купити дешеві авіаквитки

Країни Європи послаблюють карантинні обмеження.

Поступовий вихід з карантину у Європі

Європейські країни поволі послаблюють карантинні обмеження. Деякі країни вже з середини квітня скасували частину обмежень для навчальних закладів і для роздрібної торгівлі. У частині європейських країн у травні розпочнуть роботу заклади громадського харчування, перукарні, бібліотеки, а ближче до кінця травня відновлять роботу готельні комплекси, басейни, зоопарки, розважальні заклади та туристичні місця.

На жаль, зараз невідомо коли будуть відкриті кордони для туристів і за яких умов можна буде здійснити в’їзд у конкретну країну. Можливо, нас очікуватимуть схожі процедури, які застосовують зараз у Австрії: при прильоті до Відня можна зробити тест на коронавірус і у випадку негативного результату уникнути ізоляції на 14 днів.

На першому етапі будуть відкриватися внутрішні кордони ЄС, а вже після цього буде розглядатися зняття обмежень для держав за межами ЄС, включно із Україною.

У цій статті розглянемо які послаблення вводять у деяких країнах Європи: Україна, Італія, Іспанія, Франція, Австрія, Німеччина, Греція, Чехія, Польща, Данія, Португалія.

Україна

Уряд прийняв рішення продовжити дію карантину в Україні до 22 травня 2020 року. Як мінімум до цієї дати буде скасовано і авіаційне сполучення. Українські авіакомпанії МАУ, SkyUp, WindRose та Мотор Січ офіційно продовжили скасування рейсів до кінця травня.

Разом з тим згідно з рішенням Кабінету Міністрів України з 11 травня відбудеться часткове послаблення обмежень.

Відповідно до постанови з 11 травня зможуть працювати:

 • парки, сквери, зони відпочинку;
 • салони краси, перукарні;
 • оптова і роздрібна торгівля непродовольчими товарами, окрім зон розваг та харчування, дитячих зон в ТРЦ;
 • заклади громадського харчування на виніс;
 • літні майданчики кафе та ресторанів просто неба в закладах, зареєстрованих як оператори потужності;
 • музеї, бібліотеки;
 • тренування в командних видах спорту для професійних команд на закритих базах;
 • сервіс побутової техніки;
 • стоматологи, аудитори, адвокати, нотаріуси тощо.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль прогнозує, що карантинні обмеження, введені в Україні через епідемію коронавірусу, можуть бути продовжені ще раз, після 22 травня.

Італія

4 травня в Італія розпочала другу фазу послаблення карантину, частково відновлять свою роботу будівельний сектор та оптова торгівля. Приблизно у середині місяця планується відновлення роздрібної торгівлі, основною умовою є дотримання протоколів безпеки на робочих місцях.

Буде дозволено:

 • пересуватись в межах свого регіону
 • виїжджати за межі регіону за робочої необхідності чи для повернення до постійного місця проживання
 • парки та сквери відкриються на всій території країни
 • бари і ресторани відкриються для обслуговування тільки на виніс

Відкриття перукарень та салонів краси заплановане з 1 червня. Вимога заповнення сертифікатів з підтвердженням мети поїздки зберігається, масові зібрання заборонені.

Іспанія

Іспанія з 4 травня поступово знімає обмеження на пересування, торгівлю та сферу послуг. Послаблення карантину у країні планується у 4 етапи:

 • з 4 травня частково відновлять роботу заклади громадського харчування, але тільки на виніс
 • з 11 травня відновлять роботу готелі та пов’язані з туризмом об’єкти, але не більше ніж на третину можливостей
 • ближче до кінця травня частково відновлять свою роботу театри, музеї та кінотеатри
 • у другій половині червня будуть послаблені обмеження для громадських закладів і дозволять відвідувати пляжі

Незважаючи на послаблення обмежень для іспанців, цілком ймовірно, що іноземні туристи не зможуть відпочити в Іспанії влітку 2020 року. Про це повідомила низка іспанських видань з посиланням на заяви представників уряду та туріндустрії.

Франція

Відповідно до затвердженої урядом Франції національної стратегії виходу з режиму надзвичайного стану, перший етап карантину триватиме до 11 травня.

З 11 травня у Франції мають відновити роботу магазини роздрібної торгівлі, бібліотеки, невеликі музеї, парки. Незважаючи на певні послаблення, до повноцінного відновлення всіх сфер життя у Франції ще далеко – у суботу 3 травня уряд прийняв рішення продовжити надзвичайний стан до 24 липня.

Австрія

Уряд Австрії вже частково скасував обмеження через пандемію коронавірусу з 16 квітня і дозволив працювати невеликим магазинам. Послаблення карантину буде відбуватись кожних два тижні для контролю і спостереженням за динамікою захворювань.

Другий етап послаблення обмежень розпочався з 1 травня: скасовано режим обмеження виходу з дому за умови дотримання дистанції між людьми 1 метр. З 29 травня в Австрії запрацюють готельні комплекси, басейни, зоопарки, розважальні заклади та туристичні місця.

Для пасажирів, що прилітають у Відень є можливість зробити тест на коронавірус і отримати результат за кілька годин.

Німеччина

Ще з 20 квітня в Німеччині почали частково скасовувати карантинні заходи, уряд дозволив відкрити школи для старшокласників і магазини площею до 800 кв.м.

З 4 травня розпочався другий етап скасування обмежень, відкрили готельні комплекси, магазини незалежно від розмірів, але не у всіх районах. Відновили навчальний процес для школярів передостанніх і четвертих класів, відкрилися церкви, мечеті та синагоги.

У багатьох містах також відкрили музеї, зоопарки та сади, при цьому всі повинні дотримуватися правила соціальної дистанції та гігієни. Рішення про відкриття дитячих садків, шкіл для всіх класів, відкриття ресторанів, кафе й готелів буде ухвалюватися 6 травня.

Греція

З 4 травня відкрились дрібні магазини та перукарні, людям дозволяється вільно переміщатись в районах свого проживання.

Подальші плани послаблення карантину:

 • з 11 травня старшокласники продовжать навчання, всі роздрібні торговельні точки знову працюватимуть.
 • з 17 травня частково відновлять свою роботу церкви але за умови правил соціального дистанціювання.
 • з 18 травня відкриються школи для молодших класів, також відкриються археологічні розкопки

Однак те саме не стосуватиметься островів. Вільний рух по островах буде дозволений з 1 червня і супроводжуватиметься відкриттям ресторанів, кафе та готелів.

Міністр туризму Греції сподівається відкрити країну для іноземних туристів вже у липні 2020 року.

Чехія

Громадянам країни з 24 квітня дозволили перетинати кордон, але після повернення вони зобов’язані пройти тест на коронавірус або пройти 14 денний карантин. Уряд також послабив заборону на вʼїзд для іноземців.

З 4 травня відновили роботу фермерські ринки, невеликі магазини. Вже відкриті спортивні зали, бібліотеки, зоопарк, при умові соціального дистанціонування.

З 11 травня дозволять громадські, церковні, культурні та спортивні заходи за участі не більше 100 людей. А з 25 травня заплановано поступове повне відновлення роботи закладів громадського харчування та готелів.

Також відкриються торгові центри, перукарні та салони краси, музеї, галереї та замки. У липні країна планує відкрити кордони зі Словаччиною, Австрією, Німеччиною і Польщею.

Польща

Послаблення карантину у Польщі почалася 20 квітня. З 4 травня в Польщі поступово відкривають торгові центри і готелі, за умови дотримання соціального дистанціонування, гостям у готелях не дозволяється користуватися спільними кімнатами, дитячими кімнатами, басейнами, саунами та дискотеками. Навчальні заклади в країні будуть закриті до 24 травня. Випускні іспити в школах і коледжах перенесли на червень.

Громадяни зобов’язані носити маски в громадських місцях і дотримуватися соціальної дистанції.

Данія

Вже з середині квітні у країні почали відкривати дитячі садки та школи. Також у кінці квітня в Копенгагені дозволили роботу перукарень, салонів краси, стоматологічних клінік та кафе (їда на виніс).

Португалія

Перший етап послаблення карантинних обмежень стартував 4 травня, відновили роботу невеликі магазини, перукарні та автосалони. З 18 травня планується поступове відкриття ресторанів, але тільки на 50%  їх потужності, а з 1 червня відкриються великі магазини, торгові центри, кінотеатри тощо.

Магазини зобов’язані забезпечити дотримання дистанції та інших заходів безпеки. Перукарні працюватимуть поки що тільки за попередньою домовленістю з клієнтом.

Португалія сподівається, що зможе прийняти туристів з інших країн цього літа.

Уряд зобов’язав у магазинах та інших публічних місцях та у громадському транспорті носити маски.

Будьте в курсі останніх новин та важливих повідомлень

Підписуйтеся на розсилку та оновлення у соціальних мережах:

facebook.com/lowcostavia
telegram.me/lowcostavia
instagram.com/lowcostavia
twitter.com/lowcostavia

Поділитися у соціальних мережах
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email