купити дешеві авіаквитки

Країни ЄС відкриють кордони для України не раніше 1 липня (оновлено 11 червня).

Європейський Союз продовжить заборону на в’їзд!

Країни Європейського Союзу висловилися за продовження обмежень на в’їзд громадян третіх країн після 15 червня.

Оновлено 26 червня. Єврокомісія обговорює списки країн, громадянам яких дозволять в’їзд в ЄС з липня

Про це заявила єврокомісар Ілва Йоханссон за підсумками засідання міністрів внутрішніх справ країн ЄС, повідомляє “Європейська правда”.

“Серед міністрів була сильна підтримка того, що спочатку необхідно відновити функціонування Шенгенської зони, а потім переходити до відкриття зовнішніх кордонів”, – сказала Йоханссон.

За її словами, Єврокомісія рекомендувала завершити обмеження на перетин зовнішніх кордонів ЄС 15 червня, коли добігає кінця термін дії чинної заборони, але майже всі країни-члени підтримали коротке продовження закриття кордонів.

“Це означає, що обмеження на зовнішніх кордонах залишаться до кінця червня, і я вважаю, що ми повинні розглянути питання про скасування на початку липня“, – сказала єврокомісар, додавши, що очікується продовження заборони на два тижні.

Щодо критеріїв, для яких країн і коли відкриватимуть кордони, найближчими днями продовжаться консультації між Єврокомісією та країнами-членами. Одночасного відкриття для всіх країн не буде. Детальна комунікація від Єврокомісії з цього приводу має бути оприлюднена згодом, додала Йоханссон.

Оновлено 11 червня. ЄС почне відкривати кордони для іноземців з 1 липня.

Україна може увійти до списку країн, для яких знімуть обмеження в першу чергу, якщо відповідатиме визначеним критеріям.

З 1 липня обмеження знімуть для громадян країн, де епідемічна ситуація схожа або краща, ніж у ЄС. Відповідний список повинні будуть погодити країни-члени, – повідомляє “Європейська правда”.

Серед перших до цього списку потраплять країни Західних Балкан: Албанія, Боснія та Герцеговина, Косово, Чорногорія, Північна Македонія та Сербія.

Для України рішення ще не ухвалене. Воно буде залежати, зокрема, від розвитку епідемічної ситуації.

Отже, щонайменше у червні, громадян України не будуть допускати на рейси в країни ЄС з туристичною метою. Виключенням є українці з робочими візами чи посвідченнями на проживання в ЄС, а також ще певні категорії громадян.

Рекомендації Єврокомісії:

Карта і перелік країн відкритих для українців

Будьте в курсі останніх новин та важливих повідомлень

Підписуйтеся на розсилку та оновлення у соціальних мережах:
facebook.com/lowcostavia
telegram.me/lowcostavia
instagram.com/lowcostavia
twitter.com/lowcostavia