купити дешеві авіаквитки

МАУ змінює правила перевезення ручної поклажі! З 15 січня безкоштовно лише одне місце поклажі!

авіаквитки мау

Авіакомпанія МАУ змінює правила перевезення ручної поклажі!

Авіакомпанія Міжнародні авіалінії України оголосила про суттєві зміни в правилах перевезення ручної поклажі на власних рейсах.

Ці зміни стосуються в першу чергу пасажирів, що купують квитки за безбагажними тарифами. Нові зміни будуть діяти на квитки, що куплені після 00:01 1 листопада 2018 року.

Зміни в правилах перевезення ручної поклажі на рейсах МАУ з 15 січня 2019 року:

 • безкоштовно – лише один великий предмет ручної поклажі розмірами до 55х40х20 см
 • будь-які додаткові речі, як наприклад, ноутбук, фотоапарат, товари “duty free” тощо, повинні бути розміщені всередині великої ручної поклажі
 • зміни стосуються всіх бронювань за безбагажними тарифами, що здійснені з 1 листопада 2018 року на рейси після 15 січня 2019 року
 • додаткове місце ручної поклажі вагою до 5 кг та розмірами до 40х30х10см буде коштувати 15 EUR

Зауважте, що для пасажирів, які купуватимуть квитки за тарифом, який передбачає перевезення зареєстрованого багажу (1PC), а також для пасажирів бізнес-класу – правила залишаються незмінними і додатково до реєстрованого багажу можна безкоштовно взяти 2 предмети ручної поклажі – один до 55х40х20 см і другий – до 40х30×10 см.

Що конкретно змінилося в правилах перевезення ручної поклажі?

Старі правила для безбагажних тарифів (“Тільки ручна поклажа” чи “Лоукост”):

 • велика ручна поклажа – безкоштовно
 • дамська або чоловіча сумка, фотоапарат, ноутбук, товари дьюті фрі – безкоштовно

Нові правила для бронювань з 1 листопада за безбагажними тарифами, що почнуть діяти з 15 січня:

 • велика ручна поклажа – безкоштовно
 • дамська або чоловіча сумка, фотоапарат, ноутбук, товари дьюті фрі – за додаткову плату 15 EUR

Отже, якщо у вас вже є куплені квитки МАУ за безбагажним тарифом (“Тільки ручна поклажа” чи “Лоукост”) до 1 листопада 2018 року, то для вас будуть діяти старі правила, згідно з якими ви можете безкоштовно перевозити велику ручну поклажу, а також, додатково ноутбук, фотоапарат, товари “duty free” тощо.

Якщо ж ви придбаєте квитки за безбагажним тарифом після 00:01 1 листопада 2018 року, то безкоштовно зможете перевозити лише велику ручну поклажу, а за додаткові предмети доведеться доплачувати або розміщувати їх всередині великої.

Скільки буде коштувати перевезення другого предмету ручної поклажі для безбагажних тарифів?

Понад норму безкоштовного перевезення ручної поклажі, встановленої відповідно до придбаного тарифу та класу обслуговування, пасажир має право на перевезення тільки одного додаткового місця ручної поклажі вагою до 5 кг та розмірами до 40х30х10 (см) після оплати встановленого авіакомпанією МАУ збору.

Збір за перевезення понаднормової ручної поклажі по всьому маршруту слідування в один бік становить 15 EUR. Здійснити оплату можна з 15 січня 2019 в аеропорту відправлення.

УВАГА! Речі пасажирів, включаючи трансферних, які перевищують норму безкоштовного перевезення ручної поклажі згідно з придбаним тарифом та класом обслуговування та/або за перевезення яких пасажиром не сплачено встановлений авіакомпанією МАУ збір за перевезення понаднормової ручної поклажі, можуть бути прийняті до перевезення виключно як зареєстрований багаж за правилами і тарифами, встановленими авіакомпанією МАУ для перевезення зареєстрованого багажу.

Я купив квиток до 1 листопада 2018 року, чи діють на мене нові правила?

Ні, нові правила перевезення ручної поклажі діють для пасажирів, які придбали перевезення починаючи з 00:01 1 листопада 2018 року з датою вильоту починаючи з 15 січня 2019 року.

Отже, ще сьогодні до опівночі є можливість купити квитки на сайті МАУ flyuia.com з безбагажними тарифами за старими правилами.

Підпишіться на канал Lowcostavia у телеграм t.me/lowcostavia, щоб оперативно дізнаватися про нові правила та знижки від авіакомпаній!

Детальні нові норми безкоштовного перевезення ручної поклажі

На рейсах авіакомпанії МАУ для пасажирів, які придбали перевезення починаючи з 00.00 UTC 01 листопада 2018 року з датою вильоту починаючи з 15 січня 2019 року

Класи обслуговування перше місце до 55x40x20 см друге місце до 40x30x10 см
Ближньо- та середньомагістральні рейси
Економічний
Тариф «Тільки ручна поклажа» (безбагажний) 1 місце вагою до 7 кг Не передбачено
Тариф, який передбачає перевезення зареєстрованого багажу (1PC) 1 місце вагою до 7 кг 1 місце вагою до 5 кг
Бізнес 1 місце вагою до 12 кг 1 місце вагою до 5 кг
Далекомагістральні рейси
Економічний 1 місце вагою до 7 кг 1 місце вагою до 5 кг
Преміум-Економ 1 місце вагою до 7 кг 1 місце вагою до 5 кг
Бізнес 2 місця загальною вагою до 15 кг 1 місце вагою до 5 кг
На всіх сегментах маршруту PS-PS, що включає далекомагістральний рейс МАУ
Бізнес 2 місця загальною вагою до 15 кг 1 місце вагою до 5 кг

Винятки для пасажирів з дітьми та з обмеженими можливостями

На всіх рейсах МАУ, незалежно від норм безкоштовного перевезення ручної поклажі додатково дозволяється безкоштовно перевозити в пасажирському салоні:

Усі пасажири – 1 одиниця сезонного верхнього одягу та 1 парасоля

Пасажири с немовлятами (до 2-х років) – 1 дорожня сумка на кожне немовля, що містить одяг, туалетне приладдя, легкі іграшки та спеціальне дитяче харчування, яке може знадобитися під час польоту. Розміри цієї сумки не повинні перевищувати 55x40x20 cм, вага до 5 кг.

Пасажири з обмеженими фізичними можливостями – Засоби для переміщення: 1 тростина або 1 пара милиць, або 1 ходунки, інше допоміжне обладнання, необхідне під час польоту, призначені лікарем ліки, необхідні пасажирам на борту літака.

Детальні правила на сайті МАУ

Отже МАУ впроваджує зміни схожі на останні нововведення від лоукостів. Ryanair i Wizz Air з 1 листопада теж дозволяють перевезення лише одного предмету ручної поклажі. Щоправда, у Ryanair розміри безкоштовної поклажі до 40х20х25 см, а у Wizz Air – до 40x30x20 см.


Зменшення знижки на реєстрований багаж

Нагадаємо, що раніше, 6 вересня 2018 року авіакомпанія Міжнародні авіалінії України (МАУ) зменшила величину знижки на оплату багажного збору для тарифів економ-класу з 50% до 25%.

Зараз пасажири, які придбали квитки по безбагажному тарифу «low cost» і «тільки ручна поклажа», можуть оплатити перевезення реєстрованого багажу заздалегідь зі знижкою 25% для першої валізи і зі знижкою 15% для другої та наступних валіз. Нагадаймо, що до введення нових правил розмір знижки становив 50%.

Умови надання знижки:

 • розмір знижки на 1-е місце багажу понад норму 0PC (безбагажний тариф) становить 25%, на друге та кожне наступне місце понад норму 0PC – 15%
 • знижка 50% надається на 1-е місце багажу понад норму 1РС/2РС, знижка 25% – на друге та кожне наступне місце понад норму 1РС/2РС
 • знижка доступна за умови оплати не пізніше ніж за 24 години до вильоту рейсу за розкладом
 • застосовується до всіх видів понаднормового багажу, включаючи перевезення собак чи котів у салоні літака
 • не надається на перевезення тварин у багажному відділенні і спортивних шестів

Хочете першими дізнаватися про цікаві акції?

Підписуйтеся на розсилку та оновлення у соціальних мережах:

facebook.com/lowcostavia
telegram.me/lowcostavia
twitter.com/lowcostavia
google.com/+LowcostaviaUa

Поділитися у соціальних мережах
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Вам також може сподобатися ...