купити дешеві авіаквитки

Туреччина, Грузія та Греція планують відкрити кордони для України в липні! Дані про інші країни (оновлено 18 червня)

photo by lowcostavia.com.ua

Як і коли планують відкривати кордони уряди декількох країн.

Уряди багатьох країн поступово послаблюють обмеження та готуються до відкриття кордонів. Країни ЄС здебільшого планують відкривати кордони поступово – спочатку для сусідніх країн, потім для всіх країн ЄС і аж після того для інших.

Для українців зараз найбільш оптимістично виглядають прогнози щодо відкриття кордонів для подорожей з туристичною метою в Грузію та Туреччину. Раніше, речниця Мінінфраструктури Оксана Герасимова згадувала саме ці дві країни, а також Єгипет.

Нагадаємо, що 20 травня Кабінет Міністрів України прийняв рішення про послаблення протиепідемічних заходів та відновлення роботи пасажирського транспорту. Зокрема, міжнародні перельоти з України можуть відновити не раніше 15 червня.

Зауважте, що Єврокомісія рекомендувала країнам Шенгенської зони подовжити тимчасові обмеження на подорожі до ЄС з третіх країн до 15 червня. Отже, раніше 15 червня не варто сподіватися на туристичні поїздки в ЄС. Більше того, цю заборону можуть продовжити ще раз.

Оновлено 5 червня. Країни ЄС планують продовжити заборону на в’їзд з інших країн до 1 липня.

Стаття буде доповнюватися.
Оновлено 22 травня. Додано інформацію про країни, громадянам яких дозволено в’їзд в Грецію, а також інфо про Португалію та Хорватію.
Оновлено 23 травня. Доповнено інформацію про Туреччину та Іспанію, додано інформацію про в’їзд іноземців в Україну (внизу статті).
Оновлено 25 травня. Додано інформацію про Чорногорію, Албанію та Кіпр, доповнено Туреччину.
Оновлено 1 червня. Оновлено інформацію про Чорногорію, Туреччину та Грецію.
Оновлено 5 червня. Оновлено інформацію про Грецію та Грузію.
Оновлено 12 червня. Додано інформацію від Міністерства Інфраструктури:

Оновлено 18 червня. Додано інформацію про Туреччину

У статті розглянемо з якими країнами і коли планують відкривати кордони Туреччина, Грузія, Португалія, Греція, Італія, Іспанія, Хорватія, Словенія, Болгарія, Ісландія, Латвія, Литва, Естонія, Польща та Німеччина.

Туреччина

Міністерство культури і туризму та Міністерство охорони здоров’я Туреччини планують узгодити з Україною рішення про відновлення авіарейсів з 15 липня, – повідомляє видання TurizmGuncel.

З 20 травня Туреччина відкриває свої кордони для громадян 31 країни, але лише для в’їзду з метою лікування.

Курорти планують відкривати дещо пізніше, наразі перемовини тривають з 70 країнами – головними постачальниками туристів до країни.

Голова Anex Tourism Group Neşet Koçkar у коментарі виданню повідомив, що готелі, які працюють з українськими туристами повинні підготуватися до запуску з 15 липня.

Оновлено 23 травня. За результатами зустрічі представників Міністерства культури і туризму та Міністерства охорони здоров’я Туреччини було прийнято рішення про перенесення дати відкриття в’їзду для українців з 15 липня на 1 липня. Якщо цю дату вдасться затвердити з Україною, то подорожі між країнами розпочнуться вже в липні.

Туреччина планує поступово відновлювати міжнародні польоти з 10 червня. Спочатку в Грецію, Болгарію, Бахрейн та Катар, з 15 червня додадуть ще 10 країн, а з 1 липня заплановане відновлення рейсів з Україною.

Детальний графік відновлення авіасполучення Туреччини з іншими країнами.

У 2017 році Туреччину відвідали 1 мільйон 284 тисячі українців, у 2018 році – 1 мільйон 386 тисяч, у 2019 році – 1 мільйон 547 тисяч.

Оновлено 25 травня. Україна і Туреччина розпочинають переговорний процес щодо відновлення авіаційного сполучення та туристичних подорожей, – повідомляє сайт МЗС України.

Оновлено 1 червня. Україна і Туреччина узгодили відновлення туристичних подорожей. Туреччина відкриє кордони для іноземних туристів та відновить регулярні пасажирські перевезення з Україною з 1 липня 2020 року.

Оновлено 18 червня. Турецька сторона готова приймати українських туристів, починаючи від 1 липня цього року, без проходження самоізоляції та тестування з дотриманням норм безпеки авіаперевізниками.

Грузія

Грузія планує відновити внутрішній туризм з 15 червня 2020 року, а кордони для іноземних туристів країна має відкрити вже з 1 липня 2020 року. Про це повідомив прем’єр-міністр Грузії Георгій Гахарія.

19 травня міністр інфраструктури Владислав Криклій провів відеорозмову з Міністром економіки і сталого розвитку Грузії Нателою Турнава і повідомив: Грузія готується відчинити свої кордони для здійснення регулярних міжнародних рейсів з 1 липня. Ми готові швидко та синхронно діяти, щоб у координації з міністерствами закордонних справ обох країн відновити регулярні пасажирські авіаперевезення. Українські авіакомпанії вже звернулися до грузинської сторони із заявою про готовність відновити польоти”.

Оновлено 3 червня. Іноземні туристи, які захочуть приїхати на відпочинок до Грузії, повинні будуть надати довідку про негативний ПЛР-тест на коронавірус.

Греція

Греція планує відновити туристичний сезон вже з 15 червня 2020 року. Країна розраховує на туристів з сусідніх країн де зафіксували низький рівень захворюваності. Також перших мандрівників планують прийняти з балканських держав та з північної Європи.

Туристичний сезон розпочнеться з 15 червня, саме тоді зможуть відкритись сезонні готелі”, – заявив прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс 20 травня.

Жителям наступних двадцяти країн, які, на думку Греції, показали позитивні епідеміологічні дані, буде дозволено в’їхати в країну з 15 червня: Кіпр, Ізраїль, Німеччина, Китай, Австралія, Японія, Данія, Австрія, Болгарія, Сербія, Румунія, Албанія, Північна Македонія, Боснія і Герцеговина, Хорватія, Угорщина, Польща, Чехія, Словаччина, Норвегія.

З 1 липня планується розширити список ще низкою країн, а через два тижні додати ще групу країн.

Усі авіарейси починаючи з другої половини червня обслуговуватимуться в міжнародному аеропорту Афін, а з початку липня міжнародні авіасполучення зможуть обслуговувати інші аеропорти країни.

Туристам буде дозволено в’їхати до Греції без тестування на коронавірус та без обов’язкового карантину. Але працівники охорони здоров’я будуть проводити точкові тести за необхідності.

Оновлено 1 червня. У грецькому уряді уточнили, що в’їзд буде дозволений і пасажирам з усіх інших країн, але їм доведеться проходити обов’язкове тестування і відбувати карантин протягом 7 або 14 днів.

Сім днів на карантині перебуватимуть відвідувачі, які матимуть негативний тест на коронавірус, і 14 днів із позитивним тестом.

Оновлено 5 червня. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з главою МЗС Грецької Республіки Нікосом Дендіасом.

Дмитро Кулеба і Нікос Дендіас висловили готовність відновити сполучення між Україною та Грецією з 1 липня за умови стабільної епідеміологічної ситуації у двох країнах, – повідомляється на сайті МЗС України.

Хорватія

З 9 травня Хорватія дозволила в’їзд громадянам країн ЄС з туристичною метою без проходження карантину чи самоізоляції. Для в’їзду в країну достатньо показати підтверджене бронювання проживання.

Інформація про необхідні документи розміщена на сайті Міністерства внутрішніх справ Хорватії.

“I am a citizen of a Member State of the EU/EEA and I have booked tourist accommodation in the Republic of Croatia. What documents do I need to have to enter the Republic of Croatia?
– It is necessary to present the confirmation of accommodation booking”

Португалія

22 травня міністр закордонних справ Португалії Аугусто Сантуш Сілва заявив, що його країна знову відкрита для туристів з інших країн континенту. Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Reuters.

“Туристи вітаються в Португалії”, – сказав Сантуш Сілва, пояснивши, що деякі медичні перевірки будуть введені в аеропортах, але для тих, хто прилетить в Португалію не буде обов’язкового карантину.

Португалія, яка до теперішнього часу зареєструвала 30 200 підтверджених випадків захворювання COVID-19 і 1289 смертей, поступово послаблює обмеження, що діють з тих пір, як вона закрилася в середині березня.

Країна постраждала від коронавірусу значно менше за сусідню Іспанію.

“Система охорони здоров’я Португалії реагує добре, і це дуже важливо для нас, щоб мати можливість вітати гостей”, – сказав Сантуш Сілва.

Польоти в країни і з-за меж Європейського Союзу як і раніше тимчасово припинені до 15 червня, за деякими винятками, включаючи деякі маршрути в португаломовні  країни, такі як Бразилія.

Сухопутний кордон Іспанії та Португалії, яка була закрита для туристів з березня, також залишиться закритим до 15 червня.

Болгарія

Болгарія скасувала заборону на в’їзд для відвідувачів з країн Європейського Союзу і Шенгенської зони.

Відповідний наказ міністра охорони здоров’я набрав чинності 22 травня, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на NOVA.

Цей крок охоплює також Сан-Марино, Андорру, Монако і Ватикан. Однак ті, хто прибуває в країну, все ж повинні провести 14 днів у карантині. Виняток – якщо мандрівник подорожує з гуманітарних причин або є “представником торговельної, економічної та інвестиційної діяльності”.

Також карантин не знадобиться для родичів болгарських громадян, якщо їхнє перебування складає до 7 днів.

Чорноморська держава, залежна від туризму, почала полегшувати карантин на тлі зниження кількості інфекцій. З 13 травня Болгарія зняла заборону на туристичні поїздки по країні і почала відкривати готелі.

Ісландія

Ісландія планує не пізніше 15 червня відкрити кордони для іноземних туристів, у тому числі з країн, що не входять в Шенгенську зону. Як заявила прем’єр-міністр країни Катрін Якобсдоттир, для в’їзду в Ісландію треба буде пройти карантин, або зробити тест на вірус.

Зараз в Ісландію можуть в’їжджати громадяни країн Шенгенської зони, але вони в обов’язковому порядку повинні відразу по прильоту проходити двотижневий карантин. Для всіх інших туристів в’їзд в країну заборонено до 15 червня.

“З 15 травня в’їзд без карантину стане можливим для жителів Фарерських островів і Гренландії. З 15 червня зміниться також режим в’їзду для всіх інших туристів. Їм треба буде або відразу зробити тест на вірус, або пред’явити довідку про його відсутність, або пройти двотижневий карантин. Крім того, всіх туристів попросять встановити додаток, що відстежує контакти”, – пише портал Grapevine.

Також Ісландія планує у перші 2 тижні після відкриття кордонів робити до 1000 тестів для туристів в аеропорту безкоштовно! 

Паралельно Ісландія поступово послаблює обмеження, пов’язані з коронавірусом. Так, з 25 травня відкриються басейни і спортивні зали, з 50 до 100 збільшується число людей, яким дозволено збиратися разом.

Італія

Уряд Італії ухвалив рішення про відкриття кордонів країни. З третього червня італійці можуть вільно виїжджати за межі країни. Водночас дозвіл на в’їзд поки надали лише громадянам країн-членів ЄС.

Італійський уряд ввечері 15 травня затвердив постанову, запропоновану прем’єр-міністром Джузеппе Конте і міністром охорони здоров’я Роберто Сперанца, що дозволяє з 3 червня вільно подорожувати територією Італії громадянам інших країн-членів Європейського Союзу, Сан-Марино та Ватикану. Про це 16 травня повідомила агенція новин dpa.

За даними італійського видання Daily La Repubblica та інформаційного агентства Adnkronos, що посилаються на урядові джерела, від осіб, які подорожуватимуть до Італії з 3 червня, не будуть вимагати відправлятися на самоізоляцію. Італійський уряд також постановив, що обмеження на пересування всередині регіонів будуть зняті з 18 травня, а вже з 3 червня будуть зняті обмеження на пересування між регіонами. Водночас, в заяві зазначається, що у випадку нового спалаху коронавірусної інфекції влада на регіональному або національному рівні може знов обмежити пересування в конкретних районах.

Послаблення карантину

В Італії у травні почали крок за кроком послаблювати карантинні обмеження. Від 11 травня кафетеріям дозволили продавати морозиво і каву з собою. Більшість крамниць, окрім продуктових, зачинені до середини місяця. Перукарням доведеться чекати на відкриття до червня. Водночас знову можна відвідувати парки. Багато підприємств починають працювати, тож близько 20 відсотків працівників повертаються до роботи. Італійцям дозволяється відвідувати тільки своїх сусідів, а також їздити в сусідні міста, але лише в межах свого регіону. Через спалах коронавірусної інфекції в’їзд до Італії і поїздки між регіонами були можливі тільки у виняткових випадках.

Іспанія

Уряд Іспанії розглядає можливість дозволити в’їзд на територію країни туристам з держав із порівняно сприятливою епідеміологічною ситуацією. При цьому влада розглядає створення так званих «безпечних коридорів» для мандрівників.

Про це заявила віцепрем’єрка Іспанії Тереза Рібера в інтерв’ю газеті Financial Times, – повідомляє rbc.ua

«Ми думаємо про безпечні коридори, оскільки така система дозволить приїжджати людям з регіонів, де число випадків зараження за останній тиждень або два не збільшувалася більше ніж на 0,3%. Таким чином, ми будемо знати, що статистична ймовірність заразитися буде приблизно однаковою як в місці відправлення, так і в точці призначення», – заявила вона.

В Іспанії показник захворювання вже більше ніж тиждень не збільшується більше ніж на 0,3% на день, а реєстрована за добу кількість смертей вже п’ять днів не перевищує 110.

«Безпечні коридори» для туристів будуть відкриті з тими країнами, в яких приблизно така ж ситуація з Covid-19, як і в самій Іспанії. Однак поки вільне пересування всередині самої країни заборонено, ні про який туризм говорити не доводиться. При цьому зазначається, що відкриття кордонів для туристів відбудеться не раніше липня.

Оновлено. У суботу 23 травня Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес повідомив, що Іспанія готова приймати туристів з липня.

“Починаючи з липня, відновиться можливість в’їзду до Іспанії для іноземних туристів, з дотриманням заходів безпеки”, – заявив він.

Раніше, міністр транспорту Іспанії Хосе Луїс Абалос висловлював сподівання, що Іспанія відкриє кордони наприкінці червня: “Як тільки ми, іспанці, зможемо поїхати в інші провінції, іноземці зможуть приїхати в Іспанію. Сподіваюся, з кінця червня ми почнемо туристичну діяльність”.

Словенія

Словенія першою в ЄС оголосила про завершення епідемії викликаної COVID-19.

Також 14 травня уряд країни ухвалив рішення про відкриття кордонів для громадян ЄС, – повідомляє агентство dpa.

Згодом, до правил перетину кордону громадянами ЄС додали певні умови.

Громадяни країн ЄС можуть в’їжджати до Словенії і їм після цього не потрібно буде проходити обов’язковий двотижневий карантин, якщо до того вони не покидали ЄС протягом останніх двох тижнів.

Утім, контроль на кордонах з Австрією, Італією та Угорщиною буде збережено, оскільки для не громадян ЄС, які хочуть потрапити до Словенії, вимога карантину зберігається.

Також у країні залишаються незмінними правила щодо дотримання соціальної дистанції та вимога носити маски у крамницях і громадському транспорті. Станом на 21 травня у Словенії залишилося 22 людини хворих на коронавірус (заразилися 1468 людей, 106 хворих померли, 1340 вилікувалися).

Латвія, Литва та Естонія

Балтійські країни: Латвія, Литва та Естонія 15 травня відкрили між собою кордони, послаблюючи обмеження на пересування, запроваджені під час карантину у зв’язку з пандемією коронавірусу. Громадяни тих трьох країн знову можуть перетинати кордони вільно, але ті, які прибули з інших держав, зобов’язані проходити 14-денну самоізоляцію.

Польща

Польща можливо відкриє свої кордони з 15 червня 2020 року. Однак для цього потрібно, щоб епідеміологічна ситуація залишалася хоча б на поточному рівні розповіла Міністр підприємництва та технологій Ядвіга Емілевич під час телеефіру 17 травня.

“Ми також припускаємо, якщо ситуація розвиватиметься не швидшими темпами ніж зараз, то після 15 червня можна буде відкрити кордони. Я це кажу з великою обережністю”, – відповіла віце-прем’єр-міністр на питання глядачів щодо відкриття кордонів.

На питання чи на початковому етапі можливе відкриття кордонів лише з певними країнами Ядвіга Емілевич повідомила, що з цього питання зараз ведуться міжурядові переговори. “Якщо сусідні країни контролюють епідемічну ситуацію та дотримуються аналогічних до наших стандартів безпеки і гігієни та готові відкривати кордони, то ми повинні застосовувати принципи партнерства.

 

Німеччина

Мандрівники з країн ЄС, Шенгенської зони й Великобританії, які перетинають кордони Німеччини, більше не повинні самоізолюватися протягом 14 днів. Але для громадян третіх країн це правило залишиться чинним.

Німеччина продовжує послаблювати карантинні обмеження, запроваджені у зв’язку з пандемією коронавірусу. Для мандрівників, які в’їжджатимуть у Німеччину з країн Євросоюзу, Шенгенської зони, а також Великобританії, скасують обов’язок 14-денної самоізоляції після перетину німецьких кордонів, – повідомляє DW.

Такі громадяни повинні будуть самоізольовуватися лише в тому разі, якщо в’їжджатимуть із країн, де спостерігається високий коефіцієнт зараження на COVID-19, заявив речник міністерства внутрішніх справ Німеччини 15 травня.

Однак для мандрівників, які в’їжджатимуть до Німеччини з так званих третіх країн (які не входять до ЄС та Шенгенської зони), обов’язок самоізолюватися протягом 14 днів залишиться.

Відкриття кордонів Німеччини

Тиждень тому Німеччина та Люксембург знову відкрили свій автомобільний кордон після двомісячного закриття через пандемію COVID-19. Водії можуть перетинати кордон цих двох країн без необхідності доводити поважну причину.

Також були зняті деякі обмеження на кордонах Німеччини з Австрією і Швейцарією. Тепер люди можуть без обмежень відвідати партнерів, родичів або взяти участь у важливих сімейних заходах в сусідній країні. Водночас туристичні подорожі, поїздки за продуктами або паливом досі заборонені.

Дещо послаблюються обмеження і на кордоні ФРН з Францією. Насамперед ідеться про відвідування родичів. Крім того, неодружені пари з двох країн, які живуть окремо, зможуть знову зустрічатися.

Скасувати всі обмеження на поїздки між Німеччиною, Австрією, Швейцарією і Францією планується 15 червня на основі угоди між усіма державами.

Чорногорія

Чорногорія проголосила себе першою у Європі країною, що поборола коронавірус. Через 68 днів після виявлення першого випадку COVID-19 в Чорногорії станом на 24 травня не залишилося жодного активного випадку захворювання (раніше Словенія першою в Європі оголосила про завершення епідемії, але в країні все ще залишаються хворі з підтвердженою інфекцією).

Міністр охорони здоров’я Кенена Храпович заявив у понеділок, що Чорногорія стала останньою європейською країною, яка зареєструвала COVID-19, і першою, якій вдалося викорінити вірус. Він підкреслив, що перемога над епідемією є спільним успіхом працівників системи охорони здоров’я та громадян.

Інститут громадського здоров’я Чорногорії готовий оголосити про завершення епідемії на початку червня, якщо нових випадків зараження не буде і надалі.

З 20 травня у Чорногорії почалася перша фаза відновлення роботи міжнародних аеропортів у Подгориці і Тіваті. Про це заявив директор держпідприємства “Аеропорти Чорногорії” Данило Орландич.

Оновлено 29 травня. З 1 червня Чорногорія дозволить в’їзд до країни без карантину та самоізоляції громадянам з 26 країн.

Оновлено 1 червня. Чорногорія опублікувала список зі 120 країн, громадянам яких дозволять в’їзд. України в списку немає.

В’їзд до Чорногорії дозволений, якщо кількість активних випадків зараження COVID-19 менша 25 на 100 000 жителів у країні, резидентом якої є громадянин, та в країні, з якої він в’їжджає до Чорногорії.

Албанія

Албанія з 1 червня відкриє сухопутні кордони з сусідніми країнами та почне відкривати пляжі. Прем’єр-міністр країни Еді Рама оголосив, що Албанія відкриє кордон з державами, які не входять до ЄС – Косовом, Північною Македонією та Чорногорією.

За його словами, Албанія готова відкрити також повітряні кордони і з країнами Європейського Союзу, але це вимагатиме взаємного схвалення. Сам ЄС закрив свої кордони до 15 червня.

З початку червня в Албанії почнуть відкриватися для відвідування пляжі. Це відбуватиметься поетапно – з 1 червня відкриють пляжі лише для готелів, а після 10 червня – для всіх.

Наразі в країні діють пом’якшені карантинні обмеження, які були одними з найбільш жорстких в Європі. Зокрема, все ще діє нічна комендантська година в “червоних зонах”, осередках розповсюдження коронавірусу. Там обмежено рух населення на вихідних та за межі свого району.

Кіпр

Уряд Кіпру затвердив план дій з ослаблення обмежень на польоти з 9 червня, включаючи список з 19 країн, громадянам яких необхідно буде надати документ про здоров’я перед вильотом.

План дій розділений на два етапи: з 9 по 19 червня і з 20 червня. 19 країн були розділені на дві категорії відповідно до поточної епідеміологічної ситуації.До першої категорії належать Греція, Мальта, Болгарія, Норвегія, Австрія, Фінляндія, Словенія, Угорщина, Ізраїль, Данія, Німеччина, Словаччина і Литва. Ще шість були поміщені в категорію “B”: Швейцарія, Польща, Румунія, Хорватія, Естонія та Чехія.

На першому етапі пасажири з країн обох категорій повинні будуть представити негативний тест на Covid-19, проведений за 72 години до того, як їм дозволять сісти на літак на Кіпр.

Громадянам Кіпру буде дозволено здати тест після прибуття на острів. Вони залишатимуться в самоізоляції, поки не буде отримано результат.

На другому етапі, починаючи з 20 червня, мандрівникам з першої категорії не потрібно буде пред’являти документ про стан здоров’я.

Тим, хто приїжджає з країн другої категорії, буде як і раніше необхідно медичне свідоцтво, видане за 72 години до вильоту.

Міністр транспорту Янніс Карусос сказав, що будуть дозволені польоти з країн, які не включені в ці дві категорії, але тільки для перевезення громадян Кіпру або людей, яким надано спеціальний дозвіл.

Людям з цих країн буде потрібна довідка про стан здоров’я, видана за 72 години до від’їзду. В якості альтернативи, тест може бути проведений на Кіпрі, але мандрівникам доведеться залишатися ізольованими протягом дня в зазначеному місці або до тих пір, поки не буде отримано результат.

Всі пасажири, що прибувають з країн, які не включені в ці дві категорії, будуть залишатися в домашній ізоляції протягом 14 днів. Вартість тесту, проїзду і карантину оплачує пасажир.

Люди з країн, влада яких не може надати тести пасажирам, можуть пройти тестування після прибуття на острів.

Україна

15 червня Україна відновила міжнародні перельоти.

Оновлено 12 червня. Уряд дозволив іноземним громадянам в’їзд в Україну!

Будьте в курсі останніх новин та важливих повідомлень

Підписуйтеся на розсилку та оновлення у соціальних мережах:

facebook.com/lowcostavia
telegram.me/lowcostavia
instagram.com/lowcostavia
twitter.com/lowcostavia