купити дешеві авіаквитки

Біометричний паспорт. Тільки факти.

біометричний паспорт

Все що потрібно знати про біометричний паспорт.

З 12 січня 2015 року в Україні офіційно розпочали видавати закордонні біометричні паспорти. Особливість документа в тому, що це посвідчення особи міститиме електронний носій даних, на якому буде вписано інформацію про біометричні показники власника документа з метою його ідентифікації.

Головною ідеєю впровадження такого типу офіційних документів є суттєве підвищення захищеності суспільства від проявів злочинності та міжнародного тероризму. Однак, для українців біометричний паспорт також означатиме, що країна стає на крок ближчою до безвізового режиму з ЄС – повідомляє zaxid.net

Адреси пунктів збору біометричних даних у всіх областях та актуальну інформацію стосовно подачі документів станом на 13 січня можете переглянути у публікації “Де і за скільки можна виготовити біометричний паспорт”


Список документів необхідних для виготовлення біометричного паспорта.

Для виготовлення біометричного паспорта потрібно надати такі документи:

– паспорт громадянина України
– ідентифікаційний код
– старий закордонний паспорт
– кошти для оплати послуг

Ціна на біометричний паспорт становитиме 518 гривень.

Новий біометричний паспорт для виїзду за кордон буде коштувати для українців 518 гривень. Про це 10 грудня заявив голова Державної міграційної служби України Сергій Радутний в ефірі “5 каналу”

Друкувати паспорти буде поліграфкомбінат «Україна» – протягом 20 днів. Передбачено і прискорений режим – за тиждень. Коштувати такий паспорт буде 775 гривень.

Оновлення 8 квітня 2015 року. Ціна на закордонні паспорти зросла на 16%!

Основні пункти прийому документів для оформлення біометричного паспорту для виїзду за кордон (станом на 12 січня)

У Києві здавати документи на біометрику можна за сімома адресами:
вул. Герцена, 9 (ДМС, Шевченківський район)
вул. Березняківська, 4-а (Головне управління ДМС в Києві)
вул. Миколи Лєбєдєва, 14-а (ДМС, Дніпровський район)
вул. Богдана Хмельницького, 10 (відділ централізованого оформлення документів №3)
просп. Бажана, 3 (ДМС, Дарницький район)
вул. Шевченка, 27 (Центр “Паспортний сервіс”)
вул. Петропавлівська, 11 (Управління ДМС в Київській області)

У Львові документи приймають в управлінні міграційної служби на вул. Руданського,3

Адреси пунктів прийому у інших областях.

 

Відповіді на основні питання щодо біометричних паспортів дала речник головного управління Державної міграційної служби Львівської області Світлана Хитрова.

Біометричний паспорт – крок до безвізового режиму з ЄС

Біометричні закордонні паспорти потрібні українцям, якщо ми хочемо безвізового режиму з ЄС. Це вимога світу і Європи щодо убезпечення від терористичної загрози. Не здійснивши цей крок, ми не можемо сподіватись, що Євросоюз відкриє нам кордони.

Потреба в біометрії виникла після терактів 11 вересня 2001 року у США.

Запроваджені такі форми посвідчення особи у понад 90 державах світу і всі перестороги українців щодо впровадження біометрії є дивними. Наприклад, Молдова вже користується цими паспортами, Росія теж користується цим типом посвідчення особи. З міркувань безпеки інтеграції в цивілізований світ ми мусимо це робити.

Біометричний паспорт не означає, що одразу з’явиться можливість без візи їздити у Європу

В українців склалось хибне враження, що з отриманням на руки біометричного паспорта вони зможуть без віз перетинати кордони Європи. Це не так. Безвізовий режим з ЄС ще не запроваджений.

Закордонний біометричний паспорт – це не пластикова картка

Цей документ не має вигляду пластикової картки. Це звичайна книжечка на 32 сторінки, для того, аби була можливість вписувати у нього  відмітки про перетин кордону. Зовні біометричний закордонний паспорт буде схожим на чинний зараз: синя титульна сторінка, на якій з’явиться  міжнародна позначка біометричного документу. На внутрішній частині форзацу паспорт матиме смугу, яку будуть зчитувати спеціальним пристроєм. Ця смуга – це безконтактний електронний носій, куди будуть вносити біометричні дані особи.

Детальніше про вигляд паспорта можна почитати у постанові Кабінету міністрів України №152, від 7 травня 2014 року.

біометричний паспорт вигляд

Є три типи біометричних даних

У світі прийнято розрізняти  три типи біометричних даних: зображення людини, відбитки пальців і електронний підпис. Наразі нам не відомо, чи буде вимагати Європа наявності всіх трьох елементів біометрії у наших паспортах. Поки що не було прецеденту, тому немає можливості перевірити цей факт.

Українці можуть відмовитись від знімання біометричних даних

Законодавець передбачає три варіанти документа: паспорт з біометричними даними, паспорт з наявністю безконтактного електронного носія, але без внесення туди біометричних даних, а також, у разі відмови особи надавати свої біометричні дані, паспорт без електронного носія. Тобто варіантів є три, і людина має право або погодитись, або відмовитись від котрогось із варіантів.

Надавати відбитки пальців – це право людини, а не обов’язок.

45418

Для дітей теж необхідно виготовляти біометричний паспорт

Читайте також: Біометричний паспорт для дитини можна виготовити з народження. Все про закордонні паспорти для дітей.

Не буде проїзного документу дитини, як такий він не передбачений законодавством взагалі. Мотивація законодавців така, що проїзний документ дитини, який ми досі видавали, не всіма країнами світу визнається за офіційний документ.

Ціна на дитячий паспорт складе 348 гривень при виготовлені за 20 днів і 605 гривень при виготовленні за 7 днів.

Проїзні документи дитини будуть видавати ще до 1 квітня 2015 року, а з 1 квітня дітям будуть видавати біометричний паспорт. Дійсний він буде протягом 4 років. Детальніше про виготовлення дитині біометричного паспорта можна дізнатись у відділеннях міграційної служби.

Для отримання біометричного паспорта не потрібні додаткові документи

Ніяких додаткових документів для отримання біометричного паспорта не потрібно: тільки ті, які приносили з собою люди для отримання звичного вже документу. Зміни торкатимуться тільки міграційної служби, а саме процесу забирання біометричних даних.

Біометричні дані зніматимуть спеціальними пристроями

Знімання біометричних даних буде відбуватись за допомогою спеціальних пристроїв. Фотографування, або спосіб знімання зображення людини не буде відрізнятись від того, який ми маємо сьогодні: фото особи, зняте цифровою камерою, заноситимуть в комп’ютер і спеціальними захищеними каналами передаватимуть  до виробника паспорта.

Відбитки пальців та електронний підпис зніматимуть спеціальним пристроєм: нікому не змащуватимуть пальці якимись спеціальними речовинами, як то робиться в криміналістиці. Людина підходитиме до пристрою, прикладатиме пальці, таким же чином, можливо з допомогою додаткових пристроїв, залишатиме електронний підпис на цьому пристрої. Всю біометричну інформацію оцифровуватимуть і відправлятимуть спеціальними каналами до виробника. У цьому людям допомагатиме фахівець міграційної служби.

Термін виготовлення закордонного паспорта не зміниться

На виготовлення паспорта відведено 30 календарних днів, якщо це звичайний регламентний варіант, і 7-10 робочих днів, з доплатою, якщо мова про оперативний документ.

Обладнання для зняття біометричних даних буде у кожному відділенні міграційної служби

У Львівській області планують розмістити 64 комплекти техніки для зняття біометричних даних, тобто, додатково з’являться 64 пункти прийому документів на паспорт.  До 20 січня вони мають з’явитись у всіх районних відділеннях міграційної служби міста Львова та області.

Таким чином, нівелюється проблема безкінечних черг за паспортами у міграційних службах, що досі було  найвагомішою підставою  зловживань і корупції у цьому процесі. Досі у Львівській області діяло всього 22 пункти з прийому документів на закордонний паспорт.

Закордонний паспорт старого зразка залишається дійсним

Чинні закордонні паспорти будуть дійсними до закінчення їхнього терміну дії, незалежно від наявності в особи нового біометричного паспорта.

Українці мають право володіти двома закордонним паспортами одночасно

Згідно з чинним законодавством, громадянин України має право мати 2 закордонних паспорти, але не більше двох. Це передбачено для людей, які часто подорожують і не встигають міняти паспорти.

Термін дії біометричного документа не змінюється

Біометричний закордонний паспорт видають на 10 років, дітям – на 4 роки.

Біометричний документ передбачає надзвичайно високий рівень захисту

Перша перевага біометричного документу для виїзду закордон – надзвичайно високий рівень захисту. Друга перевага – якщо документ загублений або пошкоджений, дуже легко буде його відновити, маючи біометричні дані.

Третя: нівелювання так званого суб’єктивного фактора, зокрема недовірливого погляду прикордонника, при звірці документу, на вас і на фотографію, коли ви відчуваєте, що він може вам не повірити, що це саме ви. З біометричним документами прикордонник такий шанс втрачає.

1331808_1366185

Лицьовий бік сторінки даних у біометричному документі

Не треба боятись  віддавати комусь свої біометричні дані. Ми маємо багато ілюзій щодо поняття власної свободи. Коли ми говоримо про свободу західного суспільства – то головна його риса – це відкритість, а ми розуміємо її у зворотному напрямку. Зрештою, чому я маю боятись розповсюдження своїх особистих даних, якщо я знаю, що я чистий перед Законом.

Інформація з біометричними даними зберігатиметься у Єдиному державному демографічному реєстрі

Інформація з біометричними даними людини має зберігатись у Єдиному державному демографічному реєстрі, створення якого ще не розпочалось, хоча регламентовано законодавством ще у 2012 році. Це масштабний проект, який потребує великих коштів і ресурсів. Але він необхідний.

Законодавство передбачає вкрай обмежений доступ до бази Єдиного демографічного реєстру. Крім того, кожна людина матиме право контролювати, які організації, коли і з якою метою звертались по інформацію про неї до реєстру.

Довідка:

Біометричні паспорти набувають все більшого поширення у світі. Відповідно до інформації всесвітньої організації цивільної авіації (ICAO), більше 90 країн із 193 держав-членів ООН в даний час видають такі документи, при цьому ще більше 20 держав готові  до впровадження таких документів в найближчі роки.

Близько 45 країн, які видають біометричні документи, зберігають на документах одночасно і відбитки пальців, і зображення особи. Водночас більше 30 країн використовують лише оцифроване фото власника документа. Решта країн в даний час використовують тільки зображення обличчя, але найближчим часом планують використовувати і відбитки пальців.

За даними ICAO, більше 15 країн використовують автоматизовані контрольно-пропускні системи для власників електронних паспортів. Для того, щоб пройти процедуру паспортного контролю, мандрівник може скористатися “електронними воротами”, які в автоматичному режимі звіряють його біометричні дані з інформацією, що зберігається на чипі документа. Серед країн, які читають (сканують) е-паспорти в аеропортах і на кордонах – США, Великобританія, Сінгапур, Португалія, Нова Зеландія, Японія, Індонезія і Німеччина.
Джерело: zaxid.net

Поділитися у соціальних мережах
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Whatsapp
Whatsapp
Email this to someone
email