купити дешеві авіаквитки

Відповіді на часті питання про самоізоляцію та додаток Дій вдома.

Відповіді на питання про самоізоляцію та додаток Дій Вдома.

Україна відкрита для в’їзду з усіх країн світу. Після в’їзду в Україну з країн зі значним поширенням COVID-19 (країн червоної зони) потрібно пройти самоізоляцію/обсервацію, яку можна скоротити, за умови негативного ПЛР тесту.

До вашої уваги відповіді на поширені питання про самоізоляцію та додаток Дій Вдома.

За яким методом визначають країни червоної зони?

З 14 серпня до країн червоної зони потрапляють країни, у яких кількість нових випадків COVID-19 за останні 14 днів більша, ніж в Україні.

Де подивитися актуальні дані країн червоної та зеленої зони?

Міністерство охорони здоров’я має публікувати оновлений перелік країн кожні 7 днів на офіційному сайті МОЗ. Як тільки МОЗ публікує нові дані ми оновлюємо карту і таблицю з даними у статті:

Актуальна карта країн червоної та зеленої зони та зручна таблиця з пошуком і сортуванням

Що вимагають на кордоні від людей, що прибувають в Україну з країн червоної зони?

Особи, які перетинають державний кордон України з країни червоної зони мають обов’язково встановити додаток “Дій вдома” та можуть вибрати один з варіантів:

  • 14-денна самоізоляція за місцем проживання для осіб, які погодилися проходити її за допомогою програми “Дій вдома”(Google Play, App Store);
  • Обсервація в спеціалізованих ізоляторах;
  • Пройти тестування на COVID-19 методом ПЛР після перетину державного кордону та після встановлення додатку (для дострокового припинення самоізоляції).
  • Надати результат тестування на covid-19 методом ПЛР, який проведено не пізніше ніж за 48 годин до перетину кордону (встановлення додатку “Дій вдома” – не вимагається)

Обов’язковою умовою для всіх іноземців є наявність страхового поліса. Страховий поліс має видавати компанія, зареєстрована в Україні, чи іноземна компанія, котра має представництво на території України/або договірні відносини зі страховою компанією – партнером на території України.

Поліс має покривати витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією та діяти протягом усього перебування в Україні.

Чи можна уникнути самоізоляції з ПЛР тестом зробленим до в’їзду в Україну?

Так. Наявність у особи, що перетинає державний кордон України результату тестування на covid-19 методом ПЛР, який проведено не пізніше ніж за 48 годин до перетину вже є підставою для припинення самоізоляції в момент перетину кордону і такі особи не потребують встановлення додатку “Дій вдома” на мобільні пристрої.

Чи можна надати тест на антитіла замість ПЛР тесту?

Ні. Наявність у особи довідки про антитіла до COVID-19 не звільняє її від необхідності проходити тестування на COVID-19 методом ПЛР після перетину державного кордону або проходження обсервації, якщо особа прибула із країни, що входить до «червоної зони».

Для чого потрібний додаток “Дій Вдома”?

«Дій вдома» – це застосунок, призначений для контролю за дотриманням умов самоізоляції. Контроль відбувається за допомогою регулярних повідомлень у додатку в довільні проміжки часу протягом дня та перевірки відповідності фотографії обличчя особи еталонній фотографії, зробленій під час встановлення мобільного додатку, та геолокації мобільного телефона в момент фотографування. У разі отримання повідомлення громадянину необхідно протягом 15 хвилин за допомогою застосунку зробити фото свого обличчя на фоні навколишнього середовища, тому варто тримати свій смартфон завжди поруч, повідомлення у нічний час турбувати не будуть.

Чи можна встановити додаток на іноземні номери телефонів?

Застосунок «Дій Вдома» можливо встановити лише на українські номери телефону (+380) – для реєстрації в застосунку абоненту надсилається СМС з кодом підтвердження, який потрібно ввести у застосунок.

Що робити іноземцям, у яких немає української Sim-картки?

Іноземці, що прибувають в аеропорт Бориспіль мають змогу купити українську Sim-картку до проходження контролю.

Якщо людині необхідно змінити з якоїсь причини локацію або номер телефону в додатку “Дій вдома”?

Людині потрібно звернутися в службу підтримки програми “Дій вдома”;

Скільки часу є для того, щоб дістатись до місця самоізоляції?

У людини з моменту перетину кордону є 24 години, щоб дістатися до місця самоізоляції (за інформацією сайту visitukraine.today);

Чи може людина залишити місце самоізоляції?

Людина під час самоізоляції має в денний час 2 години на особисті потреби. Протягом цього часу вона може покинути місце самоізоляції для відвідування місць торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, медичними виробами, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції;

Як лабораторія передає тести до Центру громадського здоров’я?

За правилами лабораторія відправляє дані по негативному результату тесту в Центр громадського здоров’я тільки “за вимогою людини”. Тобто якщо людина сама не зажадає – дані не відправляються, а програма не отримує повідомлення про закінчення самоізоляції.

Навіщо встановлювати додаток “Дій вдома” саме на особистий номер телефону?

За фактом перетину кордону інформація про людину разом з номером його телефону вноситься в Державну прикордонну службу України та в систему ГАРТ. Ці номери потрапляють в базу і з цього моменту відраховується 24 години для прибуття до місця самоізоляції.

Як дізнатись скільки часу пройшло та скільки залишилось для прибуття до місця самоізоляції?

Коли людина вводить для активації свій номер телефону в додаток, то в інтерфейсі відображається скільки часу у нього залишилося до моменту активації режиму самоізоляції.

Чи можливо перебувати в Україні транзитом?

Транзитне перебування в Україні без самоізоляції та здачі тесту можливо до 48 годин.

Якщо людина їде в Україну транзитом через червону зону?

Даний транзит можливий до 24 години без дотримання карантину по прибуттю та здачі тесту.

Чи необхідно купувати страховий поліс для дітей?

Так, поліс необхідний для всіх туристів, що прибули з червоної зони.

Чи необхідно встановлювати додаток “Дій вдома” дітям?

Діти до 14 років, котрі подорожують з батьками мають право не встановлювати додаток.

Якщо є посвідка на постійне проживання в Україні чи можна не купувати страховий поліс?

Якщо людина з посвідкою на постійне проживання приїхала з будь-якої зони – вона може не купувати страховий поліс.

Алгоритм здачі ПЛР-тесту та припинення самоізоляції через додаток “Дій вдома”

Якщо громадянин червоної зони, або українець, котрий повернувся з червоної зони не бажає проходити самоізоляцію 14 днів та хоче здати ПЛР-тест для скасування самоізоляції має дотримуватись наступних дій:

  1. Обов’язково встановити додаток “Дій вдома”, вказавши там свій номер телефону та місце проходження самоізоляції;
  2. Після перетину кордону у людини є 24 години, щоб дістатись до місця самоізоляції. Протягом цього часу додаток буде автоматично нагадувати відмітити чи прибули людина до даної локації;
  3. Протягом цих 24 годин є можливість здати ПЛР-тест у лабораторії/клініці, котрі є у списку Центра громадського здоров’я (Перелік сертифікованих лабораторій України). Лабораторії, котрих немає в переліку, не мають доступ до системи, а отже не можуть внести результат тесту для зняття самоізоляції;
  4. Під час проходження тесту людина маєте надати представникам лабораторії номер телефону, котрий підв’язаний до додатку “Дій вдома” та заповнити інформовану згоду на опрацювання даних. У згоді необхідно вказати факт перетину українського кордону, якщо він відбувся протягом останніх 14 днів та точну дату прибуття до України;
  5. Після здачі тесту людина направляється до місця своєї самоізоляції та позначаєте у додатку, що Ви прибули до даної локації;
  6. Результат тесту має бути протягом 24-48 годин після здачі;
  7. Працівники лабораторії мають самостійно передати негативний результат тесту у електронну систему Центра громадського здоров’я, вказавши номер телефону туриста, котрий підв’язаний до додатку “Дій вдома”;
  8. В свою чергу дана система автоматично синхронізується з додатком “Дій вдома”;
  9. Таким чином у додатку туриста автоматично відміняється самоізоляція і він можете виходити з приміщення та подорожувати;
  10. Тест, котрий був зданий у лабораторії не з переліку ЦГЗ не зараховується;
  11. Додаток “Дій вдома” не видаляється протягом усього перебування в Україні;
  12. Особа не можете самостійно внести результати негативного тесту у додаток;
  13. Особа не можете залишати місце самоізоляції до моменту отримання повідомлення у додатку “Дій вдома” щодо зняття з людини самоізоляції.

Яке може бути покарання за порушення самоізоляції?

Якщо особа не надсилає фото, надає не своє фото, геолокація не збігається з локацією місця ізоляції або додаток “Дій вдома” не доступний або видалений — верифікація вважається неуспішною.

У цьому випадку формується та надсилає автоматичне повідомлення про неуспішну верифікацію до Національної поліції. Повідомлення включає прізвище, ім’я та по батькові, адресу проходження самоізоляції та номер телефону. Представники Національної поліції перевіряють дотримання самоізоляції візитом до місця проходження особою самоізоляції або дзвінком.

У випадку, якщо порушення самоізоляції підтверджується, представники Національної поліції можуть притягти особу до відповідальності, згідно з чинним законодавством:

  • Адміністративна відповідальність: Стаття 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення правил щодо карантину людей» тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч (17 000 – 34 000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двох до десяти тисяч (34 000-170 000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  • Кримінальна відповідальність: Стаття 325 Кримінального кодексу України «Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням» карається штрафом від тисячі до трьох тисяч (17 000 – 51 000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням чи позбавленням волі на строк до трьох років. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Будьте в курсі останніх новин та важливих повідомлень

Підписуйтеся на розсилку та оновлення в мессенджерах:
WhatsApp Lowcostavia
Viber Lowcostavia
telegram.me/lowcostavia
facebook.com/lowcostavia

Корисні посилання:

kiwi.com - пошук дешевих авіаквитків
misto.travel - пошук пакетних турів
hotline.finance - страхування онлайн
infobus.eu - автобусні квитки
booking.uz.gov.ua - квитки на поїзд
rentalcars.com - оренда авто
компенсація за затримку рейсу до €600
savelife.in.ua - донатьте на ЗСУ, наближайте перемогу