купити дешеві авіаквитки

Хорватія відкрита для туристів з України! Інформація, як добратися на авто або літаком (оновлено 1 жовтня)

Хорватія вже дозволяє в’їзд туристам з України!

Рада Європейського Союзу ухвалила рекомендацію щодо поступового зняття обмежень на несуттєві поїздки до ЄС для деяких країн. України у списку немає, отже подорожі в ЄС для українців з туристичною метою відкладаються на невизначений термін.

Незважаючи на ухвалену рекомендацію Хорватія дозволяє в’їзд туристам з багатьох країн включно з Україною!

Для в’їзду в Хорватію достатньо біометричного закордонного паспорта і підтвердження бронювання житла (наприклад з booking.com)

Оновлено. Хорватія з 11 липня вимагатиме негативний ПЛР тест

Оновлено 14 липня. Правила транзиту через Угорщину з 15 липня не змінюються. Дозолу поліції не потрібно.

До Хорватії можна летіти літаком або їхати на авто через Угорщину, яка нещодавно спростила вимоги до транзиту. У статті детально розглянемо варіанти дороги літаком та на авто та надамо лінки на офіційні джерела інформації.

Розглянуті питання:

Чи дійсно Хорватія дозволяє в’їзд туристам з України?

В’їзд в Хорватію заборонено, але туристичні подорожі іноземців вказані як виняток. Отже так, Хорватія дозволяє в’їзд українцям з туристичною метою!

Підтвердження цієї інформація можете знайти на сайті Міністерства внутрішніх справ республіки Хорватія, а також на карті від Міжнародної асоціації повітряного транспорту IATA (на основі даних з Timatic).
“I am a foreign national and I have reserved tourist accommodation in the Republic of Croatia. What documents am I required to have for entry into the Republic of Croatia? It is necessary to present the confirmation of accommodation booking in an accommodation establishment”.
Також є детальне роз’яснення від Посольства України в Республіці Хорватія:

Відповідно до рішення Уряду Хорватії ухваленого 30 червня 2020 року право на в’їзд до Республіки Хорватія мають такі категорії громадян третіх країн (в тому числі й України):

  • особи, які їдуть з туристичною метою або з інших робочих питань, або які мають інший економічний інтерес;

Які документи потрібні для в’їзду в Хорватію?

Для в’їзду в Хорватію потрібно мати біометричний закордонний паспорт, підтвердження бронювання житла та довідку про негативний ПЛР тест. Також варто заповнити форму на сайті entercroatia.mup.hr (і за можливості роздрукувати) та мати медичне страхування.

Які вимоги до ПЛР тесту в Хорватію?

Роз’яснення від Посольства України в Хорватії: громадянам України, які в’їжджають у Хорватію з туристичною метою для отримання дозволу на в’їзд без обов’язкової 14-денної самоізоляції необхідно надати негативний результат ПЛР тесту на SARS-CoV-2, який є не давніший, як 48 годин від часу забору.

Документ, який підтверджує негативний результат тесту, може бути англійською мовою, а також – українською в разі, якщо у ньому епідеміолог може ідентифікувати особу, приналежність тесту та результат, тому ці дані бажано мати латиницею.

Якщо лабораторія вам надіслала результат тесту електронною поштою, то бажано його роздрукувати, принаймні дорогою до КПП.

Хорватські прикордонники та епідемологи з розумінням ставляться до прибуваючих і вимог надати результат у найкоротші терміни, та у крайньому випадку, якщо ваш тест тільки в електронному вигляді, можуть піти на поступки та запропонувати надіслати їм підтвердження на електронну пошту. Однак просимо не зловживати таким підходом дружньої країни.

У разі, якщо ви не маєте документу з негативним ПЛР тестом, то вам можуть на розгляд епідеміолога дати дозвіл на в’їзд до Хорватії з обов’язковою 7-денною самоізоляцією та подальшою здачею матеріалу на ПЛР тест SARS-CoV-2 за ваші кошти на території Хорватії.

Як добратися в Хорватію?

В Хорватію з України можна летіти прямими авіарейсами або їхати на авто через Угорщину.

Авіаквитки в Хорватію

Прямі рейси з України в Хорватію виконує авіакомпанія WindRose. Переліт з Києва у місто Спліт, Дубровнік або у місто Пула обійдеться від 275 євро у два боки (ціни ростуть щодня).

Чи виконують вже рейси? Так! 4 липня в Пулу прилетів рейс з Києва. Квитки до 19 липня вже розкуплено.

Квитки можете шукати та купувати на сайтах tickets.lowcostavia.com.ua та kiwi.com. Прямі лінки:

Пакетні тури в Хорватію

Також в Хорватію можна придбати пакетні на misto.travel, де буде включено переліт, проживання та трансфер.

Підпишіться на канал telegram.me/lowcostavia, щоб отримувати сповіщення про найцікавіші новини та знижки!

В Хорватію на авто через Угорщину

У липні 2020 року ледь не єдиний варіант для українців поїхати на авто на море за кордон – це Хорватія через Угорщину.

Які документи потрібні для транзиту через Угорщину?

Генеральне консульство Угорщини повідомляє, що громадяни України можуть в’їжджати на територію Угорщини з метою транзиту, якщо:

  • при в’їзді на територію Угорщини для працівника прикордонної служби підтверджують документально, що дійсно транзитують/подорожують до третьої країни (наприклад оплачене, підтверджене бронювання місця проживання)

Оновлено 6 липня. Інформацію про те, що зараз угорці не вимагають додаткових дозволів для транзиту підтвердили в Посольстві України в Угорщині.

Оновлено 14 липня. З 15 липня правила транзиту не змінюються.

Оновлено 31 серпня. В Посольстві України в Угорщині повідомили, що з 1 вересня правила транзиту не змінюються, дозволу від поліції для транзиту не потрібно.

Отже, для проїзду транзитом через Угорщину потрібно:

Hotline [CPS] UA

Які умови транзиту через Угорщину?

При транзиті не дозволяється покидати призначені для нього дороги. Для перетину кордону, заправки авто, а також паркування можна використовувати лише чітко визначені місця. Дотримання цих правил контролює поліція та збройні сили Угорщини.

Карта доріг для транзиту на сайті угорської поліції.

Чіткої інформації про обмеження часу транзиту знайти не вдалося. Є кілька варіантів: з 10:00 до 22:00 або 24 години від часу в’їзду.

Якщо ви збираєтеся ночувати в Угорщині, то потрібно подати електронну заявку виключно угорською мовою на отримання індивідуального дозволу.

Отже, оптимально переночувати в Ужгороді чи Мукачево, проїхати Угорщину за день і ночувати вже в Хорватії.

Які пункти пропуску дозволено перетинати для транзиту між Україною та Угорщиною?

Нещодавно між Угорщиною та Україною відновили роботу ще кілька пунктів пропуску окрім найбільшого Чоп – Захонь. Детальна інформація на карті ДПСУ dpsu.gov.ua/ua/map

Важливо! З 4 липня для транзиту перетинати кордон можна виключно через МАПП Чоп-Загонь та Астей – Берегшурань.

У Хорватію з Угорської сторони можна заїхати через пункти Udvar або Letenye.

Скільки коштують платні дороги в Угорщині та Хорватії?

І в Угоршині і Хорватії є платні автостради. Для Угорщини варто придбати “vignette”, що діє на всі дороги в країні. Vignette можна купити онлайн або на АЗС чи у магазинах після перетину кордону з Угорщиною. Офіційний сайт з інформацією ematrica.nemzetiutdij.hu.

  • Ціна для одного авто на 10 днів – 10-12 євро (3500 HUF)
  • Ціна на 30 днів – 14-16 євро (4780 HUF)

У Хорватії є платні відрізки автомагістралей і оплата проводиться при в’їзді. Інформація на сайті hac.hr. Відрізок від кордону з Угорщиною до Загреба коштує 6 євро (44 HRK ). Від Загреба до Задара – 16 євро (125 HRK)

Чи потрібна самоізоляція після поверенння в Україну?

Хорватія зняла вимогу 14 денної обов’язкової самоізоляції за умови пред’явлення негативного ПЛР тесту.

Після повернення в Україну потрібна самоізоляція, оскільки 30 серпня Хорватія перемістилася в червону зону.

Актуальна таблиця та карта з країнами червоного та зеленого списку за лінком.

На Facebook є вдосталь відгуків від українців, які вже в червні поїхали на відпочинок в Хорватії: 1, 2, 3

Якщо у вас є запитання, то пишіть в коментарях, статтю оновимо.

Карта і перелік країн відкритих для українців

Будьте в курсі останніх новин та важливих повідомлень

Підписуйтеся на розсилку та оновлення у соціальних мережах:
facebook.com/lowcostavia
telegram.me/lowcostavia
instagram.com/lowcostavia
twitter.com/lowcostavia