купити дешеві авіаквитки

Як купити авіаквиток Ryanair та зробити чек-ін. Покрокова інструкція.

ryanair check-in купити квиток багаж

Детальна інструкція про те, як придбати дешеві авіаквитки Ryanair та зареєструватися на рейс. Від пошуку до посадки на борт (оновлено в березні 2019 року).

Ryanair — найбільша в Європі бюджетна авіакомпанія із Ірландії, з головним офісом у Дубліні. Виконує багато дешевих рейсів по всій Європі. Авіаквитки зазвичай доволі дешеві – з Польщі можна полетіти у багато міст заплативши за переліт від 19 злотих (4,5€) у Париж, Рим та багато інших міст від 59 злотих (15€). Інколи бувають авіаквитки і від 1 євро! З осені 2018 року Ryanair почав літати з України і квитки на багато рейсів є від 8 євро в один бік!

Останні новини від Ryanair:

Інші корисні інструкції:

До вашої уваги детальна покрокова інструкція зі скріншотами, у якій знайдете, як купити авіаквиток на сайті Ryanair та здійснити обов’язковий онлайн чек-ін (online check-in).

Пошук дешевих авіаквитків

Купівля дешевих авіаквитків на сайті Ryanair

Онлайн реєстрація (online check-in)

Аеропорт, visa check, перевірка багажу, посадка на літак

Корисні посилання

Уважно ознайомтеся з нормами багажу, процедурою онлайн реєстрації та visa check, щоб не платити додатковий збір в аеропорту вже після купівлі квитка:

послуга самостійно ціна в аеропорту
Реєстрація на рейс (check-in) безкоштовно он-лайн за 2 дні до вильоту €55
Друк посадкового талону безкоштовно (до 1 грн) €20
Visa Check

Також пам’ятайте, що без процедури visa check (перевірка візи в аеропорту) Ryanair має право не пустити вас на борт літака. Оновлено у 2017 році. Ryanair скасував visa check в межах Шенгенської зони!

Нові правила ручної поклажі

З 1 листопада 2018 року відбулися суттєві зміни у багажній політиці і безкоштовно можна взяти з собою лише малу ручну поклажу розмірами до 40 х 20 х 25 см.  Велика ручна поклажа розмірами до 55 x 40 x 20 см лише за додаткову плату від 6 євро!

За перевищення розмірів ручної поклажі Ryanair може стягнути штраф €25 – €50.

Конвертація валюти при купівлі

Важливо! Зверніть увагу на валюту оплати і почитайте нижче, як відмовитися від конвертації валюти Ryanair.

Безкоштовні зніни в бронюванні до 48 24 годин після купівлі

Після купівлі квитка на сайті Ryanair у вас є пільговий період тривалістю 24 годин, протягом якого можна здійснити незначні зміни в бронювання безкоштовно (помилки в імені чи даті подорожі)! Ви можете зробити зміни в особистому кабінеті на сайті або звернутися за допомогою в онлайн-чат Ryanair.

Підпишіться на канал Lowcostavia у телеграм telegram.me/lowcostavia, щоб дізнаватися про знижки та акції на квитки лоукостів!


Пошук дешевих авіаквитків.

Щоб дізнатися, куди ви можете полетіти з Ryanair, ознайомтеся з інтерактивною картою на сайті авіакомпанії:

ryanair route map

Пошук можна здійснювати безпосередньо з головної сторінки сайту авіакомпанії, для зручності скористайтеся підбором тарифів (Farefinder) з певного аеропорту, наприклад з Києва чи Львова:

Також можна скористатися стороннім пошуковиком, наприклад, kiwi.com.

Kiwi автоматично виконає за вас онлайн чек-ін та надішле посадкові талони на електронну пошту.


Купівля авіаквитків на сайті Ryanair.

Купити дешеві авіаквитки Ryanair можна на офіційному сайті авіакомпанії.

Переходимо на сторінку Ryanair.com та вводимо напрямок і дату перельоту, які нас цікавлять.

як купити квитки ryanair

Натискаємо Let’s Go! для пошуку.

 

як купити квитик ryanair

як купити квитик ryanair

Обираємо переліт на потрібні нам дати, для цього потрібно клікнути на ціну і підтвердити вибір найдешевшого тарифу. Після цього натискаємо Continue (Продовжити).

 

З 1 листопада 2018 року у Ryanair в ціну квитка включено лише малу ручну поклажу розмірами до 40х20х25см.

Якщо вам цього достатньо, то обирайте перший пункт зліва – 1 Small Bag onboard. Насправді у рюкзак таких розмірів можна спакувати всі необхідні речі для короткої поїздки по Європі.

Priority & 2 Cabin Bags – за ціною €6 – €10 можна купити послугу пріоритетної посадки, яка дозволяє взяти на борт дві ручні поклажі – велику і малу.

10kg Check-in Bag & 1 Small Bag – ця опція коштує від €10 до €12. Малу ручну поклажу можна взяти в салон, а більшу сумку (або рюкзак, валізу) здаєте на стійці реєстрації в багаж.

Послугу пріоритетної посадки та малого реєстрованого багажу можна докупити після бронювання. З січня 2019 року ціна на ці послуги залежить від попиту, а не від моменту купівлі.

 

вибір місця

Ryanair запропонує платний вибір місця. Ви спокійно можете відмовитися (натиснути Skip чи I choose random seat allocation), оскільки при онлайн чек-іні вам буде безкоштовно надано місце у літаку.

 

На наступному екрані можна замовити додаткові платні, але не обов’язкові послуги: реєстрований багаж, вибір місця, страховку та інше. Зауважте, що реєстрований багаж при купівлі одночасно з квитком коштує 25 євро. Якщо докупляти багаж згодом, то ціна буде 40 євро.

Обирайте потрібні вам опції або відразу переходіть далі натиснувши Check Out.

 

Якщо ви не обрали платне місце і не хочете користуватися цією послугою (особисто ніколи не користувався), то натисніть No thanks I’ll check out without a seat. Під час чек-іну вам буде призначено безкоштовно випадкове місце.

 

як зареєструватися ryanair

Далі вам потрібно зареєструватися (Sign Up) або увійти в свій раніше створений профіль (Log in).

 

як зареєструватися ryanair

Для реєстрації введіть email та придумайте пароль або зареєструйтеся через Facebook чи Google натиснувши відповідну кнопку.

як зареєструватися ryanair

Для підтвердження реєстрації у наступному вікні введіть код, що надійде вам на пошту.

 

Далі вводимо Ім’я та Прізвище пасажира чи пасажирів (як написано у закордонному паспорті).

Прокручуємо екран вниз і заповнюємо необхідні дані.

 

як купити квитки ryanair

Ставимо пташку у полі нижче (Our subscribers get the best offers…), якщо хочете відмовитися від отримання пропозицій Ryanair на пошту.

Далі обираємо спосіб оплати та вводимо дані обраної платіжної системи.

Як відмовитися від конвертації валюти від Ryanair?

Після введення даних платіжної карти уважно подивіться, чи не з’явилося повідомлення про конвертацію валюти.

як уникнути конвертації ryanair

У якій би валюті не була ваша картка краще доручити конвертацію валют банку, а не сайту Ryanair. Залиште ту валюту, яка відображалася при пошуку квитків. Для квитків з України навигідніше оплачувати в Євро.

Натисніть Click here for more information і заберіть пташку у спливаючому вікні.

 

Клікніть на пташку (вказана стрілкою), щоб відмовитися від конвертації.

як уникнути конвертації ryanair

Повідомлення має змінитися на “Are you sure you wish to opt out of Dynamic Currency Conversion?” і валюта поблизу напису Total to pay має бути такою ж, як була при пошуку квитків.

 

Ryanair-2016-yak-kupyty-kvytky-4-2

Після заповнення всіх даних натискаємо Pay Now.

Оплата авіаквитків може тривати до хвилини часу.

як купити квитки ryanair

При успішній оплаті ви побачите сторінку, на якій буде відображено ваш номер бронювання. Занотуйте його. Зауважте, що бронювання не вважається підтвердженим, доки вам не прийде лист підтвердження на пошту. Лист має надійти за кілька хвилин після бронювання.

 

лист підтвердження

Вітаємо! Ви придбали авіаквиток Ryanair. Готуйтеся до подорожі і за 2 дні до польоту обов’язково виконайте онлайн реєстрацію (online check-in).


Онлайн реєстрація (online check-in).

На відміну від регулярних авіакомпаній, у більшості лоукост авіакомпаній реєстрація на рейс у аеропорті платна (20 євро у Wizzair і аж 55 євро у Ryanair). Щоб уникнути додаткової оплати після придбання дешевого авіаквитка, реєструватися потрібно самостійно через інтернет. Реєстрація на рейс полягає у введені паспортних даних пасажира та роздруку посадкового талону (boarding pass).

У Ryanair платна онлайн реєстрація на рейс можлива за 30 60 днів до вильоту. При цьому ви будете мати можливість обрати собі місце у літаку. Безкоштовна онлайн реєстрація можлива не раніше, ніж за 24 години до вильоту, але не пізніше ніж за 2 години до відправлення рейсу. У цьому випадку вам буде призначене випадкове місце у салоні.

Щоб розпочати онлайн реєстрацію на рейс, на головній сторінці сайту клікніть по вкладці My Bookings.

Виберіть один із способів, за яким можна ідентифікувати ваше бронювання (номер бронювання + email чи email i пароль).

Введіть дані та натисніть Go.

 

ryanair чекін

Далі клікніть Check-in Now!

 

ryanair check in

Поставте пташку навпроти імені пасажирів, для яких ви хочете здійснити чек-ін.

 

ryanair check in

Введіть персональні дані для кожного з пасажирів (національність, дату народження, номер паспорта та термін його дії) і натисніть Continue. На рейсах в межах ЄС персональні дані вводити нема необхідності.

 

раянейр чекін

Чек-ін доступний за 60 днів до вильоту, але з платним вибором місця. Безкоштовна онлайн реєстрація можлива за 2 дні до вильоту.

Переконайтеся, що обрано Free allocated seating i натисніть Continue.

Важливо! Якщо ви подорожуєте з дитиною, то безкоштовний вибір місць буде недоступний. Вам доведеться заплатити і вибрати місце. Таке правило введено з 1 вересня 2016 року.

 

раянейр чекін

На наступному екрані з додатковими послугами клікніть Continue

 

раянейр чекін

На цій сторінці ви можете переглянути, роздрукувати та зберегти ваші посадкові талони.

 

Авіаквиток Ryanair

Посадковий талон Ryanair

Ось так виглядає посадковий талон (boarding pass) Ryanair.  Роздрукуйте його на стандартному листку А4, можна і на чорно-білому принтері (Print now), або збережіть (Save as PDF), щоб роздрукувати згодом.


Аеропорт, visa check, перевірка багажу, посадка на літак.

Чи можна використати мобільний посадковий талон на смартфоні?

Ви можете виконати онлайн чек-ін за допомогою мобільного додатку Ryanair і отримати посадковий талон для смартфону.

Зауважте, що для всіх рейсів з України потрібно мати роздрукований посадковий талон для процедури перевірки візи (visa check). Також пам’ятайте, що не у всіх аеропортах приймають мобільні посадкові.

На сайті Ryanair вказано, що мобільними посадковими на рейсах всередині шенгенської зони можуть скористатися лише громадяни ЄС, але на практиці українців у переважній більшості випадків пропускають з мобільними посадковими.

Якщо ви будете робити чек-ін на мобільному, то в кінці процедури Ryanair або видасть посадковий талон, або повідомить, що його потрібно роздрукувати.

Детальніше про мобільні посадкові на сайті Ryanair

     
Зліва приклад мобільного посадкового, а справа приклад повідомлення про необхідність роздрукувати посадковий талон на принтері.

Трансфер у аеропорт

Дізнайтеся заздалегідь, скільки часу займає трансфер у аеропорт. Уважно плануйте свій час і приїжджайте в аеропорт за 2 години до часу вашого відльоту. Краще довше почекати на літак, ніж пропустити його через банальні затори дорогою. Зауважте, що у деяких аеропортах лише черга на проходження контролю безпеки може зайняти більше, ніж півгодини часу.

Visa check

Оновлено у червні 2017 року. Ryanair скасував процедуру visa check на рейсах в межах Шенгенської зони!

Якщо у вас рейс за межі Шенгенської зони, наприклад з чи в Україну або у Великобританію, то в аеропорту, з закордонним паспортом та роздрукованим посадковим талоном (boarding pass), вам обов’язково потрібно підійти до стійки реєстрації Ryanair для visa check – перевірки документів для в’їзду в країну призначення (віза або біометричний паспорт). У вас перевірять документи і поставлять відмітку (печатку чи підпис) на квитку. Без цієї відмітки вас можуть не пустити у літак. Детальніше на сайті Ryanair.

Уважно перегляньте посадковий талон – якщо на ньому є поле Visa Check, то подійдіть до стійки реєстрації для перевірки візи.

Норми багажу
Серпень 2018. Ryanair вводить обов’язкову оплату за велику ручну поклажу з 1 листопада!

Правила до 1 листопада: у лоукоста Ryanair в ціну квитка було включено безкоштовне перевезення двох одиниць ручної поклажіодна сумка не більше 55x40x20 cm і друга не більше 35x20x20 cm.

Правила після 1 листопада: безкоштовно можна взяти з собою лише малу ручну поклажу розмірами до 40 х 20 х 25 см. Велика ручна поклажа розмірами до 55 x 40 x 20 см лише за додаткову плату (з послугою Priority) від 6 євро!

Перед поїздкою уважно виміряйте габарити вашої сумки чи рюкзака. Якщо розмір сумки буде більше дозволених навіть на 2-4 см, то існує імовірність, що вас змусять заплатити штраф до 70 євро безпосередньо перед посадкою в літак. Рюкзаки перевіряють менш прискіпливо, тому їх розміри можуть перевищувати дозволені на 5-10 см.

В аеропорті біля стійок реєстрації Ryanair і перед входом у літак стоять стійки для перевірки розмірів ручної поклажі. Якщо ваша сумка поміщається у рамку, то все добре, якщо ні – платіть штраф до 70 євро.

ryanair багаж перевірка куртка ryanair багаж

При бажанні ви можете перепакувати деякі речі у куртку, Ryanair не буде вважати їх за багаж :)


Корисні посилання

Ryanair.com – офіційна сторінка авіакомпанії.
Telegram.me/lowcostavia – телеграм канал зі знижками та акціями на авіаквитки.
Route Map – карта маршрутів Ryanair.
Fare Finder – інструмент для пошуку дешевих квитків від Ryanair.
Kiwi.com  – зручний пошук авіаквитків лоукостів. Виконає онлайн чек-ін за вас автоматично.
Manage Booking – управління бронюванням (внесення змін, придбання додаткових послуг, онлайн чек-ін).
Table of Optional Fees – ціни на додаткові послуги (багаж та інше).
Help Centre – довідковий центр Ryanair.
Contact Us – зв’язок з Ryanair (онлайн чат)
Travel Ideas – акції та готові ідеї маршрутів з перельотами Ryanair.
HotelsCombined.com – порівняння цін і бронювання готелів по всьому світу.


Порівняння правил лоукостів Ryanair та Wizz Air:

Хочете першими дізнаватися про цікаві акції?

Підписуйтеся на розсилку та оновлення у соціальних мережах:

facebook.com/lowcostavia
telegram.me/lowcostavia
instagram.com/lowcostavia
twitter.com/lowcostavia

Цікавих вам мандрівок :)