купити дешеві авіаквитки

Зміни в пільговому проїзді для українців в громадському транспорті Чехії!

Українці в Чехії не зможуть безоплатно користуватися громадським транспортом!

З 12 червня громадяни України, яким довелось виїхали через військові дії росії проти України після 24 лютого до Праги – не зможуть безоплатно користуватися громадським транспортом у місті.

Українці зможуть скористатись лише такими пропозиціями:

 • право на перевезення за 0 чеських крон протягом 5 днів
 • право на проїзний в тарифній категорії «Людина, що потребує матеріальної допомоги 2»

Інформація про це оприлюднена на чеському інтернет ресурсі “Pražská integrovaná doprava”.

Вам може бути цікаво теж:

Підпишіться на сторінку Lowcostavia у facebook та канал telegram.me/lowcostavia, щоб отримувати сповіщення про важливі новини.

Умови перевезення українських біженців Празьким інтегрованим транспортом з 12.6.2022 року

З 12.6.2022 року в рамках Празького інтегрованого транспорту для перевезень біженців з України будуть діяти такі правила:

Право на перевезення за 0 чеських крон протягом 5 днів

Для доказу права на перевезення за 0 чеських крон в Празі та в Середньочеському краї визнаються такі документи про тимчасовий захист, видані Міністерством внутрішніх справ Чеської Республіки або Поліцією Чеської Республіки:

 • український закордонний паспорт з візою з ціллю тимчасового захисту (вклеєна віза або печатка) (код візи D/DO/667)
 • прикордонний супровідний документ з візою з ціллю тимчасового захисту (вклеєна віза або печатка) (код візи D/DO/667), якщо на такому документі немає фотографії, пасажиру потрібно пред’явити українське посвідчення особи.

Перевезення буде можливе протягом 5 днів, починаючи днем, коли пасажирові була видана віза (печатка з візою) з ціллю тимчасового захисту. Перевезення за 0 чеських крон також надається пасажирам молодшим 18 років, які супроводжують осіб з правом на безкоштовне перевезення.

Перевезення за 0 чеських крон не діє лінії АЕ та для зовнішніх тарифних зон Празького інтегрованого транспорту для перевезень на міжкрайових автобусах на території:

 • Ліберецького краю
 • Устецького краю
 • Краловоградецького краю
 • Пардубицького краю
 • Краю Височина

Всі інші громадяни України, які не відповідають вищевказаним умовам, повинні платити за проїзд згідно з Тарифом Празького інтегрованого транспорту!

Право на проїзний в тарифній категорії «Людина, що потребує матеріальної допомоги 2»

Право на проїзний в тарифній категорії «Людина, що потребує матеріальної допомоги 2» діє лише на території головного міста Прага (тарифні зони P, 0, B) включаючи поїзда, мають громадяни України з такими документами про тимчасовий захист, видані міністерством внутрішніх справ Чеської Республіки або Поліцією Чеської Республіки:

 • український закордонний паспорт з гуманітарною візою (вклеєна віза або печатка) (код візи D/VS/U) або з візою з ціллю тимчасового захисту (вклеєна віза або печатка) (код візи D/DO/667)
 • прикордонний супровідний документ з гуманітарною візою (вклеєна віза або печатка) (код візи D/VS/U) або з візою з ціллю тимчасового захисту (вклеєна віза або печатка) (код візи D/DO/667), якщо на такому документі немає фотографії, пасажиру потрібно пред’явити українське посвідчення особи.

Виключно на місцях продажу проїзних документів Транспортного підприємства головного міста Прага та Оператора ІКТ (Юнгманнова 35/29, Jungmannova 35/29) можна придбати:

 • посвідчення Празького інтегрованого транспорту (з позначкою «HN2»), потрібне для купівлі паперових квитків
 • особистий ідентифікатор у системі Празького інтегрованого транспорту «Проїзний» для купівлі електронних квитків

Для видачі посвідчення Празького інтегрованого транспорту «HN2» потрібна фотографія, посвідчення особи та вказана вище віза. Платіж за видачу посвідчення Празького інтегрованого транспорту є 60 чеських крон.

Проїзні в паперовій або в електронній формі існують в таких варіантах:

 • місячні/30-денні … 165 чеських крон
 • трьохмісячні/90- денні … 444 чеських крон

Умови використання електронного проїзного вказані на сайті – pidlitacka.cz.

З 1 червня 2022 року розпродаж купонів на підписку вже розпочався.

Всі інші громадяни України, які не відповідають вищевказаним умовам, повинні платити за проїзд згідно з Тарифом Празького інтегрованого транспорту.

Вже видані «Квитки для гостя» діють до дати, вказаної на квитку. Ці квитки дійсні лише на території головного міста Прага (зони P, 0, B) і не дійсні для перевезень в поїздах. Нові «Квитки для гостя» вже не видаватимуться.

Детальнішу інформацію щодо видачі віз та іншу важливу інформацію знайдете тут – mvcr.cz

Карта і перелік країн відкритих для українців

Будьте в курсі останніх новин та важливих повідомлень

Підписуйтеся на розсилку та оновлення у соціальних мережах:
facebook.com/lowcostavia
telegram.me/lowcostavia
instagram.com/lowcostavia
twitter.com/lowcostavia