 90 днів-на кордоні з Румунією на вас буде складено протокол і вас обов’язково накажуть(від штрафу до заборони на в’їзд у шенген на певний період).

 • Настя

  Доброго дня. ..скажіть будь ласка я хочу поїхати в Польщу до родини на 10 днів маю біометричний паспорт і страховку. .. Що ще потрібно мати і чи потрібно мати білет з Польщі до України назад? ????

 • Леся

  Доброго дня! В мене таке питання. Я вийшла заміж за громадянина Чешської республіки в Україні. Він виїхав за кордон, а я ще чекаю на паспорт, бо міняла призвіще. Які документи мені потрібно мати при собі, щоб поїхати до нього, (звістно, коли дістану паспорт). Ну і щоб там вирішити питання з документами.. Мені потрібно від нього запрошення чи досить свідоцтва про одруження? І чи треба щоб був перекладений до чешської мови? Дякую!

 • Костя Лазарев

  Добрый день!
  Подскажите пожалуйсто касательно брони отеля – обязательно ли должнабыть оплачена?
  Были ли прецеденты по требованию оплаченого отеля,вчастности у Поляков?

  Спасибо!

  • Oleksandr

   Ні

 • Roman Stefashko

  Доброго дня. У мене є таке запитання. Якщо у мене польська робоча віза без коридору, і вона невдовзі закінчується. Я знаходжусь в Польщі. Можу я перейти на безвізовий режим не перетинаючи кордон?

  • Poleg

   Нет

 • Olek Tom

  Доброго ранку, як можна працювати в Польщі по безвізу, які потрібно мати документи при перетині кордону?

 • Леся

  Доброго дня! В мене таке питання. Я вийшла заміж за громадянина Чешської республіки в Україні. Які документи мені потрібно мати при собі, щоб поїхати до нього? Мені потрібно від нього запрошення чи досить свідоцтва про одруження? І чи треба щоб був перекладений до чешської мови? Дякую!

 • Віта

  Скажіть будь-ласка,хочу їхати з дітьми до чоловіка у Польщу, нотаріального дозволу на Україні не зробили,чи можна його зробити у Польщі і передати сюди?

  • Oleksandr

   В українському посольстві.

   • Катерина

    Доброго дня, таке питання перебувала в ЄС з 20.06.2017 по 11.09.2017, якщо я виїду до ЄС 15.11.2017 на 5 днів то як зможу потім ще раз виїхати.. відрахунок 90 днів буде починатися з дати поверення на Україну з 20.11.2017 чи з 11.09.2017?

 • Ірина

  Чи може дитина в 15 років поїхати в гості до тітки за кордон
  Чи можна перетнути кордон з батьками а потім там залишити і так само поїхати забрати
  Чи будуть питання на кордоні при поверненні без дитини

  • При поверненні не будуть: довіреність від батьків потрібна тільки при виїзді за кордон.

   • Катерина

    Доброго дня, таке питання перебувала в ЄС з 20.06.2017 по 11.09.2017, якщо я виїду до ЄС 15.11.2017 на 5 днів то як зможу потім ще раз виїхати.. відрахунок 90 днів буде починатися з дати поверення на Україну з 20.11.2017 чи з 11.09.2017?

 • Jeam Gokins

  Ситуація наступна. Пробув в ЄС по безвізу всі 90 днів. Але маю карту MRG. Чи можу я по карті їздити в 30 км зону в Польщі? Читав зміни по Угоді між Україною та Польщею внесені в 2014 році. Там чітко написано, що по MRG можна знаходитися 90 днів при кожному перетині. Тобто підрахунок днів по MRG і по біопаспорту по логіці ведеться окремо? Якщо хтось знає відповідь напевне, то скажіть. Думки і догадки не цікавлять.

  • Oleksandr

   Ні.Все рахується разом(90 днів на пів-року).

   • Jeam Gokins

    Якщо можна аргументуйте. Дайте ссилку на якийсь закон польський.

   • Jeam Gokins

    MRG передбачає перебування в 30 км зоні, тому і правила в”їзду і розрахунок днів рахується 90 днів при кожному в”їзді. Тобто побув 90 днів, виїхав і знову заїхав на 90 днів. Ця норма прописана в Угоді в редакції 2014 року. А по паспорту рахунок йде 90 днів перебування в ЄС.

   • Jeam Gokins

    Вияснив. Звернувся усно і письмово до прикопдонників польських. По MRG дні перебування рахуються окремо від днів перебування по біопаспорту чи по візі. По MRG можна перебувати 90 днів після кожного в’їзду (Редакція угоди про МПР від 2014 року). Як мені пояснили, тут є різниця в тому, що по MRG людина перебуває в 30 км зоні, і не має права їхати далі як по біопаспорту чи по візі.

    • Oleksandr

     OK!

 • Jeam Gokins

  90 днів дозволено перебування в Шенгенській зоні. Румунія і ще ряд країн не в шенгені, тобто можна бути 90 днів в Румунії, потім в Польщі 90 днів. Як при виїзді з Польщі мені пояснити що я був 90 днів в Румунії а потім ще в Польщі 90 днів,а не в Польщі всі 180 днів? Просто сказати? Чи я маю це доказувати? Хоча не один закон ЄС не передбачає щоб я доказував те що я перебував 90 днів в Румунії.

  • При виїзді вам в паспорті поставлять штап що ви покинули країну так званої Шенгенської зони. З Румунією в нас окремий договір про безвіз і як сказано в статті – дні перебування там рахуються окремо.

   Хотів би звернути увагу на те що “Шенгенська зона” це не теж саме що “ЕС”. Тобто не зовсім правильно прив’язувати сюди закони ЕС.

   • Jeam Gokins

    Хто поставить печатку? Якщо я буду в”їзджати з ЄС в Румунію, то де я там знайду прикордонника?

    • По перше ще раз: ЄС и Шенгенська зона це різні речі.

     По друге єдина країна Шенгенської зони з якою в Румунії є кордон це Угорщина. От на кордоні з між Угорщиною і Румунією ви й знайдете угорських прикордонників які поставлять вам в паспорт штапм про те що ви покинули Шенгенську зону.

 • Катерина

  Доброго дня, таке питання перебувала в ЄС з 20.06.2017 по 11.09.2017, якщо я виїду до ЄС 15.11.2017 на 5 днів то як зможу потім ще раз виїхати.. відрахунок 90 днів буде починатися з дати поверення на Україну з 20.11.2017 чи з 11.09.2017?

  • При виїзді з Шенгенської зони, на кордоні, вивчаються ваші подорожі за останні 180 днів. Якщо ви плануєте повертатися 20.11.2017 року, то саме з того дня віднімуть 180 днів і будуть рахувати скільки з них ви пробули в шенгенській зоні.
   Ознайомтеся з детальним поясненням:
   http://lowcostavia.com.ua/yak-rahuvaty-dni-perebuvannia-u-shengeni/

 • Іван

  питання у мене на візі залишилося ще 8 днів то перетинав кордон я на візу або на біометричний паспорт

  • При безвізовому перетині кордону з біометричним паспортом теж враховуються дні перебування за попередніми візами. Тобто сумуються дні перебування за візою + дні пеербування за біометричним паспортом. Детальніше: http://lowcostavia.com.ua/yak-rahuvaty-dni-perebuvannia-u-shengeni/

 • Tanyusha Navrotskaya

  Доброго дня, скажіть будь-ласка, перебувала в Чехії 2,5 місяці по біометричному паспорті, чи можу я поїхати назад через 3 тижні по візі?

  • Poleg

   Можно, на полмесяца.

 • Vasiliy Vasiliy

  Доброго дня чи можна їздити по двох паспортах один старий в якому находиться шопін віза а другий біометричний на обмін 90 одним. І90другим

  • Poleg

   Доиграетесь, потому как когда-нибудь Вас вычислят.

  • Oleksandr

   Рахуються дні перебування по візі і по безвізу,по всіх паспортах за останні пів-року

 • Margarita Vel

  Доброго дня!
  Скажіть, будь ласка, чи можете допомогти з наступною дилемою.
  Хочемо летіти з Польщі в країну, куди нам потрібна віза (Африка).
  Маємо два паспорти – діючий небіометричний і біометричний.
  Зрозуміло, що в ЄС в’їжджатимемо по біометричному. Чи можна вклеювати візу тієї країни в небіометричний? А головне, на який паспорт брати квитки і чи поставлять нам виїзд з ЄС, якщо громадянам Польщі візи туди не треба?
  Наперед дуже вдячна за допомогу!

  • Oleksandr

   На візу подаєте той паспорт,з яким будете подорожувати.
   У вашому випадку-біометричний.
   При посадці в аеропорту вам поставлять штамп-виїзд із Польщі.
   Яке відношення ви маєте до громадян Польщі і до їхнього права на безвіз?

   • Margarita Vel

    Дякую за відповідь!
    Я вже потім подумала, що при виїзді з єс в будь-якому випадку буде паспортний контроль…
    питання, яке мене більше турбувало, чи можна візу робити в небіометричний і на який паспорт брати квитки на літак – на біометричний, по якому ми виїжджатимемо з Польщі чи на небіометричний, по якому в’їжджатимемо в іншу країну…чи то взагалі не має значення.

    • Oleksandr

     Не можна в’їхати в Польщу по одному паспорту,а виїхати по іншому.

  • Poleg

   Это не дилемма.
   1. Визу ставите в тот паспорт, в который Вам удобно.
   2. Выезжать из ЕС будете по тому же паспорту по которому туда въезжали. В общем схема проста – пограничникам в Польше показывать биометрический, остальным – другой.

   • Oleksandr

    При вильоті у вас перевіряють візу,а ви пишете,що полякам покажете біометричний паспорт,в якому не буде візи.
    Отже візу відкривати все-таки в біометричний паспорт.

    • Poleg

     Это чушь, т.к. стражу граничному абсолютно без разницы куда Вы летите и он ничего не проверяет. Его дело – проверить правомерность перемещения в/из Шенгена и оформить выезд штампиком.
     Я смотрю наши погранцы некоторым людям все-таки задурили голову, ибо только в Украине я встречал ситуации когда пограничник одной страны проверяет визы для въезда в другие. Но как я уже заметил это не его дело, а список документов для въезда в другую страну не ограничивается проверяемым паспортом.
     З.Ы. Если что – приблизительно у четверти пассажиров рейса Киев-Катовице обычно нет визы в Польшу и биопаспорта. Зато есть зезволение. Я уже молчу за пеший переход, где таких гораздо больше половины.

     • Oleksandr

      Ніхто в Польщі не пустить вас в літак,не перевіривши візу країни,куди ви хочете летіти.
      Мова йде не про польську візу,а про візу африканської країни,куди людина прямує через Польщу.Її і перевіряє представник авіакомпанії перед посадкою.

     • Poleg

      Представителю авиакомпании плевать в каком паспорте виза, главное, что она есть. Перечитайте пожалуйста мое сообщение еще раз, у меня такое впечатление, что Вы его не понимаете.

     • Oleksandr

      Тобто:з Польщі ви вилітаєте по біометричному паспорту,а прилітаєте в Африку по простому,в якому є віза.А на зворотньому рейсі:вилітаєте з Африки по звичайному паспорту,а при посадці пред’являєте польському прикордоннику біометричний?

     • Margarita Vel

      Перепрошую, що створила таку дискусію. Ми написали про всяк випадок в посольство тієї країни.
      Наскільки я пам’ятаю виїзд з країни ЄС ставиться на паспортному контролі перед потраплянням до воріт, на яких треба пред’являти квиток. Тому в мене й виникло таке питання..бо ж в’їзд в африканську країну все одно ставитимуть вже по приїзді в їхній аеропорт.
      Повертатимемося ми прямим рейсом в Київ. Виїзд нам так само ставитимуть в аеропорту країни перебування.
      Чому я писала за небіометричний паспорт, тому що він ще діючий і хотілося б його використати по можливості, бо в біометричному штампи швидко назбируються, а в небіометричному ще є сторінки для віз.

     • Poleg

      Не стоило писать, ничего интересного они Вам не ответят. Это не дискуссия, Вы вольны ставить визу в тот паспорт, который выбираете сами. Все остальное – выдумки.

     • Oleksandr

      Відкривайте візу в ,,біометрію”,на нього купіть квитки і їдьте в подорож.Для чого вам два паспорта за кордоном?Квитки і візу авіакомпанія перевіряє перед митним і прикордонним контролем.

     • Oleksandr

      У людини ще немає візи ,,африканської країни”.Я пропоную відкривати її в біометричний паспорт і з ним подорожувати.
      Що не так?Для чого їй взагалі другий паспорт(не біометричний)?

 • Olena

  Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, якщо я маю тимчасовий дозвіл на проживання в Угорщині (паспорт не біометричний), чи можу я поїхати, скажімо, в Німеччину чи Польщу з території України, а не через Угорщину? І якщо так, то чи потрібні документи на підтвердження мети поїздки?

 • Світлана

  Допоможите мені-мирній інопланетянці врятуватись з незаконого АТО, з харківської області, в”їхати з Запоріжської Республіки в Республіку Польща безвізово якщо мене пограбували в україні, я ледве зробила документи та закордоний паспорт біометричний та я хочу вижити в Польщі та буду морально працювати з радістю та я хочу повернутись до мого далекого інопланетного дому в Космосі!!!!! Друкуйте завтра який небудь Запоріжський вариант безвізового кордону з Польщею та безвізову роботу термінову беженцям з Запоріжської Республіки!!!!! Мої родиці інопланетяни та більшість живуть в Космосі вільно, тому у мене нема запрошень з Польщі!!! Я в першу чергу шукаю в Польщі порятунку для себе та для моїх рідних незаурядних дітей-інопланетян щоб дітей незабили на безглуздному АТО-якеробить незакона україна!!!!!!

  • Oleksandr

   Вам в лікарню,а не в Польщу.

 • Diary Diary

  Маю два паспорта – звичайний і біометричний, поки що чистий. Була піврічна польська віза, повністю використана. Через місяць після її закінчення – австрійська віза для виконання тимчасової роботи, національна, 91 день, всі дні будуть використані. Я хочу після її закінчення в’їхати до України, і буквально через 2-3 дні знову їхати до Польщі на 2 місяці, але вже за біометричним паспортом.

  Чи не буде проблем з в’їздом, і потім з виїздом? Якщо всі попередні візи були національні, то ті дні мені не порахують як ті використані 90/180? Бо якщо так, то я не зможу в Польщі бути 2 міс.

 • Vova Olenich

  Добрий день. Підкажіть, будь ласка. У мене закінчилась піврічна робоча віза в біометричному паспорті (всі дні вибув в Польщі) . Чи можу я зараз виїхати на роботу по біометричному чи мусить пройти коридор?

  • Viktoriia Zasenko

   Можете, зразу без коридору на 3 місяці

 • н

  а де ділись сьогоднішні питання та відповіді?

 • Valik

  Доброго дня..така пиоблема незнаю як порахувати чи пройшло 180 днів

 • Tanya Rodikova

  Доброго вечора. Чи може хтось допомогти мені в такому питанні: в листопаді я була за кордоном по безвізу три тижні…коли тепер я можу їхати за кордон по безвізу та на який термін перебування?

  • Oleksandr

   Якого числа в’їхали і якого виїхали з шенгену?

  • Vitaliy Berdinskikh (UR6LAD)

   Заїхати можете будь коли, а он наскільки – залежить від дати заїзду.

   Найпростіше скористуватись калькулятором
   https://ec.europa.eu/home-affairs/content/visa-calculator_en
   Якщо в полі Date of entry/Control вказати дату майбутнього перетину кордону то калькулятор покаже який в вас буде баланс днів для перебування на цю дату.

 • Каty

  Доброго дня. Допоможіть, будь ласка, неможу знайти відповідь на таке питання:
  Куплені квитки зі Львова у Рейкявік та назад зі стиковкою у Лондоні. Чи потрібна мені транзитна віза Великобританії, якщо
  1. у мене біометричний паспорт
  2. пересадка на літак відбувається у одному аеропорту
  3. летимо лише з ручною поклажею, тобто перереєстровувати багаж не будемо
  4. З Рейкявіка у Лондон летимо easyJet, а з лондона у Львів Wizzair
  Наперед дякую за Вашу відповідь!

  • Katy

   і ще.. виходити у місто не плануємо

  • https://www.london-luton.co.uk/to-and-from-lla/transit-passengers
   London Luton Airport is a point-to-point airport. This means we do not have transit facilities for international passengers wishing to connect to another destination.

   On arrival, you will need to go through immigration and passport control; you will cross the border to enter the UK and if necessary, will require the correct documentation or visas to do so.

   Транзитної зони в London Luton нема, без візи Великобританії Wizz Air просто не пустить вас на рейс ще у Львові :(

   • Katy

    Дякую за відовідь! З’явився стимул отримати британську візу…
    Думаю подавати документи на піврічну туристичну, щоб в подальшому ще й Англію відвідати окремою поїздкою. Можливо Ви знаєте, наскільки зараз багато відмов у посольстві Великобританії? Чи можливо варто не спокушати долю, а подати документи на звичайну, транзитну візу?
    Наперед вдячна за відповідь!

 • Liubov Tytova

  Доброго дня, підкажіть, будь ласка, де можна дізнатися точний залишок днів 90 *180. При перетені кордону запитували в прспортному контролі не надали інформацію. Свої підрахунки є, але ж хотілобся точно знати. І чи вірно я розумію: 180 днів починаються з дня коли було вперше в’їзд в Європу? Дякую

  • Іван

   Від дати виїзда з Шенгена відраховуєте 180 днів назад.І сумуєте дні всіх подорожей,які були в цей період.Має бути не більше 90.

   • Liubov Tytova

    Іван, дякую. А якщо наприклад, 01 жовтень: в’їзд-04 виїзд . Січень в’їзд-виїзд і лютий в’їзд-виїзд. Я рахую 180 днів з виїзду в лютому? Дякую

    • Іван

     Так.180 днів назад від останньої дати виїзду.В вашому випадку від дати виїзду у лютому.

     • Liubov Tytova

      Дякую!

 • Ксенія

  Доброго вечора! Підскажіть будь ласка. Якщо перебувала в минулому році 2017 в Польщі по біометричному паспорті 50днів, а зараз з 2018 року як буде проходити відрахунок якщо знову поїхати по біометричному паспорту?

  • UR6LAD

   В статті є посилання на два калькулятори. З їх допомогою можно вирахувати скільки днів ви зможете перебувати в Шенгені: просто вказуєте вся мінулі поїздки що були за останні пів року та дату на яку плануєте в’їзду до Шенгену.

 • Марина

  Підскажіть будь ласка, людина була в Чехії по біометриці, а в старий паспорт отримала бізнес Шенген, в Чехію без проблем впустили, а чи можуть бути проблеми при поверненні ?

 • Ірина

  Будь ласка дайте відповідь.
  Якщо 10 числа закінчується срок перебування по безвізу (90днів) а 11 вже починає діяти робоча віза то я буду знаходитися на території легально чи потрібно виїхати і заїхати по візі. Дякую

 • Світлана Шкабара

  Доброго дня. Скажіть будь-ласка я отримала 02 листопада 2017 року біометричний паспорт. 03 листопада я виїхала в Чехію і перебувала там до 24 грудня 2017 р. Тепер я виїхала 03 березня 2018 р знуву по біометрії. Скажіть скільки днів я можу перебувати за кордоном?

 • Наталія С.

  Чи можна на 90 день біометричного пасопорта перетинати кордон? Чи потрібно на 89 день?

 • BARI4

  І що, дійсно пускают без страховки в шенген?

  • Олексій

   так

 • Наталка Кобзяк

  Доброго дня. Підскажіть мені будь ласка . Ми плануємо подорож до Іспанії літаком з України маємо квитки тільки в одну сторону, а назад поїдемо машиною . Але в мене є шенген віза в дитини теж віза а чоловіка біометричний паспорт. Летимо до мої батьків. Що потрібно мати чоловікові щоб не виникло проблем на паспортному контролі ??? На перед дякую !!!

 • Олена

  Добрый день. Подскажите пожалуйста, такая ситуация – человек сейчас находится в командировке по безвизу, но скоро у него закончится право пребывания на территории другой страны, т.е. он полностью использовал 90 дней, а командировка продолжается. Как поступить в этом случае?

  • Poleg

   Его проблемы. Либо командировка, либо нарушение безвиза со всеми вытекающими последствиями.

   • Elena Logosha

    А по какой визе он может ехать в следующую командировку?

   • Elena Logosha

    А по какой визе он может ехать в следующую командировку?

    • Poleg

     После того как посидит в Украине 90 дней – по любой или даже без нее.

     • Elena Logosha

      Спасибо)

 • whynot

  При оформлені біопаспорта звичайний закордонний здається ,а куди ставити робочі візи якшо здав паспорта виходить треба 2 паспорта один для роботи для робочих віз а інший для подорожей

  • Oleksandr

   Робочі візи(D) вклеюють у біометричний паспорт без проблем.

   • whynot

    всім дякую за відповіді

  • Олексій

   За законом можна мати два закордонні паспорти, так що можете не здавати. І ніякої додаткової плати за це не існує.

   • whynot

    дякую

 • Svitlana

  Доброго дня. Підкажіть будь ласка, якщо летиш з біометричним паспортом, то на кордоні потрібно неодмінно гроші з собою мати чи можна показати запрошення від родичів, де стоїть, що вони беруть на себе відповідальність за проживання та витрати?

  • Oleksandr

   Якщо запрошення офіційне(завірене в місцевих органах).