купити дешеві авіаквитки

Дубай та Чорногорія дозволять в’їзд українцям з липня! (з довідкою про негативний ПЛР-тест) (оновлено 6 серпня)

Дубай та Чорногорія відкриють свої кордони для українських туристів.

Країни поступово послаблюють обмеження та відкривають кордони для українських туристів. Сьогодні про значне зняття обмежень повідомили ОАЕ, а кілька днів тому – Чорногорія.

Дубай (ОАЕ)

Дубай відновлює прийом іноземних туристів з 7 липня. Відповідне рішення затвердив Верховний комітет з управління кризами й стихійними лихами Дубаю, повідомляється на сайті уряду.

Оновлено 31 липня. ОАЕ вимагає робити ПЛР тестування лише в ліцензованих лабораторіях. В Україні – це Діла.

Оновлено 6 серпня. Дубай буде приймати результати тестів від будь-якої сертифікованої лабораторії. Перелік лабораторій.

Іноземні туристи по прибуттю у Дубай повітряним транспортом повинні відповідати всім вимогам встановленим для в’їзду в ОАЕ.

 • міжнародні туристи повинні заповнити “Декларацію про стан здоров’я” та зареєструватися в мобільному додатку COVID-19 DXB app і оформити туристичну страховку.
 • туристи зобов’язані здати ПЛР-тест максимум за 96 годин до відправлення і пред’явити його негативний результат після прибуття в аеропорт Дубаю. В іншому випадку, вони будуть проходити тестування в аеропорту прибуття.
 • по прибутті всі пасажири будуть проходити процедуру вимірювання температури тіла. Якщо вона виявиться підвищеною, мандрівника буде чекати повторне тестування на коронавірус. У разі позитивного результату тесту туристи повинні ізолюватися на 14 днів за свій рахунок в обсерваторі, виділеному державою.

Авіакомпанії мають право не допустити на посадку пасажирів з симптомами коронавірусу.

Мандрівники зобов’язані дотримуватися безпечної дистанції з іншими пасажирами і носити маски. Пасажири зобов’язані дотримуватися заходів профілактики і стежити за своїм станом здоров’я і можливим проявом симптомів COVID-19.

Чорногорія

Уряд Чорногорії дозволив в’їзд у країну туристам з різних країн, в тому числі й з України. Відповідний документ оприлюднений на сайті уряду.

Оновлено 8 липня. Чорногорія скасувала вимогу негативного ПЛР тесту для українців!

Оновлено 7 серпня. Чорногорія включила Україну до своєї зеленої зони і дозволила в’їзд українців без обмежень.

Застаріла інформація:

Жителі України можуть в’їхати до Чорногорії з негативним результатом тесту ПЛР на SARS-CoV-2, зробленим в акредитованих лабораторіях. Тесту має бути не більше, ніж 72 години.

Влада Чорногорії сформувала три списки країн (зелений, жовтий та червоний) в залежності від кількості активних і нових випадків коронавірусної інфекції:

 • туристи з країн, які попадають у зелений список можуть в’їжджати в Чорногорію без обмежень.
 • туристи з країн жовтого списку – Албанія, Боснія і Герцеговина, Косово, Туреччина, Ізраїль, Польща, Румунія, Італія та Україна, повинні надати при в’їзді документ про негативний результат ПЛР-тестування на COVID-19, зроблений не пізніше, як за 72 годин до прибуття в країну.
 • громадянам країн з червоного списку забороняється в’їзд до Чорногорії.

Роз’яснення щодо порядку в’їзду в Чорногорію від МЗС України (дані на 24 червня)

Отже, починаючи з 22 червня, українські громадяни можуть в’їжджати в Чорногорію за умови наявності негативного ПЛР тесту на COVID-19. Вимоги до цього тесту:

 • це має бути саме ПЛР тест, експрес тест не підходить;
 • тест має бути зроблено найпізніше за 72 години до моменту перетину чорногорського кордону (72 години з моменту забору зразків, а не отримання результатів);
 • тест має бути роздрукований. Переклад на англійську чи чорногорську є бажаним, але не є обов’язковим;
 • тест має бути зроблений в лабораторії, яка має акредитацію ISO 15189 або ISO/IEC 17025. Конкретний перелік українських лабораторій відсутній, тому запитуйте лабораторію, де збираєтесь робити тест на наявність зазначеної акредитації. Цей тест може бути зроблений не лише на території України, а й в будь-якій іншій країні;
 • щодо мінімального віку, з якого потрібно робити такий тест – інформація наразі відсутня. Очікуємо на відповідні роз’яснення Інституту громадського здоров’я Чорногорії.
Купити пакетні тури в Чорногорію та Дубай ви можете на сайті misto.travel.

Албанія

Албанія ще кілька тижнів тому повідомила, що готова приймати туристів без тестування на Covid-19 і без проходження 14-денного карантину чи самоізоляції після прибуття на відпочинок. З 12 червня тричі на тиждень до Албанії на відпочинок відправляються
туристи з Мінська. Жодного випадку захворювання серед відпочиваючих не зафіксовано.

Перший чартер з України в Албанію заплановано вже 26 червня.

Правила в’їзду

Додаткові медичні документи для відвідування країни надавати не потрібно. У разі виявлення захворювання на Covid-19 під час відпочинку витрати на лікування покриває поліс медичного страхування, який обов’язково має бути оформлений до в’їзду. Після одужання мандрівникові треба буде сплатити лише за трансфер і зворотній квиток додому.

Зауважте, що за повідомленням туроператора JoinUp потрапити на курорти Албанії, подорожуючи самостійно, не вийде.

“Діючий в Албанії протокол безпеки щодо поширення коронавірусу наразі передбачає можливість в’їзду туристів лише чартерними рейсами по туристичному пакету, до якого входить авіапереліт в обидві сторони, трансфер до місця проживання і назад до аеропорту та проживання на весь період перебування в країні, поліс медичного страхування”.

У такий спосіб приймаюча сторона зможе контролювати ситуацію у разі зараження когось із туристів на Covid-19.

Туреччина

18 червня Міністр інфраструктури України Владислав Криклій провів робочу зустріч із Надзвичайним та Повноважним Послом Турецької Республіки в Україні Ягмуром Ахметом Гюльдере

Посол Туреччини повідомив, що турецька сторона готова приймати українських туристів, починаючи від 1 липня цього року, без проходження самоізоляції та тестування з дотриманням норм безпеки авіаперевізниками.

Повернення в Україну з-за кордону

З 15 червня запроваджено адаптивний підхід до самоізоляції/обсервації українців і громадян інших країн, які прибувають з-за кордону. Країни діляться на 2 зони, відповідно до кількості активних випадків COVID-19 на 100 тис населення.

Оновлений список МОЗ України з країнами червоної та зеленої зони.

«З «червоної зони» (де показник більший, ніж 40 активних випадків на 100 тис населення), люди будуть відправлятись на обсервацію/самоізоляцію на 14 днів після перетину кордону. З «зеленої зони» (де показник менший, ніж 40) – матимуть змогу не проходити самоізоляцію»

Читайте також: Карта світу для планування подорожей за кордон від МЗС України + добірка альтернативних сайтів!

Будьте в курсі останніх новин та важливих повідомлень

Підписуйтеся на розсилку та оновлення у соціальних мережах:

facebook.com/lowcostavia
telegram.me/lowcostavia
instagram.com/lowcostavia
twitter.com/lowcostavia