купити дешеві авіаквитки

Єврокомісія обговорює списки країн, громадянам яких дозволять в’їзд в ЄС з липня (оновлено 30 червня)

Чи зможуть українці відвідати ЄС з туристичною метою з липня?

Єврокомісія розглядає проєкт, де головним критерієм оцінювання відкриття кордонів ЄС для мешканців тієї чи іншої країни стане кількість нових заражень у країні за 14 останніх днів у відношенні до її населення, – повідомляє Українська правда з посиланням на New York Times

За даними видання, дебати у ЄС переважно ведуться про те, чи пускати до ЄС мешканців тих держав, де зафіксовано менш як 16 нових заражень на 100 тисяч населення чи менше ніж 20 нових заражень (16 – це середній показних у країнах ЄС; показник у 20 дозволить пускати більше іноземців).

Один список містить 47 країн і включає тільки ті країни, де рівень інфікування нижче середнього по ЄС. В інший довший список входять 54 країни, а також країни з дещо гіршими показниками захворюваності, ніж в середньому по ЄС, – до 20 нових випадків на 100 000 осіб.

Чи відкриють кордони ЄС для українців з туристичною метою?

Схоже, що наразі Україна не може розраховувати на потрапляння до жодного із цих двох списків. За статистикою МОЗ станом на 24 червня, за останні 14 днів виявлено 10 723 нових хворих. За оцінкою Держстату (а саме ці офіційні дані напевно використовуватиме ЄС), в Україні 41,8 млн населення. А це означає, що показник інцидентності України за 14 днів складає 25,65 випадку на 100 тисяч, що перевищує обидва встановлені ЄС критерії. До того ж цей показник продовжує зростати день за днем.

У разі якщо проєкт рекомендацій ЄК буде затверджений країнами-членами, це означатиме продовження заборони на в’їзд для несуттєвих поїздок (включаючи туризм) для мешканців України.

Зауважте, що список країн, який обговорює Єврокомісія, враховує також низку інших епідеміологічних критеріїв. Наразі немає підтверджених даних про те, чи Україна потрапила чи не потрапила у якийсь з переліків.

Дискусії з приводу списків ще тривають і продовжаться в середу та п’ятницю.


Оновлено 25 червня. Посли країн Євросоюзу 24 червня не змогли визначити остаточний список країн, для громадян яких ЄС відкриє свої кордони 1 липня, повідомляє Радіо Свобода.

Представники країн-членів об’єднання домовилися лише, що остаточний список складатиметься із приблизно 20 держав світу. З європейських країн, які не входять до складу ЄС, право на в’їзд можуть отримати три балканські (Боснія, Чорногорія та Сербія) і три карликові (Андорра, Монако і Ватикан) держави.

України в списку країн, для громадян яких Євросоюз відкриє кордони з 1 липня, не було від початку. Так само поза списком опинилися країни, де зафіксували найбільшу кількість підтверджених заражень коронавірусом: США, Бразилія, Росія.

Узгодження продовжиться в п’ятницю, 26 червня.


Оновлено ввечері 25 червня. У розпорядженні видання Euronews з’явився попередній список країн, громадянам яких можуть дозволити в’їзд в ЄС. У цьому списку є Україна, отже надія є!

Vatican City, Monaco, Montenegro, Andorra, Serbia, Bosnia and Herzegovina, Ukraine, Albania, Turkey, Kosovo, Democratic People’s Republic of Korea, Turkmenistan, Vietnam, China, Thailand, Myanmar, Mongolia, Japan, South Korea, Georgia, Bhutan, Lebanon, Indonesia, Uzbekistan, India, Tajikistan, Kazakhstan, Palau, New Zeland, Australia, Dominica, Bahamas, Saint Lucia, Uruguay, Jamaica, Cuba, Guyana, Paraguay, Venezuela, Nicaragua, Costa Rica, Canada, Angola, Tunisia, Namibia, Uganda, Mozambique, Mauritius, Zambia, Rwanda, Ethiopia, Morocco, Algeria, Egypt


Оновлено ввечері 26 червня.

В п’ятницю ввечері країни Європейського Союзу не змогли узгодити “безпечний список” країн, громадяни яких зможуть поїхати в ЄС з липня.

За повідомленням Reuters до списку потрапили від 10 до 20 країн. Агенція AFP повідомляє, що у попередньому списку 18 країн. Найбільший спротив для затвердження таких коротких списків чинять Португалія та Греція – країни, економіка яких суттєво залежить від туризму.

The New York Times опублікував список, який за повідомленням видання був затверджений у п’ятницю: Algeria, Australia, Canada, Georgia, Japan, Montenegro, Morocco, New Zealand, Rwanda, Serbia, South Korea, Thailand, Tunisia, Uruguay, Andorra, San Marino, Monaco and the Vatican. Також до списку може потрапити Китай, якщо взаємно відкриє кордони для ЄС.

Список третіх країн, громадянам яких буде відкритий в’їзд до ЄС, буде оновлюватися кожні два тижні з урахуванням розвитку ситуації в країнах.


Оновлено 30 червня.
Країни ЄС погодили список із 14 країн, громадянам яких дозволять перетинати кордони з 1 липня. Без України.

Офіційне повідомлення опубліковано на сайті Ради Європейського Союзу.

У список увійшли Грузія, Чорногорія, Сербія,  Канада, Алжир, Австралія, Марокко, Нова Зеландія, Руанда, Південна Корея, Таїланд, Туніс, Уругвай, Японія.

Перелік країн будуть переглядати кожні два тижні. 

Отже, подорожі в ЄС для українців з туристичною метою заборонені щонайменше до 15 липня. 

Які країни Європи відкриті для українців?

Читайте також: Карта світу для планування подорожей за кордон та добірка альтернативних сайтів!

Карта і перелік країн відкритих для українців

Будьте в курсі останніх новин та важливих повідомлень

Підписуйтеся на розсилку та оновлення у соціальних мережах:
facebook.com/lowcostavia
telegram.me/lowcostavia
instagram.com/lowcostavia
twitter.com/lowcostavia