купити дешеві авіаквитки

Країни Європи які відкриті для українців. Карта та список (оновлено 19 вересня)

Карта країн ЄС, що відкриті для України у 2021 році.

Цього року все більше країн Європи відкривається для подорожей українців. Деякі країни ще раніше почали впроваджувати окремі умови в’їзду для України, а частина країн ЄС послабила обмеження після того, як Україна потрапила у список Ради ЄС.

15 липня Рада ЄС внесла Україну до переліку країн яким рекомендовано поступово відкрити в’їзд до країн ЄС. Рішення має рекомендаційний характер і кожна країна ЄС може прислухатися до рекомендацій а може й залишити чинні обмеження. Коли і які країни можуть відкрити кордони для подорожей та відповіді на інші питання розбирали в окремій публікації.

У цій статті можете ознайомитися які країни Європи відкриті для українців у 2021 році та наочною картою з умовами в’їзду.

Останні новини про відкриття кордонів країн:

Перелік всіх новин внизу статті.

Карта європейських країн з умовами в’їзду для українців

Більшість країн, які дозволяють в’їзд з тестами, дозволяють також в’їзд вакцинованим туристам без тестів. Тобто для в’їзду вимагають негативний covid-тест або сертифікат вакцинації.

Країни, які пускають вакцинованих туристів здебільшого вимагають, щоб після останньої введеної дози вакцини пройшло щонайменше 14 днів.

В’їзд в Румунію дозволений з негативним тестом на термін до 72 годин. Прикордонники можуть вимагати надання доказів, що покинете країну не пізніше, ніж через 72 години.

Стаття і карта буде оновлюватися з новими змінами!

Підпишіться на сторінку Lowcostavia у facebook та канал telegram.me/lowcostavia, щоб отримувати сповіщення про знижки, акції та важливі новини!

Які країни Європи вже відкриті для українців?

Детальні умови в’їзду можете переглянути на сайтах з переліку нижче. При кліку на країну з лінком попадете на статтю з детальними умовами та посиланнями на офіційні джерела.

Без тестів, без вакцинації
З негативним тестом

Більшість країн, що дозволяють в’їзд з тестом вимагають негативний ПЛР-тест зроблений не давніше, ніж за 72 год до в’їзду, або негативний антиген-тест, зроблений не давніше, ніж за 48 год.

Також у більшість цих країн в’їхати без тестів можуть вакциновані туристи. Тобто для в’їзду вимагають негативний covid-тест або сертифікат вакцинації.

Детальні умови в’їзду у кожну країну варто уточнювати окремо на одному з сайтів в переліку нижче у статті.

 З повним курсом вакцинації (включно з вакциною Sinovac (CoronaVac))
З повним курсом вакцинації (вакцини затверджені EMA)

Для в’їзду приймають вакцини, що визнані Європейським агентством з лікарських засобів (англ. European Medicines Agency, EMA). Наразі це BioNTech/Pfizer (Comirnaty), Moderna, AstraZeneca (Vaxzevria) та Johnson&Johnson (Janssen):

Країни, які пускають вакцинованих туристів здебільшого вимагають, щоб після останньої введеної дози вакцини пройшло щонайменше 14 днів.

Наразі для в’їзду не приймають ковідні сертифікати з додатку Дія, але можна використати паперовий сертифікат міжнародного зразка, який видають в Україні.

Де перевірити умови в’їзду в країни світу?

Перед поїздкою завжди перевіряйте обмеження на в’їзд. Корисні сайти для перевірки можливості в’їзду в країни світу:

  • Tripadvisor.mfa.gov.ua – карта з правилами в’їзду від МЗС України
  • Reopen.europa.eu (прямий лінк на карту) – карта з інформацією щодо подорожей в країни ЄС.
  • Timatic 2.0 (IATA document requirements) – єдина інформаційна система Міжнародної Асоціації Повітряного Транспорту IATA (International Air Transportation Association), якою користуються всі авіакомпанії при перевірці ваших документів та візи перед посадкою на борт.
  • IATA travel centre map – інтерактивна карта від IATA на основі даних з Timatic. Дані здебільшого щодо обмежень на перельоти.
  • Traveldoc – інформація про умови в’їзду від ICTS Europe Systems на сайті KLM.

Сайтами Timatic та Traveldoc користуються представники авіакомпаній при перевірці ваших документів. Інформація на цих сайтах оновлюється з затримкою (від кількох днів до тижня), тому при подорожі у нещодавно відриті країни збережіть посилання на офіційні документи і сайти, щоб у разі питань надати їх представнику авіакомпанії.

Ми стараємося максимально надавати посилання на офіційні джерела внизу публікацій про відкриття країн (лінки на статті знайдете в переліку відкритих країн та у списку новин).

Де шукати авіаквитки у відкриті країни

Авіаквитки зручно шукати та купувати на tickets.lowcostavia.com.ua, kiwi.com, а також на сайтах авіакомпаній.

Дешеві пакетні тури можна придбати онлайн на сайті misto.travel

Всі новини про відкриття кордонів країн:

Будьте в курсі останніх новин та важливих повідомлень

Підписуйтеся на розсилку та оновлення у соціальних мережах:
facebook.com/lowcostavia
telegram.me/lowcostavia
instagram.com/lowcostavia
twitter.com/lowcostavia