купити дешеві авіаквитки

Данія, Чехія, Австрія та інші країни впроваджують вимогу тесту навіть для вакцинованих!

Список країн, що ввели вимогу тесту на додаток до вакцинації. Австрія, Греція, Кіпр та інші! (оновлено 21 січня)

Правила в’їзду в країни змінюються дуже часто. Зараз країни Європи почали впроваджувати вимогу негативного тесту навіть для вакцинованих мандрівників.

У грудні цього року більше десяти країн ввели вимогу обов’язкового негативного для в’їзду незалежно від вакцинації.

На початку місяця вимогу тесту ввела Португалія, Франція, Великобританія, Румунія та Швейцарія. Згодом Кіпр та Польща, і от за останні кілька днів до схожих вимог приєдналися Греція, Чехія та Австрія. Окрім того Австрія вимагає вакцинацію та саме ПЛР-тест, а не антиген.

Перелік країн, що вимагають негативний тест незалежно від вакцинації: 🇩🇰Данія, 🇨🇿Чехія, 🇳🇱Нідерланди, 🇫🇮Фінляндія, 🇦🇹Австрія, 🇬🇷Греція, 🇮🇹Італія, 🇨🇾Кіпр, 🇵🇱Польща, 🇷🇴Румунія, 🇬🇧Великобританія, 🇮🇪Ірландія, 🇫🇷Франція, 🇳🇴Норвегія, 🇵🇹Португалія, 🇧🇪 Бельгія, 🇮🇸Ісландія.

Зауважте, що більшість країн вимагають тест зроблений до в’їзду, але у деяких вимога тесту є вже по прибуттю. Також уважно перевіряйте чи приймає країна швидкі тести, бо деякі вимагають ПЛР-тест.

Підпишіться на сторінку Lowcostavia у facebook та telegram.me/lowcostavia, щоб отримувати сповіщення про знижки, акції та важливі новини!

У статті знайдете опис змінених умов в хронологічному порядку та короткий опис вимог з посиланнями на офіційні джерела.

Зміни в правилах в’їзду в країни Європи за останній місяць:
 • з 1 березня Кіпр скасує тести для вакцинованих
 • з 15 лютого 🇫🇷 Франція і 🇫🇮 Фінляндія не вимагають тест від вакцинованих
 • з 7 лютого 🇬🇷 Греція та 🇵🇹 Португалія не вимагають тест від вакцинованих.
 • з 22 січня 🇨🇭 Швейцарія не вимагає тест від вакцинованих
 • з 21 січня 🇸🇪 Швеція скасувала вимогу тесту для вакцинованих!
 • з 4 січня 🇨🇾 Кіпр вимагає 3 тести – перед прильотом, після та на 3й день (з 15 січня тест перед прильотом може бути антиген, а не ПЛР)
 • з 2 січня 🇲🇪 Чорногорія вимагатиме вакцинацію + тест (до 13 січня)
 • з 27 грудня 🇩🇰 Данія вимагає тест перед прильотом від усіх мандрівників
 • з 28 грудня 🇸🇪 Швеція вимагатиме негативний тест на додаток до вакцинації
 • з 27 грудня 🇨🇿 Чехія вимагатиме додатково ПЛР-тест для в’їзду
 • з 22 грудня 🇳🇱 Нідерланди вимагають негативний тест від всіх з-за меж шенгену.
 • з 21 грудня 🇫🇮 Фінляндія вимагає вакцинацію + негативний тест для в’їзду
 • з 20 грудня 🇦🇹 Австрія вимагає вакцинацію + ПЛР-тест для в’їзду
 • з 20 грудня 🇨🇭 Швейцарія вимагає вакцинацію + негативний тест для в’їзду (з 20 грудня можна антиген тест, а не ПЛР, тестування на 4й день скасовано)
 • з 19 грудня 🇬🇷 Греція вимагає негативний тест від всіх мандрівників + тест по прильоту
 • з 16 грудня 🇳🇱 Нідерланди перенесли Україну до країн високого ризику, для в’їзду достатньо вакцинації без тесту
 • з 16 грудня 🇮🇹 Італія вимагає тест навіть з країн ЄС і заборонила в’їзд туристам з України!
 • з 15 грудня 🇨🇾 Кіпр вимагає два тести по прильоту (ПЛР та антиген)
 • з 15 грудня 🇵🇱 Польща вимагає вакцинацію (не Коронавак) + негативний тест для в’їзду
 • з 10 грудня 🇷🇴 Румунія вимагає вакцинацію (не Коронавак) + ПЛР-тест для в’їзду без карантину
 • з 7 грудня 🇬🇧 Великобританія вимагає вакцинацію + негативний тест для в’їзду + тест по прильоту
 • з 5 грудня 🇮🇪 Ірландія вимагає тест від всіх
 • з 4 грудня 🇨🇭 Швейцарія вимагає вакцинацію + ПЛР-тест для в’їзду (з 20 грудня можна антиген тест, а не ПЛР)
 • з 4 грудня 🇫🇷 Франція  вимагає вакцинацію (не Коронавак) + негативний тест для в’їзду
 • з грудня 🇳🇴 Норвегія вимагає вакцинацію і тест по прибуттю.
 • з 1 грудня 🇵🇹 Португалія вимагає вакцинацію (не Коронавак) + негативний тест для в’їзду
 • з 13 листопада 🇳🇱 Нідерланди вимагають вакцинацію + негативний тест для в’їзду 
 • з 8 листопада 🇧🇪 Бельгія вимагає вакцинацію (не Коронавак) + негативний тест для в’їзду
 • з літа 🇮🇸 Ісландія вимагає негативний тест до вакцинації
Детальніше про вимоги кожної з країн:

Швеція 🇸🇪

З 21 січня 2022 року під час в’їзду до Швеції всі подорожуючі, які прибувають з країн поза меж ЄС мають надати підтвердження повного курсу вакцинації (COVID-сертифікат). Негативний результат COVID-тесту додатково не вимагається.

Кіпр 🇨🇾

З 04 січня 2022 по 31 січня 2022 усі пасажири, які прибувають до Республіки Кіпр, зобов’язані зробити ПЛР-тести протягом 72 годин до прильоту на Кіпр, або експрес-тест на антиген протягом 24 годин до вильоту. Мінохоронздоров’я РК нагадує, що всі пасажири незалежно від того, вакциновані вони чи ні, повинні робити PCR-тести після прибуття на Кіпр власним коштом.

З 6 грудня всі мандрівники пройти ПЛР тест в аеропорту по прильоту на Кіпр, за власний кошт. Цей захід обовʼязковий навіть, якщо пасажири пройшли повний курс вакцинації, недавно одужали або вже мають результат негативного ПЛР тесту. Вартість тесту в аеропорту Ларнаки складає 15 євро, а в аеропорту Пафоса – 19 євро. Результати тесту будуть доступні протягом 3 годин в цифровій формі.

З 15 грудня мандрівники також мають пройти безкоштовний антиген тест через 72 год після прибуття.

з 1 березня Кіпр скасує тести для вакцинованих

Данія 🇩🇰

З 27 грудня 2021 до 17 січня 2022 (орієнтовно) усі особи, які в’їжджають в Данію, навіть повністю вакциновані, повинні мати результат негативного тесту на Covid-19 зробленого або методом ПЛР (не більше ніж за 72 годин до прибуття), або методом швидкого виявлення антигенів коронавірусу (не більше ніж за 48 годин до прибуття). Ця вимога не стосується дітей до 15 років та осіб, які раніше перехворіли на Covid-19.

Відсутність результату тесту на Covid-19 при прибутті в Данію карається штрафом у розмірі 3500 данських крон ($530), оскільки здати тест в данських аеропортах відтепер неможливо.

Чехія 🇨🇿

З 27 грудня іноземці, які не мають дозволу на постійне проживання в Чехії, повинні при в’їзді до Чеської Республіки пред’явити негативний результат ПЛР-тесту (не старший 72 годин), навіть якщо вони мають сертифікат про вакцинацію або одужання від Covid-19.

Негативний результат тесту не повинні пред’являти особи, які мають третю дозу вакцинації сертифікованими вакцинами, діти до 12 років, а також діти від 12 до 18 років, які пройшли повний курс вакцинації (2 дози).

Нідерланди 🇳🇱

З 16 грудня уряд Нідерландів переніс Україну з переліку «країн дуже високого ризику» до «країн високого ризику» (high-risk area), що означає що для в’їзду до Нідерландів потрібна вакцинація, але скасовується вимога тесту перед в’їздом, яка діяла з 13 листопада.

Однак з 22 грудня Нідерланди впроваджують вимогу тесту для всіх, хто прибуває з країн поза шенгенською зоною.

Фінляндія 🇫🇮

Усі мандрівники, які подорожують у Фінляндії з-за меж ЄС та Шенгенської зони, зобовʼязані надати довідку про негативний результат Covid-тесту. Нова умова для перетину Фінляндського кордону почне діяти з 21 грудня 2021 року. Інформацію про нові вимоги опублікована на державному інтернет ресурсі Фінляндії.

Австрія 🇦🇹

З метою нерозповсюдження штаму коронавірусу Омікрон Австрія змінює умови в’їзду в країну з 20 грудня. Відтепер в’їзд можливий лише для вакцинованих осіб та осіб, що мають сертифікат про одужання, за умови надання обома категоріями осіб додатково негативного ПЛР тесту (зробленого максимум за 72 години).

На дітей з 12 до 18 років поширюється надалі право в’їзду з ПЛР тестом, якщо вони в’їжджають у супроводі вакцинованих батьків/ супроводжуючи осіб.

Для невакцинованих з туристичною чи бізнес метою в’їзд наразі неможливий.

Швейцарія 🇨🇭

Для в’їзду в Швейцарію обов’язковим є надання негативного результату тесту, ця вимога також застосовуються до людей, які були вакциновані або одужали від COVID, та незалежно від того, з якої країни вони в’їжджають.

З 4 до 19 грудня Швейцарія вимагає ПЛР-тест для в’їзду, а з 20 грудня в’їзд для вакцинованих можливий також і зі швидким тестом.

Також з 20 грудня скасовується вимога другого тесту на 4й день після в’їзду.

Греція 🇬🇷

Греція запровадила жорсткіші правила для поїздок у відповідь на загрозу варіанта коронавірусу Омікрон.

З 19 грудня усі мандрівники, які прибувають в країну (у тому числі громадяни ЄС) мають надати негативний ПЛР-тест на SARS-CoV-2, який зроблений не раніше ніж за 72 години (рахуючи від часу взяття забору до прибуття на пункт пропуску в Грецію) або негативний результат лабораторного тесту на антиген (швидкий тест), який необхідно зробити не раніше ніж за 24 години до прибуття.

Також обов’язково потрібно заповнити спеціальну форми PLF (бланк локації пасажира заповнюється на кожну особу окремо) за 24 години до перетину кордону (travel.gov.gr).

Польща 🇵🇱

З 15 грудня особи, які прибувають до Польщі з-за меж Шенгенської зони, мають пред’явити негативний тест (ПЛР або антиген), який зроблений не раніше ніж за 24 години до перетину кордону. Вимога тесту стосується і вакцинованих мандрівників.

Румунія 🇷🇴

У період з 00:00 10 грудня 2021 по 24:00 8 січня 2022 року для усіх іноземних громадян та осіб без громадянства, які прибувають до Румунії з третіх країн (крім ЄС, ЄЕП, Швейцарської Конфедерації), встановлюється карантинний режим (за домашньою/задекларованою адресою) на 14 днів незалежно від того, в якій зоні за рівнем розповсюдження COVID-19 знаходиться країна з якої вони прибувають.

Винятки можуть бути застосовані до наступних категорій осіб, які вакциновані проти вірусу COVID-19 (вакцинами визнаними в ЄС) і пройшло 10 днів з моменту завершення повної схеми вакцинації до в’їзду в Румунію за наявності (додатково до сертифікату про вакцинацію) сертифікату про негативний результат тестування RT–PCR на зараження вірусом SARS–CoV-2 (виданий Україною виключно відповідно до системи «Єдиний державний портал електронних послуг» (портал Дія «Diia» та мобільні додатки), проведеного не більше ніж за 48 годин до в’їзду в Румунію.

Великобританія 🇬🇧

З 7 грудня 2021 всі подорожуючі до Великої Британії, незважаючи на свій статус вакцинації, мають надати негативний результат тестування на COVID-19 (PCR або LFD), зробленого не більш як за 48 годин до перетину кордону ВБ.

Ці правила запроваджені на додаток до чинних у Великій Британії вимог до подорожуючих до країни зробити по прибуттю PCR тест на COVID-19 упродовж 2-х днів і перебувати на самоізоляції до отримання негативного результату.

Ірландія 🇮🇪

З 05 грудня 2021 року всім без винятку подорожуючим до Ірландії, у тому числі з Великої Британії, незалежно від наявності сертифікату про вакцинацію або одужання від COVID-19, необхідно мати негативний результат антиген (експрес) тесту, зробленого не раніше, ніж за 48 годин або ПЛР-тесту, зробленого протягом 72 годин до прибуття в Ірландію.

Франція 🇫🇷

З 4 грудня 2021 набувають чинності нові правила вʼїзду у Францію – будь-яка особа, яка в’їжджає на територію Франції має надати негативний ПЛР-тест або антигенний тест зроблений не менше 24 або 48 годин в залежності від країни походження (для громадян України 48 годин).

Єдиним винятком є ​​люди, які пройшли повний курс вакцинації та прибули з країни-члена Європейського Союзу, Андорри, Ісландії, Ліхтенштейну, Монако, Норвегії, Сан-Марино, Святого Престолу чи Швейцарії.

Норвегія 🇳🇴

З 26 листопада 2021 року Уряд Норвегії запровадив обов’язкову електронну реєстрацію подорожей у цифровому реєстрі подорожей до перетину норвезького кордону навіть для вакцинованих громадян віком від 16 років.

З грудня 2021 року вимога проходження тестування після в’їзду на територію Норвегії поширюється також на вакцинованих громадян.

Португалія 🇵🇹

Уряд Португалії змінив правила в’їзду в країну з 1 грудня. За новими правилами в’їзд буде дозволено вакцинованим за умови наявності негативного тесту.

Отже, в’їзд громадянам України будь-яким транспортом (при прибутті авіа-, наземним та морським транспортом) на континентальну територію Португалію дозволений за умови пред’явлення двох ковід-документів:

 • довідки про негативний результат тесту
 • європейського КОВІД сертифікату (в паперовому або в електронному варіанті) АБО українського цифрового сертифікату про повний курс щеплення

Детальніше читайте у нашій статті.

Інформація МЗС України

Бельгія 🇧🇪

8 листопада Бельгія вилучила Україну з білого переліку країн, в’їзд дозволено лише вакцинованим. Відповідні зміни опубліковані на офіційному сайті Бельгії з розподілом країн на зони.

В’їзд з країн з червоним кодом, які не містяться в білому переліку (актуально для України), для вакцинованих:

 1. Надати сертифікат про повний курс вакцинації схваленими вакцинами
 2. Надати негативний результат тесту, що зроблений перед прильотом (антиген або ПЛР).
 3. Пройти ПЛР тестування на 1 день після прибуття до Бельгії. Повторно пройти ПЛР-тест на 7 день. Ви повинні залишатися на карантині до негативного результату тесту на 1-й день.

Детальніше читайте у нашій статті

Інформація МЗС України

Ісландія 🇮🇸

Кожен хто подорожує до Ісландії має завчасно заповнити онлайн форму visit.covid.is/registration.

Усім громадянам, які подорожують до Ісландії з України, дозволено в’їжджати на територію країни. Однак, надалі залишаються чинними вимоги щодо карантинних обмежень:

 • Громадяни, які мають підтвердження повної вакцинації Сертифікат вакцинації вважається дійсним, якщо з дати отримання другої дози вакцини covid-19 пройшло 14 днів. При цьому обов’язковим є пред’явлення негативного результату ПЛР-тесту або антиген-тесту, зробленого не пізніше ніж за 72 години до подорожі, перед вильотом до Ісландії.

Інформація на сайті Уряду Ісландії

Інформація МЗС України

Карта і перелік країн відкритих для українців

Будьте в курсі останніх новин та важливих повідомлень

Підписуйтеся на розсилку та оновлення у соціальних мережах:
facebook.com/lowcostavia
telegram.me/lowcostavia
instagram.com/lowcostavia
twitter.com/lowcostavia