купити дешеві авіаквитки

Україна у списку Ради ЄС. Які країни дозволять в’їзд? Відповіді на поширені питання.

Україна в “зеленому списку” ЄС. Чи дозволить це вільні подорожі?

15 липня Рада ЄС офіційно додала Україну у перелік держав, громадянам яких рекомендують дозволити в’їзд в ЄС. Неофіційна інформація про те, що Україна потрапить у цей список з’явилася ще вчора і поширилася на численних сайтах новин.

Читачі нашого сайту вже від вчора запитують чи можна вільно летіти у ту чи іншу країну ЄС. Насправді не все так просто і у цій статті розглянемо відповіді на поширені запитання стосовно можливості подорожей у країни ЄС.

У який список потрапила Україна?

Україна потрапила у список Ради Європейського Союзу. Це рекомендаційний перелік держав, громадянам яких пропонують дозволити в’їзд у ЄС.

Список має рекомендаційний характер і не є юридично обов’язковим документом. Влада кожної країни ЄС може прислухатися до рекомендацій або залишити власні умови щодо в’їзду громадян третіх країн.

Для кого Україна в “зеленій зоні”?

У ЄС немає поділу країн на зелені чи червоні зони. Фраза “Україна в зеленій зоні для ЄС” означає те, що Україна є у рекомендаційному списку Ради ЄС. Кожна країна ЄС використовує власний поділ країн на “категорії”, “зони” чи “списки”.

Чи можна ВЖЕ українцям летіти в будь-яку країну ЄС?

Ні.

Рекомендаційний список країн від Ради ЄС офіційно опублікували 15 липня. Навіть якщо країни ЄС почнуть враховувати і впроваджувати рекомендації, на це піде певний час – від кількох днів до кількох тижнів.

Чи всі країни ЄС дозволять в’їзд українцям за кілька днів чи тижнів?

Ні, не всі.

Як показує практика – не всі країни прислухаються до рекомендацій Ради ЄС і багато з них залишають всі обмеження навіть для країн з рекомендаційного списку Ради ЄС.

Наприклад Італія та Польща не дозволяє в’їзд з туристичною метою з країн, які були додані у список Ради ЄС ще минулого місяця.

МЗС України нагадує, що включення до “зеленого переліку” не означає автоматичної можливості в’їзду на територію всіх держав-членів ЄС. Рішення Ради ЄС носить рекомендаційний характер для держав-членів, які ухвалюють кінцеве рішення про включення третіх країн у національні “зелені переліки” з огляду на епідемічну ситуацію у своїй країні.

Чи можна буде подорожувати без тестів і карантину у ті країни ЄС, які прислухаються до рекомендацій?

Ні, у кожної країни свої правила.

Якщо певна країна ЄС відреагує на рекомендації Ради ЄС і дозволить українцям подорожі з туристичною метою, це ще не означає, що будуть скасовані додаткові обмеження. Наприклад, може залишитися вимога карантину, ПЛР-тесту чи вакцинації.

Які країни можуть дозволити в’їзд українцям згідно з рекомендацією Ради ЄС?

Для визначення країн ЄС, які можуть незабаром відкрити в’їзд для українців з туристичною метою ми проаналізували хто дозволив в’їзд громадянам з попереднього списку Ради ЄС.

Можна розраховувати, що найближчим часом українцям з туристичною метою дозволять в’їзд ✅Португалія, ✅Іспанія, ✅Бельгія, ✅Нідерланди, ✅Німеччина, Австрія, ✅Естонія, ✅Данія, трохи згодом ✅Чехія, ✅Швейцарія, ✅Швеція. Зауважте, що Іспанія, Нідерланди, Німеччина, Австрія та Естонія вже дозволяють в’їзд вакцинованим українцям.

Підпишіться на сторінку Lowcostavia у facebook та канал telegram.me/lowcostavia, щоб отримувати миттєві сповіщення про найкращі знижки та акції!

Які країни ймовірно не дозволять в’їзд українцям згідно з рекомендацією Ради ЄС?

З іншого боку, схоже, що поки не варто сподіватися, що найближчим часом дозволять в’їзд українцям Італія, Польща, Латвія чи Норвегія, оскільки ці країни взагалі не вносили зміни згідно з рекомендаціями Ради ЄС.

Оновлено. Італія дозволила в’їзд українцям без карантину з кінця серпня, Польща відкрилася 9 вересня, а Норвегія 3 вересня.

Водночас маємо надію, що МЗС України посприяє у цьому питанні, адже “Дмитро Кулеба доручив дипломатам оперативно провести додаткові переговори з уповноваженими органами в державах-членах Євросоюзу щодо включення України в національні «зелені переліки» та оновлення національних вимог щодо перетину кордону громадянами України”повідомляє МЗС України.

Чи надовго Україна у “зеленому списку” Ради ЄС?

Рада ЄС переглядає перелік країн кожних два тижні. З кожним оновленням Рада ЄС може додати нові країни чи виключити зі списку країни. У разі суттєвого погіршення епідеміологічної ситуації в Україні її можуть забрати з переліку.

Україна може бути вилучена зі списку, якщо показник інцидентності перевищить значення у 75 випадків на 100000. Зараз цей показник в України становить 15,9, отже з великою ймовірністю Україна протримається в переліку певний час.

Перевірити показник інцидентності для України можна на сайті ВООЗ: who.maps.arcgis.com.

Які країни вже відкрилися для українців?

Актуальна карта і перелік відкритих країн Європи для українців за лінком

Примітки до карти:

Вакцини затверджені ВООЗ включають всі вакцини, що використовують в Україні.

До вакцин затверджених EMA належать Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Johnson & Johnson.

Де перевірити умови в’їзду в країни світу?

Перед поїздкою завжди перевіряйте обмеження на в’їзд. Корисні сайти для перевірки можливості в’їзду в країни світу:

  • Tripadvisor.mfa.gov.ua – карта з правилами в’їзду від МЗС України
  • Reopen.europa.eu (прямий лінк на карту) – карта з інформацією щодо подорожей в країни ЄС.
  • Timatic 2.0 (IATA document requirements) – єдина інформаційна система Міжнародної Асоціації Повітряного Транспорту IATA (International Air Transportation Association), якою користуються всі авіакомпанії при перевірці ваших документів та візи перед посадкою на борт.
  • IATA travel centre map – інтерактивна карта від IATA на основі даних з Timatic. Дані здебільшого щодо обмежень на перельоти.
  • Traveldoc – інформація про умови в’їзду від ICTS Europe Systems на сайті KLM.

Карта і перелік країн відкритих для українців

Будьте в курсі останніх новин та важливих повідомлень

Підписуйтеся на розсилку та оновлення у соціальних мережах:
facebook.com/lowcostavia
telegram.me/lowcostavia
instagram.com/lowcostavia
twitter.com/lowcostavia