купити дешеві авіаквитки

Більшість країн Європи НЕ заборонять в’їзд вакцинованим українцям після вилучення зі списку Ради ЄС! (оновлено 5 листопада)

Як зміняться правила в’їзду після вилучення України з рекомендаційного списку Ради ЄС.

Європейський Союз цього тижня з великою ймовірністю виключить Україну з переліку безпечних країн, для громадян яких рекомендовано дозволити в’їзд в ЄС. Про це повідомив журналіст Радіо Свобода Рікард Йозвяк у Twitter.

Але відразу зауважимо, що це рішення ще не прийнято офіційно і рішення НЕ означає повної заборони на в’їзд, як повідомляють деякі ЗМІ. 

Оновлено 22 жовтня. Перегляд рішення відкладено орієнтовно до 29 жовтня.

Оновлено 29 жовтня. Рада ЄС залишила Україну в переліку!

Оновлено 5 листопада. Посли ЄС вирішили вилучити Україну з рекомендаційного списку Ради ЄС. Офіційне рішення буде наступного тижня.

Оновлено 9 листопада. Україну офіційно виключили з рекомендаційного списку Ради ЄС!

Умови в’їзду для вакцинованих українців в більшість країн ЄС залишиться без змін!

Які країни і коли змінять правила в’їзду. Конкретні прогнози для декількох країн

Також у деякі країни можна буде поїхати і з тестом, але таких залишиться значно менше.

Твердження про те, що більшість країн ЄС не закриють кордони для вакцинованих не здогадка, а висновок, до якого можна дійти після аналізу фактів:

  1. У рекомендаціях Ради ЄС вказано категорії осіб, яким слід дозволити в’їзд – окрім країн що є в переліку, в’їзд рекомендують дозволити також з поважних причин та вакцинованим.
  2. Багато країн дозволили в’їзд українцям ще до того, як Україна потрапила в рекомендаційний список, отже вони не мають забороняти в’їзд після того, як Україна вилетить зі списку.
  3. Деякі країни вже вилучили Україну зі своїх зелених списків, але залишили виключення для вакцинованих (тобто вилучення зі списку Ради ні на що не вплине).
  4. Більшість країн ввели виключення для вакцинованих з усіх країн, а не лише для України.
  5. Приклад інших країн: вакциновані громадяни Північної Македонії і Сербії можуть в’їжджати у більшість країн ЄС навіть через 1,5 місяці після того, як країна була вилучена з переліку Ради ЄС.

Як зміняться правила в’їзду та які країни залишать все без змін детальніше розбираємося у статті.

Що зміниться після вилучення України з рекомендаційного списку Ради ЄС?

Наприкінці цього тижня Рада ЄС має оновити перелік країн, для громадян яких рекомендується дозволити в’їзд (офіційне рішення ще не прийнято).

Список має рекомендаційний характер і не є юридично обов’язковим документом. Влада кожної країни ЄС може прислухатися до рекомендацій або залишити власні умови щодо в’їзду громадян третіх країн.

У тих же рекомендаціях Ради ЄС вказано категорії осіб, яким слід дозволити в’їзд (Who should be allowed to travel into the EU?) – окрім країн що є в переліку (non-essential travellers from countries on the EU’s list), в’їзд рекомендують дозволити також з поважних причин (essential travellers) та вакцинованим (vaccinated persons).

Підпишіться на сторінку Lowcostavia у facebook та канал telegram.me/lowcostavia, щоб отримувати сповіщення про знижки, акції та важливі новини!

Які країни залишать чинні умови в’їзду?

Як можна передбачити, чи змінить певна країна умови в’їзду для українців? Для цього для кожної конкретної країни варто відповісти на кілька запитань:

  1. чи дозволений був в’їзд українцям до 15 липня (до того як Україна потрапила в список Ради ЄС)?
  2. чи змінилися правила в’їзду за останні тижні?
  3. чи визнали українські сертифікати вакцинації і дозволили з ними в’їзд?
  4. чи дозволено в’їзд для громадян країн, які були вилучені зі списку минулого місяця?

1. Дозвіл на в’їзд до 15 липня. Рада ЄС офіційно додала Україну у перелік держав, громадянам яких рекомендують дозволити в’їзд в ЄС з 15 липня. Але багато країн дозволили в’їзд українцям ще до 15 липня. Отже ці країни приймають рішення незалежно від рекомендацій Ради ЄС і з великою ймовірністю умови в’їзду в них залишаться без змін. Перелік країн, які дозволяли в’їзд до 15 липня можна переглянути внизу статті Країни Європи які відкриті для українців. Карта та список.

Серед країн які дозволяли в’їзд до 15 липня і скоріше за все залишать чинні умови:

Угорщина може змінити умови в гіршу сторону, але точно не заборонить в’їзд вакцинованим.

2. Зміни правил за останні тижні. Також можна дослідити які країни вилучили Україну зі своїх списків за останні тижні, але залишили виключення для вакцинованих.

Умови в’їзду в ці країни після вилучення зі списку Ради ЄС не зміняться – в’їзд буде дозволено лише вакцинованим:

3. Визнання українських сертифікатів. За останній місяць ще кілька країн визнали українські цифрові сертифікати і відповідно дозволили з ними в’їзд. Після вилучення зі списку Ради ЄС нічого не має змінитися:

Деякі країни (Латвія, Румунія, Мальта, Чехія, Португалія) приймають лише сертифікати які згенеровані на порталі та в мобільному додатку Дія, у інших країнах можна використати Дія або паперовий сертифікат міжнародного зразка, який видають в Україні.

Зауважте, що у перелічених у попередніх двох пунктах країнах виключення додані для вакцинованих з усіх країн, а не лише для вакцинованих українців. Тому ніяких змін після виключення України зі списку ради ЄС не має бути.

Оновлено! 4. Умови в’їзду для країн, які раніше вже виключили зі списку ЄС. Якщо проаналізувати які зараз умови в’їзду для громадян тих країн, які виключені зі списку Ради ЄС, то можна зрозуміти, що чекає українців у майбутньому. Візьмемо для прикладу Північну Македонію, яку вилучили зі списку Ради ЄС 30 серпня та Сербію, яка пропала з переліку 9 вересня.

На офіційних сайтах МЗС цих країн можна ознайомитися з умовами в’їзду для громадян Сербії та для громадян Північної Македонії.

Після перевірки умов для декількох країн бачимо, що вакциновані громадяни Північної Македонії і Сербії можуть в’їжджати у більшість країн ЄС навіть через 1,5 місяці після того, як країна була вилучена з переліку Ради ЄС!  

Які країни змінять умови в’їзду?

Країни, які відреагували на рекомендації ради ЄС після 15 липня з великою ймовірністю відреагують і на рекомендації, як будуть прийняті в кінці цього тижня. Але більшість цих країн не введуть повну заборону на в’їзд, а ймовірно заборонять в’їзд з тестом, але залишать можливість в’їзду з вакцинацією:

Коли країни змінять умови в’їзду?

Країни перелічені в останньому абзаці можуть змінити правила і дозволити в’їзд лише вакцинованим десь протягом тижня від прийняття рішення Радою ЄС.

Іспанія. Україна в переліку безпечних країн до 14 листопада. Далі буде перегляд.

Португалія. Відповідно до Наказу 10703-А/2021 в’їзд громадянам України в Португалію наразі дозволено до 30 листопада (хоча за певних умов рішення можуть переглянути раніше)

Італія та Польща

Італія та Польща приймають рішення незалежно від рекомендацій Ради ЄС.

25 жовтня Італія продовжила ті ж правила в’їзду для України на період з 26 жовтня до 15 грудня!

Польща наразі дозволяє в’їзд вакцинованим без карантину але передбачити чи зміняться правила найближчим часом дуже важко.

У разі зміни правил в’їзду на Lowcostavia.com.ua оперативно з’явиться стаття про оновлені умови. Підпишіться на сторінку Lowcostavia у facebook та канал telegram.me/lowcostavia, щоб не пропустити важливі новини!

Чи можуть країни заборонити в’їзд вакцинованим українцям?

Кожна країна приймає рішення окремо і якщо ситуація в Україні буде далі погіршуватися, то певні країни можуть внести Україну в “темно-червоні чи “чорні” списки, що заборонить в’їзд чи додасть вимогу карантину.

Які країни зараз відкриті для українців?

Актуальна карта і перелік відкритих країн Європи для українців за лінком

Де перевірити умови в’їзду в країни світу?

Перед поїздкою завжди перевіряйте обмеження на в’їзд. Корисні сайти для перевірки можливості в’їзду в країни світу:

  • Tripadvisor.mfa.gov.ua – карта з правилами в’їзду від МЗС України
  • Reopen.europa.eu (прямий лінк на карту) – карта з інформацією щодо подорожей в країни ЄС.
  • Timatic 2.0 (IATA document requirements) – єдина інформаційна система Міжнародної Асоціації Повітряного Транспорту IATA (International Air Transportation Association), якою користуються всі авіакомпанії при перевірці ваших документів та візи перед посадкою на борт.
  • IATA travel centre map – інтерактивна карта від IATA на основі даних з Timatic. Дані здебільшого щодо обмежень на перельоти.
  • Traveldoc – інформація про умови в’їзду від ICTS Europe Systems на сайті KLM.

Де шукати авіаквитки у відкриті країни?

Авіаквитки зручно шукати та купувати на tickets.lowcostavia.com.ua, на kiwi.com.

Будьте в курсі останніх новин та важливих повідомлень

Підписуйтеся на розсилку та оновлення в мессенджерах:
WhatsApp Lowcostavia
Viber Lowcostavia
telegram.me/lowcostavia
facebook.com/lowcostavia

Корисні посилання:

kiwi.com - пошук дешевих авіаквитків
misto.travel - пошук пакетних турів
hotline.finance - страхування онлайн
infobus.eu - автобусні квитки
booking.uz.gov.ua - квитки на поїзд
rentalcars.com - оренда авто
компенсація за затримку рейсу до €600